KIEVIT 1 1 activiteit in Diricsiand Daling aantal aangiften en overlastmeldingen en stijging verdachten rechtbankzaken Nipo-onderzoek: i ÊUmiws vanÉè eilandÉn Cor Wagemaker marmer GRAF MONÜMEMTEN Uitvaartverzorging (0187) 60 11 66 ARENSMAN Politie Rotterdam-Rijnmond: WLTO: Drechtsteden goede locatie voor Floriade Ruime zege Good Luck EIIAI1Di^-t1IElJW5 I "WiilemMriaanHendrii^^ 1 Marimis Lezndert van der Veer ^mdri^ArmtjtMtijtr i DANKBETUIGING DANKBETUIGING LEUNIS GRINWIS JACOB JOHANNIS NOTEBOOM OPA NOTEBOOM EIIAI1DB1-I1IEUW5 MARTIJNTJE JANNETJE LOKKER-KOK JOHANNIS ARIE STRUIK MARINUS AREN WITTE BEVALT BETER MAATJE KEIJZER-VAN DE REE Snelle levertijden Jarenlange ervaring waarborgt kwöiiteit en desl<undig advies WWW, kievit-uitvaart, nl uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 Jaarlijkse ontmoetingsdagen Exodusgemeente groot draagvlak natuurbescherming PAGINA 3 VRIJDAG 22 OKTOBER 2004 FAMILIEBERICHTEN In stille verwondering en met grote dankbaarheid aan God geven wij u kennis van de geboorte van f '|- onze zoon :1; I We noemen hem 'Wilhm-Rriz •i Willem Goudzwaard )j; Jannie Goudzwaard-van der Veer ;I; i 19 oktober 2004 f Lijsterbesstraat 25 1 I 4306 AW Nieuwerkerk Tel. (0111)64 45 92 I geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk jri te treden op D.V. 27 oktober 2004 om 13.00 uur -1 in het gemeentehuis van Oostflakkee, ij; Eisenhowerlaan 1 te Oude Tonge. ;I; De kerkelijke bevestiging zal plaatsvinden 1 om 14.15 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Ooltgensplaat, in een dienst die geleid zal il; worden door de heer dr. T. E. van Spanje. Hoofdpoortstraat 5 3252 AJ Goedereede Lange weg 14 3257 KD Ooltgensplaat Prunuslaan 50, 3257 XL Ooltgensplaat Dank u wel voor de vele bezoekjes, kaarten, bloe men en telefoontjes die ik van u mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en tijdens de weken die ik in het Catharinagasthuis ben geweest. Ds. Kant wil ik hartelijk danken voor zijn bezoe ken en warme belangstelling, dit heeft mij erg goed gedaan. Nu ik weer thuis ben mogen komen, bent u mij nog steeds niet vergeten, dat stemt mij tot grote dankbaarheid, het was en is allemaal hartverwar mend. Maar bovenal dank aan mijn Heer en Heiland, Hij is mij in deze moeilijke periode zeer nabij geweest. Nogmaals u allen hartelijk dank, ook mede namens mijn kinderen. W. V. d. Giessen-Neels Ouddorp, oktober 2004 Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedanken voor het medeleven betoond voor en na het overlijden van onze geliefde broer, zwager, oom en neef betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. Namens de familie: K. Grinwis Ouddorp, oktober 2004 Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat God ons in hem geschonken heeft, geven wij u kennis dat onverwacht van ons is weggenomen onze lieve zorgzame vader, schoonvader, groot- en over grootvader, broer, zwager en oom sinds 14 oktober 1994 weduwnaar van Willempje Kreeft in de ouderdom van 87 jaar. Nieuwe Tonge: A. E. Both-Noteboom L. Both T. Noteboom A. Noteboom-Timmer P. Noteboom H. Noteboom-Verweij H. A. Noteboom L. Noteboom-Vijfhuizen M. de Jong-Noteboom W. de Jong Den Bommel: W. Noteboom Nieuwe Tonge: J. J. Noteboom A. C. P. Noteboom-Kievit klein- en achterkleinkinderen 18 oktober 2004 Tuinstraat 9, 3244 AS Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren vrijdag 22 oktober van 20.00 tot 21,00 uur in het Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. zaterdag 23 oktober om 10,00 uur in 'Elim'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat uit ons mid den is weggenomen onze lieve We zullen hem nooit vergeten. Jaap en Marian Samantha, Jesper, Jari Leo en Linda Sharon en Daniël Willeke en Ad Bianca, Nikki, Jennifer, Ilse André en Carola Monique en Edwin Wilco en Angela Melissa Jeroen en Manna Robin Marijke en Piet Maik Ramon en Sabine Kevin Kirsten Nieuwe Tonge, 18 oktober 2004 Langs deze weg willen wij u onze oprechte dank betuigen voor de vele blijken van medeleven en de belangstelling na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder weduwe van Abraham Lokker Dit alles heeft ons veel steun gegeven. In het bijzonder onze dank aan directie en mede werkers van "De Vliedberg' voor de verzorging aan haar betoond. Ook danken wij ds. Oorschot voor de geestelijke verzorging in 'De Vliedberg' en het leiden van de rouwdienst. Ook dank aan de kerkenraad van de Ned. Herv. Kerk in Stellendam, in het bijzonder de heer Ver hoeven. Ook uitvaartverzorging Kievit voor de wijze waar op zij de begrafenis hebben verzorgd. Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Hellevoetsluis, oktober 2004 Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom in de leeftijd van 78 jaar. P. G. Struik A. Stmik-Bakker A. E. Struik J. E. Vreeswijk-Struik H. Vreeswijk neven en nichten Melissant, 20 oktober 2004 Met droefheid en grote verslagenheid geven wij kennis, dat de Heere op 16 oktober 2004 uit ons midden heeft weggenomen in de leeftijd van 52 jaar, ons trouw meelevend lid en oud-bestuurslid De Heere vertrooste zijn vrouw, kinderen en ver dere familie in dit grote verlies en heilige boven dien deze roepstem aan ons aller hart. Bestuur en leden van de mannenvereniging 'Calvijn' Stellendam, oktober 2004 de Waarden bevalt beter Schrijf nu in voor kraamzorg... en ontvang een handig fotomapjel Voor meer informatie en inschrijvingen: Telefoon: (0900) 572 26 46 Kraamzorg de Waarden Regio Hoeksche Waard e.o, B.V. E-mail: infoïïkraamiorg.org Vv /g^ ivww.kraamzorgdewaarden.nl t'<tt2>^ ^j« *3i:" ^*.ja Voor het hartelijk meeleven en de belangstelling die wij ontvingen, zowel persoonlijk als schrifte lijk, na het overlijden van onze geliefde (schoon) moeder, oma en overgrootoma zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. In het bijzonder bedanken wij: Personeel en vrijwilligers van zorgcentrum 'De Vliedberg' voor de liefdevolle verzorging. De huisartsen van Ouddorp voor de medische begeleiding. Ds. Oorschot voor de bezoeken die u bracht bij moeder en voor het leiden van de rouwdienst. Allen die moeder hebben bezocht. De medewerkers van Kievit uitvaartverzorging, m.n. Mark van der Wende, voor de goede zorgen tijdens de moeilijke dagen van rouw en het leiden van de begrafenis. Boven dit alles uit gaat onze dank naar de Heere, Die ons zo lang een biddende moeder gaf en ons draagt, ook nu ons ouderlijk huis is weggevallen. Familie Keijzer I Garantiecertificaat van de Alg. Bond van Natuursteénbedrijven. PASCAL 6 INDUSTRIETERREIN OOSTPL^AT MIDDELHARNIS TEL. 0187-489088 FAX 0187-485088 WA/w»/,coiwagemaker.nl info@conA/agemaker,nl Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: IVIeidoorn 4 3248 XE Meiissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant m VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL GOEREE-OVERFLAKKEE Administratie-adres; Stoofweg 24 3253 IV1A Ouddorp MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Op vrijdag 5 november en zaterdag 6 november zijn er in de Exo- duskerk aan de Dorpsweg 97 te Sommelsdijk de jaar lijkse ontmoetingsdagen, met bazar met rommelmarkt. Op vrijdagavond van 19.00-22.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur bent u er van harte welkom. De activiteiten zullen plaatsvinden in de kerkzaal en de nevenruimtes. De opbrengst is dit jaar bestemd voor vervanging van de stoelen in de kerkzaal en het onder houd van de gebouwen. Evenals voorgaande jaren is er weer veel te doen. Er is een grote verloting. In de ont moetingsruimte verkoopt de keuken diverse soorten gebak, dranken, broodjes, soep en nog vele andere lek kernijen. Verder zijn er bloemen en snoep, eigen pro ducten, enz. In de kerk staan vele kramen voor hand- werkartikelen en -kaarten, enveloppen. Daarnaast is er antiek en zijn er de vermaarde rommelmarktkramen. In de nevenruimte, waar een verscheidenheid aan boe ken is uitgestald is het heerlijk snuffelen voor de boe kenliefhebber. In de jeugdruimte kan vooral de jeugd terecht; wat daar gaat gebeuren, is nog een verrassing. Gedurende de openingstijden van de bazar draait door lopend het rad van avontuur met vele mooie prijzen. Vóór de kerk vindt u de bekende oliebollenstand; ook kunt u daar gebakken vis nuttigen. En mocht u al eer der van de uitstekende oliebollen willen genieten, op vrijdagmorgen 5 november zijn deze ook reeds te koop op de markt te Oude-Tonge. U bent van harte welkom op vrijdag 5 en zaterdag 6 november aanstaande. In de eerste negen maanden van 2004 bracht de politie Rotterdam-Rijn mond door de gerichte aanpak van de speerpunten geweld, drugsoverlast en jeugd, 22.679 verdachten van mis drijven ter vervolging naar het Open baar Ministerie. Het aantal kanton zaken dat door de politie ter afdoe ning naar het Openbaar Ministerie werd gestuurd bedroeg 20.814. De daling van het aantal aangiften en de overlastmeldingen zette zich evenals voorgaande maanden voort. Het totaal aantal opgenomen aangiften bedroeg in de eerste negen maanden van dit jaar 84.212, een daling van 7% ten opzichte van de eerste negen maanden van 2003. Het aantal aangiften van straatroof nam af met 25% tot 1.897. De daling van de straatroven werd met name veroorzaakt door de succes volle aanpak van de straatroofteams. Ook het aandacht vestigen op en de aanpak van het doen van valse aangiften van beroving van mobiele telefoons droeg hieraan bij. Persoonsgerichte aanpak De persoonsgerichte aanpak van veelplegers en het vervolgingstraject bij het Openbaar Ministerie droeg in de eerste negen maanden van 2004 bij aan de daling van de woningin braken met 18% en de inbraken in auto's met 12% vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Het aantal aangiften van bedreiging steeg in de afgelopen negen maanden met 17%, ter wijl de aangiften van mishandeling daalden met 1%. De stijging van het aantal bedrei gingen valt te verklaren uit het feit dat door diverse instanties een geweldsprotocol is opgesteld. Als gevolg hiervan wordt van elk incident aangifte gedaan. Dat geldt ook voor huiseUjk geweld. Het aantal verdachten van geweldsdelicten dat ter vervolgmg naar het Openbaar Ministerie is gebracht is gestegen met 8% van 5.226 in 2003 naar 5.657 in dezelfde periode in 2004. Drugsoverlast Het aantal meldingen over drugsoverlast daalde in de eerste negen maanden van 2004 vergeleken met dezelfde periode in 2003 met 17%. Het aantal verdachten dat ter ver volging hiervan naar het Openbaar Ministe rie werd gebracht steeg echter met 31%. In 2004 werden tot oktober in totaal 2.628 jeugdige verdachten van misdrijven ter ver volging aan het Openbaar Ministerie overge dragen, een stijging van 2% ten opzichte van 2003. Het aantal kantonzaken dat ter afdoe ning naar het Openbaar Ministerie werd gestuurd nam in diezelfde periode af met 20%. In de maand september 2004 werden negen acties preventief fouilleren gehouden in de aangewezen veiligheidsrisicogebieden Rot terdam-centrum (1), Oude Noorden (2) en Hillesluis (6). In totaal werden 502 auto's gecontroleerd en 1.590 personen op straat en 107 mensen in 10 horecagelegenheden gefouilleerd. Van de 24 personen die vervolgens werden aange houden gebeurde dat voor 16 op grond van de Wet Wapens en Munitie. In beslag geno men werden 23 steekwapens, elf slagwapens en zes overige wapens, zoals busjes cs-gas. De WLTO wil dat de Drechtsteden, de gemeenten ten zuidoosten van Rotter dam, de Floriade 2012 organiseren. Argument is dat maar liefst 65 procent van de Nederlandse glastuinbouw en boomteelt zich in Zuid-Holland bevindt. De Drechtsteden willen de land- en tuin bouwtentoonstelling opzetten in de Sophia- polder, een eiland in rivier Dé Noord bij Hendrik-Ido-Ambacht. De gemeenten Rot terdam en Westland hebben zich onlangs teruggetrokken als kandidaat voor het eve nement, dat eenmaal per tien jaar wordt gehouden. „De Floriade kan rekenen op zo'n 1,1 mil joen buitenlandse bezoekers en een groot aantal Nederlandse belangstellenden. Voor Nederland als exportgericht land is de Flo riade hét visitekaartje voor de land- en (glas) tuinbouwsectoren", stelt WLTO-voorzitter Jan Heijkoop. „Helemaal als de Floriade zo dichtbij het Zuid-Hollands glasdistrict wordt gehouden, het belangrijkste glastuinbouw- centrum van het land." Rotterdam en Westland hebben hun kandi datuur ingetrokken, omdat ze vreesden dat de Floriade niet kostendekkend zou kunnen worden geëxploiteerd. Heijkoop vindt dat de gemeenten te voorzichtig zijn. „Klaarblijke lijk zijn Rotterdam en Westland niet creatief genoeg om de formule van de land- en tuin bouwtentoonstelling zo aan te passen dat ze de kosten binnen de perken kunnen houden." Samenwerking tussen de WLTO, het Drechtstedengebied, Rotterdam en West land is in ieders belang, meent Heijkoop. Heijkoop: „Rotterdam en Westland kunnen het Drechtstedengebied goed ondersteunen bij de organisatie van de Roriade." Op 8 december moet de organiserende gemeente van de Floriade in 2012 bekend zijn. Ook Venlo en Arnhem hebben zich kandidaat gesteld. In de zomervakantie waren de 1+1 dagen een groot succes, daarom wordt er weer een 1 1 activiteit georganiseerd. Op vrijdag 05 november 2004 komt Jeroen van den Berg met zijn poppentheater naar verenigingsge bouw 'Onder de wiek' in Dirksland. Zijn programma 'lang zul je leven' heeft de gelijkenis van de koninklijke bruiloft als basis. In het programma neemt Jeroen van den Berg de kinderen mee naar het hof van de koning. Iedereen in het paleis is druk bezig, want het grote feest van de koning gaat komen. De eerste uitnodigingen voor het feest zijn de deur al uit... en worden weer teruggestuurd: de gasten willen niet komen. Maar de koning denkt goed over zijn gasten: ze hebben het vast verkeerd begrepen. De knechten van de koning wor den erop uitgesmurd om de gasten persoon lijk uit te nodigen. Maar ook nu wijzen de onderdanen van de koning de uitnodiging af. Maar wie komen er dan op het feest, wie zullen er nu samen met de koning aan de tafel zitten? Het programma 'lang zul je leven' van Jeroen van den Berg is voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De avond begint om 19.00 uur, de zaal gaat open om 18.45 uur. Dit kinderprogramma is rond 20.15 uur afgelopen. Toegangskaarten kosten 2,00 per stuk en zijn vanaf 28 oktober in voor- \erkoop verkrijgbaar bij; Mathilde Machielse, Noordspuidijk 32, tel. 602780, en Matty Struik, Molenzicht 97. tel 602958. Kinderen van 4 en 5 jaar mogen alleen onder begeleiding komen. Jeroen van den Berg komt op uitnodiging van de Ned. Herv. Gemeente Dirksland. Het wordt vast v,eer reuze leuk. De organisatie hoopt jullie allemaal weer te ontmoeten, dus noteer deze damm alvast in je agenda! Met gemengde gevoelens werkten de spelers van Good Luck toe naar de thuiswedstrijd tegen Seolto. Enerzijds wilde men zich her stellen van de slechte wedstrijd van vorige week, maar anderzijds moest men twee speelsters missen vanwege vakanties. Gelukkig heeft Good Luck de beschikking over meerdere talentvolle dames en Myrna van Brussel en Kim Noteboom maakten hun opwachting in de basis. Ook Britt Abbas, die vorige week nog verstek moest laten gaan vanwege een spierblessure, was weer beschikbaar. Dit liet ze merken ook, want haar eerste schotpoging was direct raak. Het aanvalspel liep soepel en vele schoten wer den afgevuurd richting de korf. Het leek alleen of er een deksel op de korf zat, want veel ballen draaiden of stuiterden er op mir aculeuze wijze weer uit. Bij het rustsignaal had Good Luck een voorsprong opgebouwd van 6 tegen 2. Dit gaf niet geheel de krachts verhoudingen weer, want de wedstrijd had reeds beslist moeten zijn. De tweede helft had lange tijd hetzelfde spelbeeld en de voorsprong bleef stabiel. Nadat er zo'n 10 minuten gespeeld was gin gen Marcel Kievit en Jan-Willem de Vos plotseling met scherp schieten. Beide spelers scoorden binnen korte tijd driemaal en gooi den de wedstrijd definitief op slot. Good Luck was verdedigend niet optimaal gecon centreerd en dit werd nog enkele malen goed afgestraft door de aanvallers van Seolto. De overwinning kwam geen moment meer in gevaar en de wedstrijd werd goed uitge speeld. De zege van 15-8 werd toegejuicht door de vele aanwezige supporters, die ondanks de kou toch waren gekomen. Ook coach Jan de Leeuw was content met de zege en hoopt dat het zelfvertrouwen na deze zege weer geheel herstelt is. Doelpuntenmaker(s): Jan-Willem de Vos (6), Marcel Kievit (3), Britt Abbas (2), Kim Noteboom (1), Myrna van Brussel (1), Hei di Kamerling (1) en Nico Overduin (1) Nederlanders vinden natuur nog steeds zeer belangrijk, zo blijkt uit een zojuist verschenen onderzoek van het NIPO. De waardering voor natuur is zelfs hoger dan twee jaar geleden. Maar liefst 96% van de Nederlanders geeft aan natuur en milieu belangrijk te vinden. Natuur staat op de vijfde plaats en milieu op de zesde in de lijst van maatschappelijke onderwerpen die men belangrijk vindt. Daarmee worden ze belangrijker gevonden dan onderwerpen als sociale uitkeringen, bereikbaarheid via de weg en allochtonenbeleid. Nederlanders hebben twijfels over het overheidsplan om particulieren in te schakelen voor natuurbeheer, zijn tegen decentralisering van het ruimtelijke orde ningsbeleid en tegen grootschalige bebouwing van het open gebied. Natuur (7,9) en milieu (7,8) scoren hoog bij de Neder landse bevolking als het gaat om maatschappelijke onderwerpen die zij belangrijk vinden (respectievelijk plaats 5 en 6). In 2002 kreeg natuur een 7,5 en milieu een 7,4. Natuur en milieu worden nu significant belangrijker gevonden dan twee jaar geleden, aldus het NIPO. Alleen gezondheidszorg (8,8), onderwijs (8,6), veiligheid (8,4) en werkgelegenheid (8,3) scoorden hoger. Alle andere onderwerpen scoorden significant lager dan natuur en milieu: sociale uitkeringen (7,4), bereikbaarheid via de weg (7,3), openbaar vervoer (7,3). allochtonenbeleid (6,4), ontwikkelingssamen werking (6,1), stadsvernieuwing (6,1) en defensie (5,5). Respondenten was gevraagd een score van 1 tot 10 toe te kennen aan deze dertien maatschappelijke onderwerpen. Vier op de vijf Nederlanders (81%) vindt dat er in eco nomisch moeilijke tijden geld moet worden geïnves teerd om de natuur in Nederland te behouden. Van de ondervraagden vindt 92% het belangrijk dat de over heid nu voldoende geld aan de natuur besteedt, zodat er ook natuur is voor toekomstige generaties. Deze uit komst stemt nagenoeg overeen met die van 2002 (93%). Op de vraag "hoe belangrijk is natuur voor u" geeft 96% van de respondenten aan natuur tamelijk of heel belangrijk te vinden (1992: 93%). Opvallend is dat onder ouderen (60- 80 jaar) nagenoeg iedereen (99%) natuur tamelijk of heel belangrijk vindt. De huidige manier van natuurbeheer (waar bij de overheid gebieden overdraagt aan natuurorganisaties) kan op veel meer bij stand rekenen dan het plan van de overheid om particulieren daar meer voor in te scha kelen. Ongeveer tweederde (67%) meent dat de overlevingskansen van zeldzame dieren en planten groter zijn bij beheer door natuur organisaties dan bij beheer door particulie ren. 64% denkt dat de natuur op lange ter mijn meer gebaat is bij beheer door natuur organisaties dan bij beheer door particulieren. Voorts vindt 86% dat als zeld zame dieren en planten worden geschaad door particulier beheer, een natuurorganisa tie het beheer moet overnemen. Bescherming open gebied gewenst Maar liefst 84% van de Nederlanders vindt dat in open landschappen geen grootschalige bebouwing mag plaatsvinden. Wanneer de vraag wordt toegespitst op het Groene hart, dan vinden nagenoeg evenveel mensen (85%) dat het Groene Hart door de rijks overheid beter beschermd moet worden tegen bebouwing. Met de stelling "het Groe ne Hart mag gebruikt worden voor woning bouw voor gemeenten die met woningnood kampen" is ongeveer drie van de vier Neder landers (73%) het oneens. Eén op de vijf vindt dat bouwen in dat geval wel moet kun nen. Rijksoverheid of gemeenten? 56% van de Nederlanders denkt dat er meer natuur behouden zal blijven wanneer de rijksoverheid beslist over bouwen in open landschap dan wanneer gemeenten er over beslissen. Nagenoeg evenveel mensen (54%) denken dat gemeenten niet zo zorg vuldig om zullen gaan met het open land schap als de rijksoverheid. Vier op de vijf Nederlanders (82%) kunnen zich echter wel vinden in bouwen in open gebieden door gemeenten als die tegelijkertijd verplicht resultaten boekt in het beschermen van de natuur van dit landschap.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3