Verkoping handwerkartikelen in 'De j Goede Ree' VAKANTIE Stot: Dammen en schaken in Ouddorp Damvereniging ENE0'S2 ik ik QktoUt ii EIIAtlD^I-tllEUWS Nieuws van de Wereldwinkel radA&dtCit^ht^^CYS,, QkUi^tY io ^kto^cr 12 {T^cru^ v^n i^e^^et^ecst) Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) 2T ^ern'^^ctïkt Wacht nog even met insturen van de oktoberoplossingen tot de andere vrijdag, dan verschijnen de laatsten van oktober immers. Het ga je allemaal goed. Damclub 'Denk en Zet' Middelharnis-Sommelsdijk PAGINA 11 VRUDAG 22 OKTOBER 2004 GOEREE- OVERFLAKKEE Elke week wordt er in verzorgingshuis 'De Goe de Ree' in Sommelsdijk geiiandwerkt door de bewoners. Er wordt dan gebreid, geborduurd of gehaakt. Veel artikelen worden verkocht in de vitrine, maar doordat de voorraad erg is aange wassen willen 'De Goede Ree' een verkoopdag organiseren. Deze dag wordt gehouden op dins dag 26 oktober van 9.30 tot 16.00 uur in de grote zaal van 'De Goede Ree'. De dames van de handwerkgroep zijn wekelijks druk in de weer met het vervaardigen van aller hande handwerken. U kunt daarbij denken aan gebreide sokken, babysokjes en leuke knuffels zoals clowns en popjes, geborduurde theedoeken, plasticzakken tassen, boekenleggers, pannenlap- pen, schorten voor groot en klein en zelfs tafel kleden, al dan niet op bestelling. De bewoners zijn u graag van dienst! Hartelijk welkom. Een deel van de artikelen die verkocht zullen worden op de verkoopdag in 'De Goede Ree Eén van de bestsellers van de Wereldwin kel is de shopper met typisch Indiase reclameafbeeldingen. Deze boodschap pentassen worden gemaakt door Tibetaan se vluchtelingen in India. Doordat zij in ballingschap leven, dreigt hun cultuur ver loren te gaan. De opbrengst van de pro ducten gaat in de eerste plaats naar ont wikkeling van de dorpen waar deze vluch telingen zijn neergestreken. Naar gezondheidszorg, onderwijs en crèches bijvoorbeeld. Maar een deel van het geld investeren ze ook in onderwijs van de Tibetaanse taal en cultuur. Zo houden de Tibetaanse vluchtelingen hun cultuur in stand en krijgen de kinderen de tradities van hun voorouders mee. U koopt ze voor 1.25 bij de Wereldwinkel aan het Spui- plein in Middelhamis. Met de auto kan men de gele pijlen route volgen, die leidt langs de kaai in Sommelsdijk, door de Westplaat, achter de Winkeldiek langs naar het Spui. En als u iedere week zo komt, dan zi'ét u de nieuwe wijk groeien! De openingstijden zijn: woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EUandeit-Nieuws, Pastbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Van de week balanceerde ik op de rand van de dakgoot. De ladder is door mij zelfs plat tegen de oplopende dakpannen gelegd, zodat ik het water van de dakka pellen kon vegen. De afvoertjes zaten verstopt. Alles heeft op zijn tijd controle nodig. Wie weet wat voor lekkages we gekregen hadden. Kijk in vakanties kom je aan zoiets eens toe. We hebben ook weer eens een ouderwetse Ko-opgave in elkaar gezet, kijk maar naar de eerste. Veel plezier met de jeugdboek, 'k Geloof dat vandaag de laatste vakantierebus aan de beurt is. Nou ja, de zomer is ook een tijdje geleden, waar of niet? In de boomgaarden wordt er volop geplukt. Tja deze vrolijke fruitbaas tilt een gevulde mand. Om erachter te komen welke "Bijbelse" appelsoort hij draagt, moeten jullie de letters die in de kleine appeltjes komen van boven naar beneden lezen. Doe je best en verslik je niet in deze reuze vrucht. 1Zaligmaker. 2. Dreef in een biezen mandje op de Nijl. 3. Brood wat uit de hemel viel. 4. Man van Saraï. 5. De gelijkenis van de in de akker. 6. Profeet die in de Bijbel net na Jona komt. 7. Bouwde de ark. 8. Hogepriester in de tijd van Kajafas. Koen Korpershoek (Middelharnis) verzon een leuke kleurenpuzzel. Welk woord valt er telezen onder de pijl? Het heeft te maken met feesten. 1Als je rood en blauw mengt krijg je 2. Een citroen is 3. Het tegenovergestelde van zwart. 4. Een kleur die je veel op 30 april ziet is 5. Blauw en geel worden samen. 6. "Pink" is het engelse woord voor 7. De kleur van de brandweer is 8. Een regenwolk is Hoelang hopen jullie op vakantie te gaan? Een week, van vrijdag tot vrijdag met een Daniëlkamp.. Wat zal daar nu eens echt anders zijn dan thuis? Met een heleboel jongelui op stap gaan (van inijn leeftijd), terwijl ze thuis allemaal jonger zijn dan mij. Welk eten komt er op tafel? Dat zou ik echt nog niet weten, als het maar smaakt. Allicht mis je dingen van thuis. Welke? M"n boeken. Zijn jullie van plan om daar bepaalde spelletjes te gaan doen met elkaar? Wat voor? Ja maar welke weet ik nog niet. In ieder geval gaat uno mee. Ga je er speciale dingen bekijken? Wat precies? 't Is een verrassing, in ieder geval is de bootreis al een belevenis op zich. Wat doe je als het een paar dagen pijpenstelen regent? Het binnen gezellig maken en vooral je goede humeur behouden. 6. n'*- ,4 Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Jacob keek zeker wel raar op. Geen brief schrijven en toch een reactie erop krijgen. De punten zijn inmiddels naar Marjolein gegaan. Je moet je oude oom maar op het juiste spoor zien te houden. Ricardo Clement (Oude-Tonge) Het is zeker een tijd geleden dat we contact hadden. Maar nu pakken jullie de draad weer op. Houden zo! Twee partijen bij de dammers deze avond. Cor Mierop speelde met zwart een sterke partij tegen Arie de Mik Sr. Na vele juiste afruilen en berekenin gen door beide partijen werd het ech ter toch remise na drie uur spelen. Jan van den Ouden speelde ook een sterke partij tegen Cees Tanis. Tot het moment dat laatstgenoemde op tijd zag dat de zet die hij wilde doen tot een catastrofe had geleid en zich bedacht. Na ampel nadenken deed hij echter een superzet en dwong daarmee van den Ouden uiteindelijk tot overgave. Dammen 6e ronde: Arie de Mik Sr. -CorMierop1-1 Jan van den Ouden - Cees Tanis0-3 De schakers waren zo"n beetje compleet aanwezig deze avond. Hans van Esveld, net terug van vakantie, moest het opnemen tegen Piet Speelman. Een geweigerd dame- gambiet.waarin wit zijn voordeel allengs vergrootte. Piet moest alle zeilen bijzetten om het witte initiatief te beteugelen. Hans bood hem op een gegeven moment echter de helpende hand door teveel te willen, wat hij met stukverlies en daardoor partij verlies (zijn eerste dit jaar!) moest bekopen. Al met al een goede prestatie van Piet Speelman die bovenin blijft meedraaien. Bonne Faber versloeg vrij simpel Peter Klink. Peter bediende zich van het Scandi navisch maar verloor op onnodige wijze in de opening een pion. Bonne weet wel raad met dit soort materiële voordeeltjes en voer de de druk met elke zet méér op wat Peter op stuk- en partijverlies kwam te staan. Peter Derrez kwam er niet aan te pas tegen Kees van den Nieuwendij k. Kees speelde de Slavische verdediging ,en wist met elke zet meer terrein te winnen op de witte stuk ken. Een goed geplande pionnenopmars door het centrum met een leuke promotie tot besluit bracht Kees het zoet van de over winning! Reinier van der Wende blijft onvoorwaarde lijk trouw aan zijn Birdopening Ook tegen Hans van Meenen kwam dit op het bord en Hans wist tot aan het verre middenspel de partij in evenwicht te houden.sterker nog Reinier had geen aanknopingspunten. Maar adel verplicht dacht Reinier ,en bracht een loperoffer voor 2 pionnen en een vervelend handenbindertje in de vorm van een vrijpion op de e-lijn. Hans kon daardoor zijn verde diging niet meer gesloten houden en werd vervolgens meedogenloos door Reinier opgebracht. Jaap Santifort en Arie Baas maakten er deze avond een onvoorstelbaar potje koffiehuis- schaak van. Kwam het omdat de vader van Jaap aandachtig toeschouwer was, en Jaap iets wilde bewijzen? Of lijdt Jaap aan het Oedipus-complex? Ik weet het niet, maar over en weer werden er fouten gemaakt, die ik hier met de mantel der liefde zal bedek- ken.raaar de vraag was wie dan uiteindelijk de beslissende fout maakt; dat was Arie getuige het volgende fragment: stelling na 14. Kf2 Arie speelde a tempo 14. Lc6?? ,om na 15. Dxb4! Lxb4 16. Lxg7 erachter te komen dat er groot materiaal verloren ging. Hij H speelde nog een tijdje door maar aan de nul viel niet te ontsnappen. Willem-Jan Tanis is een aanvaller pur sang, zo ook deze avond. Maart Breen werd geconfronteerd met een stukoffer op g5 waarvoor Willem-Jan een 4tal pionnen terugkreeg. Maart ook niet vies van een uit- daging.nam de handschoen op en verdedig de zich zéér actief door met zijn zwarte koning heel het bord over te zwerven.onder bescherming van een zeer gevaarlijk paard. Willem-Jan had het er zichtbaar moeilijk mee,want Maart nam geleidelijk het initia tief over. Uiteindelijk speelde de zenuwen van Maart hem parten want hij wikkelde af naar een remise (2 kale koningen) waar de winst toch ergens aanwezig was. Willie Tanis-Koole en Gert-Jan Zonneveld speelden een rustige gesloten Siciliaan. Wil lie had een klein initiatiefje ontwikkeld,maar een verkeerde ruil kostte haar een belangrij ke pion. Met lopers van ongelijke kleur op het bord kon dat nog.maar een tweede pion- verlies en opsluiting van haar toren deden haar de das om. Jammer voor Willie die goed uit de openingen komt.het middenspel ook steeds beter gaat spelen. Volhouden Willie,de punten komen er wel!! Tot slot speelden Adam van Huizen en Hans van Calmthout tegen elkaar. Een rustige Scandinavische partij waar pas in het verre middenspel bleek waar de kracht van Hans lag. Met een half open h-lijn en een leuk pionnenblokje op de g-en f-lijn wist Hans Adam te verontrusten en deze ging prompt in de fout. Met subtiel spel bouwde Hans dit uit tot winst. Schaken 6e ronde: Hans van Esveld - Piet Speelman0-1 Bonne Faber- Peter Klink1-0 Peter Derrez - Kees van den Nieuwendijk0-1 Reinier van der Wende - Hans van Meenen1-0 Jaap Santifort - Arie Baas1-0 Willem-Jan Tanis - Maart Breen rem Willie Tanis-Koole - Gert-Jan Zonneveld0-1 Adam van Huizen - Hans van Calmthout0-1 Jan Verzijden - Wim van Geelenafg. Het team van Ontspanning 2 liep in haar eer ste wedstrijd in de bondscompetitie uit tegen de Penning 2 uit Rozenburg tegen een 5,5 - 2,5 nederlaag aan. MELISSANT - Hieronder volgen de uitsla gen van de op maandag 18 oktober 2004 gespeelde partijen van Damvereniging ENEO'52 uit Melissant: Afdeling 1: J. Looij-H. Visbeen1-1 H. Zoon-C. Visbeen0-3 A. het Jonk-W. Doorduin 1-1 B. van der spaan-A. Doom 3-0 Afdeling 2: H. van Heukelen-H. de Geus3-0 B. Grootenboer-T. Goedegebuur1-1 P. Kom-T. Knol3-0 In de eerste afdeling heeft J. Looij wat al te voorzichtig zitten spelen. Hij wachtte te lang om naar dam te gaan, zodat H. Visbeen zich nog net kon redden met remise. H. Zoon heeft in C. Visbeen zijn meerdere moeten erkennen. In een ondoordacht ogen blik deed Zoon een verkeerde voortzetting waardoor Visbeen op gemakkehjke wijze de winst in handen kreeg. A. het Jonk en W. Doorduin waren deze avond aan elkaar gewaagd. Ze gingen allebei heel voorzichtig te werk wat uiteindelijk resulteerde in een puntendeling. B. van der Spaan heeft koploper in de eerste afdeling A. Doom een gevoehge tik gege ven. Bij de 28e zet wist Doom door een mooie dwangzet de damlijn te bereiken waardoor hij winst voor het grijpen had. Echter, bij de 45e zet ging het goed mis. Doom dacht een combinatieslag met zijn dam uit te gaan voeren, maar hij begon met het offeren van de verkeerde schijf. Daarna raakte hij, in grote tijdnood gekomen, alles kwijt. Eerst zijn dam, toen de kluts en tot slot de winst. H. van Heukelen heeft zijn koploperspositie in de tweede afdeling deze avond niet alleen weten te handhaven, maar ook nog eens extra verstevigd. Hij kwam in zijn partij tegen H. de Geus na zes zetten door een mooie combinatie als een schijfje voor te staan. Van Heukelen speelde daarna zijn partij foutloos uit en boelcte daarmee achter eenvolgens zijn derde winstpartij. B. Grootenboer en T. Goedegebuur hebben het elkaar niet al te moeiüjk gemaakt. Gevaarlijke momenten deden zich in deze partij niet voor zodat beiden met een punten deling tevreden waren. P. Kom heeft er deze avond niet veel moeite voor hoeven te doen om de winst mee naar huis te nemen. Na een uur was zijn tegen stander T. Knol nog in geen velden of wegen te zien. Reglementair betekent dit dat de par tij dan als verioren moet worden beschouwd. Uitslagen vijfde ronde van 18 oktober: I. Koese-R. van Rijnberk 3-0 R. Jacobs-H.H. Verolme 0-3 J. Jordaan-J. van Hoom 0-3 C. Polder-W. Vroegindeweij 0-3 I. Mackloet-M. Klink3-0 A.v.d. Veer-J.A. Dekker0-3 A. Verolme-C. Spee 1-1 B. du Pree-J.A. Nipius 3-0 Er heerste een gedmkte stemming. Opnieuw misten we één van onze trouwste leden. Vorige week was in verband met het plotselinge overlijden van Jan Lodder de competitie afgelast. Nu waren we er weer, maar zonder Jan. Koese dacht een gemakkelijke avond te hebben. Maar dat viel tegen. Rijnberk bood heel wat meer tegenstand dan hij ver wacht had. Niettemin won Koese. Jacobs die de laatste tijd heel goed in de mrming is, verloor in zijn wedstrijd tegen H.H. Verolme al gauw een schijf en ten gevolge van een mooie slagzet van Verol me de partij. De strijd tussen Jordaan en Van Hoom ging lange tijd gelijk op. Maar door een fraaie combinatie, waarbij Jordaan in één keer zeven van de negen schijven verloor, ging hij ten onder Polder speelt een moeilijke competitie. Het zijn steeds weer kleine foutjes die hem de das omdoen. Dat was ook het geval in zijn partij tegen Vroegindeweij. Hij ging weer met lege handen naar huis. Ook bij Klink lukt het nog steeds niet. Nu moet je van goede huize komen wil je het van Mackloet winnen. Deze maakte er een spannende partij van. Hij wist in de loop van de strijd een schijf te bemachtigen en dat betekende uiteindelijk de ondergang van Klink. Dekker en Van der Veer zijn twee sterke spelers. Het was te verwachten dat het een interessante partij zou worden. Langza merhand bouwde Dekker enig voordeel op en zo wist hij Van der Veer zijn eerste nederlaag toe te brengen. Spee heeft de vorm van het vorig seizoen nog niet te pakken. Hij aast na drie remi separtijen op winst. Maar A. Verolme gaf hem geen schijn van kans. Ook al behaal de hij ten koste van twee schijven een dam, de partij was niet meer te winnen. Het werd remise. Du Pree en Nipius speelden een leuke par tij. Ondanks fel verzet van Nipius moest deze het loodje leggen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11