Iedereen op Goeree-Overflakkee een ton rijker? Oktober Woonmaand als aanloop voor nieuw interieur tel. (0187) 49 23 84 Brandwonden Stichting start campagne voor blusdelten^ EIIAilDBI-raEUWS voor meer informatie www.vanveenmakelaardij.nl Mr. Iman Caustraat 1 7, 3251 AP Stellendam. p¥M MAKELAARDIJ O.G. fax. 01 87 - 491411 Waterschap Goeree-Overflakkee doet mee aan de landelij ke campagne 'Een Ton voor Water'. In navolging van de campagne bij gemeenten elders in Nederland zullen nu ook op Goeree-Overflakkee gedurende 11 oktober tot 17 november 2004 regentonnen worden verkocht met een tweeledig doel: waterbesparing hier én verbetering van de watersituatie van mensen die verstoken zijn van voldoende en gezond (drink)water. Wereldwijd zijn dat er meer dan 1 miljard. Bestellen Meer informatie 72% van de huishoudens heeft geen blusmiddel in huis Campagne Effectief Om een huis met een ziel te creëren moet je bij jezelf te rade gaan. Een eventueel daarbij te volgen weg is die van de minste weerstand. Anders gezegd: naapen wat anderen van hun woning hebben gemaakt. De meeste voldoening wordt echter verkregen door eigen inbreng. Per slot gaat het om wat u leuk en mooi vindt en of zich in het interieur waar u dag en dagelijks in vertoeft, thuis voelt. En minstens zo belangrijk is of u het bud gettair aan kunt om van de ene op de andere dag een nieuwe inrichting te realiseren. In dat verband is het nuttig zo niet wenselijk om, als u voorne mens bent om nog voor de winter de boel te veranderen, een plan van aan pak te maken. K-3 posters Lekker languit Oergevoel PAGINA 8 VRUDAG 15 OKTOBER 2004 GOEDEREEDE, Beresteijn 15 Op de grens van het polderlandschap gelegen vrijstaande semi-bungalow met garage en tuin. Vraagprijs: 395.000,00 k.k. STELLENDAM, Brielsestraat 88 Vrijstaande semi-bungalow met slaapkamer en badkamer op de begane grond op 506 m^ eigen grond. Vraagprijs: 375.000,00 k.k. GOEDEREEDE, Capellerij 9 In rustige buurt gelegen goed onderhouden hoekwoning met garage op 256 m^ eigen grond. Vraagprijs: 259.000,00 k.k. GOEDEREEDE, De Stove 13 Nabij het monumentale stadje gelegen royaal halfvrijstaand woonhuis met garage en tuin op ca. 3 km. van Noordzeestranden en duinen. Vraagprijs: 359.000,00 k.k. STELLENDAIVI, Deltastraat 3 Vrijstaande woning in rustige straat gelegen op 341 m^ eigen grond. Vraagprijs: 325.000,00 k.k. OUDDORP, Dijkstelweg 34 Vrijstaande woning met garage, tuin en weiland, totaal 12.275 m^ eigen grond. Vraagprijs: 450.000,00 k.k. OUDDORP, Dirkdoensweg 47 Vrijstaand woonhuis met garage en schuur op 1.330 m^ eigen grond. Vraagprijs: 449.000,00 k.k. OUDDORP, Duinkerkerweg 29 Op een hele mooie locatie gelegen vrijstaand woonhuis met garage op 2.411 m^ eigen grond. Vraagprijs: 565.000,00 k.k. STELLENDAM, Eendrachtsweg 2 Op een zeer geliefd, idyllisch plekje gelegen vrijstaand woonhuis met garage en tuin. Vraagprijs: 345.000,00 k.k. STELLENDAIVI, Gladiolenpad 8 Grote halfvrijstaande woning met garage op 239 m^ eigen grond. In collegiale samenwerking met Dörr Struljk makelaardij te Ouddorp Prijs: 269.000,00 k.k. GOEDEREEDE, Groenmarkt 11 Halfvrijstaand woonhuis met berging in een mooie, rustige omgeving gelegen op 104 m^ eigen grond. Vraagprijs: 219.000,00 k.k OUDDORP, Havenweg 25 Groot vrijstaand dubbel woonhuis met dubbele garage op 1.410 m^ Vraagprijs: 399.000,00 k.k. OUDDORP, Hazersweg 34 Sfeervol en gezellig vrijstaand woonhuis met houten vrij staande schuur op 417 m^ eigen grond. Vraagprijs: 359.000,00 k.k. OUDDORP, Hazersweg 58 Deze, voor Ouddorp karakteristieke, vrijstaande woning is gelegen nabij het centrum op 1610 m^ eigen grond. Vraagprijs: 350.000,00 k.k. STELLENDAM, Hoogaars 34 Keurig netjes onderhouden tussenwoning op 135 m^ eigen grond. Vraagprijs: 229.900,00 k.k. MELISSANT, lep 5 In moderne bungalowwijk gesitueerd vrijstaand landhuis met garage en deskundig aangelegde slertuin. Vraagprijs: 685.000,00 k.k. GOEDEREEDE, Kerkstraat 16 Temidden in het monumentale stadje Goedereede nabij de markt en toren gelegen royale halfvrijstaande woning met garage. Vraagprijs: 219.000,00 k.k. OUDDORP, Marijkeweg 25 Op schitterende locatie vrijstaande woning met ruime schuur met uniek gelegen tuin. Vraagprijs: 440.000,00 k.k. GOEDEREEDE, Markt 4 Op zeer bijzondere locatie gelegen monumentale woning temidden van het historische stadje Goedereede met uit zicht op de haven en de markt. Vraagprijs: 350.000,00 k.k. STELLENDAM, Meidoornstraat 6 Hoekwoning en stenen berging met grote tuin op 328 m^ eigen grond. Vraagprijs: 269.000,00 k.k. STELLENDAM, Meidoornstraat 22 Geschakeld woonhuis met ruime loods en tuin. Vraagprijs: 319.000,00 k.k. STELLENDAM, Molenkade 29 Ruime geheel onderkelderde dijkwoning met dubbele garage gelegen aan de kade die doorloopt tot aan de oude haven van Stellendam. In collegiale verkoop met Dörr en Struljk makelaardij te Ouddorp. Vraagprijs: 299.000,00 k.k. STELLENDAM, Molenkade 49 Vrijstaand woonhuis met garage op 170 m^' eigen grond. Vraagprijs: 250.000,00 k.k. OUDDORP, Oosterweg 2 Genieten van vrijheid en privacy wordt mogelijk na de afbouw van de vrijstaande woning op ca. 1.500 m^ van het Noordzeestrand. Prijs (in huidige staat): 465.000,00 k.k. STELLENDAM, Oranjestraat 7 Halfvrijstaand woonhuis met garage op 161 m2 eigen grond. Vraagprijs: 199.500,00 k.k. OUDDORP, Rustburg 56 Goed onderhouden vrijstaande semi-bungalow met gara ge op 447 m^ eigen grond. Vraagprijs: 455.000,00 k.k. STELLENDAM, Schoolstraat 8 Royaal halfvrijstaand woonhuis met schuur en tuin, gunstig gelegen in het centrum van de dorpskern. Vraagprijs: 290.000,00 k.k. OUDDORP, Spreeuwenstein 22 Centraal gelegen vrijstaande semi-bungalow met drie slaapkamers en badkamer op de begane grond, garage en slertuin op 433 m^ eigen grond. Vraagprijs: 410.000,00 k.k. STELLENDAM, Voorstraat 16 In centrum van dorp gelegen goed onderhouden kapsalon met bovenwoning. Vraagprijs: 330.000,00 k.k. STELLENDAM, Zandgorsweg 5 Uniek object! Genieten van onbeperkte vrijheid en privacy. Op een van de mooiste locaties gesitueerd comfortabel woonhuis met garage en schitterende slertuin, weiland en paardenstal. Vraagprijs: 795.000,00 k.k. STELLENDAM, Zuiderdiepstraatweg 16 Een zo goed als vrijstaande recreatiewoning op 90 m^ eigen grond. Prijs: 97.500,00 k.k. Alle inwoners van Goeree-Overflakkee kunnen de campagne-regen- ton bestellen. Van iedere verkochte ton gaat 5 naar partnerorgani saties van Novib in landen in Afrika, Azië, Latijns-Amerika en Oost- Europa. Zo wordt waterbesparing hier op eenvoudige wijze gekop peld aan watervoorziening ginds. Een Ton voor Water is een initiatief van Novib, de Centra voor Internationale Samenwerking en miUeu- organisaties De tonnen De campagne biedt twee tonnen aan die milieuvriendelijk geprodu ceerd zijn, geen schadelijke stoffen als cadmium bevatten en goed gerecycled kunnen worden. De meer luxe 168 liter ton kost kaal 39,50 en compleet met voet en vulautomaat 59,-. Kaal en com pleet komt de 220 liter ton respectievelijk op 26,50 en 46,00. Genoemde prijzen zijn inclusief 5 voor een partner van Novib en inclusief BTW. De prijzen zijn zo laag mogelijk gehouden; naast pro ductiekosten van de ton en de 5,- voor Novib betaald u niets extra's. U kunt de ton bestellen via internet op de website www.eentonvoor- waterbestellen.nl Op de site kiest u uw gewenste ton, geeft u uw adresgegevens door en handelt u de be-taling af. Uw ton wordt dan aan het waterschap geleverd. U kunt vervolgens donderdag 25 november of vrijdag 26 november van 8.30-9.30 uur uw ton op Steunpunt Oost, Oudelandsedijk 3 in Oude-Tonge ophalen of op een ander moment na telefonische afspraak met districtsopzichter Jaap de Blok, tel. 0187-643561. Meer informatie over de campagne 'Een ton voor water' kunt u vin den op de website www.eentonvoorwater.nl. Indien u vragen heeft over de distributie van de regentonnen kunt u contact opnemen met de voorlichtster van het waterschap Linda Was- kowsky, tel. 0187-48817, of e-mail ce.waskowsky@wsgo.nl. 72% van de Nederlandse bevolking heeft geen blusmiddel in huis. Dat is schrikbarend weinig, want de brandweer rukt 20 keer per dag uit om een woningbrand te blussen. Een blusdeken is een goedkoop, veilig en onderhoudsvrij blusmiddel. Jaarlijks zijn er meer dan 7.000 woningbranden. 40% van deze bran den begint in de keuken, in driekwart van de gevallen tijdens het koken. Blusdekens zijn zeer geschikt om zulke keukenbrandjes te doven. In elke Nederiandse keuken moet daarom een blusdeken han gen. De realiteit is anders. Uit onderzoek van de Brandwonden Stich ting blijkt dat slechts 5% van de bevolking een blusdeken in huis heeft. In oktober worden op diverse radiostations spots over blusdekens uit gezonden. Daarnaast worden er in de komende weken huis-aan-huis 3.000.000 informatiekaarten verspreid. Naast informatie over blusde kens, bevat deze kaart ook een antwoordcoupon waarmee mensen direct een blusdeken in huis kunnen krijgen. Iedereen die donateur van de Brandwonden Stichting wordt, krijgt de blusdeken zelfs gratis thuis gestuurd. Uit ons onderzoek blijkt dat meer dan 35% van de mensen niet weet waar je een blusdeken kunt kopen. Met de ant woordcoupon lossen we dat probleem op. Mensen hoeven alleen het kaartje terug te sturen. Ze krijgen de blusdeken dan automatisch thuisgestuurd. Bovendien komt een deel van de opbrengst ten goede aan de Brandwonden Stichting. Dat geld gebruiken wij weer om brandwondenslachtoffers te helpen. In 2001 en 2002 voerde Brandwonden Stichting een vergelijkbare campat^ne voor rookmelders. Mede door toedoen van dte campagne stee° het percentage huishoudens met een rookmelder van 15% m 2000 naar 60% in 2004. Volgens de Brandwonden Stichting is dat nog steeds 40% te weinig. Een derde van de huishoudens heeft nu zelfs meer dan één rookmelder. Het blijkt dus dat dit soort campagnes een belangrijke bijdrage kan leveren aan de brandveiligheid in Nederland. Blusdeken Een blusdeken heeft veel voordelen boven andere blusmiddelen. Ze vergen geen onderhoud, zijn snel en eenvoudig te gebruiken, goed koop en vooral effectief bij het doven van kleine brandjes. Ze zijn gemaakt van onbrandbare of moeilijk brandbare materialen en wor den gebruikt om een brandhaard te bedekken totdat het vuur dooft. Een brandende pan met vet of olie mag bijvoorbeeld nooit met water geblust worden. De combinatie van water en brandend vet geeft een grote ontploffing, met alle ernstige gevolgen van dien. Zo'n branden de pan moet afgedekt worden, bij voorkeur met een blusdeken. door John de Rijke Algemeen gesproken is voor een interieurre novatie de maand OKTOBER de meest gun stige. Niet voor niets al vele jaren verkozen tot WOONMAAND en wel om twee rede nen. Ten eerste zijn de grote internationale meubelvakbeurzen achter de rug en heeft uw woninginrichter intussen zijn collecties kun nen upgraden. De tweede aanleiding om hem juist nu met uw bezoek te vereren is dat u op die manier een goed inzicht krijgt in het huidig modebeeld. Trouwens, u kunt dan op uw gemak bepalen wat u precies wilt, waar in huis nodig wat veranderd of vervangen moet worden en wie wat gaat doen om de kosten enigszins in de perken te houden. Want om eerlijk te zijn, de tijd die zo'n beet je ruimte bood voor alles en nog wat is voor bij. Ergo, we gaan met z'n allen meer zelf doen. Dat houdt weliswaar in minder design, maar er komt fantasie en decoratie voor in de plaats. Meer software, om het zo maar eens uit te drukken. Met originaliteit en eigen cre ativiteit als een soort leidraad, zonder voor bij te gaan aan de in de 'gedicteerde' woon- mode gesignaleerde trends en ideeën die het overigens ook heel goed kunnen doen in een bestaand interieur. Door de bank genomen zijn woninginrich tingszaken uitstekende inspiratiebronnen, dus als u daar toch bent is het verstandig om er nog wat rond te neuzen. Opvallend zijn de woontrends in 'kindermaatjes'. Want uitein delijk is het toch de kinderkamer die het intensiefst gebruikt wordt en tegelijkertijd als eerste woonvertrek uit de kluiten groeit. Net als de bewoners, die er geen been in zien om binnen een handomdraai hun slaap/leer- vertrek om te toveren tot een computerhok of studieruimte. Onnodig te vermelden dat duurzame materialen in een dergelijk vertrek noodzaak zijn, omdat spelen voorlopig cen traal staat. De moderne, opgroeiende jeugd heeft daarenboven andere interesses en wie zijn wij om daar moeilijk over te doen. Voor de meeste ouders is het gelukkig geen pro bleem om nader bij stil te staan. En wat de kids betreft, die voelen zich vrij en blij zolang ze niet teveel op hun vingers worden gekeken. En dat de industrie er wel bij vaart hoeft geen betoog; er zijn zelfs al (van milieuvriendelijk geweven papier gemaak te) tienermeubels te koop die bestand zijn tegen ferme kussengevechten, kun je nagaan! Alleen tegen bedtijd is weer sprake van een comfortabele slaapkamer. Al dan Als het zo iiitkoiiil is een 'eigen piel; in de woonkamer wel zo iicz.ellig. De reelits afgebeelde computerkast valt hier bepaald niet uil de ton. Info: www.eichholtz.nl i/m..; Perxcenimm nv,,,™; niet voorzien van een meegroeisysteem in de vorm van een degelijke hoogslaper met glij baan en hut, die later als een nieuwe leef tijdsfase zich aandient kan worden omge vormd tot een volwaardig tienerbed. Moet zo'n speelruimte echter snel en rigoreus worden aangepakt, dan is om te beginnen een nieuw behangetje het meest praktisch en goedkoop, ofschoon vinylbehang voor een kinder- of zo u wilt tienerkamer het ideaalst is, afgezien van de afwasbaarheid, stootvast- en krasbestendigheid. Tenzij u kinderen hebt die de sfeer liever laten bepalen door bij voorbeeld posters van K-3 of pop-art figu ren. Voor hen is er, jazeker, disco- en club- waardig behang in de handel met glitters, tactiele 3-D effecten en sixties, seventies eighties pop-artmotieven. Als u zoiets com bineert met een paar grote, felkleurige leef- kussens op de grond hebt het helemaal bij ze gemaakt. Kunnen de jongelui tenminste lek ker voor de laag neergezette televisie liggen. Alleen u hebt nadien het nakijken, want hun wachtwoord blijft zonder dralen FUN... Hoe je het ook wendt of keert, van tienerka mer naar werkkamer is een kwestie van tijd. Maar op een gegeven moment zijn de eisen eensluidend: multifunctionaliteit en flexibi liteit. Wat zoveel wil zeggen als dat de trend- watchers toch gelijk hebben gekregen. Deel- Deze trendy canapé, naar ontwerp van Hugo de Ruiter, heeft een aircomfort systeem dat de stevigheid van zowel zit- als lendekussens aanpast. Info: Leolux, tel. (0499) 490976. ffow: Pencentmm Wonen) tijd en telewerken hebben ervoor gezorgd^ dat het wonen zodanig veranderd is dat somS' weinig onderscheid meer is tussen werk er?' vrije tijd. Lezen en werken 'op bed' of lek ker languit op de sofa wordt als heel gewoon ervaren. Uiteraard met de laptop erbij, want zonder computer beginnen we niets meer. En dus hebben de slaap- en zitmeubelfabri kanten ook daarop ingespeeld door allerlei accessoires aan hun collectie toe te voegen die het thuiswerken moet veraangenamen. Waarbij bepaald niet alleen uitgegaan is van het moderne interieur. Denkt u maar aan de computerkasten die uw pc, indien niet im gebruik, aan het oog dienen te onttrekken. Ze zijn er in diverse uitvoeringen - van rol- luikkast tot secretaire - en qua stijl van avantgardistisch tot reproklassiek. Vanzelfsprekend hangt voor de sfeer in een kamer veel af van de stoffering en de kleur keuze. Met name in gestileerde interieurs is veelal de vloer de blikvanger, of het nu gaat om parket, laminaat, tapijt, kurk, natuursteen of plavuizen waarmee trouwens fraaie mozaïeken gelegd kunnen worden. Een weelderig handgeknoopt karpet, schapen vacht of desnoods een koeienhuid bevordert tenslotte het oergevoel van wonen op de grond. Vandaar de lage banken en dito salontafels. Met als devies 'back tot basic'. Hoe ambachtelijker een tafel, bank, stoel of kast oogt, hoe beter. Daarbij komt datje qua afwerking met hout alle kanten op kunt: op^ de vloer, als zonwering voor de ramen en' zelfs op de wanden. Geen ander materiaal wordt zo breed toegepast en is beschikbaar in zovele soorten en kleuren. Zelfs het tro-, pisch hardhout, waarvan sommige soorten het FSC-keurmerk dragen als teken dat het afkomstig uit bos dat voldoet aan de strikte normen voor zowel milieu als sociale en economische omstandigheden. Tafels en (wand)kasten kunnen tegenwoor dig tot op de centimeter nauwkeurig op maat worden gemaakt. Uw interieurspecialist kaïi u zonodig, met behulp van de computer indi-'' viduele oplossingen van een uitstekend zit- programma laten zien. U kunt dan zelf aan geven hoe naar uw smaak de maatvoering moet zijn, de samenstelling en de te gebrui ken materialen, respectievelijk de kleur waar u de voorkeur aan geeft. Zo creëert u nog voor de winter begint een interieur naar eigen idee. Een compleet andere inrichting die niettemin qua identiteit herkenbaar is. Alleen net iets anders omdat het ontwerp dit maal van uzelf is zodat u er terecht trots op mag zijn. Wat dat aangaat hebt u vanaf nu nog een paar maanden voor de boeg om uw verlangens te verwezenlijken. 'i l I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 8