Visser Visser BOWLINGAVONO Albert van Rossum ais NVM makelaar beëdigd Bibliotheek Goeree vierde Kinderboekenweek uitbundig Wetjes en Weetjes Herdenkingsbijeenkomst reünie Kosten kinderopvang Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis geopend in de lierfstvakantie eiiaudbi-hieuws De Grote Oorlog e Succesvolle bijeenkomst Verslavingsproblematiek Provinciale subsidie voor gemeente Goedereede Van Veen Makelaardij een makelaar rijker l RE<3ISTÉRACCOUNTANTS NIMWEGEN Reclameborden - Autobelettering - Spandoeken Reklame Textielbedrukking - enz... Tijdens de Ie herfstvakantieweek, op maandag 18 oktober en van woens dag 20 t/m zaterdag 23 oktober a.s., is van 14.00-17.00 uur het museum Ouddorps Raad- en Polderhuis geopend. Opleiding Werk PBM Nederlandse Vereniging van Makelaar^ Toekomst PAGINA 4 VRUDAG 15 OKTOBER 2004 OUDDORP - Van 6 f/m 16 oktober was het weer de jaarlijkse Kinderboe kenweek, met als thema: 'Feest!' En een feest was het in de bibliotheek in Ouddorp. De afgelopen dagen hebben de kinderen uit de gemeente Goede- reede op allerlei manieren het boeken- feest mee kunnen vieren. Het begon allemaal al op dinsdag 5 oktober, toen er voor de kinderen uit de groepen 1 t/m 4 een muzikaal verhaal werd verteld in par tycentrum Oostdam in Goedereede. Ook was er een cadeautje van de bibliotheek en de scholen, voor de kinderen van de onder bouw. Woensdagmiddag 6 oktober werd er geknutseld in de bibliotheek. Met hout, touw en schelpen werden de mooiste windgongen gemaakt. Dinsdagmiddag 12 oktober was kinderboekenschrijver Ben Slingenberg in de bibliotheek. Kinderen uit groep 6 van de basisscholen uit Ouddorp kwamen op bezoek, luisterden naar zijn verhalen en vroegen honderduit. Een schrijver in hoog- steigen persoon ontmoeten is geen kleinig heid. Woensdagmiddag 13 oktober organi seerde de bibliotheek een voorleesmiddag. Prominente Ouddorpers waren uitgenodigd om plaats te nemen op de vertelstoel. Onder hen waren onder andere wethouder van Oos terom, tandarts Van der Pol, wijkagent Bijl en boekhandelaar Rijk Akershoek. De hele middag werden onder grote belangstelling verhalen verteld. Al met al hebben de kinderboeken de afge lopen 10 dagen genoeg aandacht gehad. Voor wie meer over de bibliotheek wil wetenga eens langs en beleef de boeken wereld mee. Terwijl in ons land dit najaar het begin van de bevrijding wordt herdacht, wordt in een aantal andere Europe.se landen jaarlijk.s .stilgestaan dat in augustus 1914 de Eerste Wereldoorlog begon. Een oorlog die bekend is geworden als 'The Great War' of 'La Grande Guerre'. Een oorlog die als de 'vrolijke oorlog' begon werd een van de meest afschrikwekkende mili taire conflicten van de vorige eeuw en wordt de 'kraamkamer' van de Tweede Wereldoorlog genoemd. Hel aantal dodelijke slachtoffers van 'De Grote Oorlog' bedroeg meer dan negen miljoen. Een nog groter aantal soldaten werden voor de rest van hun leven ernsüg verminkt; het woord oorlogsinvalide, voor hen worden in de Paiijse metro zitplaatsen gereserveerd, is verbonden met deze mensenslachting. De oorlog was niet alleen een conflict tussen staten, maar ook tussen koningen en kei zers. Bekend is de familierelatie tussen de Duitse keizer Wilhelm de Tweede en de Russische tsaar Nicolaas de Tweede. Zij waren neven en voerden voor de oorlog een briefivisseling die bekend staat onder de naam: 'Willy-Nicky' correspondentie. De briefwisseling heeft de oorlog helaa.? niet voorkomen. Integendeel, het Duits-Russische coniYict over het lot van Servië werd, na de moord op de Oostenrijkse aartshertog en troonopvolger Frans Ferdinand en zijn vrouw Sophia, aanleiding voor een wereldwijd conflict, waarin ook Frankrijk en Engeland betrokken raakten. De Eerste Wereldoorlog begon meer dan negentig jaar geleden en het aantal veteranen is inmiddels tot bijna nul gereduceerd. De overleven den waren het bewijs van de fysieke en psychische verschrikkingen van een oorlog waarvan historici zeggen dat deze werd veroorzaakt door overspannen nationalisme en tomeloze zelfoverschatting van de rege ringsleiders. De oorlog\'oerende landen stuurden jaar op jaar honderd duizenden soldaten naar de slagvelden, naar een oorlog die door geen van de strijdende partijen gewonnen kon worden. De velden van eer wer den de met bloed doordrenkte slagvelden waar alleen mentaliteit telde. De verschrikkingen van de loopgraven zijn afschrikwekkend. In dagboe ken en verhalen lezen we van ratten, vocht, kou en de dood. Wie bereik te tijdens een uitval als eerste de top en wie liep als 'beloning' een kogel, een bajonetsteek of in het gunstigste geval een 'shell-shock' op? Psychi sche aandoeningen tekenden de soldaten voor de restvan hun leven. De zichtbare herinneringen aan de oorlog zijn de talloze grote en kleine oorlogskerkhoven, de velden van weleer. De oorlog werd, en dat tegen de zin van de militaire leiding, alleen met kerst kortstondig onderbro ken. De verbroederingen en de kaarsjes op de randen van de loopgraven spreken boekdelen. Dit was de gewone soldaat en zijn verhouding tot de 'vijand'. De oorlog blijft voortleven. Er zijn gidsen van de loopgraven in Frankrijk en België. Wie kent niet plaatsen als leper en Verdun? De oor log eindigde met de capitulatie van Duitsland. Naast de spoorwagon waarin in november 1918 de Duitse capitulatie werd getekend, zou Adolf Hiüer in juni 1940 de overwinning op Frankrijk vieren. Dit feit verbiirdt beide oorlogen met elkaar, maar 1914-1918 zal als 'De Grote Oorlog' de geschiedenis ingaan. i^xnue^ X/loAAaitóeho-o-t Korteweegje 7, 3244 AK Nieuwe Tonge Tel. (0187)65 22 33 jnfo@CBS-OranjeNassau.nl Op D.V. zaterdag 20 november viert de Oranje Nassauschool haar SO-jarig jubileum. Bestuur en personeel willen dat graag doen met de vélen die in deze periode bij de school betrokken zijn geweest. Wat kunt u verwachten een herdenkingsbijeenkomst in de Hervormde dorpskerk (13.30-14.30 uur) tijdens deze bijeenkomst de presentatie van een speciaal jubileumboek met veel fotomateriaal uit het verleden aansluitend (14.45-17.30 uur) een reünie in het schoolgebouw met: - fotopresentatie - presentatie van fiedendaagse onderwijsmetlioden - beziciitiging van tiet gerenoveerde gebouw - bewondering van liet nieuwe l<ieutermeubilair - powerpoint-presentatie - geiegentieid om /cenn/s te mai<en én te werken met educatieve computerprogramma - een liapje en een drankje - véél gelegenheid tot ontmoeting U bent onze welkome gast! Wie wij verwachten: Kerkenraden, gemeentebestuurders, ouders, oud-leerlingen, oud-personeelsleden, oud- bestuursleden, leden en oud-leden van de schoolvereniging, collega's van federatie en WSNS, schoolbegeleiders, collega-schoolbesturen, vrienden, bekenden én belangstellenden Het jubileumboek: Het jubileumboek is zó mooi, dat wij er graag véél kopers voor hebben. Herkent u zichzelf op een van de vele foto's? Het boek wordt tijdens de reünie aangeboden. Het kan ook telefonisch of via de mail besteld worden bij de school. GOEDEREEDE - Op maandagavond 11 oktober heeft in de raadzaal van het gemeentehuis in Goedereede een informatiebijeenkomst plaatsgevon den inzake het actieplan Verslavings problematiek. Met een opkomst van bijna veertig mensen is de avond zeer geslaagd te noemen. Het eerste deel van de avond had vooral een informa tief karakter, waarin verschillende participanten in het actieplan uitleg gaven. Aan het woord kwamen Delta Bonman, GGD, Stichting De Hoop, politie en de gemeente. Onderdeel van het actieplan is dat de gemeente een lokaal beleidsplan en activitei tenschema gaat ont-wikkelen, o.a. op basis van signalen uit de gemeente. Het tweede deel van de avond had meer een interactief karkater. Tijdens de plenaire bespreking hebben meerdere belangstellen den hun visie gegeven inzake de alcohol- en drugsproblematiek, de rol die de gemeente hierin dient te vervullen en de behoefte die er bestaat bij verenigingen, kerken, horeca om beter te kunnen inspelen op de geschetste problematiek. Naast de informatiebijeenkomst is in het gemeentehuis van Goedereede ook de ten toonstelling 'Kicken, Stressen en Ontspan nen opgesteld. Naast informatiepanelen en folders over de problematiek is er ook een alcohol- drugsbrein aanwezig. Hierop kan men zijn of haar kennis testen op het gebied van alcohol en drugs. De tentoonstelling is tot vrijdag 15 oktober te bezichtigen in het gemeentehuis, vervolgens zal deze verhui zen naar de bibliotheek van Ouddorp, alwaar de tentoonstelling tot 5 november bezocht kan worden. Voor meer informatie omtrent het Actieplan Verslavingsproblematiek in de gemeente Goedereede, kunt u contact opnemen met de heer Almar Oosterlaan, beleidsmedewerker Welzijn van deze gemeente onder telefoon nummer 0187 497772. De gemeente Goedereede heeft besloten tot het uitvoeren van een Verkeers Circulatie Plan. Dit om knelpunten in met name de woonkern Ouddorp op te lossen. Dit plan, dat in meerdere jaren wordt uitgevoerd, levert een belangrijke bijdrage aan de ver keersveiligheid binnen de gemeente. Zeker in verband met het toerisme is een goede en vooral veilige verkeersafhandeling van groot belang. Door de Provincie Zuid-Holland wordt het belang hiervan eveneens onderkend. In het kader van het toeristisch beleid is aan de gemeente Goedereede een tweetal subsidies toegekend voor respectievelijk: Diverse kruisingen, etc: 50.000,- en Doorsteek Duinkerkerweg naar parkeerterrein: 50.000,-. Voorwaarde aan deze subsidieverlening is dat de projecten vóór 1 juH 2005 gereed zijn. "Wetjes en Weetjes is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Met ingang van 1 januari 2005 komt er een nieuwe wet voor de kinderopvang: de Wet Basisvoorziening Kinderopvang. Deze wet regelt de financiering van de opvangkosten. Het uitgangspunt is dat deze kosten worden verdeeld over de werknemer, de werkgever en de overheid. De meeste ouders maken nu gebruik van een subsidieplaats of een bedrijfsplaats. Deze regelingen komen te vervallen. In de nieuwe wet sluiten de ouders zelf een overeenkomst met het kindercentrum of gastouderbureau. In de Wet kinderopvang maken werkgevers en ouders zelf afspraken over de hoogte van de werkgeversbij drage voor de kosten van kinderopvang. De werkgevers ven beide ouders mogen samen maximaal een derde van de kinderopvangkosten belastingvrij vergoeden. De afdrachtvermindering kinderopvang voor de werkgeyers (loonheffing) vervalt per 1 januari 2005. De ouders ontvangen de bijdrage van de werkgever zelf. Ouders waarvan één of meerdere kinderen naar een erkende kinderopvang gaan, kunnen bij de Belastingdienst een aanvraag voor de Tegemoetkoming indienen (www.belastingdienst.nl). De Belastingdienst voert de regeling uit en stort de bij drage in maandelijkse termijnen. De hoogte van de tegemoetkoming is afhankelijk van het gezinsinkomen. Bij elk tweede of volgende kind krijgen de ouders een hoge re tegemoetkoming. De reden hiervoor is dat de omvang van het gezin de financië le toegang tot kinderopvang niet in de weg mag staan. De hoogte van de overheids- tegemoetkoming wordt uitgedrukt in een percentage van de opvangprijs. Naarmate het inkomen van ouders lager is, is het percentage hoger. Voor eenoudergezinnen vergoedt de overheid het werkgeversdeel van de ontbrekende partner. Deze rege- hngen gelden ook voor zelfstandigen. Indien het aanvraagformulier uiterlijk 1 december 2004 wordt ingestuurd, wordt vanaf januari 2005 de maandelijkse tege moetkoming ontvangen. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Middelhamis, Gouda en Bar- neveld. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. Jullanaweg 84c - 3248 AN Melissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 Het museum is gevestigd in een prachtig pand in neo-renaissancestijl, dat in 1904 werd ontworpen door architect Tjeerd Kuipers. Sinds enkele jaren voert het museum het pre dikaat 'geregistreerd' en dat staat borg voor een professionele manier van conserveren, informeren en presenteren. Vanaf die tijd stamt ook de samenwerking met het Nationaal Historisch Museum Naturalis uit Leiden, zodat een prachtige collectie opgezette vogels tentoon kan worden gesteld. De collectie van het Ouddorps Raad- en Polderhuis weer spiegelt de historie van Ouddorp en er is aandacht voor het zandwallenlandschap, keu vels, dialect, visserij, jutterij, recreatie en op een videopresentatie vertellen mensen over hun oude beroep. In de stijlvolle, authentieke raadzaal is tijdens de herfstvakantie geen wisseltentoonstelling te zien de zaal gebruikt gaat worden als trouwzaal. Op zaterdag 30 oktober zal sinds de gemeentelijke herindeling in 1966, weer het Ie ja-woord klinken in Ouddorp. Indien het museum volgend jaar april weer open gaat, zal in de raadzaal waar schijnlijk een tentoonstelling te zien zijn die in het teken staat van 'trouwen in vroeger tijden te Ouddorp'. Ook kinderen worden van harte uitgenodigd om het museum te bezoeken! Ze krijgen de gelegenheid een soort van vragenlijst in te vullen waarmee ze zelfs nog kans maken op het winnen van een cadeaubon! GOEDEREEDE - Hallo jongens en meisjes van Goedereede. Wij, als Trefpuntleiding, nodir gen jullie van harte uit op de startavond van de zaterdagavondclub van de Hersteld Hervorm de Gemeente te Goedereede. Deze club is er voor jongens en meiden vanaf de brugklas t/m i) jaar. Wij hopen jullie aan te treffen op D.V. zaterdag 16 oktober bij de firma van Wijk aan dë Provincialeweg 8 om 18.30 uur. De kosten voor deze avond zijn 4. We zullen gaan beginnen met schriftlezing en gebed, dan wat eten, en daarna zullen we in de auto stappen om naar Her: kingen af te reizen om daar te gaan bowlen. De avond zal ongeveer 21.30 uur afgesloten wor den, (dit kan wat uitlopen). Groeten het Trefpuntteani door Harmke Grootenboer STELLENDAM - Na vijf jaar als assistent-makelaar gewerkt te heb ben, mag de heer Albert van Rossum (28) zich makelaar noemen. Hij is donderdag 14 oktober in Nieuwegein beëdigd als NVM makelaar. Eerder dit jaar slaagde Van Rossum voor de praktijktoets CRMT (Certificatie en Registratie Makelaar-Taxateurs). Het CRMT houdt de kwaliteit en deskun digheid van de makelaardij in stand. Als Register Makelaar-Taxateur heeft hij het hdmaatschap aangevraagd bij de NVM (Nederlandse Vereniging van Makelaars). De ballotagecommissie besliste na een gesprek dat Van Ros sum beëdigd mocht worden als NVM makelaar. Als beëdigd makelaar is Van Rossum nu ook bevoegd om taxaties uit te voeren voor alle banken, fiscus en andere officiële instellin gen. Een taxatie is een waardebepaling van otiroerend goed. Daarnaast blijft hij zich ook bezighouden met bezichtigingen. Niet alleen voor de afwisseling, maar vooral voor het contact met mensen. Wat gaat er verder ver anderen? "Voortaan wil ik met 'u' aange sproken worden", vertelt Van Rossum lachend. Maar serieuzer voegt hij eraan toe dat hij het belangrijk vindt dat je als make laar erkend wordt als deskundige. "Je wilt je klanten deskundig begeleiden bij de verkoop of aankoop van een woning." Van Rossum heeft zich na de basisschool eerst geconcentreerd op een bouwkundige opleiding. Nadat hij het diploma van de LTS in Middelhamis op zak had, zocht hij het hogerop en ging hij naar de MTS in Rotter dam. Hij volgde daar een vierjarige oplei ding bouwkunde, die hij met succes afrond de. Op de MTS word je klaargestoomd om na de opleiding aan het werk te gaan. Van Rossum was het studeren echter nog niet zat. Zijn interesse ging uit naar de commerciële kant. Wanneer je bouwkunde en commercie combineert, kom je al snel uit bij de makel aardij. Dus: makelaardij werd het. De stu dietijd in Rotterdam werd zo verlengd met een tweejarige opleiding vastgoed aan Hogeschool DOC. Tijdens deze opleiding kreeg Van Rossum te maken met de bekende stageperiodes. Op zoek dus naar een stageadres. De keuze was snel gemaakt. Hij nam contact op met de heer J. van Veen, makelaar en eigenaar van Van Veen Makelaardij in Stellendam. Het klikte goed tussen de twee heren en dus was het stageadres snel geregeld. Zo snel, dat de door de school verphchte sollicitatiebrief erbij in schoot. In 1998 is Van Rossum geslaagd. Met de behaalde SVM-diploma's is hij voor vast bij Van Veen Makelaardij gaan werken. SVM- diploma's vomien het theoriegedeelte van de makelaardij. De eerste periode richtte Van Rossum zich vooral op de commerciële kant van het werk. Langzaamaan begonnen zijn vingers toch te jeuken en neemt hij nu een deel van de bezichtigingen voor zijn rekening. Hij doet steeds meer ervaring op, met als uiteindelijk doel: het praktijkexamen. De heer J. van Veen heeft volgens Van Rossum een grote rol gespeeld bij de voorbereiding op het praktijkexamen. Van Veen heeft hem jaren lang goed begeleid en hem veel geleerd. Volgens Van Rossum is het heel belangrijk dat je goed voorbereid het praktijkexamen ingaat. Zo veel mogelijk praktijkervaring opdoen is dé manier om je goed voor te bereiden. Hij koos er in 2003 dan ook voor om een cursus te volgen bij PBM in Ede. De cursus van PBM is voornamelijk gericht op het taxeren. Van Rossum is achteraf erg tevreden over de opleiding: "Je taxeert ont zettend veel: van het kleinste huis tot het grootste bedrijfspand. Op die manier doe je heel veel ervaring op." Een ander pluspunt van de cursus is dat je opgeleid wordt door andere makelaars. Die makelaars brengen je nieuwe dingen bij. Van Rossum zou de cur sus graag nog een keer doen, omdat je er veel nieuwe dingen leert. Volgens hem is het belangrijk dat je als makelaar up-to-date blijft. "Als je denkt dat je klaar bent met leren, heb je 't verkeerd." Bij de NVM ben je eigenlijk nooit uitg^ leerd. De NVM (Nederiandse Vereniging van Makelaars) is de grootste makelaarsver eniging van Nederiand. De vereniging eist het hoogste niveau van haar leden. Een beë digd NVM makelaar moet binnen twee jaar zijn propedeuse halen. Haal je dat niet, dan ben je je lidmaatschap kwijt. De propedeuse bestaat uit vijf theoretische examens, gericht op vakgebieden van de makelaardij. Na de propedeuse volgt de zogenoemde per manente educatie. Elke vijf jaar vervalt de inschrijving. Om de inschrijving na die vijf jaar te veriengen, moet een makelaar elk jaar twintig studiepunten behalen. De studiepun ten kunnen behaald worden door naar dag- cursussen te gaan. Op dit moment werkt Van Rossum nog steeds bij Van Veen Makelaardij in Stellen- dam. Samen met de heer J. van Veen en Marteen Klijn (administratief-commercieel medewerkster) is hij actief in Stellendam en omstreken, een volgens de heren "bijzonder aantrekkelijk gebied". De toekomst van Van Rossum ligt sowieso in de makelaardij en zeker op 'het Eiland'. Van Rossum zelf is een rasechte Stellen- dammer. Volgens hem is het een voordeel om als makelaar in een plaats te werken waar je bekend bent. "Je kent de mensen en de mensen kennen jou." Ook is het voor klanten prettig als een makelaar vragen over de plaats of omgeving weet te beantwoorden. Meer weet hij nog niet te zeggen over de toe^ komst. "Het doel was de beëdiging. Nu dat doel bereikt is ga je verder denken."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4