Minisymposium 'Van traditionele naar moderne invulling van zorg' Domus orgels opent nieuwe showroom in Diriisiand WITLOF WAT DOKT AUTO W AUTO WISSE Huwelijk Jubileum COMPAgTE AUTO VAN HET JAAR 2004 FIXET MASTENBROEK Kinderbingo Sommelsdijk Historisch stuiverpaadje moet plaats maiten voor dubbele rijbaan met fiets en wandelpaden Natüurfarm de Boed verkocht aan Eierhandel Beekhuis Welkom-Dienst in de Doopsgez.Gem. Ouddorp EIIAtlDEn-niEIJli^ 0E NIEUWE MÉSÜÖISHICOür AUTO ROMAR B.V. Fam. M. van der Sluijs Aardappelen Groente en Fruit een fruitmand op bestelling BLOEMKOOL 2 jaar internationale garantie op een reparatie* APK met DEKRA, de onafhankelijke keuringsspecialist. Kijk ook op www.dekra.nl Auto-lease voor bedrijf Groot/klein onderhoud Verkoop auto's, alle modellen nieuw/ en gebruikt Inkoop auto's Accu's Bovaglid Uitlaten, ook sportuitlaten AD Autobedrijf Banden Nationale Autopas Uitlijnen AD altijd OKÉ Schokdempers Trekhaken Verzorgen schadereparatie Persoonlijk advies Taxatie 4x4 specialist AD Autobedrijf Auto Wisse, uw betrouwbare partner op autogebied Spuikolk 14 3247 LK Dirksland w^ww.auto^wisse■com Tel. (0187) 60 92 60 Mobiel (06) 53 83 59 22 of een dnder feestje? Wij zorgen wel voor de kaarten! Ter gelegenheid van 40-jarig jubileum Sjaloom Zorg: In onze vorige editie heeft u al kunnen lezen over Sjaloom Zorg, hoe ze vori ge week in Middelharnis en Sommels dijk twee nieuwe projecten heeft geo pend en dat ze dit jaar haar veertigja rig jubileum viert. Ter gelegenheid van dit laatste organiseerde Sjaloom Zorg vorige week ook een minisympo sium, dit rond het thema 'Van een tra ditionele naar een moderne invulling van zorg voor mensen met een ver standelijke en lichamelijke beperking op Goeree-Overflakkee'. Een viertal sprekers was uitgenodigd om in 't Prieel bij recreatiecentrum 'de Sta- ver' te Sommelsdijk te spreken voor een flink aantal genodigden, mede werkers van Sjaloom Zorg, regionale zorgaanbieders, woningbouwcorpo raties, REZO Goeree-Overflakkee, gemeenten en anderen die binding hebben met Sjaloom Zorg. Het bestuur van de stichting Het Oude Nieuwland, recreatiepark met 161 huisjes op erfpacht van de VVV Ouddorp aan Zee, heeft bij de Gemeente Goedereede bezwaar aangetekend over haar plan om een verbindingsweg te gaan maken met rotonde tussen de Vrijheids- weg en de Oude Nieuwlandse weg ter hoogte van het Hon en de Groe ne Weide. Als u een digitaal orgel aan wilde schaffen, kon u als orgel liefhebber daarvoor al jarenlang niet meer op Goeree- Overflakkee terecht. Dit is vanaf zaterdag 16 oktober ver leden tijd! Want Viscount Domus opent in Dirksland een splinternieuw orgelcentrum met een zeer ruime keuze uit digitale orgels en piano's. Het orgelcentrum is gevestigd op het herkenbare bedrijvenpark 'De Watertoren' te Dirks land. Filiaalmanager van de nieuwe showroom is de Flak- keese musicus Arjan Huizen Vanaf zaterdag 16 oktober zullen hij en zijn collega Adrie Vrijhof u met plezier ont vangen om u vakkundig te informeren over de nieuwste digitale orgels en piano's. Met ingang van 4 oktober 2004 is Eierhandel Natuurfarm de Boed overgenomen door Eierhandel Beekhuis. Naast het pakstation zijn bij deze overname ook de pluimveebedrijven van De Boed inbegrepen. PAGINA 20 VRUDAG 15 OKTOBER 2004 "De Mitsubishi Colt steekt qua ruimte en handigheid met kop en schouders boven de rest uit." "...een prima weggedrag, een fijne besturing, een pittige 1.3 motor en een keurig verbruik." "De uitrusting (als Invite) is prima voor elkaar met o.a. ABS, zes airbags, airco en een audiosysteem." "Het is een overtuigende en goede auto, met als absolute sensatie die ruimte. Hei bezorgt hem de overwinning.' Bron: ANWB Kampioen 10 - 2004 De nieuwe Mitsubishi Colt pakt de titel 'Compacte Auto van het Jaar 2004'. Ieder jaar test de ANWB Kampioen de nieuw verschenen compacte auto's. Dit jaar zag de concurrentie alleen nog de achterlichten van de Colt. In onze showroom ziet u met eigen ogen waarom. De compacte auto van het jaar 2004 is er al vanaf 13.495,- of 79,- p.mnd. Christiaan Huygensweg 16, Hellevoetsluis, (0181) 31 25 69 32 15 13 Afgebeeld model kan afwijken van standaardspecjficaties. Prijzen incl BPM/B'RW excl. verwijderings bijdrage, kosten rijklaar maken, af Scfiipfiol-Rijk. Brandstofverbmik CoH gemiddeld 4,4 - 6,31/100 km, C02-emissie 121-149 g/km. Alle aanbiedingen gelden lot 31 december 20O4. Elke nteuwe Mitsubisfii- personenauto heeft 3 jaar Multigarantie/Mitsubishi Assistance Package. Wijzigingen voorbefiouden. wWW.autoromaf.nl mmsmÊlMÉiÊiitÈÉtÊMlêtaKiMêêiÊgimmii^^ West Achterweg 59-61 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187)48 26 52 j Woensdagmiddag 27 oktober is er van 14.00-15.30 uur weer een kinderbingo bij de wijkvereniging 'de Zwa luw', met mooie prijzen. De deelnamekosten bedragen 1,00 voor leden en 1,20 voor niet-leden, incl. limo nade en een snoepje. De bingo is voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Als je nog moeite hebt met de cijfers mag je altijd iemand meenemen om je te helpen. Graag zelfs! Molenweg 56 Sommelsdijk Tel. (0187) 48 74 55 TE KOOP Eigenheimer Bintje Bildtstar Nicola Agria Vanaf heden hebben we weer onze eigen traditioneel geteelde Ook maken wij voor u Eigen geteelde vanaf 40 CCIlt per stuk Openingstijden: ma, di, do, vr. van 11.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur Zaterdag 8.30 tot 12.00 uur Woensdag en zondag gesloten! Vraag naar de voorwaarden Gebr. de Waal Drukkerij (0187)47 10 20 algemeen@9ebr-dewaal.com s'#jf^#Sfi#5«■4*' De heer P. Goedhart, manager wonen/dag besteding van Sjaloom Zorg sprak over wat voor organisatie Sjaloom Zorg is en welke missie ze voor de toekomst heeft. De heer drs. C. de Jong, directeur zorg van Phi ladelphia te Nunspeet behandelde het onder werp 'Cummunity Care' en gaf zowel aan welke mogelijkheden dit biedt als welke beperkingen dit inhoudt voor de cliënten. De heer mr. T. van der Steen, directeur/bestuur der van woningstichting 'Samenwerking' te Vlaardingen en tot voor kort directeur van 'Woongoed Flakkee', gaf een uiteenzetting over welke functie een woningbouwvereni ging kan hebben bij het realiseren van bouw projecten voor zorgaanbieders. En tot slot deden twee medewerksters van de organisa tie 'MEE' - het vroegere SPD - uit de doe ken welke rol en positie MEE heeft in de huidige en toekomstige zorgketen en wat het allemaal te bieden heeft. Tijdens een afsluitende forumdiscussie, onder leiding van directeur de heer W. Nat- tekaas van het Oude-Tongse zorgcentrum 'Ebbe en Vloed', wisselden de aanwezigen in de zaal van gedachten met het panel, bestaande uit de hierboven genoemde heren Goedhai-t, De .long en Van der Steen, alsme de de manager van MEE de heer De Jong van MEE, en Sjaloom Zorg directeur de heer H. Brinkman. Duidelijk werd daarbij dat het verlenen van vraaggestuurde zorg in plaats van aanbodgestuurde zorg, alsmede het samenwerken hierin met de medebetrokken (zorg)partners, nog heel wat voeten in de aarde lieeft. Niettemin sprak de heer Brinkman aan het eind van de bijeenkomst de wens uit dat het minisymposium en de aldaar besproken the ma's ondersteuning zullen bieden in de vele veranderingen in de toekomst, die de zorg sector op zich af ziet komen. Het bestuur van het HON vindt het geen pro bleem dat de Oude Nieuwlandse weg één richtingsverkeer zou krijgen of dat de door gang naar de Oosterparallelweg voor auto's wordt afgesloten. Er is bezwaar aangetekend tegen de rotonde op de Vrijheidsweg en de verbindingsweg met twee rijstroken voor auto's, fiets en wandelpaden dwars door het landelijk stuk je akkerbouw voor het park, waarbij ook het historische 'Stuiverpaadje' zijn functie ver liest. Nu zie je er bijna altijd wel wandelaars met of zonder hond die via het Stuiverpaadje de weg naar de zee zoeken. Een veilige route met een eigen verkeershcht op de Vrijheids weg. Dit kan zo blijven, staat in ons bezwaar schrift, als de rotonde naar de aansluiting van de Vrijheidsweg-Koolweg gaat. Wil de gemeente het helemaal goed doen, dan maken ze ook op de aansluiting Koolweg- Oude Nieuwlandse weg en Dirkdoensweg ook een rotonde. Het levert dan voor fietsers en auto's een veiliger kruising. Of het parkeerterrein Noord een extra ont sluiting moet krijgen, is een vraag die opnieuw bekeken moet worden. Er wordt al gewerkt aan de rotondes bij de Klepperstee en de Westerweg, hoewel de bezwaarperiode nog niet is verlopen. We betreuren het, en dat is oolc zo bij de directie van de Groene Weide, dat er eerst plannen worden gemaakt en getekend, dat er al bijna over beslist is en dat dan pas de recreatiegebieden aan de Oude Nieuwlandse weg via de krant horen dat de plannen ter inzage liggen. Jammer dat we niet mee hebben mogen den ken, terwijl we toch zorgen voor een aardige bijdrage aan de jaarlijkse gemeentebelastin gen. Hopelijk krijgen wij en het historische wan delpad nog een kans. Stichting Recreatie Terrein Oude Nieuwland Antoon van Aken, secretaris In 1967 werd in Nederland gestart met de verkoop van elektronische orgels, een periode waar Viscount Domus een ware revolutie heeft doorgemaakt. Het simpele huiskamerorgel van toen is uitgegroeid tot een volwassen kerk- en huiskamerorgel. Al ruim 35 jaar zijn de tech nici en intonateurs continue bezig met het verfijnen van de klank kleuren, waarbij de hedendaagse techniek het mogelijk maakt om een elektronisch orgel te produceren waarop de organist(e) zich thuis voelt. Door gebruik te maken van de nieuwste samplingtechnieken ontwikkelt Viscount Domus een waardig alternatief voor het pijpor gel. In de loop der jaren heeft het Domus-orgel zijn kwaliteiten bewezen, gezien de vele beroemde organisten die concerteerden op dit fameu ze instrument. Orkesten van naam gebruiken het Viscount Domus orgel ook bij hun uitvoeringen, en menig dirigent is verbaasd over de mogelijkheden en het klankkarakter. Kwaliteit is bij Domus de normaalste zaak van de wereld. Niet voor niets heeft het een leidinggevende positie op de wereldwijde orgel- markt. Met de opening van de nieuwe showroom laat Domus duidelijk zien dat het bedrijf voortdurend bezig is haar kwaliteit en service te ver beteren en uit te breiden. Morgen, zaterdag 16 oktober, houdt de showroom in Dirksland een Open dag voor alle orgelliefhebbers en andere belangstellenden. Daarna is de showroom geopend 's woensdags-, donderdags- en vrij- dagsmiddags van 13.30-17.30 uur, vrijdagsavonds van 18.30-21.00 uur en 's zaterdags van 10.00-17.00 uur. Beekhuis Ovocare is een reeds meer dan 70 jaar bestaand familiebedrijf waar wekelijks circa 8 miljoen eieren worden verpakt en gesorteerd. Naast het eieipakstation in Leer- sum beschikt Beekhuis Ovocare over een eigen transportbedrijf Uit het eierpakstation van Beekhuis is overigens ook het automati seringsbedrijf Beekhuis Computer Solutions ontstaan. Dit bedrijf ontwikkelde Ovotrack, een traceringssysteem voor eieren, waarvoor het afgelopen maand de tweede prijs ontving in het kader van de Herman Wijffels Innova tieprijs van de Rabobank. Gezien de leeftijd van de heer De Boed en het feit dat er geen opvolger is, heeft De Boed besloten dat voor de continuering van de activiteiten van zowel de eierhandel als de pluimveebedrijven de firma Beekhuis de meest geschikte overnamekandidaat is. De huidige bedrijfsactiviteiten van de firma Beekhuis en Natuurfarm de Boed vullen elkaar goed aan. De firma Beekhuis heeft traditioneel een goede positie bij discounters in binnen- en buitenland en de eierverwer- kende industrie, terwijl De Boed in het hoge re segment van retailers een gedegen positie heeft opgebouwd. Naast deze commerciële motieven verwacht men schaalvoordelen te boeken door gezamenlijke inkoop en logis tieke efficiëntie. De activiteiten te Nieuwe Tonge worden normaal voortgezet onder de naam Natuur farm De Boed. Dit gebeurt om de naamsbe kendheid van Natuurfarm De Boed en de merkproducten te benutten. De activiteiten van Dhr. De Boed zullen gro tendeels blijven bestaan uit het begeleiden van de eigen pluimveebedrijven en het opvullen van bestuurlijke functies binnen de piuimveesector. Voor de handelsactiviteiten en de werkne mers verandert er in principe niets. Zondag 17 oktober is er weer een Welkom- Dienst in de Doopsgezinde Gemeente Oud dorp. Aan deze dienst zal weer muzikale medewerking worden verieend door het Koperensemble, dat al vele jaren lang in iedere Welkom-Dienst met enthousiasme en toewijding de samenzang begeleidt. De vaste organist van de Welkom-Diensten, Jan Teeuw, zal ook deze zondagavond weer aan wezig zijn met zijn muzikale gaven. Het koor dat in deze Welkom-Dienst zal zingen is het inmiddels welbekende zangkoor Les Chant- res uit Papendrecht. Dit koor zong al heel wat keren in de kerkdiensten in de Doopsgezinde Gemeente, niet alleen tijdens de verschillen de Welkom-Diensten, maar ook werd b.v. enkele jaren geleden een Paas-Passieconcert, The Way of the Cross, uitgevoerd. Ook aan verschillende EO uitzendingen van 'Neder land Zingt' heeft dit ca. 120 leden tellende zangkoor regelmatig een bijdrage mogen leveren, waardoor velen gezegend en gesterkt werden. De voorganger in deze Wel kom-Dienst is Ds. J. Smink. Aanvang 18.30 uur. U bent allen van harte Welkom'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 20