Sjaioom Zorg opent nieuwe projecten in Middelliarnis en in Sommelsdijk Rabobank West-Flakkee presenteert jaarcijfers 2003 Stoffen- verkoop Actie Schoenendoos weer van start. Sparta struikelt ËiiiiiDiti-iiiËiJW!i Resultaten over 2003 Dinsdag 5 oktober jl. organiseerde Rabobank West-Flakkee haar alge mene vergadering in 'De Schakel' te Dirksland. Tijdens de vergadering werden de jaarcijfers over het afge lopen jaar gepresenteerd door alge meen directeur de heer J.C.G.M. de Jonge en was er weer aandacht voor de uitkering van het Ledenfonds. Er werd die avond ook officieel afscheid genomen van de heer J.A. van Nieuwenhuyzen, die zich jaren lang heeft ingezet als lid van de Raad van Toezicht. En algemeen directeur De Jonge was afgelopen dinsdag voor het laatst gastheer tij dens de jaarvergadering van Rabo bank West-Flakkee, want ook hij nam afscheid van de bank. Goeree-Overflakkee een gebied om trots op te zijn Uitkering Ledenfonds Bingo's Zonnebloem EIIAIIDEII-tllEIJWS Ger. Gem. Nieuwe Tonge Koken met pompoenen: lekker en gezond! Vogelexcursie naar de Slikken van Voorne Consument spaart voor het lokale verenigingsleven bij Albert Heijn! Bij Albert Heijn op Goeree Overflak- kee loopt op dit moment een unieke sponsoractie. Meer dan 100 verenigin gen doen met deze actie mee. Ook de Gall&Gall winkels in Ouddorp en Oude Tonge doen mee met deze actie. Via vrienden, familie en bekenden sparen de leden van de diverse vereni gingen sponsorpunten voor de club kas. MIDDELHARNIS - Sjaioom Zorg, regionale zorgaanbieder binnen de gehandicaptenzorg sector, heeft vori ge week dinsdagmiddag opnieuw twee panden officieel in gebruik genomen ter uitbreiding van haar activiteiten: een kleinschalig woonproject aan de Hobbemastraat in Middelharnis en een dagbesteding aan de Stoofhoek te Sommelsdijk. De jubilerende organi satie, die dit jaar haar 40-jarig bestaan viert, is blij dat dit nog moge lijk is, ondanks de zware tijden bin nen de AWBZ. Burgemeester G. de "Vries-Hommes van de gemeente Mid delharnis heeft beide panden dinsdag officieel geopend, na een bijeenkomst vooraf in H Prieel bij recreatiecen trum 'de Staver' te Sommelsdijk. Tij dens die bijeenkomst spraken zowel de directeur van Sjaioom Zorg, de heer Henk Brinkman, als burgemees ter De Vries. Balkenende II Woonproject Deltaplan behoud poldermolens Zuid-Holland dringend nodig! De Statenfractie SGP/ChristenUnie in Zuid-Holland maakt zich ernstig zor gen over de staat van onderhoud van de molens in Zuid-Holland. Veel molens moeten dringend worden gerestaureerd of hebben een flinke onderhoudsbeurt nodig. Hiervoor is echter geen geld beschikbaar. Staten lid Gerrit Wim van Veelen is bang dat molens zullen verdwijnen als niet snel geld beschikbaar komt. Hij wil daar om dat er snel een Deltaplan voor het behoud van de molens komt. Dagbesteding Vraaggestuurd Elk kind krijgt graag een cadeautje en dan hoor je vaak kinderen zeggen: dat wil ik hebben en dat vind ik leuk, enz. 220.000 kinderen PAGINA 2 DINSDAG 12 OKTOBER 2004 Alf^eineen direcleitr de heer De Jonge (l.) was voor de laatste maal gastheer tijdens de jaarvergade ring van Rabobanic West-Flakkee, vorige week dinsdagavond, terwijl de heer Van Nieuwenhuyzen (r.) deze avond afscheid nam als lid van de Raad van Toezicht. Nadat hij de jaarcijfers had gepresenteerd, gaf De Jonge in zijn afscheidsspeech aan blij te zijn dat hij als echte Zeeuw kennis heeft gemaakt met het eiland Goeree-Overflak kee. Veilig en rustig wonen tussen de ver schillende natuurgebieden, en met de rand stand om de hoek is het een gebied dat zijn inwoners veel te bieden heeft en waar men trots op mag zijn. Na vijf jaar in functie te zijn geweest als algemeen directeur van Rabobank West- Flakkee zal de heer De Jonge zijn loopbaan vervolgen als algemeen directeur van fusie- bank Rabobank Terneuzen/Sas van Gent in Zeeuws Vlaanderen. Alhoewel 2003 economisch geen goed jaar was, presteerde Rabobank West-Flakkee in dat jaar toch beter dan voorgaande jaren, vertelde De Jonge. "Zowel de uitzettingen als de toevertrouwde middelen zijn toegeno men. De kosten zijn, zoals verwacht, slechts gematigd gestegen. Bij elkaar heeft dat gere sulteerd in een groei van het balanstotaal. Daarnaast heeft het bedrijfsresultaat zich positief ontwikkeld. En daar mogen we best trots op zijn." Verkiezing beheercoUegeleden De agenda van de vergadering meldde zoals gebruikelijk ook de verkiezing van de leden van het Bestuur en de Raad van Toezicht van de bank. Vanuit het Bestuur waren er geen leden aftredend. Mevrouw M.T. Voogd- Koole uit Ouddorp werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. Een drietal, door het Bestuur en de Jonge- renraad geselecteerde, lokale initiatieven probeerden tijdens een presentatie zoveel mogelijk stemmen te vergaren voor een zo hoog mogelijke bijdrage uit het Ledenfonds. De Jeugdbrandweer uit Ouddorp pleitte voor de aanschaf van een bus. Stichting Beeldend Dirksland wil het geld graag gebruiken voor een tentoonstelling en de KNRM zal het geld inzetten voor de aanschaf van verschillende materialen. Na stemming door de leden ontstond een gedeelde eerste plaats. De BCNRM en de Jeugdbrandweer uit Ouddorp ontvingen evenveel stemmen. Beide initiatieven kre gen een cheque ter waarde van 2500,-. De tweede plaats was voor Stichting Beeldend Dirksland. Die ontving een bedrag van 1500. 'De Zonnebloem' organiseert diverse bin go's in de gemeente Oostflakkee. De bingo's beginnen om 14.00 uur en de entree bedraagt 2,50. Op 27 oktober wordt er een bingo georganiseerd in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge. Op 3 november in 't Zaaltje, Pastoor van Luenenstraat 20 te Oude Tonge en op 24 november in het Wes- terlicht te Den Bommel. clir. streeltbiad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tioHandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mall: AIgemeen@gebr-dewaaI.cam (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slidtingstermljn overllJdensberlcMen: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk 'worden gesteld. Aduerterrtie-acquisitie: A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 14 40 email: J.Villerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Woensdagavond hebben de dames TI van Sparta met 4-0 verloren van de Kulck uit Hellevoetsluis. Sparta speelde op vreemde bodem, in de Sporthal 'De Gooye' te Dirks land. Voor de dames was dit jaar geen plaats in 'De Staver' om daar hun competitiewed strijden te spelen, gelukkig bood 'De Gooye' wel onderdak aan hen om daar te spelen. Met 4-0 verliezen is veel voor Sparta, dat vorig jaar nog hoge ogen gooide in deze competi tie. Nu direct tegen de Kulck, één van de kampioenskandidaten. Er had meer ingeze ten, met name de eerste en derde set hadden de dames kunnen winnen. Tot drie maal toe stonden ze op setpoint, maar ze verzuimden het af te maken. Na een kleine voorsprong in de eerste set voor de Kulck, kwam men goed terug. Dank zij het goede serveren van Petra Groen kwam Sparta op voorsprong die niet meer uit handen gegeven had moeten wor den. Met 25-27 ging de set verloren en daar mede het eerste wedstrijdpunt. Na afloop constateerde men, dat de eerste en derde set wat te makkelijk was we g gege ven, al erkenden ze wel het sterke spel van de Kulck, dat nu op volle sterke aanwezig was. Sparta is wel gestruikeld, maar niet gevallen, er volgen nog meer wedstrijden. De volgende thuiswedstrijd voor de dames I is op woensdag 3 november in Dirksland. Op woensdag 13 oktober wordt er een Stoffenverkoop georganiseerd in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Nieuwe Tonge aan de Oranjestraat 17. De verkoop wordt verzorgd door Weterings Stoffen (van de weekmarkt in Sommels dijk). Er zullen nieuwe herfst- en winterstof- fen worden verkocht. Tevens zullen de nieuwste kleuren sokken en maillots kunnen worden gekocht. Belangstellenden zijn van harte welkom op woensdag 13 oktober van 19.30 tot 21.00 Wat kun je allemaal met pompoenen doen? Zijn alle pompoenen geschikt om te eten? Welke specerijen en verse kruiden kunnen met pompoenen worden gecombineerd? Op de workshop 'Koken met pompoenen', die op de dinsdagavonden 24 oktober en 9 november in de Technische School te Mid delharnis wordt gehouden, krijgt u op al deze vragen antwoord. Er zullen dan ver schillende gerechten worden gemaakt. Het menu zal dan met een glas passende wijn worden geserveerd in het restaurant van de school, en met elkaar zullen de deelnemers proeven wat ze van de smaak van pompoen vinden. Alle recepten, suggesties en infor matie van deze avond krijgt u op papier mee naar huis. Wilt u meedoen, geeft u zich dan zo snel mogelijk op! De workshop gaat alleen door bij voldoende belangstelling. Datum: dinsdag 24 oktober en dinsdag 9 november 2004. Tijd: 19.00-22.00 uur Plaats: Technische School Middelharnis (ingang achterplein, hoek Secr. Nijghstraat/Hoflaan). Deelnamekosten: 25 per persoon Opgave: telefonisch 0187-683438, of email blankersfj @hetnet.nl. Het Zuid-Hollands Landschap organiseert op zaterdag 16 oktober om 10.00 uur een excursie langs het Oostvoomse meer naar de Slikken van Voorne, waarbij de vogels cen traal staan. Een ervaren gids zal u - met behulp van een telescoop - wegwijs maken in het rijke vogelleven van dit gelsied. Het belooft een echte slikkenexcursie te worden, dus laarzen aan! Het najaar is de beste tijd om langs de kust van ons land vogels te gaan kijken. Veel vogels volgen de kustlijn op weg naar het warme zuiden. Zo kun je tijdens de excursie een visarend verwachten. Maar ook kleinere vogeltjes zoals roodborsttapuiten laten zich regelmatig zien. En natuurlijk de vele water en wadvogels die voedsel zoeken in de wad achtige bodem van de Slikken van Voorne. Het Zuid-Hollands Landschap nodigt u uit om mee te gaan met deze uitwaai wandeling. Datum; zaterdag 16 oktober: Tijd: 10.00 uur (tot 12.30 uur); Vertrek: Parkeerplaats tegenover Paviljoen De Duinrand, Strand weg 4 te Oostvoome; Kosten: gratis; Tip: laarzen aan en vertekijker mee; Aanmelden: telefonisch op nummer (0181) 48 39 09 of via de natuuragenda op www.zuidhollands landschap.nl. Elke klant krijgt tot en met 27 november bij elke besteding van 10 euro een sponsorpunt. Tien sponsorpunten zijn goed voor 1 euro. Honderd sponsorpunten leveren de clubkas 10 euro op, duizend punten 100 euro enz. Deze punten worden door de penningmeester van de diverse verenigingen verzameld en hij zorgt er elke week weer voor dat de punten van de desbetreffende verenigingen bij Albert Heijn worden ingeleverd. In de winkel wordt via een scorebord de spaarstand van de verenigingen bijgehouden. Ook wordt de stand elke week online op het online-score- bord van de supermarktsite gezet. Daarnaast kunnen leden (en niet-leden) van verenigingen zich abonneren op de speciale AH sponsornieuwsbrief via de websites van de desbetreffende winkels. Elke week heb ben is er een speciale aanbieding met spon sorpunten en dat is weer goed voor de kas van de vereniging. Voor elk aangemeld adres ontvangt de vereniging ook nog een eens sponsorpunt extra. Bij Albert Heijn in Ouddorp doen meer dan 30 verenigingen hun best om de score zo hoog mogelijk te krijgen. ledere klant kan dan ook meesparen. Bij de vestiging in Oitd- dorp kan de consument hun sponsorpunten toekennen aan een van de volgende vereni gingen: Atletiekvereniging De Stellerun- ners. Basisschool Buten de Poorte, Brass band Concordia, Christelijk Stadskoor Goe ree, Christelijke Vrouwenbond - CVB afdeling Goeree, Christelijke Zangvereni ging Hart en Stem, Commissie Ver. Werk HHK Ouddorp, Eben-Haezer school. Gere formeerd Kerkkoor Canticum, Ouddorp- Stellendam, Jeugdbrandweer Ouddorp, Jeugdvereniging Alpha, Jeugdvereniging Daniel, Jongensvereniging Benjamin, KMTP Groei en Bloei, Lawn Tennisclub Ouddorp, Meisjesverenging Mirjam, Oud- dorpse Reddingsbrigade - ORB, Per Amore, Peuterspeelzaal 'de Gomet', RGL, Schiet vereniging Raak de Roos, Schouting Jan Joosten, Scouting Goedereede, Speeltuin vereniging De Flipjes, Sportvereniging De Kriekel, Vogelvereniging 'De Putter'Vrou wenvereniging Vrouwen Rondom Goeree, ■WFB, WTC Ouddorp, Zwemclub De Stelle, Vrouwenvereniging Bidt en Werkt. Regelmatig presenteren de verenigingen zich op zaterdag in de winkel. Op dat moment kan de consument direct hun spon sorpunten bestemmen voor die vereniging. Meer weten over deze actie of de stand van de verenigingen kijk dan snel op www.ah- ouddorp.nl, of informeer bij de penning meester van de desbetreffende vereniging. "Wanneer men de gepresenteerde plannen van het kabinet Balkenende II leest, kan geconcludeerd worden dat de zwakkeren in de maatschappij meer en meer in de knel komen", zo sprak Brinkman. "Dit kabinet pretendeert een beleid dat gericht is op het aanspreken van mensen op hun verantwoor delijkheden. Dit wint pas aan effect en geloofwaardigheid als er sprake is van een samenhangend pakket van maatregelen voor diegene die het niet (geheel) op eigen kracht redden. Mensen met een lichamelijke, ver standelijke, zintuiglijke en/of communica tieve handicap moeten dus een beroep kun nen blijven doen op professionele zorg en ondersteuning. Het kabinetsbeleid voor 2005 lijkt hier echter onvoldoende waarborg voor te bieden." Niettemin zet Sjaioom Zorg zich onvermin derd in voor de dienstverlening aan haar cliënten. In 2002 werden de eerste stappen gezet voor een totaal herhuisvestingbeleid van de organisatie. Panden werden verkocht aan de lokale woningbouwcorporaties en weer teruggehuurd. Verder heeft Sjaioom Zorg in haar meerjarenplannen opgenomen dat ze wil groeien naar een organisatie die ondersteuning biedt aan 200 cliënten op Goeree-Overflakkee en omstreken, die in 2007 gerealiseerd moet zijn. Van deze ambi tieuze plannen maakt ook de realisatie van de kleinschalige woonvorm aan de Hobbe mastraat deel uit, waarin vier cliënten met een hoge mate van zelfredzaamheid inmid dels hun intrek in hebben genomen, met ondersteunende begeleiding vanuit woon voorziening 'Sjaioom' te Middelharnis, dat nu nog wordt gezien als een traditioneel gezinsvervangend tehuis. Het karakteristie ke witte woonhuis aan de Hobbemastraat, huisnnummer 36, is geheel in stijl prachtig gerenoveerd. De bewoners hebben het inmiddels de naam 'de Witte Zwaan' gege ven. Van Veelen vraagt Gedeputeerde Staten hoe deze wil om gaan met de molenproblema- tiek. Nederland heeft nog ongeveer nog 1200 molens over, waarvan het merendeel in onze provincie staan. Deze molens zijn een belangrijk onderdeel van de Nederlandse en in het bijzonder de Zuid-Hollandse cultuur historie. Het complex in Kinderdijk komt zelfs voor op de werelderfgoedlij st van de Unesco, maar ook op andere plaatsen en regio's in de provincie staan molens die het waard zijn om behouden te blijven voor het nageslacht. In 2007 wordt het Jaar van de Molen gehou den omdat op dat moment het 600 jaar gele den is dat de eerste poldermolen in gebruik werd genomen. "Het zou vreemd zijn om het Jaar van de Molen te vieren, terwijl een groot deel van het molenbezit in slechte staat (van onderhoud) verkeerd", aldus Van Vee len. "Het wordt hoog tijd dat de provincie de verantwoordelijkheid op zich neemt om de poldermolens voor het nageslacht te redden. Nu kan het nog, straks is het gewoon te laat." De SGP/ChristenUnie wil dat de provincie in overleg met het rijk een deltaplan opstelt, met het doel de molens te behouden. Ook zal de provincie hier geld voor uit moeten trek ken, terwijl ook marktpartijen uitgedaagd moeten worden financiën beschikbaar te stellen. Veel poldermolens kampen volgens met achterstallig onderhoud of moeten nodig worden gerestaureerd. Volgens berekenin gen van de Vereniging De Hollandsche Molen kost dit onderhoud gemiddeld €15.000 per jaar en een volledige restauratie gaat ongeveer 500.000 per molen kosten. Bij een keuze voor groot onderhoud kan een molen het gemiddeld 25 jaar uitzingen zon der al te grote uitgaven. Het kleinschalige woonproject 'de Witte Zwaan' is zojuist geopend. Samen met de burgemeester poseren de nieuwe bewoners even in de deuropening. Ook "de Oranjerie', aan de'Stoofhoek te Sommelsdijk, maakt deel uit van de ambiti euze plannen van Sjaioom Zorg en vormt een onderdeel van de dagbesteding. De Oranjerie is gehuisvest in het voormalige koetshuis van de villa aan de Langeweg, waarin tot enkele jaren geleden huize 'Sja ioom' gevestigd was. Nadat Sjaioom Zorg de erkenning 'Dagbe steding' had gekregen, werd dagbesteding in eerste instantie geboden in het winkelproject 'Menorah' op d'n Diek in Middelharnis. Maar door het aanbod van cliënten werd het noodzakelijk om ook elders activerende begeleiding aan te bieden. Dit bleek moge lijk in de nabijheid van woonvoorziening 'Refugium', een gezinsvervangend tehuis, dat vanwege zijn geografische ligging in de woonkern een unieke locatie is voor oude ren. Momenteel onderzoekt Sjaioom Zorg mogelijkheden voor verdere uitbreiding van de dagbesteding, in Tholen. Vanuit dit ver zorgingsgebied is namelijk gevraagd te wil len participeren in een project binnen een woonboulevard. "Als dit haalbaar blijkt, wordt hiermee in 2005 een start gemaakt", zo liet Brinkman dinsdagmiddag weten. Burgemeester De Vries ging kort in op de ontwikkeling in de zorg van aanbodgestuur de naar vraaggestuurde zorg, waarctoor men sen met zorgbehoefte nu óf zelf óf met behulp van familie kunnen kiezen welke zorg het best bij hem of haar past. "Dit heeft geleid tot nieuwe inzichten in de zorg en tot het besef dat voor de verstandelijk gehandi capten véél meer mogelijkheden openstaan dan ooit werd gedacht. Jarenlang werd betoogd dat de cliënt het meest gebaat was bij een zo'n beschermd mogelijke woon vorm, buiten de dagelijkse handelingen. Teveel echter werden hierbij de statistieken en 'harde gegevens' gehanteerd", aldus mevrouw De Vries. "Over de hele wereld werd echter onderzocht of het mogelijk was om de vermaatschappelijking van mensen met een verstandelijke handicap te vergroten door het geven van meer zelfstandigheid. En men kwam tot de conclusie dat het voortdu rend stimuleren en appelleren aan het zelfle rend en anticiperend vermogen, zelfs van mensen met een meer dan gemiddeld ver standelijke handicap, zij veel meer dan gedacht in staat ble'icen op één bepaalde manier deel te nemen aan de samenleving. Dit heeft geresulteerd in verschillende woonvormen, van totale zelfstandigheid in kleine units in de doipskern - met onder steuning van een zorgconsulent, tot units op beschermde terreinen. Maar ook tot een veel breder aanbod van dagbesteding, mede met als doel om de eigen mogelijkheden in zowel denken als kunnen te vergroten, om zo tot een gelukkiger en evenwichtiger persoon lijkheidsstructuur te komen, zelfs om - voor zover mogelijk - een zekere deelname in het arbeidsproces te bewerkstelligen. Hierbij zijn al verbluffende resultaten bereikt." Wel waai'schuwde mevrouw De Vries ervoor dat hierin niet moet worden doorge slagen. "Nu dreigt wel eens het idee te ont staan dat men pas écht gelukkig is, als men in zijn eigen huisje totaal zelfstandig kan wonen. Maar niemand is gelijk, of je nu een verstandelijke handicap hebt of niet. Waar de één uitstekend gedijt in een eenpersoons huishouden, kan de ander totaal veipieteren en is voor diegene beschermd wonen wel licht een betere oplossing. Het moet dus mogelijk zijn om te wisselen van zorg, waar bij de cliënt ook echt zelf iets te kiezen kan hebben." Na hartelijke woorden van felicitatie en dank door burgmeester De Vries richting de zorgaanbieders in de gemeente Middelhar nis voor hetgeen zij thans gerealiseerd heb ben, werd vanuit 't Prieel naar 'de Witte Zwaan' en 'de Oranjerie' getogen om, in het bijzijn van de bewoners en gebruikers, deze projecten officieel te openen. Blijde gezichten van kinderen in Oeganda als de schoenendozen worden uitgedeeld. Het is wel een groot verschil met kinderen in Afrika, Azië en Oost Europa. Miljoenen kin deren daar hebben helemaal geen speel goed. Een pen of schrift is daar zelfs al een luxe. Speciaal voor die kinderen is Actie Schoenendoos bedoeld. De komende weken vullen veel kinderen in Nederland een schoenendoos met cadeautjes als persoonlijk gebaar van meeleven met een kind dat het moeilijk heeft, zoals kinderen in vluchtelingenkampen, weeskinderen, gehandicapte en zieke kinderen. Vertas één van deze kinderen met een gevul de versierde schoenendoos. Elke doos brengt een brede lach van geluk op het gezicht van een kind, een lach die de ellende doorbreekt van alle dag. Dit jaar gaan de meeste dozen naar Afrika, Azië en Oost-Europa. De organisatie van Actie Schoenendoos hoopt dit jaar 220.000 kinderen blij te maken. In de praktijk blijkt dat Actie Schoenendoos voor Nederlandse kinderen een leerzame ervaring is, allerlei vragen komen aan de orde, zoals 'Wat kan ik missen van mijn eigen speelgoed?' 'Wat is daar het hardst nodig?' Door zelf een doos samen te stellen, leren kinderen wat geven en delen is. Actie Schoe nendoos is een hartverwarmende actie, waarbij kinderen iets tastbaars doen voor leeftijdgenoten die het moeilijkhebben. Doe daarom mee en vul een schoenendoos met schoolspuUen, toiletartikelen en speel goed. Het mogen nieuwe spullen zijn, maar ook gebruikte. Als u in plaats van een gevulde schoenen doos losse spullen en of geld wil geven is dat geen probleem. De schoenendoos wordt voor u gevuld. De laatste week van oktober kunnen de schoenendozen ingeleverd worden. Geld of losse spullen graag eerder inleveren, zodat van te voren al schoenendozen gevuld kun nen worden. Lege schoenendozen kunnen worden opgehaald op onderstaand adres, waar u ook met vragen terecht kunt. Ook worden er nog vrijwilhgers gevraagd om folders rond te brengen. BOUWBEDRUF VAN DER LINDE Marijkeweg 1, 3253 BN Ouddorp. Tel. 0187-682882

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2