POLITIE Bibliotheek Goeree hield Drostelezing hekh roet: OJW Startavond 0900-8844 ledereen het allerbeste hoor! Europa EIIMIDBI-tllEUWS Woonrijpmaken Zuidrand en reconstructie kruising Philipshoofjesweg-Hondsgalgweg-Bosdreef Betaalt u te veel belasting? Voorlichtingsavond over Scoliose (pkUür -f 'X^crpt^^ctlkt I^kto^er 6 i^tti^^ v/tw i^e^^cvvccst) Voorlichtingsavond Reuma patiëntenvereniging Vrouw beroofd van rugtas Snorfietser gewond na aanrijding VdH ÜCftH J^D Qktü^iY J- AVIE DEED/DEDEN HET? ^/?w: Amanda Schaaf (Dirksland) won deze week de bon, gefeliciteerd dame! ^dn^^: Op D.V. 14 oktober hoopt Leonie Tanis (Ouddorp) 10 jaar te worden. Dat wordt dus feesten op de Emmaweg. Veel plezier hoor. PAGINA 13 VRUDAG 8 OKTOBER 2004 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf lal(l(ee OOLTGENSPLAAT - Dinsdagochtend om streeks kwart voor twaalf werd een 46-jarige vrouw uit Rotterdam op de secundaire weg van het Hellegatsplein beroofd. De vrouw liep samen met een 43-jarige Rotterdammer bij een parkeerplaats nabij het viaduct, toen een scooter hen van achteren benaderde. Plotseling rukte de scooterbestuurder de rug zak, waarin twee portemonnees en twee mobiele telefoons, van de schouder van de vrouw af en ging er vandoor. Gealarmeerde politiemensen stelden een onderzoek in de omgeving in, maar troffen de herover niet meer aan. SOMMELSDIJK - Dinsdagmiddag om streeks half drie raakte een 67-jarige snor fietser uit Dirksland gewond bij een aanrij ding op de N215. De 67-jarige man reed in de richting van de Dorpsweg, wilde de weg oversteken, maar zag hierbij vermoedelijk een auto, bestuurd door een 37-jarige auto mobilist uit Ooltgensplaat, over het hoofd. Een aanrijding ontstond waarbij het slacht offer hoofdletsel opliep. Hij werd door ambulancepersoneel overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. De Technische Ongevallen Dienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek naar de toedracht van de aanrijding in. DIRKSLAND - De meeste bouwacti viteiten aan de Zuidrand van Dirks land komen in een afrondende fase terecht. De nieuwe cliristelijke basis school is sinds begin dit jaar in gebruik en de nieuwe openbare basis school is na de zomervakantie in gebruik genomen. Er dienen alleen achter "Geldershof' nog enkele senio renwoningen gebouwd te worden. Nu de bouwactiviteiten ten einde lopen, kunnen de resterende nog uit te voe ren werkzaamheden aan de wegen enzovoorts worden afgerond. Dinsdag 7 september jl. zijn deze werk zaamheden aanbesteed. De laagste inschrij ver was Aannemingsbedrijf Koninklijke Wegenbouw Stevin B.V. te Zwijndrecht. Deze aannemer zal de werkzaamheden dan ook uit gaan voeren. Op dinsdag 5 oktober is met deze werkzaamheden gestart. De werk zaamheden zullen aanvangen met de recon structie van de kruising Philipshoofjesweg- Hondsgalgweg-Bosdreef. Deze kruising zal in zijn geheel worden opgebroken en gere construeerd. Tevens zal de in de kruising aanwezige riolering worden vervangen. Deze werkzaamheden houden in dat, vol gens de huidige planning, het verkeer gedu rende 5 weken geen gebruik kan maken van deze kruising. Getracht wordt de kruising wel enigszins open te houden voor voetgan gers en fietsers. Of dit echter gedurende de gehele uitvoeringstijd mogelijk zal blijken, valt op dit moment niet te zeggen. Wel zal de Hondsgalgweg (openbare basisschool en Sportcomplex "De Gooye") te bereiken zijn voor voetgangers en fietsers via de Philips- hoofjesweg vanaf de kant van de Beatrix- laan. Het autoverkeer naar de Hondsgalg weg zal echter gebruik moeten maken van de route via de Haveloozeweg, de Honingeter en de Bloemenweg. In de laatste week dat aan de hiervoor genoemde kruising gewerkt wordt, zal gestart worden met het herstraten van de Hondsgalgweg zelf. Deze werkzaamheden zullen volgens de hui dige planning in zijn totaliteit drie weken in beslag nemen. Gedurende de hiervoor aan gegeven werkzaamheden zal langs de Bloe menweg (verbindingsweg tussen beide scholen) een trottoir worden aangelegd. Van deze werkzaamheden zal het verkeer niet zoveel hinder ondervinden, want daar blijft doorgaand verkeer wel mogelijk. Tot slot zal over de bestaande asfaltlagen nog een toplaag van asfalt worden aangebracht. Vol gens verwachting zullen de werkzaamheden in totaal 9 weken in beslag nemen. Dit houdt in dat ongeveer half december 2004 de werkzaamheden afgerond zullen zijn. Voor eventuele vragen omtrent deze werkzaamhe den kunt u telefonisch inlichtingen inwinnen op het gemeentehuis, bij de heer A.E. van der Linde, telefoonnummer (0187) 608080. Belastingen hebben vaak weerstand opge roepen en soms opstand uitgelokt. Regerin gen beweren daarentegen dat belastingen een noodzakelijk kwaad zijn. De prijs voor een beschaafde samenleving. Wat gebeurt er echter met het belastinggeld? Waarom is het systeem vaak zo ingewikkeld? Is het raad zaam vanwege belastingdruk te verhuizen? Zijn christenen verplicht aan de belasting wetten te voldoen? Deze en meer vragen worden maandag 11 oktober om 21.00 uur doorgenomen met een belastingadviseur in het programma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten, Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald. De Vereniging van scoliosepatiënten organiseert op donderdag 4 november een voorlichtingsavond in het Sophia Kinderziekenhuis, Dr. Molewater- plein 60 te Rotterdam. De avond heeft als thema 'Scoliose en de behandeling ervan' en wordt ingeleid door Dr. L.W.L. de Klerk, orthopedisch chi rurg, verbonden aan het Sophia Kin derziekenhuis te Rotterdam. Na de inleiding is er ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vragen. Actieve leden van de vereniging zijn deze avond aanwezig voor het geven van informatie. De avond begint om 19.30 uur (ontvangst vanaf 19.15 uur) en de toegang is gratis (einde ca. 22.00 uur). Scoliose is een zijdelingse verkromming van de wervelkolom. Er ontstaat bij die ver kromming een bochel doordat wervelkolom en ribben verdraaien. De oorzaak kan liggen in het bot, de zenuwen, de spieren en het bin- dweefsel, maar in driekwart van de gevallen is de oorzaak onbekend. Wel speelt bij de 159c erfelijkheid een doorgaans een grote rol. Bij een klein gedeelte van sociolosepa- tiënten is de aandoening aangeboren. De mate van scoliose wordt gemeten op een röntgenfoto en uitgedrukt in graden. Scoliose geeft, zeker bij kinderen, aanvanke lijk geen pijnklachten maar heeft wel een verminderde longwerking tot gevolg. Op latere leeftijd kan scoliose leiden tot ver moeidheid, pijn en in een aantal gevallen tot arbeidsongeschiktheid. Hoe eerder scoliose wordt ontdekt, des te beter kan de behande lingen zijn. Voor meer informatie over deze bijeenkomst kunt u bellen: 0900-SCOLIOSE (7265467). U kunt zich aanmelden via de website: www.scoliose.nl of schriftelijk bij Sjaan Bout, Schutsboom 3, 4847 HZ Teteringen. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EUanden-Nieuws,j Postbus 8, 3240 AA NGddelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefle, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Aan de slag maar weer met de nieuwe opga 1 1 2 ven. Doe je best hè. 3 4 5 fi met deze Bijbelse opgave. Los je hem op? Welke naam komt er in de vetgedrukte 7 kolom te staan? 8 Invulpuzzel 9 1. Discipel die Jezus verioochende. 2. Vrouw die samen met haar man land ver kocht en niet al het geld naar de discipe len bracht. 3. Leider van Israël op reis. 4. Werd in de tempel veel gedaan. 5. Moeder van J( 6. Belangrijkste 7. Vader van Jez 8. Bijbelboeken 9. Maakte een lo )h pn us hl fz an es j\ an ne te va g s. r( se an ,ei ibt) 1 tollenaar. Marleen Meyer (Ouderkerk a/d IJssel) test onze kennis van de geschiedenis. Probeer het maar eens te beantwoorden. maakte de grondwet in 1848. aanbaden de goden Wodan en Donar. zaten vast op Nova Zembla. werd in 1980 koningin van Nederland. roofden tussen 800 en 1000 overal in Europa. veroverden Den Briel in 1572. sloeg 95 stellingen aan de kerk in Wittenberg. veroverden in 1940 Nederland. werd in 754 bij Dokkum vermoord. ontdekte Amerika vermoordde in 1584 Willem van Oranje. maakte zijn rijk steeds groter en werd daarom de Grote genoemd. Erika Luime (Ouddorp) Fijn als je mee gaat doen. Nieuwelingen zijn altijd welkom. Prachtig dat je geüjk je geboortedatum jaar schreef. Nu nog graag een pasfotootje, dan zijn we helemaal in de wolken. Stuur je dat eens op? Zo je bent dus 7 en zit in groep 4 van de "Koningin Beat- rixschool" te Ouddorp. Hoe maken je broer tjes Niels en Arco het? 't Geeft niets hoor als mama jouw woorden schrijft. Met een vul pen schrijven is een hele kunst. Over een poosje lukt dat wel, denk ik zo. Doe maar trouw mee. Om te beginenn waren al je oplossingen goed!. Vorige week startte bibliotheek Goeree haar lezingenseizoen met een boeiende lezing over Droste en een echte High Tea. Deze lezing was de eerste in een reeks die de komende win termaanden zal worden gehouden. In een volle bibliotheek kwam men eerst van alles te weten over de geschiedenis van de firma Droste.Ook konden er chocolaatjes worden geproefd. Tot slot kon ieder deelnemen aan een uitgebreide High Tea. Van zoet tot hartig, alles was aan wezig. Wilt u ook een keer een lezing in de bibliotheek meemaken? Dat kan. Kijk voor de onderwerpen op www.bibliotheeksite.nl/ouddorp, kom langs in de bibliotheek (Hofdijksweg 20) of bel voor informatie 0187-667744. Er zit vast iets voor u tussen! Van harte welkom in de bibliotheek. Op maandag 18 oktober organiseert de Reumaptiëntenvereniging Goeree- Overflakkee een voorlichtingsavond. Deze avond gaat over 'Slender You, de andere manier van bewegen'. Hiervoor komt Mevr. E.Oudshoom-van Leeuwen spreken. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. De avond wordt gehouden in het personeelsrestaurant van het Weel-Bethesd- aziekenhuis te Dirksland. Aanvang: 19.45 uur. Wat is Slender You? Slender You kan op medisch gebied veel voor u betekenen. Erva ring heeft geleerd dat Slender You verlich ting en (in sommige gevallen) zelfs opheffing van uw klachten kan bewerkstelli gen. Met name klachten voortkomend uit bij voorbeeld reuma, artritis, artrose, spieraan doeningen, stijve nek en schouders. Daar waar gewone sport niet bedreven kan of mag worden, kan Slender You uitkomst bieden. Eén uur op de banken staat gelijk aan zeven uren intensieve grondgymnastiek. De ban ken overwinnen de zwaartekracht zodat uw gewrichten worden ontzien en uw spieren steviger en soepeler worden. De medewerkers van de Slender You salons staan klaar om u te begeleiden, zonodig met aangepaste oefeningen bij medische proble- II Hallo allemaal, Morgenavond staan de deuren van de Hoek steen weer wagenwijd open voor de eerste avond OJW van dit seizoen. Jullie zijn van af half 8 weer van harte welkom, om 8 uur starten we de avond. De entree voor deze avond is 1,00 en wat we gaand doen? Dat houden we nog even geheim, maar 't is een vertassing die zeker de moeite waard is. Ben je 14 jaar of ouder? Nodig al je vrienden uit en kom gezellig naar het OJW. Ben je nog nooit naar het OJW geweest, kom gewoon eens langs, je bent van harte wel kom! Tot morgen! Nog even jullie aandacht voor iets anders: zaterdag 23 oktober hebben we een culinaire avond op het programma staan. Het is dan de bedoeling dat we met elkaar gaan gourmet ten. Houdt deze avond dus alvast vrij in je agenda, want je mag hem absoluut niet mis sen. Een hartelijke groet. het OTW-team Afgelopen woensdag presenteerde de Europese Commissie het langver wachte rapport over de toetreding van Turkije tot de Europese Unie. Het bevatte een positief advies over de toekomstige toetreding tot de EU. Het toetreden van Turkije tot de Europese Unie i.s niet onomstre den. Europa is de bakermat van de westerse cultuur. Sommige lidstaten zijn van mening dat wanneer Turkije toetreedt tot de Unie de grenzen van Europa worden verlegd. Europa wordt nog altijd geschetst met begrippen als joods-chiistelijk en humanistisch. Alhoewel in de pream bule van de Europese grondwet vooralsnog geen artikel is opgenomen dat verwijst naar het chri.stendom als een van de grondslagen van Euro pa is de Europese beschaving gebaseerd op waarden als (godsdienstige) tolerantie, burgerlijke vrijheden en een politieke democratie. Daarvan is in islamitische landen op z'n zachtst gezegd onvoldoende sprake en dat geldt ook Turkije. Het veelkleurige Europa is gebaseerd op: een politieke democratie, d.w.z. een meer-partijenstelsel, en op vrijheid van godsdienst en vrijheid van drukpers. Het is een continent waar de bur gerlijke vrijheid en de nadruk op het individu hoog in het vaandel staan. Turkije is noch geografisch, noch wat samenleving betreft een land dat behoort tot Europa. Integendeel, ondanks de scheiding van kerk en staat en een relatief moderne wetgeving is Turkije een overwe gend islamitisch land. Een land ook dat ondanks een modern uiterlijk traditioneel is, met zeden en gewoonten die op gespannen voet staan met Europese opvattingen. Toetreding betekent dat in de toekomst ongeveer 70 miljoen Turken zullen behoren tot een Unie die tot nu toe uitsluitend lidstaten kent die deel uitmaken van de geschiedenis en de cultuur van Europa. Toetreding betekent ook een machtsblok erbij bin nen een blok met andere grootmachten als Frankrijk, Engeland en Duitsland. Daarmee is niet alles gezegd. Het proces van toetreden niet voortzetten betekent dat Turkije zich meer zal gaan oriënteren op traditioneel isla mitische landen. Ook de Turkse markt met een overwegend jonge bevolking is een reden om het land toe te laten tot Europa. De strategi sche ligging maakt Turkije, met het oog op een Europese defensie macht, tot een (zeer) gewenste bondgenoot. Daar komt bij dat het land nog een lange weg heeft te gaan voordat het daadwerkelijk kan toetre den tot de Europese Unie. Het jaar 2015 is de (voorlopige) einddatum. Desondanks zullen verschillende politieke stromingen en partijen het land niet het voordeel van de tvrijfel gunnen en zich blijven verzetten tegen toetreding. Alhoewel dit een verloren strijd lijkt, is het goed dat iedere 'Europese' burger zich bezint op de uitbreiding van de Europe se Unie. 'Liever Turks dan paaps' is nog altijd een bekende zinsnede in ons Ijind.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13