Lezingen seizoen bibliotlieek Goeree succesvol gestart Nieuwe raadsleden geïnstalleerd Bingo in de Victoriahal Stoffel al 31 jaar huisschildpad van familie Feller-Westdorp lEIIAIIDBI-raEIJWS Algemene ledenvergadering Rabobank Middelharnis geslaagd Good Luck verslaat NIO Met Wie??? Koffie Radio Plus Feest bij de wereldwinkel Schotejil zwemt eerste wedstrijd Verenigjngscompetitie Lotgenotencontact borstkanker: Veel méér dan een telefoontje... Gedeputeerde Marnix Norder wordt wethouder Den Haag Vorige week startte bibliotheek Goeree haar lezin genseizoen met een boeiende lezing over Droste en een echte High Tea. Deze lezing was de eerste in een reeks die de komende wintermaanden zal worden gehouden. In een volle bibliotheek kwam men eerst van alles te weten over de geschiedenis van de firma Droste. Ook konden er chocolaatjes worden geproefd. Tot slot kon ieder deelnemen aan een uitgebreide High Tea. Van zoet tot hartig, alles was aanwezig- Wilt u ook een keer een lezing in de bibliotheek meemaken Dat kan! Kijk voor de onderwerpen op www.biblio- theeksite.nl/ouddorp, kom langs in de bibliotheek (Hofdijksweg 20) of bel voor meer informatie 0187- 667744. Er zit vast iets voor u tussen! Laatste zoetwater competitie wedstrijd HV 'Stellendam' Kerkdiensten Ger. Gemeenten Rustig zwemseizoen voorbij Gereformeerde kerk viert 100-jarig jubileum Dierendag: DINSDAG 5 OKTOBER 2004 Van links naar rechts: drs. M.J. de Nijs, H.A.Mijs, W. van der Velden, mr, J,B. van Gerdingen. Op donderdag 30 september jl. orga niseerde Rabobank Middelharnis haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Een groot aantal leden bezochten deze interessante avond. De heer H.A. Mijs, voorzitter van het Bestuur, opende de avond met een woord van welkom. Na de heer Mijs hchtte alge meen directeur drs. M.J. de Nijs de jaarcij fers van de bank toe. "Ondanks de verslech terde economische omstandigheden kunnen wij terugkijken op een prima jaar," aldus De Nijs. De heer De Nijs gaf een toelichting op de balans, de winst- en verliesrekening en het goede financiële resultaat van de bank. Opmerkelijk is, dat het jaar 2003 zich ken merkte als spaarjaar, waarin tevens veel nieuwe kredieten zijn verstrekt, met name woonhuishypotheken. Hierna gaf de heer Mr. J.B. van Gerdingen een toelichting op de werkzaamheden van de Raad van Toezicht. Economie Middelharnis goed op peil Na de reguliere agenda verzorgde de heer W. van der Velden, econoom bij Rabobank Nederland, een toelichting op de Rijksbe groting. "De wereldeconomie verliest vaart in 2005 en Nederland blijft achter bij Euro pa," concludeerde de heer Van der Velden. "Een verbetering van het vestigingsklimaat voor startende Nederlandse ondernemers in combinatie met het stimuleren van de bin nenlandse ondernemingszin zou derhalve meer zoden aan de dijk zetten. Opmerkelijk is, dat de economie in Middelharnis in 2003 prima draaide!" Toch is de heer Van der Velden niet pessi mistisch over de landelijke economie. De overheid schetst in de Miljoenennota een nogal somber beeld van de Nederlandse eco nomie. Zo zou in de afgelopen dertig jaar het conjuncturele dal nog nooit zo laag zijn geweest als nu. Ook zou aan de neergang in 2004 en 2005 nog geen einde komen. Dit is pertinent onjuist, aldus Van der Velden "De inzinking in de jaren tachtig was allereerst aanmerkelijk dieper. Ook heeft het herstel al ingezet." Na afloop van de vergadering ontvingen de aanwezigen een barometer om de weersver wachting van het (economisch) klimaat in te kunnen schatten. Uiteraard was er nog een gezellig informeel samenzijn. Rabobank Middelharnis kan terugkijken op een geslaagde algemene ledenvergadering 2004. Zaterdag 2 oktober j.l. is z.c. De Schotejil uit Middelharnis ook in de landelijke Vereni gingscompetitie gestart. In Papendrecht werd gezwommen met de plaatselijke zwemvereniging De Geul en Luctor et Emergo uit Middelburg. De zwemmers van de zwemclub uit Middelharnis wisten zich uitstekend te weren. De totaalscore bedroeg ca. 60 persoonlijke records, waaronder 5 clubrecords en 32 ereplaatsen. Goed op dreef was onder meer Esmee Koe- doot (1992). Zij zwom in de openingsesta fette de lÓOm vrije slag een p.r.tijd van 1.06.80. Later zwom zij een clubrecord op de 200m schoolslag in de winnende tijd van 3.03.32. Ook Sebastiaan Rosendaal (1991) zette zijn lOOm vrij nog wat scherper met een nieuw clubrecord van 1.00.22. Bij de heren zwom Thijs Tromper (1987) verras send een.snellel()Om schoolslag, waarop hij als 3e eindigde in een clubrecord tijd van 115.41Ook in de jongste j aargangen was er opnieuw een clubrecord voor Mico Pavlovic (1996), die de 50m vrij in een tijd zwom van 43.05. Het vijfde clubrecord werd gezwom men door de jongens estafette op de 4x50m wisselslag. Mark Nolet (1990), Johan van Nimwegen (1991), Rene Moerkere (1989) en Sebastiaan Rosendaal (1991) eindigde op de Ie plaats in een tijd van 2.13.22. Behalve clubrecords waren er ook persoon lijke successen in de vorm van winnende tij den. Zo won Miranda Osseweijer (1993) de lOOm schoolslag in 1.38.44 en Mark Coste- ris (1992) de lOOm wisselslag in een p.r.tijd van 1.20.04. Op de 50m vrij was Martijn van Hoorn (1989) het snelst in 28.08, evenals op de 200m schoolslag, waarop hij een forse tijdwinst boekte met zijn 3.09.99. Sebastiaan Rosendaal zwom op de lOOm vrij naar een Ie plaats in 1,00.88. De korfballers van Good Luck begonnen met de nodige zorgen aan de thuiswedstrijd tegen NIO uit Schiebroek. Allereerst omdat NIO de laatste jaren een zeer lastige tegen stander bleek, maar ook omdat Good Luck enkele niet geheel fitte speelsters had. De beginfase was onrustig en beide ploegen kregen nog niet echt grip op de wedstrijd. Na ongeveer 12 minuten bleek het voor Britt Abbas toch niet mogelijk om door te spelen. Zij werd vervangen doorMyma van Brussel, die net een hele wedstrijd gespeeld had in het 2e team van Good Luck. Ondanks deze tegenvaller kreeg Good Luck langzaam het betere van het spel. Men pakte een voor sprong van twee doelpunten en kon deze tot aan het rustsignaal vasthouden. De 7-5 voor sprong was op dat moment terecht, maar de dreiging van de aanvallers van NIO bleef nadrukkelijk aanwezig. Het was Good Luck er dan ook alles aangelegen om op voor sprong te blijven. Men kon dan het tempo van de wedstrijd bepalen en het initiatief behouden. Dit lukte ook in de beginfase van de tweede helft en men liep door een doelpunt van uitblinkster Liesbeth Los uit naar een 8-5 voorsprong. NIO gaf de moed niet op en bleef het de ploeg uit Middelharnis zeer lastig maken. Door wat slordigheden in de defensie van Good Luck kwam men zelfs terug tot 8-7 en de spanning was te snijden. Good Luck kreeg weer wat lucht, nadat Jan-Willem de Vos een strafworp kon benutten die Arjan Zondervan geforceerd had na een goede actie. Het was opnieuw Liesbeth Los die de wedstrijd op slot gooide met twee treffers van afstand. Hierdoor kwam Good Luck op een geruststellende 11-7 voorsprong. In de slotfase verving Arno Doomhein nog Mar cel Kievit, maar dit had geen invloed meer op het spelbeeld. Good Luck speelde de Sinds een aantal jaren is de maand oktober door het KWF uitgeroepen tot 'borstkankermaand'. Er worden tal van activiteiten en manifestaties georganiseerd en dit jaar is er zelfs een speciaal blad uitgegeven: 'Pink Ribbon', waaraan tal van bekende Nederlanders hebben meegewerkt. Naast landelijke instanties proberen ook regionale instellingen steun te geven aan het (helaas) groeiende aantal patiënten. Graag vestigt ook de afdeling Gezondheid Service van de Zorg en Welzijn Groep hier in oktober de aandacht op! Op de Zuid-Hollandse eilan den is dat o.a. het lotgenotencontact van de afdeling Gezondheid Service, iedere week te vinden in de gezondheidsrubrieken van de regionale dagbladen. Een klein berichtje, maar het kan zoveel betekenen! Een groep van lotgenoten staat klaar om patiënten en hun naasten van informatie te voorzien, te woord te staan, naar hen te lui steren en hen te steunen. Veel informatie wordt aangeboden via internet, maar door de veelheid zien de mensen vaak door de bomen het bos niet meer. Heel blij zijn ze dan met het persoonlijke contact van een lotgenote aan wie zij gericht vragen kunnen stellen. Tweemaal per jaar organiseert Gezondheid Service een themabijeenkomst, die ook voor patiënten met andere soorten van kanker bestemd is. Voor 2005 is dat op 6 april in Hellevoetsluis en op 13 april in Dirksland. Evaluaties tonen aan dat de meerwaarde van deze bijeenkomsten mede wordt bepaald door juist dat persoonlijke lotgenotencon tact. Daarnaast is onlangs de cursus Omgaan met Kanker in het pakket opgenomen, en wordt inmiddels als zeer waardevol ervaren. Wilt u naar aanleiding van dit artikel reage ren? Belt u dan naar Gezondheid Service, tel. 0181-626226. U wordt dan zo snel mogelijk teruggebeld door een lotgenote. Op dinsdag 29 juni jl. waren Sandra Wig- more en prof. dr. Wolter Oosterhuis in de studio van Radio Flakkee om te vertellen over Proteomics. Dit was een van de goede doelen van de Omloop Goeree-Overfl^ckee. Maar er stonden nog meer activiteiten op het programma van Sandra om geld bijeen te brengen voor dit belangrijke apparaat. Hoe dat allemaal gegaan is en hoeveel geld er tot nu toe bijeen gebracht is, komt Sandra ver tellen in het programma 'Met Wie??' op dinsdag 5 oktober mssen 18.00 en 19.00 uur. De bekende zanger Lee Towers en prof. Dr. Wolter Oosterhuis zijn ook in de studio en deze drie mensen hebben natuurlijk ook heel veel te vertellen over dit zo belangrijke apparaat voor onderzoek naar o.a. kanker. De presentatie is in handen van Carla Hers- bach. De herhaling is op woensdag van 18.00 tot 19.00 uur. De fractie van de PvdA heeft met gemengde gevoelens kennis genomen van het vertrek van Marnix Norder als Gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland. De PvdA in Zuid- Holland raakt in hem een bekwaam bestuur der kwijt, die heeft laten zien dat hij een daadkrachtig en aansprekend bestuurder is. Marnix Norder was PvdA lijsttrekker bij de vorige statenverkiezing. Hij was niet alleen het boegbeeld van de PvdA in Zuid-Holland, maar ook in de landelijke media hét voor beeld van nieuw bestuurlijk elan; relatief jong, maar ervaren, helder en daadkrachtig. Een commissie onder voorzitterschap van fractievoorzitter Martin Huls is direct aan de slag gegaan om zowel binnen als buiten de fractie te zoeken naar een opvolger. wedstrijd rustig uit en slechts voor de statis tieken kwam NIO in de slotfase nog terug tot 13-11. De twee punten bleven echter in Mid delharnis en door deze overwinning kan Good Luck zich voorlopig gaan mengen in de strijd om de bovenste plaatsen in deze veldcompetitie. Doelpunteimiaker(s): Liesbeth Los (4), Jan- Willem de Vos (4), Arjan Zondervan (3), Hei di Kamerling (1) en Marjon Soeteman (1). Bij Hengelaarsvereniging 'Stellendam' werd afgelopen zaterdag de I8e en tevens laatste competitiewedstrijd zoetwatervissen gehouden. Er zou gevist worden in het mooie Zuiderdiep, maar door de lage water stand aldaar werd uitgeweken naar de Deha Haven te Stellendam. Er deden ditmaal 19 deelnemers mee. De vangsten waren gemid deld. H. Vink sr. wist deze laatste wedstrijd de meeste vis aan de haak te slaan en werd dan ook de winnaar van deze wedstrijd. Als je reeksen lijsten met uitslagen ziet, is er altijd wel iets wat opvalt. Zo ook nu, want onder aan de lijst staat nóg een Vink, maar nu jr. Ja, het gaat er soms hard aan toe in de vissport, zelfs tussen vader en zoon... Er werd gevist met mooi herfstweer, en ook deze wedstrijd bleef het droog. Nu de eind- balans van de zoetwatercompetitie opge maakt kan worden, volgt eerdaags de eind uitslag. Voor meer informatie en leuke actiefoto's kunt u een kijkje nemen op web site www.hvstellendam.nl, Onderstaand de einduitslag van de wedstrijd van zaterdag 2 oktober. H. Vinksr11,160 gr. P. Steenis8.740 gr. R. Santifort5.700 gr. P. Tanis5,680 gr, J, Meijer5.120 gr. J. Boshoven5.080 gr. R, Roest5040 gr. A. Carlebur4.580 gr. R. Ponk4.400 gr. J. Velthuis4.240 gr. J. Troost3200 gr. J. de Groot2.880 gr. D, Roest2.240 gr. W. Breen1.860 gr. D. de Groot1.700 gr. C ter Hoeve1.340 gr. J. Hageman980 gr. P. Troost780 gr. H. Vink jrO gr. Op zaterdag 9 oktober is burgemeester mevrouw De Vries-Hommes te gast in het radioprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar. Zij komt napraten over de gemeenteraadsvergadering van donderdag 7 oktober. Deze raadsvergadering zal ook live worden uitgezonden vanaf 19.25 uur. De presentatie van beide progranmia's is in han den van Jan van Dop. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105,9 (kabel gem. Middelhar nis) en 107.3 FM (vrije ether). GOEREE- OVERFL^KKEE Aanstaande zaterdag, 9 oktober, bestaat de wereldwinkel 4 jaar, en dat wordt gevierd.Op al het speelgoed krijgt men deze dag 10% korting. Ook op het allernieuwste! Bovendien staat er een mand met foodpro- ducten (natüiirlijk van Max Havelaar en Fair Trade) waarvan men de prijs kan raden. Degene die het dichtst bij de waarde van deze mand komt, word de week erop uitge nodigd om 'm in ontvangst te komen nemen. En natuurlijk staat er voor iedere klant kof fie, thee of limonade klaar, mét iets erbij, want het is de héle dag feest bij de wereld winkel op het Spuiplein in Middelharnis, van 10.00 uur tot 17.00 uur. HERKINGEN - Woensdag 6 oktober, 19.30 uur, ds. A.B. van der Heiden. Op 1 oktober 2004 sluit het officiële zwemseizoen voor oppervlaktewater. Dit houdt in dat de zwemwatertele foon niet meer gebeld kan worden en de provinciale website geen actuele gegevens meer geeft over de zwemwa terkwaliteit. Ook de waterkwaliteits beheerders voeren op de zwemlocaties geen metingen meer uit. Daarom is besloten alle zwemverboden in te trekken. Op zeven zwemverboden en enkele negatieve zwemadviezen na was het een rustig zwemseizoen. Deze zomer kende slechts enkele warme weken in de eerste helft van augustus. En omdat zon en warmte veel invloed hebben op de waterkwaliteit hoefden er deze zomer ook minder maatregelen genomen te wor den. De zomer van 2004 telde twee negatie ve zwemadviezen en zeven zwemverboden. Alle maatregelen moesten worden genomen vanwege een overschrijding van de norm voor giftige blauwwieren. In de loop van het seizoen konden al enkele maatregelen worden ingetrokken. De laatste drie zwemverboden voor VoLkerak bij Oolt- gensplaat. Krammer bij Oude Tonge en de Oosterparkvijver bij Ridderkerk zijn nu ook ingetrokken. De zwemwatertelefoon rinkelde minder vaak (1300 maal), er kwamen minder e- mails (96) binnen en ook het bezoek aan de website (circa 13.000) bleef achter bij vorig jaar. De eerste twee weken van augustus leverden met 700 telefoontjes meer dan de helft van het totaal aantal telefoontjes Op. In die periode werd de helft van het aantal e- mails beantwoord. De nieuwe Goereese raadsleden Titania Poort (rechts) en Miranda Grinwis, Tijdens de raadsvergadering van donderdagavond werden twee nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Miranda Grinwis van de ChristenUnie en Tita nia Poort van de Partij van de Arbeid legden respectievelijk de eed en de belofte af en brachten daarmee het aantal vrouwelijke raadsleden op vijf! Miranda Grinwis volgt George Moerkerk op en Titania Poort treedt in de voetsporen van Tonny Tigchelaar. Burgemeester drs. J. de Priëlle verwelkomde het tweetal binnen de gemeenteraad, waar het politieke handwerk plaatsvindt. De beide dames hebben al wat ervaring opgedaan in de schaduwfracties van de partijen en kunnen nu zelf aan de slag. De burgemeester wees de nieuwe leden erop dat er binnen het democratisch proces zaken de revue zullen passeren welke veel energie van de kersverse raadsleden zullen vragen. "Als jullie zo'n drie avonden per week weg zijn geweest en jullie partners vra gen of je nu al weer weg moet. Dan moet je antwoorden: 'ik ben weg in het belang van de gemeente Goedereede'" Verder was er nóg een gedenkwaardig feit, waarbij de raad voornamelijk binnenska mers heeft stilgestaan, maar wat donderdag avond de raadsvoorzitter nog even aanstip te. De heren B.L. Noorthoek en wethouder J. van Oosterom waren 3 december dertig jaar betrokken bij het bestuur van de gemeente Goedereede, Noorthoek als raadslid en Van Oosterom als raadslid en wethouder. De Prieëlle feliciteerde hen hiermee van harte. De gereformeerde kerk van Melissant, Dirksland en Herkingen bestaat 100 jaar. Dit jubileum wordt in de kerkdienst van a.s zon dag 10 oktober gevierd. Deze dienst zal 's middags plaatsvinden en begint om 14.30 uur. Voorganger is de eigen predikant, ds. mevr. A.B. Worst-de Groot. Medewerking wordt verleend door het koor 'Per Amore' uit Stellendam. Voor de jongere kerkleden wordt een speciale kindernevendienst gehouden, die ook rechtstreeks te beluiste ren zal zijn op radio Flakkee. Aan het eind van de kerkdienst volgt de officiële onthul ling van een naam voor de kerk. Daarna zijn de aanwezigen welkom in het ontmoetings centrum voor een kopje koffie met gebak en een gezellig samenzijn. Op donderdag avond 14 oktober aanstaande zal er wederom een gezellige Bingo avond worden georganiseerd door Stichting Ver enigd In Kracht in de Victoriahal te Dirks land. De eerste drie avonden waren druk bezocht en zeer succesvol. Er zullen op deze avond 8 ronden en 2 superronde worden gespeeld. SVIK begroet u graag in de Victoriahal aan de Philipshoofjesweg 57 te Dirksland en deze opent haar deuren om 19.30 uur. De bingo start om 20.00 uur. Stichting Verenigd In Kracht staat zoals altijd weer garant voor een klinkend prijzen pakket, dat is verdub beld ten opzichte van vorig seizoen. OUDDORP - Hij was nog maar zo groot als een gulden toen ze 'em in 1973 in Rotterdam kochten, maar nu - 31 jaar later dus - gaat 'ie over de aarde met schild boven z'n hoofd van achttien centimeter lang. En als daar dan z'n parmantige kopje onder van daan komt, en als je ziet hoe vlot hij over de vloer scharrelt, in de huiska mer en in de gang, is het helemaal een koddig gezicht. Het gaat hier over Stoffel, de schilpad van de familie Fel ler aan de Oosterweg in Ouddorp, die met z'n respectabele leeftijd van 31 jaar bepaald nog geen bejaarde indruk wekt. En dat, terwijl de mees te schilpadjes al na enkele maanden sneuvelen. Z'n naam dankt dit Ouddorpse huisdier aan de Fabeltjeskrant, het kinderprogramma waar het toen zesjarige zoontje van de fami lie Feller vast graag naar gekeken zal heb ben. Ja, schildpadjes had hij al eerder gehad, maar die gingen inderdaad ook al vrij snel dood. En 't is dat 'ie destijds zó graag tóch wéér 'n schilpadje wilde, dat ze 'r toch nog maar één voor ém gekocht hebben, niet ver moedend natuurlijk dat déze het wél lang zou volhouden. En ziek is hij eigenlijk ook nooit. Stoffel. Alleen aan z'n wangetjes kun je zien dat 'ie bejaard is, want de rode streep jes die daarop zitten - vandaar de naam roodwangschildpad - zijn wel wat aan het vervagen. De roodwangschildpad kan maximaal zo'n 35 jaai' oud worden maar, zoals gezegd, het is bekend dat ze het doorgaans niet zo lang volhouden. Dikwijls door onwetendheid geven eigenaren de schildpadjes niet die ver zorging die de diertjes behoeven, ze hebben geen juiste plek of ze verhongeren zelfs. En verder is bekend dat de schilpadden zulke royale ontlasting kan produceren. Maar van dit alles heeft Stoffel in 't geheel geen last. Wehswaar vraagt een schildpad een speciale verzorging, vertelt mevrouw Feller, maar de Ouddorpse huisschildpad doet het prima op de verzorging die mevrouw Feller hem met liefde en toewij ding geeft. Stoffels domein is een caviabak, waar hij zich kennelijk goed bij voelt, en als voeding krijgt hij reptielenvoer dat bij de dierenspeciaalzaak verkrijgbaar is. Maar héél graag lust 'ie ook 'n stukje rauw vlees of 'n gamaaltje. En flinke ladingen poep, daar zullen ze Stoffel niet op aan kunnen spreken. Wat 'ie produceert, doet 'ie netjes in z'n bak, en verder vind je niks van 'em, ondanks dat hij na z'n voeding, 's morgens, de hele dag over de vloer scharrelt. En als het goed weer is, is Stoffel 's zomers overdag ook nogal 'ns in de tuin te vinden. En slim als hij is, weet 'ie 's avonds om een uur of tien precies dat het tijd is om te gaan slapen, want dan gaat hij uit zichzelf weer naar z'n bak terug, in de keuken. "Mensen zeggen wel eens: 'wat moet je nu toch met zo'n schildpad? Zou je 'm niet ergens dumpen?' Maar dat is absoluut geen optie. Zo lang mogelijk blijf ik voor 'em zorgen, 't Is als met elk huisdier, je raakt er aan gehecht." Ze hoopt dan ook dat Stoffel het nog heel wat jaartjes bij hen vol zal blij ven houden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4