hypokee 'De Branding' B.V. Identificatieplicht ook voor jongeren vanaf 14 jaar Gemeente Middelharnis breidt rookverbod uit De Romeinse tijd in Zuid-Holland I' Monteur/Metaalbewerker Loodgieter/Bedrijfsleider Najaarsverkoping 'Ora et Labora' Naast Boekenpret gaat nu ook het overdrachtsfomulfer van peuterspeelzalen en kinderopvang van start in de gemeente Middelharnis! Wijziging storingsnummer M M EIIAtlDBn-niEUWS Hypokee, daar verdient u makkelijk mee! Activiteiten wijic- vereniging 'de Zwaluw' Aanbieding: WC Kwekerij 1 Expositie in het getneentehuis van Middelharnis Kfjk op: www.hypokee.ni Maak kennis met de 7 Hypokee voordelen: Wij komen graag bij u thuis voor advies! 10% iiorting siergrassen Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! Installatie Onderhoudsbedrijf IDDELHARNIS PAGINA 8 '!^'i^è!i!É'S!èliliÊ}iii!lÊi!!!i^ *iiai^i^iüÈ^g^:.:. ')!l'ilé'Se'iliillMié''*i!i'SM^ VRIJDAG 1 OKTOBER 2004 ^^SÊW^;§M-SMÊSMiSMliméi'i<:!M» Hypotheken Verzekeringen WIJ adviseren alleen op een moment dat het u ultkomtl Uw wensen staan centraal, zo komen we na een gesprek tot een gratis maatadvies. Hypokee Is onafhankelijk en doet zaken met vrijwel alle geldverstrekkers. Alle hypotheekvormen zijn mogelijk! Jaarlijkse gratis hypotheekcontrole en rentecheck voor een optimale hypotheek. Afhankelijk van de hypotheekvorm geeft Hypokee u een deel van de afsluitprovisie terug '■'■■"-■ ""-'-^■^^l:»^.»^w^:^>lv.l^JJ»^l.^.);l,3.^.^i:,a,i,Mmm,i.im3t Maak anderen enthousiast over uw hypotheek en ontvang hiervoor direct voordeel (geld, cadeau's of reizen) Bezoekadres: Oost Voorgors 93 3241 KD Middelharnis Tel.: 0187-609490 Mobiel: 06-53737140 Fax: 0187-609491 E-mail: p.peeman@hypokee.nt WIJ van Hypokee zorgen voor de laagste taxatie- en notariskosten! SOMMELSDIJK - Bij wijkvereni- ging 'de Zwaluw' staat de komende tijd weer een aantal activiteiten op het programma. Zo is er morgen, zaterdag 2 oktober, een najaarsbin go, die wordt gehouden in wijkge- bouw 'de Zwaluw' te Sommelsdijk. De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.15 uur. Er worden 6 bingorondes gedraaid, 2 verlotingen en 1 superverloting. De bingokaartjes/lootjes kosten 0,50 per stuk. Op dinsdag 26 oktober is er een crea-avond, waarop een paddestoel van kippengaas zal worden gemaakt, bekleed met salim en mos. Het geheel wordt vastgemaakt in een kistje en aangekleed met kale- basjes en andere natuurspulletjes. De deelnamekosten bedragen 24 per persoon, incl. materiaal en con sumptie. Tot 19 oktober kunt u zich hiervoor opgeven bij Annemarie Knape, tel. (0187)485945. Vanaf dinsdag 2 november wordt weer gestart met de bekende works hops bloemschikken, die aanslui tend om de twee weken worden gehouden. Ook hiervoor kunt u zich, per avond, opgeven bij Anne marie Knape. Verder is er nog steeds veel animo voor de cursus digitale fotobewer king. Daarom za! daar ook nu weer mee worden gestart. Er staan nog mensen op de wachtlijst, maar er kunnen er nog meer bij. Ook is er nog steeds vraag naar een computercursus voor beginners. Deze cursus is echt bedoeld voor mensen die niets van computers afweten. Heeft u interesse voor één van de cursussen, neem dan contact op met Annemarie Knape, die u er alles over kan vertellen. Als de groepen vol zijn, zal in november worden gestart. Let op! Haagbeuk±80cm. 0,40 Liguster 80 cm. 0,50 Buxus 10-15 cm. 0,45 Leiiandfi 80-100 cm. 2,95 100-120 cm. 3,25 Laurier 80 cm. 2,95 Taxus 60-80 cm. 6,50 80-100 cm. 8,50 Nu bestellen: geldig tot 2 oktober Maak uw keus uit honderden buxusbollen en pyramiden div. maten. Elke 2e Ook hebben wij een grote sortering Voor al uw tuinplanten: I I De Halve Maan Panksdijkje 2 Sommelsdijk Tel. (0187)48 21 72 GBopBnd: maandag 13-17 uur di-vrij 10-12 uur en 13-17 uur za. 9-12 uur en 13-16 uur De branding Is e&ri'jong&rï'^ ambitieus bedrijf, voornamelijk werkzaam voor de voedings middelenindustrie, het opbouwen en monteren van nieuwe instaiiaties, het verzorgen van /iet onderhoud van machines en het be- en verwerken van roestvrijstaal. Door de uitbreiding van de werl<zaamlieden zijn wij op zoel< naar: LTS/MTS w/erktuigbouw. Aantal jaren ervaring in TIG lassen. Rijbewijs B. Overuren bestendig. LTS/MTS. Aantal jaren ervaring als loodgieter/ cv-monteur. Leidinggevende capaciteiten. Rijbewijs B. Wij bieden u naast een goed salaris, zelfstandigheid en ruimte voor ontwikkeling. Reacties aan: installatiebedrijf 'De Branding' Zuidweg 2, 3253 LZ Ouddorp; t.a.v. C. J. Oosthoek of e-mail jaco@debrandingbv.nl; www.debrandingbv.nl Op woensdag 6 oktober houdt Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' uit Ouddorp haar naj aars verkoping. De verkoping begint om 9.30 uur en duurt tot 16.30 uur en wordt gehouden in verenigingsgebouw Eben Haëzer in Ouddorp. Wat wordt er zoal verkocht? Handwerk, aparte cre atieve dingen, zelfgemaakte kaarten, kerstkaarten, speelgoed en cadeautjes. Verder zijn er bloemen, kaas, cake, koekjes en arretjescake en niet te vergeten de Ouddurpse affekaot. Van uw kind(eren) kunt u een nostalgische foto laten maken. Kosten 5,- per foto. Ook kunt u een kopje koffie met heerlijke cake gebruiken. De opbrengst van de verkoping is deze keer bestemd voor een opknapbeurt van de pastorie aan de Preekhillaan. inM "Een jaar geleden stonden we ook in het Diekhuus voor de introduc tie van Boekenpret, het WE pro gramma dat inmiddels ingevoerd is in alle peuterspeelzalen van de gemeente Middelharnis. Daar naast is in het afgelopen jaar door alle peuterleidsters hard gewerkt aan de ontwikkeling van een over drachtsformulier om de ontwik- kelingsgegevens van de peuter over te kunnen dragen aan het basisonderwijs. Zonder de inzet van alle leidsters en leerkrachten uit de werkgroep O tot 6 jarigen, hadden we dit formulier vandaag niet aan u kunnen presenteren!". Hiermee opende mevrouw AElenbaas- van Ommen (KPCgroep) namens de gemeente op 9 september jl. de feeste lijke introductie van "het overdrachts formulier van de peuterspeelzalen en kinderopvang in de gemeente Middel harnis". In het bijzijn van vertegenwoordigers van verschillende organisaties die met kinderen in de leeftijd O t/m 6 jarigen werken, is officieel het overdrachts formulier in de gemeente Middelhar nis ingevoerd. Wethouder De Jong gaf in zijn inleiding aan dat de gemeente Middelharnis op grond van het uitvoe ren van het Gemeentelijke Onderwijs Achterstanden beleid als doel heeft gesteld dat de startcondities van kinderen bij entree van de basisschool worden verbeterd. Dit wordt gerealiseerd door het ontwikkelen van allerlei instrumen ten dat ertoe bijdraagt dat zo vroeg mogelijk achterstanden bij kinderen van O t/m 6 jarigen worden gesignaleerd. Eén zo'n instrument is het overdrachts formulier. In overleg met de peuterspeelzalen en de kinderopvang is een overdrachtsfor mulier ontwikkeld om daarmee waar devolle informatie van de peuter met toestenuning van de ouders over te dra gen aan de basisscholen. In het vervolg wordt op een gestructureerde manier informatie over allerlei ontwikkelings gebieden van peuters overgedragen aan de school die het kind gaat bezoeken. Bekend is dat kinderen die met ontwik kelingsachterstanden de basisschool binnenkomen, ondanks inspanning van de school, deze nauwelijks kunnen inlo pen. Zodra dus een kind de basisschool Mevrouw I. Los (St. kinderopvangvoorzieningen), de heer R. Engelman (St. Companen) namens de peuterspeelzalen en de heerj. Holten (D'n Tuun) namens de basisscholen illustreren op symbolische wijze de overdrachtshandeling). binnenkomt moet zo weinig mogelijk tijd verloren gaan. Om die reden is het dus van belang dat de basisscholen tegelijk met de inschrijving van het vier-jarige kind inzicht krijgen over de ontwikke- lings<achterstan- den) van het kind. Het overdrachtsformulier draagt ertoe bij dat dit inzicht wordt verkregen. Het overdrachtsformulier is een pro duct van samenwerking van verschillen de partijen in de voorschoolse periode. Daaraan voorafgaand is er een intensief scholingstraject doorlopen voor de leidsters waardoor er een kwaliteitsslag is gemaakt en de professionaliteit op hoger niveau is komen te liggen. Duide lijk is ook dat het introduceren van een overdrachtsformulier niet simpelweg het invoeren is van een administrartef stuk. Daarachter schuilt veel inzet en energie. In de periode voor de zomerva kantie 2004 is het overdrachtsformulier binnen de peuterspeelzalen en kin deropvang uitgeprobeerd. Het huidige schooljaar zal het overdrachtsformulier daadwerkelijk worden ingevoerd. Het overdrachtsformulier is weliswaar bedoeld voor de voorschoolse periode, maar omdat de basisschool de ontvan gende partij is, is een informatiebijeen komst georganiseerd voor de basisscho len. Na het formele gedeelte werd door mevrouw T. Bordewijk van CEDGroep (voorheen de schoolbegeleidingsdienst Zuid Holland Zuid) een voorlichting gegeven over de opzet en inhoud van het formulier. In aansluiting hierop werd de symboli sche overdrachtshandeling uitgevoerd door mevrouw I. Los (St. kinderopvang voorzieningen), de heer R. Engelman (St. Companen) namens de peuterspeel zalen en de heer J. Holten (D'n Tuun) namens de basisscholen. Mevrouw I. Los rolde een kleurige draad uit een bol wol en gaf deze draad aan de ontvan gende basisschool, hetgeen symbool stond voor de doorgaande lijn. Zij spra ken gedrieën de wens uit dat dit for mulier vooral zal kunnen bijdragen tot 'veelkleurige kansen voor kinderen! ïn onze regio verzorgt City Tec de open bare verlichting en verkeersregelinstal laties. Voorheen was er de mogelijkheid om een storing door te geven op diverse nummers. In bepaalde situaties leverde dit echter onduidelijkheid op. Daarom is er besloten om één sto ringsnummer te gebruiken: 0800 - 2489832. Dit nimimer is 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar Storin gen kunnen ook worden doorge geven via de website van CityTec: WTVw.citytec.nl Per 1 Januari 2005 moet iedereen in Nederland van 14 jaar en ouder een geldig identiteitsbewijs kunnen laten zien als een politieagent of toezichthouder daar om vraagt. Veel jongeren van 14 tot en met 17 jaar oud beschikken nog niet over een identiteitsbewijs. Voor hen is het dus zaak om tijdig zo'n bewijs aan te schaffen. De uitgebreide identificatieplicht is een maatregel van de overheid om 'Nederland VeUig' te maken en criminaliteit en over last te bestrijden. Door de identificatie plicht kunnen politie en toezichthouders beter hun werk doen. Zij mogen een persoon vragen zich te identificeren als dat nodig is voor het uitvoeren van hun taken, zoals verkeerstoezicht, hulpverle ning, het opsporen van strafbare feiten of het handhaven van de openbare orde. Geldige identiteitsbewijzen voor perso nen met de Nederlandse nationaliteit zijn: Paspoort Neder landse identiteits kaart Rijbewijs Mensen die nog geen identificatiebewijs hebben - en er dus één nodig hebben per 1 januari 2005 - doen er goed aan niet te lang te wachten met het aanschaffen. De maand december is immers een drukke maand en als iedereen pas tegen de jaar wisseling naar het gemeentehuis komt, dan zou men wel eens te laat kunnen zijn. Men kan voor het aanvragen van een identificatiebewijs terecht bij de afdeling Burgerzaken. De gemeente Middelharnis breidt het algehele rookverbod per 1 janu ari 2005 uit naar onder meer aüe gemeentelijke gebouwen, school gebouwen en sportvoorzieningen. Daarmee ontstaat in dit soort pan den een situatie die sinds 1 januari 2004 al bestaat in het gemeentehuis. De uitbreiding vloeit voort uit het rijksbeleid dat is aangescherpt nadat de Eerste Kamer op 16 april 2002 de gewijzigde Tabakswet aan nam. Rookverboden zijn verplicht gesteld in ruimten met loketten, wachtruimten, hallen, gangen en trappen, liften, verga derzalen, leslokalen, toiletten, kantines. recreatie- en soortgelijke ruimten en ove rige publiekstoegankeUjke ruimten. Een uitzondering mag - onder voorwaarden - worden gemaakt in recreatie- en soortge- Ujke ruimten, kantines en wachtruimten. Daarnaast is het toegestaan 'aparte' afge sloten rookkamers in te richten. Goed voorbeeld De gemeente Middelharnis breidt het algehele rookverbod uit naar schoolge bouwen en sportvoorzieningen om een goed voorbeeld te geven aan de jeugd. Het verbod geldt al voor het gemeente huis, maar zal per 1 januari 2005 ook van kracht worden in de overige gemeen telijke gebouwen. Voor panden waarin activiteiten op het gebied van kunst en cultuur plaatsvinden, geldt hetzelfde. De gemeente zal met de gebruikers van de gebouwen in overleg treden over de te nemen maatregelen en, eventueel, over het creë ren van een rookruimte. Tijdens dat overleg zal tevens aandacht worden geschonken aan maatregelen die gebruikers reeds hebben uitgevoerd of van plan zijn dit te doen. Op 1 januari 2005 zal - door middel van bordjes of stickers - precies duidelijk zijn waar het rookverbod geldt binnen de gemeente Middelharnis. In het kader van het 35-jarig bestaan van de historische vereniging De Motte organiseert deze vereniging in samenwerking met de gemeente Middelharnis en de Provincie Zuid-Holland een expositie in het gemeentehuis van Middelharnis. De tentoonstelling over de Romeinse tijd in Zuid-Holland zal tijdens kantooruren te bezichtigen zijn van 1 september tot 25 oktober 2004 op de eerste verdieping van het gemeentehuis (Koningin Julianaweg 45 te Mid delharnis). De tentoonstelling is samengesteld in opdracht van de Provincie Zuid-Holland en bevat naast informatiepanelen ook een groot aantal bodemvondsten. Uit de collectie van het Streekmuseum Goeree- Overflakkee zijn ook Romeinse voor werpen, gevonden nabij Goedereede, aan de tentoonstelling toegevoegd. GEME EN T E Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelharnis. Tol. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 ,;jgJ0,j^^ vvww.middelharnis.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 8