Doet u - NU - net zo gemakkelijk bij ons 3 jaar lang - 0% TGntG op ELKE nieuwe OPEL uit onze voorraad - www.knopsbv.nl Willem de Hoog kandidaat bestuur Waterschap Hollandse Delta Leven met water, nu... maar ook later In de categorie ingezetenen (inwoners) DAIHATSU SPECIALIST BIEDT AAN: RENAULT MEGANE BREAK jamilieherichten AIRCO, BOUWJR AIRCO, BOUWJR. 2001, KM. 34.000 L.M. VELGEN, KLEUR: ZILVERGRIJS 3 EI39 fSSM üJM Schaakvereniging De Zwarte Pion Damclub 'Denk en Zet' EIIMlDQ1.raEIJli/<i 1500 Euro Binnenkort: V.W. PaSSat 2003 Tel. (0187) 60 17 64 merk NISSAN SUZUKI DAIHATSU RENAULT RENAULT NISSAN DAIHATSU OPEL MICRA1.0 3-clrs. stuurbekr., airco ALTO GLS 5-drs., Lm. velgen, stuurbekr., CV. SIRION ZTi 5-clrs., airco, stuurbekr i.m. velgen CLIO 1.2 16V 3-clrs., type Extreme SCENIC1.416V ALMERA16VSLX APPLANSEzeer/7700/ ASTRA 1.6 5-drs. Club 82.000 km 17.000 km 81.000 km 19.000 km 83.000 km 133.000 km 100.000 km 43.000 km 1997 12-2002 1998 2003 1999 1999 1991 1999 DAIHATSU SPECIALIST AUTOBEDRIJF VAN DER VLIET v.o.f. Juüanaweg 78 3248 AN Meüssant OPENINGSTIJDEN: werkdagen 7-12 uur en 13-17 uur Dinsdag en donderdagavond 18-19.30 uur Zaterdag 8-12 uur EXXEXEEX2 Eiianden-Nieuws Wil jij achter de schermen van weten schap en techniek l<ijl<en? Neem dan deel aan experimenten, workshops, prijsvragen, lezingen, rondleidingen en nog veel meer andere fascineren de en spannende activiteiten. Met de geboorte van het nieuwe waterschap Hollandse Delta (5x gro ter dan het huidige waterschap) ont staan er volgens Ad van Marion (kan didaat ingezetenen West) evenzoveel bedreigingen als kansen. Hij is gebo ren en getogen op de Zuid Hollandse eilanden en heeft zijn wortels in een agrarische familie. Hieronder volgt zijn bijdrage in de discussie in ver band met de Waterschapsverkiezin gen. PAGINA 8 VRUDAG 24 SEPTEMBER 2004 Als inwoner, vrijwilliger en raadslid ben ik nauw betrokken bij onze samenleving. Als democraat vind ik, dat ik de kansen die er zijn om als gekozen volksvertegenwoordi ger, te werken moet aangrijpen. Ik wil als bestuurder opkomen voor de belangen van de inwoners, door het vinden van een goede afweging tussen veiligheid, milieu, verbeteringen en woonlasten. Ik heb een brede ervaring met besturen en grote interesse in ons wel en wee en beschik als Vutter over voldoende tijd om me in te zetten voor een functie in het bestuur van ons waterschap. Waarom ga ik voor het waterschap? Het waterschap is van oudsher een organisa tie met een democratische bestuur. Het waterschap bepaald een deel van onze leef- en woonomgeving. Er ontstaat nu door de fusie een groot en sterk Waterschap Hol landse Delta met professionele kennis. Hier voor is een bestuur nodig dat de grote lijnen uitzet, in goed overleg met alle instanties en inwoners, en daarop controle uitoefent. Dit nieuwe waterschap Hollandse Delta vraagt om een krachtig bestuur met frisse nieuwe ideeën. Het bestuur moet vooral bestuurlijk, communicatief en controlerend optreden en los van de oude organisaties staan. Het moet zorgen dat de fusie tot een efficiëntere en flexibele organisatie leidt. De vakkennis moet in de organisatie van het waterschap aanwezig zijn en het bestuur moet sturen met oog voor de belangen van de inwoners. Als ervaren volksvertegenwoordiger en bestuurder meen ik goed instaat te zijn aan te geven wat de inwoners van belang vinden. Iets over mij zelf: Met 10 jaar ervaring als raadslid in Helle- voetsluis voor de plaatselijke partij Inwo nersbelang beschik ik over grote bestuurlij ke ervaring. In mijn beroepsloopbaan heb ik te maken gehad met grote infrastructurele werken, management processen, de automa tisering en informatiesystemen voor groot schalige facturatie, onderhoud, beheer en geografische data. Ik ben afgestudeerd aan de HTS, informatietechniek. Wat vind ik belangrijk: Het waterschap zorgt voor de veiligheid, de infrastructuur van wegen en het milieu, zeer belangrijke taken. Het waterschap bepaald dus een stuk van onze leefomgeving. Daarom is het belangrijk dat de uitvoering een sterke democratische controle en sturing krijgt. Echte inspraak moet bij de uitvoering van werken gewaarborgd worden. De kosten van het waterschap, waar iedere bewoner aan mee betaalt, vormen een deel van onze woonlasten. Daarom is kosten beheersing een belangrijk aandachtspunt voor mij. In het deltagebied, waarin wij wonen, is water een bron van inspiratie en van leven maar ook een voortdurende aanwezig bedreiging als het niet goed beteugeld wordt. Daarom vind ik dat we het water in zijn waarde moeten laten en het erkennen als bron van kansen en gevaar. Het water buiten houden is historisch gezien het zwaartepunt en de rechtvaardiging van het bestaan van het waterschappen. Dit belang geldt nog steeds Vervoer en transport van mensen en goede ren zijn in onze maatschappij niet meer weg te denken. En hoewel het rijk, de provincie en de gemeentes een belangrijke taak heb ben in het wegennet blijven er veel gebieden over waar het waterschap een cruciale rol speelt. Het onderhoud van deze wegen, het zorgen ze op de juiste plek een verbinding vormen is in mijn ogen een belangrijke bij drage aan de economie, de werkgelegenheid en het wooncomfort. XXXXXX><X"XXXXXX><;^ÖÜOÜ^Ü?XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX X X X Eventuele zetfouten voorbehouden X De veiligheid en de bereikbaarheid moeten zo goed mogelijk wordt geregeld en afge stemd met andere over overheden. De milieukwaliteit mag niet vergeten worden, net als de recreatieve functie. Deze aspecten moeten waar mogelijk worden meegeno men in de ontwerpen. Ik weet dat er veel terechte wensen zijn voor verbeteringen, toch zal altijd een afweging moeten plaatsvinden ten opzichte van de kosten. Deze moeten immers worden opge bracht door de burgers. Verstandige afwe gingen en beslissingen nemen; dat is de rol van het bestuur. Ik wil de uitdaging, om me voor deze belangen afweging in te zetten, graag aangaan. Het water is van groot belang voor de leef baarheid in ons woongebied. Het waterschap heeft daarin een grote taak te vervullen waar ik namens u leiding aan wil geven. Overzicht voor ronde 3 in de huishoudelijke competitie, gespeeld op 20 september 2004: A. Visser - Van den Ouden 0-1 Hennekes - Van Prooijen1-0 Vis - Markwat 1/2-1/2 Uitslagen in de eerste ronde voor de beker, eveneens gespeeld op 20 september 2004; Boeter - Van der Velde1-0 Peeman - Meiaard1-0 Bom - Lesuis 0-1 Van der Waal - Loosjes 0-1 Van der Staaij - Tieleman0-1 Minnaar - M. Lagendijk1-0 Struik - Mulder0-1 C. Smit - Den Haan 1-0 Dupree - Neleman 1-0 is het blad voor uw Middelharnis-Sommelsdijk, Uitslagen van de tweede ronde. I. Mackloet - R. v. Rijnberk 3-0 J.A. Dekker - J. Jordaan 3-0 A. Verolme - J. van Hoorn 0-3 J.A. Nipius - H.H. Verolme 0-3 M. Klink - A. van der Veer0-3 C. Polder - R. Jacobs0-3 W. Vroegindeweij - B. du Pree3-0 Mackloet mocht aantreden tegen een nieuw lid: R. van Rijnberk. Dat gaf wat spanning. Je weet niet hoe iemand speelt. Van Rijn berk bood aardig tegenstand, maar miste nog de ervaring van een clubspeler. Hij moest daarom in Mackloet zijn meerdere erkennen. Dekker en Jordaan maakten er een heel spannende partij van. Jordaan wist in het middenspel verrassend een stuk winst te behalen, maar toen het leek dat hij zou gaan winnen, liep hij in een valletje en moest hij de winst alsnog aan Dekker laten Van Hoorn wist A. Verolme door een mooie slagzet in het middenspel uit te schakelen. Nipius had aan H.H.Verolme een zware tegenstander. Nipius speelt wat te snel. Daardoor ziet hij dingen over het hoofd, waar zijn tegenstan der dan van profiteert. Klink en Van der Veer zijn twee topspelers. In het begin ging de partij gelijk op, maar in het verloop van de strijd kwam Van der Veer beter te staan. Dat leverde hem uiteindelijk de volle winst op. Polder moest het opnemen tegen Jacobs, die zwakke met sterke partijen afwisselt. Deze avond ging Jacobs er weer eens voor zitten. Hij bouwde al vanaf het begin een betere stelling op. Aan het eind van de wed strijd maakte hij er met een slagzet een eind aan. Vroegindeweij, die al vroeg in vorm is, maakte het Du Pree zo moeilijk dat deze al snel moest capituleren. Denkt u dat de waterschapslasten lager wor den Ad van Marion vreest van niet. Een reorganisatie van deze omvang kost niet alleen jaren maar ook heel veel geld. Voor de hand liggende problemen: Ver plaatsing van ambtenaren van Middelhamis en Brielle naar Dordrecht, grotere afstand tussen ambtelijk apparaat, de burger en de kantonnier. Niet uit te sluiten is dat dit per saldo extra personeel noodzakelijk maakt of dat taken zullen worden geminimaliseerd. Denkt u dat de veiligheid tegen natte voeten groter wordt Ad van Marion vreest van niet. Zolang er in het Westland (Maasdijk, De Lier) jaarlijks al vanaf 1998 bij een simpele hoosbui 3 X per week woningen en tuinders- bedrijven onderlopen, dan heeft hij niet de illusie dat dit in ons gebied niet gebeuren kan. Denkt u dat de regionale belangen beter behartigd zullen worden door de Hollandse Delta Van Marion vreest opnieuw van niet. Zeg nu zelf: Een waterschap komt alleen in het nieuws als er iets fout gaat. Ziet u uw waterschap vaak in het nieuws? Ad van Mar ion niet; wat hem betreft is dit het beste bewijs dat de bestaande waterschappen het nog zo slecht niet deden. Denkt u dat de waterhuishouding en riole ringsvraagstukken in de nieuwe bedrijven terreinen, recreatieparken en woonwijken, ineens perfect worden opgelost Wederom is het antwoord van Ad van Mari on: nee. Niet alleen in een Vinexlocatie is dit belan grijk, maar ook bij b.v: een nieuwbouwwijk- je van 20 woningen bij u om de hoek. Realiteit is dat dit veelal ontwikkeld wordt door projectontwikkelaars of gemeenten. Voldoende waterberging en een deugdelijke riolering (zonder riooloverstorten) kosten hen echter (te?) veel geld. Het afdwingen .^■1 Ad van Marion van deze zaken zal niet gemakkelijker wor den in dit grote waterschap. Ad van Marion spreekt uit ervaring, als projectleider planontwikkeling bij de gemeente Westland met daar aan voorafgaand 20 jaar bedrijfs leven ervaring. Als u de voorgaande vragen ook met nee beantwoord breng u stem dan uit op Ad van Marion. Hij is onafhankelijk, heeft veel praktische kennis van het waterschapswerk. Hij is bovenal onafhankelijk burger, die op een frisse vernieuwende manier de belangen van burger en bedrijfsleven zal behartigen. Hij laat zich leiden door echte argumenten en niet door bestuurlijke stokpaardjes of een zijdige argumenten van een enkele belan gengroep of persoon. Veiligheid en droge voeten voor de burger is de primaire taak van het waterschap. De landbouw verdient zijn plaats, maar dan niet met zout maar met zoet water in de pol der. Natuurontwikkeling prima, maar niet ten koste van alles. Water en natuur gaan immers prima samen. Waterberging is een noodzaak, immers in natte tijden hebben we teveel en in droge tij den hebben we tekort. Ook dat geeft mogelijkheden voor natuur. Voor inlichtingen kunt u terecht op tel: 0181-317880 of ad.van.marion®scarlet nl oi www.wshd.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 8