Eerste paal woningbouwproject Noord-Achterweg Ooitgensplaat 12f 13 VOOR 14.995,- OF 89,- P.MND. Waterschade 2,3 miljoen euro Een advertentie in Eilanden- Nieuws heeft altijd succes...! ANNETTE EIIAIIDEII-tllEUWS Onregelmatigheden bij waterscliaps- verkiezingen Nieuwe Goeree-Overflakkee kalender komt er weer aan! NIMWEGEN Reclameborden -Autobeletteruig - Spandoeken Reklame Textielbedrukking - enz... Dressuur- wedstrijd Sasruiters Ju - NHNNoaaauwM - nmm^ Eerstehulpverleners verzekerd tegen aansprakelijkheid Hypokee, daar verdient u makkelijk mee! ^dypoKee vooraeien: r Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Uitslag viswedstrijd Henge laarsvereniging Stellendam VRUDAG 24 SEPTEMBER 20g| AUTO ROMAR B.V. I0^^$gffgi Tijdens een openbare zitting van het stembureau voor de verkiezingen van het Algemeen Bestuur waterschap Hollandse Delta i.o., is de kandidaat stelling van een tweetal kandidaten nader onderzocht. Het stembureau heeft geconstateerd dat een aantal ondersteuners verklaren de kandi daatstellingen nooit ondersteund te hebben door een handtekening. Hier mee hebben de twee kandidaten onvoldoende ondersteuning om zich kandidaat te stellen als bestuurder voor het waterschap. Het gaat om de kandidaten drs. ing. H. Chr. Bremer voor de categorie gebouwd in het kies district Oost en ir. S. J. Zuierveld voor de categorie ingezetenen in het kies district Oost. Inventarisatie WLTO: De schade in de akkerbouw en vollegrondsgroente op Goeree-Overflakkee en in West-Friesland wordt geschat op 2,3 miljoen euro. Dit blijkt uit een inventa risatie van de WLTO. Mogelijk wordt dit bedrag nog hoger, omdat met name in de vollegrondsgroenteteelt nog steeds nieuwe schade zichtbaar wordt. Julianaweg 84c - 3248 AN - Melissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 WS^fi S Op maandag 20 september werd - in het bijzijn van een aantal toekomstige bewoners, de bouwer (aannemings bedrijf Van der Welle Van Drongelen) en andere betrokkenen - de eerste officiële handeling verricht voor de start van het woningbouwproject aan de Noord-Ach terweg te Ooitgensplaat. Het feit dat de hei-installatie, na een ochtend volop geboord te hebben, dienst weigerde, mocht de pret niet drukken! WAARDEBONNEN - WAARDEBO^ 50 op alle afdelingen Met ingang van 1 oktober 2004 zijn alle hou ders van een geldig Diploma Eerste Hulp/EHBO-diploma zonder extra kosten verzekerd tegen aansprakelijkheid voor schade aan zaken of personen wanneer zij eerste hulp verlenen. Het Oranje Kruis heeft deze verzekering afgesloten om de eerste hulpverleners rugdekking te geven. Het Oranje Kruis vindt het belangrijk dat de eer stehulpverleners als het nodig is zonder angst hun werk kunnen doen. r r Wij komen graag bij u tliuis voor advies! PAGINA 4 Wat u ook wilt beleven. De nieuwe Colt is er klaar voor. Bijvoorbeeld de zeer complete Mitsubishi Colt Inform met Cool Pack. Deze is leverbaar met een 1.1 of 1.3 liter benzinemotor en is standaard voorzien van vele extra's. Zoals semi-automatische airco, centrale portiervergrendeling met afstandsbedie ning, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, 15" velgen, 6 speakers en buitenspiegels, portier- grepen en sierstootlijsten in carrosseriekleur. En dan te bedenken dat iedere Mitsubishi Colt standaard al beschikt over een veiligheidspakket met o.a. B airbags en ABS met EED. ER IS AL EEN MITSUBISHI COLT VANAF 13.495,- OF 79,- PER MAAND. KIJK OP WWW.NEWCOLT.NL OF KOM NAAR DE SHOWROOM VOOR EEN PROEFRIT. Christiaan Huygensvi/eg 16, Hellevoetsluis, (0181) 31 25 69 32 15 13 Algebeeld model kan afwijken van standaardspecificattes. Prijzen incl. BPM/BTW, excl, verwijderings bijdrage, kosten rijklaar maken, af Schiphol-Rijk. Brandstofverbruik Colt gemiddeld 5,5 - 6.31/100 km. COJ-emissie 130 -149 g/km. Alle aanbiedingen gelden fot 31 december 2004, Bke nieuwe Mteubishi- personenauto heeft 3 'aar Miiüigararitie/Milsubishi Assistance Packa<]e Wijzigingen TOofIsehouden Het water.schap Hollandse Delta i.o. heeft, samen met andere waterschappen, juridisch advies ingewonnen over het alsnog weigeren van de kandidaten, maar de kandidataur van de bovengenoemde personen kan op dit moment niet meer geweigerd worden vol gens het provinciaal kiesreglement. Het is volgens dit reglement niet toegestaan om de kandidatuur van deze twee ongeldig te ver klaren in deze fase van de verkiezingen. De waterschapsverkiezing voor waterschap Hollandse Delta i.o. is van vrijdag 24 sep tember tot woensdag 6 oktober. De twee kandidaten blijven ondanks het feit dat zij onvoldoende ondersteund worden en het vermoeden van onrechtmatigheid ver kiesbaar bij de waterschapsverkiezing. We! heeft het stembureau besloten aangifte te doen bij het Openbaar Ministerie. Tevens is besloten de conclusies en afspraken ter ken nis te brengen aan de met waterschap Hol landse Deha i.o. fuserende waterschappen, de provincie Zuid-Holland en alle kandida ten. Tot slot zal nog juridisch advies worden ingewonnen in hoevene de toelating van deze kandidaten tot het Algemeen Bestuur kan worden verhinderd, wanneer ze worden verkozen. De kandidaten H. B. en S. Z. hebben zich ook verkiesbaar gesteld voor de hoogheem raadschappen van Rijnland, Delfland, Schie- land en de Krimpenerwaard en waterschap Brabantse Delta. Ook daar bestaat het ver moeden dat de ondertekeningen voor de kandidaatstelling van deze personen niet allen geldig zijn. De waterschappen gaan gezamenlijk aangifte doen tegen boven staande kandidaten wegens het vermoeden van valsheid in geschrifte. Het gaat om 531 ha, meldt Teun de Waard, secretaris van de vakgroep Akkerbouw en Open Teelten. Tot nu toe hebben negentien akkerbouwers van Goeree-Overflakkee en vier volle- grondsgroentetelers in West-Friesland zich gemeld. Deze bedrijven hebben een inventarisatieformulier (te downloaden via www.wlto.nl) ingevuld en teruggestuurd. De formulieren vormen de munitie om de politiek te bewegen een schaderegeling in te stellen. De WLTO hoopt dat het via een debat in de Tweede Kamer alsnog zover komt. Volgens vakgroepbestuurder Siem Appel verschilt de schade onder de groentetelers aanzienlijk. „Als iedereen vijf of tien procent schade had gehad, dan was dat geen ramp geweest. Inte gendeel, dat zou zelfs gunstig zijn voor de opbrengstpiijs." Appel verwacht nog meer schademeldingen uit de vollegronds- groenten. Het gaat niet alleen om kool; bij Heerhugowaard bij voorbeeld liggen hele percelen ijsbergsla weg te rotten. Veel telers vragen zich af wat zij moeten doen, aldus De Waard. De schade laten taxeren of niet? „Mocht er een regeling komen dan hebben alleen ondernemers met een taxatierapport een objectief vastgelegd bewijs van de schade. Maar omdat er geen regeling is, zijn er ook geen richtlijnen voor de taxateur. Boven dien is taxatie een kostenpost, die alleen zinvol is als er een regeling komt." In elk geval raadt de WLTO aan veel foto's te maken om de schade vast te leggen. Een jaar vliegt voorbij Dat blijkt wel uit het feit dat binnenkort weer een nieuwe Goeree-Overflakkee kalender verschijnt. En dat wordt een kalender die aan alle denkbare eisen voldoet. De samenstellers van de kalender hebben namelijk opnieuw geluis terd naar de opmerkingen en suggesties van bezitters van de hui dige kalender. Een te prominente plaats van Flakkeeënaars op de foto's werd bijvoorbeeld niet op prijs gesteld. Dit heeft ertoe geleid dat men, evenals vroeger .weer de nadruk heeft gelegd op de afbeelding van pittoreske dorpsgezichten. Ook de lay-out van de kalender is sterk verbeterd, waardoor o.a. weer alle datums duidelijk leesbaar zijn. Belangrijker is misschien nog wel het goede doel dat aan de kalenderverkoop is verbonden. Dit zal nogmaals het Roparunhospice 'Calando' te Dirksland zijn, dat voor een belangrijk deel van zijn financiering nog steeds afhan kelijk is van sponsors. Over de concrete besteding van de bij drage aan Calando hoort u snel meer. De nieuwe Goeree-Over flakkee kalender kunt u telefonisch nu alvast reserveren: (0187) 483071 of (0187) 48 3465, nog steeds voor maar 7,50! Zaterdag 25 september is er op manege Stal de Poorte in Dirksland een dressuurwedstrijd, geor ganiseerd door De Sas ruiters. Er zullen dres- suurproeven worden gereden in de hoogste klassen, en als extra wordt er ook Kur op Muziek gereden. Daarbij moeten de deelnemers zelf een proef verzinnen, met daarbij achtergrond muziek die past bij de gereden figuren. Deze proeven zijn voor publiek heel leuk om naar te kijken, dus hierbij willen wij iedereen van harte uitnodigen om tus sen 11.00 uur en 13.30 uur te langs te komen. Door de Rabobank zijn bovendien twee paarden- dekens geschonken voor de twee beste gereden proeven. Deze wedstrijd belooft dus beslist de moeite waard te worden om even een kijkje te neinen op de manege. Het woningbouwproject bestaat uit de bouw van twintig koopwonin gen aan de noordzijde van de Noord-Achterweg en vijf appartemen ten op de plaats van de voormalige brandweerkazerne aan de zuidzij de van de Noord-Achterweg. De woningen worden in vier fasen gebouwd. Met het slaan van de eerste paal is de eerste fase, de bouw van twee blokken van vier rijwoningen, nu officieel begonnen. De tweede fase volgt in het tweede kwartaal van 2005 met twee vrij staande woningen en één blok van twee-onder-een-kap woningen. De start van fase drie, bestaande uit vier blokken van twee-onder-een- kap woningen is gepland in het laatste kwartaal van 2005. De vierde en laatste fase (2006) behelst de bouw van de vijf appartementen. De planning is dat in 2007 het project in zijn geheel afgerond is. Foto's, tekeningen en meer informatie over dit project vindt u op de website www.oostflakkee.nl. U ontvangt bij iedere een waardebon van Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Niet op bruidskleding Veel EHBO'ers voelen zich onzeker wanneer ze onverwacht hulp moeten verlenen. Wat gebeurt er als ze iets fout doen? Kunnen ze dan een enorme scha- ifii Wij adviseren alleen op een moment dat het u uitkomt! Uw wensen staan centraal, zo komen we na een gesprek tot een gratis maatadvies. Hypokee is onafhankelijk en doet zaken met vrijwel alle geldverstrekkers. Alle hypotheekvormen zijn mogelijk! m Jaarlijkse gratis hypotheekcontrole en rentecheck voor een optimale hypotheek. Afhankelijk van de hypotheekvorm geeft Hypokee u een deel van de afsluitprovisie terug Maak anderen enthousiast over uw hypotheek en ontvang hiervoor direct voordeel (geld, cadeau's of reizen) Bezoekadres: Oost Voorgors 93 3241 KD Middelharnis Tel.: 0187-609490 Mobiel: 06-53737140 Fax: 0187-609491 E-mail: p.peeman@hypokee.nl m Wij van Hypokee zorgen voor de laagste taxatie- en notariskosten! _y if£';Sl»-f1 declaim verwachten? In Nederland valt het gelukkig wat dat betreft erg mee, maar een hulpverlener kan aansprakelijk worden gesteld voor door hem aangerichte schade: een kapotte bril, een verdwenen horloge of lichamelijke schade als gevolg van zijn handelen. Tot nu toe was slechts een deel van de gediplomeerden daar voor verzekerd; leden van EHBO-verenigingen en bedrijfshulpverle ners voor zover zij binnen werktijd hulp verienen. De nieuwe verzekering, die is afgesloten bij Van Lan- schot Assurantiën, is gekoppeld aan alle geldige EHBO diploma's en Diploma's Eerste Hulp en vrij waart de houder van aansprakelijkheid voor zaak- en personenschade in relatie tot incidentele eerstehulpverlening. Ruim 300.000 mensen zijn in het bezit van een Diploma Eer ste Hulp. De Stichting Koninklijke Nationale Organisatie voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken 'Het Oranje Kruis' ontwikkelt leerstof voor eerstehulpver leners en instructeurs, bewaakt de kwaliteit, de exami nering en de geldigheid van het Diploma Eerste Hulp (tot 1 augustus 2003 genaamd; het EHBO-diploma) en de verschillende certificaten. OUDDORP - "Woensdag 29 september, 19.30 uur, ds. J.S. van der Net. MELISSANT - Donderdag 30 september, 19.30 uur, stud. J. van Belzen. DIRKSLAND - Dinsdag 28 september, 19.30 mur, ds. M. Karens. Op zaterdag 18 september werd in de Delta Haven van Stellendam de op één na laatste competitiewedstrijd zoetwater 2004 gehouden. Er waren in totaal 22 deel nemers. Net als altijd was het in de Delta Haven een gezellige drukte. De sportvissers die her en der op stei gers en kades druk in de weer waren met hun sport pas ten precies in dit gezellige en drukke plaatje. Dat het behoorlijk winderig was, kon de vispret niet drukken. Gelukkig liet de zon deze zaterdag niet verstek gaan, zodat het nu en dan nog even warm was. Op zaterdag 2 oktober is de laatste competitiewedstrijd zoetwater 2004 en zullen de winnaars bekend zijn. Hier volgt de uitslag van zaterdag 18 september. J.Meijer,16.820 kg. J. Velthuis, 14.200 kg. J. Boshoven, 8.520 kg. D. Roest,8.120 kg. M. Nagtegaal, 5.100 kg. A. Carlebur5.100 kg. P. Steenis, 5.100 kg. R. Fonk,5.020 kg. 1 R. Roest,4520 kg. I A. van Heukelen3.480 kg. J. de Groot2.960 kg. R. Keijmel, 2.640 kg. D. de Groot,2.000 kg. C ter Hoeve, 1.760 kg. Th. Knol,1.660 kg. R. Sandifort, 1.640 kg. j J. Hageman,1560 kg. P. Troost,1.260 kg. W. Breen,320 kg. P. Tanis,O kg. L. MeersmanO kg. i H. van Heukelen,O kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4