Themapresentatie geeft 57e Femina aparte uitstraling ^f^swltllhA VAKANTIE i^ ^U: De HSL, in de Betuwelijn ik ik m,. EIIAtlDBI-tllEUWS 'C Perseo Open - Perfecte geluidskwaliteit direct binnen liandbereik ROTTERDAM - Het immense ten toonstellingscomplex Ahoy' staat van (2 t/m 10 oktober bol van alle mogelij- f.ke nieuwtjes. Want 'FEMINA' opent dan de deuren voor u en de uwen, in ;de wetenschap dat alle ingrediënten aanwezig zijn voor een gezellig en informatief dagje uit. En... echte sneeuw Uitdaging Makkelijk zoeken The place to be )rf{>l kmAercH/ l^^ti^" en t;uir>bouM/- ^CfCptctH^er 0 (7^r«^ v/tw w-t^^tvvtt&t) Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) SRMNSIEUTOP. SPIPFLIU. DU JAS. MAHOST. TASEMHUT. OSMIN. EDNAS AR. OKJASBU. SNJENOHA. HSUETDAD. NHATLANEA. IJASSRUKODIAT. Allemaal sterkte in de komende week. Gezondheid toegewenst. Op zun Oudurps èschreeve: Moeite met verstaan op feestjes, of op grotere afstand, zijn de eerste tekenen van een beginnend gehoorverlies. Voor mensen met een beginnend of hoge tonen gehoorverlies, is het feit dat ze minder zijn gaan horen nog niet overduidelijk, terwijl de omgeving het vaak al wel merkt. PAGINA 11 VRUDAG 24 SEPTEMBER 2004 door John de Rijke •Wederom een inspirerend aanbod, per seg- i.ment verdeeld over aparte themahallen. U t vindt ditmaal echt alles bijeen wat bij elkaar i'hoort, of het nu gaat om mode, gezondheid, eten en drinken, persoonlijke verzorging, meubelen en aanverwante zaken of ideetjes voor een fijne wintersportvakantie. Het expositieprogramma is letterlijk 'voor elk wat wils', voor jong en oud en bepaald niet alleen voor vrouwen - die tijd is al heel lang voorbij De thematische aanpak omvat behalve Info(rmatie) Demo(nstratie), Fashion Beauty, Huis Interieur en Eten Drinken tevens WinterFun, voorheen de gelijktijdig met Femina lopende wintervakantiebeurs 'Ski Happy Inn', die toen wel met één en hetzelfde toegangsbewijs bezocht kon wor- ('den. Thans echter geïntegreerd in FEMINA 12004, waar nu in de betreffende hal ter ver hoging van de winterse .sfeer een flink pak echte sneeuw ligt, uit een sneeuwkanon. Wat dat aangaat kunnen de kinderen er gelijk tegenaan, op de lange latten wel te verstaan. Voor hun eerste skiles wachten tot de vakan tie is er dus niet bij. Trouwens, vanuit Mid den Nederland kun je straks - bijvoorbeeld als 50-plusser - binnen twee uur in het Duit se Winterberg of in de Belgische Ardennen langlaufen. Sowieso genieten van de natuur en minder kans op botbreuken, is althans de motivatie van veel ouderen die de ultieme De foto toont slechts een greep uit het fotobestand van Femina/Ski Happy 2003 (Van Dtmtzig Lithlenveidlj rust van de loipe verkozen boven de onte genzeggelijk gezellige drukte op de piste. Hoe het ook zij, voorlopig begint de winter in de Winter Funhal in Rotterdam. Uiteraard weer mèt een prima skibaan waarop profes sionele skileraren hun adembenemende demonstraties zullen geven. En mocht u van al die indrukken dorst krijgen, dan wacht u een warm onthaal in een authentieke twee verdiepingen tellende Oostenrijkse Bier stube. Als u van lekker eten en drinken houdt, moet u het Kooktheater (het culinaire middelpunt van Femina 2004) zeker niet voorbijlopen. Daar zijn bekende tv-koks de hele dag in de weer met koken, bakken en braden, met dit jaar kalfsvlees als belangrijkste ingrediënt. Bent u daarentegen van mening dat de gehaktbal zoals u 'm maakt qua smaak niet te overtreffen is, neem er dan een mee en maak het de jury eens extra moeilijk in het kader van de wedstrijd 'Wie maakt de lek kerste gehaktbal'. NOVASOL Vakantiehui zen heeft voor de winnaar een uniek verblijf in een van haar luxe bungalows in Zuid- Europa in petto... Afgezien daarvan zijn prijzen te winnen voor de deelnemers van workshops, waarin u zelf uw culinaire prestaties voor het voet licht kunt brengen. En herintredende dames die het leuk vinden om lekkere hapjes te maken voor buffetten en op die manier werk willen maken van hun niet te versmaden hobby, kunnen ter plekke alle gewenste informatie krijgen. Goed beschouwd de ene uitdaging na de andere. Want wat te denken van een instapcursus wijnproeven met de mogelijkheid om door te stromen naar een opleiding tot vinoloog'? In de hal Eten Drinken kunnen dromen werkelijkheid wor den en zo niet, dan is het toch altijd leuk en interessant om te zien en te proeven wat soms in een handomdraai op tafel gezet wordt. In de Huis Interieurhal vindt u uiteenlo pende keukens van verschillende fabrikan ten. Landelijke keukens die zo van het Fran se platteland lijken te komen, voorzien van een natuurstenen of granieten aanrechtblad en eigentijdse keukens met strakke fronten in frisse kleuren. In zowel het ene als het andere type keuken treft u moderne appara tuur aan, zoals een snelle magnetron, een stoomoven en inductie- of keramische kook platen. Immers, hoe beter een keuken is uit gerust, hoe prettiger het is om er lang(er) te vertoeven. Iets wat vooral ook geldt ten aan zien van de woonkamer; de woonbladen staan er vol van. Op Femina 2004 wordt getoond dat u met een paar kleurige kussens, een niet alledaags schilderij of een nieuw meubelstuk uw inte rieur al fantastisch kunt opknappen. Een paar basiskleuren zijn meestal voldoende, er van uitgaande dat u de bank, de gordijnen en de vloer wilt laten zoals ze zijn. Als u wat mooie kleurcombinaties uit tijdschriften knipt, ze op een vel papier plakt en het aldus verkregen kleurpalet meeneemt naar de beurs, maakt u het uzelf een stuk makkelij ker om in deze specifieke woonhal te zoeken naar gezellige woondecoraties, fraaie meu bels en wat dies meer zij. Niet alleen uw interieur kunt u in één dag - met behulp van uw eigen kleurpalet - een nieuwe 'look' geven. In de Fashion Beau ty-hal laten vakmensen zien dat u als per soon eveneens een positieve metamorfose kunt ondergaan. Wie 's morgens binnen stapt als zichzelf, loopt 's middags naar bui ten als...nog steeds zichzelf, maar mooier en modieuzer. Met een verrassend kapsel naar advies van de leerlingen en docenten van ROC Zadkine, gevolgd door een visagie- Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middclbarnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een brieije, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Een klein jaartje geleden hoorde ik een man een waar gebeurd verhaal vertellen. Na dit op me in te laten werken, bleef er een wijze les over. Lees maar eens mee, als je wilt. Het vond plaats na de watersnoodramp van 1953. Ergens op een buitendijks grasland loopt een koppel paarden. Het is grijs weer, dagenlang heersen sombere wolken in het luchtruim. En ook nu dreinst de regen gestadigd neer. Tijdens de vloed raakt alles fiks onder water. Zelfs zo erg dat de rijdieren tot hun borst in het water komen te staan. Ai zeg, daar komt weer een hoosbui! Al hoger en hoger klotsen de golven. Viuiaf een dijkgedeelte staart een man uit Ouddorp naar de paardengroep. Hij beseft terdege dat het hier verkeerd zal gaan. Zenuwachtig tillen de beesten hun hoofd omhoog om nog een beetje boven de waterspiegel te blijven. En dan ineens dan gebeurt er iets ongelooflijks. Plotseling stapt één van de dieren onverschrokken het verdere water in, een ander legt zijn hoofd op het achterwerk van hem en volgt door zo handig te steunen. En alle anderen volgen het voorbeeld. In een grote sliert stappen ze achter elkaar. Ieder voor zich beurt het hoofd op en laat het rusten op de voorganger. Zo komen ze veilig aan de kant. De toeschouwer vond het maar wat jammer dat hij geen fototoestel bij zich had om dat vast te leggen. Wat kunnen mensen van dieren vaak iets leren. Wat hebben wij een Voorganger nodig. Die ons de weg wijst. Hoe zullen we ooit uit het wilde levenswater veilig aan de hemelwal komen? Alleen steunend op het werk van de Heere Jezus! Wie daar aan mag komen laat alle ellende achter zich en is eeuwig blij! Zou je daar niet naar uitzien? Zie jij welke acht woorden hier zo geinig uitgebeeld zijn? W0i"^ .<.-. 1. Hoelang hopen jullie op vakantie te gaan? Het is de bedoeling van een week. 2. Wat zal daar nu eens echt anders zijn dan thuis? Er zijn thuis geen bergen, je moet Duits praten en je bent in een omge ving die je niet kent. 3. Welk eten komt er op tafel? Duitse bratwurst, vruchtenbroodjes en Duitse overheerlijke appel taarten. 4. Allicht mis je dingen van thuis. Welke? Mijn lekkere bed. 5. Zijn jullie van plan om daar bepaalde spelletjes te gaan doen met elkaar? Wat voor? Ja. Uno, met de bal spelen en termissen. 6. Ga je er speciale dingen bekijken? Wat precies? We hopen naar Luxemburg, Triër en Echtemach en naar nog veel meer te gaan. Veel te veel voor 1 week. 7. Wat doe je als het een paar dagen pijpenstelen regent? Dan zoeken we iets voor binnen op. maar ik hoop dat het niet gebeurt. Liesbeth Bos (Ooitgensplaat) klutste let ters door elkaar. Aan juUie de vraag: "Zie je kans hier de discipelnamen van te maken?" Eentje is door mij door een andere vervan gen, onldat er anders twee kwamen die wel erg veel op elkaar leken Liesbeth. De foto toont slechts een greep iiii het folobestand van Femina/Ski Happy 2003 iVan Uuiuug LulaemvUi) behandeling met nieuwe kleuren en nieuwe producten welke aansluiten bi| het verande rende modebeeld. De spectaculaire mode shows die elke dag op de catwalk in het altijd druk bezochte modetheater worden gehouden, latenzien wat dit seizoen hele maal in is. Hoogtepunt is de 'Femina Dance Fashion Show': bruidstoiletlen met alles wat daarbij hoort: trendy tassen, beeldige schoentjes en niet te vergeten de bijpassen de sieraden. De Info Demohal tenslotte is bedoeld voor aanbieders van producten en diensten die niet binnen een van de specifieke thema's vallen. Ook als het u alleen te doen is om de zoge naamde beurskoopjes of als u zich slechts wilt oriënteren op nieuwe trends. Het is in elk geval de plek om u volledig en goed te laten informeren. Alleen daarom al is FEMI NA eens per jaar the place to be en derhalve een goede reden om de eerste week van Oktober Woonmaand te reserveren voor een bezoek aan deze overbekende familiebeurs, recentelijk van RTB Beurzen overgenomen door VNU Exhibitions Europe en Ahoy' Exhibition, Congres Event Management. De openingstijden zijn dagelijks van 11.00 uur tot 22.00 uur; in het weekend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs voor volwas senen bedraagt 10,-, 65-plussers betalen 8,- en kinderen van 4 t/m 12 jaar 7,-. Hut spoor heit de toekomst, jawel! We gee- ve op dit mement miljarden euro's uut an nieuwe spoorwegverbindingen. Dat houwdt wel in dat eigeluk hieel uus land op de schoppe ligt. Góó je richtieng Breda of Amsterdam, dan kom je de noeodege vur- kieershinder van de HSL teegen. Mar wan néér je de kant van Gurcum/ Nijmegen in nog voarder opriet, krieg je te maeken mit de anleg van de Betuwelijn die hier in dêêr dan oak voor de noeodege ooverlast van de weg- gebruuker zurgt. Mar ja, ze zeage dat hut hard noeodeg is dat deeze spoorlijnen anè- leid woore. Dat zal dan wel waer weeze, dêêr kunne wiele niejt oover oeordieele. Je göót je eige nutuurluk wel ofvraege of hut noe echt wel noeodeg is om un paer miljard euro's uut te geeven om un half uurtie ieer- der in Parijs te weezen dan voor dien tied. Mar as je langs de Betuwelijn in anleg riet, komme dur toch oak nog wel un paer vrae- gen bie je op! Nutuuriuk is un goeoje ver- bindieng van de Rotterdamse haeven mit hut Duutse achterland hard noeodeg, zeeker om uuze autoweegen van veel vrachtverkeer te ontlasten. Mar naest de Betuwelijn loape toch oak uuzegroeote rivieren.'Zouw ur wel voldoende ongerzoek èweesd hewwe of het vervoer van hoofdzaekeluk containers mit binnevaerlscheepen niejt un beetere oplos- sieng èweesd zou hewwe dan z'oon diere spoorlijn? Hut positieve van deeze wearken is wel dat ze duuzenden nianuuren an weark opleeve- re, zoeodat dur toch nog un flink antal un goeje snee broad mit kunne vurdiene. In hut is un knap stik weark om zoeo iets uut te dienken. Ja toch...? Eigeluk toch niejt zoeo earg knap. Ur zitte naemeluk hier in dêêr nog al wat hiaeten in de veilugheid van de Betuwelijn, in de anvangkeluke anneniingspries is oak nog al wat uut de hand èloape. Hieroover heit de commissie Duivestein un hoeorzitting in Den Haege chouwe om dur achter te kom men hoe of dat heit kunne gebeure in weer om dur géén aore meugelukheeden onger- zocht binne om hut containervurvoer naer Duusland op un toch wat goewdkoapere meniere uut te voeren. Dat is on-Nederlands, want in uuze cultuur van regelties, voorschriften in formulieren in viervoud invuUe, zouw zoeoiets niejt voor magge komme. Hut is oak Nederlands om te vurzuupen in de regelties, dat ur toch nog wel un paer vurgeete woore. Nae de vier- wearkramp in Enschede, in de cafébrand in Volendam binne de brandveilugheidsregel- ties flink anèschearpt. Zoeo motte ooveral vrieje toegankelukke vluchtweegen in brandblussers komme. Dur kwamme ideeën om de brandbaerheid van de klieeren op un etiket an tegeeven. Brandbaere versieringen in cafés in oopenbaere gelegenheeden te vurbiejen in zoeo nog wat noeodzaekeluke maetregels, die toet de veilugheid van de meansen motte dienne. Oovreges is dit wel un goeoje zaek, want dat haeperde hier in dêêr nog alus. Joele motte me hut mar niejt kwaeluk neemen dat ik ur zoeo oover dien- ke, want ja, hut bloewd kruupt noe ieenmael wêêr hut niejt göó kan. Nae de tunnelbranden in Oeostenriek in Zwiterland wiere ze hier oak eeven op de naekte feiten èdrukt, want in uus landje bin ne oak nog al wat tunnels in de loap van de leste veertug jaer èbouwd. Kortom, rampen motte deur middel van beetere bouwvoor schriften woore uutèbanne. Dan zou je toch dienke dat nieuw ontwurpe projecten an hieel veel veilugheidsvoorschriften mote voldoewe heeden ten daege Ondanks dat kan ur toch altied nog wel wat gebeure, al is hut mar deur un nutuurvurschiensel, bijv. blikseminslag. Moeoj niejt dus, want hut bliekt dat ur bie de Betuwelijn nog op z'oon twieehonderd plekken nogal wat mekeert op hut gebeid van de veilugheid. Hut is zelfs zoeo dat op un antal plekken in geval van un brand of hulpvurlieening de brandweer dur moeluk of hieelemaele niejt bie kan komme om dur weark te kunne doewen. Nog niejt ieen geraieente langs de nieuwcspoorlijn heit zun rampenplan inèdiend. Wat ur èdae mot woore as ur un ammoniak of un chemica- liëntrein ontspoort in ur un lekkaosie ont stoof bievoorbeeld, hieroover is nog niejt nae èdocht Dienk mar us an hut trienonge- lok mit un chemicaliëntrein in Korea onger- lestend. Mar volgens de deskundegen is die kans hier nihil. Kan iemund 100% veilug heid garandere? Nee, dat konne ze in Enschede in Volendam oak niejt. Dêêr begonge nae de ramp hut groeote Zwarte- Piete spel van gezaemeluk de vurantwoor- dieng ofschuuve op de vurschillende instan- sies, zoeoas gemieente, aerbeidsinspectie, brandweer, peliesi in nog wat van die regel- geevers. Mar bie de HSL in de Betuwelijn zal alius op tied in orde weeze, is èzeid. Oak de extra rekeningen van de anpassieng? Dat zal dun tied uus dan wel lieere. Hellevoewtsluus naezeumer 2004 De groewten van Job van KJaos van Job Padmos in Gerda van Koos van Gurp. Als u dit herkent, bent u een geschikte kan didaat om een 'open' hoorappraat te gaan proberen. Uitstekend geluidskwaliteit en verbeterd spraakverstaan in moeihjke situ aties, verpakt in een discreet jasje. Aange zien u nog weinig of geen ervaring heeft met versterking en nog een recent geheugen van hoe het was om goed te horen, wih u dat het geluid zo natuurlijk mogelijk klinkt. Perseo Open geeft u de mogelijkheid om goed te horen zonder het oor af te sluiten en doet wat het moet doen in de moeilijke luistersituaties van alledag. Van mensen die al langer hoortoestellen dra gen, hoor je vaak dat het in het begin erg wen nen was. Vooral de versterking van de eigen stem blijkt het probleem. Phonak brengt per fecte geluidskwaliteit binnen handbereik met Perseo Open. De Perseo OpenSound techno logie van Phonak is ontwikkeld om beginnen de slechthorenden een versterkt geluid te geven, wat natuurlijk klinkt en gemaickelijk is om aan te wemien, zonder vervelende fluit- problemen. De Fit 'n Go kit van Phonak, het alternatief voor een oorstukje, is bij iedereen direct aanpasbaar. U kunt de Perseo Open dus direct uitproberen! Perseo van Phonak garandeert met de dub bele microfoontechniek een verbeterd spraakverstaan in rumoer. De automatische programmaschakeling (PersonalLogic) van Perseo zorgt ervoor dat uw hoortoestel in iedere luistersituatie op de juiste stand staat. Of misschien wilt u het allemaal zelf in de hand houden? Dat kan met de afstandsbedie ning geïntegreerd in een echt Zwitsers hor loge. Een hoortoestel is niet langer een hulpmid del voor ouderen, maar een intelligent sys teem voor mensen die midden in het leven staan en volop willen genieten. Waarom zou u met minder genoegen nemen als het méér kan. Voor meer informatie kunt u een hoortoe- stelspecialist (audicien) bezoeken of onze website: www.phonak.nl. I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11