MITSUBISHI ZIET VERKOPEN MET 22% STIJGEN BMW maakt prijzen bekend Smart Fortwo Truestyle: rijke uitrusting Nubira Stationwagon begin volgend jaar in Nederland EXTRA KATERN Pagina 1 Vrijdag 17 september 2004 Outlander, Grandis en Colt geven sterke impuls Met de komst van nieuwe modellen zoals de Out lander, de Grandis en de Colt ziet Mitsubishi haar autoverkopen ten opzichte van 2003 sterk stijgen. Nog geen 10 weken na de officiële introductie van de nieuwe Colt hebben al 750 Nederlanders hun hart aan het model verpand. De Grandis, die eind april zijn debuut beleefde, is goed voor ruim 600 getekende offertes, terwijl de Outlander sinds zijn debuut al meer dan 1.500 verkopen laat noteren. Aan de vooravond van modeljaar 2005 breidt BMW haar programma uit met maar liefst vijf nieu we modellen in drie verschillende series, de 535d, de 630i en de X3 2.0d. De nieuwe generatie Volkswagen Golf 4Motion is bestelbaar. Het vierwielaandrijfsysteem is op diverse punten verfijnd. Volkswagen levert de Golf 4Motion in combinatie met de volgende motoren: de 1.9 TDI (105pk), de 2.0 TDI (140 pk) en de 2.0 FSI (150 pk). Veilig en sterif Ondersclieidend De Daewoo Nubira Stationwagon, die in juli zijn Europese persintroductie heeft beleefd, zal vanaf begin volgend jaar in de showrooms van de Neder landse Daewoo-dealers staan. AutoRAI Over de eerste 8 maanden van 2004 zag Mitsubishi Motor Sales Neder land B.V. haar verkopen met maar liefst 22% stijgen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het marktaandeel over deze periode bedraagt 1,55%. Vorig jaar noteerde de fabrikant in Nederland nog een marktaandeel van 1,25%. De stijging komt vrijwel volledig voor reke ning van modellen met geel kenteken. Daarbij is vooral de maand juli goed voor een fikse stijging.Zo noteert het merk met de drie diaman ten in deze periode op geel kenteken een marktaandeel van 2,35% tegenover 1,55% in juli 2003. Volgens Martin van Vugt, Managing Director van Mitsubishi Motor Sales Nederland B.V., is de stijging deels toe te schrijven aan de nieuw^e modellen maar zorgen ook de bestaande modellen voor goede resul- taten:"Natuurlijk is de stijging goeddeels toe te schrijven aan de nieu we modellen. De Outlander, Grandis en Colt nemen een fors deel van de verkopen voor hun rekening. Het valt echter op dat ook modellen die al langer op de markt zijn, zoals bijvoorbeeld de Space Star, goede verkoopcijfers laten zien. Los van het feit dat dit een attractief model is met een zeer concurrerende prijs/waarde-verhouding, blijkt ook dat ons merk gewoon weer actueel is." Ruim een jaar geleden, bij het aantreden van de Outlander, startte Mit subishi haar campagne met als overkoepelende boodschap: Het Nieu we Mitsubishi. Korte tijd daarvoor lanceerde Mitsubishi voor heel Euro pa het Turn Around Plan. Van Vugt:"Dit betekende een ingrijpende koerswijziging in beleid waarbij geen onderdeel werd overgeslagen. Sales, marketing, productie, distributie; elk aspect van een hedendaag se autofabrikant werd onder de loep genomen en waar nodig aange past aan de nieuwe koers." De kracht van het nieuwe Mitsubishi schuilt in het aanbieden van niet alledaagse modellen in, en net tussen, de bekende volume segmenten. Design speelt daarbij een belangrijke rol en met modellen als Outlan der, Grandis en Colt levert de fabrikant het onomstotelijke bewijs dat er daadwerkelijk sprake is van een Nieuw Mitsubishi. BMW vult de 5-serie aan met de 535d in Sedan- en Touring-uitvoering. Het zijn de krachtigste dieselmodellen van dit moment gebaseerd op BMW's nieuwe zes-in-lijn-motor (de huidige zescilinder gaat alweer vijftien jaar mee). Met de komst van deze krachtbronnen hebben die selmotoren niet meer alleen een hoger koppel dan vergelijkbare ben zinemotoren, maar ook meer vermogen. De 3,0-liter direct ingespoten diesel schopt het met behulp van twee turbo's tot maar liefst 272 pk en een geweldige trekkracht van 560 Nm! OM het onderscheid met de 530d aan te geven is de 5-serie met dit motortype 535d gedoopt. Hij is vanaf september leverbaar voor 66.900 euro (Sedan) en 70.300 euro (Touring). Van de nieuwe zescilinder heeft BMW ook meteen een benzineversie ontwikkeld. Die levert 258 pk 40 pk meer vermogen dan zijn voorgan ger. Vooralsnog komt deze nieuwe motor alleen beschikbaar voor de 6- serie en wel als 630i in de Coupé en Cabrio. De geavanceerde motor is uitgevoerd met Valvetronic, het volledig variabele klepbedieningssys- teem van BMW en vele andere innovaties. Ander nieuws uit München komt op naam van de eerste Sports Activity Vehicle in de top van de middenklasse, de BMW X3. Die is voortaan ook als X3 2.0d leverbaar met onder de motorkap de krachtige 2.0 liter viercilinder diesel van BMW. De 535d met de nieuwe zes-in-lijn-motor is met 272 pk veruit de Itrachtigste zescilinder diesel van dit moment. Vanzelfsprekend zijn de nieuwe 5-serie en X3 modellen in Nederland ook in Executive uitvoering uitgebreid met een reeks veelgevraagde opties met interessant prijsvoordeel voor de consument leverbaar. Nieuw hierin is de High Executive uitvoering. Dat is een meeruitrusting ten opzichte van de huidige Executive uitvoering met onder meer: lederen bekleding, automatische transmissie (standaard in de 5-serie executive),xenon verlichting, adaptieve bochtverlichting, koplamp sproeiers, navigatiesysteem en een CD-wisselaar. Golf leverbaar met 4WD Volkswagen heeft zijn 4Motion-vierwielaandrijving in 1998 geïntrodu ceerd op de Golf IV. Sindsdien kozen 100.000 Golf-kopers voor de toe gevoegde waarde van aandrijving op alle wielen. De tweede generatie 4Motion,zoals die wordt geleverd op de Golf V, is op een aantal punten verbeterd. Zo is het minder onderhoudsgevoelig,is het geluidsniveau nog geringer en zijn de service-intervallen vergroot. Het hart van de 4Motion-vierwielaandrijving wordt gevormd door een in een oliebad lopende lamellenkoppeling. Die verdeelt de aandrijfkrachten onder normale omstandigheden gelijkelijk over de voor- en achteras. Als één van de assen echter grip verliest, wordt de aandrijfkracht automatisch naar de andere as geleid. Afhankelijk van de situatie kan de aandrijf kracht zelfs volledig naar de vooras óf de achteras worden gestuurd. Dankzij 4Motion kan de trekkracht van deTDI-motoren over alle vier de wielen worden verdeeld, wat - ook onder droge rijomstandigheden - bijdraagt aan een veiliger weggedrag. En wanneer het regent, ijzelt of sneeuwt zijn de voordelen van 4Motion uiteraard nog duidelijker merkbaar. Een Golf 4Motion is ook een zeer solide trekauto. Met een gewicht van 1.800 kilogram aan de haak neemt de Golf 4Motion moei teloos een helling met een stijgingspercentage tot acht procent. Is de helling steiler, bijvoorbeeld twaalf procent, dan kan de auto nog altijd 1.500 kilogram (de 2.0 TDI zelfs 1.600 kilogram) trekken. Hoewel het maximaal toelaatbare geremde aanhangergewicht van de Golf 1.000 kilo bedraagt, illustreren deze cijfers duidelijk het potentieel van de aandrijftrein. Met de Golf 4Motion-met of zonder aanhanger-zijn daardoor plaatsen bereikbaar waar een normale voor- of achterwiel aandrijver nooit kan komen. De Golf 4Motion is een statement. De aandrijving verheft hem boven voorwielaandrijvers. Vandaar dat het model ook optisch verschilt van de andere Golf-varianten. Natuurlijk prijkt op de achterpartij een 4Motion-badge, maar ook twee zichtbare uitlaten zorgen voor onder scheid. Kopers die met hun Golf 4Motion regelmatig de gebaande paden willen verlaten, kunnen een bodembeschermplaat voor de aan- drijflijn bestellen. Vanaf heden zijn de beide TDI-uitvoeringen van de Golf verkrijgbaar in combinatie met de vernieuwde 4Motion-vierwiel- aandrijving. Deze herfst kan eveneens de 2.0 FSI-benzinemotor wor den geleverd met de integrale aandrijving. Met de keuze voor vierwiel- aandrijving biedt de Golf-reeks maar liefst achttien combinaties van motoren en aandrijving. De Golf TDI 4Motion wordt standaard uitgerust met een zesversnel lingsbak met speciale pookknop. Het model is leverbaar in de uitvoe ringen Trendline, Comfortline en Sportline. De Golf 4Motion 1.9 TDI met 105pk is verkrijgbaar vanaf 26.940 euro. De Golf 4Motion 2.0 TDI met 140 pk is er vanaf 28.940 euro. Smart Truestyle Onderde naam Fortwo Truestyle presenteert Smart een speciale uitvoering van de Fortwo coupé en Fortwo cabrio. De Truestyle onderscheidt zich van andere modellen door zijn speciale kleurstel- ling in robijnrood, grijs of blauw metallic. Kleuren die volgens de fabrikant uitstekend combineert met de zwarte tridion veiligheids- kooi die Smarts kenmerkt. Smart geeft de Fortwo Truestyle veel extra's mee waaronder lichtmetalen wielen, een glazen dak met zonbescherming voor de coupé-uitvoering en een radio met rds- functie. De fabrikant presenteert het nieuwe model tijdens de Mon diale de l'Automobile.de Parijse autotentoonstelling eind septem ber, voor het eerst officieel. Dan start ook de levering. Het model is echter nu al te bestellen bij de Smart centers vanaf 11.980 euro. Volkswagen levert de Golf per direct ook met haar vierwielaandrijving ^Motion. Daewoo introduceert de Nubira Stationwagon begin volgend jaar in Nederland. GM Daewoo heeft inmiddels een aanvang gemaakt met de versche ping van de nieuwe Nubira Stationwagon naar enkele landen in Europa. De eerste 160 stationwagons werden op de boot gezet rich ting Duitsland, waarvoor door GM Daewoo zelfs een speciaal evene ment in Korea werd georganiseerd. Kort daarna vertrokken er nog eens ruim duizend Nubira Stationwagons naar Europa, bestemd voor Frankrijk, Oostenrijk en België. Later volgen Turkije, Bulgarije en Polen. Pieter Stokman, Manager Public Relations van Daewoo Motor Bene- lux:"Het Daewoo modelprogramma is de laatste tijd bijna volledig vernieuwd, met heel recent ook de introductie van de Nubira en Lacetti. Daarnaast maakt Daewoo Motor Benelux een fikse verkoop- groei door en wordt ook het dealernetwerk aanzienlijk uitgebreid. De twee nieuwste Daewoo-modellen vergen daardoor de volledige aandacht van onze organisatie, zowel van importeur als dealers. Momenteel zijn al onze marketingactiviteiten dan ook gericht op het consolideren en verder uitbouwen van onze marktpositie met het huidige modelprogramma." De stationwagonversie van de Nubira zal in verband met beschik baarheid niet direct in alle landen van Europa leverbaar worden, waaronder in Nederland."Gezien de wereldwijd gestegen vraag is de levering per land in de eerste maanden na de introductie relatief beperkt. Reden voor ons om te kiezen voor een marktlancering begin volgend jaar, wanneer de Nubira Stationwagon volop lever baar zal zijn,"aldus Stokman. Een andere belangrijke reden is het feit dat deze nieuwste Daewoo tijdens de RAI 2005 volop in de schrijnwerpers staat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7