Vereniging 'De Christenvrouw' Dammen en schaken in Ouddorp EGA (91 MMBtËNBIiOEK 't^ Voordelig kamperen in voor- en naseizoen €12? uitgenodigd ^^^^'^^^V Potentiële deelnemers BROEM 32,50 Buitengewoon onderhoud EIIAIIDBI-raEIJWS afdeling Middelharnis/Sommelsdijk Abonneert u ook op EUMinEH-mEU\a Binnen 4 maanden uit de gevarenzone met f *f Jlf tl skan watergangen 2004 Samen zingen in Ouddorp 50 €-125 I ANNETTE -^^éms&SMJ Jaarprogramma seizoen 2004-2005: Uitslagen 2e ronde schaken: Doe-het-zelf oif Country life Vrijdag 1 oktober a.s. Bförnson klnderfassen vanaf Björnson dames en heren jassen, vanaf fit Westelijke Achterweg 39-61, 3245 BJ Sommelsdijk Tel. 0187-482652 Fax. 0187-484451 Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer ,cvee S^Hla»*^' Verleende vergunningen Verlenging inzagetermijn Ontwerppeilbesluit Goeree-Overflakkee In alle vrijheid kamperen in het laagseizoen op prachtige kwa- liteitscampings. Rust, ruimte en bovendien veel geld bespa ren.... Dat is mogelijk met Camping Cheque! WAARDEBONNEN - WAARDEBGU. U ontvangt bij iedere op alle afdelingen 'M - NHNNOaHQUWM - NBNNO^ PAGINA 4 VRUDAG 17 SEPTEMBER 2004 Wij zijn een interkerke lijke vereniging en ver gaderen één keer in de maand op woensdagavond in gebouw 'De Hoek steen', Ring 13 in Middelharnis. De avonden zijn gevarieerd wat sprekers betreft. Bent u nog geen lid, kom dan eens kijken. We zou den liet fijn vinden u te ontmoeten. Hieron der treft u ons jaarprogramma aan. 22 september 2004: De heer Hans Geel uit Waddinxveen: 'In de schuilplaats des AUerhoogsten' (dia klankbeeld). Aanvang: 19.45 uur. 27 oktober 2004: Gecombineerde vergadering met Dirks- land in 'De Hoeksteen', mevr. T. Heems kerk vam de Ver. tot heil des volks (afd. Het Scharlaken Koord) uit Amsterdam: 'Preventie, straatwerk en hulpverlening rond prostitutie'. Aanvang 19.45 uur (v.a. half 8 koffie). 24 november 2004: De heer C. Besuyen uit Sommelsdijk: 'Altzheimer'. Aanvang 19.45 uur. 15 december 2004: Kerstavond. Ds. T. W. van Bennekom uit Sommelsdijk hoopt deze avond voor ons de meditatie te verzorgen. Aanvang 19.30 uur. 19 januari 2005: De heer Ruud Kuijer uit Oude Tonge: Evangelisatie-werk in de Rotterdamse havens. Aanvang 19.45 uur. 23 februari 2005: Jaarvergadering. Aanvang 19.30 uur. 23 maart 2005: Paasavond. Ds. H. J, Boer uit Nieuwe Tonge hoopt deze avond voor ons de meditatie te verzorgen. Aanvang 19.30 uur. 20 april 2005: De heer J. Boot uit Middelharnis: 'Een kijkje bij de Amish'. Aanvang 19.45 uur. Doel van de vereniging: De vereniging wil vanuit de Bijbel christen vrouwen behulpzaam zijn om te komen tot een beter inzicht in en betere kennis van de problemen van deze tijd, op het gebied van het gezin, de maatschappij en de cultuur. Voor informatie: Mevr. C. J. v. d. Sareise (presidente). Tel. 484228. Made- Eilanden-Nieuws is een krant die u op de hoogte houdt van het regionale nieuws. Maar we doen meer! Ook extra informatie over uiteenlopende onderwerpen wordt u voorgeschoteld. En natuurlijk komt ütv advertentie in Eilan^SDsNiéÜws prima tot zijn recht, en.... hij wordt gezien! Een ooggetuigeverslag van de 2e ronde. Al snel viel de beshssing tussen J. van Koppen en A. de Mik sr. De voorzitter van dam- en schaakvereniging 'Ontspanning', De Mik, haalde een dam bij een stand van elk 14 schijven en wist dit materiële voordeel naar winst te voeren. Iets langer duurde de partij tussen Van Schie en Van den Ouden. Ook van den Ouden liet een damcombinatie toe, die Van Schie een schijf kostte. Maarna enig manoeuvreren zag Van den Ouden het nutte loze van verder verzet in toen Van Schie dreigde zijn schijven één voor één op te gaan peuzelen. In de partij tussen C. Mierop en H. Floresteijn kwam de laatste snel een schijf voor. C. Mierop nam daarop een combinatie met voor beiden een dam en zei: "Dit zal wel remise worden!" Dat oordeel leek iets te voorbarig, maar Floresteijn zette verkeerd voort en moet nu in de afgebroken stelling gaan vechten voor remise. Uitslagen 2e ronde dammen; W. van Schie - J, van den Ouden3-0 J. van Koppen - A. de Mik sr0-3 C. Mierop - H. M. Floresteijnafg. Bij de schakers werd er weer hard gestreden op elk niveau. Het was voor uw denksport- medewerker hollen van het ene bord naar het andere, omdat er zoveel gebeurde. "Wat ben ik toch dom", sipte Adam van Hui zen aan de bar, nadat hij zijn koning had omgelegd in zijn partij tegen Piet Speelman. Een beetje gelijk nad hij wel; eerst goed uit de opening komend, daarna een pion buit- makend en de rest is dan een kwestie van techniek, zou je zeggen. Maar nee, Adam liet zijn witveldige loper levend begraven. Wit was in complete zetdwang en kon alleen nog maar koningszetten doen. Na het gespeelde 1. Ke2 volgde vernietigend 1... Kc3 en haalde de zwarte koning in samen werking met de zwarte toren de loper op bl op. Dit was zelfs voor een ervaren speler als Adam teveel, hij gaf op. Krijn van der Wende speelde tegen Eeuwit Santifort. Beiden kennen elkaar door en door. Eeuwit speelde de Philidor verdedi ging en Krijn kon er niet doorheen komen. Na wat heen en weer geschuif van stukken (wat moe maakt) besloten de heren het punt te delen en nog een drankje op de goede afloop te nen-.en. Een klassieker deze avond was de partij tus sen Willem-Jan Tanis en Jaap Santifort. Zel den eindigen deze ontmoetingen in een remise: beiden gaan vol voor de winst. Was het vorig jaar Willem-Jan die vrij gemakke lijk won, nu was het zijn tegenstander die hem compleet overspeelde vanuit een geslo ten Siciliaan. Jaap zette de boel op scherp toen Willem-Jan passiviteit verkoos boven activiteit. Na 1. fxg3 volgde er onverbidde lijk 1Txh2 2. g6 (om de dame van h7 te houden), maar de sluis was nu helemaal open voor zwart die toesloeg middels 2. Tg2+ 3. Kf 1 Pxg3-(-. Wit restte niets anders dan op te geven, aangezien groot materiaal verloren ging na het gedwongen 4. Kei Thl-F. Als wit 2. Kxh2 had gespeeld dan komt2...Dh7-f 3. Kgl Pxg3 4. Kfl 0-0-0! met mataanva!. De twee Peters (Klink en Derrez) speelden deze avond tegen elkaar. Een Grünfeld Indi sche verdediging waarin zwart al snel com fortabel stond en middels een goed getimed schijnoffer de witte stelling opemeet en aldus het punt wist binnen te halen. Wim van Geelen werd geconfronteerd met het Albins tegengambiet door zijn tegenstan der Albeit Schaeffer. Wim speelde het goed en ontwikkelde rustig zijn stukken. Zwart keepte ook bewonderenswaardig en wist een dame-eindspel met een pion minder met eni ge moeite naar remise te sturen. Kees van den Nieuwendijk had het geluk op zijn hand in zijn partij tegen Reinier van der Wende. Reinier haalde zijn beproefde Bird opening weer van stal, sloeg na 17 zetten een remise aanbod van zijn tegenstander af en kwam daarna een pion voor, toen hem een moment van schaakblindheid trof. Reinier speelde hier a tempo Tel om in een nacht merrie te ontwaken na het ontnuchterende 1 Tfl-F met dameverlies. Kees had verder geen moeite om het behaalde voordeel te verzilveren in een vol punt. Tot slot moest regerend kampioen Arie Baas al zijn inventiviteit aanspreken om tot winst te komen tegen Jan Verzijden. Lange tijd wist laatstgenoemde de boel te keepen, tot dat hij een te optimistische voortzetting koos en daarmee Arie een kans gaf om zijn com binatietalent aan te spreken en de partij in zijn voordeel te beslissen. A. van Huizen-P, Speelman0-1 K. van der Wende - E. Santifortrem. W.J. Tanis - J. Santifort0-1 F. Klink-P. Derrez0-1 W. van Geelen-A. Schaefferrem. R. van der Wende - K. van den Nieuwendijk0-1 A. Baas - J. Verzijden1-0 Ik ben uit de gevarenzone. En ik heb mezelf getrakteerd op een stroop wafel. Zonder spijt, hij was heeriijk. Het mag nu ook weer. En je merkt dat je bewuster geniet van de dingen die je eet, terwijl je alles voorheen maar een eind naar binnen propte zonder te beseffen wat je deed. Mis schien zie je het eten van lekkere dingen als een stukje troost voor jezelf? Wie zal het zeggen. Dik zijn kan zoveel oorzaken hebben. In ieder geval geldt dit voor iedereen: als je niet oppast, fungeer je binnen de kortste keren als vuilnisbak. En dat komt toch onze eer wel te na. Intussen roe pen sommige mensen: "Nu ga je toch wel stoppen met lijnen? Straks blijft er niksvan je over en ben je net een aangeklede rukwind!" Iemand zei zelfs: "Wat ben jij mager geworden!" Als dat geen compliment is... Toch kijk ik wel eens met enige zorg in de spiegel. Ik heb van mezelf geen blozende teint, en een beetje extra kleur zou geen kwaad kunnen. Ik heb intussen al weer een paar kledingstokken ingenomen en ik voel me prima. In de uitverkoop heb ik voor een prikkie ook wat nieuwe kle ren aangeschaft. Het staat wel erg fijn, nu de vetrollen er niet meer in afsteken, al zeg ik het zelf. Gemiddeld ben ik toch maar mooi een kilo per week afgevallen, heeft Eef uitgerekend. Daarvoor heb ik geen hals brekende toeren uitgehaald, zoals sporten of iets dergelijks. Van zulke activiteiten hou ik helemaal niet, en als je dingen gaat doen die niet bij je passen, hou je het toch niet vol, vindt Eef Niet doen dus; kies voor din gen die wel bij je passen, dat werkt het beste. Maar nu moeten we het zo zien te houdenIk mag alles weer eten, zolang ik me maar houd aan het basiseetplan plus vierhonderd calorieën daarbij, in welke vorm dan ook. Ik ben van weekcursist bevorderd tot maandcur sist. Dat betekent dat ik niet meer verplicht iedere week moet komen wegen, maar het mag natuurlijk wel. Met dien verstande dat je vrij bent van het betalen van cursusgeld. In het vervolg kom je éénmaal per maand gratis wegen, zolang je tenminste niet meer dan 1 kilo boven je streefge- wicht komt. In dat geval word je weer weekcursist, en betaal je weer 5 per keer. Zover laten we het natuurlijk niet komen. We hebben geleerd om gezond en verstandig te eten. Ook als je eens buiten de deur gaat eten, weet je nu wat je wel en niet moet doen om op gewicht te blijven. We voelen ons lichamelijk en mentaal sterker. Allerlei kleine kwaaltjes zoals hoge bloeddruk, rugklachten, zere knieën en hoofdpijn zijn verdwenen. En zeg nou zelf, gezondheid is toch de grootste schat? Wanner iemand ook gezond wil leven, er beter uit wil zien en meer zelfvertrouwen wil krijgen, kan ik maar één ding zeggen: EGA Nederland wil je graag een handje helpen! Ik heb het nu zelf ervaren. Voor informatie kun je trou wens ook terecht op de website www.eganederland.nl. Verenigde Verkeers Veiligheid organisatie (3VO), afdeling kring Goeree en Overflakkee in samenwerking met de RPV- GO en de gemeenten op G en O met steun van de SWO, orga niseren weer een broemdag. De broemdag wordt gehouden op 11 November 2004 in verenigingsgebouw"Dorpstienden" te Ouddorp Dorpstienden 4 Tel. 0187-681314. Ook deze broem dag staat in het teken van: "Hoe houden wij oudere verkeers- deelnemers zolang mogelijk (veilig) mobiel. Ervaring heeft geleerd dat dit zeer leerzame ochtenden en/of midda gen zijn. U maakt een rit met uw eigen auto onder toeziend oog van een speciaal daarvoor opgeleide ritadviseur of adviseuse. Mensen die in de dagelijkse praktijk rijinstructeur zijn voor de basisopleiding. Tijden de rit wordt uw rijgedrag onder de loep genomen. Na afloop van de rit worden de bevindingen persoonlijk met u besproken. Aan het einde van de ochtend of de middag ontvangt u een BROEM- CERTIFICAAT en een boek als naslagwerk. Dit boekwerk kunt u thuis nog eens op uw gemak doorlezen. Verder wordt er aandacht besteed aan uw gehoor, gezichtsvermogen en reactievermogen. Alles wordt op professionele wijze getest. Een zeer belangrijk onderdeel waar ook aandacht aan wordt besteed is de ken nis van de verkeersregels. Er is nogal wat veranderd sinds u uw rij bewijs gehaald heeft. Denk eens aan de verandering van voorrangs regels, het berijden van rotondes, bromfiets op de rijbaan, alle bestuurders van rechts voorrang etc. Aan deze broemdag die een ochtend of middag duurt, kan een ieder die 50 jaar of ouder is en in het bezit van een geldig rijbewijs en een auto, meedoen. U moet wel woonachtig zijn op Goeree en Overflak kee. Dank zij de financiële ondersteuning van de vier gemeenten en het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid in de provincie Zuid-Holland kost de deelname aan de broemdag u slechts 16 Euro. De rit is geen verkeersexamen en heeft beslist geen invloed op uw rij bewijs. U krijgt deskundig advies over uw rijgedrag. Voor nadere informatie en om u op te geven kunt U contact opnemen met een van de volgende personen. Dhr. I.C.v.d.Sluijs. telefoon 651448 Mw. D.Koppenaal-Visser, telefoon 651773 bgg. 652137 dhr J.d. Vries telefoon 602585 dhr K.Hameeteman telefoon 682824 Het aantal plaatsen is beperkt: vol is vol! presenteren wij onzs nieuwste Jfl wintercoiiecfies. U benf von harte B^ welkom vanaf 19:00 uur in onze winkel. En wanneer u al tó; nieuwsgierig bent... £en deel van inkeÜ fc ^^K^^HO^ de collectie hangt ai in de win P|^!^J|. Bijvoorbeeld: je mAAkl Ht-TMETPIXEr In 2004 moet vóór 15 december buitengewoon onderhoud worden uitgevoerd in de volgende gebieden/polders (zie ook de tekening): Onder STELLENDAM: Foldertje van Goekoop Adrianapolder Eendragtspolder Polder Het Molengors Spuipolder Weeshuispolder Scharrezeepolder Woutrinapolder Gabriëllinapolder Onder Oude-Tonge en Nieuwe-Tonge: Polder Battenoord, het gedeelte ten zuiden van de Blaakweg Polder Het Zuiderland Suijspolder Molenpolder Polder Het Oudeland van Oude-Tonge Polder Het Noordland Polder Oostende Polder Het Oudeland van Middelharnis, het meest zuidoostelijk gelegen gedeelte Polder De Oostmoer, het gedeelte ten zuiden van de Oostmoerse Scheidweg Lieve Vrouwenpolder, het meest zuidelijke gedeelte Polder De Tille, het meest noordwestelijke gedeelte Onderhoud door het 'iv'aterschap Het waterschap verricht tjuitengewoon onderhoud aan de hoofdwatergangen, aan de dijk-, kade- en wegsloten die bij het waterschap in onderhoud zijn en aan de "natte" sloten (zie apart kader). Daarbij wordt op het volgende gewezen: Omstreel<s 1 augustus 2004 wordt met de werkzaamheden begonnen. Materieel en personeel van het waterschap en van aannemers moet toegang verleend worden. Tussen 15 september en 15 december 2004 moeten langs de hoofdwatergangen vijf meter brede stroken vrij gehouden worden van gewassen. Bij dijk-, kade- en wegsloten is dit vier meter en bi) overige sloten is dat drie meter. Uitmondingen van draineer-, riool- en aan- en afvoerleidingen mogen niet uit het talud steken. De plaatsen van deze uitmondingen moeten voldoende zichtbaar zijn gemarkeerd om schade te voorkomen. De markeringen die nen bij voorkeur te bestaan uit lange bamboestokken met vaantjes. De markeringen mogen pas na het maaien/klepelen aangebracht worden en moeten direct na het profileren weer worden verwijderd. De baggerspecie wordt op de aanliggende gronden gedeponeerd. Deze specie moet binnen twee maanden door de grondeigenaren worden verwijderd/verspreid. Korven, fuiken en ander vistuig moeten uit de watergangen worden verwijderd. Onderhoud door ingelanden en wegbeheerders Voor de watergangen die niet door het waterschap worden onderhouden geldt: De wegsloten moeten door de wegbeheerders worden onderhouden. De "droge" sloten (zie bij 'natte en droge sloten') moeten worden onderhouden door de langsliggende eigenaren, ieder voor de halve breedte. Beperkt gerechtigden (erfpachters, opstalhouders, etc.) treden in de plaats van eigena ren. Het buitengewoon onderhoud moet voor 15 december 2004 zijn uitgevoerd. Dit onderhoud bestaat uit het op maat brengen van de watergangen. Vóór het buitengewoon onderhoud moet altijd eerst gewoon onderhoud (maaien/klepelen en schoonmaken van de watergangen) worden uitgevoerd. De aandachtspunten voor het onderhoud door het waterschap gelden ook voor het onderhoud door ingelanden en wegbeheerders. Daarbij wordt nog opgemerkt, dat de specie niet binnen 0,50 m uit de insteek mag worden gedeponeerd. Matte en droge sloten In 2002 zijn de leggers waterbeheersing gewijzigd op het punt van de zogenoemde natte en droge sloten. Sinds die tijd zijn de "natte sloten" bij het waterschap in onderhoud; hierop bip de teeltvrije zone van kracht. De "droge sloten" blijven ongewijzigd in onderhoud bij - meestal - de aanliggende eigenaar; hierop is de,.teeltvrije zone niet van kr,3chC: Heel algemeen kan gesteld worden, dat "natte sloten" watergangen zijn met meer dan O, i O meter water bij zomerpei! en "droge sloten" dus watergangen met minder dan 0,10 meter water bij zomerpeii, Aan deze algemene omschrijving kunnen echter geen rechten worden ontleend. In de Leggers waterbeheersing is aangegeven welke watergangen onder de categorie "natte sloten" vallen. Nadere informatie hierover kunt u uiteraard krijgen bij: het waterschapshuls, Dwarsweg 40 te Middelharnis, tel. O87-488888 Steunpunt Oost, OudelandsedijK Ia te Oude-Tonge, teL 0187-643561 -Steunpunt West, Mariadijk 3 te Goedereede, tel. 0187-499919. Deze bekendmaking is een herhaling van die van 26 februari 2004. Verzenddatum vergunningen: 14 september 2004. G.J. ten Voorde: Vervangen (slopen en bouwen) recreatiewoning Westeinde Ouddorp. K.K. van der Klooster-Westhoeve: leggen dam met duiker Stoofweg Ouddorp. MTS P.en P. Molenaar: dempen en verbreden watergang nabij Kruis- of Vroonweg Middelharnis. G.R. Winkels - Farming b.v.: leggen dam met duiker Helledijk Oude-Tonge. City Tec B.V.: plaatsen lichtmasten Zandgorsdijk (Zuiderdiepstraatweg) Stellendam. Inzage Inzage kan plaatsvinden in het waterschapshuls, Dwarsweg 40 te Middelharnis, Bezwaar en voorlopige voorziening Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan bin nen zes weken na bovengenoemde verzenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij dp- graaf en heemraden van het waterschap Goeree-Over- flakkee, postbus 67, 3240 AB Middelharnis. Degene die bezwaar heeft gemaakt Kan tevens, indien onverwijlde spoed dat vereist, een voorlopige voorzie ning vrac:- -ieningenrechter van de Recht bank Roiur,-, j. oestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Hien/oor is griffierecht verschul digd. Een kopie van de vergunning en van het bezwaarschrift moet worden meegezonden. In het kader van de tienjaarlijkse herziening heeft het waterschap voor het onderdeel streefpeil (voormalig winterpeil) een ontwerppeilbesluit voorbereid voor geheel Goeree-Overflakkee, met uitzondering van een gedeelte bemalingsgebied Kilhaven en bemalingsge- bied Zuiderdiep Het ontwerpbesluit met kaarten en bijbehorende toe lichting liggen van 10 september tot en met 22 oktober 2004 (voorheen 8 oktober) ter inzage in het water- schapshuis, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Kopieën zijn tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Tot en met 22 oktober 2004 (voorheen 8 oktober) kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het voorontwerp naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan: Dijkgraaf en heemraden van het water schap Goeree-Overflakkee, Postbus 67, 3240 AB Middelharnis, Mondelinge zienswijzen kunnen tijdens kantooruren kenbaar gemaakt worden aan de heer Cl. Stoutjesdtjk, seaorhoofd Planvorming en Onder steuning. Middelharnis, 14 september 2004. Camping Cheque is een bon die in hiet laagseizoen gebruikt kan worden en waarmee men in alle vrijheid door Europa kan reizen. Voor een eenheids prijs kan men bij een aantal speciaal geselecteerde campings van topkwali teit logeren en zo veel geld besparen. Camping Cheque is bedoeld voor alle kampeerders, of ze nu met een caravan, camper of een tent op stap gaan. De Camping Cheques keten bestaat inmiddels uit 401 kampeerterreinen ver deeld over 18 landen in Europa en geselecteerd op kwaliteit. De meeste campings zijn gelegen in een fraaie natuurlijke omgeving of in de buurt van steden en belangrijke toeristische locaties. Deze campings staan uitgebreid beschreven in een handzame gids, die bij ANWB-verkooppunten verkrijgbaar is voor 4,00. Eén Cheque kost 13,50 en geeft recht op één overnachting voor 2 perso nen, inclusief standplaats en elektriciteit. Vaak heeft een camping bovendien een kortingsregeling zoals: 7 nachten verblijf, 6 nachten betalen. De Che ques zijn 2 jaar geldig. De Camping Cheque is bij ANWB-verkooppunten verkrijgbaar en dus ook bij VVV/ANWB Middelharnis en VVV/ANWB Hellevoetsluis. Wilt u meer weten? Komt u gerust even langs of belt u even naar 0187-484870 of 0181-312318 Zaterdagavond 18 september kan er weer 'samen gezongen' worden in de Doopsgezinde Kerk van Ouddorp aan de Dorpstienden. De avond duurt van half 8 tot half 9. Een ieder van harte welkom. een waardebon van Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Niet op bruidskleding

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4