Lezen: Kandidaten voor water schapsverkiezingen spreken zich uit Kent u de Bond tegen het Vloeken? EiiAnnai-tiiEuws Inspraakreactie op startnotities Aanleg Maasvlakte 2 en Bestemming Maasvlakte 2 leuk en leerzaam! Schaakvereniging 'De Zwarte Pion' Koppelwedstrijd 'de Viscromte' Ingezonden: Discussie ontaardt in 'Poolse landdag Start kaartvericoop Lustrumconcert Grote kerk Dordrecht Ja, noteer mij als donateur van de Bond tegen het Vloeken voor minimaal 10,- per jaar. Einduitslag palingwedstrijden 2004 HSV 'De Viscromte' Vijfjaar WWZ-Concerten PAGINA 9 VRUDAG 17 SEPTEMBER 2004 Geachte redactie, Graag verzoek ik u bijgevoegd schrijven als ingezonden stuk in het eilandennieuws te plaatsen. De meeste inwoners van de Kop van Goeree hebben, denk ik, nog geen idee van de impact van de nieuwe maasvlakte, die reeds in 2006 in aanbouw gaat. Er is nu al veel overlast van laagfrequent geluid en emissies, en dit wordt - met een aan zeker heid grenzende mate van waarschijnlijkheid - nog erger. Daarom wil ik ook graag de lezers oproepen te reageren naar: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, Jan van Nassaustraax 125, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag, om met argumenten en bezwaren sturing te geven aan de aanleg en bestemming van de tweede Maasvlakte, zodat ons eiland prettig bewoonbaar blijft. In de startnotities wordt aangegeven dat er onder andere nieuwe en verplaatste geluids belastende industrie op de Maasvlakte 2 geprojecteerd wordt. Dit om Rotterdam te ontlasten. Er zijn een aantal argumenten die zwaar wegen tegen deze invulling. Het industriegebied rond en in de stad Rot terdam is een divers geheel. Geluidsnormen en -eisen zijn hiervoor verregaand doorge voerd. Het geluid dat zich daar manifesteert, gaat op in het grote geheel van een stad die ook geluidsbelasting heeft van de zich daar doorheen lopende rijkswegen en andere menselijke activiteiten. Het daar weghalen van geluidsvormende activiteiten zal in het totaal van de stadse geluidsbelasting nauwe lijks opvallen. Echter, het plaatsen van deze industrie op de nieuwe Maasvlakte geeft een onevenredig grote geluidsbelasting van een gebied dat een landelijk en recreatief karakter heeft en móet behouden. Dit gaat daarbij niet alleen over het eiland Voome-Putten, maar ook over Goeree-Overflakkee en de noordelijke zeezijde van Schouwen-Duiveland. Dus, zoals aangeven in de startnotitie, het weghalen van industrie om via plaatsing op de Maasvlakte 2 de kwaliteit van de stad te verbeteren mag niet en nóóit leiden tot de onevenredig grote kwaliteitsverslechtering van het veel grotere gebied van de omge ving, i.e. de eilanden(!), wat hierdoor echter wel te verwachten is. Reeds met de huidige bedrijvigheid op de Maasvlakte is er een grote geluidsbelasting voor de eilanden. Geluid dat soms niet eens altijd bewust wordt opgemerkt, omdat dit merendeel in het laagfrequent gebied zit. Maar zoals bekend draagt geluid over water heel ver aangezien het hierdoor wordt weer kaatst en geen belemmeringen tegenkomt. De afstand van de Maasvlakte tot aan de Kop van Goeree lijkt vrij groot, maar deze afstand is zeer relatief voor de effecten van geluidsbelasting en emissies. Ter illustratie: op het Grevelingenmeer, in de nacht voor anker bij het eiland Hompelvoet, is het laag- frequente geluid bij aangewende windrich ting hoorbaar als een zware bromtoon, waar van bij onderzoek bleek dat deze van de Maasvlakte kwam. Wetenschappelijk onderzoek heeft aange toond dat laagfrequent geluid het ongezonde effect teweegbrengt dat dit zeer vermoeiend op het gestel werkt, en dat men dit niet kan buitensluiten. Dit geluid zet zich voort door wanden van gebouwen zodat dit ook binnen in huizen waarneembaar is. Een typerend kenmerk van dit type geluid is dat het meest al pas opvalt als het stopt, maar daarvoor onbewust zeer vermoeiend werkt en mensen geagiteerd raken. Als het geluid stopt, geeft dit een duidelijk gevoel van opluchting. Al jaren komen er bij DCMR meerdere klach ten van geluidshinder en overlast bimien, veroorza^t door de industrie van het huidi ge Europoort- en Maasvlaktegebied. Tot dusver is dit met name te herleiden naar de containerbedrijven en erts op- en overslag. Bij wind uit het noordkwadrant (WNW t/m ONO) of windkracht minder dan 2, is de geluidsbelasting op de nu stille eilanden al hinderlijk en belastend voor de persoonlijke rust. Als er derhalve nog meer geluidsbelas tende industrie op de Maasvlakte 2 wordt bijgeplaatst, zijn de doelstellingen die ook in de startnotities zijn opgenomen - namelijk die van het creëren van nieuwe recreatiemo gelijkheden, maar ook voldoen aan de gebruiksfuncties, natuur en milieukwaUteit - al bij voorbaat ondergeschikt gemaakt aan de technische invulling van de Maasvlakte. Op het gebied van recreatie wordt er door mensen steeds meer gezocht naar gebieden van rust en stilte, om de spanningen van de hectische maatschappij te kunnen ontladen. Met name het gebied als de Kwade Hoek op Goeree-Overflakkee is een bijzonder duin gebied met zeldzame planten en dieren. Dit gebied wordt steeds meer bezocht door men sen op zoek naar rust en natuur. Ook geldt dit natuurlijk voor het Voomes duingebied. In de startnotitie wordt aangegeven dat het verlies van strandrecreatie op de Maasvlakte indien mogelijk wordt gecompenseerd op de Maasvlakte 2. Het type strandrecreatie op de Maasvlakte en het Oostvoomse strand is gecombineerd van sportief kite- of windsur fen, crossen, jetskiën en vissen. Een totaal andere invulling dan de familierecreatie en rustbeleving op de stranden en in het achter land van Goeree-Overflakke en Schouwen- Duiveland. Ook het achterland op de eilan den ademt nu een sfeer van rust, dat niet Al in 1917 werd op initiatief van J. Baas uit Den Helder een 'Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heilige Naam' opgericht. Deze naam werd later veranderd in 'Bond tegen het vloeken'. Zij richt zich voor al tegen vloekwoorden waarin God of Jezus het moeten ontgelden. De Bond streeft ernaar de mensen zich bewust te maken van wat ze zeggen en wat ze hiermee God en medemensen kunnen aandoen. De motivatie hiervoor vindt de Bond in de Bijbel. Bijvoorbeeld in het Onze Vader, waarvan de eerste bede luidt: 'Uw Naam worde gehei- Ugd'. Zij voelt zich echter ook gesteund door opvattingen die breed in onze samenleving gedragen wor den. Veel mensen vinden vloeken en schelden namelijk onbeschaafd, onfatsoenlijk, en bij verbaal geweld toont iemand dat hij/zij geen respect heeft voor zijn medemens. Om die bewustwording te vergroten, moet er flink aan de weg getimmerd worden. Dat gebeurt opzichtig met bijv. grote stationsaf fiches. Verreweg de bekendste hiervan is de poster met de papegaai, met daarop de tekst 'Vloeken is aangeleerd. Word geen napra- ter!'. Een kleinere versie hiervan staan o.a. bijv. ook langs de N59 bij Oude-Tonge en langs de Staverseweg ter hoogte van Som- melsdijk. De papegaai heeft zozeer de aan dacht getrokken, dat hij inmiddels het beeld merk geworden is van de Bond tegen het vloeken. De activiteiten van de Bond blijven echter niet beperkt tot posteracties op stations, in bushokjes, langs autowegen en op Schiphol, maar ze doet meer. Zo worden door middel van posters gerichte campagnes gevoerd voor bepaalde (beroeps)groepen, bijvoorbeeld de voetbal sport ('Een vloek mist ieder doel"), de gezondheidszorg ('Vloeken is ongezond'). de effectenbeurs ('Vloeken is nooit een optie"), en de literaire schrijvers ('Men uw pen"). Ook wordt er geprotesteerd tegen vloeken en godslastering in media en recla me, er worden presentaties verzorgd bij clubs en verenigingen, er wordt promotie materiaal uitgegeven en voorlichting gege ven op zowel basisscholen als middelbare scholen. Zoals u begrijpt, kosten deze voorlichtings activiteiten en reclames veel geld. Dit werk wordt dan ook mogelijk gemaakt door de bijdragen van de inmiddels meer dan 32.500 donateurs. Het merendeel hiervan is kerke lijk meelevend. Echter, steeds vaker worden er ook giften ontvangen van personen die zich meer in het algemeen zorgen maken over de toenemende taalvemiwing. Verder ontvangt de bond financiële steun van onder andere kerken en bedrijven. De eerste werkgroep van de Bond tegen het Vloeken werd opgericht in maart 1991, en wel op Goeree-Overflakkee. Inmiddels zijn in Nederland meer dan 40 werkgroepen actief die in eigen stad, regio of dorp het vloeken bestrijden. Ze plaatsen bijvoorbeeld borden langs wegen en in toenemende mate op sportvelden. Ook op Goeree-Overflakkee zijn langs de velden van de voetbalvereni gingen 'Stellendam' en 'De Jonge Spartaan' borden peplaatst met de tekst 'een vloek mist ieder doel'. Verder presenteren deze werk groepen het werk van de Bond met stands op jaarmijkten en braderieën, werven dona teurs en vragen op allerlei andere manieren aandacht voor een eerbiedig gebruik van Gods naam. Heeft u of heb jij iiuniddels sympathie voor het werk van deze Bond gekregen en wilt u of wil jij het werk blijvend steunen, vul dan onderstaande bon in en geef je op als dona teur. Voor meer informatie of materialen (lespak ket, stickers, etc.) kunt u informeren bij de werkgroep Goeree-Overflakkee, tel.: 0187- 486201. En voor diegenen die internet heb ben: kijk ook eens op www.bondtegenvloeken.nl. Naam: dhr./mevr./fam. Adres; Postcode en woonplaats: Telefoon: Handtekening: Deze bon opsturen naar: Secretariaat Werkgroep Goeree-Overflakkee, Pimpelmees 45, 3245 TW Sommelsdijk. belast moet worden door extra geluid en emissies. Op het gebied van emissie is al jaren duide lijk zichtbaar dat de centrale van EON een grote producent is van NOx (en andere) uit stoot. Op mooie zonnige dagen is de okerge- le band boven de Maasvlakte, Europoort en Botlekgebied duidelijk zichtbaar. EON heeft hierbij altijd een directe emissieüjn vanuit de schoorsteen in deze laag. Ook de erts- overslaande bedrijven veroorzaken een sto- femissie die blijft hangen in de lage luchtla gen. Daarbij mag niet worden vergeten dat ook de chemische en petrochemische indus trie hun steentje bijdragen tijdens hickups en upsets in het proces, start- en stopprocedu- res, productiefouten, incidenten, etc. Al deze emissies hebben de gewoonte in de lage luchtlagen te blijven hangen en zich te verspreiden boven de kust, waarbij gezond- heidsbelastende effecten van daar wonende en recreërende mensen niet uit te sluiten zijn. Met het uitbreiden met nieuwe industrie zal deze milieubelasting niet mogen vergro ten. Dat betekent dat de bestaande eisen en nonnen strenger dienen te worden en beter dienen te worden gehandhaafd. Dusver wordt ons inziens te gemakkelijk omgegaan met de melding van een bedtijf van een upset en de hierdoor veroorzaakte emissie. Samengevat: Verplaatsen van geluidsbelas tende industrie uit Rotterdam naar de Maas vlakte (1 en/of 2) dient te worden uitgeslo ten. Het geluidsbelastende effect op de rusti ge gebieden op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden is onevenredig negatief groot dan de verbetering van de toch al her rie bevattende (en blijvend bevattende) stad. Geluidsbelastende industrie die laagfre- quente geluidshinder produceren, dienen zo mogelijk volledig te worden afgeschermd van onbelemmerde geluidsdragende vlaktes zoals zee en strand (geluid over water draagt enorm ver). Deze industrie, zoals de trans portbandbedrijvende industrie als ertsover slag, en de kraanbaanbedrijvende container industrie, moet zo veel mogelijk worden ingebouwd. Een geluidsbarrière dient te worden gerealiseerd zodat de namurlijke woonomgeving op de eilanden, de rust- en stiltegebieden en de recreatiegebieden wor den afgeschermd van deze zware en gezond- heidsschadende geluidshinder. Let wel, een hoge geluidswal zorgt er slechts voor dat het geluid verder neerkomt en verplaatst het probleem over een grotere afstand. Geluid dient te worden afgebogen naar de gebieden die toch al geluidsbelast zijn en waar dit dus niet opvalt. De geluidscontouren mogen der halve niet buiten de grenslijnen van de Maasvlakte komen! Emissies, zoals nu reeds in overmaat worden veroorzaakt door de industrie en onder ande re de EON energiecentrale, dienen te worden verminderd tot een onschadelijk niveau. Dit betekent dat het totaal van de emissies moet verminderen en ook de nieuw te plaatsen industrie geen vermeerdering van de emis sies mag veroorzaken! Hoogachtend, mevr. ing. S.M. Dekker-Steehouwer Doomweg 1 3253LA Ouddorp Lezen en voorgelezen worden is voor kin deren spelen met de werkelijkheid. Een spel zonder grenzen, een spannende ont dekkingsreis door een wondere wereld waarin alles mogelijk is. Het leert uw kind de wereld begrijpen en heeft een positieve invloed op de taalvaardigheid. Voor lezen en voorlezen zijn boeken nodig, maar voor ouders en opvoeders is het belangrijk te weten welke boeken er zoal zijn en hoe een keuze te maken. Het kiezen van het juiste boek op het juiste moment motiveert een kind om zelf te gaan lezen. De Lettertuin verzorgt avonden in huiselij ke kring met als doel het onder de aandacht brengen van kinderboeken. Er wordt voor- Uchting gegeven over voorlezen, u hoort waar u op kunt letten bij het kiezen van boeken voor kinderen en wat u allemaal met kinderboeken kunt doen. Daarnaast is het mogelijk om boeken te bestellen. Deze bijeenkomsten zijn uiteraard geheel vrijblijvend en u steekt er een boel van op. Aan het verzorgen van een kinderboeken avond zijn geen kosten verbonden, sterker nog: iedereen die zijn deuren opent voor een dergelijke bijeenkomst krijgt een atten tie als dank voor de gastvrijheid. Is uw nieuwsgierigheid gewekt? Maak een afspraak, nodig een aantal belangstellende familieleden, vrienden en kennissen uit en u hebt een informatieve en gezellige avond bij u thuis. Meer informatie? Neem dan even contact op met Siska Willemsen (Stel lendam), tel.: 0187-485934 of Diana Pape (Ouddorp), tel.:0187 683877, of kijk op de website: www.lettertuin.nl. MEDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 2 bij schaakvereniging 'de Zwarte Pion', gespeeld op 14 september jl. Van den Ouden - Hennekes 1/2-1/2 Moedt - Den Haan 1-0 Neleman - Boeter1/2-1/2 Van Prooijen - Minnaar1-0, Van der Staaij - Loosjes 1-0 Mulder - De Jager0-1 Dupree-Noordijk1-0 Struik-Van der Waal1/2-1/2 C. Smit-Bom0-1 M. Lagendijk - Van der Velde .1-0 Peeman - Meiaard1-0 MIDDELHARNIS - De publieke belangstelling was nihil, zaterdag morgen in het Waterschapshuis in Middelharnis. Toch speelde zich daar toen de eerste fase af van de aanstaan de waterschapsverkieziugen, waar van iedere burger op Goeree-Over flakkee vanaf volgend jaar de (finan ciële) gevolgen zal ondervinden. Vanaf 1 januari 2005 zal het Water schap Goeree-Overflakkee opgaan in het grote waterschap Hollandse Delta. Dit nieuwe waterschap wordt met 1 miljoen inwoners één van de grootste waterschappen in ons land. Bij dit nieuwe waterschap behoort ook een nieuw algemeen bestuur. De verkie zingen hiervoor zullen van 24 septem ber tot en met 6 oktober worden gehouden. In de aanloop naar deze verkiezingen zijn zaterdag 11 september zowel in Middelhar nis als in IJsselmonde verkiezingsschouwen gehouden. Bij een verkiezingsschouw gaan de kandidaten met elkaar in discussie over diverse onderwerpen die in het nieuwe waterschap van belang zullen zijn. In Mid delharnis stond het thema: 'Hoe houden we het water levend?' centraal, waarbij de gevolgen van het Kierbesluit en de ontwik kelingen rond Deltanatuur eveneens zouden worden betrokken. Twaalf kandidaten had den van de uitnodiging gebruik gemaakt, waarvan er vier afkomstig waren van Voor- ne-Putten. Levend water Na een inleidend woord van dijkgraaf Goe- koop hield Kees Stoutjesdijk, zowel bij het huidige als toekomstige waterschap hoofd planvorming, een toelichting op het onder werp van deze dag. Wat is levend water? Dat is water dat biochemisch gezond is, waarin flora en fauna voldoende voorkomen, als basis kan dienen voor de leefbaarheid van een gebied en dat zowel voor de landbouw als de recreatie te gebruiken is. Problemen die zich daarbij kunnen voordoen, zijn bij voorbeeld het ontbreken van voldoende water in een gebied, te weinig diepte van het water, wisselingen in peilstand en zoutge halte, vervuiling en onvoldoende doorspoe ling. Voor Goeree-Overflakkee mag daarbij ook de invloed van de zoute kwel niet onver meld blijven. Door een nieuw waterbeleid kan een deel van deze problemen worden aangepakt, zoals door het vasthouden, ber gen en afvoeren van het water en het schoon houden, scheiden en zuiveren ervan. Ook kan via de gemeenten invloed worden uitge oefend op de ruimtelijke ordening, de stede lijke waterplannen en de aanpak van de rio lering. Aangezien de kosten voor een derge lijk nieuw beleid hoog zijn, wordt zoveel mogelijk gezocht naar het combineren van functies, bijvoorbeeld door recreatief gebruik. Als voorbeeld van een goed uitge werkt plan noemde Stoutjesdijk het nieuwe Rrekenplan, dat vanaf Stad aan 't Haring vliet richting Oude Tonge wordt aangelegd. In dit krekenplan zijn praktische zaken zoals waterberging, waterafvoer en -aanvoer, recreatie en natuur gecombineerd, met als extra toevoeging een verbetering van de ver keersveiligheid door de aanleg van een fiets pad. De toelichting van Stoutjesdijk werd gevolgd door een concrete invulling van het woord 'schouw'. Bij een officiële schouw controleert het waterschap of een dijk goed is onderhouden of dat een duin in goede staat verkeert. Bij deze verkiezingsschouw hoor de dus een uitstapje naar buiten en wel naar de watergang tegenover het waterschaps huis, waar een goede waterberging is gecombineerd met een nieuw fietspad. Weer binnengekomen mochten de kandida ten vervolgens hun zegje doen. Al snel werd in de discussie duidelijk dat er op Voome- Putten en Goeree-Overflakkee geheel ande- Discussiërende waterschappers. Op de foto v.l.n.r.: Joh. van Nieuwenhuyzen (Melissant), J. Klepper (Ouddorp), J. van Leeuwen (Rozenburg), J. Kalle (Herkingen) en P. Kome (Rockanje). Dus 2 'overkanlerstussen de eilanders! re problemen leven. Met name het span ningsveld dat leeft tussen de belangen van de agrariërs en de natuurbeschermingsorgani saties is opVoome-Putten kennelijk veel minder aanwezig. De discussie ging dan al snel over deze problematiek, in plaats van over het Kierbesluit en Deltanatuur. Natuur en landbouw De uit Rockanje afkomstige kandidaat voor de ingezetenen P.J.J. Kome is zowel agrariër als natuurbeschermer. Hij meent dat natuur en landbouw moeten samengaan in een totaal concept. Met name pleitte hij ervoor dat de benodigde waterberging niet wordt berekend in percentages oppervlaktewater maar in kubieke meters, dus in diepte. Kome was het eens met de stelling dat bij gemeen telijke uitbreidingsplannen rekening gehou den moet worden met de mogelijkheid tot voldoende waterberging. Daarbij vond hij het van belang dat bij conflicten tussen waterschappen en gemeenten de provincie als bovenliggend bestuursorgaan zou wor den ingeschakeld om te bemiddelen. Ingeze tenen-kandidaat A.H. van Marion uit Helle- voetsluis merkte in dit verband op dat, wan neer er belangen van projectontwikkelaars in het geding zijn, er in nieuwbouwwijken vaak niet voldoende waterberging wordt aange legd. Mevrouw T. Both, kandidaat namens de categorie Gebouwd en huidig water schapsbestuurder van het Waterschap Goe ree-Overflakkee, voegde daaraan toe dat het niet aanleggen van goede waterplaatsen nog wel eens duurder uit zou komen. Een ander punt: de waterkwaliteit, werd aan geroerd door G. Karst uit Oostvoome, kan didaat voor bedrijfsgebouwd en tevens voor zitter van de Kamer van Koophandel kring Hollandse Eilanden. "Hoe ga je om met de overstort van rioleringen?", stelde hij als discussiepunt. Algemeen was men van mening dat er in het nieuwe waterschap gro te aandacht besteed moet gaan worden aan dit onderwerp. Wanneer bij grote regenval de riolering het afvoeren van het regenwater niet meer aankan, komt deze overstort terecht in het open water van sloten en rivie ren, met soms desastreuze gevolgen voor de aanwezige visstand. Volgens mevrouw M. van Rossum, eveneens huidig bestuurder van het Waterschap Goeree-Overflakkee, is op Oostflakkee een oplossing hiervoor gevonden door het IBA systeem voor het buitengebied, waardoor de dorpsriolen wor den ontzien. In Dirksland is voor de over stort een groot bergingsriool aangelegd. Eendjes voeren Huidig heemraad van het Waterschap Goe ree-Overflakkee de heer Joh. van Nieuwen huyzen kaartte vervolgens een onderwerp aan wat de gemoederen flink in beroering bracht: het verschil in de beleving van het water tussen een gewone burger en een agra riër. "Voor een burger moet het water in de sloten en vijvers leuk hoog staan. Dan kun je eendjes voeren. Maar dat deugt niet als waterberging in een nieuwbouwwijk, want zodra er veel neerslag valt staat het water tot in de kelders." In de discussie die daarop volgde, kwamen de voor- en tegenstanders van de natuurvriendelijke oevers en een natuurvriendelijke inrichting van het land schap uitgebreid aan het woord. De kandida ten met een agrarische achtergrond waren niet altijd even goed te spreken over de gevolgen hiervan. "Ganzen die de boel kaal vreten. Veel ratten in de oevers. Distels. Muggen!" Zaken die een agrariër duidelijk niet tot vreugde stemmen. En aan de andere kant de mening van onder meer de 'natuur mensen' W. Balde en T. Both, die menen dat natuurvriendelijke oevers bijdragen tot een ecologische zuivering van het water, waar door de kwaliteit verbetert en die bovendien zorgen voor een hoge belevingswaarde van de natuur. Kandidaat ongebouwd en even eens huidig waterschapsbestuurder J. van der Wende uit Ouddorp gaf weliswaar toe dat het landschappelijk aanzien hierdoor verbetert, maar meende tevens dat de agra riërs vaak de nadelige financiële gevolgrai moeten dragen. Volgens Kome zou dit voor komen kunnen worden door vantevoren bij de planvorming eerst ter plekke te gaan overleggen met de grondeigenaren. Naar zijn mening maak je op die manier een inte graal plan waarbij ieders medewerking voor af wordt verkregen. Een opmerking waar Balde geheel mee kon instemmen. De soms zeer geanimeerde discussie verlok te Karst tot de opmerking"Het lijkt hier wel een Poolse landdag!" Samenvattend kan gesteld worden dat deze verkiezingsschouw met name interessant was voor de kandidaten zelf, die op deze wij ze kennis konden nemen van eikaars stand punten. Voor de kiezers is het vooral zaak een goede afweging te maken op wie zij hun stem zullen uitbrengen. Het besturen van een dergelijk groot waterschap stelt hoge eisen aan de bestuurlijke kwaliteiten. Om de meningen van de kandidaten over diverse onderwerpen na te kunnen lezen, is er nu een speciale verkiezingssite via het internet op te zoeken: www.wshd.nl/verkiezing. ledere kandidaat staat hier met foto en toelichting uitgebreid vermeld. Op vrijdag 24 septem ber wordt bovendien een speciale verkie zingsfolder onder alle inwoners verspreid. Op zaterdag 18 september wordt ook in Roc kanje een verkiezingsschouw gehouden waarbij eveneens enige kandidaten van Goe ree-Overflakkee aanwezig zullen zijn. Deze bijeenkomst vindt plaats in Strandtent Bad- lust aan de Swinsedreef in Rockanje en begint om 10.45 uur. Op zaterdag 11 september 2004 organiseer de hengelsportvereniging 'de Viscromte' een koppelwedstrijd in het Zuiderdiep. Na inschrijving waren er 17 koppels die hun geluk wilden gaan beproeven, nadat de zomerpauze is afgelopen. Het was goed vis- weer, een lekker zonnetje, wel behoorlijk wat wind, maar die stond toch in de rug, dus daar hadden de vissers geen last van. Zoals bijna altijd in het Zuiderdiep waren de vangsten erg wisselend. Zo hadden de win naars Teun van der Poel en Peter Looij ruim 42 kilo, terwijl de laatste nog geen 2 kilo hadden; ook waren er 2 koppels die hele maal niets vingen. In totaal werd 168,54 kg vis gevangen. Al met al was het een leuke visdag, en na de wedstrijd gezellig napraten onder het genot van een drankje, een patat je of een balletje... Onderstaand de uitslag. l.T. van der Poel en P. Looij, 42,040 kg 2. J. Bruggeman en J. de Visser, 27,940 kg 3W. Netten en A. Netten 15,300 kg 4. C. Pijl en C. Pijl, 14,380 kg. 5A. Schaaf en BBerkenbosch, 11,600 kg 6. P. Schaaf en M. Aartsen, 9,960 kg 7. J. Witte en P. van Nimwegen, 11,000 kg De volgende wedstrijd wordt op zaterdag 25 september gehouden in het Voorns Kanaal; inschrijven van 7.15 tot 7.45 uur, vissen van 09.00 tot 14.00 uur. In 2004 hebben de palingvissers bij hengelsportvereniging 'De Viscromte' weer zes avonden hun wedstrijd gevist. Aan het eind van dit seizoen luidt de totale uitslag als volgt: 1. Teun Pijl 2. Niek Bazen 3. Jan Landman 4. Ruud Rijke 5. Andre van Heukelen 6. Leon Struik 7. Kees Struik 8. Leo Bolier 9. Pim van Mourik 10. Jaap Mastenbroek 11Gerrit van Zielst 12. Janus Jansen 13. John Wolfert 14. Piet Kalle 15. Aad van Mourik 16. John de Jong 17. Hen van Heukelen 18. Piet van der Groef 19. Marius Knops 20. Thomas Knol In verband met het 5-jarig bestaan van de Stichting Wereld Wijde Zending Concerten en als uiting van grote dankbaarheid voor alles wat God de Stich ting in die tijd heeft gegeven, organiseert WWZ- Concerten op zaterdag 2 oktober een fantastisch Lustrumconcert in de Grote kerk te Dordrecht. Aan dit concert wordt medewerking verleent door het Jong christelijk Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' 0.1. V. J. Kramer, Jongerenkoor 'Con Amo- re' uit Dirksland en Jongerenkoor 'Jigdaljahu' uit Barendrecht, beide o.l.v. W.A. den Hertog, Kees Alers (dwarsfluit), Anja van der Maten (hobo), Clarissa van de Weerd (sopraan). Klaas Jan Mul der (orgel en vleugel) en ds. T. Vanhuysse (ope ning en sluiting). De aanvang van het concert is 19.30 uur, de kerk is open vanaf 18.45 uur. De kaartverkoop is maandag 13 september gestart. Toegangskaarten kunt u bestellen bij Boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk, Boekhandel Van den Tol te Dordrecht, Boekhandel 'De Kandelaar' te Ridderkerk en WWZ-Concerten, tel. 0187- 603510 en website www.wwz-concerten.nl. De opbrengst van dit concert is bestemd voor het werk van de Stichting 'In de Rechte Straat' en met name het Evangelisatiewerk in Tongeren (België). In verband met de te verwachten drukte raadt de organisatie u aan om tijdig uw kaarten te kopen. Allen hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13