Dammen en schaken in Ouddorp Woningbouwvereniging Beter Wonen viert jubileum ook met uitgave van boek Jongerengroep keert enthousiast terug van Indrukwekkende reis naar Taizé 'WK Good Luck verslagen in eigen iiuis div. koelcellen eiiaudbi-iiieuws Een wandeling door de geschiedenis... 450,00 Opbrengst collecte Kankerbestrijding 1 TE HUUR üiit WÊlir Coöp. Koelhulsver. Den Bommel PAGINA 4 DINSDAG 14 SEPTEMBER 2004 De kop is eraf! Afgelopen maandag werd de Ie ronde gespeeld in de huishoudelijke com petitie van de schakers en dammers. Na een wisselvallige zomer, waarin iedereen op zijn of haar manier de batterijen heeft opgeladen - de één middels vakantie.de ander door deel te nemen aan het zomerschaak- en damtoer- nooi in de Dorpstienden te Ouddorp, was bijna iedereen present om elkaar weer het leven zuur te maken achter de stukken en schijven. Een oude bekende, Cees Tanis, is weer terug bij het dammen in Ouddorp. Hij speelde met zwart tegen Wim van Schie. Net als vroeger speelde hij een gedegen partij, maar helaas, in een zes om zes stand maakte hij een fout. Na een 2 om 3 doorbraakcombinatie moest Tanis zich gewonnen geven. De partij tussen Van den Ouden en Floreste- ijn verliep aanvankelijk in het voordeel van Van den Ouden, die twee schijven voor kwam. Floresteijn wist toch nog tegenspel te krijgen en kwam op dam. Van den Ouden wist, ondanks grote tijdnood, uiteindelijk de winst binnen te halen. C. Mierop en J. van Koppen wisten zo te manoeuvreren dat beiden zo nu en dan een zet konden doen. Beide kwamen op dam en zeven schijven. Mierop wist nog een schijf te veroveren, ten koste van een doorbraak naar een tweede dam voor Van Koppen. In het verre eindspel verzuimde Van Koppen de winst, waardoor de partij in remise ein digde. Regerend kampioen Arie Baas nam het op tegen Adam van Huizen, die naast schaken ook veelvuldig achter het dambord zit. Rond de 20e zet vergiste Adam zich deerlijk in een onregelmatige Siciliaan, en moest een kwa liteit inboeten. Daarna liep zijn zwarte koning pardoes in een matnet en restte hem niet anders dan Arie te feliciteren. Eeuwit Santifort en Piet Speelman speelden een damegambiet waarin beiden kansen had den, maar waar Piet uiteindelijk het meeste 'inzicht' had en het punt middels mat wist binnen te halen. Zoon Jaap Santifort nam het op tegen plaats genoot Hans van Esvelt. Een Nimzo Indi sche partij waarin het evenwicht nergens verbroken werd ondanks hardnekkige pogingen van Jaap. Reniise derhalve. Peter Derrez, de revelatie van het afgelopen seizoen, legde het af tegen Frans Troost. Ook hier een damegambiet waarin Frans een pion wist buit te maken. In zijn pogingen om tegenspel te creëren ging Peter te ver door zijn toren in te laten sluiten en gaf hij zich gewonnen. Wilko Breen trof het niet met zijn eerste par tij van het seizoen tegen Reinier van der Wende: een doorschuif Caro-Kan waarin zwart wit het initiatief gaf; nadat de witte aanvalspogingen bekwaam waren ingedamd nam Reinier het heft in handen en pakte de winst met een uitgekiende pionnenwals. Kees van den Nieuwendijk moest lang zwoegen tegen Krijn van der Wende om de vis op het droge te halen. Ook hier een dame gambiet waarin Kees een pion wist te vero veren. Het eindspel was lastig, mede door goed verdedigen van Krijn, maar uiteinde lijk wist Kees het juiste plan te vinden en de winst binnen te halen. OUDDORP - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding, het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), heeft in Ouddorp 4.931,26 opgebracht. Dit geld wordt besteed aan projecten op het terrein van wetenschappelijk kanker onderzoek, voorlichting en patiëntenbe geleiding. De KWF afdeling Ouddorp bedankt iedereen hartelijk voor zijn of haar bijdrage. Speciaal dank aan de col lectanten voor hun geheel belangeloze inzet voor het goede doel. Hans van Meenen was dichtbij een sensatie deze eerste speelavond; zijn tegenstander Willem-Jan Tanis (nummer 3 van het afge lopen seizoen) overspeelde duidelijk zijn hand en kwam in een precaire stelling terecht. Na enige zetten bood Hans remise aan, wat Willem-Jan in grote dank aanvaard de. Zijn stelling was nog steeds dubieus op dat moment. Tot slot wist Jan Verzijden te winnen van Wiüie Tanis-Koole. Ook hier een damegam biet, waarin Willie een paard aan de rand zette en deze enkele zetten later ook in het doosje mocht doen. Willie zette zich echter schrap ondanks een stuk achter, en Jan moest zwoegen en zwoegen. Een leuke sch- windel bracht Willie op een gegeven moment dicht bij de remise (misschien nog wel iets meer), maar helaas verkoos ze een verkeerd plan en verloor. Er lijkt in liet kader van het jubileum van één van de jongste woningbouw verenigingen van Goeree-Overflak- kee geen eind te komen aan de activi teiten. Op verschillende manieren is er bij het vijftigjarig bestaan van woningbouwvereniging Beter Wonen uit Goedereede stilgestaan bij het heuglijk feit. Maar vorige week vrij dag - bijna een jaar na de officiële datum - was er de receptie in de Dorpstienden in Ouddorp. Velen waren bijeengekomen om de vijftig jarige vereniging geluk te wensen, die ter gelegenheid van het feest ook de gemeenschap van Goedereede iets te bieden had: een jubileumboek. Blij was voorzitter P.A. Braber, dat hij veel bestuurders, afvaardigingen van college woningbouwverenigingen en aannemers kon verwelkomen tijdens de officiële recep tie van Woningbouwvereniging 'Beter Wonen'In het voorjaar van dit jaar mochten alle huurders van de jubilerende vereniging al delen in de feestvreugde, doordat ze de jaarlijkse - veiplichte - huurverhoging terugkregen in de vorm van Iriscadeaubon nen. 'Beter Wonen' laat binnenkort nog op een andere wijze zien dat zij midden in de eilandelijke samenleving staat en dat ze die samenleving ook dienstbaar wil zijn, want ter gelegenheid van het jubileum zal de ver eniging straks een flinke bijdrage geven aan de totstandkoming van een Stiltecentrum in het Ziekenhuis van Drrksland. Dit zal een ruimte zijn waar men 'stil kan zijn' als daar behoefte aan is, bijvoorbeeld als de patiënt een moeilijk te verwerken bericht krijgt over zijn of haar ziekte. Er is dan een vertrek waar de rust is om tot bezinning te komen of voor gebed. Geschiedenis Braber ging tijdens zijn toespraak terug in de geschiedenis, toen op 22 oktober 1953 in het voormalige gemeentehuis van Stellendam de woningbouwvereniging werd opgericht. Volgens Braber heeft de oprichting van de woningbouwvereniging in die tijd veel moeite gekost, maar uiteindelijk was het zover: de woningbouwvereniging had in het begin van haar bestaan zesentwintig leden, maar geen huizen en geen personeel en vrij wel geen geld: "Er moest zelfs geld worden geleend van wethouder L. Visser", aldus Braber. Hij veronderstelt dat dit bijzonder frustrerend moet zijn geweest voor de woningbouwvereniging. Het bleek nog even te duren voor dat de Woningbouwvereniging zelf huizen kon gaan bouwen: acht wonin gen aan de Kerkhoflaan in Stellendam waren in I960 de eerste woningen die onder het beheer van 'Beter Wonen' konden worden gebouwd. Verder nam de vereniging wel het ■§m 'Êêa De heer A. Troost (links) ontvangt uit handen van voorzitter, de heer P.A. Braber het jubileumboek. onderhoud en beheer over van woningen die eigendom van de gemeente waren. Braber verhaalde de groei die de woning bouwvereniging heeft doorgemaakt, van het eerste kantoor in een woonhuis bij één van de bestuursleden tot aan het huidige pand aan de Markt in Goedereede het voormalige gemeentehuis wat de woningbouwvereni ging in 1978 in gebruik nam. De vijftig jaar 'Beter Wonen' blijkt een heel dynamische periode te zijn geweest, die niet altijd over rozen is gegaan. En nog zijn er veel uitda gingen voor de vereniging, die inmiddels ruim 1100 woningen onder haar beheer heeft. Maar volgens Braber is "Beter Wonen klaar voor de volgende vijftig jaar". Jubileumboek Dat er in de afgelopen vijftig jaar veel is ver anderd in 'woningbouwland', blijkt uit het jubileumboek dat tijdens de bijeenkomst werd gepresenteerd. Voorzitter Braber, de samensteller van het boek deelde de aanwe zigen mee dat het een hele klus is geweest om het boek samen te stellen, maar hij heeft er altijd met plezier aan gewerkt. Het boek werd overhandigd aan de heer A. Troost omdat hij zijn sporen binnen de woning bouwvereniging over lange tijd heeft ver diend: van 1957 tot 1980 was hij commissa ris en van 1980 tot heden bestuurslid. Het boek is een uitgave geworden van ruim tweehonderd pagina's en wordt opgefleurd met een groot aantal foto's, zowel in kleur als in zwart-wit. Naast een stukje geschiede nis van de gemeente Goedereede is er een uitgebreide geschiedenis geschetst van de <t!nHi'!imKmmmmmBmmmmmammmmmmmmmm^tmmmmmmmmmamiimi'mimimumiHimBiiaiiiummiwm: ------------------------------------------- Tijdens de oprichting van de woningbouwvereniging was de heerJ. Baron van Knobelsdorff burge meester in Goedereede. Ook liij was aanwezig op de jubileumbijeenkomst. Op de foto is hij in gesprek met burgemeester J. de Prielle (links). laatste vijftig jaar van de woningbouwver eniging. Het boek laat zien dat de geschiede nis van de vereniging veel bewogen is geweest en deze historie is uiterst minutieus beschreven. Ondanks dat er in het boek veel grote en kleine feiten vermeld worden laat het zich gemakkelijk lezen en is het zéker een voor diegenen die geïnteresseerd zijn in de geschiedenis van de Woningbouwvereni ging en in de veranderingen die in de afgelo pen vijftig jaar hebben plaatsgevonden bin nen de gemeente Goedereede, een waarde vol bezit. Ook burgemeester J. de Priëlle was op de receptie aanwezig. In zijn toespraak sprak hij over 'onze' woningbouwvereniging omdat Beter Wonen een integraal onderdeel uitmaakt van de gemeenschap. Hij wenste de vereniging van harte geluk met het bereiken van de mijlpaal. "Vijftig jaar geleden gestart zonder woningen en nu het beheer over 1117 woningen in de vier woonkerken en dit aan tal zal volgend voorjaar zijn uitgebreid tot 1200 woningen". De burgemeester wees erop dat de vorm waarin de Nederlandse woningcorporaties hun werkzaamheden verrichten uniek is in Europa en dat ze daarom de bijzondere belangstelling van de Europese Gemeen schap hebben. Het was De Priëlle opgeval len dat bij 'Beter Wonen' het welbevinden van de huurders centraal staat in haar hande len. "Beter Wonen is in de samenleving van Goedereede geworteld en herkenbaarheid, aanspreekbaar zijn en actief participeren in het maatschappelijk verkeer vormen hier voor de voorwaarden", aldus de burgemees ter. In zijn toespraak wees De Priëlle ook op de vele veranderingen die er plaats vinden bin nen de volkshuisvesting. "Individuele wen sen van de huurders zullen steeds belangrij ker worden en bestaand vastgoed zal blij vend geschikt moeten zijn, dan wel geschikt worden gemaakt voor de doelgroepen. Namens de Federatie van eilandelijke woningbouwverenigingen sprak De heer Robijn uit Drrksland. Voor hem was het een vraag waarom er in het westen van het eiland pas zo laat werd begonnen met het oprichten van een woningbouwvereniging, want de andere verenigingen op het eiland zijn van aanzienlijk hogere leeftijd. "Was er in het westen soms meer angst voor de regenten en kwamen de arbeiders daar nog heel lang op de tweede plaats?" zo vroeg hij zijn toehoor ders af. Toch feliciteerde hij de 'Benjamin' met het jubileum en hij wenste de jubileren de vereniging sterkte bij de aanpak van de nieuwe uitdagingen die op de verenigingen afkomen. Robijn sprak de wens uit dat de sociaal zwakkeren en ouderen nog een belangrijke plaats bij het werk van de woningbouwvereniging zouden blijven innemen. MIDDELHARNIS - De oecumenische werkgroep Goeree-Overflakkee orga niseerde in samenwerking met Ds. Leen Jan Lingen een jongerenreis naar Taizé van donderdag 8 tot en met zondag 11 juli. Uiteindelijk vertrok er een groep van 21 mensen. Iedereen kwam terug met ervaringen die men niet had willen missen. Wat is Taizé? Taizé is een dorpje, dat op een prachtige heuvel is gelegen in Bourgondië, Frankrijk. Tevens is daar een plaats waar het geloof op een bijzondere manier beleefd wordt. Een internationale groep van broeders uit ver schillende kerken probeert daar gestalte te geven aan een christelijke gemeenschap. De stichter, broeder Roger Schutz, wist in 1944 nog niet dat zijn 'droom' duizenden jonge ren zou gaan aantrekken uit alle delen van de wereld. Maar zo gebeurde het wel en het Bourgondische pelgrimsoord is er tot op de dag van vandaag. Dagelijks zijn er ontmoetingen, gesprekken en studies. Ook de maahijden zijn gezamen lijk. Hoogtepunten van de dag zijn de drie gebedsdiensten in de verzoeningskerk op het terrein. Het interieur - een ruimte zonder stoelen met wat kaarsen en iconen - brengt je gelijk al in een gewijde sfeer. De liederen die uit enkele korte regels bestaan, welke steeds worden herhaald, de lezingen in ver schillende talen, ze reiken over landsgrenzen heen. Niet een preek, maar de stilte vormt de kern van de dienst. In het begin hebben bezoekers moeite met deze stilte, maar hoe verder je komt in de week, hoe meer je die gaat waarderen. Iets voor jongeren?! De reis begon op donderdagmorgen 5.00 uur, per touringcar. Tien uur later kwam men na 850 km rijden in Taizé aan. Daar was het snel de tenten opzetten, eten en 'naar de kerk'. Dat laatste - zou men verwachten - spreekt moderne jongeren toch niet aan. En dan wordt in Taizé zelfs drie maal per dag 'gekerkt'Als tussendoor ook bijbelstudies worden gegevens, gespreksgroepen plaats vinden en workshops worden gevolgd zal de reactie zijn: Trekt dat jonge mensen aan? Ja! er waren die dagen 3000 andere jongeren uit alle delen van Europa. De week daarna zou het dubbele aantal al aanwezig zijn. En zo gaat dat bijna het hele jaar door. Wat is het geheim van Taizé? Dat zullen in de eerste plaats de broeders zijn die met elkaar het leven delen en Christus willen volgen in alle eenvoud. Om dat 'authentieke' leven kan je niet heen. En daar zijn veel (jonge) mensen naar op zoek. In de tweede plaats zullen het de inleidingen en studies zijn. Ze zijn heel praktisch en gaan over de basics van het christelijk geloof en het leven, zoals verge ven, aanvaarden, delen, etc Ook daar is vraag naar. Maar waar jonge mensen vaak het meest door getroffen worden zijn de gebedsdiensten waar de stilte een belangrij ke rol speelt en waar je samen liederen zingt in alle talen terwijl je gewoon op de grond zit. Aansprekend zijn daarbij sommige 'ritu elen' Zoals een groot kruis dat vrijdag in het midden van de kerk op de grond wordt gelegd en waar jongeren hun lasten symbo lisch kunnen neerleggen. Of duizenden kaarsjes die worden aangestoken in de zater dagavonddienst ten teken van de opstanding van Christus. Rijen vormen zich ook als Broeder Roger na de dienst bij jongeren die dat willen de handen oplegt. Bijna niemand wil dat missen. En als je wilt kan je na de gebedsdienst in dé kerk met een van de broe ders praten of bidden over dat wat je bezig houdt. Zij stellen zich op tussen de zittende en zingende mensen. Het is een gewijde en toch ongedwongen manier van kerk-zijn. En dat zal de reden zijn dat de meesten niet even in de kerk zijn, maar er soms blijven tot diep in de nacht. Voor en door jongeren Taizé is een bijzondere ervaring. En naast geestelijk bijtanken is er ook veel gezellig heid. Je kunt prachtige wandelingen maken in de stiltetuin, of in de weidse omgeving. Je kunt wat drinken in café Otak, of souvenirs kopen in de winkel. Je kan kletsen met deze of gene of samen muziek maken bij je tent. En het is ook gewoon genieten van het veel kleurige en internationale gezelschap van allerlei talen en in allerlei kledij. Het is goed en leuk om overal leeftijdgenoten tegen te komen. Ze delen het eten uit, wassen af, bewaken de stilte in de diensten en maken de douches en wc's schoon. Ook de ordedienst wordt dag en nacht op de camping door jon geren geleid. Kortom: alles is voor en door jongeren. En: alles is perfect georganiseerd. Het is zelfs geen rotzooi. De deelnemers aan de jongerenreis naar Taizé. Je moet er geweest zijn Taizé is moeilijk uit te leggen. Je moet er zelf gewoon geweest zijn. En als je er geweest bent, dan wil je weer terug. Dat is ook met de groep jongeren van Flakkee het geval. De meesten willen zelfs volgend jaar een hele week. Misschien jij ook? Onder staande reacties kunnen uitnodigend zijn Wat ik vooral mooi vond aan Taizé was de zaterdagavond. De dienst was heel speciaal met kaarsen e.d. 's Avonds laat ben ik nog met een aantal anderen naar de crypte geweest onder de kerk en in de kerk zelf. Dit was echt indrukwekkend (stiltes, zacht gezang). - Gijsbert Taizé: wat is dat? Wat doet het met je? Wat moet ik daar? Wat het is, is erg moeilijk te omschrijven. Ik vond het prachtig! Wat het met me gedaan heeft is meer dan ik had gedacht. De stilte... prachtig!. Eindelijk rust om naar God te luisteren. Ook heb ik God in Taizé echt ervaren! Hij is echt goed! Wat ik daar moet: ik heb geleerd dat ik God meer nog moet bedanken. Ik ben erg bepaald bij het feit dat God zoveel voor me doet. Door Taizé ben ik een dankbaarder persoon geworden. - Marjolijn Het bezoek aan Taizé heeft mijn voorstelling overtroffen. De saamhorigheid die daar heerst is ongelofelijk. Iedereen praat met elkaar. Niemand wordt veroordeeld. Ieder een is gelijk. Een plaats om vaker terug te gaan. - Miriam Ubi caritas et amor, ubi caritas Deus ibi est. (waar zorg en liefde is, daar is God). Niet alleen dit lied vond ik mooi, maar de tekst sprak me ook erg aan. In Taizé is de liefde van God terug te vinden op de één of andere manier. Met nieuwe ideeën kom ik terug na deze bijzondere dagen. Ik ben erg blij dat ik dit mee heb gemaakt. - Evelyn Taizé: ik wist niet wat ik me er van voor moest stellen. Ik wist niet of ik er gevoelig voor zou zijn. Of het voor mij uit zou maken of niet. De eerste twee dagen vond ik het heel vreemd: 'dit was niks voor mij'. Maar na een paar gebedsdiensten ga je de stilte waarderen en ook volledig benutten. Maar wat voor mij echt indrukwekkend was, was de laatste nacht toen ik om 1 uur naar de kerk ging en daar nog steeds mensen liederen inzetten. Het is heel moeilijk te omschrijven, maar op dat moment voelde ik me echt thuis in een kerk! Ik wil zeker nog een keer terug en dan wel wat langer. - Martijn Ik vond het een geweldige ervaring om mee te maken. Dat er zoveel jongeren uit ver schillende landen naar Taizé komen met dezelfde ideeën en gedachten sprak me enorm aan. Nog groter was de verwondering hierover. In de kerkdiensten werd dit gevoel zelfs bijna tastbaar voor mij. Geweldig om zoveel liefde en energie te voelen bij het gezamenlijke gebed. Ik wil zeker nog een keer terug naar Taizé. - Marieke Taizé: met gemengde gevoelens kwam ik aan. Is het wel wat ik 'zoek', is het niet te 'zweverig', voel ik met hier wel thuis? Maar na een dag was ik er wel achter. Hier is God! De rust, stilte en de liederen in de kerk ervaarde ik als iets overweldigends. In Taizé heb ik even rust kunnen vinden en ik hoop dat ik door deze ervaring mijn geloof verder kan opbouwen. - Karin Gebruik maken van door mensenhand aan gelegde wegen razen we door de 24 -uurs economie en kom je duizenden mensen die elkaar niet groeten of zien, tegen! Taizé, een niets beduidend gehucht geeft aan duizenden inkeer, bezinning en rust Tijd voor een ander, tijd voor elkaar, tijd voor de Levende God Hier in Taizé kom dat allemaal aan bod Laudate omnes gentens, laudate dominum (Looft de Here alle volken) - Peter Taizé: een indrukwekkende ervaring! Drie keer per dag in een kerk stil zijn voor God samen met nog ongeveer 3000 andere men sen van over de hele wereld. Er achter komen datje niet alleen staat in je geloof. Er achter komen dat mensen uit India, Spanje, Zweden, Engeland, etc. echt allemaal dezelfde hoop, rust en liefde vinden door het geloof in Jezus Christus. Echt weer een enorme bevestiging dat God bestaat! Taizé: een plek om te groeien in geloof. - Jessica Ik vond Taizé een geweldige ervaring! Van tevoren had ik me wel een voorstelling gemaakt, maar zoals het uitpakte had ik me niet voor kunnen stellen. Super om met zoveel jongeren (ongeveer 3000) bij elkaar te zijn om gedachten uit te wisselen over God. De zaterdagavonddien.st vond ik het meest indrukwekkend. ZoVeel mensen met brandende kaarsen in de kerk. Uiteindelijk op weg naar frère Roger om zijn zegen te ontvangen. Kortom: zeker voor herhaling vatbaar. - Victor Taizé, een plek waar zoveel verschillende mensen van allerlei landen bij elkaar komen. Allemaal met andere gevoelens en gedach ten, maar toch een gemeenschap tijdens de aanbidding. En zelfs tijdens het eten. Wat voor mij vooral aansprak was de lange stilte tijdens de aanbiddingsdiensten. Iets wat ik echt mis in onze kerkdiensten. Deze vier dagen heb ik weer wat mooie ervaringen erbij gekregen. - Patrick Taizé is echt een ervaring rijker! Ik vond het zeer mooi om te zien dat zoveel jeugd Jezus Christus zoekt. Ik hoop dat veel mensen Hem gevonden hebben. Ik zelf vond het echt een ervaring rijker! Als het aan mij ligt vol gende keer weer! Vooral het zingen (met name het moment dat de gemeente 'inviel') vond ik mooi. - Jasper Samen zingen, samen stil zijn. Je verstaat het niet allemaal, maar je 'begrijpt' het toch wel. De diensten: ze zijn hetzelfde als 3 jaar gele den, 4 jaar geleden, 13 jaar geleden, 20 jaar geleden. En toch: het is altijd weer nieuw. Bijzonder vond ik dit keer de prior van Taizé, frère Roger, 89 jaar. Als hij de kerk binnenkwam liep hij schuifelend bijna aan het handje van een jongere broeder naar zijn plaats. Alsof hij een kind was. Maar daar gaat het juist om in Taizé: geloven is als een kind vertrouwen op God. Geweldig Taizé, ook met deze groep. Leen Jan Lingen Voor meer foto's en informatie: www.gk-middelhamis.nl kijk bij Overige Info - Oecumene; Voor contact met de reisleider Ds. Leen Jan Lingen: predikant@gk-middelhamis.nl MIDDELHARNIS - Zaterdag 11 september stond de eerste thuiswedstrijd van dit veldseizoen voor Good Luck op het programma. De korfballers uit MiddeUtarnis traden aan tegen Vriendenschaar uit Bodegraven. Bij mooi weer zag veel publiek dat Vriendenschaar behoorlijk lange aanvallen had, maar moeite had met scoren. Good Luck was niet geconcentreerd en speelde zonder enige beleving. Tactisch was het aan de zijde van Good Luck zeer zwak, maar Vriendenschaar kon hier niet van pro fiteren. Bij rust stond er dan ook een zeer magere 2- 3 achterstand op het scorebord. In de tweede helft kwam Good Luck redelijk uit de startblokken. Het creëerde veel meer kansen, maar verzilverde deze niet. Langzamerhand belandde het spel weer in een fase van chaos en bij Good Luck kon men dan ook elkaar, zowel aanvallend als ver dedigend, niet vinden. Toch werd er gestreden voor de punten en hierdoor kwamen de korfballers uit Middelhamis op een 4-3 voorsprong. Direct daarop volgde de gelijkmaker. Dit was voor Good Luck de genadeslag. 'Vriendenschaar liep kort daarop uit naar 4-6. Door een cruciale fout van de arbiter kreeg Good Luck een onterechte strafwoip tegen. In de slotfase verlieten Heidi Kamerling en Arjan Zondervan het veld voor Myma van Brussel en Arno Doomhein, maar ook zij konden het matige spel geen injectie geven. Good Luck kwam nog terug tot 5-8, maar Vriendenschaar had het laatste woord en zette het scorebord bij het eindsignaal op 5-9. Een zeer zwakke dag voor de formatie van coach De Leeuw, die zijn ploeg zag ploeteren tegen het goede voorverdedigen van Vriendenschaar. Maar er zijn genoeg kansen geweest om de wed strijd naar de hand van Good Luck te zetten. Er is dan ook veel te weinig gescoord. Het zat er vandaag blijkbaar niet in! Wellicht Iaat Good Luck volgen de week beter spel en resultaat zien, als TOGO uit Goes op bezoek komt. Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (2), Britt Abbas (1), Liesbeth Los (1) en Arjan Zondervan (1). a 45 ton p/cel Info: (0187) 6113 00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4