'Een lange lucifer': Zierikzee vocaal 2 in de Nieuwe Kerk Uitslagen Oostmoer Automobilist overleden na aanrijding Toontje hoger' Natuurfotowedstrijd van de NLGO Herfst/Winter Inzameling van de werkgroep Ozun Open Ochtend voor Vrouwen De laatste kans.... Helvoets Dameskoor zoekt zangeressen 1^ EIIAtlDBI^IEUWS Zierikzeese 'idolsvoor tweede maal van start EIIAIIDEII-IIIEUWS SDOK-ontmoetingsdag in de CHE te Ede Schotejil schoolslag recordwedstrijd thema Christelijke Kinderboekenmaand 2004 ..iHM De Nieuwe Kerk van Zierikzee zal op zaterdag 18 september een dag lang vol vocale klanken zijn. Oudere maar opvallend veel jonge zangtalenten zul len zich van 's morgens half tien tot aan het einde van de middag presente ren aan het publiek en een deskundige jury. Het zangconcours Zierikzee Vocaal! is een vervolg op de succes volle eerste editie van 2003. Vrije toegang Arrangementen Magazine Zuid-Holland Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef F2, geliouden op zaterdag 11 september jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Groep 1: Joan den Boer, Jerash, 235 pnt, tevens diploma F2 behaald; Joany Schults, Daisy, 231 pnt, tevens diploma F2 behaald', Cora V. Hulst, Sterte, 229 pnt, tevens diplo ma F2 behaald; Marlotte v.d. Veer, Katinka, NUMANSDORP- Het thema voor de Christelijke Kinderboekenmaand 2004 is 'Toontje hoger'. De actie maand begint op zaterdag 18 septem ber 2004 tijdens de jaarlijks CLK- boekenbeurs. Het thema Toontje hoger heeft diverse aspecten. Muziek maken en feest vieren. Maar ook kwa liteit willen leveren en het hogerop willen zoeken. Veel andere invulling van het thema is mogelijk Werkmap Verhalenwedstrijd Nieuw boek van David Hoogzand verraadt heimwee naar het alledaagse leven 'van toen' Fotografisch geheugen Lies Razenberg Nu de zomervakantie weer voorbij is en u vast en zeker mooie, leuke en of bij zondere natuurfoto's heeft gemaakt, willen wij u vragen om deze niet in de kast te laten liggen maar mee te doen aan de natuurfotowedstrijd die de ver eniging voor Natuur en Landschapsbescherming Goeree Overflakkee (NLGO) ter gelegenheid van het 2S-jarig bestaan organiseert. PAGINA 2 DINSDAG 14 SEPTEMBER 2004 Het lijkt een Zierikzeese idols', maar toch is Zierikzee Vocaal even iets anders. Het boeiende van dit concours is dat een veel heid van stijlen met elkaar strijdt om de hoogste eer. Zowel klassieke muziek, gos pelmuziek, popmuziek, volksliedjes en luis terliedjes zullen te horen zijn. Bovendien dingen ook twee zanggroepen naar de hoog ste eer. Daarnaast gaat niemand van de kan didaten af.: hoe wisselend de resultaten ook zijn, de jury zal altijd wel een muzikaal licht puntje ontdekken. Organisator van Zierikzee Vocaal is de Korencommissie Schouwen-Duiveland die zich ten doel stelt de zangkunst in de regio aan te moedigen en te verbeteren. Vandaar dat de wisselbeker, die vorig jaar gewonnen werd door Marjolein Kloet, nu staat te wach ten op een volgend aanstormend talent. Deelnemers kunnen zich presenteren aan een breed publiek. De kans is groot dat, ook al wordt er geen prijs gewonnen, de deelne mers kansen krijgen ook aan andere muzika le manifestaties zoals bijvoorbeeld Zierik- zingt mee te werken. Vanaf half tien is de kerk en het concours voor iedereen toegankelijk en zal Tabitha Jumelet als eerst de spits af bijten. Elke deelnemer krijgt een kwartier om zich van zo goed mogelijke kant te laten horen. Na drie deelnemers per ronde komt er al een jurybeoordeling. De kandidaat weet dan of hij of zij in de cate gorie goud, zilver of brons komt te vallen. Boven een bepaald aantal punten (40) wordt 'goud' uitgereikt. De beste gouden winnaars zullen dan tijdens een tweede ronde nog maals ten strijde gaan. Die finale vindt plaats tijdens een korenavond, eveneens in de Nieuwe Kerk, op vrijdagavond 15 oktober. De jury staat onder leiding van Liesbeth Franken. Andere juryleden zijn Ellengard Jense, Titia Dijkstra en de Ibemice Macbe- an. De presentatie is in handen van Mar van der Veer en de organisatie verzorgt Cor van Eek. De deelnemers komen zowel van Schouwen Duiveland als soms ver daarbui ten. Deelnemende koren zijn het Tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool De Bevelan- den en het projectkoor Waisisi. Deze treden op tijdens de tweede ronde van de dag die duurt van 10.40 - 12.00 uur. De organisatie hoopt dat veel mensen af en toe even een kijkje komen nemen in de Nieuwe Kerk. Er is voor een klein bedrag een in- en uitlooppas te koop zodat wanneer men maar wil even kan genieten van de nieuwste talenten van de zangkunst in de regio. Onlangs is het Herfst Arrangementen Maga zine Zuid-Holland uitgekomen, een kleur rijk magazine boordevol tips voor een dagje uit in Zuid-Holland. In dit magazine vindt u leuke familie-uitstapjes, tips voor uitstapjes met de kids en natuurlijk de evenementen die tot en met december zullen plaatsvinden. Dit magazine is geheel gericht op de herfst en de winter. De brochure bevat een keur aan aantrekkelijke aanbiedingen voor een korte vakantie in één van de bijzondere steden of een weekendje weg en heel veel tips voor een bijzonder dagje uit. Boordevol tips Wandel door steden met een rijk verleden en beleef de historische sfeer. Er is van alles te ontdekken in deze provincie boordevol vakantiemogelijkheden. Dit is een magazine bij uitstek geschikt voor iedereen die nog een bestemming zoekt voor een korte vakan tie in eigen land of zomaar een dagje op pad wil. In de uitgave staan een ruime keuze aan bijzondere tentoonstellingen en evenemen ten die het bezoeken waard zijn. Het Herfst Magazine is voor iedereen gratis af te halen bij de VVV. Het is ook mogelijk om het magazine gratis thuis gestuurd te krijgen. U hoeft hiervoor alleen maar naar de site www.zuid-holland.com te surfen en hier uw adresgegevens in te vullen op het daarvoor bestemde antwoordformulier. U krijgt dan niet alleen het HerfstAVinter Arrangementen Magazine thuis gestuurd, en zult vaker op de hoogte worden gehouden in de toekomst. Het HerfstAVinter Arrangementen Magazi ne Zuid-Holland is mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zuid-Holland en maakt deel uit van het Strategisch Product Ontwik- kelings en Promotieplan Zuid-Holland. chr. streeliblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-Iiollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verscliljnlng: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag slultingstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensbericliten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg' van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.50 Per halfjaar 18,50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 228 pnt, tevens diploma F2 behaald; Wil- lianne Smit, Bobbie, 228 pnt; Thalitha Spuij, Snoopy, 226 pnt; Patricia Tichem, Rosalie, 226 pnt; Lucinda Maliepaard, Rody, 226 pnt, tevens diploma F2 behaald; Sophie Jon ker, Feliz, 225 pnt, tevens diploma F2 behaald; Thamar Toonen, Tirza, 223 pnt; Ruth Moeriand, Tirza, 223 pnt; Mirthe Moerland, Rosalie, 219 pnt, tevens diploma F2 behaald; Wendy Verhage, Kim, 214 pnt, tevens diploma F2 behaald; Lysanne den Haan, Karine, 211 pnt; Marjolein v. Noord, Sterre, 211 pnt; Carmen v.d. Laan, Snoopy, 207 pnt. Groep 2; Sharona Jansen, Rosalie, 237 pnt; Valerie Verweij, Mickey Boy, 236 pnt; Evie v.d. Berg, Bennie, 236 pnt; Marloes v. Woerden, Mickey Boy, 235 pnt; Shannon Brink, Spikkel, 233 pnt; Anne Lammers, Rosalie, 232 pnt; Amanda Tanis, Karine, 229 pnt; Bianca Pieterse, Dynamite, 225 pnt; Marloes v. Eek, Kim, 224 pnt; Doris Verlaat, Sterre, 222 pnt; Jessica Jacobs, Snoopy, 221 pnt; Brittany Schaap, Snoopy, 221 pnt; Mar loes Drooger, Sterte, 217 pnt; Leanne Heij, Bobbie, 216 pnt; Laurina Lokerman, Rosa lie, 216 pnt. Zaterdag 18 september is het weer de derde zaterdag van de maand. Dan zullen we weer inzameling van goederen houden voor onze zustergemeente in Roemenië. Van 10.00 tot 12.00 uur zijn we aanwezig op het vertrouw de adres aan de Heerendijk bij Transportbe drijf Hendriks. Mogen wij weer rekenen op uw steun? Contactpersoon is dhr. G. Groenendijk, tel: 0187-641934. Op zaterdag 25 september wordt de jaarlijk se ontmoetingsdag gehouden van de Stich ting De Ondergrondse Kerk (SDOK) in hel gebouw van de Christelijke Hogeschool (CHE) aan de Oude Kerkweg te Ede. Het programma is zeer gevarieerd. Verschil lende sprekers zullen het woord voeren. Eén van hen is dr. P.P. Job, directeur van het SDOK-kantoor in New Delhi (India), van waaruit het werk in Azië en Afrika begeleid wordt. Er zullen enkele video's vertoond worden over de hulpverlening aan de ver volgde christenen in de wereld. Ook zullen er verschillende muzikale gedeelten zijn met orgel en panfluit en zal er samenzang zijn. Tevens wordt de 'Aktie Zonne-bloem' op deze dag afgesloten. De collecte is bestemd voor de hulpverlenings-werk ten behoeve van de verdrukte christenen. Er is een kindercrèche aanwezig, waarvoor een kinderprogramma is opgesteld. Aan het eind van de dag mogen de kinderen hun werkjes op het podium aan iedereen laten zien. In de pauzes kunnen inkopen worden gedaan bij de verschillende kramen, die vanuit de SDOK-afdelingen aanwezig zullen zijn. Kortom: een dag voor jong en oud. Daarom nodigt de SDOK iedereen, jong en oud, van harte uit om deze dag aanwezig te zijn. Neem vrienden en bekenden mee! De dag begint om 10.30 uur en eindigt om 16.00 uur en de toegang is vrij Voor inlichtingen kunt u en jij bellen naar de SDOK: 0183 - 561186 (dhr. Kruithof). De Hervormde Stuurgroep Ooltgensplaat Langstraat organiseert een Open Ochtend voor Vrouwen in de Hervormde Kerk te Langstraat/Achthuizen op woensdag 22 sep tember van 9.30 uur tot 11.30 uur. De spreker op deze ochtend is drs. J. Ree horst uit Piershil. Het onderwerp is 'Magie en Occultisme'. De koffie staat vanaf 9.15 uur klaar. Zaterdag 11 september jl. hebben de zwem mers van zwemclub 'De Schotejil' uit Mid delharnis als eerste wedstrijd van het seizoen hun jaarlijkse interne recordwedstrijd schoolslag gezwommen in het zwembad van 'De Staver'. De in totaal 90 Schotejil zwem mers kwamen tot ca. 100 persoonlijke tijd verbeteringen en er werd tevens een clubre- cord gezwommen: door Mico Pavlovic (8 jaar) op de lOOm schoolslag in 2.02.05. In de leeftijd onder de 8 jaar zwommen Julia de Jong en Mico Pavlovic, resp. bij de meis jes en jongens op de 25m schoolslag, in 26.58 en 24.85 naar de snelste tijd. In de categorie onder 10 jaar werd de 50m school slag bij de meisjes gewonnen door Janiek de Boed in 50.32, en bij de jongens door Den nis Groen in 55.23. Bij de meisjes in de cate gorie tot 12 jaar was Miranda Osseweijer de winnares met 44.58, terwijl bij de jongens in -deze categorie Glenn Mijnders uiteindelijk met 47.69 het snelst was. Vanaf 13 jaar werd de lOOm schoolslag gezwommen en werd o.a. bij de meisjes onder de 14 jaar door Anne Volwerk (1990) een p.r. gezwommen met een winnende tijd van 1.34.88. Onder de 16 jaar was Eline Roeland de snelste in 1.34.10. Rianne Noordijk was de snelste bij de dames. Bij de jongens was Sebastiaan Rosendaal met 1.22.29 onder de 14 jaar de snelste. Mar- tijn van Hoorn won in de categorie tot 16 jaar in 1.27.92 en Thijs Tromper was de snelste bij de heren in 1.18.61. Tot besluit zwom de wedstrijdselectie afhan kelijk van de leeftijdscategorie nog lOOm en 200m schoolslag om een richttijd neer te zet ten voor toekomstige wedstrijden. Miranda Osseweijer en Glenn Mijnders wonnen wederom bij de meisjes en jongens op de lOOm schoolslag in resp. 1.40.49 en 1.47.94. Op de 200m schoolslag zwom Mariëlle de Gast met 3.29.30 bij de meisjes en Marcel Stolk bij de heren in 2.56.89 de snelste tijd. OUDE TONGE - Donderdagavond overleed in het Erasmus Medisch Centrum in Rotter dam een 21-jarige automobilist uit Den Bommel aan zijn verwondingen, die hij rond half elf 's avonds had opgelopen bij een aanrijding op de Magdalenadijk. Een 22-jarige man, bestuurder van een tractor uit Goedereede, draaide vanaf de Heerenweg de Magdalenadijk op. De 21-jarige bestuurder van een auto reed op de Magdalenadijk in de richting van Oude Tonge en botste tegen een aanhangwagen van de tractor. Een achter hem rijdende 32-jari- ge bestuurder van een bestelbus kon niet meer tijdig tot stilstand komen en reed tegen de auto. Personeel van de brandweer en ambulancepersoneel haalden het slachtoffer uit zijn auto, waarna hij met spoed werd overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum. Hier overleed hij enige tijd later aan onder meer hersenletsel en inwendig letsel. De Technische Ongevallen Dienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van het verkeersongeval met dodelijke afloop. De Christelijke Kinderboekenmaand is al een aantal jaar een groot succes in de chris telijke boekenbranche. In 2003 werden alle actieboeken uitverkocht en moest er zelfs op het laatste moment worden bijgedrukt. De nieuwe actieboeken van 2004 worden geschreven door; Sylvia van den Heede (Ark Boeken, prentenboek voor 3-6 jaar), Lijda Hammenga (Callenbach, 4-8 jaar). Bram Kasse (Den Hertog, 9-12 jaar). Voor basisscholen verschijnt er een themati sche werkmap, die door Vrouwke Klapwijk wordt samengesteld. Deze educatieve werk map helpt scholen om de kinderen op een educatieve en leesbevorderende wijze bij het thema te betrekken. Vrouwke Klapwijk is een gerenommeerde kinderboekenauteur en heeft een adviesbureau op het gebied van kinderboeken. De Christelijke Kinderboekenmaand is een activiteit van de Werkgroep Christelijke Kinderboeken. Deze heeft tot doel het schrij ven, uitgeven, verkopen en lezen van chris telijke kinderboeken te stimuleren. I.v.m. deze kinderboekenweek is de nieuwe verhalenwedstrijd van Chr. bibliotheek Tol- le Lege te Numansdorp weer van start gegaan. Thema 'Toontje lager' Iedereen mag meedoen voor een jeugdverhaal. Doel groep voor het lezen van het verhaal is 10 jaar e.o. Iedereen, ongeacht welke leeftijd mag meedoen met de verhalenwedstrijd. En misschien kom jij/komt u wel in het 2e deel van de Klavertjevier serie. Wederom willen we dit keer 4 topauteurs benaderen om belangeloos mee te doen voor jullie nieuw talenters. Immers meestentijds komen jullie als nieuwe auteurs niet aan bod om een boek uit te geven. Nu hebben jullie de kans. DOE MEE!! Heb je altijd al een verhaal willen schrijven? Doen dan nu mee! Verhalen in Word-for maat met maximumlengte van 4 pagina's kunnen voor 30 november gemaild worden naar tolle-lege@hoekschewaard.nl Wilt u meer informatie over de verhalenwedstrijd, kijk dan op onze wervelende nieuwe site: www.tolle-lege.hoekschewaard.nl. Deze nieuwe site is actief vanaf 1 september j.l. en heeft nu al ca. 40-50 bezoekers per dag. In verband met de sluiting van de nevenvestiging van de C.S.G. "Prins Maurits" aan de Schoolstraat 29 te Stellendam wordt voor alle ex-leer- lingen en docenten een grote reünie georganiseerd op D.V. 18 december aanstaande van 13.00-17.00 uur. De school werd in 1963 gesticht onder de naam van 'Chr. ULO West-FIakkee' de les sen werden gegeven op diverse locaties in Stellendam met een 'hoofdgebouw' aan de Brielsestraat. De naam werd gewijzigd in Chr. MAVO 'Het Spectrum', toen in 1975 een nieuw gebouw aan de Schoolstraat in gebruik werd genomen. Daar dit gebouw binnenkort gesloopt gaat worden en de verhuizing van de leerlingen naar de hoofdvestiging in Middelharnis - na het gereed komen van de uitbreiding van dat gebouw - aanstaande is, zal de reünie ongetwijfeld in een behoefte voorzien. Het reüniecomité rekent dan ook op veel aanmeldingen en roept oud-leerlingen en oud-docenten tevens op fotomateriaal (graag voorzien van adres) uit hun school- periode op te sturen naar de school (Reü niecommissie, Schoolstraat 29,3251 AX Stellendam). Deelnemers aan de reünie wordt vriendelijk verzocht voor 1 december aanstaande een bijdrage in de kosten van 5 Euro te storten op rekening 34.20.04.190 t.n.v. C.S.G. "Prins Maurits" o.v.v. "Reünie Stellen dam". De repetities van het Helvoets Dameskoor zijn weer begonnen, maar nieuwe leden zijn van harte welkom bij het koor. Dus zingt u graag? Komt dan eens vrijblijvend luisteren. Het koor is een algemeen regionaal koor. Behalve uit Hellevoetsluis komen de leden ook uit Brielle, Rockanje, Oostvoome en ook van Goeree-Overflakkee komen er een aantal vrouwen elke week naar de repetitie. Voor dit jaar en voor het volgend jaar (het jubileumjaar) staan een aantal leuke optre dens op de agenda. Als u zich nu opgeeft als lid en met het koor mee gaat repeteren, dan kunt u daaraan zeker nog meedoen. Er wordt iedere donderdagavond gerepeteerd van 19.45 tot 22.00 uur in het verenigingsge bouw van muziekvereniging Voorne Putten, Achterdorp 3, achter de Hervormde Kerk in Nieuwenhoom. Voor meer informatie kan men terecht bij J. Dubbeld, tel. 0181-320099 of M. Mayrhau- ser, tel. 0181-403592. DavicI Ho<iii:xmd wijst een oiid-Sommelsdijks taferee} aan op één van de prachtige schilderijen run Lies Hazenberg, die hij bezit. Dat het op schrift stellen van de eigen regio nale historie bij David Hoogzand in goede handen is, mag op Goeree-Overflakkee - en inmiddels ver daarbuiten - méér dan bekend zijn. Verschenen van zijn hand in de achter liggende jaren al niet de boeken 'Op goede gronden', 'De blijde aankomst', 'Blijvend gedenken' en 'Zoals het is gebeurd'? De plaatselijke geschiedenis met betrekking tot respectievelijk het landbouwleven, het schippersleven, de gebeurtenissen op het eiland zowel tijdens de tweede wereldoorlog als tijdens de watersnoodramp, worden erin op aansprekende wijze verteld. Niet op basis van sentiment of gepaard met fantasie, maar zuiver, realistisch en verhalend, 't Is dan ook niet voor niets dat de vraag naar Hoogzands boeken groot is, én blijft. Welnu, binnenkort verschijnt van zijn hand weer zo'n lezens waardig werk, geschreven vanuit de drang om de geest en de sfeer van het alledaagse leven 'van toen' op schrift te stellen, opdat de herinneringen daaraan behouden blijven en niet verloren gaan. 'Een lange lucifer', zo heet het 240 bladzijden tellende nieuwe boek, dat na verschijnen voor 20 in de boekhandel verkrijgbaar zal zijn. Wat mag nu toch een lucifer, en dan nog wel een lan ge, te maken hebben met een boek dat put uit het dagelijkse leven in de eerste helft van de vorige eeuw? Heimwee Wel, dat leven kenmerkte zich enerzijds door armoede, waardoor de mens veelal gevormd werd tot een persoonlijkheid die een strijd had te voeren om het eigen hoofd, en van hun gezinsleden, boven water te hou den. Anderzijds liet de eenvoud van die tijd ook alle ruimte voor bijzondere karakteris tieken, die mensen dikwijls kenmerkten. Het was een tijd waarin gemoedelijkheid, onge kunstelde 'onnozelheid' en onschuldige humor het alledaagse leven tekenden, hoe zwaar tegelijkertijd de strijd om het bestaan ook mocht zijn. En het is met een zeker gevoel van heimwee dat Hoogzand aan die tijd terugdenkt en ero ver vertelt, '"k Wou da'k nog mar in die tied levende.verzucht hij als hij, schier onuit puttelijk en zichtbaar genietend, het ene waar gebeurde verhaal na het andere ophaalt, dikwijls met treffende voorvallen of rake uitdrukkingen die deze en gene konden doen. "Tjongejonge wat 'n tied...", mijmert Hoogzand nogmaals, de gezelligheid en gemoedelijkheid daarvan nog eens aange vend: "wéét je wel, dat, as je 's aeves naer bed gieng, je zeare kaeken had van 't lachen...?" Het zijn verhalen waarvan Hoogzand er een heleboel door zijn vader heeft horen vertel len en die hij welhaast 'fotografisch' in zijn brein heeft opgeslagen, maar ook talloze gebeurtenissen die hij zelf nog heeft meege maakt. Als het erover gaat, hoort en ziet hij alles precies nog vóór zich zoals het was. "Ik hoor de mensen het nóg zeggen en zie ze nóg bezig, alsof het net gebeurd is", zegt Hoog zand er zelf over. En 't is zeker dankzij die gave dat hij zo treffend een vijftigtal waar gebeurde verha len op papier heeft weten te zetten, waarin het alledaagse leven van zo'n vijftig tot hon derd jaar geleden wordt geëtaleerd, com pleet met de persoonlijkheden die daarin een plaats hadden - zonder die overigens met naam te noemen. Burenruzies, mensen die enorm konden fan taseren, het harde werken op de Kaai of op de boerderij, hoe de mensen leefden met hun konijnen of geit, huisslachting, en nog véle dingen meer, het is allemaal te lezen in Hoogzands nieuwe boek. Zo ook over die lange lucifer, want daar ging het daarnet over. Ook dat is een waar gebeurd verhaal, dat in het gelijknamige boek wordt beschreven. Waar dat over gaat, leest u hier niet; dat moet u straks maar lezen in het boek zelf. Maar u begrijpt nu dat de titel ervan, 'Een lange lucifer', rechtstreeks genomen is uh de verhalenserie die het boek bevat. Een zeer waardevol element in zijn nieuwe boek vindt Hoogzand de bijdrage over Lies Razenberg. Terecht is hij zeer onder de indruk van de wijze waarop deze Sommels- dijkse schilder in zijn leven verschillende karakteristieke - inmiddels veelal verloren gegane - Sommelsdijkse plekjes op het doek heeft gezet. Een aantal hiervan is - in kleur! - ook in het boek opgenomen. De schrijver zal ongetwijfeld veel meer ver halen op weten te tekenen dan de vijftig in het boek, maar déze heeft hij in ieder geval in boekvorm vervat, eigenlijk nog op des tijds aandringen van zijn toenmalige colle ga's, aan wie Hoogzand zijn verhalen nogal eens kwijt kon. Binnen zeer afzienbare tijd liggen ze dus ook voor u binnen handbe reik... Het thema is: "Tussen Haringvliet en Grevelingen" en iedereen die eigen foto's heeft in de categorie: landschap, flora en fauna, nodigen wij dan ook van harte uit deel te nemen aan deze uitdagende wedstrijd. De jury, bestaande uit 'Wilma Schrier, Gertjan de Zoete en Foto Hameeteman, allen bekend op het gebied van fotografie, zullen zich over uw foto's buigen. Er zijn per categorie 3 prijzen te verdienen. De inzendtermijn loopt tot uiterlijk 1 oktober a.s. U kunt uw foto's met een formaat van minimaal 13/18 en maximaal 20/30 cm, in zwart/wit en of in kleur sturen naar: NLGO, Postbusnummer 170, 3240 AD Middelharnis. Mocht u uw foto's niet via de post willen zenden dan is er de mogelijkheid om deze zelf af te geven op de volgende adressen: Krijn Tanis, Dorpsweg 16 te Ouddorp; Bram Schrier, Voorstraat 35 te Sommelsdijk; en Corrie Hanenberg, Kolfweg 15 te Oude Tonge. Vergeet niet uw naam, adres, woonplaats, categorie en of u uw foto terug wilt hebben, te vermelden op de achterkant ervan. Tijdens de Najaarslezing, 4 november zal de prijsuitreiking plaats vinden. Wij zien uw foto's met belangstelling tegemoet. fouv. wiima schrier.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2