'Kom leren en presteren Nieuws Nieuws Xik ï>e PiereixSfee Drukte en gezelligheid vóór en tijdens Boerenlanddag Weer een transport naar Dorolt in Roemenië uit de kerken EIIAÜDBI-tllEUWS Tweede Verkeersveiligheidsdag: Oud papier Stellendam Binnen 4 maanden uit gevarenzone met EGA IVIS Lotgenotencontact Startdienst Gereformeerde kerk Meiissant SDOK spaart 1 en 2 eurocenten ten behoeve van de christenen in Noord-Korea en China .l^l^pA7 f: <r Laatst vroeg iemand ons of hier wei eens een liond wordt vastgebonden en aan een paai wordt aciiterge- iaten. Ooii nu is dat weer liet gevai, met een vriende lijke hond, door ons als Donja gedoopt. Het is een kruising, zwart-wit, een teefje van ongeveer 4 jaar oud. Verdere gegevens zijn onbekend. Alleen is ons inmiddels duidelijk dat zij niet goed overweg kan met katten. STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD OUDDORP - Onder een stralende zon, waarvan velen zichtbaar weer genoten, werd in Ouddorp jl. zaterdag de Boerenlanddag gehouden. Voor het eerst dit jaar werd voorafgaand hier aan, op vrijdagavond, ook een 'opwarmer' georganiseerd: een gezel lig samenzijn met een hapje en een drankje, verzorgd door Bestaria 't Hoekje, in een agrarische omgeving, compleet met een heuse 'Trekkerwed strijd'. Trekkerwedstrijd Boerenlanddag VRUDAG 10 SEPTEMBER 2004 t- Onder het motto 'Kom leren en pres teren' organiseert de Regionale Pro jectgroep Verkeersveiligheid Goeree- Overflakkee (RPV GO) op 17 septem ber a.s. van 9.00 tot 17.00 uur voor de tweede keer een Verkeersveiligheids dag. De dag wordt gehouden in Oude- Tonge, met als locaties het Albeda College, c.b.s. 'De Bron' en de 'Grut terswei'. Voor de leerlingen vanaf groep 5 van de basisscholen in de gemeente Oostflakkee worden er op deze dag verschillende activi teiten georganiseerd, zoals het afleggen van behendigheidsproeven op de fiets. Er is een circuit uitgezet voor trapkarren, op een tnatrix-bord zal te zien zijn hoe snel er wordt gefietst. De kinderen gaan op de foto op een politiemotor, bezoeken de drugsauto om voorlichting te krijgen over het gebruik van alcohol, medicijnen en drugs in het verkeer. Er worden verschillende demonstraties gehouden, o.a. door het Nederlands Instituut voor Verkeersveiligheid (NIV) en de brand weer van Oude-Tonge. De kantelsimulator staat opgesteld. Er staat een vrachtwagen met een dode hoekspiegel, waar uitleg wordt gegeven over hoe je veilig naast een vracht wagen kunt rijden. En verder videobanden, computerspelletjes, allemaal met als thema verkeer en verkeersveiligheid. Informatiemarkt Op de informatiemarkt zal voorlichting wor den gegeven over allerlei verkeerszaken, bij voorbeeld over het nut van verkeersouders op scholen, maar ook over de fietspaden die de komende jaren nog op Goeree-Overflak- kee aangelegd zullen worden. Of over het fietsknooppuntensysteem, dat volgend jaar Ut'Zf loto H erd gemaakt tijdens de verkeersvei- ligheisddag 2003 in Sommelsdijt langs de fietsroutes zal staan, en rotondes die zullen worden aangelegd. Het is er allemaal, in het Albeda College. In de aula van de c.b.s. De Bron wordt de verkeersquiz voor de basisscholen gehou den; terugziend op de ervaringen van vorig jaar zal er weer fanatiek om de bekers wor den gestreden. Maar ook de andere weggebruikers komen aan bod; - Een fietscursus voor senioren (zeg maar Broem, maar dan op de fiets) in de Grut terswei. Rijwielhandel Breeman zal voor lichting geven aan oudere fietsers over fietsen met een lage instap, spiegels, enz.; - 's Morgens rond 11.00 uur kan er gedis cussieerd worden met de politie over de problemen die ouderen in het verkeer ervaren, wellicht toegespitst op de gemeente Oostflakkee. 's Middags wordt er gefietst en wordt tijdens de fietsronde het Albeda college aangedaan, waar de deelnemers de informatiemarkt kunnen bezoeken en de demonstratie van het NIV mee kunnen maken; - De kantelsimulator, die staat opgesteld bij het Albeda College. In deze simulator kunt u leren hoe u, mocht het onverhoopt nodig zijn, op een veilige manier uw gekantelde auto kunt verlaten; - Er kan een bezoekje worden gebracht aan de Island Hopper. In deze auto krijgt u informatie over o.a. medicijngebruik in het verkeer. Ook bij het Albeda College. - Aan het eind van de dag, rond 16.00 uur, zal wethouder Andries van de gemeente Oostflakkee de tweede verkeersveilig heidsdag afsluiten in de gymzaal van het Albeda College. PROTEST. KERK IN NED. Beroepen: te Harderwijk (herv.), ds. G.D. Hoff te Hien-Dodewaard; te Rijswijk (NB; herv.), kandidaat M.L.W. Karels te Wester- haar; te Uddel (herv.), ds. A. de Lange te Bruchem en Kerkwijk; te Vianen (Ut), ds. R.M. den Hertog te Dronrijp-Menaldum e.o. (sow); te Westerhaar (herv.), ds. B. C Haverkamp te Werkhoven en Schalkwijk. Aangenomen: naar Nijkerk (herv.; wijkgem. 1), ds. H. van den Belt te Delft; naar Vianen (Ut), ds. R.M. den Hertog te Dronrijp-Menaldum e.o. (sow). Bedankt: voor Hendrik Ido Ambacht (herv. wijkgem. Elim), ds. P.H. van Trigt te Ede. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen: te Ouddorp, ds. W. van Vlastuin te Katwijk aan Zee. Aangenomen: naar Harskamp, ds. B. Rein- ders te Maartensdijk. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Dronten (sectie Noord), ds. J.R. Visser te Pretoria-Maranatha; te Zuid hom (4e predikantsplaats), ds. J. Haveman te Roodeschool. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Baam/Soest e.o., kandi daat C.J. Barth te Houten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Berkenwoude, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam; te Dirksland, ds. G.J.N. Moens te Goes; te Rotterdam- Alexanderpolder, ds. M. Golverdingen te Boskoop. Morgen, zaterdag 11 sept. wordt er namens de financiëale commissie van het open Her vormd Jeugdwerk oud papier (ook karton) opgehaald. Er wordt om 9.00 uur begonnen op de Molenkade, Nieuweweg en de School straat. Graag goed gebundeld gereed zetten. (8) We gaan weer op weg naar "De Staver'. Vol verwachting klopt ons hart.Ik heb de ham/prei salade van EGA gemaakt. Wat is die lekker op de boterham! Ook de macaronisaus, die vol gezonde groenten zit, was verrukkelijk. Ik heb het gevoel dat ik erg vol zit van het eten. Vóór ik op de weegschaal stap, ga ik nog even naar de W.C. Alle beetjes helpen, zeggen ze. De vorige keer woog ik 85,1Nu geeft de weegschaal 82,8 kilo aan. Ik kan mijn ogen niet geloven,het verschil is te groot. Voordat ik het weet roep ik zó hard; "Wauw!!!", dat het acuut stil wordt. De krijg het er warm van. Eef kijkt me aan met en blik van: 'zie je wel, als je maar gewoon doorgaat, komt het goed'. "Twee komma drie kilo eraf', kan ik aan het eind van de avond zeggen. Waarop een eenpa rig "Zoooo.klinkt uit zo'n dertig mon den. Ben je dan leuk bezig met elkaar of niet? De week daarop laat weer een klei ne stijging zien. Het heeft met de menst ruatie te maken, dan heb je altijd wat pro blemen met de vochthuishouding. Ik schrik niet zo als de vorige keer, alles went tenslotte... Hoewel mijn gezinsle den mijn avontuur met argusogen volgen, krijgen mensen in mijn omgeving intus sen in de gaten dat ik wat kilootjes kwijt ben. Ik heb intussen ook al vier rokken ingenomen. Vijf kilo gewichtsverlies betekent immers al een maatje minder. De weken die volgen, gaat het steeds bergafwaarts. Normaal gesproken klinkt zoiets negatief, maar in het geval van lij nen is dit een goede ontwikkeling - 15 ons, 7 ons, 6 ons, 12 ons, één keer 'gelijk spel', 1 kilo en nog eens 7 ons brengt me op mijn streefgewicht; eronder zelfs! Samen met een medecursiste word ik op 26 april beloond met een verzilverde theelepel, die een trotse pauw laat zien. Zo trots mogen wij ook zijn op onszelf! Wij krijgen als aanvulling op het basis eetplan de zogenaamde briefjes, waarop extra voedingsmiddelen staan aangege ven die je 'erbij' mag gaan gebruiken. Met koek of crackertjes, brood of aardap pelen en wat extra vet, etc, mogen we gaan oefenen om opnieuw op bescheiden schaal te leren omgaan met onze welvaart. "Waarom zou je onbe grensd als vuilnisvat fungeren?" zo laat Eef ons bedenken. "Iedereen weet dat de laatste hap uit een zak chips hetzelfde smaakt als de eerste hap. Stop gewoon eerder met snoepen, en bewaar de aange leerd zelfdiscipline." Dat is nu de bood schap, we gaan het proberen! Het eerstvolgende Lotgenotencontact van de Multiple Sclerose Vereniging Nederland, afd. Goeree/Overflakkee wordt op donder dag 16 september gehouden in verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk, aanvang 14.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen naar Karin Schippers, tel.: 499000, of Ankie Posthuma, tel.: 486155. Op zondag 12 september wordt in de Gere formeerde Kerk te Melissant een startdienst gehouden. De kerkelijke gemeente staat weer aan het begin van een nieuw seizoen dat, zoals gebruikelijk, wordt ingeluid met een feestelijke kerkdienst. De eigen predi kant ds. mevr. Worst-de Groot zal tijdens deze dienst voorgaan, terwijl het kinderkoor 'Yess' uit Stellendam enkele liederen zal zingen. De kerkdienst begint om 9.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. gjt ffi sfi <3k ^^g^i/!:^^^i^^f 1^ ii& i& Max is een Bemer-Sennenhond, driekleurig, een reu van 2 jaar. Max is een goedmoedige lobbes, kan bij andere honden, is lief voor kin deren, kan alleen thuisblijven, maar is niet gewend aan katten. Wie heeft de ruimte voor deze grote hond? Lady is een leuke kleine hond, een kruising, wit^eige, korthartig, gesteriliseerd, 4 jaar. Zij luistert goed, ook als zij buiten losloopt, is in huis waaks, maar vindt het niet leuk om alleen thuis te zijn. Zij is niet gewend aan katten en is bang voor kleine kinderen. Dan vragen wij nog eens uw aandacht voor Snoopy, een grijs-witte. Husky, een teefje van bijna 4 jaar. Zij is lief voor kinderen, maar ook Snoopy vindt het niet fijn om alleen thuis te zijn. Verder kan zij besUst niet los, want zij gaat echt stropen. Ook Astra is nog steed bij ons, een kleine bruine hond, gladharig, gesteriüseerd, 2 jaar oud, een kruising. Zij is niet gewend aan kinde ren, doet lelijk naar kat ten en andere honden. Astra kan alleen thuis blijven, maar is dan erg waaks en blaft veel. Zij is heel afwachtend tegenover vreemden. Dan hebben wij nog een vondeling, een blauw witte parkiet. Wie heeft nog een leegstaande kooi? U vindt deze honden en de nodige katten en de parkiet m De Dieren stee, Groene Kruis weg 14a, Numans- dorp, tel. (0186) 655150, website: www.dierenstee.nl. Onze openingstijden: maandag t/m zaterdag van n.OO tot 16.00 uur. Een trekkerbehendigheidswedstrijd, als 'opwarmer' voor de Boerenlanddag. Als locatie voor de 'opwarmer' werd gebruik gemaakt van het erf van de familie Breen te Ouddorp. Op het ert' was voor de trekkerbehendigheidswedstrijd een parcours uitgezet waarbij veel stuurmanskunst van de bestuurders werd gevraagd. De animo om aan de wedstrijd deel te nemen, was erg groot. Uiteindelijk konden aan het eind drie deelnemers een prijs in ontvangst nemen. Op de derde plaats eindigde Piet de Jong, twee de werd Jan Grinwis en als winnaar kwam Diederik Goekoop uit de bus. Het was beslist een gezellige 'opwarmer' van de Boerenlanddag, die daags daarna gehouden zou worden in het centrum van Ouddorp. Vanaf het moment van de officiële opening van de Boerenlanddag - verricht door voor- Pau Heerschap, geheel in klederdracht gestoken, verzorgde vóór het museum een voordracht in het Ouddorps dialect. zitter Cor Tanis van de bloemzaadvereni- ging 'Zaad, Plant, Bloem' - in de vorm van het in gang zetten van een kleine zakken- heffer, was het tot aan het eind van de dag een drukte van belang. De vele verschillende agrarische producten, waaronder kalebas sen, pompoenen, honing, kaas, fruit en sja- lotten waren erg in trek. In het dorp stonden natuurlijk ook weer de vele antieke trekkers, prachtige exemplaren die altijd veel bekijks krijgen. Daarnaast was er ook veel belang stelling voor de verschillende optredens. De bekende Ouddorper Pau Heerschap, geheel gekleed in klederdracht, verzorgde voor het Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis een voordracht in het Ouddorpse dialect. Ook het klederdrachtensemble 'Eeuwkant' was 's middags aanwezig. De prachtige kleder drachten gaven een schitterend beeld aan het geheel. Tussentijds was er voor de jongeren een speciaal 'kindercorso". Velen hadden zich hiervoor opgegeven, wat dan ook een mooi schouwspel opleverde met versierde skelters en fietsen. Winnaar van de 'kinder corso' was Marko de Jong. Andere activitei ten waren onder andere de dorsdemonstra- ties in de Stationsweg. Van dichtbij kon worden gezien worden hoe een ruiter haag- bloemen werd gedorst. Maar natuurlijk kon men ook weer mee met de excursies op een platte boerenwagen langs de landerijen. De wagen werd voortgetrokken door een antie ke tractor, terwijl gids Jaap Wals tekst en uit leg gaf over wat men onderweg tegenkwam. Aan het eind van de Boerenlanddag volgde traditiegetrouw de uitslag van een wedstrijd, die dit jaar erom ging welke moderne trekker het best verzorgd en onderhouden was. De zeven deelnemende trekkers stonden de gehele dag prachtig te glimmen in het cen trum van Ouddorp. De uiteindelijke winnaar was Pieter Tanis. De Boerenlanddagcommissie wil graag iedereen bedanken die een bijdrage heeft geleverd tot het welslagen van deze dag. Onlangs heeft u in de media kunnen verne men, dat de eurocent zijn langste tijd heeft gehad. Winkeliers in heel Nederland zijn begonnen vanaf 1 september bedragen aan de kassa af te ronden op 5 eurocent. De muntjes van 1 en 2 eurocent worden daar door zo goed als overbodig. Veel mensen vinden de 1 en 2 eurocenten ook lastig en vragen zich soms af waar ze deze euromuntjes kwijt kunnen. De Sticht ing De Ondergrondse Kerk (SDOK) wil u daarbij helpen. Want uiteindelijk is het wel geld, al is het klein. En wat voor ons klein is en niet zo opvalt, kan wel van grote beteke nis zijn voor de hulpverlening voor de hulp aan de verdrukte christenen in onder andere Noord-Korea en China. Daar leven hon derdduizenden tot enkele tientallen miljoe nen christenen onder vervolging, mar-teling, hongersnood en intimidatie. Daarom wil de SDOK graag uw 1 en 2 eurocentjes in ontvangst nemen. Zowel van particulieren als winkeliers en bedri jven. Hoe krijgt u ze bij de SDOK? Heel een voudig. U zet een bakje in de keuken, toon bank of receptie en als het bakje vol is, kunt u de inhoud afgeven op het SDOK-kantoor, Dorpsweg 85 te Hoogblokland. Als u verder weg woont of werkt van deze twee plaatsen, kunt u, als het bakje vol is, het bedrag op de bank brengen en storten op rekeningnummer 38.52.87.445 t.n.v. St. De Onder-grondse Kerk te Gorinchem o.v.v. 'muntjesactie christenen Noord-Korea en China'. De SDOK zal in december 2004 en de volgende kwartalen verslag doen van het verloop van de actie. Voor inlichtingen kunt u overdag bellen naar SDOK-vooriichter T.W. Kruithof, telefoon: 0183-561186. De Oost Europa Werkgroep Middelhamis heeft maandag 6 september weer een vrachtwagen geladen met hulpgoederen, met bestemming Dorolt in Roemenië. In totaal werd er 110 kubieke meter aan goederen geladen. Deze hulpgoederen betroffen hoofdzakelijk gebruikte kleding, kinderwagens, ziekenhuisbedden, fietsen, fitness- apparatuur, brillen en bedden. De nood in Dorolt en omgeving is bijzonder hoog. En de mensen daar zijn zeer dankbaar en blij dat deze goederen vanuit Nederland voor hen bestemd zijn. De Oost Europa werkgroep heeft op dit moment nauwe contacten met een viertal kerkelijke gemeenten in Dorolt en omgeving. De plaatselijke predikanten zijn de contactpersonen voor dit gehele gebied. In overleg met hen is afgesproken dat de werkgroep in Middelhamis zich de komende tijd sterk zal maken voor het realise ren van een landbouwproject, een voedselproject, de aanschaf van een personenbusje en mogelijk een kalkoenproject. Maandag is in ieder geval een start gemaakt door een transport te sturen naar de armsten in dat gebied. De werkgroepleden hopen dat velen er van de Flakkeese goederen gebruik zullen kumten maken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7