'Oiympia' actie bij Plus Slingerland De verzilveringsregeiing Visser Visser jamilieherichten Wetjes en Weetjes EIIAIIDBI-tllEUWS Lennert Knops begeleidt zanger Pieter Vis op kerkconcerten - Dordt Monumenteel Schaakvereniging 'de Zwarte Pion' Benefietconcert ten bate van Amecet Eilanden-Nieuws }^Ml> t^esU ^H2:2.eUnrS/ ^cpteftté^r BLTBELSE NAMEN MET DE LETTER "S" Begin met het tellen in de genununerde rondjes. ^^cptcpui^cr 2 ^aptcHt^er 2 i^trti^ v^n t^C'^^ec^ecst) ^j^tüSSiyt'^cn mei: "^ünntn: Alinda den Hoed (Middelharnis), Christian Lodder, Nelleke en Wietse Villerius (Sommelsdijk) en Niels v.d. Wekken (Dirksland) haalden de grens van 500 punten en kunnen er op uit voor een mooi boek of een muziekdrager. Er ligt nog een flinke stapel met oplossingen en brieven te wachten. Volgende week of een andere keer verwerken we ze wel. Allen de vriendelijke groeten! Een ad^^ertentie in EiÊancten-Nieuw/s heeft altijd succes..! REGISTERACCOUNTANTS PAGINA 11 VRUDAG 10 SEPTEMBER 2004 Morgen, 11 september, tijdens de monu mentendag 2004 (vanaf 2001, is deze datum de wereldgeschiedenis ingegaan als een der bewogendste dagen van de 21ste eeuw), zal concertzanger Pieter Vis, in het kader van zijn 40-jarige zangerscarrière, medewerking verlenen aan diverse Dordt Monumentale uitvoeringen. Zo treedt hij o.m. op samen met Lennert Knops, orgel, Martha de Lange, fluit, en Maria Baas, harp in de 105 jaar oude Wilhelminakerk aan de Blekersdijk. Inloopconcerten in de Wilhelminakerk Pieter Vis zal eerst optreden in de Wilhel minakerk met medewerking van de sopraan Inez Wong Chung-Slot en we) van 10.30 tot 11.15 uur en 's middags van 13.30 tot 14.15 uur. Er wordt een geva rieerd muziekprogramma aangeboden ten bate van het orgelrestauratiefonds van de Wilhelminakerk De soli en duetten worden van pianobegeleiding voorzien door Wen- deline Wilmink-Jansen. Het thema luidt: Romantische liederen van o.a Franz Schu bert, Paola Tosti, Robert Stolz, René De Clercq en Nancy van der Eist naar meer populaire opera- en operette duetten en enkele Nederlandstalige meezingliederen. Op de tweede helft van de dag van 12.00 tot 12.45 uur zullen de talentvolle 16-jari- ge dwarsfluitspeelster Martha de Lange, uit AJblasserwaard, de 20-jarige harpiste Maria Baas uit Papendrecht samen met Lennert Knops (22 jaar), organist uit Nieu- we-Tonge, optreden. Als afsluiting van hun aandeel in de Wilhelminakerk zullen ze gezamenlijk met Pieter Vis een muzikaal programma verzorgen rond de klok van drie tot circa kwart voor vier. Er zal een keuze worden gemaakt van geliefde gees telijke liederen waaronder het beroemde lied 'The dream of Paradise van Sarah Adams, afgewisseld met samenzang. Evangelisch-Lutherse kerk In de Evangelisch-Lutherse kerk bevindt zich het oudste orgel uit Dordrecht (1733) met twee klavieren. Op de hoek van de Vriesestraat 20 en de Blindeliedengast- huissteeg staat deze Trinitateskapel die uit 1304 stamt. In deze historisch gebouw werd tot 1629 het gasthuis voor blinden ondergebracht. Verschillende muziekop- tredens in de Evangelisch-Lutherse kerk vinden er op deze dag plaats. Het eerderge noemde duo Maria Baas en Lennert Knops zal een speciaal programma brengen voor harp en orgel om half tien. Wederom zal Pieter Vis met Wendeline Wilmink-Jansen aan het orgel, een toepasselijk programma rond verzorgen het thema 'Vrede en Naas tenliefde' Hierin kan men de invloed van het Protestantse en Katholieke (lees: Evan gelisch- Lutherse) kerklied van de laatste 200 jaar beluisteren aanvang 16.00 uur. Het dagprogramma werd door Dick Ouwe- hand, tweede organist van de Evangelisch- Lutherse kerk, samengesteld. MIDDELHARNIS - Uitslagen in de Ie ron de van de huishoudelijke competitie, gespeeld op 6 september jl. Moedt-C.Smit1-0 Hennekes - Struik1-0 Boeter - Van Prooijen rem Minnaar - Van der Staaij rem I. Lagendijk - Bom 1-0 Van der Waal - Van den Ouden 0-1 Van der Velde - Neleman0-1 De Haan - M. Lagendijk1-0 Loosjes - Mulder rem Tieleman - Peeman1-0 Meiaard - Lesuis0-1 is het blad voor uw Puzzelreglement 1. Stuur je oplo.ssingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EUanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middciharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een brieQe, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. De vakantie zit er weer op. Hopelijk hebben jullie een fijne periode van rust gehad. Kunnen onze fans wennen aan het dagelijkse ritme? Het duurt allicht even voor je op de rails bent. Sterkte in elk geval. Wie nog niet aan bod geweest is met de vakantierebus hoeft echt niet zuur te kijken. Onder een andere noemer zetten we je reis er alsnog in. Enfm dat zie je wel. Marleen Meijer uit Ouderkerk a/d IJssel helpt ons aan een mooi Bijbelraadsel. Onze dank daarvoor Marleen! 't Is hetzelfde idee als de A-opgave die je enkele maanden geleden in elkaar zette. 1Eerste koning van Israël. 2. Zijn moeder heette Hanna en zijn vader heette Elkana. 3. Een van de zeven diakenen die gestenigd is. 4. Deze man heette eersten toen Paulus. 5. Haar man heette Ananias. 6. Deze man werd door een vrouw die Jaël heette gedood met een nagel van een tent (Richteren 4) 7. Een man die Nehemia en het volk telkens treiterde tijdens het bouwen van de muur. (Nehemiaó: 1 t/m 12) 8. Een hele sterke man die een richter was. 9. Zoon van David die koning werd. Peter Korpershoek (Middelharnis) verstopte allerlei kledingstukken in zinnen. Door woor den tegen elkaar aan te schuiven kun je ze vinden. Even een voorbeeld als warming-up. Weet jij hoe dat werkt? Duw hoe tegen dat: Hoedat. 1. Wat ruikt het hier lekker. 2. Laat dat hondje niet zo in de kou staan. 3. Lang geleden gingen cowboys met een lasso koeien vangen. 4. De hou van ranja, sinas en appelsap. 5. Wie heeft hem daar van de trein gehaald? 6. Wist je dat Huib roekeloos rijdt met zijn nieuwe brommer? 7. Omber, oker en terta zijn namen van kleuren. 1Een 6 (net de bek nog vol). 2. 1. Eigen haard is goud waard; 2. De beste stuurlui staan aan wal, 3. Gekken en dwazen schrijven hun namen op deuren en glazen; 4. Zoals het klokje thuis tikt, tiit het nergens; 5. Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achter haalt haar wel. 3. Portugal. 4. Mozes, Zippora, Gersom, EUëzer. 5. 1. Brand; 2. Olie; 3. Schuld; 4. Neger; 5. Hoed; 6. Koper; 7. Mager; 8. Strand; 9. Open; 10. Regent; 11. Vijand; 12. Water; 13. Wijd; 14. Wild; 15. Voor hoofd; 16 wapen; 17. Tegen; 18. Over al. 6. Ardennen. 7. Gaat dan heen, onderwijst de volken. 8. 1. Algemene Nederlandse Wiehijders Bond; 2. Koninklijke Nederlandse red- dings Maatschappij; 3. Hare koninklije Hoogheid; 4. Voorbereidend Weten- schappelijk Onderwijs; 5. Mobiele Eenheid; 6. Junior; 7. Partij van de Arbeid; 8. Hectometer; 9. Safe our souls; 10. Alstublieft; 11. Meester (in de rechten); 12. Koninklijke Luchtvaart Maatschappij; 13. Jongstleden; 14.Gul- den; 15. Rooms-Katholiek. 9. America. 10. Ja de Trooster is gekomen! 11. Zie de nummers in de plaatjes. 12. Enter. Tijdens de Olympische Spelen konden de klanten van Plus Slingerland kaartjes ont vangen bij verschillende actieartikelen. Met die kaartjes kon worden meegedongen naar het winnen van twee DVD-spelers. Honderden mensen hebben aan deze actie meegedaan, maar twee konden er de gelukkigen zijn. In week 34 kon Corien Troost zich de gelukkige noemen en in week 35 viel Cynthia Oorbeek in de prijzen. Plus SUngerland fehcteert de wiimaars van harte. Els van Teijlingen, afkomstig uit Goes, werkt sinds 6 jaar in Soroti, Oeganda. Zij is namens de interkerkelijke organisatie Jeugd met een Opdracht actief met het helpen van de slachtoffers van aids. In Oeganda slaat de aids-epidemie nog steeds om zich heen en vergt elke dag slachtoffers. De kinderen zijn extra kwetsbaar. Als beide ouders over leden zijn aan aids, gaat de familie er vanuit dat het kind ook wel ziek zal zijn. Vaak is dat ook zo. En waarom zou je eten en tijd verspillen aan een kind dat toch overlijdt?, zo wordt dan gedacht. Deze schrijnende situatie bracht Els tot het opzetten van een kindertehuis: Amecet N'ainapakin - 'de Schuilplaats van Vrede'Met veel hulp uit Nederland staat er nu een huis voor zo'n twintig kinderen. Kinderen worden hier opgevangen, ze leven en sterven in een lief devolle omgeving, waar ze kind mogen zijn. Heel Amecet is door giften betaald, ook de auto's, het loon van de mensen die er werken, de medicijnen, enz. Ter ondersteuning van dit project wordt op 25 september a.s. in de aula van de Techni sche School te Middelharnis een concert gegeven door door Theo van Teijlingen in samenwerking met gospelkoor In Touch. Theo is een broer van Els en is godsdienst- docent op een school voor middelbaar beroepsonderwijs in Goes. Daarnaast treedt hij al meer dan 25 jaar op als troubadour. Theo heeft zijn muzikale wortels in de folk- en luistermuziek. Zijn eigen geschreven Nederlandstalige liedjes worden door hem zelf begeleid en richten zich tot een breed publiek. Zijn kenmerk blijft de eenvoud, de manier om te communiceren met het publiek. Zijn teksten zijn soms ontroerend, soms tot nadenken stemmend, een andere keer een spiegel voorhoudend. Theo pro beert het cliché zo veel mogelijk te vermij den en de dingen van een andere kant te belichten. In 1999 verscheen zijn Ie CD 'Morgenland'waarvan al 2700 exemplaren verkocht zijn. In 2000 volgde een zelfge schreven bundeltje met verhaaltjes, gedach ten en gedichten. In 2003 kwam zijn 2e CD 'Lege handen' op de markt. Het interkerkelijke gospelkoor 'In Touch' werd in 1987 opgericht en telt momenteel 60 leden in de leeftijd van 20 tot 50 jaar. Voor het concert in Middelharnis zijn de toegangskaarten a 5 in voorverkoop ver krijgbaar bij boekhandel Vroegindeweij in Middelharnis en Ouddorp. De opbrengst van de avond komt geheel ten goede aan Amecet N'ainapakin. "Wetjes en Weetjes" is een rubrielc waarin aandaclit wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Als u in 2003 en 2004 een laag inkomen en bijvoorbeeld hoge ziektekosten heeft, kan het de moeite Ionen om toch een aangifte inkomstenbelasting in te dienen. De mogelijkheid bestaat namelijk dat u (een deel van) de heffingskor ting alsnog uitbetaald krijgt. Deze mogelijkheid tot teruggave staat bekend als de "verzilveringsregeiing'. Aftrek buitengewone uitgaven Mensen die belasting betalen, kunnen door aftrek van buitengewone uitgaven een deel van deze belasting terugvragen bij de Belastingdienst. De belangrijk ste aftrekpost van de buitengewone uitgaven zijn de kosten die gemaakt worden in verband met ziekte, bevalling, overlijden en invahditeit. Daarnaast zijn er nog vaste aftrekbedragen wegens ouderdom (vanaf 65 jaar) en voor chronisch zie ken. Voor de aftrek vanwege buitengewone uitgaven geldt een inkomensafhan kelijke drempel. Mensen met een laag inkomen betalen over hun inkomen geen belasting. Dit komt doordat de belasting over hun inkomen niet boven de heffingskorting uit komt. Vooral gehuwde 65-plussers met alleenl een AOW-uitkering behoren tot deze categorie. Omdat per saldo geen belasting werd betaald, kon de aftrek van de buitengewone uitgaven niet worden benut. Daarom werd ook vaak geen belastingaangifte gedaan. De verzilveringsregeiing Voor 2003 en 2004 is er nu echter een mogelijkheid gekomen om toch compen satie voor de ziektekosten te krijgen in de vorm van de zogenoemde verzilve ringsregeiing. Deze nieuwe, vooralsnog tijdelijke, regeling is bedoeld voor mensen die met hun inkomen, hun aftrekbare buitengewone uitgaven niet kun nen verzilveren. De regehng bestaat eruit dat over 2003 en 2004 het niet-benut- te gedeelte van de heffingkorting alsnog wordt uitgekeerd. Deze regeling geldt ook voor ondernemers met een negatief of laag inkomen. Aangifte Het enige dat dient te gebeuren, is het indienen van een aangiftebiljet waaruit de buitengewone uitgaven blijken. De Belastingdienst zal dan het uit te keren bedrag vaststellen en aan u uitbetalen. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Bameveld, Middelharnis en Gouda. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11