Bijzondere bijstand geeft wat financiële ruimte Huursubsidie: bijdrage in de huurlasten Het plaatsen van (schotel) antennes M Varende Monumenten aan de Steigerdijk te Ooitgensplaat trouwen? Christelijk Gemengd koor Jeduthun' brengt vierde CD op de markt WooTé Daad S Ons danklied klinkt Goeree j(^erf lakkee PAGINA 6 EIIAI1DEI1.I1IE1JWS VRUDAG 3 SEPTEMBER 2004 Vangnetregeling m -* «-^Ja^^^j^J^J^^iïïS;^ i D N i Kon. Julianaweg 45, 3241 XB IVlidclelharnis. Xe|. (0-I8T) 4T 55 5E> Fax (0187) 4T 55 47 e-mail: rnfo<©middelharnis.nl \A/>A/w.middelharnis.nl m In het afgelopen jaar zijn aan de Stei gerdijk te Ooitgensplaat door de Stichting Historische Schepen Ooit gensplaat ligplaatsen gerealiseerd voor varende monumenten. Verbetering intern toezicht woningcorporaties mogelijl( Gaan jullie binnenkort Binnen vier maanden uit de gevarenzone (7) Een kijlije binnen de poorten van AVR - Afvalverwerliing Bijeen Icomst Passage Het christelijke gemengd koor 'Jedut- hun' heeft haar vierde CD opgeno men, waarvan de titel luidt 'Ons danklied klinkt'. De opnames vonden plaats in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Zingen en krans maken bij kinderkoor 'Kadosj' Of» Dwifefted MJBvél Presentatieavond Goeree Overflakkee MiddQlhQrnis in hQt nieowL, Heeft u een inkomen op minimum- niveau? Dan kan het heel moeilijk zijn om de eindjes aan elkaar te knopen en allerlei onkosten te betalen. In geval van bijzondere bijstand kunt u in een aantal geval len bij de gemeente een beroep doen op de bijzondere bijstand. U komt daarvoor in aanmerking als uw inkomen op bijstandsniveau ligt, of iets daarboven. Dus ook als u bijvoorbeeld AOW en een klein pensioen heeft. Bij de beoordeling houdt de gemeente niet alleen rekening met het inkomen, maar ook met het bedrag dat u op uw spaarrekening hebt staan. Als u onvol doende verzekerd bent voor begrafenis kosten, dan wordt een bepaald bedrag buiten beschouwing gelaten. Bijzondere kosten Voorbeelden van bijzondere kosten waarvoor de gemeenten bijzondere bij stand kan verstrekken, zijn: - medische hulpmiddelen die het zie kenhuis niet vergoedt; - een bril of contactlenzen die het zie kenfonds niet helemaal vergoedt; - een hoge eigen bijdrage bij ziektekos ten - lidmaatschap van een vereniging of sportclub. Duurxatne gebruiksgoederen Duurzame gebruiksgoederen, zoals de wasmachine en de koelkast, kunnen plotseling aan vervanging toe zijn. Dat kan grote financiële problemen geven. Daarom kan de gemeente ook in deze gevallen bijstand geven. Die bijstand bestaat uit een renteloze lening. Maar voor mensen die al twee jaar of langer van een mmi- muminkomen leven, geldt iets anders, zij kun nen elke twee jaar maximaal 1.362,00 ont vangen. Eigen bijdrage drentpelbedrag Soms vergoedt de gemeente maar een gedeelte van de kosten. De reden daar van kan zijn dat uw inkomen te hoog is voor een totale vergoeding. Een andere mogelijke reden is dat u meer heeft uitgegeven dan strikt noodzakelijk is. U moet dan nog een eigen bijdrage beta len. Ook kunt u te maken krijgen met een zogenoemd drempelbedrag: pas als uw kosten hoger zijn dan deze drempel, kunt u bijstand ontvangen. Als de sirene gaat Er is altijd een kans, ook al is die klein, dat zich in uw omgeving een ramp of zwaar ongeval voordoet. Op welke wijze waarschuwt de over heid u dan voor dreigend gevaar en wat moet u vervolgens doen? De gemeente heeft een plan klaarliggen, waarin de aanpak van de hulpverle ning bij rampen en zware ongevallen is geregeld. Ook beschikt de gemeente over sirenes waarmee burgers worden gewaarschuwd voor dreigend gevaar. Elke eerste maandag van de maand, exact om 12.00 uur, worden deze sirenes luid getest. Op dat moment is er dus niets aan de hand. Gaat de sirene op een andere tijdstip, dan dreigt er gevaar. Er is dan beslist meer aan de hand dan stank of een prikkelende lucht. Als de sirene gaat, volg dan de volgende instructies op: 1. Ga direct naar binnen. Blijf daar - thuis of in het dichtstbij zijnde gebouw - tot de situatie weer veilig is. Kinderen die op school zijn, moeten daar blijven; zij ^vorden opgevangen door de schoolleiding. Bent u in de auto? Parkeer die dan en ga zo snel mogelijk ergens naar binnen. Kan dit niet, zet dan de auto stU langs de kant van de weg en blijf in de auto. 2. Sluit ramen en deuren. Zet indien mogelijk de mechanische ventilatie uit of op de laagste stand. 3. Luister naar Radio Rijnmond (96.1 FM of op de kabel). Op deze zender, de officiële rampenzender voor de regio, meldt de overheid wat er aan de hand is en welk gevaar er is. Ook ontvangt u instructies (bijvoorbeeld ook als binnen blijven niet volstaat en er geëvacueerd moet worden) en adviezen. Zodra de situatie weer veilig is hoort u dat het eerst op Radio Rijnmond. Met vragen over dit ondeoverp kunt u terecht bij de gemeente. Meer informatie kunt u ook vinden op de internetsite van de Regionale Hulp verleningsdienst Rotterdam-Rijnmond: wvyw.rhrrnl. Mensen die een laag inkomen heb ben en in een huurhuis wonen, heb ben een grote kans dat ze in aan merking komen voor huursubsidie. Huursubsidie is een bijdrage in de huurlasten, waardoor men in een passende woonruimte kan wonen. Dus: een woonruimte die niet rui mer of duurder is dan nodig en die passend is bij de situatie. Huursubsidie kan worden aangevraagd bij de woningbouwvereniging of verhuurder. Als de verhuurder niet kan helpen, dan doet de gemeente dat. Voorwaarden Voor het ontvangen van huursubsidie gel den de volgende voorwaarden: - u bent meerderjarig (18 jaar of ouder, of getrouwd) - u huurt een zelfstandige woning - uw huurprijs is niet te hoog of te laag - uw woning is passend voor uw situatie - u en uw mede bewoners (geen onder huurder) hebben de Nederlandse nationaliteit of verblijven rechtmatig in Nederland - iedereen die in uw woning woont, staat ingeschreven bij de gemeente op het adres waarvoor u huursubsidie aanvraagt - uw inkomen/vermogen is niet te hoog Aanvragen van huursubsidie is mogelijk binnen drie maanden na de zogenaamde peildatimi. De peildatum is in principe 1 juli. Verhuist u na 1 juLi,dan is de peil datum de eerste dag van de eerste volle maand waarin u in de woning woont. Vindt de verhuizing bijvoorbeeld plaats op 15 september, dan is de peildatum dus 1 oktober Het kan gebeuren dat uw inkomen plotseling achteruit gaat. U kunt bijvoor beeld werkloos worden. In zon geval krijgt u meestal niet meteen recht op huursubsidie. Is de teruggang van het inkomen 20 procent of meer, dan kunt u bij de gemeente om een toeslag vragen. Dit wordt de Vangnetregeling genoemd. Zodra er voldoende huursubsidie binnen komt, vervah de Vangnetregeling. Vragen over de Vangnetregeling kunt u stellen op het gemeentehuis. Op internet kijken is ook mogelijk: www.vrom.nl/ vangnetregeling. Alle informatie over huursubsidie vindt u op de internetsite van het ministerie van VROM: www, vromnl/huursubsidieOok kunt u bellen met de gratis informatielijn van Postbus 510800-8051 In veel gevallen is het plaatsen van een antenne of schotelantenne geen probleem en kan men zonder bouwvergunning tot plaatsing overgaan. Maar er zijn wel enkele voorwaarden waaraan dan vol daan moet worden. Dit om de veiligheid te waarborgen en om rekening te houden met de inpas sing in de omgeving. Een antenne of schotelantenne (voor de ontvangst van radio- of tv-signalen en voor 27 MC zendinstallaties of'bak kies') mag bouwvergunningsvrij worden geplaatst als men voldoet aan de volgende voorwaarden. Ten eerste moet de antenne worden geplaatst achter het voorerf Plaatsing in de voortuin of aan de voorgevel is zon der bouwvergunning dus niet mogelijk. Hetzelfde geldt voor het plaatsen van een antenne op een inpandig balkon aan de voorkant. Een tweede voorwaarde is dat de te plaat sen schotelantenne qua doorsnee niet groter is dan twee meter Ook mag de schotelantenne, inclusief de drager, niet hoger zijn dan drie meter Gaat het om een andere antenne, dan mag de hoogte (inclusief een eventuele antennedrager) niet groter zijn dan vijf meter Nog een voorwaarde is dat de antenne niet geplaatst mag worden bij een monu ment of een door het Rijk aangewezen beschermd stads- of dorpsgezicht. Voldoen de plannen voor plaatsing niet aan deze voorwaarden, dan heeft men een lichte bouwvergunning nodig. Deze kan worden aangevraagd bij de gemeente. Overigens mogen C2000 antennes zon der vergunning worden gebouwd. C2000 antennes zijn antennes voor de commu nicatie tussen hulpdiensten, zoals politie, brandweer en ambulances.Voor het plaat sen GSM-antennes gelden wel bepaalde voorwaarden. Deze staan op www.antenne bureau.nl of kun nen worden opgevraagd via 0900-2683663 Meer informatie over dit onder werp wordt verstrekt door de gemeen te. Er is' een uit gebrei de folder over de plaatsing van (schotel)antennes beschikbaar Daarnaast vindt men infor matie op www.vrom.nl/woningwet. M N H De vier historische schepen in Ooitgensplaat. De stichting wil Open Monumentendag 2004 aangrijpen om de activiteiten aan het publiek te presenteren. Op de Open Monumentendag op 11 septem ber, is iedereen vanaf 10.00 's ochtends tot 5.00 uur 's middags welkom om de schepen te bekijken. Ze laten de bezoekers graag zien wat het behouden van het varend erfgoed inhoudt. Naast de schepen die in Ooitgens plaat domicilie houden zullen er ook enkele bezoekende schepen zijn. Aan de wal zijn er stands met oude foto's van de haven en informatie over het restaureren en in stand houden van historische schepen. Voor de kinderen zijn er enkele speciale activiteiten. En natuurlijk schenken we graag koffie, thee of limonade. Op diezelfde dag is er ook nog een andere activiteit in Ooitgensplaat. De Watersport vereniging Ooitgensplaat vier haar 25 jarig bestaan en ter gelegenheid van dit heuglijk feit worden er diverse festiviteiten rondom de havenkom gevierd. Het bestuur van de Stichting Historische Schepen Ooitgensplaat bestaat uit: Paulus van Roemburg van de paviljoentjalk 'Johan na'; André van Deventer van de dektjalk 'Nooit Volmaakt"; Jan Vromans van de tjalk 'Fiducie' en Carolus Poldervaart van de klipper 'Vrouwe Elisabeth'. Met de publicatie van Sturen op rendement biedt het Centraal Fonds Raden van Commis sarissen bij woningcorporaties een instrument om het door hen uit te oefenen interne toe zicht te verbeteren. In dit rapport wordt een raamwerk geboden om het financieel presteren van woningcorporaties inzichtelijker te maken. Het gaat daarbij onder meer om de waarde effecten van het gevoerde of te voeren beleid. Het Fonds roept corporaties dan ook op om meer dan voorheen gebruik te gaan maken van het instrument van rendementskengetallen vooreen beoordeling van het financieel presteren van woningcorporaties. Daarbij kunnen woningcorporaties met hun eigen cijfers meer, recentere en andere kengetallen gebruiken dan het Fonds in zijn rol als extern toezichthouder in de publicatie weergeeft. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Vijf weken achtereen gaat het goed met afvallen. Ik raak (na die twee kilo vanaf 1 januari en die eerste 19 ons) achtereenvol gens 8 ons, 1 kilo, 11 ons, en nog eens 1 kilo kwijt. Ik snap nu goed hoe het eetplan in elkaar steekt. Elke keer exact nemen wat is voorgeschreven, met daarbij de keus uit de verschillende toegestane voedingsmiddelen - en dat zijn er heel veel -maakt mijn menu lekker en gevarieerd, en ik heb nog nooit zoveel onbekommerd gegeten als nu (zonder daarvoor gestraft te worden door de weeg schaal)! Ik ben trots op mezelf, temeer daar ik van anderen hoor dat ze wel eens een hap je en een snapje, een rukje en een plukje smokkelen van diverse lekkernijtjes. Een halve eierkoek, toch een puntje brie, een paar chipjes en wat nootjes of een toastje met zalm, enz. Ik weet zeker dat ik dat niet heb gedaan, al is de verleiding wel eens aan wezig. Bij mij is de knop in mijn hoofd echt 'OM'. Juist het consequent volhouden geeft me een bepaalde kick, en ik heb alweer zin in de nieuwe week! Die week wacht me echter een teleurstelling. Hoewel ik alles heb gedaan wat moest, inclusief veel drinken - zo'n twee en een halve liter per dag, geeft de weegschaal een gewichtstoename van 2 ons aan. Ik frons mijn wenkbrauwen en zie een donkere wolk in de cursuszaal. De rest van de avond baal ik, hoewel ik een beetje net doe alsof ik het niet zo erg vind: "Zoiets kan gebeuren." Het zal wel vocht zijn, zo houd ik mezelf voor. Gelukkig dat ik zeker weet dat ik niet heb 'gezondigd', want dan zou ik mezelf wel een klap voor mijn hoofd kunnen geven. Geen zelfverwijt, dat is wel een pleister op de (het) wond(je). Ik neem me voor om deze week weer wat extra groenten te nemen, en ook extra rauwkost, om de darmwerking te sti muleren. En vooral leuke dingen te gaan doen, want er is nog meer prettigs in de wereld dan alleen lekker eten! Ik laat me niet ontmoedigen, daar krijg ik trouwens geen kans voor. "Kom op meid, volgende week zul je eens zien", roept iedereen. Het zal best waar zijn. Ik ben benieuwd. Aanstaande zaterdag 4 september opent AVR haar deuren voor omwo nenden. Van 10.00 uur tot 15.00 uur kunnen omwonenden en andere belangstellenden een kijkje nemen en zien hoe AVR afval weer een nuttige toepassing geeft. Deze open dag is in het kader van de jaarlijkse Wereld Havendagen in Rotterdam. Naast haar activiteiten aan de Brielselaan doet AYR nog veel meer. Daarom wordt tijdens deze open dag een film getoond over de activiteiten van het grootste afval- en rrülieuconcem in Neder land. De film geeft bezoekers een goed beeld over de wereld achter afval en laat zien hoe ver Nederlandse bedrijven als AYR al zijn. Na het zien van de film kun nen bezoekers deelnemen aan een rondlei ding over de locatie. Yoor kleine kinderen is een klein kinderdorp (klimwand, draai molen en een springkussen) met toezicht ingericht. De open dag zal plaatsvinden op zaterdag 4 september tussen 10.00 uur en 15.00 uur. Locatie: Brielselaan 175 (havennummer 1365) te Rotterdam. Ieder heel uur is er de mogelijkheid tot een rondleiding. De deel nemers voor de rondleiding moeten mini maal 12 jaar oud en goed ter been zijn. Per rondleiding kunnen maximaal 30 perso nen mee. De christelijk-maatschappelijke vrouwenbe weging Passage houdt donderdag 9 septem ber haar eerste bijeenkomst van het seizoen 2004-2005. Plaats is het Dienstencentrum Companen aan de Doetinchemsestraat 27, te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. Als gast- spreekster is uitgenodigd mevrouw ds. E.M. Lingen-van Yeen, die als geestelijk verzor ger verbonden is aan het verpleeghuis 'Cor nelia' in Zierikzee. Zij zal vertellen over haar werkzaamheden aldaar. U bent op don derdagavond 9 september van harte welkom. De CD is een verzameling van verschillende geestelijke liederen en psalmen. Te beluiste ren valt o.a. Zegenbede, Luthers avondge bed. Leer mij volgen. Prijs verheugd. Heer ontferm U, Gouden Harpen, Liefde Gods, Looft de Heer om mijn ziel. Here Jezus om uw woord. De heem'len roemen, 'k heb geloofd en daarom zing ik. De psalmen 17, 72 en 105 en de Tien geboden. Het koor wordt op de CD begeleid door de vaste organist van het koor Bart Jaap de Bakker op het Kam en Van der Meulen orgel. Verder werd medewerking verleend door het koperkwintet van Sempre Crescen do, bestaande uit Arie Noordijk (trompet), Will van Vliet (trompet), Johan Jansen (hoorn), Han Suilen (trombone) en Martin Schellevis (tuba). Door dit kwintet werd afzonderlijk uitgevoerd het tweede deel uit het quintet van Victor Ewald. De algehele leiding van de opnames was in handen van Jan Wisse, dirigent van het koor. De foto aan de voorkant en ontwerp van de hoes werden verzorgd door enkele leden van het koor: Hannie v.d. Bosch, Jan Maliepaard en Maart v.d. Boogert. De CD werd opgenomen door Dolph Thier ry STH Geluidsproductie, Hoevelaken. GOEDEREEDE - Donderdag 26 augustus zijn bij Chr. Kinderkoor 'Kadosj' de repeti ties weer van start gegaan. En de kinderen zijn enthousiast bezig geweest Er ligt name lijk alweer een aantal uitvoeringen in het verschiet, waarvoor natuurlijk hard gerepe teerd moet worden. Alle kinderen vanaf 5 jaar zijn van harte welkom om het koor te komen versterken. Kom gerust eens een keer kijken, luisteren en meezingen! ledere don derdagavond wordt er van 18.30-19.15 uur gerepeteerd in verenigingsgebouw 'De Ark' te Goedereede. Om de koorkas te spekken wordt op donder dag 30 september vanaf 20.00 uur voor alle ouders, familieleden en belangstellenden 'p^w ,:'}m^m^^Êmtmïmmsl:^m ri:. fierssen-oil lirsar VJt'duthun' De CD van Jeduthun. Sponsor van de CD is de Rabobank Middel harnis. De presentatieavond is gepland op 7 oktober in 'De Hoeksteen', aan de Ring in Middel- hamis. De CD komt in de voorverkoop van af heden tot 1 oktober voor 14,-. Na deze datum zal de prijs 15,50 bedragen. De ver koop wordt verzorgd door Lenie van Dijk, Reiger 19, 3245 TM Sommelsdijk, telefoon: 0187-483819. "Het bestour van 'Jeduthun'kan u, gezien de veelzijdigheid en hoge kwaliteit van de CD deze dan ook van harte aanbevelen, want het IS het beluisteren meer dan waard", aldus het bestuur. co een workshop 'krans maken' georganiseerd biJ Tumcentrum Voogd in Ouddorp. De deelnamekosten hiervoor bedragen 12 50 incl. een kopje koffie, thee of fris. Aantiel- den kan tot uiteriijk 27 september bij Jolanda Schol, tel.: 0187- 493631. De organisatie hoopt op een grote belangstelling! i i -

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6