Romeins aardewerk uit Goereese bodem te zien in Middelliarnis Start seizoen De Rarekiek Juf Schouten neemt na veertig jaar afscheid van het onderwijs EiuvtiDcn-niEuws Abonneert U op Eilanden-Nieuw s Uitslag dressuur Oostmoer Integrale uitvoering van de 'Psalmen voor Orgel' van Cor Kee Kle- ding- verkoop EIIAtlDEtl-niEUWS Ophalen oud papier Petra Veenswijk concerteert op het Batz-Witte orgel te Kapelle Bowlingavond Jeugd HSV 'de Viscromte' Ger. Gem. Nieuwe Tonge mm 15e competitiewedstrijd zoetwatervissen HV ''Stellendam'' Voortgang cursus Theologische Vorming Gemeenteleden Dirksland in de Herv. Kerk te Middelharnis door Paul Kieviet Op D.V. zaterdag 4 september hoopt musicus Paul Kieviet de 'Psalmen voor Orgel' van Cor Kee (1900-1997) uit te voeren op het grote Leeflang-orgel in de Her vormde Kerk te Middelharnis. Palingwestrijden Hengelaarsvereniging 'Stellendam' PAGINA 2 DINSDAG 31 AUGUSTUS 2004 MIDDELHARNIS - Hoe zag de omgeving eruit ten tijde van de Romeinen? Wat voor voorwerpen gebruikten ze en waar dienden die voor? Antwoorden op deze vragen worden gegeven via de reizende ten toonstelling 'Romeinen in Zuid-Hol land' van het Erfgoedhuis Zuid-Hol land. De tentoonstelling - bestaande uit onder meer teksten, tekeningen en archeologische vondsten, vooral uit het Archeologisch Depot Zuid-Hol land - is van 1 september tot en met 23 oktober te zien in het gemeentehuis te Middelharnis. Het streekmuseum Goeree-Overflakkee en historische vereniging 'De Motte' verzorgen samen een interessante, op de regio toegespitste aanvulling door een keur aan opgegraven voorwerpen uit de Romeinse tijd te laten zien. Deze zijn gevonden op de kop van Goeree. Ergens in het midden van de jaren vijftig kreeg oud-voorzitter Kruider van het streek museum Goeree-Overflakkee bezoek van een landmeter. De man meldde dat hij scher ven had gevonden tijdens werkzaamheden in de polder Oude Oostdijk. Zijn vermoeden was dat de restanten erg oud waren. De inte resse van Kruider was uiteraard gewekt en hij toog naar Goeree om eens een kijkje te nemen. Het was de oud-voorzitter al snel duidelijk dat het inderdaad om zeer oude scherven ging. De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bode monderzoek (ROB) werd ingeschakeld en onder leiding van de Zeeuwse archeoloog Trimpe Burger ging de spade de grond in. De opgraving, waaraan de eigenaar van de gronden volledige medewerking verleende, vond plaats in de jaren 1957, 1958 en 1959. "Er is daar van alles gevonden", vertelt Pau Heerschap, voorzitter van De Motte. "Men was nog lang niet klaar met graven in 1959, maar het geld was op, dus werd er een punt achter gezet. Wij hopen dat de bodem ooit nog verder geëxploreerd kan worden." Bekertjes Wat de gravers vooral aan de oppervlakte wisten te brengen, was aardewerk. Het zwar te aardewerk (terra nigra) was tweeduizend jaar geleden het doordeweekse gebruikgoed, terwijl het bewerkte rode aardewerk (terra sigulata) 'uit de kast' kwam op bijzondere dagen en tijdens visites van enige importan tie. "Er zijn ontelbare zwarte bekertjes gevon den", aldus voorzitter Rinus van Dam van het streekmuseum Goeree-Overflakkee. "Het terra nigra werd algemeen gebruikt, het waren de plastic bekertjes van de Romeinse tijd." In het streekmuseum te Sommelsdijk, waar De Motte een eigen expositieruimte heeft, zijn verschillende voorbeelden te zien. Een opvallend voorwerp in de grootste vitri ne is een enorme kruik. "Dat is een dolium, een voorraadvat. Een bijzonder voorwerp, want er zijn er in Nederland maar een paar van", zeggen Heerschap en Van Dam, "Aar dig om te melden is nog", gaat de laatste ver der, "dat de toenmalige beheerder van het streekmuseum, de heer Visbeen, op cursus Rbiiis Villi Duin (ij en Pau Heerschap (r.j bij de vitrine van 'De Mottein liet Streekmuseum te Sommelsdijk. ging om de vondsten te restaureren." Behalve de bekertjes en kruiken kwamen er ook onder meer tuniekspelen (fabula's), stukken van een sleutel, een schoenzool, sierbeslag en beeldjes van goden uit de grond. Begin jaren tachtig ging de polder Oude Oostdijk weer op de schop voor een ruilverkaveling en ook toen zijn er vondsten gedaan. Vondsten die deels zijn onderge bracht in het museum te Ouddorp. Heer schap: "In de jaren tachtig zijn daar ook afdrukken gevonden, sporen van steunpalen in de grond. Dat waren palen van een groter gebouw, bekleed met Romeinse dakpannen. Op één plek werd verbrand graan tussen de dakpannen aangetroffen. Dat betekent dus dat dat gebouw in de fik moet hebben gestaan. Zo kun je je aan de hand van vond sten een voorstelling maken van hoe het geweest zou hebben kunnen zijn. In 1959 is .ook een patroon gevonden van een haventje met een beschoeiing van wilgentenen. Ongeveer zoals de latere kilhaven van Oud dorp." Onbekend De Romeinse nederzetting in het moerassige kustgebied moet enige importantie hebben gehad. Desondanks zijn de archeologische vondsten uit de jaren vijftig en tachtig vrij onbekend. "De Oude Oostdijk komt nauwe lijks op de archeologische kaart voor. Heel wonderlijk, de opgravingen zijn gewoon aan de aandacht ontsnapt", aldus Van Dam en Heerschap. Het streekmuseum en De Motte sluiten bij de provinciale tentoonstelling aan in het kader van hun gezamenlijke lustrumviering. Het streekmuseum bestaat dit jaar vijfenvijf tig jaar. De Motte vijfendertig jaar. "We kunnen goed met elkaar opschieten en we hebben een gemeenschappelijke interesse", vertelt Pau Heerschap. "In 1989 zijn we al begonnen om samen het lustrum te vieren. Toen hebben we iets gedaan met de visserij. Vanuit De Motte streven we ernaar om niet op eigen bodem te blijven staan, maar samen mooie dingen te doen. We zijn ook steeds meer van een archeologenclub een histori sche vereniging geworden. Tonen en beschrijven, daar gaat het om. Een liiik met het streekmuseum is bovendien dat we daar sinds onze oprichting beschikken over een eigen expositieruimte." Later dit jaar, tegen de tijd dat Sinterklaas weer in het land is, brengt De Motte nog een jubileumboek op de markt. Dat boek bevat een selectie van artikelen uit de jaarboeken en andere publi caties. De werktitel is 'Graven naar het ver leden'. Oudste geschiedenis De archeologische tentoonstelling, die kan plaatsvinden dankzij de samenwerking met de gemeente Middelharnis, is sterk educatief en daarom ook bij uitstek geschikt voor scholieren. "Wat er te zien is, is een hele rij ke collectie", geeft Pau Heerschap het belang van de expositie aan. "Het opent bij mensen de ogen voor wat er om hen heen is, maar wat ze normaal niet zien." Rinus van Dam: "Dit zijn overblijfselen van de oudste geschiedenis van het eiland. Weinig mensen, ook eilanders, weten dat de Romeinen hier geweest zijn. Je krijgt voorwerpen te zien van tweeduizend jaar oud. Dat is heel bij zonder, er is geen gebouw in Nederland dat zo oud is." De tentoonstelling is tot 23 oktober (tot en met de herfstvakantie) te zien op de eerste verdieping van het gemeentehuis te Middel harnis. De toegang is gratis. Mensen die de smaak te pakken hebben en nog meer Romeinse vondsten willen zien - waaronder het grote voorraadvat (dolium), dat bij voor keur niet van zijn plaats wordt gehaald - kunnen terecht in het streekmuseum Goeree- Overflakkee in Sommelsdijk en in het muse um in Ouddorp. clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verscliijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.coni (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlljdensbericliten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdractiten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Op zaterdag 28 augustus werd er wederom een zoetwaterviswedstrijd van de Henge laarsvereniging "Stellendam" gehouden. Er waren in totaal 20 deelnemers en ieder een ving wel wat. Deze 15e van de in totaal 18 competitie viswedstrijden werd gehou den in de Delta Haven van Stellendam. Deze keer werd qua aantal veel gevangen echter qua gewicht viel het bij velen tegen. Er werden deze dag dan ook veel voomtjes gevangen van een formaat die voor wat betreft de kilo's geen zoden aan de beken de dijk zetten. De hoge gewichten in de onderstaande tabel zijn dan ook te wijten aan het feit dat deze sportvissers naast rela tief kleine vis ook diverse flinke brasems aan de haak wisten te slaan. Ondanks het slechte weer van de afgelopen week was het zaterdag prima vissen en liet de zon zich de gehele wedstrijd zien. Voor sommi ge deelnemers werd het toch nog even don ker toen plotseling een grote kraan op de kade verscheen en diverse jachten aan de kade aan legden. De diverse jachten wer den aldaar uit het water gehaald voor de winterstalling, en tja de betreffende vissers moesten op dat moment toch even hun spullen verplaatsen om een stukje verder op verder te vissen. Vervelend maar niets aan te doen. De volgende wedstrijd is op zaterdag 4 september, ja de visspullen van een sportvisser gaan niet zo vroeg naar de winterstalling en sommigen vissen zelfs de gehele winter door. Meer infomiatie over Hengelaarsvereniging "Stellendam" surf dan eens naar www.hvstellendam.nl De uitslag van de wedstrijd van zaterdag 28 augustus was als volgt: 1 J. Velthuis 10.300 2 P. Steenis10.200 3 J. Boshoven8.900 4 H. Vink sr 8.460 5 A. Carlebur 7.700 6 D. de Groot 5.800 7 R. Fonk 4.320 8 R. Sandifort4.260 9 R. Keijmel4.000 10 J.d Groot3.880 11 H.v. Heukelen 3.740 12 H. VinkJr3.700 Gedurende een aantal jaren wordt één keer in de veertien dagen de cursus Theologi sche Vorming gegeven in 'De Hoeksteen', het verenigingsgebouw nabij de Hervormd kerk in de Ring van Middelharnis. Op deze cursus wordt een studieprogramma met de volgende vakgebieden aangeboden: 1. Oude Testament, 2. Nieuwe Testament, 3. Dogmatiek - de leer van de kerk door de geschiedenis heen, 4. Ethiek - Over vragen van Christelijk leven en handelen, 5. Kerk geschiedenis, 6. Missiologie - vragen over zending veraf en dichtbij, geestelijke stro mingen en wereldgodsdiensten, en 7. Prak tische theologie - pastoraat, diaconaat, liturgiek. De cursus is driejarig. Het is ook mogelijk om één jaar te volgen. Er zijn geen speci fieke toelatingsvoorwaarden. Iedereen is welkom, ongeacht genoten vooropleiding of kerklidmaatschap. De leeftijd van de deelnemers ligt tussen 20 jaar en AOW- genieters. Het cursusgeld bedraagt voor één jaar 150, echtparen betalen 225. Omdat het nog niet zeker was dat de cursus door kon gaan, was de mogelijkheid om zich aan te melden als eerstejaars cursist wat vaag. Nu echter kunnen geïnteresseer den zich aanmelden bij ds. T.W. van Ben- nekom, Pimpelmees 55, 3245 TW Som melsdijk, tel. 0187-478202 of 06- 20820200, e-mail: ds.T.W.v.Bennekom@sthd?.nl. Aanmelden kan aanstaande zaterdagmor gen, 4 september, in 'De Hoeksteen'. Daar kunt u terecht tussen 9.00 en 9.30 uur. Ook de tweede- en derdejaars cursisten worden dan verwacht. Voor meer inlichtingen wordt u verwezen naar bovenstaande adres. 13 R. Roest3.520 14 C ter Hoeve2.880 15 J. Troost2.780 16 J. Hageman 2.740 17 M. Nagtegaal1.860 18 D. Roest1.680 19 R Troost1.320 20 R Tanis 0.560 Na een aantal zomerinstuiven begint op vrij dag 3 september het nieuwe seizoen voor fotoclub De Rarekiek. Gertjan de Zoete start met een diaserie gevolgd door bespreking van eigen foto- en diawerk. Op Open monu mentendag, 11 september zal De Rarekiek de deur opendoen om belangstellenden de gelegenheid te geven het in de club tentoon gestelde werk te bekijken. Hierna volgen op 17 en 24 september avon den met bespreking van eigen foto- en dia- werk. Diverse leden zagen hun werk gepubliceerd. Annemarie Vermaat zag een vakantiefoto terug in Algemeen Dagblad, heeft een foto in de nieuwe agenda van het blad Grasdui nen en werd gepubliceerd in het fotoblad Zoom, evenals Marjolein Cardozo. Van Wim Weeda wor den twee prenten gepubliceerd in een Engels fotoboek, later dit jaar. De contacten met de clubs in de regio wor den niet vergeten. In oktober komt Fotoclub Schiebroek op bezoek en in december gaat de club op bezoek bij Zwijndrecht. Inlichtin gen via 0187-603582 of via www.rarekiek.nl In Dirksland zal a.s. zaterdag het oud papier weer worden opgehaald. U wordt verzocht het papier vóór 8.30 uur gebun deld aan de weg te zetten, waarvoor de vrijwilligers u bij voorbaat danken. Op zaterdag 4 september a.s. verzorgt orga- niste Petra Veenswijk uit Delft een orgel concert in de Ned. Herv. Kerk van Kapelle. Het programma omvat werken uit de Duit se Barokperiode t/m de Franse Orgehoman- tiek, o.a. composities van Walther, Böhm, Widor, Mulet en Langlais. Petra Veenswijk studeerde aan het Rotterdams Conservatori um en vervolgde daarna haar studie in Parijs bij o.a. Jean Langlais. Als concertor- ganiste geeft ze jaarlijks een groot aantal concerten in binnen- en buitenland. Als vas te organiste is zij verbonden aan de Maria van Jessekerk te Delft. De aanvang van het concert is 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 4,50 3,50 voor CJP/pas 65). Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken. Zoals ieder jaar houden we een bowling avond met patat eten voor de beste vissertjes van het seizoen. Deze avond zal dit jaar wor den gehouden op vrijdag 24 september in recreatie centrum De Staver te Sommelsdijk. De bedoeling is dat jullie om 18.45 uur aan wezig zijn zodat we precies om 19.00 uur kunnen beginnen met bowlen. Na een uurtje een stevig balletje gegooid te hebben zullen jullie wel honger hebben gekregen. De bedoeling is dat we deze gaan stillen met lekkere frieten, frikadellen en kroketten. Na het eten van al deze lekkere dingen hou den we nog drie gratis rondjes bingo met leuke prijzen die we hebben gekregen van Piet van Nimwegen. De avond is afgelopen om 21.30 uur. Benje verhinderd laat het dan even weten aan Richard Monster tel: 489311 of Marius Knöps tel: 487468. De volgende kinderen worden voor deze avond uitgeno digd: Bart Hoogerheide, JuUian de Visser, Leon van Wageningen, Wouter Meiaard, Marco Knöps, Justin Nieuwlaat, Peter Hoogerhei de, Tamara Nieuwlaat, Mare van Lochem, Annelies Verhoek, Arjan Verhoek, Leendert Verhoek, Rob Abrahamse, Arend Hendrik de Visser, Jaco Meiaard, Linda Visser en Nick van Lochem. DE JEUGDCOMMISSIE HSV "DE VISCROMTE" Uitslag van de dressuur wedstrijd voor pony's, proeven F3 en F5, gehou den op zaterdag 28 augustus jl.in Manege Oostmoer, Oostmoersedijli 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Proef F3. Thalonja Slui, Mickey Boy, 233 pnt; Danielle Spruit, Katinka, 229 pnt; San- der Mierop, Tazz, 226 pnt; Jasper Mierop, Tazz, 223 pnt; Pascalle Valstar, Katinka, 223 pnt; Kim de Lint, Tazz, 218 pnt; Nelle- ke Dijkgraaf, Katinka, 217 pnt; Priscilla Moerkerk, Margarita, 216 pnt; Bodine Leer- touwer, Lilly, 216 pnt; Evelien v. Opstal, Lady, 215 pnt; Anouk Bienefelt, Spikkel, 215 pnt; Sharon Hazelhoff, Zipora, 214 pnt; Lotte de Vogel, Kim, 214 pnt; Eline de Weerd, Blondy, 212 pnt; Ilona v.d. Berg, Kim, 211 pnt; Gerrie de Waal, Bennie, 210 pnt. Proef F5. Anne Krijgsman, Mickey Boy, 223 pnt; Miranda Bazen, Tazz, 222 pnt; Tamara Bakelaar, Pam, 221 pnt; Chayenne Beijer, Tazz, 219 pnt; Linda Vervloed, Tazz. 218 pnt; Amy v.d. Weerden, Thza, 218 pnt; Fleur Jonker, Cesar, 216 pnt; Sylvia Free- link, Pam, 213 pnt; Charita de Vogel, Lady, 210 pnt. Cor Kee was één van de toonaangevende organisten van de twintigste eeuw in ons land. In zijn lange leven schreef hij vooral kerkmuziek. Begonnen in de stijl van Jan Zwart, maakte hij in later tijd een hele stijl ontwikkeling door. De 'Psalmen voor Orgel' zijn een hoogtepunt in het orgelwerk van Kee, en eigenlijk ook in de orgelmuziek van vaderlandse bodem. In totaal omvat de cyclus een zeventien com posities van zeer grote zeggingskracht, die elk het karakter van de psalm heel goed muzikaal 'verwoorden' en verdiepen. Het is zeker, dat Kee dit monumentale werk schreef vanuit een persoonlijke verworteling in de psalmen. De muzikale taal van de 'Psalmen voor Orgel' is zodanig, dat die na 60 jaar - ze werden uitgegeven tussen 1939 en 1948 - in frisheid en levendigheid nog niets heeft ingeboet. Het grote orgel van 'Menheerse' stamt uit dezelfde tijd en is voor deze composities een uitstekend medium. Het concert op 4 september begint om 8 uur 's avonds en duurt ongeveer een uur. De toe gang is uw gift aan de uitgang. U bent harte lijk welkom! In de maand augustus werden door de Hen gelaarsvereniging 'Stellendam' twee paling wedstrijden georganiseerd. Beide wedstrij den werden gehouden in het havenkanaal Goedereede-Havenhoofd. Er werd gevist gedurende de avond tussen 20.30 uur en 23.30 uur. De deelname aan deze wedstrij den was voor de organisatie een kleine teleurstelling. Maar deze liet zich niet uit het veld slaan en ondanks de opkomst gingen de wedstrijden gewoon door. Op de eerste wed strijd welke werd gehouden op vrijdagavond 15 augustus namen 10 deelnemers deel aan de wedstrijd en op de tweede wedstrijd, gehouden op dinsdagavond 24 augustus werden slecht 7 deelnemers ingeschreven. Voor Hengelaarsvereniging 'Stellendam' was het overigens erg lang geleden dat palingwedstrijden werden gehouden er zal echter zeer zeker naar worden gestreefd het peil van weleer of meer te halen. Volgend jaar zullen dan ook wederom palingwedstrij den gehouden worden! En let op dan zijn ér meer deelnemers. De weersomstandigheid gedurende de eerste wedstrijd was uitste kend en deze avond werd, zij het dat de vangsten beter hadden mogen zijn, door diverse mensen een 'palinkje' gevangen. Tja, op vrijdag 24 augustus was het andere koek. Slechte vangsten en slecht weer. Des ondanks bleef het op deze avond droog tot 20 minuten voor het einde van de wedstrijd die direct werd afgeblazen toen de regen met bakken tegelijk naar beneden kwam en het behoorlijk begon te lichten. Onder deze omstandigheden is het onverantwoord om aan de waterkant te blijven vissen. Twee deelnemers willen we hier nog even extra vermelden te weten de nog zeer zeker "onder de zuurballen wet" vallende gebroeders D. en B. Grinwis die beide wedstrijden hebben mee gevist. Zelfs met het slechte weer lieten de gebroeders niet verstek gaan en werden ze door hun moeder aan de waterkant gebracht. Echte paüngvissers dat moge toch duidelijk zijn en de laatste wedstrijd moes ten ze toch de volgende dag weer naar school. Of ze in de klas in slaap zijn geval len dat vragen we ze bij gelegenheid nog eens... Diverse mensen ontvingen leuke Op dinsdag 7 september wordt er van 19.30 tot 21.00 uur weer een Clementijn-kleding- verkoop gehouden met de nieuwe najaars collectie. Dames ribrokken (stretch) met bijpassen jasje en blouse, enz. (maat 36-56!). Kinder ribrokken, jasjes, blouses, sweaters en mail lots (maat 104-188). De verkoop wordt gehouden in het kerkge bouw aan de Oranjestraat 17 te Nieuwe Tonge. (Een gedeelte van de opbrengst is bestemd voor ons kerkgebouw). prijzen in de vorm van gevulde boodschap pen manden en hengelsport artikelen. Voor meer informatie over Hengelaarsvereniging "Stellendam"surft u naar www.hvstellen- dam.nl Hier onder de uitslagen van de beide palingwedstrijden en eind uitslag v?n de twee wedstrijden. 15 augustus: Ie W. Ras (144 cm), 2e D. Grinwis (75 cm), 3e Dhr. J. vd Kraan (70 cm), 4e Mevr. J.vd. Kraan (33), 5e M. Nag tegaal (29 cm), 6e A. van Heukelen (27 cm). De overige deelnemers te weten Th. Knol, B. Grinwis, D. vd Berg en H. van Heukelen vingen helaas geen vis. 24 augustus: Ie M.Nagtegaal (26 cm) De overige deelnemers te weten Dhr. J. vd Kraan, Mevr. J.vd. Kraan, W. Ras, L.Ras, D. van de Berg en B. van de Berg wisten geen paling aan de haak te slaan. Winnaars van de mini competitie palingvis- sen Ie W. Ras (144 cm)2e D. Grinwis (75 cm) en 3e Dhr. J. vd. Kraan (70 cm). DIRKSLAND - Vorige week vnjdag nam juf Schouten-Westland afscheid van de Prins Mauntsschool in Dirksland. Kort vóór de zomervakantie had ze haar werkzaamheden al neergelegd, maar een officieel afscheidsmoment wachtte nog. Dat was dus jl vrijda^ Bij elkaar was juf Schouten 40 jaar aan het onderwijs verbonden. Al die jaren was zij juf van groep 1 of 2. Vrijdagmorgen werd zij, samen met haar man, kinderen en kleinkind vanhuis opgehaald met paard en wagen. Op school wachtten de kinderen uit de kleutereroepen haar op met prachtig versierde bogen, in de gang van het nieuwe schoolgebouw" 's Morgens waren er diverse activiteiten op school en tussen de middag hebben de juf en de kleuters uit haar oude groep genoten van een heeriijke maaltijd, vers verzorgd door de ouders van dte groep, 's Avonds, na een koud en warm buffet, heeft het personeel juf Schouten uitge zwaaid. Ze gaat nu, samen met haar man, genieten van een welverdiende rust.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2