Zitdag Rabobank kijkt terug op geslaagde Omloop i (0181)62 62 26 lor gaat weer zingen We staan altijd voor u klaar! Kinkhoestepidemle In Nederland, vaccinaties niet uitstellen. Diabeteszorg in de Thuiszorgwinkel DE ZORGLIJN 'Vox Humana' 'Opwarmer' voor Boerenlanddag Koffieochtend 'De Christenvrouw' Watersnoodmuseum ontvangt 15.000e bezoeker EIIAflCei-IIIEUWS Rondje Gezond Pruiken Thuis Service Gezondheidsagenda Nieuws van de Wereldwinkel Christelijk Gemengd Streekkoor start weer met repetities s» ^i iSf ^i fff <r f; ts, STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRUDAG 27 AUGUSTUS 2004 GOEREE- OVERFlAtCKEE THUISZORG VERPLEEGHUISZORG VERZORGINGSHUISZORG ALGEMEEN MAATSCHAPPELUK WERK UITLEEN VAN VERPLEEG- EN HULPMIDDELEN VOEDINGSVOORUCHTING EN DIEETADVISERING GEZONDHEID SERVICE OUDER- EN fONOZORG THUISZORGWINKEL fiiO De Zorg en Welzijn Groep, de zorgorganisatie van de Zuid-Hollandse eilanden, staat altijd voor u Maar! U kunt bij ons terecht voor al uw vragen op het gebied van zorg, welzijn, aan zorg gerelateerd wonen en behandeling. Ons pakket is heel breed. We helpen u thuis met onder meer thuiszorg, we staan voor u klaar in onze verzorgings- en verpleeghuizen en we zijn er met raad en daad voor de ouders van kleine kinderen. We bieden hulpverlening, geven voedings- en dieetadviezen, we voorzien in hulpmiddelen voor zorg- en welzijn en we bieden, diensten, cursussen en producten voor iedereen die gezond en comfortabel wil leven. Kortom we zijn er altijd voor iedereen! Op dit moment heerst er in Nederland een kinkhoestepidemie. Naar verwachting zal deze epidemie nog een aantal maanden aanhouden. Vatbaar voor kinkhoest rijn met name jonge kinderen, die nog niet zijn gevaccineerd. Kinkhoest is een gevaarlijke bacteriële infectie en kan ernstige coraplicaties veroorzaken. Het is daarom verstandig uw kind in te enten tegen deze ziekte. In 2005 komt er een beter vaccin tegen kinkhoest op de markt. Gezien de huidige situatie is het onverstandig de vaccinatie tegen kinkhoest uit te stellen. Kinderen die vacdnaties op de teeftijd van 2, 3,4 en 11 maanden hebben gekregen, zijn in hoge mate beschermd tegen de ziekte. Een klein deel van hen kan toch kinkhoest oplopen, maar de bijkomende verschijnselen zijn dan veel milder. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het consultatiebureau in uw wijk of met De Zorglijn, (Ol8l) 62 62 26. Mensen met diabetes mellitus worden op het diabetesspreekuur begeleid door zowel de diëtist als een diabetes verpleegkundige. De spreekuren worden altijd gelijktijdig gehouden. De diabetesverpleegkundige legt uit wat diabetes is en welke factoren van invloed zijn op bloedsuikers. Tevens kan zij, in overleg met een arts, medicatie voorschrijven aan cliënten of bijvoorbeeld leren zelfcontrole uit te voeren of insuline spuiten. De diëtist legt de dieetrichtlijren bij diabetes uit en bespreekt samen met de cliënt hoe deze richtlijnen dagelijks in de praktijk kunnen worden gebracht. Voor dit spreekuur heeft u een spedale verwijsbrief nodig van uw arts. Vooraankondiging: In het najaar start er voor het eerst een groepsbegeleiding voor cliënten met diabetes mellitus. Voor meer informatie kunt u bsllèn naar De Zorglijn, (0181) 62 62 26. Op zoek naar een comfortabele stoel en deskundig advies? Kom dan op donderdag 2 september naar de Zitdag in de Thuiszorgwinkel! Op 2 september organiseert de Thuiszorgwinkel van 10.00 tot 18.00 uur een spedale Zitdag. Onder het genot van een kopje koffie of thee en iets lekkers kunt u vele luxe en comfortabele seniorenstoelen uit proberen. Naast onze eigen medewerkers is er op deze dag ook een gerenommeerd leverander aanwezig voor deskundig advies. Tijdens de Zitdag ontvangt u 10% korting op alle senioren- en sta-op stoelen. Leden van vereniging Gezondheid Service ontvangen daarbovenop nog eens 10% extra korting en een cadeaubon ter waarde van 20,- of een extra korting op de aankoop. Thuiszorgwinkel, P.J. Bliekstraat 4a, 3201 PL Spijkenisse. Telefoon (OIBI) 67 97 00 Openingstijden; maandag t/m vrijdag; 8.30 -16.00 uur In samenwerking met een aantal bibliotheken organiseert Gezondheid Service regelmatig themabijeenkomsten. In het najaar van 2004 staat een bijeenkomst gepland, waarin we u alles over voedingssupplementen en kunstmatig verrijkte voeding vertellen. Hebben we deze producten wel nodig en zo ja, wanneer dan en in welke hoeveelheid? Op deze en vele andere vragen zal de diëtiste van de Zorg en Welzijn Groep een antwoord geven. Zij zal u uitleg geven over de zin en onzin van deze produrten. U komt toch ook? Hebt u, om wat voor reden dan ook, een pruik nodig? Pruiken Thuiszorg komt bij u thuis om de pruik aan te meten, biedt u hulp bij het uitkiezen, geeft raadt bij het verzorgen en kan ook de eventuele vergoeding van de ziektekostenverzekeraar direct voor u regelen. Indien u een medische indicatie overhandigt kan deze meteen op de aanschafprijs in mindering worden gebracht. Leden van Gezondheid Service krijgen bij aanschaf van een pruik een gratis verzorgingpakket t.w.v. 31,75. Zwangerschapsgymnastiek regelmatig Middelharnis, Ouddorp, Oude-Tonge Zwangerschapsyoga regelmatig Dirksland T'ai Chi Tao regelmatig Middelharnis Gezond Bewegen wekelijks Middelharnis Reactiveringszwemmen wekelijks Dirksland, Stellendam Shantala Babymassage 16 september Stad a/h Haringvliet 5 oktober Middelharnis Droge Bed Training 8 september Oude Tonge Ontspannen 14 september Dirksland Rbromyalgie, hoe verder 16 september Oude Tonge Omgaan met Kanker 22 september Dirksland Een maatje minder zi september Oude Tonge Leren Masseren 5 oktober Nieuwe Tonge Oriëntatiecursus Voetzonereflexmassage 7 oktober Nieuwe Tonge Voor meer informatie en aanmelden belt u mét Gezondheid Service, telefoon (OlSl) 62 62 26 tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Of per e-mail naar; gezondheidservice@zwg.nl Bel voor al uw zorgvragen De Zorglijn Boekhandel Donner in Rotterdam heeft een primeur. Zij hebben het eerste Fair Trade Café in Nederland! Het café wordt gerund door de organisatie van Fair Trade, die eerlijke handel stimu leert. Behalve eerlijke koffie kunt u in de koffiehoek handgemaakte producten uit de Derde Wereld kopen. Dus na of tijdens het winkelen in Rotterdam kan men even bij komen met een heerlijk kopje koffie bij Boekhandel Donner, op de Lijnbaan 50. Én in Middelharnis bij de Wereldwinkel op het Spuiplein (achter de Winkeldiek), op woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. De vakantieperiode van gemengd koor Excelsior is weer voorbij. Op het program ma staan het aanstaande seizoen de volgen de concerten: 8 september geeft Excelsior in samenwerking met muziekvereniging Ami- citia een zomeravondconcert op het Schakel plein aan de Beatrixlaan te Dirksland. Aan vang 20.00 uur. Op zaterdag 13 november geven zij op uit nodiging van muziekvereniging Sempre Crescendo uit Middelharnis medewerking aan 'The night of the proms'. Dit grootse gebeuren vind plaats in sportcomplex De Staver te Middelharnis. 22 december het traditionele kerstconcert met muziekver. Amicitia te Dirksland en 18 maart 2005 nemen zij deel aan het vierko- renconcert in de Grutterswei te Oude Tonge. Verder maakt Excelsior van 5 mei tot en met 9 mei een concertreis naar de prachtige stad Praag om daar verschillende concerte te geven, een prachtig hoogtepunt waar het koor met enthousiasme naar toe werkt. Belangstellenden zijn van harte welkom eens kennis te maken met het koor op repe titie-avonden vanaf 20.00 uur of bel voor inlichtingen (0187) 602315. 'Vox Humana' is een christelijk gemengd streekkoor opgericht in 1997 en staat sinds 2001 onder leiding van Peter Burger. De inspirerende manier van werken van de dirigent brengt het koor op een hoog niveau en zal resul teren dat er in de toekomst meer uit voeringen worden gegeven. Het koor bestaat momenteel uit 60 leden. Het doel van het koor is het evangeUe van Jezus Christus uit te dragen doormiddel van het zingen van psalmen en geestelijke liede ren. Ook op muzikaal gebied wordt er naar gestreefd om een hoog niveau te behouden. Daarom is het koor op zoek naar enthousias te nieuwe leden die alle partijen kunnen komen versterken. Zowel jongeren als oude ren zijn van harte welkom op de wèkeUjkse repetitieavonden, die beginnen om kwart voor acht en eindigen om tien uur. Momenteel wordt er in op twee locaties geoefend: de eerste en derde maandag van de maand in de Samaritaan en de tweede en vierde maandag in 'Vita Nova'. Het repertoire van het koor bestaat uit psal men en geestelijke liederen. "De sfeer op ons koor is geweldig en iedereen is zeer enthousiast over de plannen die de dirigent heeft met dit koor", aldus het bestuur. CD-opname Het is de bedoeling dat er op 25 september een cd-opname wordt gemaakt met het koor in Mijnsherenland. Op deze geluidsdrager zal een brede diversi teit aan muziek opgenomen worden om de luisteraar een goede indruk van het koor te geven. Het bestuur wil nu reeds deze cd van harte bij u aanbevelen. Er staan diverse koor en instrumentale arrangementen op van Peter Burger en andere arrangeurs, diverse instrumentalisten zullen hun medewerking verlenen aan de cd, ook zullen er een aantal liederen opgenomen worden die gezongen worden door een samengesteld mannenen- semble. Alles bij elkaar leidt dit tot een geweldig mooie cd die het beluisteren waard is. Over de presentatie worden de belang stellenden op de hoogte gehouden. Zij die het koor willen komen versterken behoeven niet te schromen om vrijblijvend eens langs te komen op de oefenavonden De Samaritaan of Vita Nova in Sommelsdijk. Er wordt begonnen om 19.45 met de mede delingen. "U kunt dan ervaren hoe geweldig fijn en bemoedigend het is met de andere koorleden te kunnen zingen ter ere van Hem. Daar gaat het immers om! Mét en voor elkaar ZIJN GROTE NAAM prijzen. Op deze manier kurmen we als koor velen tot een zegen zijn. Wij hopen u snel, maar geheel vrijblijvend, te ontmoeten en dat u zich snel thuis zult voelen bij "Vox Huma na", zodat we u kunnen begroeten als nieuw koorlid", aldus het bestuur. Voor eventuele vragen: bel gerust naar de volgende telefoonnummers (0187) - 651865 of 641010. Hoofdsponsor Rabobank kijkt met een goed gevoel terug op de 15e Omloop. Ondanks het slechte weer was het weer een geslaagd even ement. Tijdens het startschot door Lee Towers werden er honderden Rabobank-ballonnen losgelaten. Zaterdag vermaakten de kinderen zich gcedop het springkussen. Wie geluk had, liep zelfs een levende Plosie tegen het lijf. Kinderen die een Rabo TopKid Rekening ope nen bij de Rabobank ontvangen een Plosie rugzak of een echte kluis! Wilt u meer informatie? Informeer bij uw Rabobank! DIRKSLAND - Het nieuwe seizoen 2004- 2005 van 'De Christenvrouw' afd. Dirksland gaat weer beginnen en wel met een koffie ochtend. Op 1 september hoopt mevrouw R.C. van leperen uit Bergschenhoek een referaat te houden over 'Toekomstperspec tief naar aanleiding van 2 Corinthe 5. De koffieochtend begint om 9.30 uur en wordt gehouden in verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', ledereen, dus gasten en leden, zijn weer van harte welkom. OUDDORP - Op vrijdagavond 3 septem ber a.s. wordt er voor de eerste keer een "opwarmer" georganiseerd voor de Boeren landdag, die een dag later voor de zesde keer gehouden zal worden in het centrum van Ouddorp. Een gezellig samenzijn voor en door agrariërs. De avond start om 19.00 uur en vindt plaats op een hiervoor prima passende omgeving; het boeren erf van de familie Breen aan de Hazersweg te Oud dorp, In deze agrarische omgeving wordt een gezellige avond georganiseerd met muziek en een hapje en een drankje. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om de rijvaardigheden op een tractor te testen. In een speciaal daarvoor uitgezet parcours kan men laten zien hoe men de tractor beheerst. Natuurlijk staan er voor de winnaars mooie prijzen te wachten. Een ieder die agrariër is en zin heeft in een gezellige avond, wordt van harte uitgenodigd om aanwezig te zijn. De avond duurt tot 23.00 uur. Het Watersnoodmuseum te Ouwerkerk heeft jl. dinsdag de 15.000e bezoeker van dit jaar ontvangen. Twee weken eerder dan in 2002 - toen was het herdenkingsjaar, met 50.000 bezoekers - werden Pieter-Jan en Anneke van Essen uit Kampen verwelkomd door voor zitter Jaap Schoof van het museum. Bij ontvangst verraste hij hen met een grote bos bloe men en enkele boeken over de ramp en de caissons. De gasten vertelden dat ze als kind de ramp niet zelf hebben meegemaakt, want ze woonden niet in het rampgebied. Wel her inneren ze zich de inzamelingen van geld en kleding en dat de actie 'Dijken dicht, beur zen open' werd gehouden. Al jaren komen de Van Essens met vakantie naar Zeeland. Dan komt ook dikwijls de ramp weer ter sprake, omdat deze ingrijpende gebeurtenis nog steeds voelbaar is in het gebied. Ditmaal bezochten ze in Ouwerkerk het watersnoodmu seum, waarin ze door middel van een rondleiding extra uitleg kregen. t» V» i t» g» f» tm A» Ai Tf ffi ^t ^g K* *2' K* K' Nu het iets minder warm is, komen de dieren in het asiel weer wat tot leven. Zo ook ons husky Snoopy van drie jaar. Snoopy is een lieve kroelkont, die gek op mensen is en al veel te lang in het asiel zit. Onze Snoepster is niet gek op andere dieren en kan niet goed alleen zijn. Deze hond is niet geschikt voor beginners, maar voor iemand met ervaring en een stukje grond plus behoorlijk wat geduld om haar te leren om alleen te zijn. Asta is een kruising herder teefje van vier jaar. Deze Ueve leergierige hond zoekt een baasje die tijd en ruimte voor haar heeft. Asta kan niet met andere dieren of kleine kinderen. Autori jden en alleen thuis zijn is geen probleem voor deze dame. Voor de kattenliefhebbers hebben wij Missy een driejarige cyper se gesteriliseerde poes die niet graag buiten komt. Onze Missy wordt graag verwend met blikvoer want brokjes vindt zij niet lekker, kinderen vindt ze niet leuk. dus zoekt ze een rustig plekje waar ze alle aandacht krijgt en op het schootje mag zitten. Nero een lieve zwart gesteriliseerde poes van negen jaar die alles goed vindt, behalve honden. Omdat ze probleempjes heef met haar blaas is ze vaak onzindelijk, ze krijgt ook speciale blokjes hiervoor. Jacky een zwart/witte poes van twee jaar die niet één van de makkelijkste is, maar toch een kans verdient. Deze meid wordt graag met rust gelaten en wil zo nu en dan een aai over haar bol letje. Katten, kinderen en honden zijn geen optie voor haar. Dusty, een negenjarige gecastreerde rode kater zoekt een plekje waar hij het rijk alleen heeft. Hij houdt niet van andere katten en wil niet opgetild worden, kroelen wil hij wel maar wel als hij dat wil. Titi, een zevenjarie zwart/witte gecastreerde kater die wel van een potje kroelen houdt. Net als Nero heeft deze hond speciale brokjes vanwege darmklachten, maar is niet onzindelijk. Titi wil graag een tuintje want hij maakt graag een ommetje. Een dan als laatste, maar daarom niet het minst onze Minous, een 12-jarige lapjespoes. Ze zoekt een baasje waar ze de dag rustig mee kan doorbrengen en waar het haar niet aan aandacht en liefde ontbreekt. Wij zoeken ook nog vrijwilligers voor diverse werkzaamheden. Het gaat niet alleen om het schoonmaken, maar ook om wat extra aandacht, spelen, borstelen en wandelen met de honden. De Dierenstee is geopend van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Groene Kruisweg 14a, 3281 AC Numans- dorp, telefoon: 0186-655150.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7