Rupsen plaag zet niet door Ujisf dat Stukje r' extraJ 'Ga mee naar de stee' 'Kicken, Stressen en Ontspannen'; CIIAIIDBI-tllEUWS EIIAt1DEn.t1IEUV5 Nieuwe zangseizoen 'Jeduthun' Uitslagen dressuur Oostmoer Inventarisatie van boerderijen; PAGINA 3 I SiJ/<^ Maria 1954 26 augustus 2004 f Ij Zo de Heere wil en wij leven, hopen wij C ck Leeuw f i W. M. de Leeuzü-van der SCuis 25 augustus (Deze Sara LEO WESTDIJK LEO WESTDIJK LEO WESTDIJK I LEO LEO WESTDUK LEO WESTDIJK LEO WESTDUK LEO WESTDUK LEO WESTDUK LEO WESTDUK LEO WESTDIJK LEO WESTDIJK LEO WESTDUK Anneke Nuijer-v. d. Dravik De heer W. DEN HENGST WILLEM DEN HENGST GABRIEL LEONARD PEEMAN LEO PEEMAN Waarschuwingsborden verwijderd, geen melding van slachtoffers MIDDELHARNIS - De rupsenplaag die deze zomer de Kop van Goeree leek te gaan teiste ren, is uitgebleven. Eind mei kropen honderd duizenden bruine bastaardsatijnrupsen zicht baar over de duinpaden. Met grote informatie borden en waarschuwingen in de lokale kranten sloegen de gemeente Goedereede, Natuurmonumenten en het waterschap Goe ree-Overflakkee alarm. Maar de plaag zette niet door. "Al gauw verminderde de overlast tot enkele exemplaren, die na enige weken totaal verdwenen waren", zegt Gerard van den Nieuwendijk, opzichter kust van het water schap. Tentoonstelling over verslavingspreventie DINSDAG 24 AUGUSTUS 2004 I Ooltgensplaat, 23 augustus 2004 DeHeere, Die leven gaf en leven spaarde, schonk ons een dochter en zusje, I We noemen haar Marijk K. J. Nipius it: ;K K. D. Nipius-Kieviet Sander s Leonie ;i| ;i Emmastraat 13 f I 3257 AC Ooltgensplaat en ii; ons 50-jarig huwelijk te gedenken met onze ;I; kinderen en kleinkinderen: it; Leen en Hera Janneke en Rien ij:- Jantina en Asuerus s Ilona en Robert Pleunie en Henk Henk en Annick Lieve Vrouwepoldersedijk 29 3243 LA Stad aan 't Haringvliet mag nog steeds iji geSien worden Gerbera 10 ili 3247 DR Dirksland ':t: Met droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze neef en achterneef echtgenoot van Janneke Grinwis in de leeftijd van 31 jaar. Sterke de Heere Janneke, Sanne, Sjoerd, Karlijn en verdere familie in dit smartelijk verlies. D. C. Temmink-Westdijk W. Westdijk-Breen A. Struijk J. Westdijk G. Westdijk A. Westdijk-Grinwis J. Westdijk neven en nichten Ouddorp, 22 augustus 2004 Zondag is plotseling overleden de man van onze medewerkster en collega echtgenoot van Janneke Westdijk-Grinwis in de leeftijd van 31 jaar. Sterke de Heere Janneke, Sanne, Sjoerd, Karlijn en verdere familie met dit verlies. Directie VolumemMkt en medewerksters Weststraat 1 3253 AR Ouddorp Bedroefd hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze buurman echtgenoot van Janneke Westdijk-Grinwis Wij wensen Janneke, Sanne, Sjoerd en Karlijn heel veel sterkte voor nu en de komende tijd. De buren: Mike, Patricia, Sietse en Iris Wilco en Karin Martin en Gabriëlle Bas en Caroline Leo Rick en Evelien Peter en Anne Ouddorp, 22 augustus 2004 FAMILIEBERICHTEN Plotseling is overieden onze vriend, een grote vriend van Amber Zijn handen hebben voor ons gewerkt. Zijn hart heeft voor ons geklopt. We wensen Jaimeke, Sanne, Sjoerd en Karlijn heel Zijn ogen hebben ons tot het laatst gezocht. veel sterkte toe. Hij heeft zijn taak volbracht. Amber Jaap en Jeannet Met intens verdriet geven wij u kennis dat, na een leven van toewijding en zorg voor allen die hem lief en dierbaar waren, totaal onverwachts van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame man en onze Diep bedroefd namen wij kennis dat plotseling uit liefste papa onze vriendenkring werd weggenomen echtgenoot van Janneke Westdijk-Grinwis Wij bidden Janneke, Sanne, Sjoerd en Karlijn in de leeftijd van 31 jaar. Gods nabijheid toe. Zij die hem gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Janneke Westdijk-Grinwis Sanne Co en Anja Melissant Robert, Joan en Martijn Sjoerd Met grote verslagenheid geven wij kennis dat de Karlijn Heere plotseling uit ons midden heeft wegge 22 augustus 2004 nomen onze geliefde neef Springen 20 3253 EH Ouddorp in de leeftijd van 31 jaar. Gelegenheid tot condoleren donderdag 26 augus tus van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 Dat de Heere Janneke, Sanne, Sjoerd en Karlijn en uur in Hervormd verenigingsgebouw 'Eben-Haë- de verdere familie kracht en sterkte mag geven in zer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. dit zware verlies. De rouwdienst voor familie en belangstellenden G. Grinwis-de Jong zal gehouden worden D.V. vrijdag 27 augustus in W. Pikaart-Grinwis 'Eben-Haëzer', aanvang 10.00 uur. A. Westdijk-Grinwis G. Westdijk Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp, omstreeks 11.30 uur. K. Sperling-Grinwis Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid de fami W. Grinwis lie te condoleren in 'Eben-Haëzer'. A. C. Grinwis-Sandifort Chr. Grinwis-Grinwis Liever geen bezoek aan huis A. Grinwis Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, worden M. Grinwis verzocht deze advertentie als zodanig te beschou K. Grinwis-Grinwis wen. M. Klepper-Grinwis J. Klepper C. Grinwis Intens verdrietig delen wij u mede dat plotseling W. J. Grinwis-de Ronde van ons is weggenomen onze geliefde zoon, broer. zwager en oom en mijn kleinzoon neven en nichten echtgenoot van Janneke Grinwis Wij wensen Janneke, Sanne, Sjoerd en Karlijn Ouddorp, 22 augustus 2004 Tot onze diepe bedroefdheid is plotseling uit ons Gods onmisbare nabijheid toe in deze zo moeilijke midden heengegaan onze vriend en oud-buurman weg. Pa en Ma Westdijk Kasper en Petra 'Wij wensen Janneke, Sanne, Sjoerd en Karlijn veel Bram, Leendert, Janko sterkte toe in deze zeer moeilijke tijd. Johan en Marianne Bart, Alice Hans Plona Krijn en Corrie Piet-Jan en Lenny Sjaak, Niels en Martin Gerard Kees en Elma Gerrit Rick, Bonita en Ilonca Oma Moerkerk-'t Maimetje Jeroen en Mariska Greet Ouddorp, 22 augustus 2004 Ina Hans en Heleen Marinus en Margré Arjan en Gea Els Piet en Angelique Barri Johan en Tannie Met diepe droefheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze lieve schoonzoon, zwager en kleinzoon Ouddorp, 23 augustus 2004 Moge de Heere Janneke, Sanne, Sjoerd en Karlijn de kracht schenken om dit zware verlies te dragen. Pa en Ma Grinwis Met grote verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het overlijden van onze medewerker Wilma en Hans Krijnie en Ton Jan en Arjanne Christina Zijn grote ijver en inzet voor ons bedrijf zullen wij Sjaak missen. Tevens verliezen wij in hem een gewaardeerd Opa en Oma Grinwis-Pikaart collega. Fa. A. Akershoek Zn. Ouddorp, 22 augustus 2004 Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar Jan neke, de kinderen en familie, die wij de kracht toe wensen dit verlies te kunnen dragen. Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid en met verslagenheid, in de bloei van zijn leven van ons weg te nemen onze Ueve klein zoon en neef Ouddorp, 22 augustus 2004 Met grote verslagenheid hebben wij kennis ge in de leeftijd van 31 jaar. nomen van het plotseling overlijden van onze gewaardeerde collega De Heere sterke Janneke, kinderen en verdere familie in dit grote verdriet en heilige deze roep stem aan onze harten. Wij wensen Janneke, de kinderen en familie heel J. Grinwis veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen. W. E. Grinwis-Pikaart Klaas en Anja Wim en Sjaan van Splunder Jan en Elly Tea en Jamo Anton en Gerarda Wilma en André Joop en Martine Sam Peter en Anne Gertruida en Teun Niels en Annewien Janita Gertjan en Evelien Katarina Ouddorp, 22 augustus 2004 Wie stuuii er Kees en Ria Grinwis Mark en Femke een kaartje. Jan en Jolieke Jeanet Zij heeft veel voor Rochelle Bikkers gedaan. Huib en Lia Grinwis Zij ligt nu zelf al bijna 9 weken in het ziekenhuis. Robert Haar adres is: Silvana mevr. A. Nuijer-v. d. Dravik 2e Etage, ziekenhuis Bethesda Ouddorp, 22 augustus 2004 Stationsweg 22, 3247 BW Dirksland Op 18 augustus 2004 bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van Van 1 augustus 1972 tot 1983 was hij geneesheer directeur van het ziekenhuis. Met veel respect en waardering herinneren wij hem als een levenswijze man met een groot inle vingsvermogen, en een luisterend oor voor ieder een, die zaken op een zeer tactvolle wijze op kon lossen. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen. Wij wensen dat de Heere hun kracht en troost zal geven in deze moeilijke tijd. Raad van Toezicht, Raad van Bestuur Vereniging medische staf en medewerkers Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Spreuken 27:9 Wij zijn dankbaar voor de fijne relatie die er vele jaren mocht zijn, maar verdrietig omdat de Heere geheel onverwachts tot Zich heeft genomen onze beste vriend Het was zijn lust om zich voor andere mensen in te zetten. De gesprekken die hij voerde, waren altijd rijk van inhoud en veelal geestelijk van aard. Moge de Heere voor Nel en de kinderen - die hem zeer zullen missen - een Bron van Troost en Licht zijn. Het is onze bede dat ze hun houvast zullen vinden in de wetenschap dat hij de wens waarover hij meerdere malen sprak, om altijd bij de Heere te zijn, verkregen heeft, en het Leven tot in eeuwig heid. Riet en Jan van Hoorn en kinderen Middelhamis, 17 augustus 2004 Tot onze droefheid is, na een ernstige ziekte, door de Heere uit ons midden weggenomen onze geliefde zwager en oom echtgenoot van Jannetje Cornelia Tanis in de leeftijd van 63 jaar. Sommelsdijk: P. Tanis Best: K. Tanis C. Tanis-Ceulemans neven en nichten Middelharnis, 19 augustus 2004 Na een ernstige ziekte is door de Heere uit dit leven weggenomen onze buurman Moge Janny, kinderen en kleinkinderen de kracht ontvangen dit verlies te dragen. Fam. Van den Bos Fam. Vroege Middelhamis, 19 augustus 2004 Op 26 augustus zullen de zangrepetities van Jedut- hun weer beginnen. Het bestuur nodigt de leden van harte uit deze avond aanwezig te willen zijn om kwart voor acht in 'De Hoeksteen' te Middelharnis. Ook zij die - nog - geen lid zijn worden hierbij har telijk uitgenodigd. Met name nieuwe bassen en alten zouden zeer welkom zijn. Uw komst wordt zeer op prijs gesteld. De repetities zijn iedere donderdagavond van kw;irt voor acht tot kwart voor tien. De repetities zijn iede re donderdagavond van kwart voor acht tot kwart voor tien. De repetities verlopen ontspannen maar wel serieus. Het repertoire van het koor bestaat uit psalmen en geestelijke liederen. De deskundige leiding is in handen van dirigent Jan Wisse. "Heeft u interesse om te komen zingen, schroom dan niet en kom donderdagavond a.s. eens luisteren", aldus het bestuur. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proeven F4, F6 F7, F8 en F9, gehouden op zaterdag 21 augustus jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proeven dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Proef F4. Nelleke de Ruiter, Rosalie, 219 pnt; Sylvia Freehnk, Spikkel, 210 pnt, tevens diploma F4 behaald; Gaby Simons, Lady, 206 pnt. Proef F6. Nadie Hobbel. Tazz, 220 pnt, tevens diplo ma F6 behaald; Kyra Kreij, Carens, 218 pnt, tevens diploma F6 behaald; Adriaan Hoek, Karine, 218 pnt, tevens diploma F6 behaald; Diedrik Hoek, Tirza. 217 pnt, tevens diploma F6 behaald; Kanna Hend- rikx, Lenny, 216 pnt, tevens diploma F6 behaald; Sylvia de Waard, Mickey boy, 215 pnt; Laura Goen- se, Tazz, 215 pnt, tevens diploma F6 behaald. Proef F7. Nadine Peekstok, Spikkel, 210 pnt; Anne- li v. Huizen, Stanley, 208 pnt. Proef F8. Jaimy Argoudelis, Bennie, 221 pnt; Ingrid de Vogel, Dynamite, 218 pnt; Kim Visse,rTazz, 216 pnt; Delisa Vos, Carens, 213 pnt; Daisy Argoudelis. Anouschka, 211 pnt. tevens diploma F8 behaald; Iri- na v. Namen, Tirza, 210 pnt, tevens diploma F8 behaald. Proef F9. JuUiette Kamp, Amber, 219 pnt. Onder het motto 'Ga mee naar de stee' wordt gestart met de inventarisatie van de boerderijen op het eiland Goeree-Overflakkee. Deze inventarisatie maakt deel uit van een totale inventarisatie in de gehele provincie Zuid Holland, die plaats vindt door de Stichting Dorp, Stad Land, nadat gebleken is, dat geen duidelijk overzicht bestaat van de (historische) boerderijen in de provincie. Sociëteit Rethorica te Sommelsdijk is gevnagd de coördinatie voor dit eiland voor haar rekening te nemen. Sociëteit Rethorica zoekt en roept personen, die i^ereid zijn aan dit onderzoek mee te werken. Aan deze personen zullen modelformulieren wim Jen uitgereikt en ze krijgen een bepaald gebied op het eiland toegewezen. De binnen dat gebied gelegen boerderijen zullen dan bezocht worden en de gegevens van die boerderijen verzameld worden op de formulie ren. Met een te maken foto kan een afgerond beeld van de betreffende boerderij worden verkregen, dat vervol gens zal worden ingebracht in een beeldbank, die voor een ieder opvraagbaar zal zijn. Zodoende is de inventarisatie een feit geworden en voor iedereen toegankelijk in te zien. Wie wil er mee naar de stee? Geef je dan op aan het secretariaat van Sociëteit Ret horica aan de Langeweg no 93 te Sommelsdijk, schrif telijk of telefonisch via nummer 0187 484764. De waarschuwingen aan vooral de badgasten waren niet overdreven. Bij aanraking van de brandbaren van de rupsen, of bij inademing, kunnen huidirritaties ont staan en ontstekingen van luchtwegen, die veertien dagen aanhouden. Met het oog op die gezondheidsrisi co's plaatsten de verantwoordelijke instanties opzich tige waarschuwingsborden bij de strandovergangen Vrijheid, Westhoofdduinpad, Vuurtoren en derde Blok en op het strand zelf. Gevreesd werd dat de overlast zou duren tot half augustus. Daarna veranderen de rup sen in witte nachtvlinders. De rupsenplaag dijde niet uit, maar nam ineens af. Op de afrasteringpaaltjes langs de duinpaden zaten geen levende, maar verdroogde rupsen. Of voedselgebrek of het koele weer deze afname veroorzaakte, is niet opge helderd. Van den Nieuwendijk meldt dat de borden daarna zijn verwijderd en dat hij niets heeft gehoord over mogelijke slachtoffers. Het duingebied leek oor spronkelijk schade op te lopen: grote percelen duin- doom waren kaal gegeten door de rupsen. Maar ook dit is uiteindelijk meegevallen. "Aangevreten duindoom hersteld zich snel", aldus Van den Nieuwendijk. De Kop van Goeree is ontsprongen aan een irritante rupsenplaag, maar de bastaardsatijnrups is niet defini tief verdwenen van het eiland. In de komende maan den, van begin oktober tot begin april, overwinteren opnieuw jonge rupsen in de spinsels in de duindooms- truiken, soms met honderden tegelijk in één zo'n nest. Om te voorkomen dat de rupsenpopulatie weer net zo explodeert als dit jaar voor het eerst het geval was, gaan de drie beheerders van het duingebied "zoveel mogelijk" spinsels verwijderen. Volgend voorjaar pas weten zij of hun ingreep effect heeft. In het kader van 'Het Geheim van Goeree-Overflak kee', het regionale project over verslavingspreventie, staat van dinsdag 31 augustus tot en met donderdag 16 september aanstaande in de raad.szaal van het gemeen tehuis te Dirksland de tentoonstelling 'Kicken, Stres sen en Ontspannen'. De tentoonstelling bestaat uit een aantal panelen met tekst over informatie over de werking van verschillen de verslavende middelen en gokken en heeft tevens aandacht voor de leefwereld van jongeren op volwas senen. Tevens zijn er folders over diverse middelen aanwezig en is er informatiemateriaal voor ouders over hoe in de opvoeding op een adequate wijze aan dacht kan worden geschonken aan alcohol en drugs. Bij de tentoonstelling horen het drugsbrein en het alco holbrein: elektronische vraag- en antwoordspellen, speels en aantrekkelijk voor jong en oud. Ook kunnen bezoekers meedoen aan een quiz over alcohol en drugs. De tentoonstelling is ontwikkeld door de afde ling Preventie van Delta Bonman. De tentoonstelling is vrij toegankelijk voor iedereen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis, namelijk op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 16.00 uur. Gedurende de periode van 31 augustus tot en met 10 september 2004 zullen de wijkagenten in het kader van het 'School Adoptie Plan' hun lessen over alcohol, drugs en gokken aan de oudste groepen van de basisscholen, op het gemeente huis verzorgen. Deze lessen worden gecombineerd met een groepsgewijs bezoek aan de tentoonstelling. Voor nadere informatie over de inhoud van de ten toonstelling kan contact worden opgenomen met de heer V. de Knegt van de afdeling Preventie van Delta Bouman (010-2723380); v.knegt@deltabouman.nl). Voor inlichtingen over bezoekmogelijkheden aan de tentoonstelling (zowel individueel als in groepsver band) kan contact worden opgenomen met de heer H.T. van Oostenbrugge van de gemeente Dirksland (0187-608071; h.vanoostenbrugge@dirk.sland.nl) De tentoonstelling zal in de komende maanden ook in de andere drie gemeenten op Goeree-Overflakkee te zien zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3