NieUvrs ui< ©e PierenS^ee Vrijwilliger Tanis al 17 jaar toezichthouder bij jarige speeltuin 'De Flipjes' EGA (5) ONGETWIJFELD Bestuurster komt met schrik vrij Grote rommel- en actiemarkt in 's-Gravenpolder Uitslag viswedstrijd HSV Stellendam Start Algemene Muzikale Vorming Muziekschool Goeree-Overflakkee PV De Luchtbode Het leven na een beroerte SDOK spaart 1 en 2 eurocenten Alzheimer Inloop avond opent haar deuren Met de auto over de kop: EIIAtlDBI-IIIEUWS Repetities kinderlioor 'Eigenwijs'weer van start Omdat er nog maar een paar kinderen geplaatst kunnen worden willen we u nog even attent maken op de lessen Algemene Muzikale Vorming aan de Muziekschool G-O. Hericingen *r« C« C« C« C« C« i* C« ;f f» «J» f: ^s 4i <is ^s 't: 'h i& <r «r i& «r <r ^;r <r 4s **4i •j •y K* k* k* k* "Eentje tegelijk, kindertjes...! Veels te gevaarlijk!" Heel veel inwoners van Ouddorp, maar ook van ver daarbuiten, zullen deze uitspraak herkennen. In speeltuin 'De Flipjes' deed de heer Tanis deze waarschu wing al heel wat keren door de luid sprekers schallen. 'De Flipjes' bestaat thans vijftig jaar, en al zeventien jaar vormt de inmiddels 82-jarige Tanis als kassier/toezicht houder er het boegbeeld. Een mooi moment dus om eens aandacht te geven aan deze vrijwilliger die, trouw als geen ander, zich van taken kwijt, (foto Persburo Fiakkee) HOEKSCHE WAARD Binnen vier maanden uit de gevarenzone met slaagt il beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! PAGINA 7 VRUDAG 20 AUGUSTUS 2004 Brandweer en politie rukten vrijdagmiddag uit vooi i|ciig ongeval aan de Dui- venwaardseweg te Nieuwe Tonga. Een voorbijganger, die een personenauto op de kop in de sloot zag liggen, had het alarmnummer gebeld. Bij nader onderzoek door de poli tie bleek de bestuurster de auto al te hebben verlaten en was ze onderweg naar een nabij gelegen boerderij om hulp te halen. De auto is waarschijnlijk na een stuurcorrectie in de berm terechtgekomen en vervolgens in de sloot beland. Behoudens een nat pak kwam de vrouw met de schrik vrij. De auto liep behoorlijke schade op. (foto PersburoFiakkee) Op 4 september wordt er in 's-Gravenpolder een grote rommel- en actiemarkt georgani seerd t.b.v. vakantieweken voor verstande lijk- en lichamelijk gehandicapten. Naast de prachtige rommelmarkt is er ook een ver koop met opbod van antiek, o.a. spinnewiel en wolkaarder, zijn er ook grootmoeders tijd spullen. Verder vele kraampjes met interessante arti kelen zoals: Zelfgemaakte kaarten, fotokaar- ten, model vliegtuigjes, Cd's, gereedschap pen, bloembollen, etc. Ook is er een friet kraam en een koffietent er is versgebakken vis te koop!. Kortom een markt die u zeker niet mag missen. Voor de jeugd zijn er leuke prijzen te winnen en rijd er een paardenkoets en is er gelegen heid om pony te rijden! De markt wordt gehouden op het bedrijven terrein van de firma T.O.P. aan de Koren- halmdijk in 's-Gravenpolder. De toegang is grati.s en de markt begint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Iedereen is van harte welkom! «i Vrijdag 27 augustus starten de repetities weer van kinderkoor 'Eigenwijs' o.l.v. Peter Schouls. Het kinderkoor zingt eigentijdse, christelijke kinderliedjes onder begeleiding van Dick Wapstra op gitaar en Peter op key board. Vorig seizoen hebben de kinderen de musi cal 'Pien' uitgevoerd. Zowel de kinderen als het publiek hebben hier veel plezier aan beleefd. Het koor gaat nu aan het derde seizoen beginnen en telt inmiddels zo'n 35 leden tus sen de 7 en 14 jaar oud. Iedereen die het leuk vind om te zingen is natuurlijk van harte welkom om mee te doen! Er wordt gerepeteerd van 15.45 tot 16.30 uur in de Gereformeerde kerk, Lange- weg 64 te Middelhamis. Voor meer informatie: Peter Schouls tel. 484857. Op zaterdag 14 augustus werd door de Hen gelaarsvereniging 'Stellendam' de 14e com petitie wedstrijd zoetwater 2004 gehouden. De wedstrijd werd gehouden in de Oude Haven van Stellendam. Na de wind en vele vele regen van dag er voor was het afgelopen zaterdag betrekkelijk rustig weer met veel zon en geen regen. De visparaplu en het regenpak dienden dus tegen alle verwach ting in niet ingezet te worden. Qua visvangst een geheel ander bericht. De vangsten waren voor velen teleurstellend met hier en daar een uitschieter. Tja 5 uren vissen en niets vangen is niet echt leuk. Het enige wat dus mee zat was het weer. Onder het motto "vol gende keer beter" zal op zaterdag 28 augus tus de volgende wedstrijd plaats vinden. Dan zal worden gevist in de Delta Binnen Haven (Haringvliet). De vangsten zullen dan hoogst waarschijnlijk beter zijn. In de eind stand zullen dan ook zeker weer klappen te verwachten zijn. Meer informatie en leuke actie foto's vindt u op www.hvstellendam.nl (Palingwedstrijd) Dinsdagavond 24 augus tus organiseert Hengelaarsvereniging 'Stel lendam' de laatste palingwedstrijd. Voor informatie en opgave gaat u naar de voor noemde website of u belt naar 06-12827531 of 06-10852209. De uitslag van de wedstrijd van afgelopen zaterdag luidt als volgt; J. Boshoven 11.540 kg D. Roest 4.580 kg J. de Groot 4.200 kg A. Carlebur 2.960 kg J. Veldhuis 2.900 kg H. van Heukelen 2.780 kg L. Meersman 2.340 kg P. Troost 2.120 kg H. Vink(sr) 1.980 kg J. Hageman 1.220 kg M. Nagtegaal 0.320 kg R. Sandifort 0.200 kg R. Ponk 0.000 kg P. Tanis 0.000 kg H. Vink (jr) 0.000 kg C. ter Hoeve 0.000 kg A. van Heukelen 0.000 kg J. Troost 0.000 kg Muziek maken is heel leuk en je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen. Speciaal voor jonge kinderen bestaat de mogelijkheid om Algemene Muzikale Vorming te volgen. De lessen zijn bedoeld voor kinderen die nu beginnen in groep 4 van de basisschool en er wordt weer begonnen met groepen van ongeveer 12 kinderen die 45 minuten per week les krijgen. Het ontwikkelen van de elementaire muzika le vaardigheden staat centraal en de cursus is een goede vooropleiding voor het later leren bespelen van een instrument. Vooral spelen derwijs zullen de kinderen vertrouwd gemaakt worden met o.a. het notenschrift, de toonhoogtes, de maatsoorten, de ritmes, etc. Veel zingen, zelf muziek maken op het Orff- instrumentarium, naar muziek luisteren en met allerlei klankspelletjes aan de gang gaan maakt de lessen tot een leuke en leerzame belevenis. De lessen starten op vrijdag 27 augustus 2004 en de kosten zijn 100,00 per jaar. U kunt uw kind nog opgeven door een aan- meldformulier/prospectus aan te vragen bij de administratie van de Muziekschool in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Middelhamis, tel. 482400 (tussen 9.00 en 12.00 uur), fax. 489115, e-mail muziekschool@hetdiekhuus.nl Peronne 14 augustus,- gelost: 10.30 uur; deelnemers: 8; duiven 107; weer: noord westen wind. K. Kievit 1, 2, 8, 14; C. Logmans 3, 10, 15, 17, 18, 20, 22; A. Molenaar en Zn. 4, 6, 7,9, 13, 21; A.M. Volaart 5, 16, 19, 24, 25, 26, 27; J. den Boer 11, 12; A. Riedijk 23. Duffel 14 augustus; gelost: 14.25 uur; deelnemers 9; duiven 191; weer: noord westen wind. J. den Boer 1, 5, 10, 12, 35, 37, 40, 44; A. Molenaar en Zn. 2, 6, 7, 14, 16, 21, 23, 28, 30, 34, 36, 41, 42, 45; B. v.d. Ochtend 3; K. Kievit 4, 8, 13, 15, 17, 20, 25, 26,29, 39,43, 46, 47, 48; C. Logmans 9, 18, 24, 31, 38; A. het Jonk 11, 22; M. v.d. Ochtend 19, 27, 32, 33. ------------------------35----------------------------------------- Een van de voornaamste oorzaken van over lijden en blijvende invaliditeit is de beroerte of ook wel een attaque genoemd. Een beroerte doet zich plotseling voor. Het ene ogenbHk voelt u zich goed en het volgende ogenblik is het alsof u door de bliksem getroffen bent. Waardoor wordt een beroer te veroorzaakt? Hoe moet u met de conse quenties ervan omgaan? Hoe ondergaat de familie deze plotselinge verandering? Wat kunnen wij doen om steun te verlenen? Dit onderwerp wordt op maandag 23 augustus om 21.00 uur besproken in het programma "Ontwaakt Radio" op Radio Fiakkee. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald. Radio Rakkee is te ontvangen op 105.3 en 105.9 MHz via de ether en via de kabel op 107.1 MHz op heel Goeree-Overflakkee. •5» Graag uw aandacht voor Asta, een mooie zwarte hond met een witte plek op haar borst. Het is een kruising herder, een teefje, vier jaar oud. Asta is erg leergierig en als ze dan beloond wordt, kan voor haar de dag niet meer stuk. Ze zoekt een leuke consequente baas die tijd en ruimte voor haar heeft. Ze kan alleen thuis blijven, is niet gewend aan kleine kinderen en katten. Fred is een zwart-witte kat van zeventien maanden, is gewend aan honden, gaat graag naar buiten, is niet gewend aan kinderen en hij heeft liever geen soortgenoten om zich heen. Gismo is een cypers-witte kat van ruim acht jaar. Hij gaat alleen naar buiten als het lekker warm is, houdt niet van kleine kinderen. Hij heeft graag het alleenreoht in huis. Rocky is rood-wit, een kat van twee jaar. Rock is lief voor kinderen, gaat graag naar buiten en kan goed overweg met soortgenoten. Pino is ook rood-wit, twee jaar, een leuke schootkat die lief is voor kinderen. Pino komt graag buiten en is niet gewend aan honden. Gabber is een flinke zwart-witte kat van bijna twee jaar. Wij weten niet veel over hem. Hij is een vondeling. Kiki is een vrouw, een lapjespoes van acht maanden, mooi getekend, zwart-wit-rood. Wij vinden haar een beetje humeurig, het ene moment poeslief en het volgende moment knorrig. Zij is niet gewend aan kinderen, kan heel erg speels zijn, is niet gewend aan honden en ze komt graag buiten. Dan zoekt de cavia nog steeds een nieuwe baas. Het diertje is een orprz-.Ti-pTxTi-i vTouwtjcs, wit, ongeveer een jaar. Een vondeling. DIERENBELANG Evenals de rat, ook wit en drie maanden oud. U vindt al deze dieren in De Dieren stee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Telefoon: 0186-655150. Onze website: www, dierenasiel, nl. De openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur. Eigenlijk is hij niet eens zo enthousiast om in de krant te komen en een foto hoeft voor hem eigenlijk helemaal al niet, want hij vmdt het allemaal maar heel gewoon dat hij nu al zeventien jaar trouw dit werk doet. "k'H? aungdurs toch niks te doewe!", klinkt het regelmatig uit zijn mond. Het is nu dus al weer zeventien jaar geleden dat de nu 82- jarige heer Tanis met pensioen ging, nadat hij tot zijn 65e jaar had gewerkt in de socia le werkplaats te Middelhamis. Lege jaren lagen toen eigenlijk voor hem, omdat hij met lichamelijke beperkingen te maken heeft. Eén van de bestuursleden van 'De Flipjes' zag hem voorbij gaan, net toen deze bij scheidend speeltuinvrijwilliger Piet Bake- laar zat. Met diens vertrek zat het bestuur behoorlijk in de maag, want waar vind je zo gauw een andere vrijwilliger. En toen kwam juist Tanis voorbij. En die hoefde over het aanzoek om als vrijwilliger in de speeltuin te gaan werken niet zo lang na te denken. Zo gebeurde het dat én Tanis niet zo lang 'werk loos' bleef, maar al snel achter de speeltuin kassa zat, én dat de 'vacature' bij 'De Flip jes' ongedacht snel was vervuld. "Het mooie was dat het geen zwaar werk is, want dat had ik nooit gekund. Maar nu was het nét wat voor mij: ik had wat beweging, ik was er eens uit en hier waren ze geholpen", verteh Tanis. In het zomerseizoen stapt hij bij mooi weer elke dag op zijn driewieler en gaat hij vanuit 'de Vliedberg' naar de Flipjes. Maar ook bij een dag met wat minder weer gaat hij bij de eerste opklaringen richting de speeltuin, om te zien "of ze al open gaan". Eén van de bestuursleden opent dan de hekken hijst de vlaggen, terwijl Tanis zijn vaste stekje aan de kassa weer inneemt. De inwoners van Ouddorp kennen hem dan ook al jaren, maar ook seizoengasten zijn ieder jaar weer benieuwd of de 'oude baas' er weer is. Zelf kent hij de kinderen van Ouddorp allemaal, zodat ze bij binnenkomst in de speeltuin alleen even naar binnen hoeven te roepen dat ze lid van de speeltuinvereniging zijn en gewoon door kunnen lopen. Op de vraag of hij nooit problemen met ze heeft, antwoordt hij ontkennend: "Als ze niet luisteren, moe ten ze eruit en dat weten ze". De enige 'pro blemen' lijken /ich slechts op de trampoline voor te doen, want daar moet Tanis nogal eens ingrijpen. Regelmatig klinkt het dan ook door de speeltuin dat er maar één tege lijk op de trampoline mag, omdat hij anders sluit: "Eentje tegelijk kindertjes, veels te gevaarlijk...!" Najaren bij zijn broer te hebben gewoond, is de heer Tanis twee jaar geleden naar 'de Vliedberg' verhuisd. Het bestuur van 'De Flipjes' voelde zich hier eerst niet zo geluk kig onder, want men was er niet zo gerust op dat dit van invloed zou zijn op Tanis' beschikbaarheid. Maar dat bleek ai snel nodeloze zorg. Want iedere dag kan hij gewoon op tijd naar 'De Flipjes', met de boterhammen op zak. En de warme prak. Die wordt netjes tot 's avonds bewaard; want als hij weer thuiskomt, belt hij even naar het personeel, en de prak wordt weer opge warmd. Ja, zo ziet u: over het algemeen zijn er veel vrijwilligers werkzaam binnen een verzorgingshuis, maar dat in een verzor gingshuis zelf vrijwilligers wonen, dat gebeurt maar zelden! In al die jaren dat speeltuin 'De Flipjes' bestaat, heeft Tanis wel wat veranderingen mee gemaakt. Zo was er in 1997 de dreigen de sluiting, maar gelukkig kon dit door spon sorgelden voorkomen worden. Nadat het bestuur een brandbrief had rondgestuurd, kwamen al vlug veel reacties binnen. Zelfs een Eilanden Nieuws lezer uit Canada had van het probleem gelezen, waarna er een brief met 100 Canadese dollars binnen kwam... Binnen drie maanden kwam er 70.000 gulden binnen. Het voortbestaan van de speeltuin was gered... De volgende verandering was de komst van de euro. Maar dat was voor Tanis niet zo moeilijk; "wat je vroeger in guldens reken de, doe je nu in euro's. Makkelijk zat! Een gulden is een gulden en een euro is een euro; ermee teruggeven gaat gewoon hetzelfde". Geld terug geven moet hij nogal eens, want 'De Flipjes' wordt heel druk bezocht. Op sommige dagen bezoeken 900 gasten de speeltuin. Zo kwamen er vorig jaar vanaf april tot aan de herfstvakantie maar liefst 50.(XX) gasten, en maar weinigen van hen werden niet door Tanis gezien. Immers, een 'vrije dag' heeft hij maar zelden. "Dat hoeft toch niet, wat moet ik anders doen?" Alleen bij ziekte of hoge uitzondering laat hij het afweten, maar dat gebeurt zeer zelden. Het bestuur van 'De Flipjes' kan dan ook niet genoeg benadrukken hoe dankbaar het de heer Tanis is voor de vele uren dat hij zich voor de speeltuin inzet. "Anders zou het onmogelijk zijn om de speeltuin zó te laten draaien!" Op de reactie van een gast, die zegt "wat 'n middeleeuwse prijzen.,.", reageert de voor zitter met een compliment aan het adres van toezichthouder Tanis: "dat hebben we aan hém te danken. Zonder vrijwilligers zou dit onmogelijk zijn. Het bestuur moet er niet aan denken dat Tanis eens niet meer achter de kassa zal zitten. Wie dat dan zou moeten doen, is een vraag die ons nü soms al bezig houdt". Volgens Tanis moet dat iemand zijn die eigenlijk óók niet zoveel kan: "anders ga je hier niet zitten". Hoewel hij het in het hoogseizoen erg druk heeft met zijn 6-daagse werkweek, wordt dat buiten de schoolvakanties gereduceerd tot drie dagen: woensdag, vrijdag en zaterdag. Maar beu is hij het beslist nog niet en van stoppen wil hij helemaal nog niet weten. Maar hij is er zich wel van bewust dat het nooit lang meer kan zijn dat hij zijn werk kan blijven doen. Maar zolang hij kan, zal hij dit werk met veel plezier blijven doen! Op mijn eerste cursusavond krijg ik een boekje waarin het eetplan stap voor stap wordt uitgelegd. Er blijkt ook een recepten boekje te zijn waarin heerlijke gerechten staan die binnen het EGA eetplan passen en waar ook niet-cursisten heerlijk van eten. Cursusleidster Eef is gul met complimenten. "Jullie zijn een hele leuke groep, omdat jul lie zo ontzettend enthousiast bezig zijn met het eetplan", prijst ze. Als haar 'meisjes' door elkaar dreigen te praten, wacht ze even tot het weer stil is. "Dan kan tenminste iederéén volgen waar het over gaat", vindt ze heel consequent. Eef neemt elke avond een onderwerp uit het cursusboekje bij de kop, maar eerst geeft ze de cursisten gele genheid om te 'mopperen' of vragen te stel len over de huiswerklijst. In die lijst hebben cursisten stelselmatig opgeschreven wat ze de hele week hebben gegeten, om aan de hand hiervan eventuele vergissingen rond het eetplan op te lossen. Wonderlijk genoeg is er niemand die klachten heeft. Het nieuw ste recept, dat vorige week is uitgedeeld, blijkt verrukkelijk te smaken. Gaandeweg krijg ik steeds meer het gevoel dat mijn keu ze voor EGA de juiste is geweest. De kleine aanpassingen die ik moet plegen om me aan de afspraken te houden, lijken me wel te overkomen. Vlees even niet in vet bakken, dat moet lukken. En afwegen watje volgens het cursusboekje moet afwegen, dat is ook niet zo moeilijk. Van sommige groen ten mag je eten zoveel je wilt. Andere soor ten horen bij de zogenaamde 'verplichte' groenten en daarvan moet je een bepaalde hoeveelheid nemen per dag. Sommige dran ken kun je vrij gebruiken, voor andere geldt datje aan een bepaalde soort of hoeveelheid bent gebonden. Extra drinken is bij EGA trouwens erg belangrijk, hoor ik van alle kanten. Ook voor fruit, brood, meelspijzen, vlees, kip, vis en vetten zijn speciale regels. Je bent bijvoorbeeld verplicht een bepaalde hoeveelheid vet te nemen per dag. Dat kan zelfs zijn in de vorm van mayonaise! (Ik zit bijna hoorbaar met mijn oren te klappe ren...) Aan het einde van het cursus uur mogen de cursisten zelf vertellen hoeveel ze de afgelo pen week zijn afgevallen. Wie een keer niet zo succesvol is geweest, om welke reden dan ook, krijgt geen straf maar zegt gewoon: "Ik deed even niet mee." Klaar is Kees. Mensen vertellen veelal glunderend hoeveel gewicht ze zijn kwijtgeraakt. Drie ons, vertelt de één. Zes ons, de volgende. Veertien ons, een der de. En er is zelfs iemand die twee hele kilo's is afgevallen! "Snap je dat nou?", vraagt ze zich hardop af. "Vorige week maar één ons en nu twee kilo". "Het kan zijn dat je vorige week vocht vasthield, wat je nu bent kwijt geraakt", legt Eef uit. "Dat kan soms zo schommelen, daar moetje niet van in paniek raken. Blijf lekker doorgaan volgens het eet plan en je zult zien dat het weer helemaal gaat lukken". Als ik voor mezelf eens iets lekkers uit het receptenboekje heb klaargemaakt, iets waar van ik niet weet of ze het wel lusten, zeggen de kinderen soms met afgunstige blikken: "EGA dieet? EGO dieet zul je bedoelen!". Waarmee ik de boodschap krijg dat zij de volgende keer ook wel met mij willen mee eten... Onlangs heeft u in de media kunnen verne men, dat de eurocent zijn langste tijd heeft gehad. Winkeliers in heel Nederland gaan vanaf 1 september bedragen aan de kassa afronden op 5 eurocent. De muntjes van 1 en 2 eurocent worden daardoor zo goed als overbodig. Veel mensen vinden de 1 en 2 eurocenten ook lastig en vragen zich soms af waar ze deze euromuntjes kwijt kunnen. De Stich ting De Ondergrondse Kerk (SDOK) wil u daarbij helpen. Want uiteindelijk is het wel geld, al is het klein. En wat voor ons klein is en niet zo opvalt, kan wel van grote beteke nis zijn voor de hulpverlening voor de hulp aan de verdrukte christenen in onder andere Noord-Korea en China. Daar leven honderd duizenden tot enkele tientallen miljoenen christenen onder vervolging, marteling, hon gersnood en intimidatie. Daarom wil de SDOK graag uw 1 en 2 euro centjes in ontvangst nemen. Hoe krijgt u ze bij de SDOK? Heel eenvou dig. U zet een bakje in de keuken en als het bakje vol is, kunt u de inhoud afgeven op het SDOK-kantoor, Dorpsweg 85 te Hoog-blok- land. Als u verder weg woont van deze twee plaat sen, kunt u, als het bakje vol is, het bedrag op de bank brengen en storten op rekeningnum mer 38.52.87.445 t.n.v. St. De Onder-grond- se Kerk te Gorinchem o.v.v. "muntjesactie christenen Noord-Korea en China' De SDOK zal tezijnertijd verslag doen van het verloop van de actie. Voor inlichtingen kunt u overdag bellen naar SDOK-vooriichter T.W. Kruithof, telefoon: 0183-561186. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard is een trefpunt voor mensen met dementie, en hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Hier krijgt men onder leiding van deskundi ge gespreksleiders voorlichting over allerlei aspecten van dementie. Tijdens iedere bij eenkomst staat een onderwerp centraal en wordt begonnen met een interview met een deskundige gastspreker of met het vertonen van een videofilm. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discussie te gaan. Na afloop kan men nog iets drinken en met elkaar praten. Er is ook volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. Door de onge dwongen sfeer kunnen bezoekers hun pro blemen in alle openheid naar voren brengen. De Alzheimer Inloopavond wordt geopend op woensdag 1 september en zal vanaf die datum op de eerste woensdag van elke maand (uitgezonderd juli en augustus) wor den gehouden. De opening wordt verricht door een staflid van Alzheimer Nederland. Tijdens de openingsavond zal een interview worden gehouden met de heer J. van Kem pen, verpleeghuisarts van HDG Verpleeg huis 'de Samaritaan'; het thema is 'vergeet achtigheid of dementie?'. De Alzheimer Inloopavond G.O./H.W. wordt gehouden in Wijkcentrum Middelhamis, Doetinchem- sestraat 27, 3241 AA Middelhamis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137, alswel de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. De inloopavond is altijd open vanaf 19.00 uur. Het programma begint om 19.30 uur en is om 21.30 uur afgelopen. De toegang is gratis, evenals het kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met de secretaris van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflak- kee/Hoekse Waard, de heer C.Besuyen, tel.: 0187-485344. Zonodig kunt u een bericht inspreken op de voicemail, waarna u zo spoedig mogelijk wordt teruggebeld. De Alzheimer biloopavonden Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard is een initiatief van Alzheimer Nederland, HDG Verpleeghuis 'de Samaritaan' en stichting Companen Lokaal Ouderenwerk Middelhamis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7