Open dag XgÜ] ARDI KEUKENS BV Extra Jeugdviswedstrijd bij HV Krammer ^ftli;' P.V. De Reisduif Aardbeien Bramen en Frambozen Rode bessen Pruimen Lambertuskerk Strijen k De voordeligste ket^Kenspeclallstl depressief Wat nu? kies voor een prettiger leven. Een Sommelsdijkse koopman in spé! Ze zijn er weer: Ook jams e.d. van Fam. B. den Baars Tel. (0187) 60 15 23 (06) 28 56 67 65 P.V. DE RODE DUIF te Stad a/h Haringvliet Kostentoedelingsverordening inspraalcverordenlng VERLEENDE VERGUNNINGEN NIEUWHusqvarna Viking INTERLUDE 445 COMPLEET MET APPARATUUR! Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Lotgenotenlijn 0900-5 123 456 V^B Een Sommelsdijkse koopman in spé! Abonneert U op Eilanden-Nieuws De laatste afprijsronde met veel voordelige koopjes, zoals: ZOMERJAPONNEN 39f" DAMESCOATS 39?° Div. ROKKEN en BLOUSEN vanaf 19J° DIEUX-PIECES vanaf 59?" HERENPANTALONS, OVERHEMDEN en KOSTUUMS HALVE PRIJS COLBERTS vanaf 98?° Restanten L'IMAGE, jonge mode ...vanaf iZi U kunt tevens kennis maken met de binnenstromende najaarscollectie! te Sommelsdijk De heerlijke (suikervrije jam op voorraad) Open: ma t/m vr 1-5 uur, za 8-12 uur. Let op: Noorddijk 4, Melissant Uitslag wedvlueht Pont St. Maxence 08-08- 2004. Los: 07.30. Deel nemers: 7. Duiven: 106. Weer: Mooi weer; ZO- wind. J. C. Wagner Zn. 1 3 5 6 8 10 11 17 19 22 23 26; J. D. Meiaard 2; L. Oranje 4 13 15 18;I.J. van Zanten 7 9 16 20 21 24 27; Patrick Sprong JL 12 25; C. Wagner 14. Op zaterdag 14 augustus a.s. gaan tussen 11.00 en 16.00 uur de deuren van de Grote of Sint-Lambertuskerk te Strijen weer open voor een open dag. Het Middeleeuwse kerk gebouw, deels gebouwd op funderingen uit de 9e eeuw, kent in grote lijnen drie ont- staansperioden: het koor werd in de vroege 15e eeuw gerealiseerd, het schip dateert uit de vroege 16e eeuw en de Noorderaanbouw tenslotte werd in de 19e eeuw gerealiseerd. Dit jaar is het 10 jaar geleden dat een grote restaura tie gereed kwam, waarbij het interieur werd terug gerestuareerd naar het Middeleeuwse uitgangspunt. Kleurstellingen werden teruggebracht naar aange troffen oude kleurfragmenten, waardoor de kerk een bijzonder vriendelijke uitstraling heeft. Bij de jong ste restauratie werden 13 gebrandschilderde ramen geplaatst, welke deels de historie van Strijen weer geven en deels bijbelse afbeeldingen tonen. Bij de in 1950 geplaatste gebrandschilderde ramen bezit deze kerk 18 gebrandschilderde ramen - uniek voor een protestantse dorpskerk. Het interieur bevat verder veel bezienswaardighe den uit de lange historie van het kerkgebouw. Zo is er een Schout- en Schepenenbank, daterend uit de 17e eeuw, met in het rijke houtsnijwerk o.a. het wapen van de gemeente Strijen en een weegschaal als symbool van de rechtspraak. Het eveneens 17e eeuwse doophek is ook een fraai stukje vakwerk. In het gewelf zijn een aantal aposteUcoppen vervaar digd; ooit waren dat er twaalf, maar bij verschillen de verbouwingen zijn er enkele verloren gegaan. In de vloer ligt een groot aantal grafzerken, veelal van notabelen uit de gemeente Strijen. Veel van deze zerken zijn nog redelijk goed leesbaar. Een imposant onderdeel van het interieur is het in 1840 door Petrus van Oeckelen geplaatste orgel. In de afgelopen 164 jaar werd het verschillende keren gerestaureerd en verbouwd. Dit was vooral noodza kelijk omdat de kwaliteit van het pijpwerk niet al te best was. In 1975 werd het orgel in feite herbouwd, nu door de orgelmaker Jan L. van den Heuvel uit Dordrecht. Hierbij werden alle nog aanwezige onderdelen zoveel mogelijk op de originele plaats hergebruikt. Het pijpwerk werd grotendeels ver nieuwd. In 1994 werd de klank aan het orgel nog meer aangepast aan het oorspronkelijke uitgangs punt. Het orgel kan de hele dag worden bezichtigd, ook het binnenwerk, en degenen die zelf orgelspelen mogen het in-strument tijdens de open dag bespe len! Diverse gastheren zijn deze dag aanwezig, die u graag meer vertellen over de historie van het kerk gebouw. De toegang is geheel gratis, u bent van har te welkom! Hollandse Delta OPENBARE BEKENDMAKING De Voorbereidingscommissie voor de fusie waterschap Hollandse Delta maakt het volgende bekend Voor het nieuwe waterschap Hollandse Delta is een ontwerp-kostentoedelingsverordening opgesteld. In deze verordening wordt, conform artikel 119 van de Waterschapswet, de kostentoedeling geregeld voor alle categorieën die in het algemeen bestuur zijn vertegen woordigd. De kostentoedeling vindt plaats voor elke taak die aan het waterschap in het reglement is opgedragen, waarbij zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met het belang van elke taak voor de verschillende categorieën. De kostentoedelingsverordening zal in januari 2005 ter vaststelling worden aangeboden aan het algemeen bestuur van waterschap Hollandse Delta. Nadat het college van Gedeputeerde Staten goedkeuring aan de kostentoedelingsverordening heeft verleend, zal de verordening in werking treden met terugwerkende kracht tot 1 januari 2005. Voor het nieuwe waterschap Hollandse Delta' is een ontwerp-lnspraakverordening opgesteld. In deze verordening wordt, conform artikel 79 van de Waterschapswet, geregeld op welke wijze de in het gebied van waterschap Hollandse Delta belanghebbende natuurlijke- en rechtspersonen bij de voorbereiding van de door het waterschapsbestuur te nemen besluiten worden betrokken. De inspraakverordening zal in januari 2005 ter vaststelling worden aangeboden aan het algemeen bestuur van waterschap Hollandse Delta. IMa de vaststelling zal de inspraakverordening zo snel mogelijk in werking treden. De ontwerp-kostentoedelingsverordening wordt op grond van de bestaande inspraakveror deningen van de waterschappen De Brielse Dijkring, Coeree-Overflakkee, De Croote Waard en IJsselmonde ter inzage gelegd. Op grond van de bestaande inspraakverordeningen van de waterschappen De Brielse Dijkring, Coeree-Overflakkee, De Croote Waard en IJsselmonde en het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden wordt de ontwerp-inspraakverordening ter inzage gelegd. Beide ontwerpverordeningen liggen - tijdens kantooruren - ter inzage vanaf maandag 16 augustus tot en met maandag 13 september 2004 op de waterschapskantoren te Brielle, Middelharnis, Klaaswaal en Barendrecht en op het kantoor van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden te Dordrecht. Cedurende de termijn van terinzagelegging kunt u uw zienswijze over de ontwerp-kosten- toedelingsverordening en de ontwerp-inspraakverordening schriftelijk kenbaar maken en inzenden aan de Voorbereidingscommissie fusie waterschap Hollandse Delta, p/a Projectbureau waterschap Hollandse Delta, Postbus 33, 2995 ZC Heerjansdam. Indien u uw zienswijze mondeling wilt toelichten, dient u dit in uw schriftelijke reactie kenbaar te maken. Heerjansdam, 11 augustus 2004. De Voorbereidingscommissie waterschap Hollandse Delta l.o. Verzenddatum vergunningen: 5 augustus 2004. A,M, Slockers: aanbrengen vlonder in hoofdwater gang nabij Hoogaars Stellendam. A.W. Klaassen: leggen dam met duiker Nieuwen- dijk Goedereede, Gemeente Goedereede.leggen rioolpersleiding Langeweg Stellendam. Eneco Energie Infra B.V: leggen elektriciteitskabels Zuiderdiepstraatweg (Zandgorsdyk) Stellendam. Eneco Energie Infra B,V: leggen gasleidingen Zui derdiepstraatweg (Zandgorsdijk) Stellendam. Gemeente Oostflakkee: aanleggen bergbezinkbas- sin en lozen overstortwater Grote Kreek Den Bom- mei. DELTA Infra B.V.: leggen waterieiding Oud Her- kingse Zeedijk Herkingen. DELTA Infra B.V,: leggen waterieiding Zuiderdiep straatweg (Zandgorsdijk) Stellendam. ENECO Energie Infra B.V.: leggen elektriciteitskabel Noorddijk Melissant. Gemeente Dirksland: leggen rioolpersleiding diver se waterkeringen, watergangen en wegen buiten gebied gemeente Dirksland. K.F.T. Koorn: leggen dam met duiker nabij Spuipad Stellendam. I. Bree: leggen dam met duiker, dempen water gang en graven compenserende openwaterber- ging, nabij Westdijk Dirksland, Aannemingsbedrijf Gebr. v/d Nieuwendijk B,V.: leggen dam met duiker Langeweg Stellendam. Inzage Inzage kan plaatsvinden in fiet waterschapskiuis, Dwarsweg 40 te Middelharnis, Bezwaar en voorlopige voorziening Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan binnen zes weken na bovengenoemde verzendda tum een gemotiveerd bezwaarschrift worden inge diend bij dijkgraaf en heemraden van het water schap Goeree-Overflakkee, postbus 67, 3240 AB Mid delharnis, Degene die bezwaar heeft gemaakt kan tevens, indien bnverwijlde spoed dat vereist, een voorlopige voorEienirig vragen bijrr'enrechtervan de RechtteankSèfterdaiVi, j.;...l^;-. .>..,i..iursrecht, Pos^ ybus 5()95l,'ai)7|fe1;;8oö:erdam, Hiervoor is griffie- recht wrscttüÉ(gd:;È|t5f;!iopie vari de vergunning en van heï h.°-»''''arschr)ft:fBoét worden meegezonden, Middelharnis, 5 augustus 2004. Computer naaimachine met naaigids en jg^j^j,,,,,,.,;.,,, PBB. IVIaak een afspraak voor een |g| vrijblijvende Demonstratie bij'VLIETO' -^ '^KESi Ooitgensplaat .:::SH?i, Tel. 0187 485 222 of zie www.vlieto.nl Ook voor reparatie en onderhoud. keuze heeft uit diverse kleur combinaties. Inclusief koeikast, schouw, kookplaat, oven, multiplex werkblad en spoelbak. Maxi-line hoekkeuken met extra berg ruimte in de onderkasten en decoratieve elementen. Compleet met korvenkast, corrouselkast, regaolkast, combi magneton, koelkast, afwasautomaat, kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoetbak ai kraan. Open: Mat/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens's avonds geopend op afspraak) 3P Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage. Morgen, woensdag 11 augustus, is er de derde van drie jeugdwedstrijden bij hengelvereniging Kram mer, meetellend voor het jeugdklassement. Deze wedstrijd is de vorige keer i.v.m. slecht weer niet doorgegaan en verschoven naar deze week. Alle jonge vissers (t/m 16 jaar) op Flakkee zijn wel kom. Denk jij datje de meeste vis gaat vangen, of wil je gewoon eens gezellig mee vissen? Kom gewoon langs. Zorg datje tussen 18.00 en 18.30 uur aanwezig bent bij de kreek aan de Batte- noordseweg (naast voetbalver. NTVV). Er wordt ingeschreven op de parkeerplaats. Je krijgt dan een plaatsnummer. Deelname kost 1,50. Als je tijd nodig hebt om je hengel in orde te maken, kom dan echt op tijd, want om 18.30 uur begint de wedstrijd die twee uur duurt, dus tot 20.30 uur. Heb je geen visvergunning, neem daar dan geld voor mee, want die heb je echt nodig, waar je ook vist 4,- t/m 14 jaar). Na afloop van de wedstrijd is er voor ieder een een prijsje. Er wordt een klassement gemaakt van alle drie de jeugdwedstrijden. De nummers 1, 2 en 3 van het klassement krijgen een aparte prijs. Je wordt aangeraden een gewone vaste hengel mee te nemen (zonder molentje dus), met een niet te grote haak en een niet te grote dobber. Lukt dat allemaal niet zo goed, bel dan gewoon even naar Dierenspeciaalzaak de V in Nieuwe Tonge, tel. 652426. Ook aan de waterkant wil men je helpen, maar dan moet je natuurlijk wel het goede materi aal bij je hebben. Voor meer info kun je bellen naar 0187-603051 of mailen naar hvkrammer@hot- mail.com. Dagelijks van 09.00 tot 21.00 uur (10 cpm) Lijdt u net als 250.000 andere Nederlanders aan een manisch-depressieve stoornis? Leiden uw stemmingsv/isselingen soms tot oncontro leerbaar gedrag en vreemde gedachten tijdens de manische en depressieve episodes? Dan vindt u veel baat bij medicijnen en Vereniging voor Manisch Depressieven en Betrokkenen VMDB Postbus 24075 3502 MB Utrecht T 030 - 280 30 30 F 030 - 280 28 80 E vmdb@nsmd.nl I wvw.vmdb.nl therapie, maar óók bij contact met lotgenoten. De VMDB is een bondgenoot voor zo wel patiënten als direct betrokkenen. Als patiënt blijft u waarscliijnlijk last ondervinden van uw stoornis, maar als lid van de VMDB kan uw leven wel veel stabieler worden. En dus prettiger. U leert, net als uw betrokkenen, hoe u zich kunt wapenen tegen ver slechtering. hoort welke medicij nen en therapieën er zijn, hoe ande ren met de ziekte omgaan en welke informatie er is. Bij onze Lotgenotenlijn kunt u met al uw vragen terecht. Op onze Landelijke Bijeenkomsten wisselen patiënten, betrokkenen en behande laars informatie en ervaringen uit. In de Regionale Contactgroepen wordt dit verder op maat toegesne den. We geven een fraai kwartaalblad uit, geschreven door lezers en andere deskundi gen. Veel publicaties vindt u op www.vmbd.nl Vraag gratis informatie aan of word lid. Stuur de bon op. Bellen, faxen en e-mailen kan ook. JA, ik wapen mij tegen de manisch- depressieve stoornis. Ik word lid van ------ de VMDB voor per jaar (minimaal 20,-). Stuur mij gratis informatie en een acceptgiro voor mijn betaling. Leden ontvangen 4x per jaar het kwartaalblad PLUSminus, uitnodigingen voor vijf Landelijke Postcod Bijeenkomsten en deelname aan Regionale Contactgroepen, Stuur mij eerst meer gratis informatie. Plaats: mQv Knip de bon uit en stuur deze zonder postzegel in een envelop naar; VMDB, Antwoordnummer 52034, 3502 VB Utrecht^^ Boompjes 15 3253AC Ouddorp Telefoon (0187) 68 12 77 Uitslag wedvlueht Pont St. Maxence 07-08- 2004. Los: 07.30. Deelnemers: 7. Duiven: 183. Weer: Zuidoost, blauwe lucht. C. Kleijn jr. 1, 8, 15, 21, 44; P. van den Boogert 2, 5, 16. 27, 31, 34, 37; M. A. van Nimwegen 3, 14, 20, 24. 26, 28, 32, 36, 46; A. v. d. Linde 4, 6, 7, 9,10,11,12,13,18,19,22,25, 30, 35,40,41, 45; J. Bakelaar 17, 23, 33; Comb. v. d. Sluys 29, 39, 42, 43; A. van Alphen 38.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4