GESLOTEN UHinte/ jjjajsa/j Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijnmond-Zuid zet mantelzoi^ers in het zonnetje! Kru/stocht Haar Lettingrad eiiaudbi-iiieuws Cursus Duits Hüwelijk Jiibiteu^n Wegens vakantie zijn wij van maandag 16 augustus t/m maandag 30 augustus! Kinderrommelmarkt tijdens seizoensmarkt in Goedereede Ophalen oud papier Stellendam Zaterdag grote Zomermarkt nabij Goedereede Volop activiteiten bij platform gehandicaptenbeleid Goeree-Overflakkee Organist Jan Hage geeft zomeravondconcert in Brielle VERVOLGVERHAALB! FAMILIEBERICHTEN Teunis Carin, t 'Da.-pfim i WILLEMINA JOHANNA KOOIJMAN HAALTJE GROOTENBOER- VAN OOSTENBRUGGE ~Bea~ BEA BEA GROOTENBOER of een ander feestje? Wij zorgen wel voor de kaarten! AD '/£iiT£ii£H EIIAriDBI-tllEUWS Verwendag voor mantelzorgers op 14 september 2004 Gezellige rommelmarkt te Nieuwe Tonge HOEK '3fa.iga.-<r*ilogie deel 1 JOH. G VEENHOF PAGINA 3 DINSDAG 10 AUGUSTUS 2004 i;-;é:.;j;..;i;-;p-;^.Jii.;^-.;ii.^i.;i;.vi;"'fi^;--;^:-i*;- van /krte^efdiciteerd -| met dejeêoorte vcmjiiïïie dochter 'Da^hntlams is geèoren op 8 augustus 2004 en Woont met haar ouders op Dkperuhrst 17, ii; 32S3'y'S Ouddorp. ;H•:■*■;K*3Kfrf}K•^SK!:-3iS~s■ssHJ:•»*3^^^^^ En nu, wat verwacht ik, o Heere? Mijn hoop, die is op U. (Psalm 39 vers 8) De Heere heeft tot Zich genomen onze tante en nicht sinds 22 april 2004 weduwe van Frans van der Wal 2-5-1920 8-8-2004 Ex.test.: O. van der Wal A. G. Wandemaker Correspondentie-adres: G. van der Wal, Prinses Marijkestraat 51, 3251 XN Stellendam Gelegenheid tot condoleren woensdag 11 augustus 2004 van 19.00 tot 20.00 uur in 'De Rank' aan de Bosschietersstraat 6 te Stellendam. De begrafenis zal, naar haar wens vanuit het woon huis, in besloten kring plaatsvinden. Geen bloemen Graag willen wij iedereen bedanken voor de vele M bloemen, kaarten en attenties in welke vorm dan i ook die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig ;I; huwelijk. :i: C. Meijer f M. Èieijer-Zeedijk Kinderen en kleinkinderen Langs deze weg wil ik iedereen bedanken voor de kaarten en goede wensen tijdens mijn verblijf in il; het ziekenhuis. s- - Jannie van Soest ;|i Momenteel draait de 'seizoensweekniarkt" in Goede reede. Zes weken lang, met diverse kramen. Vis, groen te en fruit, bloemen en diverse andere artikelen worden verkocht in het prachtige decor van het historische stad je Goedereede. Op 19 augustus zal de laatste seizoens markt een feestelijk tintje hebben. Wederom dit jaar een echte boekenmarkt die gedurende deze weken aan wezig zal zijn. Een uitgebreide collectie boeken met een grote diversiteit aan thema's zal er te vinden zijn. Tevens zal een gratis kinderrommelmarkt zijn. Aan- meiden hiervoor kan bij VVV Ouddorp aan Zee, tel: 0187-681789, Bosweg 2, Ouddorp. (max 40 aanmel dingen, 1 plaats per persoon). Verder is er op de marktdagen de mogelijkheid om de geschiedenis van de prachtige gevels en patriciërshui zen te ontdekken door middel van een historische stads wandeling. Onder leiding van een gids ontdekt u het indrukwekkende verleden van dit stadje. De stadswan delingen beginnen om 10.00 uur bij Galerie 'het Röderhaus". Het aantal deelnemers is echter wel aan een maximum gebonden. Het is dus aan te bevelen om vooraf een kaartje te reserveren bij het VVV Ouddorp aan Zee. ledere donderdag van 8.30 tot 16.00 uur is er de sei zoensmarkt (met boekenmarkt) in Goedereede, gezellig voor inwoner en toerist. Want ook de markt in Goede reede is van alle markten thuis! Weg is vreugde, weg zijn smarten, weg is leed, weg is de schijn. Schitterend is nog slechts het licht daar, waarvan 'k een kleine vonk mag zijn. De Heer is mijn Herder. Psalm 23 Met al haar levenslust en wilskracht heeft zij de jarenlange strijd niet kunnen winnen. Wij hebben heel veel fijne jaren met haar mogen beleven. Ondanks alle tegenslagen die zij moest verdragen, vond zij toch altijd de moed om verder te gaan. Tot wij haar een stukje mochten begeleiden naar waar zij op het laatst zo naar verlangde. Het is je zo gegund lieve vrouw, moeder, schoonmoeder en oma echtgenote van Cornells Grootenboer 23 januari 1947 t 7 augustus 2004 C. Grootenboer Maija en Peter Danielle, Martijn, Charlotte Wilma en Albert Jinthe Niels en Pascal Yoran Keijzerstraat 63 3251 AN Stellendam Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen op dinsdag 10 augustus 2004 van 19.00 tot 20.30 uur in het zaaltje naast de Gereformeerde kerk aan de Kerkhoflaan 4 te Stellendam. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den op D.V. woensdag 11 augustus 2004 om 13.00 uur in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condo leren in eerder genoemde zaal. Nooit klagend, nooit vragend. Haar lasten in stilte dragend. Bedroefd hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze moedige vriendin Wij wensen Cor en de kinderen heel veel sterkte toe. Maart en Poulina en kinderen Stellendam, 7 augustus 2004 Mijn genade is u genoeg. (2 Kor. 12 vers 9a) Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij in ons leven als vriendin heeft betekend, heeft de Heere op Zijn tijd, na een langdurige ziekte van ons weggenomen Wij bidden Cor en de kinderen de kracht toe om dit verUes te kunnen dragen. Stellendam: Sam en Aat van den Houten en kinderen OOSTFLAKKEE - De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee (SWO) organiseert 's woensdagsavonds een cursus 'vakantie Duits' van 19.30 uur tot 21.30 uur in het Info-centrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. De cursus start op 6 oktober 2004 en bestaat uit 6 lessen van 2 uur. De deelnamekosten voor deze cursus bedragen 25,00. U kunt zich aaimielden tot 30 september a.s. bij de SWO, tel. 641344. Gebr. de Waal Drukkerij (0187)47 10 20 algemeen@gebr-dewaal.com lil Op zaterdag 14 augus tus hoopt de Financiële commissie van het Open Hervormd Jeugd- werjc te Stellendam weer oud papier (ook ^karton) op te halen. Het ophalen gebint om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Aanstaande zaterdag, 14 augustus, zal op het land van de familie M. van Splun- der. Hondsweg 27-a, Oostdijk (gem. Goedereede) van 9.00-16.00 uur een grote Zomermarkt worden gehouden die voor elk wat wils te bieden heeft: een rnega rommelmarkt, en bloemen-, plan ten en sierfruitmarkt, verse en gebakken vis, patat, koffie en thee, limonade en ijs, handwerk en andere creatieve werken, tweedehands kleding, boerenkaas en producten uit eigen keuken (o.a. gebak, advocaat en ander lekkers), attracties en spelletjes voor de kinderen, enz., enz. De markt wordt gehouden ten bate van de Hersteld Nederlands Hervormde Gemeente van Goedereede. Evenals vorig jaar organiseert ook dit jaar het platform gehandicaptenbeleid in de tweede helft van 2004 voor gehandicapten en chronisch zieken op Goeree Overflakkee een aantal activiteiten. Op woensdagmiddag 15 september vindt de ontspanningsmiddag plaats in Ouddorp. Onder het genot van een kopje koffie/thee en gebak vindt omstreeks 13.30 uur de ontvangst plaats op de Punt bij restaurant Beachpoint. Daar wordt om 14.15 uur ingescheept op een rondvaartboot voor een boottochtje op de Grevelingen. Rond 16.00 hoopt men weer terug te zijn bij res taurant Beachpoint, waar nog een hapje en een drankje kan worden genuttigd. De mid dag zal omstreeks 17.30 uur worden afgeslo ten. Graag wil de organisatie weten op hoeveel mensen ze kan rekenen en of er eventueel bijzondere maatregelen moeten worden getroffen. Daarom verzoekt zij belangstel lenden die aan de boottocht deel willen nemen zich op te geven bij het platform gehandicaptenbeleid. Op 7 oktober begint het platform met een serie ochtendbijeenkomsten onder de naam 'Op de koffie bij het platform gehandicap tenbeleid'. Tijdens deze bijeenkomsten zal met gehandicapten en chronisch zieken van Goeree-Overflakkee, onder het genot van een kopje koffie, gediscussieerd kunnen worden over de problemen waarmee ze geconfronteerd worden. Deze eerste bijeen komst vindt plaats van 9.30 tot 12.00 uur in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Het plat form gehandicaptenbeleid zal in overleg met de diverse gemeenten een oplossing voor de geconstateerde problemen proberen te vin den. Het is de bedoeling deze bijeenkomsten met regelmaat op diverse plaatsen op het eiland te laten terugkeren. Op 21 oktober zal in recreatiecentrum 'de Op 14 september 2004 vindt een Ver wendag plaats voor mantelzorgers uit de regio Rijnmond-Zuid. Mantelzor gers zijn mensen die (langdurig) zor gen voor een naaste met een beper king of aandoening. Tijdens de Ver wendag staan de mantelzorgers zélf centraal en worden zij door het Regio naal Steunpunt Mantelzorg Rijn mond-Zuid in het zonnetje gezet! De Mantelzorgers gaan op deze dag een rondvaart maken door de Rotterdam se haven, met het schip 'De Stads poort'. De mantelzorgers worden "s ochtends met bussen bij diverse opstapplaatsen opgehaald en naar de haven van Spijkenisse gebracht. Onder begeleiding van een gids en onder het genot van een uitgebreide lunch zullen de mantelzorgers een boottocht maken, door wat ook wel door jongeren de 'Gave Haven' wordt genoemd. Na afloop zullen zij met bussen weer terug worden gebracht naar de plaats waar zij 's ochtends zijn opgestapt. Mantelzorgers kunnen voor deze dag ver vangende, vrijwillige hulp aanvragen bij Informele Zorg Zuid-Holland Zuid. De Ver wendag, inclusief het vervoer van en naar de haven van Spijkenisse en de eventuele ver vangende hulp, is kosteloos. Bent u mantelzorger en zou u ook graag deel willen nemen aan de Verwendag? Of kent u een mantelzorger die het verdient om een dag in het zonnetje gezet te worden'? Dan kunt u contact opnemen met het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijnmond-Zuid, tel.: 0900 202 06 72 (€0,10 p/m). De verwendag wordt, in samenwerking met het Infopunt Mantelzorg Spijkenisse, geor ganiseerd door het Regionaal Steunpunt Rijnmond-Zuid, in het kader van de opening van het steunpunt en het bewustwordingstra ject 'Onderwater mantelzorg boven water gebracht'. Het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijn mond-Zuid in Spijkenisse, dat eind juni is geopend, ondersteunt mantelzorgers. De medewerkers van het steunpunt geven emo tionele ondersteuning, advies bij het aanvra gen van praktische hulp, informatie en voor lichting aan mantelzorgers. Daarnaast zet het steunpunt zich in voor de belangenbe hartiging van de mantelzorger. Aan de dien sten van het steunpunt zijn geen kosten ver bonden. Het steunpunt is een gezamenlijk initiatief van Informele Zorg Zuid-Holland Zuid, alle gemeenten in Rijnmond-Zuid, de zorgaanbieders, de welzijnorganisaties, het Regionaal Patiënten en Consumenten Plat form (RPCP), het Zorgberaad Rijnmond- Zuid en het Zorgkantoor OZ. Het bewustwordingstraject is een initiatief van de stuurgroep van het Regionaal Steun punt Mantelzorg Rijnmond-Zuid. Het traject maakt mantelzorgers herkenbaar voor bestuurders en zorgaanbieders uit de regio. Staver' te Middelhamis 'weer een ouderen- dag gehouden worden. Hel Platform zal daar aanwezig zijn met een stand. Nadere mede delingen volgen in de lokale media. In het najaar van 2004 en in het voorjaar van 2005 zal het Platform een groots opgezet toegankelijkheidsonderzoek uitvoeren in alle plaatsen op Goeree-Overtlakkee. Voor dit onderzoek worden vrijwilligers gezocht, zowel met als zonder handicap, die willen helpen een groot aantal locaties te bezoeken om te kijken hoe het zit met de toegankelijk heid: kan ik, als ik een beperking heb, bin nenkomen'? En als ik binnen ben, kan ik dan ook uh de voeten(wielen)'?,etc. De vrijwilli gers die zich opgegeven, krijgen op een nader te bepalen datum, tijdens een bijeen komst uitleg hoe de keuringsrapporten inge vuld dienen te worden. Ook wie permanent de gelederen wil ver sterken en een steentje wil bijdragen aan het platform gehandicaptenbeleid, is van harte welkom. Men kan nog leden gebruiken. Om u op te geven voor de ontspanningsmid dag, als u eventueel vervoersproblemen heeft om op De Punt te komen, als u zich op wilt geven als vrijwilliger voor het toegan kelijkheidsonderzoek en alle overige inlich tingen kunt u bellen met, de voorzitter Adrie Prinsen, tel. 0187-641303, of e-mailen naar angoflakkee@tiscah.nl. Komt u zaterdag 21 augustus ook gezellig 'rommelen' in Nieuwe Tonge? Van 9.00 tot 15.00 uur vindt de jaarlijkse rommelmarkt weer plaats bij de Gereformeerde Gemeente aan de Oranjestraat. Er is weer van alles te doen en te koop. Er zijn veel mooie tweedehands spullen, babybomkleertjes, speel goed, fruit, kaas, pinda's brood, kaarten, enz., enz. Wilt u even uit- rasten, dan kan dat op het koffieter- ras onder het genot van een kopje koffie met een vers puddingbrood je, appelflap of iets dergelijks. Ook kunt u gezellig blijven eten, want de hele dag wordt er patat gebak ken. De organisatie hoopt op een gezellige dag met u! Hofdijksweg 18 OUDDORP Tel. (0187)68 72 30 Het zevende orgelconcert in de Brielse serie Zomeravondconcerten 2004 vindt plaats op maandagavond 16 augustus in de St. Catha- rijnekerk te Brielle. Het orgel wordt deze avond bespeeld door organist Jan Hage uit Voorburg. Jan Hage (geb. 1964) volgde orgellessen bij Kees van Eersel en studeerde vervolgens orgel en Theorie der Muziek aan het Utrechts Conservatorium, Muziekweten schap aan de Rijksuniversiteit Utrecht en Kerkmuziek aan het Nederlands Instituut voor de Kerkmuziek te Utrecht. Hij behaal de de diploma's Docerend Musicus en Uit voerend Musicus Orgel, het praktijkdiplo ma Kerkelijk Orgelspel en het doctoraal diploma Muziekwetenschap. Na het beha len van deze diploma's vervolgde Jan Hage gedurende twee jaar zijn studie orgel bij André Isoir aan het Conservatoire National de Region te Boulogne-Billancourt. Hij rondde deze studie af met het behalen van de Premier Prix 'a l'unanimité du jury'. Hij won eerste prijzen tijdens concoursen te Leiden, Bolsward, Schaffhausen en Poi tiers. Jan Hage geeft vele concerten in binnen- en buitenland en maakt radio- tv- en cd-opna- mes. Tevens is hij actief als continuo-speler en begeleider van solisten en koren. Hij is een warm pleitbezorger en veelgevraagd interpreet van hedendaagse orgelmuziek. Als solist trad hij op met o.a. de Slagwerk groep Den Haag, het Asko Ensemble en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Als componist schreef hij diverse werken voor orgel en ensembles zoals een Hooglied cyclus voor zang en instrumenten, 'Elis' voor zang, blokfluit en klavecimbel, 'Mis' voor sopraan en orgel en onder andere 'Sus- ke en Wiske-suite' voor orgel. Hij werd in 1995 benoemd als organist van de Klooster kerk in Den Haag. Het orgelconcert begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 5 euro, inclusief koffie. Voorafgaand aan dit orgelconcert vindt er om 19.00 uur een beiaardconcert plaats. Het beiaardconcert kunt u beluiste ren op de luisterplaats bij het Merulahuis. -61- Ook de commandopost, waar even te voren nog het gesprek tussen kolonel Ludwig Reithmeyer en serge ant Schreijer heeft plaatsgevonden, is één van de door de Russen van te voren vastgestelde doelen. De ver kenning van de partizanen heeft daaraan een groot aan deel gehad. Binnen vijf minuten vallen er in de directe omgeving en op dat doel meer dan honderd raketten en granaten. De kolonel, die als een der laatsten naar de schuilkel der vlucht, wordt door de genadeloze Russische pro jectielen van de aardbodem weggevaagd. Er is hem geen tijd gegeven om na te denken over wat in princi pe de heldendood van een Duits soldaat inhoudt. De voorstelling die hij er zich van had gemaakt, heeft de realiteit daaromtrent heel dicht benaderd. De schuilkelder wordt getroffen. Er zijn heel wat men sen in weggekropen. Ook enkele soldaten die een groot gedeelte van de Russische veldtocht hebben meege maakt zitten er met verbeten gezichten, rustig, als aan vaarden ze hun ondergang. Luitenant WoUweber slaat de angst om het hart, want hij begrijpt dat hun schuilplaats niet tegen het Russi sche geweld bestand zal zijn. De zware bomen waar van men de zolder heeft gemaakt dansen als lucifer houtjes. Zand en stenen vallen bij massa's naar bene den. Voor kapitein Wellerhöffer betekent dit de vuurdoop. Hij snuift als een gewond dier en z'n ogen draaien ui hun kassen. Zijn stem heeft hem verlaten en zijn keel lijkt door een vsmrgende hand te worden dicht gekne pen, it is geen officier meer van het onoverwinnelijke uitse leger. Bij het inslaan van de granen krimpt hij ineen en stoot onverstaanbare klanken uit. Een oorlogsveteraan die naast hem zit, kan een blik vol verachting niet onderdrukken en ware het niet een kapitein die naast hem zat, dan zou hij ondanks de ernst van de situatie, het zijne gezegd hebben. In de lucht orgelt en huilt het. Raketten van de Stalinorgels janken en komen nader met vurige staarten. Het droge fluiten van mortiergranaten en het huilen van artille rieprojectielen smelten te samen tot een dodensymfo- nie. De aarde wordt verscheurd. Bonken grond en massa's sneeuw vliegen rond. Paarden die de kanonnen hebben getrokken stormen met wijd opengesperde bekken overdekt met wonden naar alle kanten. Enkele komen midden in een neerdalend salvo terecht, ze worden vaneen gereten en uit hun lichamen gulpt het bloed. Meerdere worden gewoon vermorzeld. Een serie van twaalf granaten valt op de schuilkelder. De zware bomen worden omhoog getild. Even zien de mensen, die dachten een veiüg onderkomen te hebben gevonden, een vuurzee waaruit een zuigend gefluit opklinkt. Dan wankelen de wanden en langzaam stort de zolder naar beneden. Luitenant Wollweber, die vlak bij de ingang zit, schreeuwt: 'Eruit, vlug, eruit!' Meteen duikt hij de loopgraaf in, gevolgd door een paar soldaten. Om hen heen hangt een verzengende hitte, achter hen stort met luid geraas de schuilplaats in elkaar. Laaiende vlanmien kringelen uit de plaats waar ze enkele seconden geleden nog meenden veilig te zijn. Door een salvo van een Russisch Stalinorgel is de hele staf op luitenant Wollweber na omgekomen. Wollweber wentelt zich in de smehende sneeuw. Het haar is van zijn hoofd geschroeid en zijn kleren bran den. Rondom hem vallen zonder ophouden granaten die hem nu en dan met een laag aarde bedekken. Zijn adem wordt daardoor bijna afgesneden, maar hij heeft er tot zo ver het leven afgebracht en dat is op dat moment het enige wat nog waarde heeft. Als de eerste granaten vallen, gilt Schreijer het uit van angst. Vlug wil hij de deur van het onderofficiers- onderkomen open duwen. Maar deze zit onwrikbaar gesloten. Schreijer kermt en brult als een bezetene, maar zij die zich in het onderkomen verborgen hebben, doen geen moeite om hem binnen te halen. Echter, dit wordt weer zijn geluk. Er valt een salvo van een Stalinorgel dat de schuilplaats gedeeltelijk uit elkaar laat vliegen. Balken en planken suizen hoog door de lucht. Mensen, verpletterd door het geweld. worden meters ver weg geslingerd, ledematen vallen in de gesmolten sneeuw en een hoofd waarvan de haren nog schroeien rolt Schreijer voor de voeten. Hij ligt plat ter aarde in de ingang die naar de vernielde schuil plaats voert. De aanblik van het afgeschoten hoofd doet hem kokhalzen en bijna stikt hij in zijn eigen braaksel en de angst die hem de keel dichtsnoert. In de voorste linies vallen de eerste projectielen kort voor de stellingen. Karl-Heinz die behaaglijk op zn leger mst, vliegt overeind en kijkt een ogenblik ver dwaasd om zich heen. 'Daar heb je het!' stoot hij uit. Franz en Franck voelen alle kleur uit hun gezicht weg trekken. Dit zal het einde zijn. 'Snel naar buiten en weg wezen. Naar de Russen!' schreeuwt Karl. Ze kijken hem een ogenblik sprakeloos van verbazing aan. Ze voelen het: dit zal de slag om Leningrad worden. Het is 14 januari 1944. Het beleg van Leningrad heeft precies negenhonderd dagen geduurd. Bij de uitgang van hun bunker kijkt Karl-Heinz gejaagd achterom. 'Komt, haast jullie. Dadelijk zal de hel losbarsten. Vlug!' Meteen is hij in de loopgraaf verdwenen. Franz en Franck weifelen slechts kort. Boven hun hoofden begint de lucht te koken. Het is een aanhou dend brullen en janken van honderden granaten die dadelijk hun stellingen kapot zullen beuken. Ze duiken de loopgraaf in. Nog juist zien ze dat Karl recht op de Russische linies aan gaat. Door een van de smalle loopgraven haast hij zich, diep voorover gebo gen, naar voren. In de eerste verdedigingsgordel halen ze hem in. Rond zijn mond zien ze een vreemde trek en zijn ogen verto nen een eigenaardige glans zoals ze nog nooit eerder hebben gezien. In de mens Karl-Heinz Stiermann zijn de oude driften wakker geschud. Hij moet nu vechten voor zijn leven. Bijna dierlijke instincten zijn in hem ontwaakt. Achter hen slaan de eerste projectielen in. Het zijn mortiergranaten, herkenbaar aan hun doffe explosies. 'Ze zullen gaan trommelen. Daarbij wordt meter na meter omgeploegd, van voor naar achter en van achter naar voor. Telkens leggen ze hun vuur een paar meter verderop, zodat geen stukje grond wordt overgesla gen', verklaart Karl gejaagd. Voorzichtig gluurt hij over de rand van de loopgraaf in het mijnenveld dat op slechts enkele meters voor hen begint. 'Daar moeten we in, tot vlak voor de stellingen van de Iwans.' 'Karl, dat betekent zelfmoord.' 'Nee, komt mij maar achterna', grijnst hij. Franck en Franz kijken elkaar wanhopig aan. Wat Karl hier voorstelt, grenst aan het waanzinnige. Op korte afstand van hen staat een mitrailleurpost. Jon gens van de laatste aanvulling, hun ogen puilen uit van angst. (wordt vervolgd) 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3