Grote lins I Flevoland spant de kroon iyws Km/fieéeMc/vte^K Mk hoop dat de v\^^ld om ons Productie- me(lewerk(st)ers Operators M PASFOTO'S Backx Staalconstructie b.v. H. van der Veer www.autowisse.com Kik bedrijfshygiëne Polo-polo-polo-naise Europa Lokaal (2): op maat gemaakte, STAALBOUW Ook HET adres voor DAK- en WANDBEPLATING Speeltuin 'De Flipjes' Adverteert in Eilanden-Nieuws Ongetwijfeld Aardbeien Bramen en Frambozen Rode bessen Pruimen Al meer dan 40 jaar, Uw partner voor de complete, Telefoon (0165) 51 12 31 Fax (0165) 51 14 55 E-mail adres: info@backxstaal.nl Bezoekadres: Meirstraat 42, 4751 AE Oud-Gastel Postadres: Postbus 22, 4750 AA Oud-Gastel in Ouddorp! op dinsdag 10 augustus een leuke dag in de speeltuin! op zaterdag 14 augustus van 10.00 tot 17.00 uur met springkussen ijs, limonade, l<offie, tliee muziek? Entree deze dag natuurlijk GRATIS! c Bouw- en Timmerwerken 2 jaar internationale garantie op een reparatie Bestrijding van alle plaagdieren Houtwormbestrijding F I N E F O OD Medewerker Belastingen m/v (fuii-time) Klaar PerwlJI i^ wacht Een briljant gezet in uw trouwring vanaf 15.'« Marius Swemmer Kapperscursus Isl^^alte^ Ze zijn er weer: Ook jams e.d. van Fam. B. den Baars Tel. (0187) 60 15 23 (06) 28 56 67 65 ESTYLE Wat 'Europa' besluit, bepaalt het leven van alledag. In het gemeente huis of op het politiebureau spelen Europese regels steeds nadrukkelij ker een rol. Voor deze krant onder zoekt Koos van Houdt wat wij merken van de besluiten uit Brussel en Straatsburg. Deze serie 'Europa Lokaal' komt tot stand in samenwer king met het Haags Bureau van het Europees Parlement. Flevoland Huis van de Nederlandse Provincies is het blad voor uw Mariam uit Darfur, moeder, weduwe, vluchteling: Mariam:'Voedsel voor mijn l<ind' Samenwerkende hulporganisaties doen wat ze kunnen 'Laten we ze een teken van hoop geven' Wie zijn de Samenwer- itende Hulporganisaties? Race tegen de iclok Stort op gironummer 555 of via www.gir0555.nl II I ^%A^%^ '^^-^^ ■%''-'%?-^ '%■'-%;' '%-■■' Wij organiseren i.v.m. dit lieugelijl< gebeuren een in M.F.G. 'Dorpstienden'. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. In aansluiting hierop voor de kinderen met ouders Tel. (0187)683759 AUTO WISSE Spuikolk 14, -i^:Sia 3247 LK DIrksland, (0187) 60 92 60 (wespen, muizen) Tel. (0187) 64 26 52 (06) 51 70 61 32 Le Duo Fine Food is een snelgroeiende onderneming die zicli beziglioudt met tiet ontwil<l<elen, produceren en vermarl<ten van diepgevroren, tiartige en zoete snacl<producten well<e internationaal verkocht worden in tiet supermarkt en lioreca kanaal. Kwaliteit en innovatie zijn de sleutelwoorden voor ons succes. In verband met de groei van onze onder neming zijn wij op korte termijn op zoek naar entliousiaste collega's U bent bereid in 3 ploegendienst te werl<en, alle voorkomende werlaaamheden te verriciiten op de productie- en inpakafdeling. Functie-inhoud - Uitvoeren kwaliteitscontroles - Bijsturen processen - Div. voorkomende werkzaamheden aan de lijnen Functie-eisen: - Opleiding op LBO-niveau - Enige jaren werkervaring - Flexibel en resultaatgericht werken - Gevoel voor hygiëne Voor meer Informatie over de bovenstaande vacature kunt u contact opnemen met de heer E. Jamin, tel.nr. (0187) 60 50 17. Le Due Fine Food B.V. biedt u goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Spreekt de bovenstaande functie u aan en bent u toe aan een nieuwe uitdaging in een jonge dynamische organisatie, stuur dan uw reactie met uitgebreid CV naar: Le Due Fine Food B.V. t.a.v. de lieer E. Jamin Oosthavendijk 8 Postbus 72, 3247 ZH Dirksland f GEMEENTE iWlDDELHARNIS Bi) de gemeente Middeiharnis, afdeling Middelen (werkveld Financiën) is een vacature ontstaan voor de functie van Functie-informatie - verzorgen van de tieffing en inning van gemeentelijke belastingen; - verzamelen en onderhouden van gegevens ten betioeve van de WOZ-administratie en de heffing en inning van gemeentelijke belastingen; - behandelen van bezwaarschriften en het verzorgen van de hieruit voortvloeiende vermin deringen en ontheffingen; - verstrekl<en van informatie omtrent alle aspecten van gemeentelijke belastingen; - fungeren als applicaiebeheerder. Functie-eisen - een MBO werk- en denkniveau, bij voorkeur aangevuld met HALO g (Heffingsambtenaar Lagere Overheden); ,0 - kennis van geautomatiseerde gegevensvenwerking; - en/aring met genoemde werkzaamheden; - bereidheid tot het volgen van aanvullende opleidingen. Geboden wordt - een boeiende functie, waarin samenwerking en communicatie belangrijk zijn; - aantrekkelijke arbeidsvoorei/aarden, zoals een 36-urige werkweek, een goede pensioen regeling, hypotheekregeiing, reiskostenvergoedingen, fietsenregeling en aantrekkelijke scho lingsfaciliteiten; - afhankelijk van opleiding en ervaring een salaris tot maximaal bruto 2.473,00 excl. einde jaarsuitkering (schaal Vli). Meer informatie Meer informatie over de functie kunt u krijgen bij de heer Van den Doel (coördinator Financiën). Voor vragen over de sollicitatieprocedure kunt u terecht bij mevrouw Okkerse (personeelscon- sulente). Betrokkenen zijn tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder nummer 0187 - 47 55 55. Sollicitaties Belangstellenden worden hiermee uitgenodigd om voor 20 augustus 2004 te solliciteren bij het college van burgemeester en wethouders van Middeiharnis, p/a Postbus 1, 3240 AA Middeiharnis. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. ,;;^#pfiei< inclusief zetl(o.sten Goudsmid Juwelier Briljantzetter Straatdijk 10 Dirksland (0187) 605999 dreadlocks vlechten Tel. (0187) 6019 84 (06)30 449491 Gebr. de Waal Drukkerij Lange weg 13 t, 3245 ICE Sommelsdijk x> Postbus 27 p 3240 AA Middeiharnis Tel: (0187) 47 10 20 Fax: (0187) 48 57 36® 'êp'^'lr^'.-■■ ■■■'- RÉ' slaagt U beter met uw inkopen a/s U eerst de advertenties leest! De heerlijke (suikervrije jam op voorraad) Open: ma t/m vr 1-5 uur, za 8-12 uur. Let op: Noorddijk 4, Melissant Wat voor een autoscliade u ook Vieeft, voor een vakkundige reparatie kiest u een ^-, FOCWA-herstel-bedriJf. Want bij ons krijgt I u op elke reparatie 2 jaar garantie. van Lint autoschade bv guwbishf Prulweg 4 Industrieweg 14 3245 LW Sommelsdijk Tel. 0187-482292 Tel. 0111-414794 T» Fax 0187-485337 Fax 0111-117328 \AA. Je kunt ze overal tegenkomen, tegenwoor dig. Van die mooie borden bij een nieuwe weg, een opknapbeurtvan het wijkpark of de restauratie van een museum. Naast de blau we vlag met de twaalf gele strepen staat er dan zoiets als 'dit project is tot stand geko men met behulp van een subsidie uit het Europese fonds voor regionale ontwikke ling.' Ook voor bestrijding van de werkloos heid of het bevorderen van gelijke kansen voor vrouwen of gehandicapten in het arbeidsproces is er zo'n fonds: het Europees Sociaal Fonds. Veel gemeenten en provincies in Nederland hebben deze Europese fondsen ontdekt. Fle voland is koploper. Die provincie heeft sinds 1994 een bevoorrechte positie in Nederland. In de jaren voor 1994 werkten er zoveel inwoners van Flevoland buiten de eigen pro vincie, dat het gemiddelde inkomen dat bin nen de provinciegrenzen werd verdiend beneden het gemiddelde van 75% van het inkomen in de Europese Unie lag. Daarmee kon deze provincie zich onderscheiden als een regio met achterstand. En zo kwam de jongste provincie van Nederland in aanmer king voor relatief hoge bijdragen uit de Europese kas. Tot 2006 is dat merkbaar. Daarna is het afge lopen met de bevoorrechte positie van de polderprovincie. Maar net als andere steden en regio's in ons land blijft de provincie wel in aanmerking komen voor meer incidentele subsidies. Het is oorlog in bestuurlijk Nederland over deze regionale en sociale subsidies. Die oor log kwam in zijn volle omvang naar buiten toen de Europese Commissie in februari een beleidsnota publiceerde, waarin de toekomst van deze fondsen (in de wandeling heten ze 'structuurfondsen') wordt beschreven. De nota is nog geschreven en gepresenteerd door Michel Barnier, sinds kort minister van buitenlandse zaken in Frankrijk. Hij heeft daarmee in Europa veel steun verworpen. Maar niet alleen daar. Vlak voor zijn terug keer naar Parijs was hij nog op werkbezoek op de Haagse markt en in Almere. En ook daar oogstte hij lof voor zijn beleid. Want dat is de kern van de oorlog: de Neder landse provincies en gemeenten zijn heel blij met de plannen van Barnier. Zij kunnen daardoor met ruggesteun uit Brussel kansrij ke projecten in achtergebleven stadswijken of onderontwikkelde regio's ontwikkelen. Vanuit Den Haag hebben zij die steun nooit gekregen. Het Nederlandse kabinet daarentegen is heel boos op de Europese Commissie. Het kabi net vindt dat de rijkere lidstaten zelf wel kunnen zorgen voor regionale steun, waar dat nodig wordt gevonden. Dat hoeft alle maal niet via Brussel te worden geregeld, zegt minister Zalm. Hij noemt dat 'onnodig rondpompen van geld'. Nederland heeft een paar medestanders. Maar de overgrote meer derheid van de lidstaten vindt dat er wel een Europees steunbeleid moet zijn. Niet alleen voor arme nieuwe lidstaten in Oost-Europa. Maar ook voor de huidige, rijkere lidstaten. De Nederlandse provincies en gemeenten haken daar gretig op in. Zij stellen tegenover de opvatting van minister Zalm dat ze alleen Europese subsidies kunnen krijgen voor pro jecten waar ze ook zelf geld in stoppen en waar ook particuliere bedrijven aan meebe talen. Zonder die subsidie zouden dergelijke projecten minder snel of helemaal niet van de grond komen. In Den Haag zijn dergelij ke potjes met geld nauwelijks te vinden. En door geld uit Brussel te vragen worden de provincies en gemeenten er ook nog eens toe aangezet goede plannen te maken en de besteding van het geld regelmatig te verant woorden. Er wordt dus ook nog eens veel zorgvuldiger gewerkt, zo luidt de tegenrede- nering. De provincie Flevoland had in de periode 1994 tot 1999 de beschikking over onge veer 150 miljoen aan Europese subsi dies. Daarvan is ongeveer 90% besteed. Door de Europees gesubsidieerde projec ten is er in die periode in totaal voor bij na 900 miljoen aan investeringen tot stand gekomen. Dat liep van de aanleg van een nieuwe autosnelweg tot het steu nen van sociaal-culturele projecten in Almere en Lelystad of de restauratie van een archeologische vondst op het voor malige eiland Schokland. In de periode 2000 tot 2006 kreeg de pro vincie Flevoland nog eens 126 miljoen ter beschikking. Officieel is dat bedrag ter beschikking gesteld als 'afbouw'. Eigenlijk was de ontwikkeling van de provincie in de jaren voor 2000 al zoda nig geweest dat er geen aanspraak op extra geld meer gemaakt kon worden. Maar volgens de spelregels is er dan nog een extra periode geld beschikbaar. In de schaduw van Flevoland hebben de andere Nederlandse provincies en ook de grote ste den in de loop van de jaren negentig 'Brussel' ontdekt. Langzaam maar zeker stuurde de ene na de andere provincie een vertegenwoordiger naar Brussel om daar de mogelijkheden voor de eigen provincie in de gaten te houden. Dat groeide gestaag uit. En tegenwoordig is in Brussel een mooi kantoorpand gehuurd, waar alle Nederlandse provincies en de vier gro te steden de handen ineen hebben geslagen. Zij zijn de vooruitgeschoven post voor de lage re overheden in Brussel. Zij netwerken bij ambtelijke diensten van de Europese Commissie. En zij proberen daar waar mogelijk geld voor hun provincie of gemeente los te weken. Ook houden ze het ver loop van allerlei wetgeving in de gaten. Dat is hard nodig, want provincies hebben in Nederland een belangrijke taak bij de uitvoering van de milieuregels. En de meeste van die regels worden tegenwoordig niet meer in Den Haag, maar in Brussel gemaakt. Nederlandse leden van het Europees Parlement werken daarom niet alleen nauw samen met de vertegenwoordiging van de Nederlandse departementen in Brussel (de zogenaamde per manente vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Europese Unie), maar ook met het Huis van de Nederlandse Provincies. Stemmen bij de Europese verkie zingen heeft dus ook betekenis voor de ontwikkeüng van eigen stad, dorp of provincie. Meer dan 30.000 doden en 1,2 miljoen vluchtelingen, onder wie 600.000 kinderen. Dat is nu ai de prijs die de bevolking van Darfur, Soedan betaalt voor het conflict tussen de regering en de rebellerende mili ties. Een menselijke ramp van ongekende omvang. Inderdaad, wéér een ramp. Maar we mogen er onze ogen niet voor sluiten, leder van ons kan een kind, een moeder - zoals Mariam -, een mensenleven redden door iets te geven. Voor de vluchtelingen in de kampen betekent geld: voedsel, water, medicijnen... Mariam Khamis Abdelkerim (30), gevlucht met haar baby: 'Ik hoop dat de wereld om ons geeft...' Aan een hulpverlener van TEAR fund vertelt Mariam haar verhaal: 'Vroeg in de morgen was ik in huis, toen ik buiten geschreeuw hoor de. Ik zag mannen die vrien den en buren van mij begon nen te doden. Ik ben wegge rend met mijn baby en heb me twee dagen verstopt. Terug in het dorp zag ik de lichamen. Ze hebben ieder een vermoord, ons huis ver nield, de oogst en het vee gestolen. Zonder familie moet ik bedelen. Wat ik de wereld wil vragen is voedsel voor mijn kind. En we heb ben kleding nodig en vee, om te kunnen overleven.' Mariam uit Darfur. Zeker 600.000 kinderen verkeren in directe nood. In de kampen krijgen zoveel mogelijk vluchtelingen voedsel, kleding, muskieten- netten en tentzeilen uitgereikt. Er wordt koortsachtig gegraven naar water. Putten worden geslagen, pompen en sanitaire voorzie ningen geïnstalleerd. De kinderen krijgen bijvoeding en worden massaal ingeënt tegen mazelen en polio. De hulporganisaties wer ken niet alleen samen in het veld; ook aan het thuisfront, in Nederland, wordt gezamenlijk actie gevoerd. Want er is nog heel veel geld nodig om alle vluchtelingen te kunnen helpen. Humberto Tan, ambassadeur Nederlandse Rode Kruis: 'Zoveel nood kunnen wij ons niet voor stellen. Zoveel mensen op de vlucht, die al hun bezittingen ineens moesten achterlaten. Die familie en vrienden zijn verlo ren. En nu helemaal afhankelijk zijn van noodhulp. Dan is het goed dat er organisaties zijn die voor ze opkomen. Die ervoor zorgen dat ze onderdak krijgen, water en eten en dat zoekge raakte kinderen weer bij hun ouders terecht komen. Laten we ze helpen door te geven en ze daarmee ook een teken van hoop geven!' In tijden van grote crises slaan de Samenwerkende Hulporga nisaties (SHO) de handen ineen om hulp te bieden in crisisge bieden en steun te vragen aan het Nederlandse publiek. De SHO zijn Artsen zonder Gren zen, Kerldnactie, Mensen in Nood/Cordaid, Nederlandse Rode Kruis, Novib, Stichting Vluchteling, TEAR fund, Terre des Hommes en Unicef Neder land. Zij zijn al maandenlang actiefin Darfiir en Tsjaad. Hulpverleners ter plaatse mel den een scherpe toename van het aantal ernstig ondervoede kinderen en de dreiging van cholera als gevolg van vervuild drinkwater. Om dit risico in te perken leveren de hulporganisa ties miljoenen liters schoon water aan de ontheemden. Samen met plaatselijke organi saties worden in hoog tempo sanitaire voorzieningen geïn stalleerd en medische klinieken opgezet. Patiënten die lijden aan tbc en malaria worden opgenomen en ondervoede kin deren krijgen levensreddende bijvoeding. Het is een gevecht tegen de klok, want de ingetre den regentijd bemoeilijkt de hulpverlening. Om de vluchte lingen tijdig te kunnen helpen hebben de hulpverleners ter plaatse nog heel veel geld nodig. Geef hen vandaag nog een teken van hoop. Via het gironummer 555 ten name van Samenwerl<ende Hulporganisaties, Den Haagzijn giften meer dan welkom. Geld overmaken kan ook via de website www.gir0555.nl. Vla deze website kunt u bovendien op de hoogte blijven van de hulpverlening in Darfur en van het verloop van deze gezamenlijke actie. De Samenwerkende Hulporganisaties hopen dat Nederland zich weer van zijn beste kant laat zien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 8