Voorkom onnodig vakantieleed met goede voorbereiding (0181) 62 62 26 Ook in de zomervakantie gaan wij door! Telefoonnummer afsprakenbureau gewijzigd Steunpunt Mantelzorg ondersteuning Thuiszorgwinkel Transportrolstoel DE ZORGLIJN Everhard Zwart geeft serie zomerconcerten Palingwedstrijd 'de Viscromte' Opfriscursus EIIATiSI-niEUWS Kijk ook op www.2wg.nt Spectaculaire zomeraanbiedlng Nu verkrijgbaar voor 350,-! T'ai Chi Tao Droge Bed Training Alarmering met zorgzekerheid Gezondheidsagenda Bel voor al uw zorgvragen De Zorglijn Nieuws van de Wereldwinkel Bestel gratis Eerste Advies Bij Ongevallen-gids (EABO) Rechten kennen Verspeel geen kansen EABO-gids Persoonlijke aandacht P.V. De Luchtbode te Herkingen 'Veilig en gezond op de fiets' voor ouderen Inliorfcentrum De Reisduif te Sommelsdijk *i» 4* 4* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 30 JULI 2004 THUISZORG VERPLEEGHUISZORG VERZORGINGSHUISZORG ALGEHEEN MAATSCHAPPEU3K WERK UrriEEN VAN VERPLEEG- EN HULPMIDDELEN VOEOINGSVOORUCHTING EN DIEETADVISERING GEZONDHÖD SERVICE OUDER- EN KINDZORG THUISZORGWINKEL -fÉ Ook tijdens de zomervakantie staat de Zorg en Welzijn Groep, de zorgorganisatie van de Zuid-Hollandse eilanden, voor u klaar! U kunt bij ons terecht voor al uw vragen op het gebied van zorg, welzijn, aan zorg gerelateerd wonen en behandeling. Ons pakket is heel breed. We helpen u thuis met onder meer thuiszorg, staan voor u klaar in onze verzorgings- en verpleeghuizen en zijn er met raad en daad voor de ouders van kleine kinderen. We bieden hulpverlening en geven voedings- en dieetadviezen. Bovendien voorzien we in hulpmiddelen voor zorg en welzijn en we bieden, diensten, cursussen en producten voor iedereen die gezond en comfortabel wil leven. Kortom we zijn er altijd voor iedereen! Het telefoonnummer van het afsprakenbureau van Ouder- en Kindzorg is gewijzigd. Voor het maken of afzeggen van een afspraak bij het consultatiebureau kunt ons voortaan bereiken op het nummer (0181) 67 98 88. In verband met onze planning verzoeken wij u, indien u bent verhinderd, zo tijdig mogelijk uw afspraak af te bellen. We zijn bereikbaar op werkdagen tussen 9.00 en 14.00 uur. Het algemene telefoonnummer, voor vragen over bijvoorbeeld voeding en verpleging, is niet veranderd. U kunt ons blijven bereiken via De Zorglijn (0181) 62 62 26. Voor familieleden die zorgen voor een dierbare, de zogenaamde mantelzorgers, is in Spijkenisse het regionale steunpunt Mantelzorgondersteuning geopend. Dit steunpunt streeft naar verbetering van het welzijn en de positie van de mantelzorgers. Zij kunnen hier terecht voor informatie, advies en emotionele ondersteuning. Ook worden regelmatig voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd en cursussen gegeven. Het verzorgings gebied van het steunpunt beslaat de Zuid-Hollandse eilanden, Barendrecht, Albrandswaard en Ridderkerk. De diensten zijn gratis. De Zorg en Welzijn Groep stimuleert het steunpunt en beide organisaties verwijzen cliënten naar elkaar door. U vindt het steunpunt mantelzorg in het pand van de Zorg en Welzijn Groep, waar ook 't Spil (Spijkenisser Informatie Loket) is gevestigd, op de P.3. Bliekstraat 4a in Spijkenisse. Het steunpunt is geopend op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Elke donderdagochtend is er een inloopspreekuur van 9.00 tot 12.00 uur. Telefonisch kunt u het steunpunt bereiken via (0181) 67 96 82. De transportrolstoel is ideaal voor dagjes uit. Bij aankoop krijgt u ook nog een rolstoeltasje ter waarde van 9,- cadeau. Deze actie is geldig zolang de voorraad strekt. Leden van de vereniging Gezondheid Service ontvangen 10% korting. Thuiszorgwinkel, P.J. Bliekstraat4a, 3201 RL Spijkenisse.Telefoon (0181) 67 97 00 Openingstijden; maandag t/m vrijdag: 8.30 -16.00 uur Beter in balans. Deze Chinese bewegings- en gezondheidsleer is, op het gebied van valpreventie, een aanrader voor ouderen. Bij de cursus T'ai Chi Tao leert u geconcentreerd en rustig bewegen. Op termijn zult u zich zeker der gaan bewegen. Tai Chi Tao is niet zweverig, maar een beproefde methode om uw gezondheid te verbeteren, óók wanneer u jong(cr) bent. Vanaf half augustus zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar in Middelharnis. Als uw zoon of dochter op de basisschool nog altijd last heeft van bedplassen legt dat eer grote druk op het hele gezin. Verdriet, boosheid, schaamte, teleurstelling en misschien zelfs wanhoop. Wanneer er geen lichamelijke oorzaak aan te wijzen is voor het bedplassen kan deze cursus een uitkomst voor u zijn. In zeven bijeenkomsten wordt u begeleid om uw kind te trainen in droog blijven. Zelfstandig wonen en toch direct hulp in kunnen roepen als het nodig is. Dit is mogelijk door middel van 'Alarmering met zorgzekerheid' van Gezondheid Service. Met een druk op een (mobiele) knop kunt u 24 uur per dag hulp inroepen. Dit is een geruststellende gedachte voor zowel uzelf als uw familie en vrienden. Veelal wordt alarmering vergoed door uw ziektekostenverzekeraar. Informeer naar de mogelijkheden bij Gezondheid Service. Zwangerschapsgymnastiek regelmatig Middelharnis, Ouddorp, Oude-Tonge Zwangerschapsyoga regelmatig Dirksland Gezond Bewegen wekelijks Middelharnis Reactiveringszwemmen wekelijks Dirksland, Stellendam Shantala Babymassage regelmatig Middelharnis, Ouddorp, Stad a/h Haringvliet Dagtocht met rondvaart over De Linge 18 augustus Gelderraalsen rai Chi Tao 18 augustus Middelharnis Kennismaken met de computer voor senioren 2 september Dirksland Droge Bed Training 8 september Oude-Tonge Voor meer informatie en aanmelden belt u met Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Of per e-mail naan gezondheidservice@zwg.nt Organist Everhard Zwart geeft ook deze zomer een serie orgelconcerten in de Nederlands Hervormde Nieuwe Westerkerk aan het Valeriusrondeel te Capelle aan den Ussel. Op elke maandagavond in augustus (2, 9, 16, 23 en 30) gaan om 19.30 uur de kerk deuren open. De concerten beginnen om 20.00 uur. De toegang is 4,00 p.p. (met korting voor kinderen). Everhard Zwart begon zijn carrière als con certorganist in 1979, dit jaar dus 25 jaar geleden, met enkele bespelingen op een aantal bekende, maar zeker ook minder bekende, orgels in Nederland. Iiuniddels heeft hij een overvolle concertagenda, gaat hij jaarlijks één of twee keer naar Amerika en Canada voor orgelconcerten en is zijn naam niet meer weg te denken uit de grote serie concerten op beroemde orgels in ons land. Tussen al deze concerten nemen de avon den in Capelle een bijzondere plaats in. Al vele jaren worden de zomerconcerten zeer goed bezocht. De sfeer rondom de concer ten is uitzonderlijk goed en de programma's bieden voor iedereen iets. Jong en oud bezoekt deze avonden met plezier. Het eer ste concert op maandag 2 augustus wordt traditioneel geopend en gesloten met samenzang. Verder biedt het programma een aantal orgelcomposities van bekende en minder bekende componisten. De concertbezoekers krijgen ook de gele genheid om alvast een verzoeknummer in te leveren voor het slotconcert op maandag 30 augustus. De eerste orgelbespeling door Everhard Zwart in de Nieuwe Westerkerk aan het Valeriusrondeel te Capelle aan den Ussel is dus op maandag 2 augustus, aanvang 20.00 GOEfïE- OVERFLAKKEE Waar kopen de enthousiaste inkopers van de Wereldwinkel in...? Deze week: Lanka Lamai. Zij zijn net weer terug uit Sri Lanka, waar ze twee weken lang hun leveranciers bezochten en; veel nieuwe artikelen hebben besteld. Op deze reis hebben ze met vier nieuwe leveranciers kennisgemaakt en daarvan is in de komende maanden veel moois te zien. Graag willen zij nu de aan dacht vragen voor het olifantenproject. In Kegalle, vlak naast het olifantendorp waar zieke en gehandicapte olifanten wor den opgevangen, bevindt zich de fabriek van Maximus. Er wordt in samenwerking met de Stichting Millenium Olifanten getracht om de bevolking en de olifant weer bij elkaar te brengen. De olifant verwoest de oogsten. Daarom zijn de mensen daar boos op ze en schieten ze hen af. In de fabriek van Maximus wordt de mest van de olifant opgevangen en 24 uur lang gekookt. Het stro en de bladresten die overblijven, wordt verwerkt in de recycling producten die Lanka Lamai te koop aanbied. Een deel van de aankoop komt ten goede aan de Stichting die nauw verwant is met het Wereld Natuur fonds. Meer info kunt u krij gen via hun e-mail adres: lankalamai@zon- net.nl. De Wereldwinkel kunt u vinden op het Spuiplein (achter de Winkeldiek) in Mid delharnis. Open op woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur Op vrijdag 23 juli 2004 organiseerde de hengelsportvereniging 'de Viscromte' een palingwedstrijd in het Haringvliet aan de blokken. De opkomst was iets beter dan de vorige keer, er waren nu 22 fanatieke vissers die een paling wilden verschalken. Het was prima weer om paling te vissen. De vangsten waren daar dan ook naar: Bijna iedere deel nemer wist wel één of meer paUngen aan de haak te krijgen. Slechts 4 deelnemers vingen helemaal niets. Na de wedstrijd werden ds vangsten gemeten en werd er nagepraat over de mooie wedstrijd. Terwijl men de uitslag aan het uitrekenen was, werden er de gevan gen palingen verloot onder de deelnemers, die natuurlijk weer dankbaar in ontvangst werden genomen. Onderstaand de uitslag. l.T.Pijl,196 cm 2. A. v. Mourik,194 cm 3. J. Jansen,186 cm 4. N. Bazen, 176 cm 5. J.Wolfert, 154 cm 6. R. Rijke, 153 cm 7. A. v. Heukelen,146 cm 8. J. V. Daalen,145 cm 9. J. Mastenbroek,115 cm 10. L. Struik,103 cm 11. K. Struik,96 cm 12. B. Jordaan, 90 cm 13. J. de Jong,86 cm 14. M. Knöps, 69 cm 15. J. Landman,63 cm 16. R KaUe,48 cm 17. H. V. Heukelen,43 cm 18. R V. Mourik,30 cm De kleurboeken liggen op de grond, de blikjes cola en zakjes chips zijn leeg. En de kids liggen eindelijk even te sla pen, na langdurig zeuren 'Is het nog ver?' De radio gaat zachtjes aan, u knipoogt naar elkaar en niets lijkt een zonnige en ongestoorde vakantie nog in de weg te staan. Kadeng... Een knalharde klap, u weet nauwelijks wat er gebeurt. Paniek, geschreeuw en gehuil. Een onoplettende weggenoot rijdt uw caravan totaal aan flarden. Uw kinderen zijn gelukkig ongedeerd, zelf heeft u een lichte verwonding. En van de inhoud van uw caravan is niets meer over. Alles ligt totaal verwaaid over de autoweg. Wat nu? Natuurlijk, u leest het liever niet, maar een hotelbrand, aanrijding, medische fout, bus ongeval, mishandeling of een barbecue die omver wordt geschoten door een groepje enthousiaste voetballers, talloze gevaren van buitenaf kunnen uw vakantie behoorlijk ver knoeien. Letselschade kan het gevolg zijn. En onwetendheid in hoe u moet handelen, maakt de zaken er vaak niet beter op. Maar leest u nog even door. Want als consument kunt u zeker actie ondernemen. Met heel weinig moeite gaat u beter voorbereid op reis. Zodat eventuele onverwachte ongeval len niet meer roet in het eten gooien dan nodig. "In Italië betekent het betalen van een boete dat u schuld bekent. Dat weet een geschrok ken toerist uiteraard niet. Bovendien wilt u snel van alles af zijn en betaalt u daarom de politieagent die dreigend voor uw neus staat. Maar daarmee klapt de val dicht, want hoe wel de ander de aanrijding veroorzaakte, heeft u met het betalen schuld bekend", ver telt Richard Tijink, algemeen directeur Europrotector. Deze organisatie is gespecia liseerd in het verhalen van letselschade die vakantiegangers oplopen. "Alleen al in Europa is de regelgeving een lappendeken. Dan hebben we het nog niet eens over lan den in Afrika of Zuid-Amerika. Daar kan het gebeuren dat je inderdaad een bedrag krijgt toegewezen, maar dat vervolgens dat geld niet komt. Maar ook in Europa moetje maar net de regels kennen om te weten waar je recht op hebt. Nederland is echt een voorlo per waar het slachtofferbescherming betreft. Overigens kan Europrotector ook voor Nederlanders die in eigen land op vakantie gaan voortreffelijke dienstverlening leveren bij schaderegeling. In Nederland kunnen wij voor onze cliënt daarbij de kosten van onze inspanningen verhalen op de aansprakelijke partij." Duidelijk is dat de diversiteit in regelgeving en de verschillende benaderingen door de autoriteiten het de consument zo goed als onmogelijk maken zelf deze zaken op te pakken. Vandaar dat het bij ongevallen altijd verstandig is contact te zoeken met iemand die de plaatselijke zeden en rechten kent. U kunt werkelijk kansen verspelen door niet vanaf het begin de juiste acties te onderne men. Het is verstandig direct contact op te nemen met de ANWB, uw assurantietussen persoon of een organisatie als Europrotector. Tijink: "Want er is veel mogelijk, maar dat moet men wel weten. Onze moederorganisa tie heeft kantoren in West-Europa en relaties in landen als Tunesië en Marokko. We behandelen zaken in alle landen waarmee Nederland toeristisch of economisch verkeer heeft. En de meeste zaken brengen we ook tot een goed eind. Hoe we dat doen? Het belangrijkst is dat we eerst de aansprakelijke partij opsporen. Dat gebeurt via een politie rapport of een proces-verbaal. Vervolgens zetten we alles op alles voor een financiële genoegdoening." Daarbij kijken de medewerkers van Euro protector verder. "We kijken naar de mate riële (voertuig, ziektekosten, inkomensder- ving e.d.) en immateriële schade (smarten geld). Daarnaast is er voor een werkgever van iemand die door toedoen van een ander arbeidsongeschikt is geraakt de mogelijk heid om het doorbetaalde loon te verhalen. Ook daar ondersteunen we bij." Veel vakantiegangers kennen de gebruiken en belangrijkste wetgeving op het gebied van ongevallen niet. Voor hen bracht Euro protector een gratis boekje op de markt: de EABO-gids (Eerste Advies Bij Ongevallen). Het boekje heeft de afmeting van een pas poort en past zo in elke portemonnee. Het beschrijft welke acties u wel of juist niet moet uitvoeren als u betrokken raakt bij een ongeval in een Europees land. U kunt dit boekje bestellen via de website www.europrotector.com of via (070) 4137600. Wat de familie mei óc m i umt^i ijk aangereden caravan uit hierboven genoemd voorbeeld volgens de EABO-gids had moeten doen? "Onderteken nooit het aanrijdingformulier zonder uw versie van de gebeurtenis.sen in het Nederlands te noteren op de voorzijde van het formulier. De tegenpartij tekent mee met uw verklaring", meldt de EABO-gids. Daarnaast moet de licht gewonde bestuurder een arts of plaatselijk ziekenhuis bezoeken en een Certificat Médicale Initiale laten opmaken. Zonder dit formulier is letsel ver halen vrijwel onmogelijk. Europrotector richt zich op beroepsmatig betrokkenen, zoals advocaten, rechtsbij stand- en ziektekostenverzekeraars en na tuurlijk assurantietussenpersonen. Daar naast is Europrotector zeer toegankelijk voor particulieren. Rechtsbijstandorganisaties of bureaus voor slachtofferhulp sturen soms ook mensen direct door. Voor deze particu lieren is er een inloopspreekuur en een gratis telefonische helpdesk (070-4137612). "Ove rigens verwijzen wij soms ook mensen door naar slachtofferhulp. Soms constateren we dat mensen wat meer begeleiding kunnen gebruiken. Hoe we dat merken? Doordat we de mensen persoonlijk ontmoeten, We wil len niet alleen formulieren afhandelen, daar voor liggen de zaken die we behandelen veel te gevoelig. Onze mensen willen met men sen aan tafel zitten, het pluche tafelkleed onder hun handen voelen. In een wereld waar je alles kunt kopen, lijkt persoonlijke aandacht een steeds schaarser goed. Wij ver weven die persoonlijke benadering in onze dienstverlening. Dat is onmisbaar. We heb ben het wel over letselschade. Je hoogste goed, je gezondheid, is aangetast. Dat kun je niet met alleen wat papierwerk afhandelen, vinden wij." Uitslag wedvlucht Pt. St. Maxence 24-07- 2004. Los: 07.30. Deelnemers: 7. Duiven: 70. Weer: westenwind. A. Riedijk 1, 2, 5, 9, 17; A. Molenaar en Zn. 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 16; J. den Boer 12, 14; C. Logmans 15; K. Kievit 18. Uitslag wedvlucht Niergnies 24-07-2004. Los: 08.30. Deelnemers: 11. Duiven: 225. Weer: westenwind. C. Logmans 1, 5, 9, 46, 47, 56; A. Molenaar en Zn. 2, 4, 10, 17, 43, 45, 53, 57; K. Kievit 3, 6, 25, 36, 37, 38, 50; J. den Boer 7, 8, 14, 24, 30, 31, 34, 35, 41, 44, 48, 51, 52, 54; A. Riedijk 11, 12, 19, 20, 23, 27, 28, 40; R Hogerwerf 13, 18, 33, 49; A. het Jonk 15, 42; A. M. Volaart 16, 21, 32, 55; M. v. d. Ochtend 22, 29; B. v. d. Ochtend 26, 39. De Regionale Projectgroep Verkeersveilig heid Goeree Overflakkee, werkgroep voor ouderen en de Stichting Welzijnswerk Oost- flakkee organiseren op vrijdag 17 september a.s. een cursus 'Veilig en gezond op de fiets'. De cursus wordt gehouden in en rond het Albeda College te Oude Tonge. Het doel van deze cursus is dat ouderen zich op de fiets veilig in het verkeer kunnen blijven bewegen. Op deze dag wordt de verkeers- kennis, die een fietser nodig heeft om veilig te kunnen fietsen, opgehaald. Er bestaat de mogelijkheid om het gehoor, het gezichts vermogen en het reactievermogen te laten testen. Ook worden er tips gegeven over het rijden met een rijwiel. Het op- en afstappen, een noodstop maken, bochten rijden en het gebruik van versnellingen wordt geoefend. De bedoeling is dat u op uw eigen fiets naar de cursus komt. De kosten bedragen 5,00 per persoon, inclusief koffie en een lunch. De dag duurt van ca. 8.45 tot ongeveer 16.15 uur. U kunt zich hiervoor aanmelden vóór 20 augustus a.s. bij de SWO, tel. 641344, of bij dhr. I.e. van der Sluijs, tel. 651448. Uitslag wedvlucht München 26-07-2004. Los: 08.45. Deelnemers: 5. Duiven: 23. Weer: bewolkt, regen, zeer slecht weer. C. Kleyn jr. 1,3; Appel Vis van Heemst 2,4. *JI gfi gjt gfi ji »7* V «C* Iff De Dierenstee lijkt momenteel veel op een dierenwinkel, je vindt nu bij ons van alles. Er logeert een grote witte parkiet. Volgens kermers is het een hals bandparkiet, maar dan zonder halsband. Het is in ieder geval een par kiet, gevonden, waarschijnlijk nog jong. Ook staat er een kooi met een groene grasparkiet, een volwassen vrouwtje, ook gevonden. Een kooi met een witte cavia, onbekend hoe oud. Het diertje is ge vonden, liep gewoon op de rijweg. Een kooi met een tamme rat, een vrouwtje, beige kleurig en heel tam. Nog een kooi met een tamme rat, een mannetje, crèmekleurig, tam, gevonden. Dan zijn er natuurlijk nog de nodige honden en katten. Gypsy, een cypers-witte poes, 11 jaar oud. Zij is niet gewend aan kinderen, lief voor andere katten en niet gewend aan honden. Gypsy is een schoot kat, zij komt niet buiten. Saartje is ook cypers-wit, 4 jaar oud, een lieve poes, die hever geen kinderen en andere dieren om zich heen heeft. Zij komt graag buiten. Okkie is ook cypers-wit, een kat van 5 jaar. Het is een leuke kat, met een pittig karak ter. Okkie is gevonden. Shady is wit-zwart, een lieve poes van bij na 2 jaar. Zij komt graag op schoot, is een beetje bang voor kinderen, kan bij andere katten en is niet gewend aan honden. Zij komt graag buiten. Komt u eens kijken in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel. (0186) 655150. Geopend; maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7