Eiland web 'de startpagina voor Flakkeeënaars' De vroiijiiei onbezorgde kleuterjaren van Juliana Wilhelminabrug in Middelharnis blijft beliouden Eilandbewoners hebben grote nieuwshonger ^#r-" Europese aanpak voor verbetering aalstand in de maalc PV De Luchtbede Herkingen EIIAra]B1.niEUWS GERT VAN ENGELEN 'Zonnestraaltje'* Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht heeft 'zeer gerustgesteld gevoel De Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht is de a^elopen tijd in grote beroering gebracht met geruchten omtrent de ver plaatsing van de Wilhelminabrug en een structurele verandering voor het omliggende markante havengebied van Middelharnis. llÊiÊL. PAGINA 6 VRIJDAG 23 JULI 2004 Goeree-Overflakkee kent twee vol waardige nieuwswebsites: Eiland- web.nl en Flakkeenieuws.nl. De hoofdpersoon achter Eilandweb, Erai- le Koole uit Achthuizen, vindt van zichzelf dat hij het "belangrijkste nieuwsmedium" van het eiland is. Dat komt doordat Eilandweb niet op zich zelf staat. Koole biedt ook nog een kabelkrant en teletekst, alles onder de tamelijke terechte naam Koole Media Service. Het bedrijf is gevestigd in De Staver, het recreatiecentrum van Mid- delharnis. In deze eerste reponage over digitale nieuwsrubrieken op Goeree-Overflakkee komt eerst Eilandvveb aan de beurt, de oud ste en spelbepaler. Wat wil Koole met zijn multimedia-imperiumpje bereiken? Hoe verzamelt hij het nieuws? Is nieuws over het eiland anders van k;irakter? En hoe nieuws gierig zijn de eilimdbewoners eigenlijk? Loop in De Staver de trap op naar de eerste verdieping en open aan het einde van de gang - die aan weerskanten uitzicht biedt op sportende en joelende jongeren - de deur. Een batterij pc's, tv-toestellen en andere high-techapparatuur valt onmiddellijk in het blikveld. Ervóór, in enigszins grappige iden tieke rode truien, zitten Emile Koole (1974) en Michael van Dort (1982) bedachtzaam hun muizen te dirigeren. Dit is de control room van Koole Media Service, de spil van de elektronische nieuwsvoorziening op Goe ree-Overflakkee. Groot is de kamer niet, eer der verrassend klein, indrukwekkend wel. Er heerst een stilte die verkwikkend is, maar tegelijk nogal ongewoon voor een nieuws dienst. Snel en compleet Emile Koole heeft de kabelkrant en de tele tekst die hij beheert, niet zelf geïnitieerd. Hij nam ze in 2000 over van de vorige eigenaar, en toen bestond deze service op tv al vijftien jaar. Maar Koole heeft kabelkrant en tele tekst verfijnd en uitgebreid - met Eilandweb bijvoorbeeld, dat zichzelf op internet aan prijst als "de snelste en meest complete start pagina" van Goeree-Overflakkee. Zozeer heeft hij de nieuwsvoorzieningen geprofes sionaliseerd dat hij nu alles samen met Van Dort af kan. "We zijn maar met z'n tweeën, omdat we alles hebben geautomatiseerd. Alles loopt soepel zo." "De kabelkrant", zo licht hij de onderdelen van zijn bedrijf toe, "is er voor de bewegen de beelden. Omstebeurt krijg je reclame en een nieuwsbericht. Die formule is ons suc ces: doordat achter elke reclame nieuws zit, móet men blijven kijken. Daarbij: er is geen dagblad op het eiland, dus wie op de hoogte wil blijven, moet wel naar de kabelkrant Èj- ken. Als je mensen op straat hoort praten over een ongeluk, hebben ze dat van de kabelkrant. Geloof dat maar." Teletekst bestaat uit "stilstaande beelden", maar er wordt volgens Koole net zo gretig naartoe gezapt. "Pagina 105 is voor het laat ste nieuws. Die pagina is een begrip op het eiland. Ik schat dat meer dan vijfenzeventig procent van de eilandbewoners er zeer regel matig naar kijkt. Men begint 's ochtends vroeg, even het laatste nieuws meepakken, en dat gaat zo de hele dag door." Hij over drijft niet, verzekert hij. "Als mensen een sirene horen, zit half Flakkee te wachten tot wij laten weten wat er is gebeurd." Maar hoe komen jullie er achter? Emile Koole legt uit hoe het politienieuws bijeen wordt gesprokkeld. "We weten het direct via onze scanner. We bellen weinig met de politie. Die geeft berichten namelijk pas de volgende dag door. Dat gebeurt in Spijkenisse. Daar verzamelt de politie alle nieuwtjes over het eiland, en daar maken ze persberichten van die naar de kranten en naar de persbureaus worden gestuurd. Maar los ervan dat je het nieuws pas de volgende dag krijgt, is de politie ook nogal terughou dend met het nieuws. Dus wij gaan er zelf op af, met de digitale camera. Of we bellen het Persburo Flakkee met de vraag of zij er toe vallig heen gaan. Het gebeurt ook dat men sen ons bellen met tips. Zo van: 'Daar is een ongeluk gebeurd.' Van die tips zijn we wel een beetje afhankelijk, want je kunt niet alles weten." Nieuws direct melden is van niet te onder schatten belang, vindt Koole. "Stel er is een groot ongeluk op de N57, en er ontstaan files. Wij plaatsen dat dan heel snel, zodat mensen er rekening mee kunnen houden als ze naar hun werk gaan. Dan kunnen zij bij voorbeeld een andere route naar Rotterdam kiezen." De betrokkenheid van eilandbewoners bij incidenten en gebeurtenissen is groot, hun De Europese visserijministers hebben tij dens de Landbouw- en Visserijraad in Brussel overeenstemming bereikt over een Europese aanpak om de aalstand te verbe teren. De Europese Commissie kan nu met spoed gaan werken aan een pakket maatre gelen voor de korte termijn, die gericht zijn op een evenwichtige vermindering van de exploitatie van aal in heel Europa en op het terugdringen van de illegale visserij op aal. De Commissie zal daarvoor advies inwin nen van wetenschappers en direct belang hebbenden en aan de Raad een voorstel voorleggen. Het streven is hierop terug te komen in de Landbouw- en Visserijraad IflfMiswIifÉ i^miU' liooie (links) en Michael van Dort de 'nmlliinediu-pioducer.^van L^dundweb. nieuwsgierigheid evenzeer. Koole: "Ik weet niet of mensen op Goeree-Overflakkee nieuwsgieriger zijn dan elders, maar zij zijn in ieder geval nieuwsgierig genoeg om voortdurend te willen weten wat er aan de hand is. Ook natuurlijk omdat ze op een eiland wonen. En het nieuws verandert ook nog eens steeds. Op het eiland zijn relatief veel vrouwen thuis. Wij weten dat zij heel vaak de kabelkrant aan hebben staan, voor het nieuws en voor de muziek erachter." Volhouden En dan is er Eilandweb.nl. Emile Koole noemt het de "on-Uneversie" van de kabel krant en teletekst. "Wij zijn ermee gestart toen internet een hype was, enkele jaren terug. Begin vorig jaar plofte de hype in elkaar. Maar hoewel het ons eigenlijk alleen maar geld kostte, hebben we met Eilandweb volgehouden. Nu is het stabiel rond Eiland web." De nieuwswebsite sluit in zijn ogen naad loos aan bij zijn andere diensten. "Mensen die alles heel snel willen weten, kijken naar teletekst. Mensen die de tijd hebben en een foto willen zien, kijken naar de kabelkrant óf naar Eilandweb. Met die drie diensten zijn wij het allerbelangrijkste nieuwsmedium op het eiland, buiten kijf" Alleen een nieuws website runnen, is niet lonend, meent hij. "Met Eilandweb alleen bedien je een beperkte groep bezoekers; zo'n 1600 per dag. Nu is 1600 voor een kleine gemeen schap als Goeree-Overvlakkee heel veel, maar met de kabelkrant en teletekst erbij, bedien je tienduizenden mensen. En dat trekt weer adverteerders, wat ons uitkomt. Want wij gaan niet op pad voor advertenties." Eilandweb is meer dan nieuws alleen. Het is in eerste instantie een startpagina voor de Flakkeeënaars, die in één oogopslag het laat ste nieuws toont, en verder de vele rubrieken waarachter "onnoemelijk veel informatie" schuilgaat: de vacaturebank, occasions, uit gaanstips, de evenementenkalender, platte gronden van de gemeenten, verenigings- nieuws, kerknieuws, informatie van alle leden van de middenstandsverenigingen en sportuitslagen. Daarnaast is Eilandweb een discussieplatform. "Vanuit de gedachte dat internet", licht Koole toe, "het medium van de toekomst is, is het idee opgevat een platform voor ons eiland te maken. Kabelkrant en teletekst zijn niet interactief, internet is dat wel. Mensen kunnen via Eilandweb reageren op het nieuws, discussiëren in het discussieforum en persberichten doorgeven aan ons. Die worden overigens wel beoordeeld, anders krijg je gerommel op de site en sluikreclame. Op deze manier ontstaat er een samenkomst- plaats van en voor Flakkeeënaars, een plat form over lokale aangelegenheden voor ons afgeschermde gebied." Uiteraard vormen ook de advertenties een platform, zegt hij. "Watje zoekt op het eiland, vind je bij ons." Ten slotte is er nog de nieuwsbrief, die bezoekers gratis kunnen krijgen als zij zich daarvoor opgeven. De nieuwsbrief is een e- mail met onopgesmukt urgent nieuws, wat dikwijls neerkomt op het laatste politien ieuws. In vergelijking met de nieuwsbrief van Flakkeenieuws.nl valt op dat Eilandweb er veel minder van rondstuurt en hoofdzake lijk politienieuws meldt. Dat klopt, beaamt Koole. "Wij sturen de nieuwsbrief alleen als het urgent is. Over een ongeluk, een overval - gewoon wat mensen willen weten. En dat kan één keer per dag zijn of één keer per week. Ie moet mensen niet overvoeren." van november. De aal is voor de Neder landse binnenvisserij en voor de sportvis- serij een belangrijke vissoort. Bovendien is Nederland binnen Europa een van de groot ste producenten van gekweekte aal. Deze kweek is afhankelijk van in Zuid-Europa in het wild gevangen jonge aal (glasaal). De aalstand is momenteel zo laag dat er drin gend beheersmaatregelen nodig zijn. Alleen een Europees-brede aanpak is daar bij effectief Mr. A. Oostra, directeur-generaal van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit die Nederland in de Raad ver tegenwoordigt nu minister Veerman voor zitter is, was verheugd dat er nu 'schot in de zaak zit''Het herstel van de aalpopulatie verdient een voortvarende aanpak, opdat de aal ook in de toekomst een plaats behoudt in de natuur en in de visserij', aldus Oostra. Kort, snel en actueel Al het materiaal - voor kabelkrant, teletekst en Eilandweb - wordt behandeld door Emile Koole en zijn partner Michael van Dort. Op werkdagen zijn zij aanwezig in hun kantoor, van acht tot zestien uur. Daarbuiten zijn zij bereikbaar via hun mobiele telefoons. Dage lijks krijgen zij "hele stapels" persberichten birmen, die enigszins worden geredigeerd. "Zelf schrijven we niet zoveel. Veel wordt kant-en-klaar aangeleverd. Wij zijn van kort, snel, actueel en samengevat. Weinig achter grond. Wat in een krant staat, is te lang voor ons." Koole en Van Dort staan er niet helemaal alleen voor. Zij beschikken over enkele free lancers die berichten leveren over de duiven- sport en het voetbal. Maar zij zijn wel dege nen die continu paraat zijn. "Dat is onze kracht. Wij zitten de hele dag klaar, achter de scanner, voor het nieuws, voor de klanten. Die toewijding is nodig, om alles steeds te kunnen verversen. Sommige nieuwswebsi tes worden een beetje bijgehouden, maar dat werkt niet. Wij zijn professioneel, wij staan altijd klaar." Hun invloed is niet gering. Koole: "Als er een uitverkoop is die op donderdag begint, mag het bericht daarover niet voor de slui tingstijd op woensdag bekend worden gemaakt. Zet je het eerder op kabelkrant of Eilandweb, dan gaan mensen direct naar de winkel. Zó snel gaat het, zó groot is de impact." Ze hebben geen van beiden een journalistie ke achtergrond, geeft Koole toe. Zij noemen zich multi-mediaproducers. "Wij doen geen verslagen van raadsvergaderingen bijvoor beeld. Wat we wel doen is een evenement via een filmpje tonen op de kabelkrant, zoals onlangs de Olympische Spelen voor scho len. Een tv-uitzending dus. Zoiets doen we steeds meer. We moeten ook wel steeds met nieuwe dingen komen; stilstand is achteruit gang." Geïsoleerd Advertenties vormen de voornaamste bron van inkomsten voor Koole en Van Dort, maar het is het nieuws dat de ruggengraat van hun elektronische diensten is, weten zij. Grote honger hebben Flakkeeënaars op dit punt. Koole: "Dat Goeree-Overflakkee als eiland geïsoleerd ligt, is eigenlijk ons suc ces. De mensen denken: "Dit is ons eiland, dit is van ons, alles wat er buiten valt, doet er niet toe." Hun nieuwsgierigheid naar wat op het eiland gebeurt is dus groter, en daar spe len wij op in. Een ongeluk in Rotterdam inte resseert ze niet, van een klein ongelukje in Dirksland willen ze alles weten." Koole had moeite de politie in Spijkenisse daarvan te overtuigen, vertelt hij. "Inbraak- jes, ongelukjes bijhouden, zeiden ze, daar beginnen we niet aan. Dan zijn we dagen bezig. Maar ik zei: 'Doe dat nu maar, want de mensen willen het weten, en wij willen laten zien dat inbraken niet normaal zijn hier'." Klein is het nieuws niet alleen, in het geval van Emile Koole heeft het ook nog een licht moralistische ondertoon. Hij komt daar rond voor uit. "Goeree-Overflakkee is een rustig eiland. Daarom maak ik van een gestolen fiets een echt misdrijf. Zodat de moraal op dit eiland zo hoog mogelijk blijft. En als er een fiets wordt gestolen van een gehandicapt kind, zet ik er nog bij dat de 'laffe dader' ermee vandoor is gegaan. Omdat het te min voor woorden is." loumalistiek is het een doodzonde om in een objectief nieuwsbericht het woord 'laf' te gebruiken. Hij maalt daar niet om. "Ik wil de dader gewoon publiekelijk aan de schandpaal nagelen. Zodat de dader, als ie het bericht leest op teletekst, zich doodschaamt. Dit is een eiland. Ie beschermt elkaar. Ie kunt beter de beschermende kant kiezen dan datje alles maar normaal gaat vinden. Zoals in Rotter dam, waar je zomaar van je scooter wordt afgeschopt." De politie haakt er volgens hem op in dat de bevolking van Goeree-Overflakkee nogal betrokken is. "Als er een overval is, en het kenteken van de vluchtauto is bekend, krij gen wij dat door, juist omdat de politie weet dat mensen alles in de gaten houden. Ze lopen door de straat en kijken of die auto er misschien staat. Maar eerlijk gezegd, is 't misschien ook een beetje de sensatiezucht. Er gebeurt hier nu eenmaal weinig." (In een volgende editie: Flakkeenieuws.nl, de concurrentie.) Door dr. Pieter Vis 30 april 1910 't Is 30 april, een vrolijke dag. Zie, huis aan huis wappert Neêrlands vlag; De schooljeugd heeft vrij en juicht ook het meest, Maar wie viert vandaag wel heerlijk feest? Daarginds in 't paleis, is een moedertje blij. Zij juicht er in stilte nog luider dan wij In 't paleis, onbewust nog van hulde en gezag, Daar lacht een jong kind haar onschuldige lach. S.H.H. Adelaar-Léo Soldaten, functionerend als paleiswacht, zagen het prinsesje natuurlijk dagelijks. Toen ze drie weken oud was, werd ze op vrijdag 21 mei door een verpleegster de paleistuin in gedragen. Vlug schoot de daar op wacht staande soldaat in de houding en bracht fier het eresaluut voor het kroonprin sesje. Het was een jager, die daar aan de straatzijde van de Molen op wacht stond. Met zijn gevoel voor humor sloeg prins Hendrik, onopgemerkt door de anderen, van achter het gordijn dit grappig tafereeltje gade. Bij zijn aflossing van de wacht vernam de schildwacht tot zijn grote verbazing, dat hij op het paleis moest verschijnen. Hendrik deelde hem mee dat het Hare Majesteit behaagd had hem, als de eerste militair, die het saluut aan Haar dochter bracht, hiervoor te eren. De zenuwachtige man mocht kiezen uit een diamanten dasspeld of een gouden horloge met inscriptie. Er werd die avond door de jager op zijn kamer volop feest gevierd met zijn kornuiten en het uurwerk werd bewonderd. Paleiswachters, soldaten en allen die het prinsesje een warm hart toe Doornik, 17 juli; gelost: 7.45 uur; deelnemers: 11; Duiven: 248; weer: zuiden wind. C. Logmans 1, 3, 6, 9, 19, 22, 31,40, 42,45; A. het lonk 2, 8,23, 29,43,44 A. Molenaar en Zn. 4, 5,17, 36,37,38,48,61; J. den Boer 7, 10, 12, 13, 14, 25, 26, 27, 47, 57, 58; K. Kievit 11,24,28, 32,49,51, 52; B. v.d. Och tend 15,46; A.M. Volaart 16, 39, 50, 56, 59, 62; A. Riedijk 18, 20, 33, 35; P. Hogerwerf 21, 41, 54, 60; M. v.d. Ochtend 30, 34; H. Kamerling 53, 55. Argenton, 17 juli; gelost: 6.50 uur; deelnemers: 9; Duiven: 52; weer: zui den wind. A. Molenaar en Zn. 1, 3, 6, 7, 8, 12; K. Kie vit 2, 5, 10; M. v.d. Ochtend 4, 13; H. Kamerling 9; A. het Jonk 11 droegen gaven als teken hiervan op haar ver jaardag, een blijvende herinnering aan de mobihsatie - het was oorlogstijd, 1914-1918 - een merkwaardig product van militaire huisvlijt: een auto, geheel uit afvalblikjes gemaakt, die als leswagen had gediend voor ruim tienduizend soldaten. Zo werd luliana door haar ouders en het per soneel van de hofhouding genoemd. Ze groeide voorspoedig op. Het bleek dat ze als drie-j arige kleuter van haar vader de zin voor humor had meegekregen. Zo drentelde ze dikwijls alleen door de grote zalen en hallen van paleis Huis ten Bosch. Ze was natuurlijk te klein om bij alle officiële plechtigheden tijdens haar peuterjaren aanwezig te zijn. Zo gebeurde het dat moeder Wilhelmina en vader Hendrik op 23 mei 1914 een officiële rijtoer door Den Haag en Scheveningen zou den maken met koning Christiaan van Dene marken. lulia mocht nog niet mee, het was voor haar te vermoeiend. Dit beviel het prinsesje schijnbaar niet. Op een gegeven ogenblik wist ze aan de handen van de gouvernante te ontsnappen. Het kleine kind snelde door de lange gangen naar de brede glazen deuren bij de ingang van het paleis. Zij drukte daar haar diep bec&oefde neusje tegen de ruiten, om het gezelschap na te kijken. De mensen, die buiten voor het paleis op het plein stonden te wachten, hadden zojuist de koninklijke familie toegejuicht. Wat zagen ze daar opeens tot hun grote verbazing? De kleine prinses! Er werd spontaan gezwaaid, gejuicht en gelachen. Het kind kreeg haar zonnige humeur terug en vond deze blijde zwaaiende mensen best wel aardig en lachend begon zij ook terug te zwaaien. Het enthousiasme nam daardoor buiten de paleishekken snel toe. Dit gaf lula aanleiding om van plezier ook maar te gaan dansen. Springend van pret bewoog zij zich voor de glazen paleisdeuren. De menigte buiten reageerde natuurlijk hoe langer hoe uitbundiger. In het paleis begreep men niets van al dat lawaai buiten en de toe nemende drukte voor de hekken. De konink lijke familie en de buitenlandse gasten waren toch al een tijd vertrokken; waarom gingen de mensen dan niet naar huis? Een lakei keek eens nieuwsgierig door het zij- raampje maar kon niets ontdekken, waarom de mensen buiten zo vrolijk waren. Hij sloot het raam maar weer en bromde over het las tige publiek, dat maar niet wilde weggaan en de drukte voor de paleishekken. Daarop liep hij naar de hoofdingang van het paleis, maar wat bleekdaar werd het raadsel opge lost! Het prinsesje stond met vrolijke kreten tel kens in de lucht te zwaaien met haar zak doekje en naar de honderden mensen te kij ken. De lakei maakte daaraan onmiddellijk een eind en nam het prinsesje mee het paleis in. Daar liepen de gouvernante freule Van der Poll en het kindermeisje zuster Marting al angstig te zoeken. Zij vroegen zich al af waar de kleine dreumes toch kon zijn geble ven. Juliaantje op zevenjarige leeftijd. Juliana was drie jaar oud toen zij bij de ingang van Artis in Amsterdam van de por tier een paar luchtballonnen kreeg. Stralend stapte zij er mee verder. De voormalige directeur van Artis, dr. C. Kerbert, vergezel de dan op speciaal verzoek van Wilhelmina het hoge gezelschap. Moeder kon wegens haar werkzaamheden in de hoofdstad er zelf niet bij zijn en liet daarom de kleine luul over aan de zorgen van de eerste kinderjuf frouw, zuster Marting, en aan freule Van de Poll. Dan zag zij een jongetje in Zeeuws kostuum; wat mooi! Spontaan als driejarige loopt zij naar hem toe en geeft hem een van haar ballonnen. Het jongetje steekt zijn hand uit om haar te bedanken; zij strekt hem de hare toe. Maar tot een handdruk komt het niet. Een grote man in uniform (een lakei) trekt het jongetje schielijk weg: het protocol staat niet toe dat een willekeurig jongetje het Prinsesje zo maar een hand gaf. Zoals van peuters te verwachten is, barsten zij alle twee in tranen uit. Het feest van het 'bezoek aan de aapjes' was voor beide kinderen verknoeid. Was op dat moment de afschuw van het protocol - een begrip waarvan de driejarige althans bewust geen weet kon hebben gehad - geboren Voor de goede zorgen werd Kerbert na afloop op de lunch in het paleis uitgenodigd. Bij deze ontmoe ting had de kleine prinses aan haar moeder gevraagd hoe het met de miereneter en de koekoek ging. 1) Verschillende koosnaampjes: Zonne straaltje, Julia, Jula ofJuul kreeg prin ses Juliana van haar ouders en vrien dinnen. Als zij later haar briefjes ondertekende, was het regelmatig met: 'Je Prinnekeof 'Jula 1) informatie van de kleinzoon J. Kerbert uit Driebergen 1984. Geruchten die niet helemaal loos alarm ble ken te zijn, want de stichting had weldege lijk stukken weten te bemachtigen die er op wezen dat ambtelijke voornemens tot doel hadden de brug te verplaatsen om uiteinde lijk nieuwe planontwikkelingen mogelijk te maken. "Ie moet er toch niet aan denken, dat wan neer de komende jaren dagjesmensen hier de haven van Middelharnis binnen komen varen en naar rechts kijken, dan een lege plek aantreffen waar ooit ons geliefd brug getje heeft gelegen, echt ondenkbaar", aldus de Stichting tot Bescherming van het Dorps gezicht. Monumentenzorg Vandaar dat de Stichting bij de Rijksdienst voor Monumentenzorg een aanvraag heeft ingediend om de brug tot monument te ver klaren. Een monumentale status geeft alHcht meer bescherming dan wanneer de brug die niet zou hebben. De stichting heeft daarnaast degelijk onderzoek gedaan naar de geschie denis en de gesteldheid van de brug. Daar voor kwam zelfs een specialist van de Nederlandse Bruggenstichting een bezoekje brengen aan Middelharnis. "We hebben inmiddels een goed beeld van wat de waarde van de brug is voor ons dorp en zijn van mening dat de brug alleen tot z'n recht komt op de plek waar die ooit is neer gelegd en dat is waar die nu ligt", vindt de Stichting tot Bescherming van het Dorpsge zicht. Gerustgesteld Inmiddels heeft er een hoorzitting plaatsge vonden op het gemeentehuis in het kader van de monumentenaan vraag. De stichting ver liet het gemeentehuis met een zeer gerustge steld gevoel. Niet dat de monumentenaan- vraag gaat slagen, want dat is van veel facto ren aftiankelijk, maar we kwamen in een openhartig gesprek tot de ontdekking dat inmiddels de gemeente ook de waarde van de brug inziet en nogal verbaasd was over onze ongerustheid. "Wij willen die brug ook gis,:,';;; Twee bestuursleden staande op de Wilhelminabrug van Middelharnis). behouden en laten liggen op de plaats waar die nu ligt, de toentertijd gemaakte plannen waren slechts ambtelijke voornemens en dat zegt nog niets" aldus de gemeente. Nu heeft de stichting wel meer ervaring met de ont wikkeling van allerlei gevaarlijke ambtelijke voornemens, maar desalniettemin is zij op dit moment door de gemeente gerust gesteld. Al gaven ze geen eeuwenlange garantie en gaat de monumentenaanvraag door de stich ting gewoon door. Wilt u donateur worden of wenst u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met J. van der Slik, tel. 481736 of B. van den Boogert, tel. 06-1068238 van de Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6