De premier schrijft een open brief i efe PREDIKBEURTEN Onthaasten Wbord Daad 1 1 dagen in Dirksland! Ouddorp gratis attractieve vorm van vervoer rijlter Beeldend Dirksland volop in actie... 0900-8844 Fietsenkijkdag IVliddelharnis EimilDBIJIIEUlia EIUVriDEn-IIIEUWS Goeree Overf lakkee Goeree A Overf lakkee Papier ophalen voor 'Ons Koor' Hot news Was het verstandig? Binnen liet kader van de politiek Snelheidscontrole Diefstal Bromfiets Zondag 25 juli 2004 Naastenliefde in Dirltsland Pilot Nieuws van de Wereldwinkel Thema-expositie Dirksland verbeeld -» PAGINA 2 VRUDAG 23 JULI 2004 Eerlijk gezegd kan ik me niet herinneren daarvan al eerder te hebben gehoord, name lijk dat de premier een open brief schrijft aan een journalist. Dat was dan ook 'hot news'. Geen krant die zichzelf en zijn lezers respec teert, kan erover zwijgen. Behalve het bericht lezen we ook in tal van bladen redac tioneel commentaar. Dat ik erover schrijf vindt zijn aanleiding in de vraag of de premier er verstandig aan doet om zo'n open brief te schrijven. Ik heb de tekst van de brief hier naast mij liggen. Daarin tref ik een uitdrukking als deze aan: U luistert opvallend onzorgvuldig en een tikje gemakzuchtig naar de woorden van anderen. De premier gaat speels te werk. Hij schrijft dat het hem niet ontgaan is dat de uitdrukking 'stenigt hem', namelijk Dick Advokaat, ironisch bedoeld was. Daaraan voegt de premier toe, dat die ironie door vrij wel niemand is begrepen. Ik vind dit een opmerkelijke zin, om twee redenen. Allereerst: vrijwel niemand heeft de opmerking van Jan Mulder over dat steni gen als ironie opgevat. Kennelijk heeft de premier daarnaar een onderzoek ingesteld en durft hij deze conclusie aan. Vervolgens kwalificeert de premier zich als een van de weinigen die dan wel de ironi sche, en dus niet letterlijke bedoeling van de woorden heeft begrepen. In het verleden heb ik meer dan eens gelezen dat de premier een uitermate pientere stu dent was. Hier kwalificeert hij zichzelf nog eens als zodanig - op dit punt een van de weinigen. Partijgenoten van de premier hebben hem geprezen omdat hij langs deze weg het debat over normen en waarden weer op (of om) de tafel heeft gezet. Je kunt toch als premier niet alles over je kant laten gaan. Het komt mij voor dat NRC Handelsblad in het nummer van 30 juni er goed aan gedaan heeft de brief van de premier af te drukken, alsook een artikel eraan toe te voegen onder de titel: 'De context van een overdrijving'. Ik ga nu verder niet in op de discussies die in de pers gevoerd zijn pro en contra de pre mier. Het gaat er mij om: heeft de premier er verstandig aan gedaan zich met deze open brief op te werpen als advocaat voor de heer Advokaat? Op zichzelf genomen waardeer ik het als de premier aandacht vraagt voor normen en waarden. Het komt me toch een beetje vreemd voor dat de premier op een bepaald moment, in een bepaalde situatie zegt: dit kan niet. Ik ga er niet aan voorbij dat de pre mier al voor het schrijven van de brief en voor het tumult in de pers, met Advokaat een ontmoeting heeft gehad, nog wel in de cata comben van het Portugese voetbalstadion. De premier heeft in zijn kritiek op Jan Mul der het publiekelijk willen opnemen voor Advokaat, voor wie hij door zijn reis naar Portugal al bijzondere belangstelling had getoond. En dan extra aandacht door een open brief in de Volkskrant. Is het de taak van de premier om zich in zo'n precaire aan gelegenheid te mengen door een ingezonden brief? Het zal de premier bij het schrijven van zijn brief (dus nog vóór de publicatie ervan) niet ontgaan zijn dat dit een enorme persrei zou veroorzaken. Moet een premier zich daaraan blootstellen, ja sterker nog die veroorzaken door zelf het voortouw te nemen? Bovendien kan ik de vraag niet wegdrukken: Zijn er al niet eerder publieke uitspraken en aantijgingen gedaan waarvan de premier - als hij dan publiekelijk standjes wil uitdelen en grenzen wil trekken - had moeten zeggen: dit kan niet. Dit gaat over de schreef. Het is opvallend dat de pre mier het voetbalveld heeft uitgekozen om te wijzen op morele grenzen die geëerbiedigd dienen te worden. De lezer begrijpe mij goed: Inhoudelijk ben ik het geheel eens met de premier. Ik kan het echter moeilijk plaatsen dat hij in dit geval en op dit moment de censuur-pen heeft gehanteerd, alsof er niet veel meer en nog veel erger te bekritiseren zaken zijn, als de premier zichzelf de rol van morele keur meester toekent. Nogmaals, er zijn al veel eerder en nog ingrijpender dingen voorgevallen, waarover de premier had kunnen en zelfs moeten zeg gen: hier wordt een grens overschreden. Dat heeft Balkenende niet gedaan. Uitgerekend naar aanleiding van het voetbalstadion laat hij zijn stem horen. Ik zou er de voorkeur aan geven dat de pre mier zich in de discussie mengt binnen het kader van de politiek. Daar ligt zijn opdracht. Daar heeft hij te spreken. Nu kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat het de premier wel goed uitkwam om - als ik het eens zo mag zeggen - in het inter nationale voetbalspel een goal te maken, ook al is de reactie bij sommigen (velen?) dat dit een buiten-speltreffer was. Hoe dan ook - enige politieke ervaring valt de premier niet te ontzeggen door zich met het ongewone fenomeen van een open brief in de discussie te mengen. Misschien mag ik er nog een overweging aan toevoegen. Ik doe het met een zekere schroom. Ik zeg dan dat de premier van de kritiek op zijn optreden, genoeg heeft. Hij wilde laten zien dat hij ook scoren kan, hoe de scheidsrechters binnen en buiten de wed strijd daarover ook oordelen. Hij heeft zich zelf op de kaart gezet en de aandacht gekre gen die hij wilde hebben, niet alleen voor normen en waarden, maar ook voor zichzelf. Als er lezers zijn die de laatste zinnen niet kunnen waarderen en ze onterecht vinden, zou ik de woorden van de premier willen gebruiken: Het is mij niet ontgaan dat deze diepere drijfveer door vrijwel niemand is begrepen. Conclusie: Ook de premier houde zich als politicus bij zijn leest en verlage zich niet tot het schrijven van ingezonden brieven - en dat nog wel in de Volkskrant. Hem staan betere wegen en organen ter beschikking om zijn inissie als premier te vervullen. W.H. Velema De betere woninginrichting sinds 1920 Zandpad 36, Middelharnis, Tel. (0187) 48 27 84 9s Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee DEN BOMMEL - Politiemensen van het wijkteam Goeree-Overflakkee hielden woensdagmiddag een snelheidscontrole op de Tilsedijk. Tussen drie en vier uur werden negen mensen bekeurd, omdat zij zich niet hielden aan de maximum snelheid van 80 km/uur. Hoogst gemeten snelheid: 119 km/uur. STELLEND AM - Dinsdag werd tussen half elf en drie uur vanaf de Deltahaven een bromfiets merk Yamaha gestolen. De scoot er stond afgesloten op een steiger bij de haven. Door de eigenaar werd aangifte gedaan van deze diefstal. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com [onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28: contracttarieven op aanvraag sluitingstermiin zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermyn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties Itan de uitgeverij niet aansprakelijk -worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.ViUerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18.50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november, ■Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 OUDDORP - Herv. Gem. (ihv) Dorps- kerk: 9.00 uur ds. G. de Greef uit Oos- terwolde; 11.00 en 18.30 uur kand. A.P. Muilwijk uit Kesteren. Eben-Haëzer: 9.00 uur kand. A.P. Muilwijk uit Keste ren en 18.30 uur ds. G. de Greef uit Oos- terwolde - Gen Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Gen Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. J.G. Arensman en 18.30 uur ds. A.J. de Kieviet - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur ds. A.J. Krol. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. van der Worp uit Ede en 18.30 uur dr. CA. van der Sluijs uit Rotterdam - Herv. Gem. (ihv) Jongkoenstraat la 9.00, 10.45 uur ds. J.W. van Estrik; 17.00 en 18.45 uur ds. J.W. van Estrik. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur niet bekend - Herv. Gem. (iliv) 10.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.00 uur ds. R. van Koeten uit Soest - Gen Kerk 10.00 uur leesdienst en 18.30 uur ds. B. Trouwborst. MELISSANT - Herv. Gem. (ihv) 10.00 uur ds. J. Kot uit Borssele en 18.30 uur ds. K.J. Kaptein uit 's-Grevelduin- Capelle - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Gen Kerk 9.30 uur mevr. ds. A.L. de Kwaadsteniet - Gen Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur ds. M.C. Batenburg uit Waddinxveen. - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R Blok. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D.A. Snijder uit Ouddorp en 18.00 uur kand. A.C. Baan uit Nieuw-Lekkerland - Herv. Gem. (ihv) 'Prins Johan Friso- school' 10.30 en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Gen Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. L. Blok. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. T.W. van Bennekom en 18.00 uur ds. J. Kooien uit IJsselstein - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. R Janse uit Middel burg - Rem. Gen Gem. 10.00 uur: GEEN DIENST - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. A. de Keizer - CAMA Christengemeente, het Prieel, 10.00 uur E. de Water. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 11.00 uur ds. M.A. Kuijt uit Genemuiden en 18.30 uur ds. A.P. Voets - Herv. Gem. (ihv) 8.45 uur ds. A. van Wijk en 16.00 uur ds. C. Gielen - Chr. Gen Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. R den Butter - Gen Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. L. Blok - Gen Kerk 9.30 uur ds. E.J. Veldman en 17.00 uur kand. P. van der Woel - Gen Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 18.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats uit Werken dam - Herv. Gem. (ihv) 'Ons Dorps huis' 9.30 uur ds. H.J. Boer en 16.30 uur ds. K.J. Kaptein uit 's-Grevelduin- Capelle - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. J.M.D. de Heer. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A.J. Sonneveld uit Lopik- Herv. Gem. (ihv) 'Ebbe en Vloed' 15.00 uur ds. A. Egas uit Werkendam - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Evangelie Gemeente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Meijer uit Yerse- ke en 18.00 uur ds. G. van Meijeren - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Gen Kerk 10.00 uur ds. R.H. Boiten en 18.00 uur kand. J. Glas. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. B.A. Jongeneel uit Ederveen en 18.00 uur ds. J.C. Mesu uit Nieuw en Sint Joosland - Gen Kerk 10.00 uur dhr. M. Jansen en 18.00 uur ds. Th. de Kok. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 ds. L. Wüllschleger uit Vlissingen Wat een woord. Je zou het er warm van krijgen. Geen of minder haast hebben. Dat lijlit in het gehaaste heden een welhaast onhaastbare zaal<. Niet haastbaar dus. Maar onthaasten is iets waarmee u van daag nog moet beginnen. Dat geldt voor thuisblijvers en vakantiegangers. Dit stuk- Je is in ieder geval zonder enige haast geschreven. Hedendaags ontsnellen. Giste ren zonder haast is al te eenvoudig. En morgen ook. Goede voornemens, u weet wel. Ontsnappen is er niet bij. Rennen ook niet. Het is ten strengste verboden te haasten. Alleen op die manier komt er nog iets terecht van het destijds door een minister gelanceerd idee. We doen wat we kunnen en we doen bovendien ons best. Niet genoeg? Dan vlug nog meer bedacht. Foute boel. De werkgroep trajectbegelei ding onthaasten haastte zich te zeggen dat het zo snel niet moest. In allerijl werd een nieuw plan gelanceerd. Weer niet goed natuurlijk. In razend tempo werd overgaan op een niet-ijltempo. Ziedaar, men was tevreden. 'Houden zo,sprak de voorzitter van het comité, jangzaam-maar-zeker', de werkgroep in stroperig Oud-Hollands toe. 'Nog een schepje eraf en u bent een eind op de goede weg,voegde hij er langzaam aan toe. Het looppad bedoelde hij. Zelfs fietsen was het comité nog te snel. Zeker met al die versnellingen. Alleen al het noe men van het woord opschieten deed de leden de rillingen onmiddellijk traag over de rug lopen. Langzamer moet het. Slak- kentempo is het waar men voor stil staat in deze kringen. Trage cirkels in het groe ne gras hebben de voorkeur van schildpad co.. Hoe langzamer, hoe liever. Haast- Je-rep-Je is not done en belandt in de berm. Laat de mensen maar rennen en puffen. De onthaasters hebben de toe komst. Minder snelheid, minder lawaai, minder stress en minder haast. Het laat ste, daar gaat het om. Zaterdag 7 augustus is er weer Fietskijkdag op het politiebureau van Middelharnis. Men sen die hun fietsen zijn kwijtgeraakt kunnen een kijkje komen nemen of hun fiets op het politiebureau staat. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men op het politiebureau terecht. CM co ro - Herv. Gem. (ihv) 9.15 uur ds. L. Groenenberg uit Oud-Beijerland en 16.00 uur ds. J. Koppelaar uit Abben- broek - Gen Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Gen Kerk 9.30 uur drs. RC. Koster 18.00 uur dhr. R de Jong LANGSTRAAT - Herv. Gem. ds. J.C. Mesu uit Nieuw en Sint Joosland. Het is bijna weer zover! Op dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 augustus worden de 1 1 dagen weer gehouden in sporthal 'De Gooye' in Dirksland. Tijdens deze dagen zijn er leuke dingen te doen zoals: toneel, knutselen, bijbel verhalen, spelletjes, zingen, muziek en nog veel meer. Het thema van dit jaar is: 'Een gekleurd verhaal'. We beginnen 's morgens om 9.00 uur en gaan door tot 12.00 uur. Behalve donderdag 7 augustus, dan gaan we door tot 12.30 uur omdat we dan met elkaar pannenkoeken eten. Diezelfde avond komen we van 19.00 tot 20.00 uur weer bij elkaar voor de slotavond, waar bij alle vaders, moeders, opa's, oma's en iedereen die zin heeft ook uitgenodigd zijn- We hopen tijdens deze dagen weer heel veel kinderen te ontmoeten. Deze dagen zijn voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Wanneer je dit bent, ben je van har te welkom! Vanaf 8.30 uur staan de deuren van 'De Gooye' open om je in te laten schrijven, de entree bedraag 0,50 per dag. Wil je meer weten? Bel dan 602510. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. De voorman van de ChristenUnie in Dirks land, dhr. Toes, heeft moeite dat een vluch telinge de straatkrant verkoopt bij de ingang van de Cl000 en wil dat hier tegen wordt opgetreden. Hij heeft geen enkel begrip als je daar de gehele dag als vrouw in weer en wind staat voor een aalmoes, hoewel ze daar nooit om vraagt, wat dit als mens bete kent. Dhr. Toes, wonende in zijn riant huis met alles erop en er aan kan dit niet begrijpen. Hij wil deze vrouw laten verwijderen. Echt christelijke naastenliefde. Het antwoord van burgemeester Stoop, ook van christelijke huize is ook onbegrijpelijk. In plaats van dhr. Toes te wijzen op zijn pHcht als christen en mens, zegt hij hem toe in overleg te treden met de politie. Om haar te verwijderen? Mijn hoop gaat uit naar de eigenaar van de Cl000. Hem kennende als een sociaal voe lend man, dat hij zal zorgen dat deze vrouw daar kan blijven staan. Tot slot zou ik de heren Toes en Stoop het volgende Bijbelcitaat willen voorhouden: Ik was naakt en gij hebt mij gekleed, fk was ziek en gij hebt mij verzorgd. Ik was hongerig en gij hebt mij gevoed. Ik was een vreemdeling en gij gaf met onderdak. L.B. DE BERG Bloemendaal 20, Dirksland Eén van de cabriobussen die tijdens het seizoen gratis ritten verzorgd. Vanaf 27 juli a.s. is Ouddorp een attractieve vorm van vervoer rijker. Vanaf die dag zal op de dinsdagen tot en met 17 augustus de zogenaamde Ouddorp Xpress gaan rijden tussen het centrum van Ouddorp, de stranden en de Brouwersdam. Het vervoer met de Ouddorp Xpress is geheel gratis! Het initiatief van de Ouddorp Xpress betreft een pilot van de werkgroep Verkeer van het samenwerkingsverband Centrum- en Toe ristisch Management Ouddorp. Dit samen werkingsverband zet zich in voor het verbe teren van het voorzieningenniveau en de kwaliteit in de kem Ouddorp en op de Kop van Goeree. Een recent succes van dit samenwerkingsverband is de bijdrage aan het realiseren van de Ouddorpse weekmarkt. De twee cabriobussen zullen gedurende het hoogseizoen rijden tussen het centrum van Ouddorp, via de Oud-Nieuwlandseweg en de Klarebeekweg naar de Punt en de Kabbe- laarsbank, waarbij de Brouwersdam ter hoogte van de brug vanaf Port Zélande als eindpunt fungeert. Van daar uit kunnen de reizigers aansluitend doorreizen naar Renes se. De Ouddorp Xpress sluit namelijk aan op de dienstregelingen van het gratis openbaar vervoer op de Kop van Schouwen-Duive- land. Uiteraard kunnen reizigers vanuit Renesse op deze wijze ook eenvoudig naar Ouddorp reizen. De exploitatie van de Ouddorp Xpress is in handen van TCR (Taxi Centrale Renesse), een vertrouwde maatschappij die volop ervaring heeft met alternatieve vormen van vervoer. Als de pilot met de Ouddorp Xpress een succes wordt deze zomer, kunnen de inwoners en toeristen ook de komende jaren gebruik gaan maken van deze nieuwe gratis vorm van vervoer. Zoals gezegd is de Ouddorp Xpress een ini tiatief van het samenwerkingsverband Cen trum- en Toeristisch Management Ouddorp en wordt uitgevoerd door Stichting Promotie Kop van Goeree. De pilot met de cabriobus sen wordt financieel gesteund door Camping De Groene Weide, Recreatiepark De Klep perstee, Ondernemers Vereniging Ouddorp en de Vereniging van Exploitanten en Eige naren Recreatieterreinen Ouddorp. Op korte termijn worden in Ouddorp en Renesse flyers verspreid met de exacte route van de Ouddorp Xpress en de dienstregeling. Voor meer informatie kunt u terecht bij de plaatselijke VVV 's. GOEf€E'- OVERFIAKKEE Waar kopen de enthousiaste inkopers van de Wereldwinkel in.deel 2. Ook HASLA is aangesloten bij het NIVAH. De Nederlandse Importeurs Vereniging voor Alternatieve Handel is een organisatie van importeurs die de erkenning hebben ontvangen van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels. Het doel van de NIVAH is het bevorderen van eerlijke handel. Daarnaast bevordert en coördineert de vereniging de samenwer king tussen de aangesloten organisaties. Nieuws van HASLA...: Dit jaar zijn er weer prachtige producten uit Sri Lanka binnengekomen. Onder andere: houten speelgoed, tassen, puzzels en kleer- hangers. Zij zijn nog steeds een vrijwilli gers organisatie zonder betaalde krachten. Het afgelopen jaar hebben ze weer geld De mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' hebben vakantie en zij zullen om die reden de eerste zaterdag van augustus geen oud papier ophalen in Sommelsdijk. Medio augustus as beginnen de repetities weer en u kunt de mannen op de eerste zaterdag van september weer verwachten. Tot die tijd kunt u het oud papier deponeren bij de containers van het mannenkoor aan de Molenweg in Middelharnis. overgemaakt naar projecten in Sri Lanka. Zo ondersteunen ze structureel het Dr.Reyntjes Doveninstituut in Moratuwa, het Opvangtehuis voor alleenstaande moe ders Amma Lamai in Kandy en het Jon- gensweeshuis Boy's Home, ook in Kandy. De mensen uit Sri Lanka en de vrijwilligers van HASLA bedanken de Wereldwinkels voor hun ondersteuning. Meer informatie over HASLA kunt u krijgen op hun e-mail adres: st2040@hetnet.nl De Wereldwinkel in Middelharnis vindt u op het Spuiplein (achter de Winkeldiek) en is open op woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Op dit moment is het kunstrondje in \o]]e gang maar de kunstenaars zitten absoluut niet stil, ze zijn al volop bezig met nieuwe projecten. De Stichting Beeldend Dirks land houdt zich in 2004 bezig met de vol gende projecten activiteiten: Expositie funeraire kunst Op verzoek van Stichting Podium verzorgt de Stichting een tentoonstelling als onder deel van een multicultureel gebeuren in de kerk aan de Ring te Dirksland in november. Kunst-cadeau-salon Wegens succes in de Watertoren in 2003 zal ook in 2004 weer een 'salon' georganiseerd worden. De plaats waar het salon gehouden ,SKsa gaat worden is nog niet bekend. De titel 'Dirksland verbeeld' is een werkti tel. De tentoonstelling kan ook 'Dirksland, een polderdorp' gaan heten. Het wordt een combinatie van werk dat de kunstenaars in 2004 maken en 'oud werk' over Dirksland (kaarten, foto's, schilderijen) met verbin dende teksten. Het is de bedoeling de ten toonstelling in 2005 op diverse plaatsen te exposeren.andere wijze vorm te geven wat leidt tot meer geabstraheerde kunst. Volop te beleven dus, bij de Stichting Beeldend Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2