Ebbe en Vloed ontvangt nieuwe bestelauto Zomeravond orgelbespeling in Zierikzee Fietstocht Adullam RECRON-initiatief om toeristen te verlossen van de gehate toeristenbelasting Twintig procent afvaltransporten illegaal Oostvaardersplassen ook 's zomers in trek bij zee- en visarend Schwarzmeer Don Kosaken treden op in Zierikzee en Brielle EIIAtlDBI-IIIEUli^ EIIAnDEII-IIIEUWS Palingwedstrljd HSV de Viscromte PV De Rode Duif stad aan 't Haringvliet PAGINA 2 bmSDAG 20 JULI 2004 Vrijdagmiddag bleek dat een modern verzorgingshuis niet meer zonder een bestelauto kan. Ebbe en Vloed in Oude Tonge kreeg officieel al weer haar tweede auto namens de sponsors overhandigd. Sponsors Programma-beschrijving Toeristenbelasting is een doorn in het oog van de toerist en de onder nemer geworden. Vooral omdat de laatste 10 jaren gemeentes de tarie ven fors verhoogd hebben. Vaak met tientallen percenten tegelijk. Lang verblijf Oostvaardersplassen Het koor 'Scharzmeer Don Kosaken treden volgende week op in Zierikzee en Brielle In Zierikzee is dit op maan dag 26 juli in de Lutherse kerk en in Brielle in de RK Kerk aan de Nobel straat op donderdag 29 juli. De aan vang van beide concerten is om 20.00 uur. sum De directeur van Ebbe en Vloed, de heer W.L.C. Nattekaas legde uit dat de vorige bestelwagen dringend aan vervanging toe was. Daarom werd met behulp van een reclamebureau sponsors gezocht én gevon den. Volgens Nattekaas bleek het deze keer, in een economisch wat minder gunstige tijd, moeilijker om sponsors bij elkaar te krijgen. Toch is het weer gelukt en vrijdagmiddag was een deel van de spon sors aanwezig om de bestelwagen officieel aan de directie van Ebbe en Vloed te overhandigen. Het blijkt voor Ebbe en Vloed voordeliger te zijn om de bestelwagen niet zelf aan te schaffen en daarom de hulp van sponsors in te roepen. En deze krijgen er ook iets voor terug want stickers van hun bedrijf sieren de auto en helpen zodoende mee tot bevordering van de naams bekendheid van hun bedrijf of instelling. Volgens Nattekaas is de bestelwagen van Ebbe en Vloed veel op de weg, want naast het verlenen van zorg bij cliënten thuis wordt de auto De heer Nattekaas krijgt uit handen van de heer De Kiir: c nameiis de sfiou- sors de sleutels overhandigd voor de nieuwe bestelwagen. ook gebruikt voor het afleveren van maaltijden voor Tafeltjes dekje. "Verschillende keren per week rijdt de auto van Sluishaven tot aan de grens van Nieuwe Tonge om de maaltijden af te leveren", aldus Nat tekaas. De directeur was blij dat het gelukt is om voldoende sponsors te vin den en onder dank aanvaarde hij officieel de autosleutels uit handen van diezelfde sponsors. De sponsors voor de 'Ebbe en Vloed-auto' zijn: Autoschadebedrijf Bosman Kalis uit Middelhamis, Vervloed Timmerbedrijf uit Acht- huizen, De Korte Zonwering uit Sommelsdijk, Schipper Zn. Elek trotechniek BV uit Nieuwe Tonge, Rabobank Flakkee Oost, Schil ders- en Afwerkingsbedrijf L.M. Geluk BV uit Sint Philipsland, Van Dijk-Bijdevaate B.V. uit Middelharnis, Autobedrijf Tuns uit Oude Tonge, Blz. Vroegindeweij uit Middelhamis, Stichting Thuiszorg uit Middelharnis en Woongoed Flakkee. De auto werd geleverd door Fiat-dealer Weijers BV uit Dordrecht. Op woensdag 28 juli hoopt de bekende Zeeuwse organist Bram Beekman een orgel concert te geven in de Grote- of Nieuwe kerk te Zierikzee. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs is (inclusief con sumptie) 6,00, voor scholieren en 65 plus 4,00 en kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. Op het programma staan prachtige orgelwer- ken uit de romantiek, waarbij met een monu mentale compositie van F. Liszt opvalt. De volgende werken kunt u deze avond belui steren. 1L. Boëllmann Suite Gothique (op. 25) 1862-1897 - Introduction-Choral - Menuet gothique - Prière a Notre Dame - Toccata ctir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van "adv" of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag slmtingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstertnijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar €18,50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 2. J. Brahms Choralvorspiele (op. 122 nr 10/11): 1833-1897 a) Herzlich tut mich verlangen b) O Welt, ich muss dich lassen 3. M. Reger Melodia (op. 59 nr 11) 1873-1916 4. F. Liszt Phantasie und Fuge über den Choral 1811-1886 "Ad nos, ad salutarem undam" De Suite Gothique, geschreven in 1895, is het belangrijkste en meest bekende werk van Boëllmann. Hij schreef voornamelijk orgelwerken, naast kamermuziek en compo sities voor orkest. Boëllmann studeerde bij Gigout en Niedermeyer en werd organist van de Sint Vincent de Paul in Parijs. Zijn werken zijn beïnvloed door o.a. Fauré en Saint-Saëns. In het "Herzlich tut mich verlangen" van Brahms bevindt zich onder een rustige zes tiendenbeweging de melodie in het pedaal. Ook bij het tweede koraal valt de prachtige harmoniek op; bij elke zin worden de slot akkoorden als echo tweemaal herhaald. Regers Melodia is als rustig "Lied ohne Worte"geschreven, met een zangerige - uit komend gespeelde - melodie in de boven stem. Het thema van het kolossale slotwerk heeft Liszt ontleend aan Meyerbeer's opera "Le Prophete". In de inleidende Phantasie (toonsoort c- mineur) toont Liszt zich meester in de varia tiekunst: Thema is vooralsnog de eerste fra se van de koraalmelodie, met afwisselend rustige passages en snelle, virtuoze gedeel ten. In het daarna volgende recitatief wordt in enkele maten de toonsoort Fis-majeur bereikt, waarna het gehele thema driemaal (eerst eenstemmig) wordt gehoord. De tweede frase van de hoofdmelodie levert hierna overwegend het materiaal voor een mooie doorwerking. Een snelle, virtuoze passage vormt de overgang naar de grote slotfuga met de nu ritmisch sterk verander de koraalmelodie als thema ("a la Hongroi- se"). Na vele briljante en fascinerende modula ties wordt het werk besloten met een krach tig Coda in C-majeur, waarin de gehele koraalmelo die nogmaals verschijnt. Bram Beekman studeerde in de jaren 1967 t/m 1972 aan het Brabants Conservatorium in Tilburg bij Louis Toebosch. Na het beha len van diverse diploma's, waaronder het solistendiploma met aantekening cum lau- de, zette hij zijn studie voort bij Anton Heli- Ier in Wenen. In 1975 behaalde hij de Prix d'excellence. Bram Beekman is sinds 1980 als hoofdvak docent orgel verbonden aan het Brabants Conservatorium en sinds 1997 organist van "De achterliggende gedachte was, ach wat betekent een kwartje verhoging nu eigenlijk van 50 naar 75 cent of van 75 cent naar 1 Euro, en de toerist betaalt immers toch?" licht Tim Bolweg, directeur RECRON, de brancheorganisatie van recreatieonderne mers toe. In sommige gemeentes bedraagt het percentage toeristenbelasting in voor- en naseizoen inmiddels 20% of meer van de totaalprijs voor een overnachting. Voor een gezin met twee kinderen bedraagt de toeris tenbelasting snel 6 tot 8 Euro's per over nachting. Tim Bolweg: "Als de tarieven zo hoog worden gaat de toeristenbelasting een concurtentievervalsend element worden. Men gaat dan gewoon in een gemeente ver derop kamperen en als het zo doorgaat gewoon naar het buitenland". Daarom gaan de ondernemers een alternatief aanbieden voor de toeristenbelasting. Een procentuele heffing op de omzet, volgens het Duitse Kurtax-model, te betalen door het gehele lokale bedrijfsleven dat profiteert van het toerisme. Dit model laat RECRON uitwer ken voor de Nederlandse situatie door het onderzoeksbureau EIM om het dit in het najaar, als het onderwerp weer op de kame ragenda staat, te kunnen aanbieden. Annie Schreijer, woordvoerder voor recreatie toerisme van het CDA in de Tweede Kamer ondersteunt dit plan en heeft er al een voor schotje op genomen. Zij heeft de burge meesters van Ommen en Valkenburg, toeris tengemeentes bij uitstek, nu al benaderd om mee te doen met de pilot voor het onderzoek. Dit kamerlid meent nameUjk ook, dat de hui dige toeristenbelasting afgeschaft dient te worden. Het systeem verlost de ondernemers van veel narigheid en administratieve romp slomp en maakt het gemeentelijke controle apparaat overbodig. Zo snijdt het mes aan twee kanten want er hoeft minder geld opge haald te worden. Voor de toerist het voor deel dat hij niet meer op één plaats met een groot bedrag geconfronteerd wordt. Hoewel er veel onredeüjks zit in het heffen van toe ristenbelasting, het is immers voor de gemeente een soort lucratieve boete op toe risme, begrijpen recreatieondememers wel dat gemeentes op dit moment de inkomsten moeilijk kunnen missen. Maar aan de ande re kant gaan gemeentes steeds verder in het plukken van de kip met gouden eieren. Naast de toeristenbelasting gaan ze 'vermakelijk heden retributie' heffen op alles wat leuk is voor de toerist en als er dan nog zaken over blijven die niet belast worden dan komen de 'baatheffingen'. Aan deze ontwikkehng hoopt RECRON met haar voorstel een einde te kunnen maken. En de toerist, die ziet ten minste niet meer dat gehate zinnetje op zijn rekening: 'toeristenbelasting en andere ge meentelijke heffingen'. Ongeveer twintig procent van de afval transporten in zes Europese zeehavens is illegaal. Dat blijkt uit controles van Milieu-Inspecties uit België, Duitsland, Engeland, Polen, Letland en Nederland. De controles zijn onder leiding van de VROM-Inspectie tussen september 2003 en maart 2004 uitgevoerd. De inspecties concluderen op basis van de overtredin gen dat samen handhaven van de Europe se regels voor afvaltransporten noodzake lijk is. In de zes zeehavens zijn 47 inspecties uitge voerd. In totaal zijn 1230 zendingen gecon troleerd. Bij 508 van de transporten ging het om afval. 103 hiervan bleken illegaal. Het ging daarbij onder meer om miljoenen kilo's huishoudelijk afval van Ierland naar India, honderden koelkasten met CFK-houdende koelmiddelen van Duitsland en Frankrijk naar Afrika, elektronisch afval van Engeland naar Pakistan en kabelafval van Nederland naar China. Daarnaast zijn in 47 gevallen tekortkomingen geconstateerd. Denk hierbij aan het ontbreken van de correcte papieren of het onvolledig ingevuld zijn van de docu menten. De overtredingen zijn vooral in Bel gië en Engeland geconstateerd. In Polen en Letland zijn er geen aangetroffen. Reden voor de samenwerking tussen de zes landen, is het verbeteren van de Europese handhaving van de regelgeving op het gebied van de export van (gevaarlijke) afval stoffen. Daarnaast had het bedrijfsleven klachten dat in Nederland te streng gecon troleerd zou worden. Tijdens de samenwerking zijn afspraken gemaakt over inspectiemethoden, aantallen, controles en belangrijke bestemmingen en afvalstromen. Eveneens zijn afspraken gemaakt over hoe signalen en informatie over mogelijk illegale afvaltransporten wor den vastgelegd en uitgewisseld. Uit de infor matie-uitwisseling blijkt dat Nederland niet strenger controleert, maar beschikt over meer kennis, ervaring en capaciteit. Samen werking met andere instanties zoals politie en douane, blijkt daarnaast essentieel. Resultaat De lidstaten zijn door het samen handhaven, bewust geworden van de problemen met illegale afvaltransporten. Ook blijkt door de hoeveelheid illegale onderschepte transpor ten en de geconstateerde tekortkomingen, samen handhaven van de Europese regelge ving op afvaltransporten noodzakelijk. Afgesproken is in september een vervolgtra ject te starten en hierbij meer landen te betrekken. 15 landen hebben inmiddels inte resse getoond. Daarnaast is voorgesteld een Europese handhavingstrategie te ontwikke len. De Europese regelgeving voor grens overschrijdende afvaltransporten geldt namelijk voor alle lidstaten. Er zijn dus geen verschillende regels per land. Wel is elke lidstaat zelf verantwoordelijk voor de hand having. Hierdoor bestaan er momenteel onderling grote verschillen in handhaving. de Oostkerk in Middelburg. Hij geeft veel concerten in binnen- en buitenland en ver leent regelmatig zijn medewerking aan radio- en t.v. opnamen. Ook staan er inmid dels diverse composities voor orgel, koor en orkest op zijn naam. Voor het label LBCD speelde Bram Beek man het complete orgeloeuvre van Johann Sebastian Bach op veertien barokorgels in Nederland (totaal negen dubbel-CD's). Het volledige orgelwerk van César Franck, gespeeld op het Cavaillé-CoU-orgel van de Cathédrale Jean Baptist te Perpignan, ver scheen op drie CD's. De organiserende orgelcommissie van de Nieuwe Kerk van Zierikzee rekent op veel enthousiaste bezoekers die komen luiste ren naar prachtige composities, een zeer vaardig organist en een schitterend Kam en Van der Meulen orgel in een rijke akoe stische ruimte. Allemaal hartelijk wel kom!!! Vrijdagavond 9 juli heeft de HSV de Vis cromte de eerste paling wedstrijd van het jaar gevist. De weersverwachtingen waren gunstig en in de loop van de avond bleek ook dat het redelijk visweer was. Als loca tie was gekozen de blokken bij het Haring vliet. Om 21.30 uur bleek dat 16 deelne mers hadden besloten om aan deze wed strijd deel te nemen. Na het beginsignaal is het altijd even spannend wie als eerste zijn vis op de kant mag brengen. Het bleek ook niet gemakkelijk om de paling te verschal ken. Toch waren sommige in staat om met alleen een wonnpje aan de haak de slang achtige vis te verleiden. Bij het invallen van de duisternis werden de meegebrachte lan taarns ontstoken, zodat bij kunstlicht gewoon doorgevist kon worden. Het maakt het allemaal wat spannender en geeft een gezellig gevoel al die lichten langs het water. Tijdens de wedstrijd was het duide lijk dat de paling niet in de diepere wateren zwom. Het ondiepe gedeelte leverde iets meer vis op. Om 00.30 uur werd het eind signaal gegeven en de gevangen palingen konden worden gemeten. De winnaar dhr. L.Struik had in totaal 242 cm aan paling gevangen, nummer 2 dhr. J.Landman deed het met 152 cm ook zeker goed en nummer 3 dhr. P.v. Mourik moest genoegen nemen met 114 cm. Toch zijn dit op zo'n avond best goede resultaten, want in totaal werd er 1133 cm aan paling gevangen. Na afloop een tevreden deelnemersveld en lachende gezichten! In de Oostvaardersplassen, natuurgebied van Staatsbosbeheer tussen Almere en Lely stad, worden tegenwoordig in alle seizoenen grote roofvogels, zoals zee- en visarenden, gesignaleerd. Elke winter overwinteren in de Oostvaardersplassen tenminste twee zee- arenden. Bovendien bezoeken visarenden tijdens de doortrek, in het voor- en najaar, dit uitgestrekte moerasgebied. Twee jaar gele den bouwde een visarendpaar een nest. Dit jaar zijn de visarenden zelfs midden in de zomer aanwezig, overzomeraars dus. Naast de zee- en visarenden werd deze week ook een slechtvalk gesignaleerd. De boswachters van Staatsbosbeheer zijn verheugd over het grote aantal roofvogels in het gebied. Volgens Ger Klijnstra, één van de boswach ters van Staatsbosbeheer in de Oostvaarders plassen, is het een bijzondere gebeurtenis. "Elke winter zien wij hier wel enkele zee- arenden, en af en toe een visarend op door trek. Dat zij er nu ook voor gekozen hebben om in de zomer hier te verblijven laat zien dat de Oostvaardersplassen een uitgelezen plaats is voor deze imposante vogels. Dit biedt zeker perspectief voor de toekomst". De laatste jaren neemt het aantal waarne mingen van zee- en visarenden gestaag toe. Niet zo zeer dat er méér vogels verblijven, maar vooral dat zij hier langer verblijven. Twee jaar geleden was er zelfs een paartje visarenden dat er voor koos om in het droge re deel van de Oostvaardersplassen een nest te bouwen. Helaas bleek de boom, waarin het grote nest gebouwd werd, niet bestand tegen de najaarsstorm. Daarom nam Staats bosbeheer contact op met een Schotse spe cialist op het gebied van visarenden in de hoop om een dergelijke gebeurtenis in de toekomst te voorkomen. Volgens de expert zou er een grote kans zijn dat de bouw van een aantal kunstnesten de Oostvaardersplassen nóg aantrekkelijker zouden kunnen maken voor visarenden. Door het bouwen van meerdere nesten wordt de indruk gewekt dat er reeds visarenden broeden in het gebied. De toeval lig langskomende visarend die dan nog nét een leeg nest vindt, prijst zichzelf gelukkig dat hij in een dergelijk geschikt gebied tóch nog een plekje heeft weten te veroveren. Daarom zijn er vijf kunstnesten geplaatst. Roofvogels Evenals visarenden, koloniseren zeearenden nieuwe gebieden pas als de oude dusdanig bevolkt zijn geraakt, dat de jonge vogels noodgedwongen op zoek gaan naar nieuwe terteinen. Momenteel is het dichtst bij zijnde broedgebied gelegen in het (voormalige) Oost-Duitsland. Hier vandaan zwermen zij steeds vaker uit naar het Westen, en de meer zuidelijk gelegen landen zoals Frankrijk en Tsjechië. Met het verstrijken van de tijd, worden ook de Oostvaardersplassen steeds geschikter voor deze vogels om zich hier te vestigen. Zo was er deze week de waarne ming van een slechtvalk boven de Oostvaar dersplassen. Ook deze waarneming in de zomer is uitzonderlijk. Omdat slechtvalken minder aan een territorium gebonden zijn, is het absoluut niet uitgesloten dat zij zich bin nen afzienbare in de omgeving gaan vestigen. In het buitenland zijn gevallen bekend dat zij zich op schoorstenen van verlaten fabrieken of op hoogspanningsmasten hebben geves tigd. De Oostvaardersplassen vormt nationaal en internationaal een boegbeeld voor natuur ontwikkeling. Het is het grootste aaneenge sloten moerasgebied van Nederland met een zeer waardevolle flora en fauna. Uniek in de Oostvaardersplassen is dat er zo min moge lijk wordt ingegrepen door de mens. Het natuurgebied heeft een ecologisch systeem waar natuurlijke processen hun gang gaan. In de Oostvaardersplassen hebben bedreigde en zeldzame vogelsoorten een plek gevonden en het is voor veel trekvogels een belangrij ke schakel in de trekroute. De Oostvaarders plassen heeft in 1999 het 'Europees Diploma voor Natuurbeheer' ontvangen. Deze onder scheiding van de Raad van Europa onder schrijft het internationaal belang van de Oostvaardersplassen. Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oostvaardersplassen, Kits weg 1, 8218 AA Lelystad, tel: (0320) 25 45 85, e-mail: oostvaardersplassen@staatsbosbeheer.nl Argenton, 17 juli; gelost: 06.50 uur; deelnemers: 8; duiven:112; weer: zuid oost J.M. Visser 1, 13, 14, 18, 19, 26; I.J. van Zanten 2; L. Oranje 3, 7, 8; J.D. Meiaard 4, 12, 16, 20, 23; Joh. Kwist 5, 6, 9, 10, 24, 27, 28; J.C. Wagner Zn. Il, 15, 17, 21, 22, 25. Doornik, 17 juli; gelost 7.45 uur; deel nemers: 7; duiven 122; weer: zuid oost. J.C. Wagner Zn. 1, 3, 4, 5, 8, 10, 12, 13, 14; Patrick Sprong jl. 2, 20; J.D. Mei aard 6, 11, 16, 18, 21 22, 28, 29; LJ. van Zanten 7, 15, 26, 30; J.M. Visser 9, 17, 27; C. Wagner 19, 23, 24; L. Oranje 25, 31. Het comité voor de Stichting Adullam Gehandicaptenzorg in Ouddorp organiseert op donderdag 22 juli een fietstocht. De deel nemers kunnen kiezen uit twee afstanden 30 km en 50 km. Inschrijven kan op donderdag 22 juli in Eben-Haëzer, PreekhiUaan 3 in Ouddorp, tussen 10.00 en 12.00 uur. Als het 's och tends regent kan er 's middag ingeschreven worden tussen 13.00 en 14.00 uur, maar dan alleen maar voor de 30 km. De kosten zijn: volwassenen 3,40, kinde ren (6 tot 12 jaar) 2,-. Een gezinskaart kost 13,60. In Eben-Haëzer is er ook een kleine verko ping en kunnen er consumpties worden gekocht. Inlichtingen: Hester Grinwis: tel. 0187 683244 of Bep Tanis: tel. 0187 682904. De oprichter en leider van het koor, Vassil Kantchev, begon zijn cartière in 1963 als solist in het radio- en televisiekoor van Sofia. Dit koor staat heden ten dage nog als een der beste ter wereld te boek. Uit dit wereldberoemde ensemble ontstond in 1973 het orthodoxe octet, dat in de daarop volgen de jaren in concertzalen over de gehele wereld optrad, Sinds 1988 is het octet onafhankelijk en ver blijden deze fantastische zangers hun luiste raars als het Schwarzmeer Don Kozakken- koor. Het koor bestaat uit Russische en Bul gaarse, aan conservatoria gestudeerde, zangers. Het beroemde ensemble heeft de reputatie een bijzondere klank voort te bren gen en wordt daarom veel door Europese operagezelschappen benaderd voor koorses sies. Het Schwarzmeer Don Kozakkenkoor schit tert niet alleen als koor, ook als hoogbegaaf de solisten zijn de koorleden zeer overtui gend. Door hun natuurlijke, krachtige stem men en opmerkelijke zangtechniek leveren deze zangers een unieke prestatie. Diepe bassterrmien en heldere tenorklanken harmoniëren in de gezangen en door de wis selingen tussen draagkrachtige Piano en volumineuze Forte creëren zij een spanning, die aan het concert een meditatieve beleve nis geeft. Behalve sacraal werk uit de Russisch-ortho- doxe muziekcultuur zal het koor ook een aantal typische kozakkenliederen ten geho re brengen. Voor Zierikzee zijn er kaarten in de voorver koop verkrijgbaar: R. van der Bijl., Mee krapstraat 15 in Brouwershaven, tel. 0111- 691842 of bij VVV Schouwen-Duiveland, Nieuwe Haven 7 in Zierikzee, tel.: 0111- 417273. Verder zijn er kaarten aan de avondkassa vanaf 19.00 uur. In de voorver koop is de prijs van het toegangsbewijs voor volwassenen: 13,- en voor studenten of scholieren 9,-. Bij de avondkassa komt er één euro bij. Kaarten voor Brielle zijn verkrijgbaar bij VVV Zuid Hollandse Eilanden, kantoor Brielle, Markt 1. Prijs 13,00 Studen ten/scholieren 9,00, Aanvang van het con cert 20.00 uur Telefonische informatie VVV Brielle 0181 475475

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2