Om nooit te vergeten NIEUWE LEESBOEKEN De wereld van de eilanden Oorlogs-Dakota Tifi Kate' in Aviodrome ook van binnen te zien EIIAItDBI-IIIEUWS Rommelmarkt Woord en Daad Ouddorp Einde Tweede Wereldoorlog in Luchtvaart- Themapark Aviodrome-Lelystad: Er kwamen naar aanlei ding van de artikelenserie 'Om nooit te vergeten' een paar reacties bij de redac tie binnen. Graag wil ik daarop nog reageren. - s VROEGINDEWEIJ VAN DER BOOM VRUDAG 16 JULI 2004 Allereerst was er het sympathieke schrijven van E. W. Daarin werd ik attent gemaakt op een fout. In het tweede artikel staat dat de 17-jarige Jood Herschel Grynzpan werd vermoord. Dat is onjuist. Niet Grynzpan werd ver moord, maar Ernst von Rath, een ambtenaar van de Duitse ambassade in Parijs. Hij werd door Grynzpan doodgeschoten. Grynzpan pleegde de moord uit wraak. Hij had verno men dat zijn Pools-Joodse ouders door de nazi's naar Polen waren uitgewezen, maar dat Polen weigerde hen toe te laten. Ze waren onder erbarmelijke omstandigheden in een stuk niemandsland aan de Duits-Pool- se grens gedumpt. Grynzpan was woedend. Uit protest besloot hij een willekeurige Duit se staatsambtenaar te vermoorden. De moord op Ernst von Rath werd zo opgebla zen dat dit de Kristallnacht tot gevolg had. Hartelijk dank voor uw terechte opmerking! Mijn excuus voor de gemaakte fout. Verder vraagt de briefschrijver zich af, of de nood van de wereld en vooral ook die van de kerken niet het gevolg is van het feit dat we nauwelijks geprotesteerd hebben toen onze Joodse medeburgers werden weggevoerd. Had Paus Pius XII, wetend van de moord op de Joden, niet alle katholieken ter wereld per radio moeten oproepen zich daartegen te verzetten? En wat hebben de protestanten en de democratische leiders van deze wereld gedaan, vraagt E.W. zich af. Ik geef toe: het verzet tegen de wegvoering van Joden was niet groot, 1. omdat men niet wist wat er met hen gebeurde. Dat werd pas later bekend, maar vooral ook 2. omdat iedereen die op welke wijze dan ook protesteerde, zelf gevaar liep wegge voerd te worden. Er zijn mensen geweest, die tegen de wegvoering van Joden heb ben geprotesteerd. Er waren er ook die Joden hebben verborgen en die dat met hun leven hebben moeten bekopen. Palestijnen Het was een tweede briefschrijver, mevrouw M.R., opgevallen dat in de artikelen alle aandacht wordt besteed aan het lot van de Joden, maar dat er over de Palestijnen niet wordt gerept. Ze zal daarmee niet de serie 'Om nooit te vergeten' op het oog hebben, want daarin gaat het over de Jodenvervol ging in de jaren 1933-45. Ze moet eerdere artikelen bedoelen. Daarin worden de Pale stijnen onderbedeeld, vindt zij. En dat temeer, omdat er zoveel onrecht en wreed heid van de zijde van de Israëli's plaatsvindt. Zij accentueert haar mening door het mee zenden van een artikel uit Trouw. Daarin gaat het over de gebeurtenissen in het vluch telingenkamp Rafah. Daar - aan de grens van Egypte en de Gazastrook - werden door Israëlische bulldozers huizen van Palestij nen platgewalst en volgens de auteur men sen gedood. De bewoners van het kamp wer den gedwongen te vluchten. Dat zou bij velen herinneringen hebben opgeroepen uit 1948, toen Palestijnen vanuit Israëlisch gebied zijn weggevlucht. Omdat er misschien meer mensen zijn, die de indruk hebben dat de situatie wat eenzij dig wordt benaderd, zou ik op een paar din gen willen wijzen: Om een gebeurtenis juist te kunnen beoorde len, is het nodig dat men op de hoogte is van de achtergrond en dient men iets van de geschiedenis van het Joodse volk te weten. Er is een ontstellend groot gebrek aan feiten kennis over het conflict in het Midden-Oos ten. Dat geldt zelfs vooraanstaande politici (o.a. oud-premier Van Agten journalisten. En juist die mensen leveren een bijdrage aan de meningsvorming van het grote pubUek. Het standpunt ten opzichte van Israël heeft zich in de laatste jaren onder invloed van de media die de berichten onvolledig, verdraaid of eenzijdig weergeven, in ons land sterk gewijzigd. Daarmee wordt het antisemitis me, dat weer allerwegen de kop opsteekt, sterk bevorderd. De volgende feiten kunnen de zaak wellicht wat verhelderen: Verborgen tunnels Dat er vanuit Egypte via turmels wapens naar de Gazastrook werden gesmokkeld, daarvan lezen we in het artikel - geschreven door Muhammed Al Waheidi - geen woord. Dat deze binnengesmokkelde wapens wor den gebruikt om terreurdaden te plegen, blijft geheel buiten beschouwing. Om zijn eigen bevolking te beschermen, móet Israël wel huizen die dienen als eind punt van een tunnel, platwalsen. Het wil op deze wijze een soort bufferstrook tussen de grens en de bewoonde wereld creëren. Er wordt geen bewoner gedood, zoals de Arabi sche joiuTialist suggereert, maar de mensen worden gesommeerd hun huizen, die tegen de grond gaan, te verlaten. Selectieve beoordeling Heeft de Israëhsche regering het recht om haar bevolking te beschermen, ja of nee? Als u deze vraag bevestigend beantwoordt - en ik kan me nauwelijks voorstellen dat dat niet het geval is -, waarom maakt de wereld dan zoveel heisa als verblinde fanatici als Yassin en Rantsini - instigators van haat en terroris me - uit de weg worden geruimd? Dat bij zo'n liquidatie ook wel eens burgers het slachtoffer worden, is diep te betreuren, maar helaas niet te vermijden. Het gaat er Israël nooit om onschuldige burgers te tref fen! Dat gebeurt van de andere kant keer op keer en de wereld schenkt er nauwelijks aan dacht aan. Sharon wordt verguisd omdat hij weigert te zwichten voor terreur en zijn volk niet naar de slachtbank laat leiden. Golda Meir raadde de Pale stijnen aan niet te vluchten. De terrorist Bin Laden. Corrupte leiders Ook wij zijn met het lot van de Palestijnen bewogen. Maar we moeten de schuld daar van niet bij Israël zoeken, maar bij de cor rupte Palestijnse leiders. Het geld dat door de Europese Unie - ook door Nederlandse belastingbetalers - werd verstrekt om het Palestijnse volk te helpen, werd door Yasser Arafat en zijn Palestijnse Autoriteit op grote schaal aangewend voor de financiering van terreurdaden. Er zijn documenten gevonden waaruit blijkt dat Arafat persoonlijk geld heeft overgemaakt aan de activisten van de El-Fatahbeweging en de daaraan gelieerde Al-Aqsa Martelaren Brigades. Ook wordt een dodelijke haat tegen Israël gekweekt al vanaf de schoolbanken af. Er wordt wereld wijd jacht gemaakt op Bin Laden. Arafat, een even grote terrorist, die men voor het grijpen heeft, laat men (ook nu nog: achter de schermen) zijn gang gaan. Hij werd onlangs nog bezocht door onze minister van Buitenlandse Zaken, Bot. Wie het snapt, mag het zeggen. Eigen zak gespekt Daarbij komt dat de bankrekening van deze zelfde Arafat is opgelopen tot vele miljoe nen dollars. Volgens het Internationaal Monetair Fonds heeft hij tussen 1995 en 2000 bijna 900 miljoen dollar aan belasting inkomsten buiten de officiële begroting gehouden. Daarnaast heeft hij 300 miljoen dollar - bestemd voor zijn volk - naar zijn privé-rekening laten verdwijnen Ook zijn metgezellen pikken van de donaties die aan de Palestijnse Autoriteit worden overge maakt een graantje mee. Maar het Palestijn se volk lijdt. Duizenden zijn tot armoe ver vallen en de economische situatie is uitzicht loos. Een leven is bij de Palestijnse regering niets waard, ook niet dat van de eigen men sen. Qok onder hen oefent zij terreur uit. Er zijn al heel wat Palestijnen zonder,vorm van proces geliquideerd, omdat ze van collabo ratie met de Joden werden beschuldigd of een afwijkende mening vertolkten. Een Palestijnse staat Het Palestijnse volk kreeg in 1947 de Pale stijnse staat, waar ze nu aanspraak op maken, al toegewezen. Toen de Verenigde Naties met een verde lingsplan kwam - een plan dat met grote meerderheid door de lidstaten werd aange nomen - nam Israël genoegen met een deel van het land dat veel kleiner was dan wat aanvankelijk was toegezegd. De Arabieren (Palestijnen) wezen het plan mordicus af. Hadden zij het aanvaard, dan hadden de Palestijnen en Israëli's afzonderlijk én geza menlijk aan hun toekomst kunnen bouwen. Maar de Arabieren zochten hun toevlucht tot oorlog en terreur. Hadden de Palestijnen andere leiders gehad, dan had de bevolking, die nu in diepe armoede verkeert, in wel vaart kunnen leven. De Joden hebben de Palestijnen telkens opnieuw werk aangeboden, maar keer op keer moest de grens worden gesloten als De streepjeslijn geeft de grens aan tussen het Joodse en Arabische deel, zoals dat bij het verdelingsverdrag in 1947 is overeengekomen MIDDELLANDSE ZEE ».- a-i^o.n.M SYRIË ^- J Kiryat Shmona c? \EER VAN TIBERIAS 'EinG«v SINAi Het ontbreelit oud minister president Van Agt aan feiten kennis over Israël. gevolg van Palestijnse terreurdaden. Kan het de Joden dan verweten worden dat het met het Palestijnse volk zo slecht gaat? Van wie was het land? De Joden hebben in 1948 het land niet van de Arabieren afgepikt, zoals wel wordt beweerd. Dat is een hardnekkig misver stand! Zonder Israël zou het land nog een woestenij zijn geweest. Tweeduizend jaar heeft het er onontgonnen en desolaat bijge legen. Van de vele volken die het in bezit hebben gehad, was er niet een die er veel aandacht aan schonk. Vier eeuwen lang, tot Arafat toont twee aangezichten. 1917, waren de Turken er heer en meester. Daarna kreeg Engeland - omdat de Turken als bondgenoot van Duitsland de Eerste Wereldoorlog hadden verloren - het mandaat over het gebied, waar zowel Arabieren als Joden woond&. Van een Palestijnse staat was dus in de verste verte geen sprake! En Jeruzalem is ook nooit van enig ander land dan Israël de hoofdstad geweest (en van de Kruisvaarders). Het vluchtelingenprobleem Dat in 1948 zoveel Palestijnen op de vlucht geslagen zijn, was het gevolg van het feit, dat zij door hun geestelijke leiders werden opgeroepen Israël tijdelijk te verlaten. Ze liepen dan geen gevaar om in de onafhanke lijkheidsoorlog onder de voet te worden gelopen. De strijd zou na veertien dagen in het voordeel van de Arabieren beslist zijn. Dat zei zelfs de beroemde Engelse generaal uit de Tweede Wereldoorlog, Montgomme- ry. Als de oorlog voorbij was, konden ze naar huis terugkeren. Israëlische leidinggevende figuren (onder wie Golda Meir) hebben geprobeerd de Palestijnen van vluchten te weerhouden met de mededeling dat hen niets zou overkomen als ze bleven. Maar het hielp niet, ze gingen! De strijd verUep anders dan voorspeld was. Er kwamen in de Arabische landen vluchte lingenkampen van Palestijnen die uit Israël gevlucht waren. Ook in Israël kwamen vreemdelingenkampen: Kampen voor 850.000 Joden die uit Arabische landen Waren verdreven. Die Palestijnse vluchtelin gen worden nog steeds door hun Arabische 'vrienden" als tweederangsburgers behan deld. De Arabische landen weigeren hun het staatsburgerschap te verlenen. De haat tegen Israël is kennelijk groter dan de liefde voor de eigen Palestijns-Arabische vluchtelingen. Die laten ze verkommeren en hun ellendige toestand wordt aan de Joden toegeschreven. Op deze wijze worden terroristen gekweekt. Het zijn veelal operatiecentra voor terroris ten van Hamas en Jihad geworden. De Joodse vluchtelingenkampen bestaan allang niet meer. Zelfs de Palestijnse kam pen die in 1967 (na de Zesdaagse oorlog) binnen Israëlisch gebied kwamen te liggen, zijn allang verdwenen. De Palestijnen zijn in de Joodse bevolking geïntegreerd. Velen namen het Israëlische staatsburger-schap aan. Ze worden nu als gelijkwaardige bur gers beschouwd en hebben zelfs kiesrecht. Conclusie Dit waren zomaar enkele zaken die verband houden met het Midden-Oostenprobleem. Op al deze en nog veel meer zaken ben ik in het verleden uitvoerig ingegaan. Ik hoop hiermee te hebben aangetoond dat het Israël er niet om te doen is de Palestijnen een haar te krenken. Israël verlangt naar rust, een rust die het niet gegund wordt. Israël zou heel graag in vrede met de Pale stijnen samenleven en samen-werken. Ze zouden er allen wel bij varen. Maar helaas. alle ondernomen vredesonderhandelingen liepen steeds weer op niets uit! Arafat eist heel Israël voor zich op. Als de Palestijnen vandaag de wapens zou den inleveren, zou er morgen vrede zijn; als de Joden vandaag de wapens zouden neer leggen, zou er morgen geen Israël meer zijn. VH Morgen, zaterdag 17 juli wordt de zeven tiende rommelmarkt voor Woord en Daad gehouden in Ouddorp. Op het terrein van de familie Grinwis aan de Dijkstelweg. Om 9.00 uur zal de rommelmarkt door een ver rassend geluid worden geopend. De markt duurt tot 17.00 uur. De opbrengst van de actie wordt besteed aan het project 'Vakonderwijs: de springplank naar de toekomst!'. Woord en Daad bouwt met deze actie mee aan vakscholen in Burki- no Faso en Ethiopië. De Nederlandse ont- wikkehngsorganisatie ICCO verdubbeld de opbrengst voor het project tot een maxi mumbedrag van 200.000. Zaterdag kan er worden gesnuffeld bij de tafels met tweede hands artikelen. En ook kan de lekkere trek gestild worden met vers gebakken oliebollen, Ouddürpse wafels, vis, koffie met cake, pannenkoeken, een ijsje of een lekker bakje patat. Voor de jeugd is er een ballentent en ook kan ze enveloppen trekken en een prijs winnen. Voor de allerkleinsten is er de grabbelton. Om 11.00 uur wordt er een veiling gehouden van waardevolle artikelen uit de tweede handsspullen. Het bedrijf van de familie Grinwis is te vin den op Dijkstelweg 28. Op de Dijkstelweg zal tijdens de rommelmarkt éénrichting ver keer gelden. De Dakota die een belangrijke rol speelde in de geschiedenis van de luchtvaart. Om op een bijzondere wijze te kunnen deelnemen aan de festiviteiten rond het einde van de Tweede Wereldoor log, zal het Nationaal Luchtvaart- Themapark Aviodrome het komende half jaar een Dakota op de grond én vliegend boven Nederland laten zien. Dit bekende militaire transportvlieg tuig, waarvan de Amerikaanse gene raal Eisenhower ooit zei dat het een van de drie middelen was waarmee de geallieerden de Tweede Wereldoorlog konden winnen, zal getooid zijn in de 'invasiekleuren' van de geallieerden uit 1944. De Dakota uit de Tweede Wereldoorlog is niet alleen het meest gebouwde militaire transportvliegtuig uit de geschiedenis, maar ook het meest veelzijdige. Zowel bij de luchtlandingen in Normandië tijdens D-day als later bij Arnhem en Nijmegen werden duizenden Dakota's onder andere ingezet om parachutisten te vervoeren en te droppen en om grote transportzweefvliegtuigen naar bezet gebied te slepen, om ze daar met tanks en manschappen te laten landen. Het Nationaal Luchtvaart-Themapark Avio drome op de Luchthaven Lelystad leent een halfjaar lang een Dakota uit 1943 van een Britse collega-organisatie. Met dit vliegtuig, dat ook echt aan de grote luchtlandingen in 1944 heeft deelgenomen en dat weer opnieuw is gespoten in de kleuren van de Amerikaanse luchtmacht uit 1944, wil de Aviodrome precies 60 jaar na dato een vlie gend eerbetoon aan de bevrijders brengen. De Dakota landt op maandagmiddag 19 juli, onder escorte van een B-25 Mitchell-bom- menwerper, bij het Luchtvaart-Themapark Aviodrome op Lelystad Airport en is vanaf dinsdag 20 juli t/m 25 juli voor de bezoekers van de Aviodrome ook van binnen te bekij ken. Zowel de cockpit als het vracht- en parachutistenruim kunnen door belangstel lenden worden bezocht. De omgeving van de Dakota wordt in het Luchtvaart-Thema park Aviodrome sfeervol ingericht, met onder andere voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Tot het eind van dit jaar zal de Dakota uit de Tweede Wereldoorlog in de Aviodrome te zien zijn. Af en toe zal het historische vlieg tuig ook het luchtruim kiezen, bijvoorbeeld bij de Airshow Lelystad op zaterdag 4 sep tember en bij de herdenkingen aan Operatie 'Market Garden" (de luchtlandingen bij Am- hem) in september. Deze vluchten zullen worden aangekondigd op de internetsite www.aviodrome.nl. Het Nationaal Lucht vaart-Themapark Aviodrome op de luchtha ven Lelystad is in de zomermaanden dage lijks geopend van 09.00 tot 18.00 uur. Van september t/m juni is de Aviodrome open van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie over de Aviodrome en over de Connie is te krijgen via tel. 0900-aviodrome (0900- 2846376/25ct. p. min.) of via www.aviodrome.nl in het Eilanden-NJeuws leest u alles over de regionale gebeurtenissen en hun achtergronden. Wordt ook abonnee, en geniet mee. Kanjers De fiets, die de kinderen van groep 8 van de Anjerschool bij een jubileum aan hun toffe meester hebben gegeven, is plotseling verd wenen! De schrik bij iedereen is groot. Natuurlijk gaan de kinderen de dief ontmas keren. En met een beetje goede samenwer king komt de dader ook boven water. Een aantal mensen blijkt verantwoordelijk voor de verdwijning, waaronder een heel bekend iemand. Wie had gedacht dat juist hij in het complot zat! Bram Kasse schreef dit vlotte boek met vaart, voor kids vanaf plm. 11 jaar; AVI 8. Dick van de Pol zorgde voor mooie illustraties, uitgeverij Den Hertog bracht het boek uit. Het boek telt 1150 pagina's en is gebonden. ISBN 90 331 1761 4, NUR 283, Prijs: 8. 20. Jeroen en Jessie en de zilverdieven Hanny van de Steeg- Stolk bedacht een spannend verhaal voor kinderen vanaf plm 8 jaar. Je zult daar samen op vakantie gaan en daar in een echt avontuur verwikkeld raken. Jeroen en Jessie beleven het, in het boek Jeroen en Jessie en de zilverdieven. Het boekje is een vervolg op Jeroen en Jessie op het spoor, maar het kan ook hel goed zelf standig worden gelezen. Al in de trein ont moeten de kinderen een vreemd uitziende man, die ze later nog eens tegenkomen. Als de politie moet uitzoeken wie er heeft inge broken in huize Silversteyn blijken Jeroen en Jessie daar iets mee te maken te hebben, maar ze brengen de politie ook op het goede spoor! De illustraties voor het boekje wer den gemaakt door Jaap kramer. Het boekje dat werd uitgegeven door Den Hertog, is 78 pagina's dik en ligt op AVI niveau 7. ISBN 90 331 1746 O, NUR 282. Prijs: 5,50. Tjeerd en Peter en het oude huis Nog een vakantieavontuur wordt beschreven door Anja van Velzen-Wijnen. Tjeerd en Peter brengen hun vakantie door op de cam ping bij meneer De Jong. Ook Bauke en Wil lem zijn er weer; zij logeren op de Meine- mahoeve vlak bij de camping. De jongens kennen elkaar al langer. Tijdens hun vakan tie komen de jongens in aaiu'aking met een campinggast die zich verdacht gedraagt. Samen willen de jongens weten wat er ach ter het gedrag van deze man zit, en ze komen uit bij een oud huis in de buurt van de cam- BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Wntdljk 4S-*a. 3241 OV Mldda»ivnii Tal. (OKT) 4«ai48 48ZS44 - Fu (0187) 4S54S1 RBul: HoHidwilïk )B. 22S3 AK Ouddorp T«L (0187) 681276 - Fm (01B7) 683519 BOEKEN EN MUZIEK Voorslraal 41 - 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 4826 14-Fax (0187) 4845 20 ping. Wie schertst hun verbazing als ze daar ontdekken waarmee de vreemd kampeerder zich bezighoudt? Als ze echter ontdekt wor den, wordt het gevaarlijk voor de jongens. Een leuk avontuur van 90 pagina'voor kin deren vanaf 8 jaar, die lezen op AVI niveau 7. Jammer is dat er nog zoveel andere dingen gebeuren voordat het echte avontuur begint; dat haalt de spanning een eind naar beneden. ISBN 90 331 1747 9, NUR 282, Prijs: 5, 90. Op speurtocht Mark en Marieke Als vervolg op het boekje Het weggeefplan van Mark en Marieke verscheen er van de hand van M.H. Karels-Meeuse - uitgeverij Den Hertog - het verhaal over de speurtocht van Mark en Marieke. De buurkinderen die samen in groep drie zitten en veel met elkaar spelen, komen regelmatige bij tante Sophie in het deftige huis op de hoek. Mark en Marieke brengen haar een verrassing voor haar verjaardag. Dat heeft op zich niets met een speurtocht te maken. Maar wanneer Eigenheim ter sprake komt. een asielzoe kerscentrum in de buurt, dan wordt de titel van het boekje duidelijk; Mark en Marieke gaan samen op stap met de trein op zoek naar de kinderen (Jaar en de knuffels die ze aan hen hebben gegeven. Ze willen weten of de kinderen met de knuffels spelen en of ze ook Kerstfeest vieren. Of die speurtocht goed afloopt.Het boekje kan worden voorgele zen voor kinderen vanaf 5 jaar en zelfstandig worden ontcijferd door kinderen vanaf 7 jaar, die lezen op AVI niveau 7. Of het ver haal dan nog bij de leeftijd van de lezers past, is een vraag die je kunt stellen. De illu straties voor het boekje zijn van Jaap Kra mer. ISBN 90 331 1744 4, NUR 281, Prijs: 5,90. Martijn durft alles! Het vierde deeltje over het jongetje Mar- tijn(van tien hoog) dat altijd vol actie zit, snel aangebrand is maar toch een hartje van goud heeft, is getiteld Martijn durft alles! Het is weer een boek van Den Hertog, vol leuke verhaaltjes, 102 pagina's, van Sjanie van Duinen om voor te lezen vanaf 5 jaar en om zelf te lezen vanaf 7 jaar (AVI 7). Wie de andere boekjes kent, weet al dat ook dit boekje weer in de smaak zal vallen bij de jongere jeugd. En wie verhalen allemaal wil hebben, moet dit vierde deeltje zeker aan schaffen. Waar het over gaat...: een crossfiets, een plannetje, nog iets wat nie mand mag weten, een huilend Hansje, het geheim van Pasen, Martijn als krantenjon gen, over een meneer die bloemen verliest, en over sneeuwballen in de pantoffel van de meester. De titel dekt de lading: Martijn durft alles! De illustraties zijn van jaap kra mer. ISBN 90 331 1731 2, NUR 282. Prijs: 6,80. De oudste broer Evie Dijkers, de hoofdpersoon in de debuutroman van Adriënne van Holst- Romijn, kan het thuis niet meer houden. Na de tragische dood van haar broertje Jelle is er telkens onenigheid en grote spanning tussen haar ouders. Hoofdthema daarbij is de vraag wie schuldig is aan de dood van het ventje. Daarbij lijkt het alsof ze vergeten zijn dat ze nog een kind hebben, de bewuste Evie. Omdat ze elders in het land een baan heeft in het bijzonder onderwijs, krijgt Evie de kans de ijskelder te verlaten. Ze vindt woonruim te bij twee leeftijdsgenoten, op de boerderij van de familie Bergman. De mensen met die ze in deze nieuwe omgeving te maken krijgt, maken het haar niet allemaal even gemakke lijk. In plaats van innerlijke rust vindt ze tel kens weer de confrontatie met het verleden. Gelukkig zijn er ook mensen die haar willen helpen. In een collega vindt Evie een trouwe vriend, die haar over God vertelt en haar meeneemt naar de samenkomst van medege lovigen. Evie, totaal onwetend op godsdien stig gebied, leert waarde te zien in Hem, die de kloof tussen God en een mens overbrugt. Door veel strijd en moeite heen mag ze in Hem rust en vrede vinden. Een vrede die nog wel eens bestreden wordt door alles wat nog in Evie zelf leeft en huist, maar toch. Uitein delijk mag ook de verhouding met het thuis front weer bijdraaien en bovendien vindt ze een levenspartner, wie ze op haar beurt weer mag helpen op zijn zoektocht naar even wicht. Een mooi, zeer prettig leesbaar boek, deze paperback van Adriënne van Holst. Achterin het boek staat een opsomming van zoekplaatsen in de Bijbel, waar teksten te lezen zijn die door belangstellende lezers kunnen worden nageslagen. De thema's: 'God en de schepping', 'de satan', 'de kloof, 'God's plan', 'Jezus de Verlosser', etc. Het boek werd uitgegeven bij Evangeli sche uitgeverij Vision in Groningen, het telt 281 pagina's, ISBN 90 75613 24 5, Nur 340, prijs: 14,90.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7