NIEUWE LEESBOEKEN Enorme crashtender blikvanger op braderie 'Amish in stof en kleur': expositie van quilts en schilderijen in toren Goedereede Laat je auto niet stelen kaarten ^lètj^nste BIAÜDEtl-tllEUVa PV De LucKtbode Herkingen Voorlichtingsmiddag uitenteelt VAN DER BOOM Drukkerij Gebr. De Waal Proefrit Beveiligingssystemen Auto toch gestolen Aanbevelingen Feest is een reden voor PAGINA 9 VRIJDAG 9 JULI 2004 De verkenners van Gustaaf Adolf Een lekker dik boek voor jongelui die van geschiedenis houden, is het boek De verken ners van Gustaaf Adolf van Zweden. Het 297 pagina's tellende boek van Jaap de Kor te neemt de jeugd vanaf plm. 10 jaar mee naar de tijd van ridders en roversbenden. André en Edwin zijn jonge knapen die hun vaderland verlaten om de in strijd tegen de onderdrukkers van de protestanten mee te vechten. Ze krijgen allerlei opdrachten uit te voeren. Dat brengt hen in allerlei gevaren. Ze worden meermalen geconfronteerd met de onbarmhartigheid van de vijand. Ook hun eigen leven loopt gevaar wanneer ze probe ren het legerkamp van de vijand binnen te dringen, om in het bezit van geheime gege vens te komen. Het boek werd eerder (1962 en 1984) uitgegeven in twee delen, met als titel De verkenners van Gustaaf Adolf en Getrouw tot in de dood. In 2003 werd het boek in een derde druk uitgegeven door Den Hertog. Jaap Kramer zorgde voor de illustra ties. ISBN 903311765 7, NUR 283, Prijs: 12,50. Door het oog van de naald André Boeder herschreef het verhaal van Aurora, een Armeens mei.sje, dat op won derlijke wijze de deportatie van Christenen uit Roemenië overleefde. Het verhaal, dat eerder onder de titel Verkochte Zielen werd uitgegeven bij uitgeverij D. Bolle, handelt over de verschrikkelijke volkerenmoord van het Armeense volk in de Eerste Wereldoor log. Honderdduizenden mensen vinden de dood. Aurora verliest alles en iedereen; iets wat ze van dichtbij meemaakt. Als door het oog van de naald weet ze, door veel ontbe ringen heen, te ontsnappen aan de dood. De meest gruwelijke details heeft Boeder bij zijn beschrijving achterwege gelaten, zodat ook de wat oudere kinderen onder ons het verhaal kunnen lezen zonder al te geshoc keerd te raken. Het rotsvaste geloof is beschamend: al lezend rijst de vraag of wij ook zo vathoudend zouden zijn als wij ver volgd zouden worden... Gelukkig weet Aurora uiteindelijk Amerika te bereiken. Dan is ze vrijDen Hertog verzorgde de uit gave in 2003, Adri Burghout maakte de omslagillustratie. Het boek telt 175 pagina's, en is gebonden. ISBN 90 331 1763 O, NUIR 341, Prijs: €11,90. Een menselijke veroordeling, een Goddelijke vrijspraak De ondertiteling van dit boek luidt: uit het leven van een Duits predikant, die zijn leven eindigde voor het vuurpeloton. Wie dit leest, weet al vooraf dat dit boek verkeerd afloopt. Maar dat gebeurt wel vaker met oorlogsboe- ken. Jan van Brakel boog zich over de geschiedenis van Karl Wagner. Deze jonge BOEKEN BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41-3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187)48 26 14-Fax (0187)484520 acles voofï school lïN kantoor Waitdljk AS-4i. 3U1 QV MM^IharrUi Tal (Dia7)MI048/MlSM-F*i(atS7)4854B1 FTHail^ HowKtan9|k IS, 3»3 AK Ouddorp Td. (OIST) asi27S - Fu (01BT) U3S1ft Duitser weet dat hij predikant moet worden. Maar zijn weg lijkt op dood spoor te gera ken. In de Eerste Wereldoorlog raakt hij gewond en komt dan in aanraking met een rijke Joodse zuster, haar naam is Esther. Op wonderlijke wijze en na veel moeilijkheden lijkt zijn weg voorspoedig te worden gemaakt. Maar als de Tweede Wereldoorlog komt, zijn de gevolgen ontzettend, ook voor Karl Wagner. Hij valt als een held, maar door Gods trouw en genade bleef hij getrouw tot in de dood. Je kunt door mensen worden veroordeeld, maar door God wor den vrijgesproken. Dat is de boodschap van dit aangrijpende, 104 pagina' s tellende boek, dat werd verzorgd door uitgeverij Den Her tog. De mooie illustraties in het boek zijn van Rino Visser. ISBN 90 331 1749 5, NUR 342, Prijs: €9,90. Oorlog in Oosterbeek Nog een boek over de oorlog verscheen er van de hand van Jan van Reenen. In 2003 verscheen dit boek, op AVI niveau 8, bij uit geverij Den Hertog. Frans Jonkers woont in Oosterbeek en hij maakt de oorlog, en zeker het einde daarvan, van heel dichtbij mee. Op 17 september 1944 ziet hij duizenden para chutisten landen. De airbomes, die op weg zijn naar de brug bij Arnhem, worden door velen enthousiast begroet. Maar als ze na enkele dagen van heftig gevecht terugkomen naar Oosterbeek, wordt het huis van Frans gebruikt om van daaruit de Duitsers te beschieten. Frans maakt het allemaal van dichtbij mee. Hij ziet hoe gewonden vallen en er komt een Engelse soldaat in huis die in de kelder verzorgd wordt. Op een spannend moment dreigen de Duitsers het huis te ver overen. Wat er dan met de Engelsman moet gebeuren, is de grote vraag. Het boek, 94 bladzijden dik, met illustraties van Jaap Kra mer, brengt de harde werkelijkheid van een ooriog dichtbij de jeugd. ISBN 90 331 1736 3, NUR 283, Prijs: 5,90. Geen soldaat of generaal Een boek, dat je aanvankelijk voor een oor- logsboek aanziet, blijkt een heel ander inhoud te hebben. In groep 6 is met meester Post een zogenaamd antipest contract opge- ■steld. Lior, een 10-jarige joodse jongen, die door Nederlandse ouders is geadopteerd, is het mikpunt van pesterijen op school. Dacht hij dat alleen in Israël sprake was van drei ging, ook in Nederland ervaart hij de drei ging van 'soldaten en generaals.' Natuurlijk komt aan het eind van het boek alles goed. De kinderen uit Lior's klas leren wat het betekent om respect te hebben voor elkaar. En, dat gepest worden iedereen kan overko men. Het boek, dat onder redactie staat van Drs. G. Willemsen, is niet geschreven door Wetteren, 3 juli; gelost 12.00 uur; deetae- mers: 10; duiven: 357; weer: bewolkt zuidwest. C. Logmans 1, 3, 4, 7, 8, 11, 14, 19, 20, 34, 38,43, 50, 52, 59; M. Kievit 2, 5, 15,17,18, 37, 48, 51, 60, 62 A. Riedijk 6, 10, 12, 16, 22, 26, 55; A. het Jonk 9, 13, 24, 28, 49, 64; J. den Boer 21, 29, 31, 32, 33, 36, 39,40,41, 42, 53; A. Molenaar en Zn. 23, 56, 57, 58; A.M. Volaart 25, 30, 44, 54, 61, 65; P. Hogerwerf 27; H. Kamerling 35, 47, 63; B. v.d. Ochtend 46. Chateaurouw 3 juli; gelost 07.00 uur; deelnemers 9; duiven 60; weer: bewolkt zuidwest. P. Hogerwerf 1, 6, 10, 13; K. Kievit 2, 3, 15; A. Molenaar en Zn. 4, 7, 8, 9, 14; M. v.d. Ochtend 5, 12; A.M. Volaart 11. fï^ft?.., De braderie in Goedereede, georganiseerd door de Oranjevereniging, trok zaterdag veel belangstelling duizenden toeristen zochten hun weg langs de kraampjes in het centrum van Goedereede. Een grote blikvanger bij de ingang van Goedereede was de crashtender. Dit hulpverieningsvoertuig, wat wordt inge zet bij branden op vliegvelden, spoot op gezette tijden grote hoeveelheden water met geweld de haven in. Dit reusachtige voertuig vervoert een hoeveelheid van 12.000 liter water, dat binnen enkele ogenblikken via verschillende spuitopeningen het voertuig weer verlaat. Veel mensen genoten van deze spectaculaire actie. In verband met het vijf tigjarig bestaan van de brandweer van Goe dereede had de bluseenheid op de braderie behoorlijk uitgepakt. Er werd onderandere oud BB-materiaal vertoond en er werden ook demonstraties gegeven in het bevrijden van bekneld zittende automobilisten. Verder er verschillende adviezen gegeven over het voorkomen van brand. Een voorbeeld hier van was wat het blussen met een klein beet je water tot gevolg kan hebben bij een 'vlam in de pan' één van onze overbekende auteurs maar door leerUngen uit klas VI c (en hun ment- rix) van het Hoornbeek College in Amers foort. De namen staan voorin het boek. Ook de illustraties werden verzorgd door de leer lingen zelf. Dat alles werd niet zomaar gedaan: de opbrengst van het boek is bestemd voor de zendingsactie voor het Isaac da Costa fonds, met name voor de oprichting van een eigen kerkgebouw. Den Hertog bracht het boek uiteindelijk op de markt. Het AVI niveau is 6, het boek telt 93 pagina's. ISBN 90 331 1752 5, NUR 283. Prijs: 6,50. Spanning op de rivier Voor kinderen vanaf plm. 9 jaar schreef Teunie Suijker het boek Spaiming op de rivier, dat werd uitgegeven door Den Her tog. Het gaat over drie kinderen, die tijdens hun vakantie ontdekken dat op die ene oude boot in de rivier iets geheimzinnigs gaande is. Nieuwsgierig als ze zijn, gaan de kids op onderzoek uit. Daarbij komen ze inderdaad in aanraking met wel heel verdachte perso nen, die het regelmatig hebben gemunt op een benzinestation. Door het boek lopen twee verhaalUjnen, die afwisselend de bele venissen van de kinderen en de activiteiten van de criminelen beschrijven. Met hun eigen bootje, 'De Waterrat', kunnen ze de politie helpen met het oprollen van een cri minele bende. Jongelui die houden van de boeken over De Rode Ruiters, moeten dit boekje zeker lezen; het toont opmerkelijk veel vergelijking met de boeken van Johan nes Visscher. Het boek is prettig leesbar en telt 131 pagina's. De grappige tekeningen werden gemaakt door Marja van den Berg. ISBN 90 331 1743 7, NUR 282/283. Prijs: 7,90. Geldjacht Nog zo'n spannend boek van uitgeverij Den Hertog voor kinderen vanaf plm. 10 jaar is het boek Geldjacht van Ronald Kalkman. Het lijkt allemaal zo onschuldig te beginnen met een boswandeling in Engeland tijdens de vakantie, en een neergeschoten fazant. De jager, die het dier afschoot, blijkt op zoek te zijn naar datgene wat Rick aan de poten van de fazant heeft gevonden; een kokertje. Bij nader onderzoek blijkt het kokertje een belangrijke inhoud te bevatten. Rick houdt de inhoud van het kokertje geheim; zelfs voor zijn beste vriend Jasper. Als hij opnieuw in Engeland op vakantie gaat, heeft hij een aardige zakcentje, zo redeneert hij. Maar als hij met het geld wil gaan betalen, komen er problemen. En zeker als een man in een landrover in jagerskleding hen op de hielen zit, wordt het spannend. Durft Rick eerlijk voor den dag te komen met zijn geheim? Adri Burghout zorgde voor prachti ge illustraties voor dit 118 pagina's tellende boek. ISBN 90 331 1733 9, NUR 283, Prijs: 6, 95. Mol Agrocom, een toeleverancier voor de agrarische sector, organiseert op woensdag 14 juli in Den Bommel een middag over de uienteelt met als thema 'Optimalisatie uien- teelt in het teeltseizoen' De ui is voor de akkerbouwers in het Zuid westen een belangrijk gewas. Optimalisatie van de teelt is belangrijk om het rendement voor de teler te verhogen. Om de teelt te optimaliseren heeft Mol Agrocom een groot proefveld aangelegd langs de rijksweg bij afslag Den Bommel. Aanstaande woensdag, 14 juli, kunnen uientelers de resultaten op dit uienproefveld bekijken. Het progratimia ziet er als volgt uit: 14.30-15.00 urn- Ontvangst bij de Hoezemoos, Schaapsweg 15 Den Bonmiel 15.00-15.30 uur Gewasbescherming in uien door Rinus Struik. 15.30-16.00 uur Rondleiding proefveld. 16.00 - 17.30 uur Bezichtiging rassenproeven. Bezoek mechanisatie stands. Informatie bodemkartering en teeltadviessystemen. Op het proefveld zien we hoe de schinmtel- ziekte valse meeldauw het beste bestreden kan worden. Er worden vergelijkingen gemaakt tussen diverse gewasbescher mingsmiddelen en het toevoegen van hech- ters en uitvloeiers. Ook de spuittechniek wordt getoond. Verder laten de regionale loonwerkers bij het proefveld de modernste zaai- en oogst- machines zien en staan er veel nieuwe uien- rassen op het proefveld. Deelname aan bij eenkomst telt mee voor spuitlicentieverlen- ging- Al met al een zeer interessant programma voor de uienteler. Voor verdere informatie kunt bellen met: Wim in 't Veld, directeur Mol Agrocom tel 06-53542400 of Rinus Struik, uienspecialist tel 06- 53264313. 99 Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Verschillende keren is ook in deze krant de benaming 'kunststadje' gebruikt voor Goedereede. Deze titel kfeeg de plaats omdat ze verschillen de kunstenaars binnen haar 'muren' herbergt. Zaterdag echter werd een expositie geopend van twee Oud- dorpse kunstenaars Marianne Knöps-Gerritsen en Luise Zeelen- berg. Samen met de moeder van Lui se, Antoinetta v.d. Meulen uit Haam stede zijn ze de samenstellers van de expositie 'Amish in stof en kleur', die tot eind oktober te bewonderen is in de Toren van Goedereede. De tentoonstelling bestaat quilts en schilde rijen. Van Marianne Knöps zijn de kleurrij ke quilts afkomstig. Zij werd zo'n vijftien jaar geleden enthousiast voor de kunst van het quilten. Zij volgde diverse cursussen bij lerares Ted Storm en omdat zij veel van haar geleerd tiad was mevrouw Storm uitgeno digd om een openingswoord te spreken bij de expositie. Mevrouw Storm gaf een korte uitleg over de kunst van het quilten. "Een quilt bestaat uit drie lagen stof die bijeenge houden worden door heel kleine met de hand gemaakte steekjes en deze steekjes vormen het reliëf van de quilt". De kunst van het quilten komt volgens Storm uit Mongolië, via de handelsroute kwam het terecht in Ita lië, Frankrijk en Engeland en vandaar naar Amerika.dit is de reden dat er geen goed Nederlands woord voor is, "want men vergat ons land". In de zestiger jaren werd de kunst vorm weer nieuw leven ingeblazen en kreeg ook meer bekendheid binnen de kunste naarswereld en kwam zo ook in Nederland terecht. Amish Een bevolkingsgroep waarin het quilten overgaat van moeder op dochter is de Amish, een streng religieuze gemeenschap in Amerika, die ook het onderwerp vormt van de Goereese expositie. De wortels van de Amish liggen in Europa. Eén van de volgelingen van de Mennonie ten, Jacob Amman verliet deze beweging van de Nederlander Menno Simons omdat de kerk haar 'zuiverheid verloor' en trok in 1693 naar Amerika en vormde daar de groep de Amish. Tegenwoordig bestaat de geloofs gemeenschap uit 160.000 leden en wonen voornamelijk in Pennsylvania, Ohio en Indiana. Het leven van de Amish is streng en sober. Er wordt door zowel mannen als vrouwen donkere kleding gedragen. Een groot deel van het bestaan werd vroeger gevormd door de landbouw en in later tijd werden er als gevolg van grondschaarste ook kleine bedrijfjes opgezet. De vrouwen komen regelmatig bij elkaar om te werken aan een quilt. Deze bijeenkomsten noemt men quilting, tijdens dit werken wor den dan ook de laatste nieuwtjes uitgewis seld. Door de Amish worden geen realisti sche motieven verwerkt in de quilts, maar abstracte vormen. Marianne Knöps kwam in aanraking met de Amish tijdens een bezoek aan de geloofsge meenschap in Lancaster County in Penssyl- vania en ze besloot dat haar volgende quilt 'Amish' zou worden. Na deze eerste Amish- quilt wilde Marianne meer en deze wens was niet alleen meer quilts maar ook een exposi tie en die wens werd zaterdag vervuld. Uit de quilts van Marianne Knöps kan h^ar interes se voor felle kleuren worden opgemerkt evenals in de schilderijen van mede-expo- sante Luise Zeelenberg want zij verrijkt de quilt-expositie met haar schilderijen die eveneens door de Amish zijn geïnspireerd. Kleuren Ook in het werk van Luise Zeelenberg zijn de kleuren heel belangrijk en dit gebruik van kleuren heeft de Ouddorpse kunstenares geleerd van de kunstenaar Rob Hollman; daarom was hij deze middag naar Goederee de getogen om ook een openingswoord bij de expositie uit te spreken. "Luise is een vrouw die het voorrecht heeft gehad om op te groeien in een kunstenaarsmilieu, aldus Hollman. Haar familie had verschillende kunstenaars voortgebracht. Een voorbeeld daarvan is de moeder van Luise, waarvan ook enkele schilderijen op de expositie te bewonderen zijn. Voor Luise is schilderen haar hele leven als vanzelfsprekend geweest, ze heeft vele jaren les gevolgd bij de Amsterdamse fijnschilder Marius van Boordt. Na haar komst naar Ouddorp en de drukte van het opzetten van de tandartspraktijk schoot het schilderen er bij in. Toch pakte ze na verloop van tijd de draad weer op en volgde weer cursussen o.a. in Frankrijk en België. Inmiddels heeft ze haar eigen atelier 'Arte Libre'. Zij werd door Marianna uitgenodigd om met schilderijen De heer Van Esveld spreekt zijn openingswoord. Onder de quilts en schilderijen zijn toehoor ders, met op de eerste rij van rechts naar links: Luise Zeelenberg, haar moeder Antoinetta v.d. Meulen en Marianne Knöps. en expositie van de quilts aan te vullen en dit heeft ze met veel plezier gedaan. De eer van de officiële opening van de ten toonstelling was weggelegd door de voorzit ter van de Stichting Goereese Gemeenschap, de heer J.W. van Esved. De Stichting, opge richt in 1971 beheert de toren van Goederee de en heeft verder het doel 'bekendheid te geven aan, belangstelling te kweken voor en de leefbaarheid te bevorderen van het gebied in en rond de gemeente Goedereede'Esveld verklaarde dat het de Stichting Goereese Gemeenschap deugd deed om de 'enorme vriendinnen' binnen de muren van de toren te hebben. Hij vond het bijzonder hoe "Marianne en Luise in deze expositie een symbiose hebben bereikt. Stof en kleur - zeker geen kleurstof - maar puur natuur en cultuur", zo verzekerde hij zijn toehoorders. "Marianne heeft de afgelopen jaren 2.500 uren 'gestoken' in haar quilts. Het zijn dan ook haar kinderen geworden, die zij niet kan afstaan. De quilts zijn dan ook niet te koop." Parallel? Van Esveld vroeg zich af of er geen parallel is te trekken tussen de ontstaansgeschiedenis van de Amish en de 'buren' van de toren, de Nederlandse Hervormde Kerk waar sinds twee maanden ook gescheiden wordt opge trokken. Ouderling Amman verliet de Men nonieten omdat hij vond dat de kerk zijn zui verheid verloor. Van Esveld maakte van de gelegenheid gebruik om namens zijn stich ting te verklaren dat hij de gang van zaken betreurt "want het zijn tenslotte je buren." De toren van Goedereede wordt per jaar door zo'n 9.000 toeristen bezocht die van het fraaie uitzicht willen genieten en vervolgens ook stilstaan bij de expositieruimten. Hij weet dat als de eerste toeristen boven zijn en dan hun bewondering uiten over het uitzicht, dit in het centrum van het stadje wordt gehoord "dit leidt er toe dat er weer nieuwe scharen van belangstellenden ontstaan". Hij zou dan ook graag in contact komen met twee jongeren, die iedere middag als de toren geopend is boven op de toren in gesprek gaan. Spoedig zullen dan de toeris ten volgen. Voor de jongeren heeft de Goe reese Gemeenschap een beloning: "volgend jaar mogen ze gratis de toren op." Het kan iedereen gebeuren, maar je staat raar te kijken als het je overkomt. De auto die op de parkeerplaats was achtergelaten, is er niet meer bij terugkomst. Het voertuig is gesto len. Volgens de Stichting Aanpak Voertuig- cnminaliteit (AVc) werden in 2003 in totaal 18.968 personenauto's ontvreemd. Dat waren er in 2002 nog 23.379. Het aantal gestolen voertuigen neemt af onder andere door meer samenwerking van de RDW, ver zekeraars en politie. Maar ook andere partij en in Nederland zien het belang in om geza menlijk autocriminaliteit terug te dringen. Bijvoorbeeld autobedrijven en autofabrikan ten die maatregelen nemen om het crimine len moeilijker te maken. Ook autobezitters zelf kuimen er veel aan doen om geen slachtoffer te worden van autocriminaliteit. Professionele autobedrijven die zijn aange sloten bij BOVAG nemen hun maatregelen als klanten een proefrit willen maken. Voor dat de auto het autobedrijf uit mag, dient de klant een proefritformulier in te vullen met allerhande gegevens en wordt een kopie van het rijbewijs gemaakt. Rob Boon, woord voerder van BOVAG, geeft aan dat met een dergelijk formulier het voertuig niet snel wordt gestolen. Boon: 'Het contract zorgt er ook voor dat er bij beschadigingen van het voertuig tijdens de proefrit en/of over opge lopen bekeuringen geen onduidelijkheden zijn over de aansprakelijkheid.' Het professionele autobedrijf is volgens Boon het adres om beveiligingssystemen in te bouwen in de auto. Boon: 'Het inbouwen gebeurt op een professionele manier en het autobedrijf kan de klant uitgebreid informe ren over de verschillende mogelijkheden en systemen.' Er bestaan veel technische middelen om de auto te beveiligen tegen diefstal, zoals start- onderbrekers. De verzekeraar geeft vaak korting op de verzekeringspremie als de auto goed is beveiligd. Door middel van blokke ring van bijvoorbeeld de versnellingspook, het stuur of de handrem kan een mechani sche beveiliging helpen voorkomen dat de auto wordt ontvreemd. Voertuigvolgsyste men geven met behulp van satellieten of op basis van radiofrequenties, de exacte plaats van de gestolen auto aan zodat de auto snel kan worden teruggevonden. Wanneer een auto toch wordt gestolen, dient zo spoedig mogelijk aangifte te worden gedaan bij de politie. Steeds vaker bieden autobedrijven faciliteiten aan om een aangif te te verzorgen, zodat de autobezitter niet zelf naar het politiebureau hoeft, aldus Boon. Verder is het raadzaam direct het Ver miste Auto Register (VAR) 071-3641777 (24 uur per dag) te bellen. De VAR is opge richt door verzekeraars en is verbonden met het kentekenregister. Omdat VAR dag en nacht bereikbaar is, kan de zoektocht alvast beginnen, voordat diefstal van de auto bij de politie is aangegeven. Ook moet de verzeke ringsmaatschappij worden ingelicht. Wan neer het een lease-auto betreft, hoort de ver missing ook direct gemeld te worden bij de leasemaatschappij De laatste tijd wordt er vaker in woningen ingebroken om de autosleutel te bemachti gen. Het is volgens de Stichting AVc vaak een makkelijke manier om een auto te stelen. Werner Postma van de Stichting AVc advi seert goed op sleutels te letten en ze veilig op te bergen wanneer ze niet worden gebruikt.' Verzekeraars stellen steeds vaker als eis dat een woning beveiligd moet zijn volgens de aanbevelingen van het politiekeurmerk, aldus Postma.' Aanbevelingen van de politie om diefstal van de auto te voorkomen zijn: - neem altijd de sleutel uit het contact als u uitstapt, sluit de auto af - laat bij het verlaten van de auto altijd het stuur in het stuurslot vallen - haal de radio (of het frontje) uit de auto. Neem hem mee en verstop hem niet in de auto - Laat nooit kostbaarheden achter in de auto - Laat zien dat u niets waardevols verbergt. Zet het dashboardkastje open. - Gebruik altijd een afzonderlijk afsluitba re tankdop om diefstal van brandstof te voorkomen - Zet de auto op een bewaakte parkeer plaats - Parkeer op een goed verlichte plaats. Vraag uw gemeente verbeteringen aan te brengen in uw wijk of straat voor verlich ting rond parkeerplaatsen - Heeft u een stationcar, dek een lege laad ruimte dan niet af. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9