Wafels voor oncertagenda Bijgebouwen en overkappingen Sancho Panza ook op Goeree-Overflakkee het goede doel HU Kent u iemand die een lintje verdient? Hoe tevreden bent u over de gemeente? Bouwen met of zonder vergunning Expositie van Aad Sciiram in Oostvoorne OOSTVOORNE - Evenals vorig jaar is er ook dit jaar een expositie te zien van de Hellevoetse l^unstenaar Aad Schram, in Kwalitaria 't Centrum in Oostvoorne. Aad maakt digitale gra fiek. En wie nu denkt dat dat allemaal zomaar uit de computer rolt, heeft het helemaal mis. De computer wordt dan ook voornamelijk gebruikt in de eind fase, om te kunnen drukken. Een schuur of garage in de tuin. Een carport om de auto droog weg te zetten. Op die manier kan het wonen com fortabeler worden gemaakt. Maar kun je zomaar je gang gaan? Mag je zonular een bijgebouw of overkapping bouwen? Nee, iedereen dient zich aan een aantal regels te houden. Om de veiligheid te waarborgen, bijvoorbeeld, om de buren geen last te bezorgen en om het bouwsel—qua aan zicht en bestemming - te laten passen in de omgeving. Soorten bouwvergunning v«v; ||'!*i*fti**^.iMl ,.-««* -& fGEMEENTE IDDELHARNIS Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis. Tel. (0187)47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl Een dinilule grafiek van Aad Schram. Wat direct opvalt zijn de sterke composities en de prachtige, warme kleuren. Het resul taat van vele jaren experimenteren met diverse inkt- en papiersoorten en het combi neren van de conventionele technieken, zoals gouache, lijntekening en hoogdruk, met moderne digitale technieken en fotogra fie. Zijn inspiratie haalt hij uit bijna alles wat hij tegenkomt in zijn directe omgeving. Dat kan een verweerd stukje hout zijn, een stukje touw, of een verkreukeld papiertje. Alles wat hij denkt te kunnen gebruiken, wordt digitaal opgeslagen, zodat hij het kan oproe pen en bewerken zodra hij het nodig heeft. Zo kan het zijn dat een bepaalde structuur uit het ene werk, terugkomt in een ander werk. Ook zijn vele bezoeken aan de Amerikaanse woestijnen zijn van invloed geweest op zijn werk. De uitgestrekte dorre, droge vlaktes, de stilte en het ontbreken van alles wat niet echt nodig is, maar ook dat kleine plantje dat Mensen met bijzondere verdiensten vor men samen het cement van de samenle ving. Met z'n allen kunnen we ervoor zor gen dat zij in aanmerking komen voor een onderscheiding. Dat is geen eenvoudige opgave. Maar wel een uitdaging die het waard is aan te gaan. Kent u iemand die een lintje verdient? Bij na iedereen zal deze vraag met 'ja' beant woorden. Want overal in Nederland zetten mensen zich voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheiden heid. Ook deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding, net als ieder ander met bijzondere verdiensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgesteld. U kunt daar voor zorgen. Want iedereen kan iemand anders voorstellen voor een lintje. Wie en hoe? Dat kunt u hier te weten komen. Wilt u iemand voor een Koninklijke onderscheiding in aanmerking laten komen? Neem dan eerst contact op met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. De ambtenaar die daar de lin tjes behandelt, kan in grote lijnen aange ven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke onder scheiding. Ook wordt precies uitgelegd hoe u te werk moet gaan. Daarna kan het verzamelen van alle benodigde gegevens beginnen. Wanneer die klus geklaard is, dient u het voorstel in bij de burgemeester. Voor de verlening ter gelegenheid van de Algemene Decoratieverlening 2005, uit reiking op 29 april 2005, dient u er wel rekening mee te houden dat het voorstel uiterlijk 1 september 2004 bij de burge meester is ingediend. ondanks de barre omstandigheden toch weet te overleven. Ze hebben hem geïnspireerd tot het maken van vele werken. Werken die opvallen door hun eenvoud en bescheiden heid. Aad exposeert door het hele land, van Sneek in Friesland, tot Beek en Donk in Noord Brabant en zijn werk hangt via Kunstuitleen bij verschillende bedrijven. De expositie bij Kwalitaria 't Centrum aan de Stationsweg 14 in Oostvoorne is te bezoe ken van 30 juni tot 24 augustus, tijdens de openingsuren. MIDDELHARNIS - Tijdens de eer ste en vijfde braderiedag in Middel- harnis worden voor de panden van Buijsse Mode en Rozenhoed Hoe- denmode weer Menheerse wafels verkocht; wafels naar Flakkees recept, vers uit het ijzer én voor een goed doel. Voor slechts 0,50 koopt u een wafel voor TVans World Radio (TWR), een onafhankelijke en inter kerkelijke organisatie voor zending via radio. Het motto van TWR is: 'Het Evangelie via de Radio. Overal en in elke taal...' TWR bereikt met behulp van 13 zendsta tions, verspreid over de hele wereld, in 165 talen 85% van de wereldbevolking met het Evangelie van Jezus Christus. De organi satie werkt met een staf van zevenhonderd mensen, verspreid over kantoren en stu dio's in dertig verschillende landen. Het doel van TWR is de kerken te helpen bij het vervullen van Christus' opdracht alle volken tot zijn discipelen te maken. Voor een aanzienlijk deel van de wereldbevol king zijn de uitzendingen van TWR de eni ge mogelijkheid om naar het Woord van God te luisteren. TWR zendt niet alleen eigen programma's uit, maar ook die van protestants christelijke organisaties en ker ken, wereldwijd in ruim 170 talen. Elke week verzorgt TWR bijna 1500 uur aan christelijke radioprogramma's. En daar voor zijn ruim 1.000 mensen in dienst. Radio kan bij zending ingezet worden ter ondersteuning van het plaatselijk zen dingswerk. In landen en gebieden waar tra ditionele zending verboden is. In landen die in oorlog zijn en daardoor moeilijk voor zendelingen bereikbaar zijn. In onherbergzame en uitgestrekte gebieden. Radio is een hulpmiddel in handen van de christelijke gemeente om aan de zendings opdracht te kunnen voldoen. Om dit goede doel te steunen kunt u dus op d'n Diek terecht. Kom een wafel eten, het is de moeite en het geld waard; alle infor matie over TWR is er ook beschikbaar, en er zijn voldoende mensen aanwezig die uitleg kunnen geven. 2004 Woensdag 7 juli Hervormde Kerk -Goedereede. Zomerzangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 21 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomerzangdienst m.m.v. Jacco Groe nendijk, trompettist en Jan Bezuijen, orgel. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 4 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. Zomerzangdienst. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 4 september Hervormde Kerk - Middelhamis. Orgel concert door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 2 oktober Hervormde Kerk - Sonunelsdijk. Orgel concert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 2 oktober Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoer ing van drie cantates van J.S. Bach en het Dixit Dominus van G.F. Handel door het Chr. Jong Kamerkoor "Fiori Musicali" o.l.v. Drs. S. van Wijgerden m.m.v. het professioneel Barokensemble en profes sionele solisten. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 23 oktober Hervormde Kerk - Oude-Tonge. De Vereniging van Orgelvrienden (V.V.O.) organiseert gedurende de ochtend en middag haar 14^ orgelconcours voor amateur-organisten. Daarop volgt een concert door de jury en de drie winnaars van het toernooi. De jury bestaat uit: Erik van Bruggen (Leiden) en Bas de Vroome (Delft). Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 30 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Con cert op orgel en klavecimbel door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 20 november Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoer ing van het Requiem van Brahms door de Chr. Oratorium Verenigng "Laudando" en het Vocaal ensemble Magnificat. Aanvang: 20.00 uur Vrijdag 10 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst concert van het Chr. Gem. Streekkoor "Vox Humana" o.l.v. Peter Burger, het Chr. Krimpens Mannenkoor o.l.v. Hans van Blijderveen en "Opent U mijn mond" o.l.v. Organist: Arie v.d. Vlist. Aanvang: Zaterdag 18 december Gereformeerde Gemeente - Dirksland. Psalmzangavond met veel samenzang m.m.v. het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. F. Cornet, het Gemengd Koor Soli Deo Gloria o.l.v. J. Nijssen en het Kinderkoor luventa o.l.v. J. Blonk. Organist: Jan Hoek Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 18 december Rüoms-Katholieke Kerk - Middelhamis. Kerstprogramma met muziek van o.a. Sweelinck, Schutz, Howels Poulenc door het Chr. Jong Kamerkoor "Fiori Musicali" o.l.v. drs. S. van Wijgerden met solisten. Organist: Sietse van Wijgerden. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Ker stzangavond met de Herv. Zangverenig ing "Jeduthun" o.l.v. Jan Wisse. Organ ist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 24 december Hervormde Kerk - Goedereede. Liederen ter voorbereiding op de geboortedag van Christus. Aanvang: 21.00 uur Vrijdag 24 december In de toren van Goedereede. Kerstpro gramma met muziek van o.a. Sweel inck, Schutz, Howels Poulenc door het Chr. Jong Kamerkoor "Fiori Musicali" o.l.v. drs. S. van Wijgerden, met sohsten. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 5 maart 2005 Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoer ing van de Markus Passion van J.S. Bach door het Chr. Jong Kamerkoor "Fiori Musicali" o.l.v. drs. S. van Wijgerden m.m.v. het professioneel Barokensemble en professionele solisten. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 19 maart Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoering van de Mattheüs Passion van J.S. Bach door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West Nederland o.l.v. Bas van Houte m.m.v. het Randstedelijk Begeleidingsorkest, organist: Hans Houtman, sopraan: Mariët Kaasschi- eter, alt: Renate Algera, tenor: Sebastian Brouwer, bas: Bas Ramselaar en evangelist: Ludwig van Gijsegem. Aanvang: 20.00 uur. met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk-stelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stu urt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze mbriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze mbriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. MiddelJimlsin bet n'mm... Toch is lang niet altijd een bouwver gunning nodig. Als er wordt voldaan aan een aantal voorwaarden mag het bijgebouw of de overkapping vergun- ningsvrij worden gerealiseerd. De voorwaarden op een rijtje: Er wordt gebouwd bij een bestaande woning. Het bijgebouw of de overkapping komt op de grond (dus niet bovenop de woning) Het bouwsel bestaat uit slechts één bouwlaag. Er wordt gebouwd om het woon genot te vergroten (dus niet om bij voorbeeld een winkel te beginnen). Op het achtererf moet de afstand tussen het bouwsel en de weg of het openbaar groen aan alle zijden meer dan 1 meter zijn Wordt er gebouwd op een zijerf, dat niet naar de weg of het open baar groen is gekeerd, dan moet de afstand tot het voorerf minimaal 1 meter zijn. Is het bruto vloeroppervlak meer dan 10 vierkante meter, dan moet de afstand tot het erf van de buren ten minste 1 meter zijn. Het bijgebouw of de overkapping mag niet hoger zijn dan 3 meter. Het zij- of achtererf mag niet voor meer dan de helft worden volge bouwd; inclusief de reeds bestaande bijgebouwen en overkappingen is maximaal 30 vierkante meter toege staan. Bouwen bij een tijdelijke woning, zoals een woonwagen of een vakan tiewoning, is zonder vergunning niet mogelijk Een bijgebouw of overkapping mag niet worden gebouwd bij een mo nument of een door het Rijk aange wezen beschermd stads- of dorpsge zicht. Als aan al deze voorwaarden is vol daan, mag er zonder bouwvergunning gebouwd worden. In andere gevallen is dus wel een bouvergnning nodig. Er zijn twee soorten bouwvergunningen: een reguliere bouwvergunning en een lichte bouwvergunning. Een reguliere bouwvergun ning is nodig als een bouw^plan niet voldoet aan de vier eerstge noemde voor waarden (of als het bouwwerk hoger dan 5 meter of groter van 50 vierkante^j meter wordt). Voldoet het plan wel aan die vier voor waarden, maar niet aan de daaronder genoemde voorwaarden, dan volstaat een lichte bouwvergunning. Een vergunning aanvragen gebeurt op een standaard-formulier, dat verkrijg baar is bij de gemeente. De gemeente beoordeelt de aanvraag van een lichte bouwvergunning aan de hand van het bestemmingsplan, de stedenbouwkun dige voorschriften van de bouwveror dening, de welstandsvoorschriften en de eisen in het Bouwbesluit. Binnen zes weken neemt de gemeente een besluit. Voor de beoordeling van regu liere bouwvergunningen gelden meer toetspunten en een beslistermijn van twaalf weken. Meer informatie wordt verstrekt door de gemeente of via www.vrom.nl/ woningwet. Een uitgebreide folder over bijgebouwen en overkappingen is beschikbaar. De gemeente Middelhamis gaat de tevredenheid van haar klan ten onderzoeken. Dit zogenoemde klanttevredenheidsonderzoek, een telefonische enquête, wordt de komende tijd uitgevoerd De gemeente S'-'f levert producten \y en diensten. Een ^^.y^y prioriteit is om dat zo /^'^\'V2i/' klantgericht mogelijk -'* te doen. Daarom houdt e gemeente Middelhamis B- 1 -^x haar eigen functioneren jOvA constant tegen het licht. y Een nieuwe stap om de klantgerichtheid verder te verbeteren is de introductie van een klantenbalie. Dit als onderdeel van een herstructurering van de gemeen telijke organisatie, waaraan momenteel wordt gewerkt. Bij het doorvoeren van veranderingen is de mening van de burger van groot belang. Hoe denken de burgers van de gemeente Middelharnis over het functio neren van de gemeentelijke organisatie? Om daar een beeld van te krijgen heeft het college van burgemeester en wethou ders opdracht gegeven om een klantte vredenheidsonderzoek uit te voeren. Het gaat om een telefonische enquête naar aanleiding van recente klantcontacten. De mogelijkheid bestaat dan ook dat u in de komende tijd telefonisch wordt bena derd met het verzoek om enkele vragen te beantwoorden. Vragen die vooral gaan over de wijze waarop u bent geholpen door de organisatie en/of de wijze waar op u bent benaderd. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het bedrijf Pricon, dat is gespecialiseerd in dit soort enquêtes. Het college hoopt op uw medewerking.Want: door uw gegevens kunnen we de gemeentelijke organisatie beter en klantvriendelijker maken. Aan de P.C. Hooftstraat in de nieuwe wijk Westplaat (Everdin- apolder) staat sinds kort een beeld Het is een 'ruiterbeeld' van de Arn hemse kunstenaar Erik Buijs. Het bronzen object heet Sancho Panza en is een verbeelding van de gelijk namige figuur uit Don Quichotte, het wereldberoemde boek van de Spaanse auteur Cervantes. De gemeente Middelharnis verstrekte Buijs de opdracht om een herkenbaar en kindvriendelijk kunstwerk te maken. "In mijn ontwerp staat de ontmoeting cen traalaldus de beeldhouwer "Het beeld bestaat uit een ezel met een berijder. De man op de ezel houdt een staf vast en kijkt richting de molen. De ezel staat in een starre houding en kijkt richting het open veld." Erik Buijs legt uit waarom hij heeft gekozen voor de literaire figuur Sancho Panza:"Hiermee kan ik diverse uitgangspunten verbinden.' Hij duidt op de dichters en schrijvers, die zijn ver noemd in de straatnamen, de zichtlijnen naar molen en land.schap en de combina tie van natuur en cultuur Ook de omge ving speelt een rol: de Zuid-Hollandse eilanden zijn voor Buijs - vooral door Brielle - sterk verbonden met de Tachtig jarige Oorlog en dus ook met Spanje. De Flakkeese Sancho Panza zal later dit jaar officieel worden onthuld. Warm-weer-regeling Bij tropische temperaturen geldt voor ambtenaren die werkzaam zijn in het gemeentehuis van Middelhamis een warm-weer-regeling. Dit omdat er in het gemeentehuis geen airconditioning aantvezig is. Wel zijn enkele maatregelen genomen om het klimaat in het gebouw zo optimaal mogelijk te maken. De warm-weer-regeling treedt in werking op echte zomerse dagen in de maanden juni. Juli en augustus. Alleen op dagen dat de temperatuur in het gebouiv onaangenaam is. Het gemeentehuis blijft wel geopend voor het publiek. Door de geringe bezetting is het echter in de middaguren mogelijk dat niet iedere bezoe ker te woord kan worden gestaan. Wel kan er dan een afspraak worden gemaakt. De gemeente Middelharnis vraagt de burgers begrip te hebben voor deze regeling.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9