Zingen bij de vuurtoren van Ouddorp AUTOBEDRIJR CARWASI-U CENTER Druk werk Laffe daad! Ruilof van Putten Besluitvaardig? Zo moet liet niet! Voorlichtingsavond borstvoeding Zomerverkoping Zendingswinkeltje Ouddorp Ingezonden: Ingezonden: In memoriam: (1943-2004) EIIAnDól-niEUWS iMs Het jaarlijkse festijn rond de vuurtoren dreigde dit jaar een fiasco te worden. Allereerst was er de plaag van de bastaard satijnrups,- vervolgens kwam de voorspelling van minder gunstig weer en tot overmaat van ramp was er juist op de bewuste zaterdagavond ook nog een wedstrijd van het Europese voetbalkampioenschap, waarbij Nederland direct betrokken was. Het was ds. Koster, destijds predi kant van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp, die op het idee kwam om onder de blote hemel Gods eer te verkondi gen in de vorm van meditatie en (samen)zang. Daarvoor werd het beroemde koor 'Deo Cantemus' met de minstens even beroemde dirigent Cor de Haan uitgenodigd. Dat is traditie geworden. Voor de zesde maal waren ze met drie bussen gekomen, ondanks de genoemde belemmeringen. En het is een mooie avond geworden. Veel rupsen waren tot vlinder geworden; met het weer viel het nog wel een beetje mee en er waren honderden mensen gekomen, die aan het gebeuren rond de vuurtoren de voorkeur gaven boven een voetbalwedstrijd. MAGDALENADIJK4 OUDETONGE TELEFOON (0187) 64 12 03 VOLKSWAGEN PASSAT 1.9 TDI, 110 PK, Variant Comfortline VOLKSWAGEN GOLF IV 1.9 TDI, 110 PK, Variant Comfortline VOLKSWAGEN PASSAT 1.8,20V Variant Dit zijn enkele auto 's uit onze voorraad, verder nog vele andere auto 's in voorraad. />-<r> Inruil - Financiering - Bovag garantie - Nationale Autopas Donatie voor speeltuin de Fiipjes van O.B.S. Roxenisse om in te lijsten Braderie Goedereede in telcen van vijftig jaar brandweer Werlc Staatsbosbeheer op Goeree-Overflakkee centraal bij Flakkee Natuur Eerste Zomerzangdienst in Goedereede PAGINA 4 VRIJDAG 2 JULI 2004 Het heeft iets, zo'n bijeenkomst in de duinen met al die mensen op klapstoeltjes of zittend op de naakte grond. De prachtige koorzang van Deo Cantemus mag dan door wind en regen wat minder tot zijn recht gekomen zijn dan in de Doelen te Rotterdam, toch zullen velen na afloop voldaan naar huis zijn gegaan. Naast koorzang stond er nogal wat samenzang op het programma. Na de introïtus 'Into my heart', waarmee het koor elk concert begint, werd samen gezongen 'Samen in de Naam van Jezus heffen wij een loflied aan'. En dat is dan ook de bedoeling, aldus ds. C.G. Kant in zijn welkomstwoord. Aan de bijeenkomst nam ook een koperensemble van de Ouddorpse Brassband 'Concordia' o.l.v. Cees Boelaars deel, dat naast een paar instrumentale intermezzo' s zo nu en dan ook een bijdrage aan de zang leverde. Indrukwekkend was de orgelimprovisatie van André de Jager over 'Op bergen en in dalen'Een virtuoos op het orgel! Boven de mensenmassa vloog een geïmproviseerde vlinder. Ds. Kant ging in zijn meditatie 'Geboren om te vliegen' uit van de rupsenplaag. "Veel rupsen waren doodgegaan. Gelukkig maar, want ze kunnen irritatie en ontstekingen aan de luchtwegen veroorzaken. Andere waren vlinder geworden en weggevlogen. Het levensdoel van een rups is zich te ontpoppen tot een prachtige kleurrijke vlinder, en de wereld in te gaan. Hierin ontdekken we een prachtige overeen komst met het geloof in Christus. God heeft ons geschapen met als doel dat wij ons veranderen, een nieuw mens worden, wedergeboren worden, vruchten dragen. Wat kunnen wij net als die rupsen voor veel irritatie zorgen, door onverdraagzaamheid, gebrek aan naastenliefde. Maar God wil door Zijn Geest van ons een kleurrijke vlinder maken. Als dat gebeurt, verandert er iets in ons leven. Dan komt dat leven tot zijn doel. Dan word je verlost uit de macht van de duisternis en over gebracht in het Koninkrijk van de Zoon van Gods liefde. Dat kun je niet meer getroffen worden door het virus dat je als rups doet sterven. Een rups kan niet zichzelf veranderen tot vlinder. Ook wij kunnen onszelf niet veranderen tot een nieuw mens. Dat doet God zelf Bid erom. Veel mensen, ook kerkmensen leven in de praktijk nog als een rups. God geve het ons dat we als christenen en kerken in deze tijd als kleurrijke vlinders gaan vliegen, niet voor onszelf, maar voor de wereld en de samenleving om ons heen. Dan verdwijnen irritaties, kilheid en virussen, dan geeft Jezus aan ons leven kleur." Daarna werd samen gezongen o.a.: 'Grote God, wij loven U', 'Groot is Uw trouw, o Heer', 'Leid mij Heer' en, tot slot, 'De dag door Uwe gunst ontvangen'. Het koor zong soms met bovenstem. Verder zong het koor onder meer 'Gods liefde''Love divine''Groot is de Naam van God', 'High and lifted up'. Psalm 42 werd afwisse lend door heren, dames en koor gezongen. Wie geweest is, zal daar geen spijt van hebben gehad. En wie niet geweest is, heeft veel gemist! (Foio: Persbum Flakkee) Ben je zwanger of heb je al een kindje aan de borst en wil je meer weten over borstvoeding dan ben je van harte welkom op de infor matiebijeenkomst van Borstvoedingorganisatie LLL. Wij verzorgen telkens een serie van vier bijeenkomsten met daarin elke maand en ander onderwerp. Deze maand is het onderwerp 'borstvoeding en de oudere baby aan de beurt'. We gaan het dan hebben over een baby vanaf 3 maanden en wat daarbij komt kijken.Ook a.s. moeders kun nen hun vragen kwijt en natuurlijk leren zij ook van de ervaringen van de al voedende moeders.Tijdig voorbereiden, al vroeg in de zwangerschap, kan veel problemen voorkomen. De datum voor deze maand is woensdag 7 juli op het adres Oostdijk 77 in Middelharnis. De avond begint om 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten van deze bijeenkomst bedraagt 3,50 voor niet leden van LLL en 2,50 voor leden koffie en thee inbegrepen.) De baby en/of part- ner(partner €1 extra) en mensen uit de zorg zijn natuurlijk ook van harte welkom. Wilt u zich aanmelden voor deze of een andere datum dan kan dat bij Diana Göbert. LLL verkoopt o.a. Brochures, handboek borstvoeding, uitwasbare zoogkompressen, borstkolven (ook verhuur van pomp), lansinoh (zalf bij tepelproblemen) en draagdoeken. Voor meer informatie of vragen over borstvoeding kun je bellen met: Carla v. Gils 631716, Diana Göbert 487260. O :e.>N»Tl blauw metallic, bj. 2000, klimaatgeregelde airco, elektrisch bediende ramen spiegels, middenarmsteun, ABS, cruise controle, 92.000 km. blauw metallic, bj. 2001elektrisch bediende ramen -i- spiegels, lichtmetalen velgen, klimaatgeregelde airco, middenarmsteun, trekhaak, ABS, cruise controle, 64.000 km. bj. 1999, donkergroen metallic, ABS, airco, elektrisch bediende ramen -i- spiegels, airbags, 110.000 km. VOKSWAGEN GOLF IV 1.6, Comfortline airco, zwart metallic, 5-deurs, airbags, bj. 1999, 87.000 km. NISSAN ALMERA 1.4 5-deurs, airco, ABS, trekhaak, blauw metallic, bj. 1999, 68.0000 km. O Voor de liefhebber: PORSCHE 924,1984, nieuwe APK, lichtmetalen velgen, sunroof, 2950,- O HARLEY DAVIDSON, Electra Gilde 1340, zeer complete motorfiets, bj. 1980 Op dinsdag 15 juni bracht O.B.S. Roxenisse uit Melissant een bezoek aan het strand waarna aanslui tend ook de Fiipjes wer den aangedaan. Er werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om een cheque ter waarde van 650 euro te overhandigen. Deze werd op het paas feest door de leerlingen bij elkaar gelopen. Ieder kind kon meedoen aan de sponsorloop die, die dag georganiseerd werd. Omdat de school elk jaar weer gebruik kan maken van de faciliteiten van de Fiipjes werd er besloten om dit jaar een schenking aan hen te doen. Natuur lijk was deze bij dhr. Hol laar van harte welkom. Gebr. de Waal Drukkerij (0187)47 10 20 algemeen@gebr-dewaal.com Het Zendingswinkeltjes in Ouddorp hoopt haar zomerverkoping te houden op woens dag 7 juli in het Hervormde Verenigingsge bouw 'Eben Haëzer', Preekhillaan te Oud dorp. De openingstijd is van negen uur tot half vijf Er zijn veel dingen te koop, zoals: boeken, planten, fruit, ondergoed, kado- en schoon maakartikelen, kaarten, flexibele bakvor men. Ook is er koffie, thee, limonade met cake. Dit jaar is de opbrengst voor Albanië, waar Jasper Otte werkzaam is. In navolging op mijn vorig schrijven hier dan het vervolg. Naast het plan Holland-Zeeland is er ook nog sprake van het plan Havenkanaal. In fei te valt het zogenaamde Bastion, die grauwe kubus, daaronder. Ook omvat dat plan nog een aantal woningen en het zogenaamde Kasteel. Over die woningen wil ik het niet hebben. Die zijn niet overheersend. Het Kas teel heb ik in Eilanden-Nieuws van 21 maart 2003 net een gevangenis genoemd. Het Korenbloemwolfje sprak gewoon over 'bajes'. Ik weet dat er bij het kantongerecht een gevangencel is en misschien ook nog één in het oude gemeentehuis. Genoeg voor Sommelsdijk. Dat 'Kasteel' zou een appar- tementenflat worden van 69 x 19,5 x 8,7 meter, een bonk beton met 69 wooneenhe den. Dat zou in het water komen te liggen tot vlak bij de kaaiovergang tussen voorheen DecoHome en Café De Kok. 'Het geheel van het plan sluit perfect aan op de bestaan de bebouwing van Sommelsdijk'. Dat schreef Amstelland Ontwikkeling Wonen B.V. in april 2003 in een 2-pagina's grote brochure die in onze brievenbussen kwam via een bekend Flakkees huis-aan-huisblad. Enkele Flakkeese bedrijven leenden zich nog voor reclame in die brochure ook. 'Sluit perfect aan...'. Als je vanuit de Krak(eel- straat) de Kaai op zou komen, zou je van schrik bij De Kok de Kaai inkukelen of met de auto, fiets of brommer het water induiken. Groter contrast is niet mogelijk. En hoe raak je vandaag de dag in zo'n (lekker rustige!?) uithoek als Flakkee 69 luxe en schreeuwend dure appartementen kwijt? Het beste is om onder dat deel van plan Havenkanaal een vuurwerkrotje te houden om zo het hele Kas teel figuurlijk op te blazen. Maar wat dan? Daarover een volgende keer meer. Op het gemeentehuis zijn ze ook wak ker geworden; ze zijn rechtop gaan zitten en ze worden al een beetje nieuwsgierig, maar ook zenuwachtig. Piet Lodder Czn. De schrijver van/voor Sommelsdijk. P.S. Waarom is de Isaac da Costastraat in de Everdinapolder, onderdeel van de Westplaat van Sommelsdijk, niet Schapengors gewor den. Vanaf kort na de bedijking van Som melsdijk in 1564 is dat gebied als zodanig genoemd en in gebruik geweest. Viereneen- halve eeuw later wordt die plek door 'de ech te Sommerdiêkers' nog steeds zo genoemd. Nu is die naam opgeofferd voor een schrij versnaam, zoals zoveel plaatsen in Neder land een schrijversbuurt kennen. Het getuigt van weinig fantasie en historisch besef Was het soms beroepsfanatisme? Wie het vat, die vatte het. Het is overigens niet de eerste keer dat ik in 'hogere kringen' voor gebrek aan historisch besef de aandacht vraag. Nederland heeft verloren. Toen is d' agressie geboren, Ook Dirksland heeft het ontgeld in dit grof geweld. Ik vraag me wel eens af: hoe ver daalt ook Dirksland al af? Men vernielt andermans boel, en dat vaak ook nog zonder doel. Ja, men vernielt het zeker en gewis, alsof het van henzelf is. Ook ons vogelhuisje fijn, al is het niet zo heel erg klein, moest het ontgelden bij deze 'dapperehelden. Ik wil deze helden in dit gedicht even wat melden: leg de volgende keer, wanneer je raast, je handen er even naast. Tot slot ben je pas echt een held als je jezelf meld bij diegene waar jij in de tiün of rond het huis hun spullen hebt vergruisd, en dit alles weer vergoedt, ja, dan zie ik de held die er wezen moet. A. Roozemond Oranjelaan Dirksland P.S.: De politie hoopt dat veel meer gedupeerden aangifte zullen doen! Maandag 21 juni overleed de heer Ruilof van Put ten op 60-jarige leeftijd. Ruilof van Putten werd geboren als jongste van een gezin met 6 kinderen. Zijn vader was akker bouwer. Samen met zijn broer Lies en diens zoon heeft Ruilof hier een bloeiend bedrijf van gemaakt. Een belangrijke poot van het bedrijf was de teelt van pootaardappels; vele jaren heeft hij ook de belangen van de Flakkeese telers in het handels huis ZPC en de pootgoedadviescommissie behar tigd. Enige jaren geleden heeft hij zijn deel in dit bedrijf verkocht. Naast de aandacht die hij voor zijn eigen gezin had - hij en zijn vrouw kregen vier kinderen en vier kleinkinderen - heeft hij zich volop ingezet voor de samen leving. Vele bestuurlijke functies heeft hij met grote betrokkenheid, inzet en tact vervuld. Ruilof van Putten was een bruggenbouwer, altijd bereid tot het luisteren naar een ander, zonder daarbij zijn eigen koers uit het oog te verliezen. Hij was bereid veel van zijn tijd te geven om in de gemeenschap waarin hij leefde iets op te bouwen. Door zijn vriendelijk karakter, zijn gevoel voor humor en het staan voor zijn zaak, was hij geliefd bij zowel medebestuurders, directeuren en medewerkers van de verschillende organisaties waarin hij actief is geweest. Zijn eerste belangrijke functie was het voorzitterschap van de Christelijke plattelandsjon gerenorganisatie in Zuid-Holland. Op jonge leeftijd was hij zeer actief betrokken bij natio nale en internationale ploegwedstrijden, waarbij hij niet alleen zelf deelnemer was, maar tevens een coachende rol had en meehielp aan de wereldkampioenschappen ploegen in Nederland. Vanaf 1971 vervulde hij verschillende bestuuriijke functies bij de Rabobank. Eerst als Lid van de Raad van Toezicht van de Rabobank Dirksland en later als bestuurslid en voorzit ter van deze bank. Bij de totstandkoming van de fusie in 1996 mssen de Rabobanken van Ouddorp, Stellendam Goedereede en Dirksland heeft hij een cruciale rol gespeeld. Tot 2003 was hij bestuursvoorzitter van Rabobank Westflakkee. Ruim 20 jaar was hij voorzitter van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel m Dirksland. Zijn bestuuriijke vaardigheden kwamen duidelijk aan het licht toen er sprake was van het mogelijk oprichten van een reformatorische school in Dirksland. Door respectvol omgaan met anderen, zijn doorzettmgsvermogen en zijn ver mogen tot samenbinden, heeft hij de eenheid weten te bewaren en is de School met de Bijbel in Dirksland nog steeds een school die bezocht wordt door kinderen met verschil lende kerkelijke achtergronden. Ook is hij als voorzitter van de bouwcommissie nauw betrokken geweest bij de bouw van de nieuwe school. In dezelfde periode stak hij als vice-voorzitter van de Plaatselijke Conamissie van de Ruil verkaveling Flakkee veel energie in het overleg met agrariërs, ten einde dit lastige proces tot een goed einde te brengen. In aansluiting hierop participeerde hij in het algemeen bestuur van het Waterschap, waarbij hij ook veel aandacht had voor de instandhouding van het karakteristieke Flakkeese landschap. Vanaf 1992 was hij voorzitter van het bestuur en later van de raad van toezicht van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. In deze periode heeft hij zeer roerige tijden meegemaakt, waarin het voortbestaan van het ziekenhuis op het spel stond. Onder zijn voorzitterschap is het ziekenhuis aanzienlijk gegroeid en heeft het ziekenhuis zijn positie duidelijk versterkt, zodat er thans geen sprake meer is van continuïteitsproblemen. In een modem gebouw worden vele specialismen aangeboden voor de zorg aan de bewoners van Goeree-Overflakkee en de aanpalende eilanden. Hier ging het Ruilof van Putten uiteinde lijk om. Recentelijk is de samenwerking ZorgSaam tussen het ziekenhuis, het verpleeghuis en de verzorgingshuizen tot stand gekomen; hierin heeft hij een belangrijke rol gespeeld als voorzitter van het bestuuriijk overleg dat deze samenwerking voorbereid heeft. Vanaf 11 maart 2004 was hij voorzitter van de raad van toezicht van dit samenwerkingsverband. Tenslotte is hij meer dan 30 jaar actief geweest in verschillende functies van de Her vormde Gemeente van Dirksland. Vele jaren is hij ouderling geweest, daarnaast een lan ge tijd kerkvoogd en de laatste maanden kerkrentmeester Hij zag dit als een roeping. Toen hij in 2001 Koninklijk onderscheiden werd als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, wees hij er ook op dat hij de hierboven genoemde kwaliteiten niet van zichzelf, maar van zijn Schepper gekregen had in Wie hij een vast vertrouwen had. De laatste jaren, waarin hij steeds meer moeite ondervond van zijn ziekte, heeft hij toch weten te volharden in het uitoefenen van een aantal bestuurlijke functies. Hiertoe was hij in staat omdat hij ervan overtuigd was dat de weg die hij moest gaan de weg van zijn God was. Voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen is door het overlijden van Ruilof van Putten een enorm lege plaats ontstaan. Ook vele anderen op Goeree-Overflakkee zullen hem mis sen. Morgen, zaterdag 3 juli zal de Oranjevereni ging Goedereede haar jaarlijkse braderie houden. Dit voor de 27e keer. Op en rond de Markt en Haven zullen 85 kraarnhouders en standwerkers zijn. Voor de vele mensen die hun vakantie houden op de Kop van Goeree is de braderie een begrip en voor de vele bezoekers is Goedereede een heerlijk dagje uit. Dit jaar viert de Brandweer van Goedereede haar 50e verjaardag. Zij zullen ook groots aanwezig zijn. Met kramen waaronder een van de brandweer museum uit Hellevoet- sluis en verder informatie over hoe belang rijk de brandweer is voor de regio. Ook in de teken van '50' is de BB (Bescher ming Bevolking). In de jaren '50 is de BB in het leven geroepen. Deze organisatie bestaat niet meer, maar is duidelijk aanwezig Zaterdag 2 juli van 8.00-9.00 uur wordt op Radio Flakkee een nieuwe aflevering uitge zonden van het programma 'Flakkee Natuur', hét radioprogramma van Goeree- Overflakkee waarbij de namur centraal staat. In deze uitzending is Wicher Pen van Staats bosbeheer als speciale gast aanwezig. Staatsbosbeheer is een maatschappelijke organisatie die een fundamentele bijdrage levert aan een duurzame relatie tussen mens en natuur. Duurzaam betekent voor Staats bosbeheer een zodanige inrichting en beheer van de natuurgebieden dat niet alleen de doelen van vandaag gereaüseerd worden, maar dat ook toekomstige generaties keuzes kunnen blijven maken. Hierna volgen de vaste rubrieken 'Natuur in het Nieuws', 'Bomen over Planten" waarbij de Kamille centraal staat, en 'Dier in het Vizier' met aandacht voor de Wielewaal. Als afsluiting de natuuragenda voor de maand juh. 'Flakkee Natuur' wordt gepresenteerd door Yolande de Vries en Toon Meeuwsen. De techniek wordt verzorgd door Jan Hersbach. 'Flakkee Natuur' is een programma van Radio Flakkee. Op heel Goeree-Overflakkee via de kabel te ontvangen op 107.1 en via de ether op 105.3 en 105.9 FM. De uitzending wordt herhaald op donderdag 8 juli van 18:00 tot 19:00 uur. geweest. Zo ook weer op 3 juli. In vorm van een ingerichte veld hospitaal en wagen van uit hun diensttijd. Er worden demonstraties gehouden o.a. hulpverlening en Meneer 'vlam-in-de-pan' is aanwezig om te laten zien hoe dit niet moet gebeuren. Een gigan tisch brandweer auto de 'Crashtender' zal er zijn. Deze wagen loost 10 duizend Uter water en/of schuim ter bestrijding van vlieg tuig brander. Om de paar uur zal deze wagen zijn water spuiten over de haven bij de Nieuwe Brug. Wel iets om te zien! De kin deren zijn wij niet vergeten. De brandweer heeft een scala aan spelletjes,, en dat bete kent heerlijk spelen en spuiten met water. De bekende rondritten met de 'oude' brand weerauto kunnen gemaakt worden. Achter de brandweerkazerne grenzend aan de par keerplaats 'in 'T Hof kunnen rondvluchten gemaakt worden met een helikopter. Vanaf 10.00 uur kunt u uw woonplaats en omge ving vanuit de lucht zien. Ook de moeite waard. Dus kom gezellig kijken (en kopen), lekker eten en drinken, voor de kinderen zijn er spelletjes. Op woensdag 7 juli zullen de traditionele 'Zomerzangdiensten' weer aanvangen in de 'oude' Hervormde kerk van Goedereede. Het zijn er dit jaar drie. D volgende op woensdag 21 juli en ter afsluiting op woens dag 4 augustas. Het Christelijk Mannenkoor 'Jubilate Deo' uit Ouddorp o.l.v. Jan Bezuij- en, bijt de spits af en zal deze eerste Zomer- zangavond vocaal opluisteren. De meditatie zal deze avond gehouden wor den door Dhr. J. Moerkerk, die ook de ope ning en de sluiting zal verzorgen. Dhr. J. Moerkerk is geen onbekende op het eiland. Hij is n.l. op het eiland in enkele hervormde gemeenten als pastoraal medewerker werk zaam en leidt regelmatig de zondagse ere dienst. Dhr. Moerkerk zingt ook mee in het mannenkoor. Een declamatie zal door één van de koorleden worden verzorgd. Samenzang ontbreekt ook niet deze avond. Diverse psalmen en gezangen staan op het programma. De samenzang zal worden begeleid door Jan Bezuijen, één van de vas te organisten van de Hervormde gemeente van Goedereede. De aanvang van deze avond is 19. 30 uur. De kerk is om 19.00 uur open. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Na afloop is er voor ieder een koffie, thee of limonade in "De Ark", waar u met elkaar nog even kunt napraten. Schroom niet en kom, de deuren van het mooie kerkgebouw staan nodigend voor u open. We kijken uit naar een mooie en fijne avond.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4