□CiAll P%fLITIE Laatste werkdag voor Maart Overbeeke Een en al geur op een rozenterras Burgemeester Sinke massaal uitgezwaaid tijdens drukbezocht afscheidsreceptie Rommel markt 2004 Moeder en kind ontmoeting EIIAI1DEI1-niEUW5 Ger. Gem. Nieuwe Tonge i Uitslagen Manege Oostmoer Besluitvaardig? Nu kan het nog! 3D-kaartenverkoop in de Theetuin Ven'olg van voorpagina Onvrede Rol van de Bank Aerdige burgemeester Uitslag van de dressuurwedstrijd voor paarden, gehouden op zaterdag 26 juni in Manege Oostmoer, Oost- moersedijk 2a te Stad aan't Haring vliet. Voor de F proeven dient een minimum aantal punten behaald te worden van 210 en voor de overige proeven minimaal 140 punten. Vier personen aangehouden terzake van openlijke geweldpleging Aanrijding Ingezonden: Vrijdag was het de laatste werkdag voor Maart Over beeke bij Aannemingsbedrijf Wielhouwer uit Middel hamis en dit feit wilden zijn collega's niet ongemerkt voorbij laten gaan. Dus haalden ze hem en zijn vrouw op tijdens één van zijn vaste vrijdagmiddagbezigheden: aan de koffie bij de HEMA. Vroeg op het werk Zomerconcerten in St. Catharijnekerk in Brielle starten met concert van Paul Kieviet De nieuwe serie zomerconcerten in de St. Catharijnekerk te Brielle gaat op 5 juli weer van start. Al jaren worden in de zomermaanden geren ommeerde organisten uitgenodigd om het beroemde, 150 jaar oude KAM-orgel te bespelen. Ieder jaar zorgen zij voor een afwisselend pro gramma waarbij zowel klassiekers uit de orgelliteratuur als onbekende re werken worden uitgevoerd. Programma Met rozen kun je letterlijk alle kanten op. In de tuin, op het terras, tegen een muur, hek of schutting. Veel soorten bloei en al vanaf mei tot ver in het najaar. En wie houdt van de heerlijke lucht van rozen, zoekt voor het rozenterras geu rende rozen uit. Klimrozen Wind Het slotwoord tijdens de bijeenkomst was voor Sinke zelf. In zijn toespraak liet hij toch iets van onvrede blijken over de uitkomst van het onderzoeksrapport. In zijn dankwoord verklaarde Sinke dat de belangstelling op deze "wat onverwachte afscheidsbijeenkomst" hein goed deed. Hij waardeerde het dat deze afscheidsbijeen komst heeft plaatsgevonden want hij vond het een goede afsluiting van de 'periode Goedereede' die op 1 juli formeel eindigt. Hij wees de aanwezigen erop dat hij is gaan houden van de omgeving en van de mensen. Deze genegenheid was wederzijds, want dit bleek uit de vele reacties, die de burgemees ter naar aanleiding van zijn aftreden had ont vangen. "Honderden brieven, persoonlijke gesprekken, vele telefoontjes en zelfs sms'- jes die mij goed hebben gedaan". Hij verze kerde meer banden te hebben opgedaan dan eerst werd gedacht. Sinke was de enige van de sprekers die vrij uitgebreid stil stond bij de perikelen die heb ben geleid tot zijn aftreden. Hij erkende nog maals dat hij de actieve informatieplicht naar Raad en College had verzuimd. Hij beschouwde dit als een 'behoorlijke bestuur lijke zonde'. Dit had hij al in de raadsverga dering van 6 november 2003 meegedeeld. "De politieke panelen zijn echter na deze vergadering verschoven en mensen en frac ties gingen, vanuit hun nieuwe posities soms anders tegen zaken aankijken". De raad bleek behoefte te hebben aan verder onder zoek en een onderzoeksopdracht werd vers trekt. Sinke erkende dat het rapport van mr. Van Gameren lof en respect verdiende. Maar toch bleek hij nog wel wat kritiek te hebben op het rapport. Sinke miste in het rapport dat de opdracht om ook de rol van de Bank in deze kwestie te onderzoek niet goed uit de verfis gekomen. Ook in de raadsvergadering waarin hij zijn ambt neerlegde bleef de rol van de bank onderbelicht. "Jammer voor de bevolking van Goedereede. Een gemiste kans om in dit deel van de zaak helderheid te krijgen. Nu blijven diverse van belang zijn- Morgen, woensdag 30 juni is er weer een ochtend voor moeders met kleine kinde ren in Ouddorp. Deze ochtend wordt het seizoen afgeslo ten met een bijzondere bijeenkomst. Naast het uitwisselen van ervaringen over (geloofs) opvoeding, zullen er deze ochtend peuter- en kleuterliedjes geleerd worden die samen met de kinderen gezongen kunnen worden. Na wat oefe nen met alleen de moeders onder bege leiding van de gitaar, wordt een klein zing-feestje van gemaakt met de aanwe zige kinderen. Alle moeders (en ook vaders) zijn van harte welkom om 9.30 uur in de Doops gezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Deze ochtend duurt tot 11.00 uur. Er is oppas aanwezig. Graag tot ziens op 30 juni as! clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden Is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE; tel.(0187)47 10 20 e-mall: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarleven op aanvraag sluitlngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk -worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE; hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail; J.VilIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIMENTEN; Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. ■Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS; postbank 167930 rabobank Middelharnls 342001108 de vragen onbeantwoord", zo was zijn ver zuchting. Wel verklaarde hij dat een groot deel van de raad objectief en correct gehan deld heeft, maar "hoe anderen daar in staan kan ik niet beoordelen?" Sinke verklaarde dat hij geen moment getwijfeld heeft aan de juistheid van zijn beslissing om af te treden want hij stelde voor zichzelf vast dat in een democratie niet altijd met 'sorry' kan worden volstaan of dat het boetekleed als dekmantel wordt gebruikt. Sinke werd hierin gesterkt door de vele reacties die hij ontving uit bestuurlijk Nederland. Eén voorbeeld noemde hij van een reactie van een collega 'van een zeer grote gemeente op ongeveer 45 kilometer afstand van Goedereede': "Beste Kees, met veel respect heb ik je optreden in de Raad van Goedereede gevolgd. Moedig en juist was je beslissing. Vele collega's kunnen daarvan leren. Je rol in het openbaar bestuur is dan ook niet uitgespeeld". De scheidende burgemeester keek vooruit, want de persoonlijke verhoudingen zijn goed gebleven: "Daarom niet verder treuren en zeuren. De zaken zijn gelopen zoals ze gelopen zijn en daarover is nu verantwoor ding afgelegd". Sinke is gereed om zich te blijven inzetten voor het lokale bestuur en ook verklaarde hij dat de visser inmiddels al een beroep op hem heeft gedaan voor het verrichten van noodzakelijk werk. De burgemeester riep de aanwezige bestuur ders op om hun verantwoordelijkheden te nemen op het risico dat er fouten gemaakt worden, want "besturen is geen zaak voor bange mensen". Hij raadde de aanwezigen aan om over de "eigen schaduw heen te springen en werk te maken van bouwen en sjouwen voor de mensen namens wie u bestuurder mag zijn". Na afloop van het officiële gedeelte was er de ruimte voor de aanwezigen om het echt paar Sinke de hand te drukken en van deze gelegenheid werd ruimschoots gebruik gemaakt. Bij het verlaten van Dorpstienden hoorden we één van de leden van de jeugd- brandweer uit Ouddorp zeggen: "En toch was het een aerdige burgemeester" en daar is de persoon van burgemeester ten volle mee getekend. Op D.'V. 21 augustus van 09.00 tot 15.00 uur wordt de jaarlijkse rommelmarkt weer gehouden t.b.v. de aflossing van de Ger. Ge meente van Nieuwe Tonge. Deze rommelmarkt vindt plaats rondom het kerkgebouw aan de Oranjestraat 15 te Nieu we Tonge. Er is deze dag weer van alles te koop, zoals: mooie babybomkleertjes, speelgoed, houten figuren, zelfgemaakte kaarten, fruit, groente, kaas, pinda's, brood, enz. Ook zijn er een heleboel mooie tweedehands spullen. Voor fietsaccessoires kunt u ook op de rommelmarkt terecht. Op het terras kan er koffie worden gedron ken en gezellig bijgepraat. Bent u om 12.00 uur nog niet uitgekeken, blijf dan gezellig eten, want ook daar is aan gedacht. U maakt er gewoon gezellig een dagje uit van! Wij heten u in ieder geval van harte welkom! Heeft u nog goede tweedehandsspuUen lig gen, bel dan naar William Hout, hij haalt ze zo spoedig mogelijk bij u op, telefoon (0187) 652502. Proef Fl: Petra de Haan, Max, 216 pnt. Proef F2: Petra de Haan, Max, 220 pnt. Proeven F5, F6, F7, F8: Ester Simonis, Michael, F6, 234 pnt; Kyra Kreij, Garens, F5,227 pnt; Ester Simonis, Michael, F7,225 pnt; Amande v. Santen, Lovely Lady, F8, 214 pnt; Kyra Kreij, Garens, F6, 212 pnt; Kimberley v.d. Leeden, Stanley, F8, 211 pnt; Kimberley v.d. Leeden, Stanley, F7, 208 pnt; Amande v. Santen, Lovely Lady, F7, 199 pnt. Proeven B7, B8, BIO, BH, B12: Simone Zegers, Taras, B8, 167 pnt; Quirine Philip- sen, Narola, BIO, 166 pnt; Simone Zegers, Taras, B7, 163 pnt; Marie Antoinette Hameeteman, Willy, B12, 158 pnt; Anne- mieke Riem, Joeij, B8, 155 pnt; Annemieke Riem, Pebbles, B8, 155 pnt; Quirine Philip- sen, Narola, Bil, 153 pnt; Annemieke Rotterdam-Rijnmond MIDDELHARNIS - Zaterdagavond om streeks zes uur werden op het Beneden Zandpad vier personen aangehouden terzqa- ke van openlijke geweldpleging. De vier, een 17-jarige en een 21-jarige man uit Mid delharnls, een 21-jarige man uit Nieuwe Tonge en een 23-jarige vrouw uit Sommels dijk werden overgebracht naar het bureau en ingesloten. De politie had een melding gekregen over overlast door jongeren op het Zandpad (er werd onder andere met blikjes bier gegooid). Eerder op de dag was er ook al overlast ge weest. De groep werd door politiemensen aangesproken op hun gedrag en gevorderd de dijk te verlaten. De 21-jarige man uit Middelhamis begon zich agressief te gedragen, waarbij hij spuugde en schopte in de richting van de politie. Hij werd aangehouden maar wist zich met behulp van de anderen los te ruk ken. Hij werd achter opnieuw door een poli tieman beetgepakt, die hierna kopstoten, een klap in zijn gezicht opliep en weer werd be spuugd. De man liep weer weg. Een omstan der die de' politieman probeerde te helpen werd ook geschopt. Uiteindelijk kon na assistentie de man worden aangehouden, waarbij hij opnieuw een kopstoot uitdeelde. Ook de andere drie betrokkenen konden worden aangehouden. Een poütieman liep een lichte hersenschudding op, een ander kneuzingen in zijn gezicht. De drie mannen zijn in verzekering gesteld, de vrouw werd later na verhoor heengezonden. MIDDELHARNIS - Bij en aanrijding tus sen een bestelauto en een fiets, vrijdagavond omstreeks half twaalf op de Stationsweg, is de 19-jarige fietser, afkomstig uit Sommels dijk, gewond geraakt. Zij werd door de GGD overgebracht naar het ziekenhuis in Dirks- land. Door nog onbekende oorzaak kwam de vrouw op haar fiets frontaal in botsing met een bestelauto, bestuurd door een 21-jarige man uit Middelhamis. De auto zou volgens getuigen geen verlichting hebben gevoerd. De bestuurder van de auto bleek onder invloed van alcoholhoudende drank. Hij werd aangehouden en tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Aan het eind of zo men wil aan het begin van de Langeweg in Middelhanüs-Sommelsdijk verrijst iets groots. In de betekenis van erg groot. Maar of het ook iets goeds is. Dat punt wordt gelukkig weer Holland-Zee land genoemd. In projectontwikkelings- en makelaarskringen noemde men het wel Het Knooppunt. Het bleek een Gordiaans knooppunt te wor den. Als gevolg van aanvechtingen is de bouwput een poosje een soort van zwembad geweest. Het zou voor het winkelend pu bliek leuk zijn geweest: een zwembad zo dicht bij d'n Diek. Helaas, ook hier heeft geld dat stom is weer recht gemaakt wat krom was. Beoordelingsfouten? Ver door gevoerd fanatisme? De rechter is eraan te pas moeten komen. Nu verrijst vanaf het Zandpad gezien een soort van Berlijnse Muur. Het zicht op de Sommelsdijkse molen is helemaal weg. Die molen heeft er overigens voor gezorgd dat de woontoren maar vier woonverdiepingen heeft plus nog een panorama-verdieping. Een Nederlands woord voor penthouse. Vanuit de polder gezien is van de nu al zo genoemde 'Beschuitbus' weinig te zien. Dankzij inspanningen van een aantal oplet tende mensen. Over de zogenaamde Stadswoningen en Atelierwoningen wil ik weinig zeggen. De Atelierwoningen zien er door de afwisseling aan de achterkant wel leuk uit. Het schijnt dat de verkoop van beide soorten woningen stagneert. Te duur!? En dan is er nog het zogenaamde Bastion dat onze aandacht vraagt. Nee, opeist. Thans ligt de afbouw daarvan wegens vogelsterfte stil. Nu al is te zien dat dat gebouw een belang rijk onderdeel gaat uitmaken van het plan Holland-Zeeland. Holland-Zeeland, het 'visitekaartje' van Middelhamis. De toe gangspoort tot de Westplaat van Sommels dijk. Dat Bastion heeft veel weg van een speelblok, waar we in onze jeugd mee speel den. Zo plomp en massief staat het aan het eind van de nu ingedamde haven van Sommels dijk. Vanaf de Kaai gezien is het uitzicht totaal verknoeid, om geen ander woord te noemen. Wat er eventueel nog met het over- geschoten stuk haven en Kaai kan gebeuren? Er zijn positieve mogelijkheden aanwezig. Wordt er op het gemeentehuis alleen maar gedacht: Die vieze, stinkende sloot moet weg? Hierover een volgende keer meer. Met dank voor plaatsing, P. Lodder, Enkele Ring 43, Sommelsdijk Riem, Pebbles, B7, 151 pnt; Annemieke Riem, Joeij, B7, 149 pnt. Proeven L1-I3, Ll-14, Ll-18, L2-19, L2- 20,Ml-25,Ml-26: StephanieFlierman, Lis- mar, Ll-13, 160 pnt; Stephanie Flierman, Lismar, Ll-14, 159 pnt; Lenny Ghijsels, Imke, Ll-18,156 pnt; Lenny Ghijsels, Imke, L2-19, 155 pnt; Marie Antoinette Hameete man, Willy, Ll-13, 153 pnt; Juliette Kamp, Amber, L2-19, 143 pnt; Kanna Hendriks, Hastar, Ml-25, 138 pnt; Karina Hendrikx, Hastar, Ml-26, 138 pnt; Juliette Kamp, Amber, L2-20, 137 pnt. Bijna drieëndertig jaar geleden kwam Overbeeke bij het familiebe drijf van Wielhouwer terecht nadat hij eerst bij de RDM werkte. Hij is met het bedrijf en drie generaties van de familie meegegroeid. Vol gens de heer Wielhouwer senior komt het niet zoveel meer voor dat er werknemers zo lang binnen één bouwbedrijf werkzaam zijn. Overbeeke blijkt voor een belangrijk deel het aanspreekpunt voor de klanten van het aannemingsbedrijf te zijn omdat hij altijd in de werk plaats aan de Spuistraat werkzaam is geweest. "Maart heeft zich opgewerkt tot een allround vakman en daarom zie ik hem node ver trekken", aldus Wielhouwer. Overbeeke staat bekend om zijn preci siewerk want in de werkplaats worden kozijnen, trappen, kastjes en alles wat maar met de bouwwerkzaamheden te maken heeft. En deze veelzijdigheid vraag speciale kwaliteiten waar Overbeeke ruim schoots over beschikt. De heer en inevruiiw Overbeeke voor de wagen, bij de start van de rijtoer Overbeeke was plichtsgetrouw want volgens Wielhouwer verscheen hij veelal als eerste op zijn werk, waar hij de werkauto's buiten zette en zorgde ervoor dat de koffie bruin was als de collega's op de werk plaats verschenen. Mocht Maart zich toch eens verslapen hebben dan was zijn verontschulding "dan ben ik gisteren te vroeg naar bed gegaan!" Overbeeke maakte ook de modernisering binnen het bedrijf mee. De houtbewerkingmachines moesten vroeger met de hand worden inge steld en gecontroleerd. Tegenwoordig gebeurt dit door computerge stuurde apparatuur, waarmee ook Overbeeke overweg kan. "Maart heeft hier goed op ingespeeld", zo verzekert Wielhouwer. Doordat Overbeeke veel vaste 'rondjes' heeft in zijn vrije tijd konden zijn collega's hem vrijdagmiddag ophalen bij de HEMA, waarna het echtpaar Overbeeke een 'rondje Middelhamis-Sommelsdijk' kreeg aangeboden, gezeten op een wagen met oude bouwvakkersattributen. 's Avonds werden de Overbeekes met een old-timer opgehaald voor een diner in 'Het Wapen van Stellendam', waar Overbeeke namens het bedrijf een reisscheque kreeg aangeboden. Ongetwijfeld zullen er nog vele oude verhalen zijn opgehaald. Op maandagavond 5 juli zal Paul Kieviet als eerste het KAM-orgel gaan bespelen. Paul Kieviet werd geboren in 1964 en kreeg zijn eerste orgellessen van P.H. Wessels te Mid delhamis. Als amateur-organist won hij diverse regionale en nationale orgelconcour sen. Na de middelbare school begon hij zijn studie aan het Rotterdams Conservatorium waar hij in 1985 zijn Diploma Docerend Musicus behaalde. Vervolgens studeerde Paul Kieviet bij Bemard Winsemius af voor het Diploma Uitvoerend Musicus. Daarnaast volgde Paul Kieviet het hoofdvak Kerkmuziek bij Barend Schuurman welke hij in 1985 afrondde met het behalen van het Praktijkdiploma Kerkmuziek en het hoofd vak Theorie der Muziek bij o.m Kan Klein- bussink en Peter Wagemans waar hij in 1989 voor diplomeerde. Als kerkmusicus is Paul Kieviet sinds 1983 verbonden aan de Hervormde Gemeente te Sommelsdijk en sinds 1990 is hij ook ver bonden aan de Hervormde Gemeente te Middelharnls. Daarnaast heeft Paul Kieviet een privé-lespraktijk en is hij docent muziektheorie aan de Muziekschool Goe- ree-Overflakkee. Als concerterend organist geeft hij regelma tig recitals in Nederland en incidenteel in het Buitenland. Voor diverse omroepen speelde hij radio- en orgelconceilen. Paul Kieviet hoopt het volgende programma uit te voeren: 1. Preludium, Trio en Fuga in b kleine terts (BWV 544/528) van Johann Sebastian Bach (1685-1750); 2. Koraalbewerking 'Herzlich lieb hab ich dich, o Herr', Johann Ludwig Krebs (1713-1780); 3. Koraalbewerkmg 'Ich mf zu dir, Herr Jesu Christ', Carla Phi- lipp Emanuel Bach 1714-1788); 4. Fuga a 2 (Wq. 119/2) en Fuga a 4 (Wq. 119/7 van Carla Philipp Emanuel Bacht 5. Praeludi- um tertium van Carmann Kolb (1703-1765) uit f ertamen Aonium'- Praambeln, Verset- ten und Kadentien in den acht Kirchentonar- ten; 6. Sonate in C (Op. 3 nr. 1) Jan Robbers (175-1830) allegro en rondo allegretto; 7. andante Für eine Walze in eine kleine Orgel (KV 616) van Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791); 8. Concerto in a (BWV 1065) van Johann Sebastian Bach, allegro, largo - andante - largo, allegro (naar het Concert voor vier clavecimbels en orkest, bewerkt door Ad van Sleuwen te Hilvarenbeek. Het orgelconceil begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 5 euro, inclusief kof fie. Voorafgaand aan dit orgelconcert vindt er om 19.00 uur een beiaardconcert plaats. Het beiaardconcert kunt u beluisteren op de luisterplaats bij het Merulahuis. Op 7 juli wordt voor de derde keer tussen 13.00 uur en 17.00 uur een 3D-kaartenver- koop gehouden. De belangstelling is enorm groot. De hele middag zijn er twee mensen aanwezig om u advies te geven en ook wordt er een demonstratie gegeven. Als u zelf cre atief bezig wilt zijn, dan kunt u hier uit een breed en betaalbaar assortiment uw materi aal voor 3D-kaarten uitzoeken. De inloop vanaf 13.00 uur is geheel vrijblijvend. Kom op 7 juli naar de Theetuin 'De Bongerd' in Herkingen om uw hobby materialen in te kopen. Kijk ook rond, drink er een gezellig kopje koffie of kies uit 40 soorten thee en geniet van de nieuwe expositie in het kader van 'BeeldenDirksland - Kunstrondje 2004' en het bijzonder fraaie keramiek en andere beelden die binnen en in de tuin tentoonge steld zijn. U kunt zich ook in de gezellige tuin een ambachtelijke pannenkoek laten smaken. Voor meer informatie kunt u bellen en vragen naar Anja: 0187-669327 bij Thee tuin 'De Bongerd', Molendijk, Herkingen. Rozen zijn dankzij de lange bloei, de heerlijke geur en romantische uitstraling nog altijd een van de populairste planten. Ze houden over het algemeen veel van zon, hoewel er ook klimrozen zijn, zoals de 'New Dawn' en 'Pink Cloud', die met minder zon toekunnen, als ze maar licht staan. Zoek daarom een plekje uit voor een rozenterras, waar voldoende zon komt. Kies voor de 'wandbekleding' van het terras voor een klim- of lei roos. De takken kunnen we leiden door ze in de gewenste groeirich- ting op te binden tegen een muur, hek of pergola. Zet leirozen niet te dicht tegen een muur of schutting, maar zorg dat de wind vrij spel heeft. Het merendeel van de leirozen bloeit het hele seizoen door. Kies op de hoeken van het terras bijvoorbeeld voor stamrozen. Stam- rozen zijn struikrozen, die op een vooraf gekweekte stam worden geënt. Ze zijn in allerlei kleuren en meer lengtes te koop. Zorg bij wat langere stamrozen voor wat extra stevigheid in de vorm van een tonk- instok om te voorkomen dat de kroon afbreekt bij harde wind. Bij rozen in potten denken we in de eerste plaats aan miniatuurroos jes. Maar ook niet al te hoge trosrozen en grootbloemige rozen zijn goed mogelijk. Belangrijk is dat de potten voldoende groot zijn voor de ontwikkeling van de wortels. De grond, waarin we de rozen zetten, moet net als die in de tuin, rijk aan voedingsstoffen zijn. Het gemakkelijkst is het om echte rozen- grond te kopen. Geef ze verder twee keer per jaar een portie langdu rig werkende rozenmeststof, bijvoorbeeld na de snoei in maart en na de eerste bloei. 'JfH' "^«fftta».- Zorg voor een bedwelmend rozenterras door te kiezen voor geurende rozen Wind is een lastige factor. Kijk uit voor teveel wind. Bloemen, bla deren en jonge twijgen kunnen beschadigen en uitdrogen. Maar tege lijkertijd mogen de rozen ook weer niet té beschut staan, want dan slaan ongedierte en schimmelziektes eerder toe.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2