Truckrun met tweehonderdenzeventien voertuigen in alle soorten en maten! 29 juni; offidële opening steunpunt mantelzorgondersteuning (0181) 62 62 26 Neeltje Jans in de zomer A. Doorn winnaar van de zomercompetitie dammen eiiaudbi-hieuws Thuiszorg maakt langer wonen in eigen omgeving mogelijk NltUM^ Thuiszorgwinkel Medicijnalarmering Informatie via de ZWG-site DE ZORGLIJN Uitslag Competitiewedstrijd HV Stellendam Damclub 'Denk en Zef ooof*^ i/e A/einste9" Zwangerschapsgymnastiek Shantala-babymassage Gezondheidsagenda Bel voor al uw zorgvragen De Zorglijn Dagelijks wordt er door de vele hon derden chauffeurs van Goeree Over- flakkee van alles vervoerd met de meest uiteenlopende voertuigen, van vers brood, tot afvalinzameling, van meubels tot chemische vloeistoffen. Dagelijks vervoeren de Nederlandse chauffeurs onder andere 70 miljoen liter melk, 650.000 rollen beschuit, 4,6 miljoen kranten, 3 miljoen pakken koffie en 350.000 potten pindakaas. Ook de chauffeurs van Goeree-Over- flakkee leveren zo hun onmisbare bij drage aan een leefbare samenleving. Schitterend weer Drukkerij Gebr. De Waal PAGINA 7 VRIJDAG 25 JUNI 2004 THUISZORG VERPLEEGHUISZORG VERZORGINGSHUISZORG ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK UITLEEN VAN VERPLEEG- EN HULPMIDDELEN VOEDINGSVOORLICHTING EN DIEETADVISERING GEZONOHnO SERVICE •OUDER-EN KINDZORG THUISZORGWINKEL De thuiszorg van de Zorg en Welzijn Groep is die zorg die u in staat stelt om zo langen optimaal mogelijk in uw eigen omgeving te kunnen blijven wonen. Deze zorg is beschikbaar voor iedere burger op de Zuid-Hollandse Eilanden. De thuiszorg biedt u wijkverpleging en begeleiding aan. Ook voor advies instructie en voorlichting over bijvoorbeeld chronische aandoeningen kunt u een beroep op de wijkverpleging doen. Verzorging en verpleging levert de Zorg en Welzijn Groep 24 uur per dag. De zorg wordt geleverd door hoog opgeleide medewerkers bij u aan huis. De zorg die u aanvraagt, wordt direct door de thuiszorg in behandeling genomen om u snel van de juiste zorg te kunnen voorzien. Voor informatie over de wijze van aanvraag kuntu contact opnemen met De Zorglijn (0181) 62 62 26. Op 29 juni 2004 is de offidële opening van het regionaal steunpunt mantelzorg Rijnmond-Zuid in Spijkenisse. Het programma begint om 15.00 uur met een toespraak door de heer P.E. de Jong, wethouder sociale zaken en werkgelegenheid, zorg en volksgezondheid en interactieve beleidsvorming Spijkenisse. De gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, mevrouw LM. Huizer, geeft daarna het startsein voor de opening. Het steunpunt mantelzorgondersteuning richt zich op het verbeteren van het welzijn en de positie van de mantelzorgers. Zij kunnen bij het steunpunt terecht voor emotionele ondersteuning, informatie en advies. De Zorg en Welzijn Groep heeft het steunpunt mede opgericht. U bent op 29 junf van harte uitgenodigd in het pand 'De Zuidwester' aan de P.J. Bliekstraat 1-3, telefoon (0181) 62 62 26. Geeft een seintje wanneer u uw pillen in moet nemen. Eenvoudig instelbaar tot vier tijden per dag. Keuze uit spreekstem, heldere pieptoon of knipperend lampje. Inclusief dagcassette met vier medicijnvakjes, batterijen en handleiding. Prijs 34,95. Idem met weektableau en zeven dag- cassettes. Prijs 49,95. Leden van Gezondheid Service ontvangen 10 korting. Thuiszorgwinkel, P.J. Bhekstraat4a, 3201 PJ Spijkenisse, telefoon (0181) 67 97 00. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 16.00 uur. Op de site van de Zorg en Welzijn Groep vindt u veel informatie over de diensten, verpleeg- en verzorgings huizen en actuele berichten. Maar ook alle brochures van ZWG zijn op de site te bekijken. Voor downloaden heeft u acrobat reader nodig. - Algemeen Maatschappelijk Werk - Ouder- en Kindzorg -Thuiszorgwinkel - Gezondheid Service -Thuiszorg -'Voedingsvoorlichting en dieetadvisering Surft u dus naarwww.zwg.nl, ook voor overige informatie. Wilt u toch liever gedrukte brochures, neemt u dan contact op met de afdeling PR& Communicatie: (0181) 62 62 26 of per e-mail: prmedewerker@zwg.nl Geen puf-club, maar begeleiding door een docent die weet welke invloed een zwangerschap op uw lichaam heeft en uw vragen daaromtrent kan beantwoorden. Wat verandert er allemaal en hoe kunt u daar mee omgaan. U krijgt ademhalings- en ont spanningsoefeningen en tips om zo nodig de activiteiten in het dagelijks leven aan te passen. Natuurlijk komen ook vele facetten van de bevalling aan de orde. Een uur per week helemaal alleen voor uzelf en uw baby. Leer in rust uw baby te masseren: hij of zij vindt het heerlp, en u ook! U leert de lichaamstaal van uw baby beter kennen en begrijpt daardoor beter wat de kleine u probeert duidelijk te makenIn het tweede uur van de cursus komen theorie en het uitwisselen van ervaringen aan de orde. Sommige zorgverzekeraars ver goeden een deel van de cursuskosten. Zwangerschapsgymnastiek regelmatig MiddeUiarnis, Ouddorp, Oude-Tonge Zwangerschapsyoga regelmatig Dirksland T'ai Chi Tao regelmatig Middelharnis Gezond Bewegen wekelijks Middelharnis Reactiveringszwemmen wekelijks Dirksland, Stellendam Shantala Babymassage regelmatig Middelharnis, Ouddorp, Stad a/h Haringvliet Voor meer informatie en aanmelden belt u met Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Of per e-mail: gezondheidservice@zwg.nl Zaterdag hadden de dames en de heren truc kers echter wel een heel bijzondere vracht aan boord. Geen aanhangers of opleggers achter de truck, de lading zat die dag gewoon in de cabine en bestond uit een bijrijder van Hemesseroord want het was weer tijd voor de jaarlijkse truckrun! In alle vroegte waren de chauffeurs druk bezig met poetsen en versieren van de trucks. Rond 8 uur kwamen de eerste trucks aan op Hemesseroord. Hier wachtte de chauffeurs een bakje koffie en gaandeweg het tijdstip van kwart voor tien naderde zag je steeds meer bewoners een truck opzoeken. De Connexxion bussen vervoerden de bewo ners naar de trucks welke buiten het terrein stonden opgesteld. Alhoewel dit alweer de zeventiende editie was, waren er toch ook weer bewoners voor wie het wat onwennig was, zij gingen voor de eerste keer mee, maar door de enthousiaste verhalen van medebewoners zat de sfeer er ook bij hen al direct in en verbaasden ze zich over de lek kere stoelen welke in de trucks zaten. Als een vorst zaten ze erin. Om stipt kwart over tien gaf bewoner Geert met zijn meege brachte toeter het .startsein waarna de voer tuigen op weg gingen. Na de straten van Middelharnis en Som- melsdijk volgde Dirksland. Melissant werd gepasseerd en zo op naar Stellendam, Goe- dereede-Havenhoofd en Goedereede naar Ouddorp. Het terrein bij het bezoekerscen trum de Grevelingen op de Punt bij Ouddorp was het einddoel. Half één stond de eerste truck geparkeerd en een half uur later werd de laatste motor uitgezet. Hoewel de weerberichten anders aangaven, eigenlijk de gehele week al, was het schitte rend truckrun weer. Niet te warm maar wel zonnig! Op het grasveld werd er een pick nick gehouden, broodjes, krentenbollen, gesmeerd en belegd door leerlingen van de Technische School in Middelharnis, slaatjes en een toetje waren er voor de chauffeurs. Vele vrijwilligers waren bezig met het uitde len hiervan zodat er niemand honger hoefde te lijden. Dankbaar is de organisatie voor de bedrijven welke dit mogelijk maakten. Kwart voor twee werd het sein gegeven dat er weer ingestapt kon worden. De bewoners zochten 'hun" truck weer op en nestelden zich naast de chauffeur. Onder luid getoeter kwam het konvooi weer in beweging voor de terugreis naar Middelharnis. Voor het kon vooi weer bij het startpunt was aangeland werden de dorpen tot Dirksland in omge keerde volgorde aangedaan waarbij alle trucks nu ook dóór Melissant kwamen. Vele mensen in alle plaatsen hadden de stoelen naar de weg gesleept en zaten enthousiast te wachten op de trucks met hun bijrijders om ze hartverwarmend toe te zwaaien. Vanaf Dirksland ging het richting Nieuwe Tonge en voor alle mensen die deze dag truckrun radio hebben gevolgd konden hier lezen wat de betekenis van de tekst op het ^andoek is met de tekst ''truck(st)ers bedankt" is! De oprechte dankbaarheid wel ke uit deze woorden bleek geeft het truck- run-gevoel helder weer. Klokslag vier uur reed de eerste truck het ter rein van Hemesseroord op waar alle bewo- Op verschillende plaatsen werden de truckers uitbundig toegezwaaid. (Foto: Pershuro Flakkee). ners nog een zak met inhoud als aandenken kregen uitgereikt. Moe maar voldaan zoch ten alle bewoners hun eigen plekje weer op terwijl er voor de chauffeurs nog een frietje en een drankje was. De verkeersbegeleiders ruimden hun spullen op en brachten de auto's terug en ook voor hen was er toen de afsluitende bijeenkomst. Veel werk verzet Bijna 400 mensen met een handicap moch ten mee met 217 trucks waarvoor even zove le chauffeurs (MA') hun vrije zaterdag opofferden: zo'n zeventig mensen regelden het verkeer, zorgden ervoor dat de uitgifte punten voor de picknick opgebouwd en afgebroken werden, ruimden het terrein op en brachten de spullen weer weg. De politie die paraat was, om samen met de verkeers begeleiders, het verkeer in goede banen te leiden. Daarnaast waren er nog zo'n 200 begeleiders bij de bewoners die er voor zorg den dat de bewoners mee konden. Al met al heel veel mensen die zo een dag in de weer zijn, natuurlijk mogen we de medewerkers van truckrun radio niet vergeten die de gehe le dag door de bevolking van het eiland kond deed van het wel en wee van de truckrun. Dan zijn er nog de velen op de achtergrond waar we nooit iets van horen, maar die wel zorgen dat de rit gereden kan worden. De sponsoren van dit evenement waren: Uit Ouddorp: restaurant van Duinzicht, cafe res taurant Akershoek, schoenhandel vd Bok Mierop; Uit Stellendam: Restaurant het wapen van Stellendam; Uit Melissant: Brin- kers vries vers; Uit Dirksland: Cl000- vd Velde, Le Due- fine food; Uit Sommelsdijk: Familie v.d. Bos, Cl000, garage Knops; Uit Middelhamis: Voogd Voogd verzekerin gen. Plusmarkt Slingerland; Uit Oude Ton ge: Bakkerij vd Berge; Uit Moerdijk: Res taurant Relais Kanters; Uit Europoort: Lan- dis; Uit Oudenhoom: Farm Frites en alle deelnemende transportbedrijven. 'Een ketting is zo sterk als de zwakste scha kel zegt men, maar iedere schakel in de ket ting die truckrun heet is belangrijk, valt er één schakel uit dan loopt de ketting eraf en kan er geen tmckrun plaats vinden'. De organisatie is daarom dankbaar voor alle hulp!! Op zaterdag 19 juni werd door de Henge laarsvereniging 'Stellendam' de zevende competitiewedstrijd zoetwater 2004 gehouden. De betreffende competitie bestaat uit totaal 18 wedstrijden. De laatste wedstrijd is op zaterdag 2 oktober. De strijd om de eerste plaats voor het kam pioenschap 'zoetwater 2004' is dus nog in volle gang en uiteraard kan er dan ook nog van alles gebeuren. Na zeven wedstrijden zijn de huidige com petitie koplopers: (1) Jan Velthuis met 64.760 kg, (2) J. Meijer met 42.060 kg en (3) J. de Groot met 41.240 kg vis. In totaal werd tot nu toe in 7 wedstrijden 562.840 kg vis gevangen! Afgelopen zaterdag werd door de deelnemers - 20 dit keer - weder om enthousiast gevist in het havenkanaal Goedereede-Goedereede/Havenhoofd. Er werd gevist aan de kant van Goedereede- Havenhoofd. Nadat aanvankelijk regen achtig weer opgegeven was viel dat achter af eigenlijk wel mee. Gedurende de wed strijd die duurde van 08:00-13:00 uur vielen er zo nu en dan slechts wat niet noe menswaardige druppels regen en de zon liet zich regelmatig zien. Regenkleding en visparaplu, die toch zeker bij wedstrijdvis sers, tot de standaarduitrusting horen hoef den niet te worden opgezocht. Op de laat ste wedstrijd (15 mei) op de voornoemde locatie werd door 23 wedstrijdvissers 39.400 kg vis gevangen. Op zaterdag 19 juni werd door 20 wedstrijdvissers 44.200 kg vis gevangen. Een aantal wedstrijdvis sers koos deze wedstrijd voor de vaste hen gel en een ander deel koos voor uit de sportvisserij niet meer weg te denken fee der. De spreiding van de vangsten lag tus sen een maximum van 10.140 kg en een minimum van 0.060 kg. Een aantal wed strijdvissers, dat vooraan het visparcours zat konden afgelopen zaterdag ook nog eens volop genieten van de Hemesseroord Tmck Run welke omstreeks 12:00 uur met luid getoeter Goedereede Havenhoofd pas seerde. Wie meer wil weten over Henge laarsvereniging 'Stellendam' neemt snel Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 een kijkje op www.hvstellendam.nl Op deze site ook foto's van de wedstrijden. De uitslag van 19 juni Naam kg vis M. Nagtegaal 10.140 A. Carlebur5.940 J.Meijer4.000 P.v. Steenis3.240 J. Velthuis2.900 H. Vink sr2.760 J. Hageman2700 H.VinkJr1900 R. Fonk1860 R. Keijmel1740 D. Roest1100 R. Sandifort0.980 L. Edewaards0.880 J. Boshoven0.760 H.v.Heukelen0.740 D. d. Groot0.740 H.Maan0.680 RTanis0.580 R Troost0.500 C. ter Hoeve0.060 In de zomer is het genieten op Neeltje Jans. In de maand juli heeft u een aantal keren de gelegenheid om meer te weten te komen over dit natuurgebied, dat is aangelegd op een voormalig werkeiland voor de Ooster- scheldedam. Op vrijdag 2 juli en zaterdag 31 juli kunt u genieten van de bijzondere avondsfeer op Neeltje Jans. Om 22.00 uur start de excursie, die ongeveer twee uur duurt. Gidsen van Natuurmonumenten en het Zeeuwse Landschap leiden u door het landschap en wijzen u op de geluiden die in het donker veel duidelijker te horen zijn dan overdag. Veel vogels zijn ook 's nachts actief en laten zich horen in het donker. Op zaterdag 10 juli om 14.00 uur kunt u komen 'Wandelen rondom de vloedlijn'. Op deze middag kunt u niet alleen het landschap boven water ontdekken, maar ook wat zich onder water bevindt. Biologen van de Nederlandse Onderwatersportbond laten u door middel van aquaria kennismaken met bodemdieren, krabbetjes, vissen en wier uit de Oosterschelde. De excursies starten bij de vlaggen van het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Water land Neeltje Jans (betaald parkeren). Voor de excursies hoeft u zich niet van te voren aan te melden. De excursie is gratis voor begunstigers van het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten. Niet- leden begunstigers betalen 2,- en kinderen t/m 12 jaar 1,-. De excursies duren onge veer twee uur. Laarzen of stevige wandel schoenen zijn aanbevolen en een verrekijker komt altijd van pas. Middelhamis/Sommelsdijk Uitslagen Zomercompetitie 7e ronde d.d. 21 juni 2004 R. Jacobs - A. Doom0-3 J. van Hoorn - D. Wolfert3-0 J. Jordaan - J.A. Dekker 0-3 M. Klink - Jac. Wolfert1-1 Joh. Wolfert - M. Goedegebuur 1-1 J.A. Nipius - J. Lodder 0-3 Het beloofde een spannende laatste ronde te worden. Met drie spelers op twaalf punten kon het nog alle kanten op en nummer vier kon met twee punten achterstand ook nog in de prijzen vallen. Doom had op papier de makkelijkste tegenstander. Hij moest tegen Jacobs aantreden. Die is soms tot heel ver rassende prestaties in staat. De strijd ging tot in het eindspel gelijk op, maar toen wist Doom door een mooie combinatie de winst naar zich toe te halen. Dat bezorgde Doom de toemooizege. Van Hoom speelde tegen D. Wolfert. Hij wist in een ingew ikkeld raid- denspel een schijf voordeel te behalen. Niet temin bleef de spanning er tot het einde toe in. Maar de schijf minder werd Wolfert uit eindelijk fataal. Van Hoom eindigde daar door op de tweede plaats. Jordaan die gaan deweg het toemooi steeds beter is gaan spe len, had in Dekker een heel zware tegenstander. Het werd een uitennate span nende partij, maar in het eindspel wist Dek ker door iets beter positiespel de winst bin nen te halen, en hiermee de derde plaats te veroveren. Kl'nk, die twee punten achters tand op het leidende trio had, had alleen met een overwinning nog een kleine kans op één van de drie prijzen, maar Jac. Wolfert speel de voor wat hij waard was. Het werd een mooie partij met als resultaat remise. Joh. Wolfert en Goedegebuur namen beiden genoegen met remise. Nipius had de zware taak om de sterk spelende Lodder te ver slaan, maar hoe hij ook zijn best deed, het lukte niet. Lodder won. De eindstand na zeven wedstrijden ziet er in de kop is als volgt uit:. Gew. Rem. Verl. Punten LA. Doom 4 3 O 15 2. J. van Hoom 4 3 O 15 3. J.A. Dekker 4 3 O 15 4. M. Klink 2 5 O 11 5. J. Lodder 2 4 1 10 6. Jac. Wolfert 3 1 3 10 7. M. Goedegebuur 2 3 2 9 8. J. Jordaan 2 3 2 9 9. D. Wolfert 2 3 2 9 10. Joh. Wolfert 2 2 3 8 Doom had 76 weerstandpunten (het aantal punten dat zijn tegenstanders hadden behaald). Van Hoom 75 en Dekker 71. De drie prijs winnaars J.A. Dekker, A. Doom en J. van Hoom, u ziet ze op de foto van links naar rechts, worden van harte gefeliciteerd!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7