Brandweerwedstrijd in Goedereede PREDIKBEURTEN Alledaags Passiusalmar EiiAnDEn-niEuws Binnen vier maanden uit de gevarenzone met (3) Nieuwe en oude clubkampioenen bij tennisvereniging Ooitgensplaat Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes PAGINA 2 EIIAI1DEI1-I1IEUW5 VRUDAG 25 JUNI 2004 Terwijl zaterdag de gro..^ s.o<:i vrachtwagens van de Truckrun net buiten Goedereede voorbijging, was het midden in het stadje ool( een drulite van belang. Nabij de haven werd een gewestelijke wedstrijd Technische hulpverlening gespeeld van de brandweer. De uitslag was als volgt; Zondag 27 juni 2004 Kerkdiensten Ger. Gemeenten OUDE TONGE Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting Open dag kunstrondje Stichting Beeldend DIrksland GOEDEREEDE EN GOEDEREE- DE-HAVENHOOFD Opbrengst ANGO-collecte Een dronken automobilist was nogal erg enthousiast over het bruggetje over de haven gereden en bij het nemen van een bocht op zijn kant terecht gekomen. De onfortuinlijke automobilist lag eronder. Een tractor die vlak achier hem reed, kon de auto niet meer ontwijken en botste erop, waarbij hij in het passeren ook nog een fietser meenam. De fietser zat met haar arm bekneld tussen de fiets en had hierdoor een slagaderlijke bloe ding opgelopen. De automobilist lag nu onder de auto en de tractor. Allereerst moest de fietser worden bevrijd, om zodoende het bloedverlies nog wat te beperken. Vervol gens moest de tractor worden weg getakeld, waarop de automobilist vanonder de auto kon worden gehaald. Aan deze gewestelijke wedstrijden speelde van Goeree-Overflakkee alleen de ploeg van Middelhamis mee, die met een klein punten- De beknelde fietser lijdcns de ImavJAveerwed- strijden in Goedereede. verschil net buiten de prijzen, en daarbij deelname aan de landelijke wedstrijd, viel. 1.Vinkeveen:1106 2.Heinenoord: 1082 3.Groot-Ammers: 1058 4.Middelhamis: 1032 S.Nederweert: 1008 Ö.Alblasserdam:988 7.0irschot;986 8.De Lier; 976 OUDDORP - Herv. Gem. (ihv) Dorpskerk: 9.30 uur kand. G. R. Mauritz uit Rotter dam en 18.30 uur ds. L. de Wit uit Oude Tonge. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. L. de Wh uit Oude Tonge en 18.30 uur kand. G. R. Mauritz. Woensdag 30 juni, Dorpskerk: 19.30 uur ds. W. Piéters uit Springford, Canada Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. F. Ezinga en 18.30 uur ds. J. A. P. Vlasblom - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur de heer T. Stortenbeker en 18.30 uur de heer D. Kruit. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel en 18.30 uur Prof. Dr. A. de Reuver, Delft, bediening Heilige Doop - Herv. Gem. (ihv) Jongkoenstraat la 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur nog niet bekend - Herv. Gem. (ihv) 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt Ger. Kerk 10.00 uur de heer J. Bijlsma en 18.30 uur ds. L. C. v. d. Eijk. MELISSANT - Herv. Gem. (ihv) 10.00 en 18.00 uur kand. H. Lassche, Staphorst - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 ctir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tiollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelliamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adin') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonlscli opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. VlUerius. tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 uur ds. A. Schreuder - Ger. Kerk 9.30 uur mevr. ds. J. Fijn van Draat-Kolf - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur IccsdiGnst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. J. C. van Trigt, Woerden. Vrijdag 2 juli: 15.30 uur ds. G. van Meijeren, bevestiging van het huwelijk van Frank Franzen en Jaco- lien Terlouw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Sctireuder. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg, Goes en 18.00 uur ds. A. P. Voets, Middelharnis - Herv. Gem. (ihv) 'Prins Johan Frisoschool' 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting en dankzegging Heilig Avond maal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student J. M. D. de Heer. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. W. van Bennekom, bediening Hei lige Doop en 18.00 uur ds. H. van Gin- kel. Goes - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. D. Siebelink, Klaaswaal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. H. v. d. Berg -- Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. M. R. Hoffenkamp - CAMA Christenge meente, het Prieel, 10.00 uur A. Ver duin. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. P. Voets, voorbereiding Heilig Avondmaal en 16.30 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht - Herv. Gem. (ihv) 11.00 uur ds. C. Gielen en 18.30 uur ds. J. C. den Toom-Chr. Geref. Kerk9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P. Blok - Ger. Kerk 9.30 uur ds. L. J. Lingen en 17.00 uur ds. M. E. G. de Zeeuw - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur ds. D. T. Vreugdenhil en 18.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. B. Jongeneel, Alblasserdam en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje, bedie ning Heilige Doop. Woensdag 30 juni: 14.45 uur ds. A. Belder, huwelijksinze gening van bruidspaar Van Nieuwaal- Kransse - Herv. Gem. (ihv) 'Ons Dorpshuis' 9.00 uur ds. C. Gielen, Mid delhamis en 18.00 uur ds. J. Kot, Borsse- le - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. de Jongste, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Hei lig Avondmaal. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. E. de Kruijf, Benschop en 18.00 uur ds. D. Siebelink, Klaaswaal - Herv. Gem. (ihv) 'Ebbe en Vloed' 15.00 uur ds. Klopstra - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student J. M. D. de Heer - Evangelie Gemeente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur kand. J. Kooij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.00 uur ds. M. Jansen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. de Wilde en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden, Apeldoorn, bevesti ging ambtsdrager - Ger. Kerk 10.00 uur de heer Jansen en 18.00 uur ds. Th. de Kok. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur dr. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. J. R. Volk, Nieuw-Lekkerland - Herv. Gem. (ihv) 10.00 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 16.00 uur ds. C. Gie len, Middelharnis - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer P. de Jong en 18.00 uur ds. C. K. Koekoek. LANGSTRAAT - Herv. Gem. kand. A. van Krahngen, Ridderkerk. DIRKSLAND - Dinsdag 29 juni, 19.30 uur, ds. J. Veenendaal. NIEUWE TONGE - Dinsdag 29 juni, 19.30 uur, ds. B.J. van Boven. MELISSANT - Dinsdag 29 juni, 19.30 uur, ds. A.A. Brugge. OUDDORP - Dinsdag 29 juni, ds. J. J. van Eckeveld. HERKINGEN - Woensdag 30 juni, dSi M.J. van Gelder. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 30 juni, stud. G. van Manen. 'Bent u alledaags?' 'Nee, maar ik ken hem wel. Aardige vent, beetje typisch, maar wat wil Je, hij zit veel te typen. Hij schrijft, nou Ja watje schrijven noemt, over van alles en nog wat. Jan en alleman komen aan bod. Je kunt het zo gek niet opnoe men of hij meent er iets van te weten. Maar over iets alledaags als het weer of de nieuwe kleren van de buurvrouw heb ik hem nog nooit gehoord. 'Weet-ie vast niks van. Het is altijd maar vitten op internettende burgers, braderie- gangers, cuituurliefhebbers en andere hoge omes, tot leden van de gemeente raad toe. En heeft-ie daar nou verstand van? Ik dacht het niet, volgens mij heeft dat pennenllkkertje nergens verstand van, maar wel overal een mening over. En tegendraads natuurlijk, meer dan ver schrikkelijk. 'Het is merakels bar met dat ventje, zou mijn grootva zeggen. Zo'n blaag. En maar hoog van de toren blazen. En die hebben ze op Stad, behalve een kerktoren, hele maal niet. Ja, daar woont-ie, geloof het of niet. Nee, die overkanter moet nog een heieboel leren. Om te beginnen z'n mond houden, zeker waar oudere mensen bij zijn. Hij zal wel nooit bij Mei komen, als ik hem zie loopt hij naast z'n schoenen. 'Mensen, hou nou toch es even op met Jul lie gezeur, 't Is toch afwisseling die stuk jes in de krant? Ik ken wel om hem lachen en hij is ook serieus. 'Lachen? Laat me niet lachen mens. Is dat leuk? Is dat humor? Het is huilen met de pet. Nou, dat kan ik veel beten En serieus, ik merk d'r weinig van. Volgens mij is schrijvertje zo'n ordinaire lolmaker die bij z'n vrouw behoorlijk onder de plak zit. 'Ik zou zeggen: ga Je gang. Meteen begin nen met schrijven. Ik zal wel even bellen datje stukje eraan komt. 'Ho even, ho even. Dat gaat zomaar niet. 'Dat gaat zomaar wel. Aan de slag. 'Je haalt het niet in Je hoofd hoor. 'Wees maar niet bang, het zit er al in. Maak Je verder niet ongerust. Ik betaal de postzegel. De eerstvolgende weken keken buurvrouw en buurvrouw elkaar niet aan. Geloof me. Daar wordt Eilander niet vrolijk van. Is het dat waard beste bufen? Nee, toch. Begraaf de strijdbijl maar gauw en zeg tegen elkaar: 'möje nog een bakkie?' Met zichtbaar genoegen vertelt mijn nieuwe lijnvriendin over 'haar'afslankclub, die eigenlijk meer is dan een afslankclub alleen. De EGA is niet zomaar een club, maar een internationale club voor het aanleren van betere voedingsgewoonten. Oprichtster Annie Disseldorf woog zo'n 20 jaar geleden maar liefst 50 kilo teveel. Je kunt kiezen uit diverse mogelijkheden om af te vallen, maar het op een verantwoorde manier afslanken was voor haar de enige mogelijkheid. Afval len op basis van dagelijks gezond voedsel gebruiken volgens een vastgesteld en tevens variabel eetplan. Wie dat plan met gezond verstand volgt, leert niet alleen gezond eten, maar raakt ook overtollige of ongewenste pondjes kwijt, tot een bepaald streefgewicht is bereikt. Dit alles gebeurt onder deskundi ge leiding van een cursusleidster, die een speciale opleiding heeft gehad. Met vragen of problemen rond het afvallen kun je altijd bij haar terecht. Het is belangrijk dat je zo iemand hebt, want afvallen is een hele klus! De cursusleidster hamert erop dat je op een gezonde manier met de pot mee eet en je niet zoet houdt met hflafjes. De maaltijden die EGA adviseert, zijn zeer afwisselend en je lijdt beslist geen honger. Het spreekt vanzelf dat je je aan de afspraken uit de eetwijzer houdt. Doe je dat, dan val je gegarandeerd af! Als je maar wilt! EGA is niet gebaseerd op luchtkastelen met grote beloftes en pillen of drankjes waarvan je de herkomst nooit zult achterhalen. Alles draait om de dage lijkse maaltijdsamenstelling. Je mag eten wat je gewend bent. Groente, vlees, vis, brood, aardappelen, rijst, pastagerechten, fruit, vet, noem maar op. Maar dan wel vol gens het speciaal samengestelde eetplan, dat erop gericht is je een optimale verbranding te bezorgen. Meer eten is niet nodig (je kunt dat waarschijnlijk niet eens op) maar minder moet ook niet, je valt daardoor echt niet snel ler af. ledere maaltijd is zo uitgebalanceerd dat je al snel resultaat boekt. Het perfect samengestelde eetplan staat er garant voor dat je gezond eet en je prettig, ja prettiger, gaat voelen dan voorheen en bovendien gewicht verliest! Eenmaal op je streefge wicht, houdt de begeleiding van de cursus leidster niet op. Met de nodige zelfdiscipline blijf je op gewicht, dank zij je nieuwe eetge woontes. Er komen niet alleen vrouwen op de club, ook mannen doen mee met EGA. De Maag Lever Darm Stichting heeft in de collecteweek van 13 t/m 19 juni in Oude Tonge 1.244, 82 opgehaald. De campagne rond de collecteweek stond in het teken van darmkanker, de meest voorkomende vorm van kanker en de tweede doodsoorzaak door kanker in Nederland. De Maag Lever Darm Stichting wil hierin verandering brengen en heeft daarom haar campagnejaar 2004-2005 in het teken van deze ziekte gesteld. Mocht u de collectant gemist hebben, dan kunt u uw bijdrage storten op giro 2737, t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieu wegein. Net als vorig jaar gaat ook dit jaar tijdens de zomermaanden een kunstrondje van start in de gemeente Dirksland. Op diverse locaties in de gemeente kunnen bezoekers genieten van diverse vormen van beeldende kunst, gemaakt door lokale kunstenaars, die zich verenigd hebben in de Stichting Beeldend Dirksland. Vorig jaar hadden de kunstenaars open ate lier dagen bij hun thuis. Dit jaar is gekozen voor één open dag. Deze zal plaatsvinden in De Melishof, Binnenweg 61 te Melissant op zaterdag 26 juni van 13.00 tot 17.00 uur. Wethouder J. Sandee zal om 14.00 uur de officiële opening verrichten. De deelnemende kunstenaars zijn in de Melishof aanwezig met hun werk en er is volop gelegenheid om met de deelnemers van gedachten te wisselen en een kijkje 'in hun keuken' te nemen. Dit alles in een gezel lige en ongedwongen sfeer. Men hoopt dan ook op een grote opkomst. De deelnemende kunstenaars zijn: Clarine Bemelmans, Cees Dirkzwager, Ton Lohr, Niels Snoek, Foke Stribos, Wilma Langen- doen, Wim Weeda, Gertjan de Zoete en gas- texposanten Jopie van Prooijen en Jannet Ringelberg. Volgende week kunt u in deze krant meer lezen over de deelnemende locaties en de openingstijden. De betere woninginrichting sinds 1920 Zandpad 36, Middelharnis. Tel. (0187) 48 27 84 De opbrengst van de ANCO-collecte, die van 7 tot 12 juni in Goedereede en Haven hoofd is gehouden heeft het mooie bedrag van 646,40 opgebracht. De organisatie dankt, namens alle gehandicapte mensen, zowel gevers als collectanten. Een moeilijk woord is het, dat hierboven staat. Het is IJslands. U had het niet kunnen raden. Letterlijk vertaald, betekent het: Pas siepsalmen, ofwel: liederen over het lijden en sterven van Christus. Onder die titel is al sinds jaar en dag een bundel van vijftig gedichten voorhanden, geschreven door de zeventiende-eeuwse IJslandse dichter Hal- Ign'mur Pétursson. In 1666 kwamen ze voor het eerst uit. En sindsdien zijn ze meer dan tachtig keer herdrukt, de vertalingen zelfs niet meegerekend. Nog iets opmerkelijks rond deze gedichten: gedurende de zeven weken voor Pasen worden ze in IJsland voor de radiomicrofoon voorgedragen. Nog steeds Die gedichten moeten toch wel iets bijzon ders zijn... Ja, dat zijn ze ook. We zouden wel kunnen zeggen: samen vormen ze een hoogtepunt binnen het geheel van de IJs landse literatuur. Algemeen wordt Hallgn'- mur (zijn achternaam staat vooraan) als één van IJslands grootste dichters aangemerkt. Wie was hij? Hij is omstreeks 1614 in De nemarken geboren. Hij ontving zijn oplei ding in Kopenhagen en werd luthers predi kant op IJsland. In de kathedraal van Skal- holt ontving Hallgrimur zijn priester-wij ding, vervolgens werd hij aange steld in Hraun, een heel arme parochie. Later werd hij verbonden aan de gemeente van Saurbaer. Daar zijn, men zegt in de periode 1656 tot 1659, zijn Passiepsalmen ontstaan. Enkele jaren geleden verscheen in onze taal, in een fraai uitgevoerd boekwerkje, een bun deltje vertaalde liederen van Hallgrimur. Toen voor het eerst in ons taalgebied. Voor die vertaling en herdichting zorgden toen ds. W. van Heipen (overleden in 1996) en Johan Klein. Vorig jaar kwam de complete bundel met Vijftig Passiegedichten in vertaling uit. De vertaler is nu Adriaan Faber. De bundel is voorzien van een uitvoerige inleiding en verantwoording door de samensteller. Ik ontleen de volgende woorden aan het 'Woord vooraf van de dichter zelf. "De stichtelijke overdenking van het lijden en sterven van de Heere Jezus Christus is van werkelijk grote waarde. Wie zich steeds weer tot die overdenking zet en altijd de gedachtenis aan het lijden van Jezus Chris tus in zijn hart draagt, die bewaart de kost baarste schat.Hallgrimur draagt zijn liede ren op "aan alle ogen die naar Jezus opzien en alle harten die Jezus liefliehhen Ik zou graag willen benadrukken: dil bun deltje, dat ook qua uitvoering oogt als een liedbundel, gun ik veel lezers. Veel aan dachtige lezers. Wie de woorden op zich laat inwerken, zal er veel goeds in vinden. Hal lgrimur was een betrokken dichter. Hij weet zich in zijn weergave van het lijden van de Heere Jezus enerzijds streng gebonden aan de gegevens van de Heilige Schrift. Die geeft hij ook trouw weer. Maar anderzijds is er de gelovige en gevoelige reflectie van de ziel die zich biddend tot de lijdende Christus wendt. De laatste strofe van elk gedicht behelst dan ook een teer gebed. De dichter laat zich ook kennen als een mens die graag in beelden spreekt. Treffende beel den, waarbij de stijlfiguur van de paradox niet gemeden wordt. Het voorbeeld dat Adriaan Faber daarvan geeft in zijn inlei ding, geef ik hier door (Psalm 14): "Ik zaaide zonden om mij heen, en groter schande is er geen als straks de tijd van oogsten daagt. Hoe wordt mijn ziel door angst geplaagd. in groot contrast vervolgt hij dan: "O Christus, Heer', Uw ongeluk geneest mij, troost mij in mijn druk. Gij zaaide Uw onschuld in de aard. Ik heb de oogst, Uw heil vergaard. Een ander voorbeeld van de beeldende en sprekende taal, die tot in de vertaling door klinkt, zijn de laatste drie coupletten van Psalm 6, over de gevangenneming van de Heere Jezus. Ze luiden als volgt: "Ze honden, Heer', Uw leden. Nu schrijnt mij het berouw. 'k Zie hoe ze met U deden naar ik verdienen zou. Wil toch de banden slaken van 't kwade dat bekoort, mijn geest weer levend maken, die doof is voor Uw Woord. Gods Zoon werd vastgebonden; daardoor geraakte ik vrij. Met touwen strak omwonden; genade bracht het mij. Hij moest die koorden dragen; de banden van het graf en van de helse plagen. Ze vielen van mij af. Behoed, o Heer', mijn handen voor zonde en alle kwaad, en bind ze met uw banden, zodat hun werk niet schaadt. En wil mijn geest bevrijden, dat die zich tot Uw eer in Uw dienst mag verblijden. Geef dat, o lieve Heer'. U leest het: hier worden diepe, bijbels-refor- matorische tonen gehoord: de belijdenis van de verzoening met God door de voldoening van Christus. In één woord: het hart van het Evangelie op een dichterlijke, tegelijker tijd bevindelijke wijze verwoord. Als het nog niet duidelijk was; een hartelijke aanbeveling! Voor de prijs van deze fraaie bundel hoeft u het niet te laten. N.a.v.: Hallgrimur Pétursson, Passie psalmen. Vertaald en ingeleid door Adriaan Faber. Uitgeverij Frysk en Frij, Leeuwarden. ISBN 90-73-554-87- X. Gebonden. Met portret. 307 pag. Prijs €12,00. J.M.J. Kieviet Slepliuii Braber en Benjamin Mooyaurt. Zaterdag 19 juni zijn alle finales van de clubkampioenschappen bij tennisvereniging Ooitgensplaat weer gespeeld op het sport park van de club aan de Sportlaan te Ooit gensplaat. De weersomstandigheden waren dit jaar een stuk minder maar het was droog. Er waren vier finales, een damesfinale voor speelsterktes 8/9 en een algemene damesfi nale voor overige speelsterktes. Voor het eerst dit jaar was een speciale poule inge deeld voor heren 50-i- en dan de traditionele herenfinale. De damesfinale met speelsterk- te 8/9 ging tussen Tamara Moerenhout en Naomi Dullemond. Tamara is nog maar net een jaartje aan het tennissen en Naomi is eigenlijk met haar zestien jaar nog een jeugdspeelster maar tennist al enige jaren en daardoor was zij te sterk voor Tamara en werd Naomi een nieuwe kampioene. Bij de damesfinale moest titelverdedigster, Mirjam Maas, wegens vakantie verstek laten gaan waardoor de finalisten dit jaar, Juliette Lening en Ingrid Verharen, zouden strijden om de wisselbokaal. De geroutineerde Juliette hield de aanstormende jeugd van zich af en werd kampioene bij de dames. De poulewedstrijden bij de heren 50-i- waren heel wisselvallig waaruit uiteindelijk Bert Lening en Wim Sprayt de finale gingen spe len. Even leek het erop of Bert snel wegge- tikt zou worden nadat hij de eerste set met 6- 1 verloor van Wim. Bert kwam evenwel sterk terag en won de tweede en derde set met 6-4 en werd de eerste 50-i- kampioen van de vereniging. Bij de heren was het een revanchefinale want Stephan Braber en Ben jamin Mooyaart stonden net als vorig jaar tegenover elkaar. Was het vorig jaar bloedstollend spannend, dit jaar ging het er meer ontspannen aan toe. Beide heren hebben alle kansen gehad om de wedstrijd naar zich toe te trekken met oog strelend tennis. Ook dit jaar werd de finale door Stephan gewonnen. Hij is de nieuwe/oude clubkampioen van de tennis vereniging in Ooitgensplaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2