Bibliotheek op bezoek in peuterspeelzaal Migrantenvrouwen leren zwemmen Ü- Overzicht geslaagden aan de Technische School te Middelhamis EIIAI1I»1-t1IEUW5 21e rommelmarkt Nieuwe Tonge Koor- en samenzang bij Vuurtoren EIIAI1DEt1-l1IEUW5 Ophalen oud papier Sommelsdijk 'X^crn^^&tïkt: Werpen jullie de oplossingen weer in de bus? Lezers van weten het BETER. }r^üUo atUm^at; Hm iO ^Pint {\J(ïk(inütYt^Pi&) Hm ii Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) legt haar raadsel als volgt uit: Er wordt steeds een vraag gesteld. Het antwoord is ja of nee. Achter ja staat een code (bv. 2 naar links en 1 naar beneden). Start bij het woordje begin in de kolom. Zoek deze code op en als je het goed gedaan hebt komt er een zin uit. Deze zin moet worden opgestuurd. Hier de vragen: u Bijnagtes (Scherpenisse) Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) "^ün: Nathalie Bijnagte (Scherpenisse) kan blij zijn, er is weer wat te koop. Cheque overhandigd door 8 maartteam G-O PAGINA 13 VRIJDAG 25 JUNI 2004 Morgen, zaterdag 26 juni, vindt van 9.30-15.00 uur de traditionele rom- melmarl(t plaats in en rondom Herv. centrum 'Elim' aan de Zuiddijk 19 te Nieuvi^e Tonge. Veel mensen weten de weg te vinden naar deze gezellige rommelmarkt/crea-verkoping, die dit jaar al weer voor de 21e keer wordt georganiseerd. Zoals dat hoort op een rommelmarkt zijn ook nu weer veel 2e hands boeken, heel veel meubelen - van bankstellen tot bijzet tafeltjes, elektrische apparaten, speelgoed, glaswerk en antiek (met onder andere twee prachtige vazen), een originele trapnaaima- chine in een kast en nog veel meer mooie dingen. Er zullen meer dan 20 kramen aanwezig zijn, waarvan een aantal gevuld met veel creatieve dingen, handwerkartikelen en ori ginele kaarten. Ook voor de kinderen is er de hele dag wat te doen. Je kunt trampoline springen, cake jes versieren, een partijtje darten, verfspat ten, er is een prijzenparasol met mooie prij zen (altijd prijs!). Nieuw dit jaar is de reu zen sjoelplank, leuk om eens te proberen hoe ver je komt. Voor de wat oudere jeugd (en volwassenen) staat de schiettent weer klaar. Voor de lekkere trek kan men ook terecht op deze rommelmarkt, want er worden ter plekke Oud Hollandse wafels, pannenkoe ken en Flakkeese kruudplaetjes gebakken. Er zijn snacks, patat, ijs, koffie en limonade en niet te vergeten verse Hollandse Nieuwe. U kunt een mooie dames- of herenfiets win nen, beschikbaar gesteld door rijwielhandel Van Eek uit Middelhamis, u kunt de inhoud van een boodschappenkar winnen, een kin derfiets, kleuterdriewieler, enz. De prijsuit reiking vindt rond 15.00 uur plaats. Dit alles en nog veel mter leuks is te vinden op de 21e rommelmarkt, in en rond 'Elim'. Dus heeft u zin in een gezellig dagje uit waarbij ook de kinderen zich niet zullen vervelen? Kom dan morgen naar Nieuwe- Tonge! De opbrengst is voor het onderhoud van het kerkgebouw aan de Kerkring. Morgen, zaterdag 26 juni is er weer zingen bij de Ouddorpse vuurtoren met het Christe lijk Gemengd Koor Deo Cantemus. Geluk kig is er geen overlast meer van de rupsen in de duinen zodat u met een gerust hart naar de vuurtoren kunt komen om dit unieke evene ment mee te maken. Het programma begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Er is een beperkt aantal stoelen aanwezig voor minder valide men sen. Bij regenachtig weer wordt deze koor- en samenzangavond verplaatst naar de sport hal Dorpstienden. Deze avond wordt geor ganiseerd door leden van de Gereformeerde Kerk in Ouddorp. Zie ook onze websitew w w .flakkeenet/~grefkerk. Sommelsdijk opgelet! Zaterdag 3 juli a.s. is het alweer de eerste zaterdag van de nieuwe maand. De mannen van Man nenkoor 'Ons Koor' halen gewoontege trouw dan bij u (in heel Sommelsdijk, m.u.v. de Westplaat) het oud papier op. Haal uw schuur of berging goed leeg, want dit is uw laatste kans voor de vakantie. De eerstvolgende keer dat weer papier wordt opgehaald, is begin septem ber 2004. Wilt u - om wegwaaien te voor komen - uw oud papier, eventueel in een gesloten doos, goed verpakt aan de weg zetten? En op een goed zichtbare plaats? Plastic, piepschuim, e.d., uil verpakkings materialen verwijderen en in de algemene (groenkleurige) vuilniscontainer depone ren. De mannen van 'Ons Koor" komen tussen 9 en 12 uur 's morgens langs de deur. Tussentijds kunt u het papier te allen tijde kwijt bij de containers van het man nenkoor aan de Molenweg in Middelhar- nis. Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EUanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelbamis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bonvan 10,-. Hier voorlopig de laatste aflevering. Iedereen gaat vakantie houden, dus dan komt er toch niet zoveel van. We wensen allen plezierige weken. Zo half september hopen we weer te vervolgen. Jakob Meyer (Ouderkerk a/d Ussel) is een wakkere kerel. Dat blijk weer tiit zijn inzending. Alles onder het motto: slapen! 1Waar sliep Jacob tijdens zijn vlucht voor Ezau? (Gen. 28) 2. Wie sliepen er niet in de gevangenis, maar zongen een lied (Hand. 16)? 3. Wie liet Simson op haar knieën slapen? (Rich. 16) 4. Over wie zegt de Heere Jezus, dat ze niet gestorven is, maar dat ze slaapt (Lukas 8)? 5. Wanneer sliep de Heere Jezus (Matth. 8:23-27)? 6. Wie sliepen tijdens het lijden van de Heere Jezus in de h of van Gethsémané? 7. Wie lieten de krijgsknechten deze dingen zeggen: "Zijn discipelen zijn des 's nachts gekomen en hebben Hem gestolen als wij sliepen"(Matth. 28)? 8. Van wie zei de Heere Jezus dat hij sliep (Joh. 11)? 9. Wie sliepen toen de bruidegom niet kwam (Matth. 25)? 10. Wie sliepen 's nachts niet, maar bereidden zich voor op de uittocht? 1Oom Piet is de puzzelleider. 2. Het laatste bijbelboek heet Exodus. 3. Judas verraadde de Heere Jezus. 4. Doorlopers mag je ook inleveren. 5. De eerste mens op aarde heette Eva. 6. Bij 500 punten ontvang je een bon. 7. Er staat elke week 1 puzzel in de krant. 8. Tante Nel is de vrouw van de spelleider. 9. Als één antwoord verkeerd is, tellen de andere antwoorden nog wel. 10. Je moet mee doen als je de krant krijgt waar het puzzelhoekje instaat. 11Het staat in de krant: 'Ons Eiland' 12. De puzzelleider heeft kinderen. 13. De puzzelleider is naar Wegwijs geweest. 14. 40 dagen na Pasen is het Pinksteren. 15. Na Goede Vrijdag is het Stille Zaterdag. 16. Doet er iemand van buiten Goeree- Overflakkee mee? 17. De Heere Jezus had 13 discipelen. 18. Er zijn 3 Bijbelboeken die beginnen met een A. 19. Job heeft de kortste naam als Bijbelboek. 20. Was er op Goede Vrijdag een krant? 21. Uit sommige kinderen doen meer dan 2 kinderen mee. 22. Het kantoor van het Eilanden-Nieuws staat in Middelhamis. 23. Abraham was de zoon van Izak. 24. Het Niéuwe-Testament heeft meer Bijbelboeken dan het Oude-Testament. Ja= 2 omhoog, nee= 2 naar rechts. Ja= 2 naar Unks, nee=2 omhoog. Ja= 2 naar rechts, nee=5 naar links. Ja=3 omhoog, nee=l naar links. Ja=2 naar Unks, nee=4 naar links. Ja=2 naar beneden, nee=l naar rechts. Ja=3 naar rechts, nee=3 naar links. Ja=2 oinhoog, nee=2 naar links. Ja= 1 naar boven, 1 naar rechts. Nee= 1 naar beneden, 1 naar links. Ja= 4 naar beneden, nee= 2 naar beneden. Ja= 2 naar boven, 2 naar rechts Nee= 2 naar beneden, 2 naar links. Ja= 4 naar rechts, 4 omhoog. Nee= 2 naar rechts, 1 omhoog. Ja= 5 naar links, nee= 2 naar beneden. Ja= 2 naar beneden, 2 naar rechts. Nee= 2 naar beneden, 3 naar rechts. Ja= 3 naar rechts, 2 omhoog. ''Nee=2 naar rechts, 2 omhoog. Ja= 5 naar beneden, 2 naar links. Nee=4 naar beneden, 1 naar links. Ja= 2 naar rechts, 1 naar beneden. Nee= 3 naar links, 3 omhoog. Ja= 3 naar beneden, nee= 3 naar rechts. Ja= 1 naar beneden, 3 naar rechts. Nee= 1 oinhoog, 3 naar links. Ja= 2 omhoog, 1 naar links. Nee= 2 omlaag, 1 naar links. Ja= 4 omlaag, 4 naar links. Nee= 2 omlaag, 2 naar links. Ja= 2 naar rechts, 1 naar beneden. Nee= 1 naar links, 2 omhoog. Ja= 2 naar beneden, 3 naar rechts. Nee= 3 naar beneden, 2 naar rechts. Ja= 4 naar rechts, 6 naar beneden. Nee= 6 naar rechts, 4 omhoog. L A K T B N Z 0 N T U 1 R S J Z A 1 D C E Q E P H IJ W B 1 E D O Z E A U K S T E A E N L H 0 F N H K Z M K G D S R J F C T L 0 Begin hieri F V M P N P B U H 1 A G B L Tijdens de vakantie hebben jullie veel gezwommen. Nu ben je weer in de pen geklommen. Na het bowlen en eten van patat uit de hand. Keerde je terug naar het Thoolse land. Daar gekomen waren de kranten helaas verdwenen, gelukkig zijn er toch nog enkele oplossingen van jullie verschenen. Liesbeth heeft haar typdiploma gehaald. Met zakken had je uiteraard hevig gebaald. Ze kreeg je voor de briefindeling een zeven. Voor rekening typen mochten ze je een 10 geven. Rapporttering leverde een acht op. De peuters zijn druk aan het werk in de bibliotheek. Afgelopen 2 weken zijn de beide peuterspeelzalen in de gemeente Goedereede (de Gomet in Ouddorp en Klein Duumpie in Stellendam) bezocht door de bibliotheek. Een bezoek met als bedoeling het (voor)-lezen onder de allerkleinsten te stimuleren. Aan de hand van het thema 'zomer' gingen de peuters aan de slag. Er werd o.a. geluisterd naar een verhaal over het strand en de zee, een boekenlegger gemaakt en een spelletje memory gespeeld. Ook gingen de kin deren zelf aan de slag met boekjes. Aan het eind van de morgen werden ze nog getrakteerd op een lekkere koek. (Met dank aan AH-Ouddorp en drukkerij van Koppen Kuiper voor het belangeloos leveren van de koeken en het lamineren van de boekenleggers). Afdeling Bouwtecliniek: Achthuizen: Zeeg Robbemond - Sander Verweij; Bruinisse: Tom v.d. Graaf; Den Bommel: Johnny Arensman - Johan Knoop; Herkingen: Niels Struijk; Melissant: Mau rice Nieuwlaat - Ard Struik; Middelhamis: Jeroen Kars - Rik v.d. Boogert; Nieuwe Tonge: Anthonie Goor - Joeri Klem; Oud dorp: Wim Meijer - Johan Meijer - Rene Pikaart - Erik Sieliakus - Wilko Tanis - Danny v.d. Klooster; Oude Tonge: Mark de Bonte - Hans de Bonte; Sommelsdijk: Robert Schellevis - Sander Luijendijk - Johnny van E; St. Philipsland: Rob den Engelsman - Koen van Dijke; Stad a/h Haringvliet: Rick Moerkerken - Ben Vis ser; Stellendam: Bram Breederveld - Michel v.d. Klooster. Afdeling Consumptief Breed: Achthuizen: Pascal de Waal; Bruinisse: Jeroen v.d. Berg; Den Bommel: Renee Kor- pel; Herkingen: Bianca v.d. Sluijs; Middel- harnis: Richard v.d. Nieuwendijk - Pieter van Nimwegen; Mijnsherenland: Jos van Hengel; Nieuwe Tonge: Mark Hendrikse - Nathalie Hoogstraate; Ouddorp: Youri de Goede - Stephan Ihrman - Edwin v.d. Bok; Oude Tonge: Andre Bechtum - Erik PoUe- mans; Sommelsdijk: Danny Groenendijk; Stellendam: Rene Melissant - Pim Tanis. Afdeling Elektrotechniek Bruinisse: Barry Ooms - Mathijs Sinte maartensdijk; Den Bommel: Ruud Maliep aard - Dudley Wilmans; Dirksland: Pepijn Quist; Herkingen: Edwin van Mourik; Oude Tonge: Johan Scherpenisse - Dave van Dijk; Sommelsdijk: Gerrit Heij; St. Philipsland: Tom Buijs - Adriaan Fi-lius; Stellendam: Patrick Zoon. Afdeling Metaaltechniek: Bruinisse: Marijn Klink; Dirksland: Jan Willem Weltevrede; Goedereede: Jan Tanis - Marijn v.d. Bok; Herkingen: Erik Kik; Melissant: Peter de Wit; Ooltgensplaat: Leon Dorsman - Lennard van Horssen; Ouddorp: Niels Grinwis - Jan Thomas Hoek - Thony Meijer - Job Tanis - Erik Tanis - Leander van Dam - Luuk van Wijk - Siemon Verduijn - Huibert Vlietland - Bart Jan Voogd; Oude Tonge: Arjan de Waal; St. Philipsland: Marco Reijngoudt - Stephan v.d. Velde - Maurice v.d. Velde; Stellendam: Niels Krijger - Cees van Hoven - Arno Witte, Afdeling Voertuigentechniek: Achthuizen: Maico Okker; Goedereede: Sjaak Erkelens; Hellevoetsluis: Bas Boo se; Herkingen: Robert van Wezel; Nieu we Tonge: Dennis Verwers; Oosterland: Gert Jan Hanzen; Ouddorp: Ewald Grin wis - Michael Spuij - Maurice v.d. Bok; Oude Tonge: Daniel de Bruine - Paul de Bruine; Poortvliet: Kevin Brouwer de Koning; Sommelsdijk: Niels Albrechts - Jochem Stander; St. Philipsland: Marcel Nuijens. V.l.n.r. Hantze, Asam, Annel, Geesje en Simin. SOMMELSDIJK - Zaterdag 19 juni zwommen vijf dames en meisjes af voor hun A-diploma en 4 voor B in het zwembad van recreatiecentrum De Staven Na afloop kregen zij hun diploma en een bos bloemen uitge reikt. De organiserende stichting: Integratie Buitenlandse Vrouwen ont ving een cheque van 150 euro uit de handen van Annet Tliinenburg, voor zitter van het 8 maartteam. De Stichting Intergratie Buitenlandse Vrouwen kan de zaterdagochtendzwemles organiseren dankzij enkele sponsoren. Er zitten nog meer vrouwen op zwemles en volgend jaar wordt weer gestart met een groep. De Stichting is op zoek naar bedrij ven of particulieren die dit initiatief finan cieel willen ondersteunen, (rabobank nr. 342084402) Annet Tuinenburg, voorzitter van het 8 maart team, overhandigde een cheque van 150 euro. De buitenlandse vrouwen hebben tijdens de viering van de Internationale Vrouwendag, op 6 maart in Het Diekhuus, lekkere hapjes en drankjes uit hun eigen cultuur verkocht. Na aftrek van de kosten bleef er een mooi bedrag van rond de 150 euro over. Dit bedrag werd in de vorm van een cheque overhandigd. Het 8 maartteam wil nu al laten weten dat de vol gende interculturele vrouwendag in 2005 op zaterdagavond 5 maart in 't Prieel van Recre atiecentrum De Staver wordt gehouden. In de grote zaal zullen kraampjes staan en zijn er optredens en muziek en mogelijkheden om te dansen. In de tussenzaal zijn de hele avond workshops en presentaties. Meer informatie tel: 485254 of 652330.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13