Bewoners en Personeel Sjaloom Zorg genieten van Boottocht met Ijsselstroom Nieuwe subsidieaanvragen bij zuiveringsschap welkom Woningbouwproject Noord-Achterweg in Ooitgensplaat gaat van start Rommelmarkt te Nieuwe Tonge EIIAtlDCn-niEUWS EIIAIiDEn-niEUWS Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijnmond- Zuid in Spijkenisse Jaar- en rommelmarkt Geref. Gemeente Dirksland Eerder hebben wij aandacht besteed aan het feit dat de Stichting Sjaloom Zorg 40-jaar bestaat. Deze Stichting draagt al 40 jaar de zorg voor het onderdak verlenen aan mensen met een lichamelijk en/of geestelijke han dicap in voornamelijk gezinsvervan gende tehuizen op Goeree-Overflak- kee. Naast de huisvesting worden de bewoners ook verzorgd en begeleid. Voorzitter staat stil bij veertig jaar Sjaloomzorg Uitgangspunt de Bijbel Pas na één jaar bezet Cultuurverandering Op zaterdag 26 juni a.s. vindt van 9.30-15.00 uur de traditionele rom melmarkt plaats in en rondom Her vormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. Veel mensen weten de weg te vinden naar deze gezellige rommelmarkt/crea-verkoping, die nu al weer voor de 21e keer wordt geor ganiseerd. Welke diensten biedt het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijnmond- Zuid aan? Waar is het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijnmond-Zuid gevestigd? Wat zijn de openingstijden van het steunpunt? Zuiveringsschap Hollandse Eilan den en Waarden krijgt veel positieve reacties op de nieuwe publieksactie 'Werk mee aan gezond water'. Tot veel subsidieaanvragen is het echter nog niet gekomen. Terwijl het beschikbare budget met 25.000 euro meer dan de moeite waard is. Parti culieren, verenigingen, scholen en vrijwilligersorganisaties kunnen nog tot het einde van dit jaar voor stellen indienen. Schoonmaakactie Padden en kikkers Dat de gemeente Oostflakkee hard aan de weg timmert om te komen tot nieuwe ontwikkelingen binnen haar gemeente blijkt opnieuw. Ditmaal heeft de gemeente haar partner gevonden in Aannemingsbedrijf Van der Welle Van Drongelen uit Ooit gensplaat. Op 15 juni jongstleden werd met deze partner een samenwer kings- en exploitatieovereenkomst gesloten met als doel te komen tot een nieuwe inbreidingslocatie voor woningbouw aan de Noord-Achter weg in Ooitgensplaat. De realisatie van 20 koopwoningen op een braak liggend perceel aan de Noord-Achter weg in Ooitgensplaat en de bouw van 5 appartementen op de plaats van de voormalige brandweerkazerne aldaar is op projectmatige basis voorbereid. Inmiddels al 7 jaar geleden is Aannertiings- bedrijf Van der Welle Van Drongelen in samenwerking met Architectenbureau Bom bna gestart met de voorbereidingen om te komen lot een plan voor herinrichting van het perceel grond aan de Noord-Achterweg in Ooitgensplaat. Op verzoek van de gemeente werd tevens gekeken naar de mogelijkheden voor hergebruik van de, inmiddels voormalige, brandweerkazerne. Veel tijd werd geïnvesteerd in het voorberei PAGINA 2 DINSDAG 22 JUNI 2004 ^'^.^'hJ^f^i'- mi.. t Een 40-jarig jubileum mag dan ook wel wor den gevierd. Een speciale jubileumcommis sie, samengesteld uit personeel en de Stich ting Vrienden Sjaloom Zorg, heeft dan ook de schouders eronder gezet en een uitgebreid programma samengesteld met verschillende feestelijke activiteiten. Vanaf het begin was het voor de commissie al duidelijk dat in alle activiteiten de bewoners centraal staan kort om: Mét en Vóór de bewoners. Eén van de activiteiten betrof het organise ren van een boottocht voor de bewoners en het personeel van de Stichting Sjaloom Zorg. Op zaterdag 12 juni was het dan ook zover, het zou gaan gebeuren de rondvaart langs de havens van Rotterdam. De bewo ners werden per touringcar van de firma Mijnders, aangevuld met enkele busjes voor rolstoelvervoer van de firma De Vheger ver voerd naar de Westerkade in Rotterdam. Daar lag de prachtige rondvaartboot De IJs- selstroom gereed. Deze boot voldeed aan alle gestelde eisen zodat alle bewoners com fortabel konden genieten van het gebeuren. De vaartocht bracht de bewoners onder de van Brienenoordbrug, langs Kinderdijk, Zwijndrecht over de Heinenoordtunnel rich ting Spijkenisse en via de Nieuwe Waterweg weer terug naar de Euromast. Het was rede lijk weer. Geen regen maar helaas ook geen zon. Nu mocht dit de pret niet drukken, want niemand vond dit een gemis. De Ussel- stroom bood alle aanwezigen een zitplaats in dezelfde overdekte salon, zodat iedereen in chr, stxeettblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tiollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Versctiijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlydensherichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.VllIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar €18,50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 IIP' Bewoners en bestuurders van Sjaloom Zorg tijdens het dagje uit. Het vervoer werd gesponsord door de firma's Mijnders en De Vlieger. dezelfde ruimte kon genieten van een onbe lemmerd naar alle kanten vrij uitzicht. Ieder een vond dit enorm fijn, want zo werd onno dig heen en weer geloop voorkomen en kon iedereen genieten van het langsglijdende en afwisselende landschap Ook de inwendige mens werd niet vergeten en iedereen heeft dan ook ruimschoots geno ten van de geserveerde maaltijd met soep vooraf en ijs toe. Aan de stralende gezichten kon je zien dat zo'n uitstapje voor de bewo ners van de gezinsvervangende tehuizen een feest was. De jubileumcommissie kan dan ook terugkijken op een zeer geslaagde tocht. Deze activiteit is mogelijk gemaakt door het organiseren van een verloting en een spon soractie. Door middenstand en bedrijfsleven op Goeree-Overflakkee zijn zowel prijzen als financiële middelen ter beschikking gesteld die deze tocht voor de gehandicapten van Sjaloom Zorg mogelijk hebben gemaakt. De jubileumcommissie wil dan ook iedereen die op welke manier dan ook een bijdrage heeft geleverd heel hartelijk bedanken. In het kader van de jubileumactiviteiten staat er dit jaar nog een symposium op het pro gramma en volgend jaar februari worden de jubileumactiviteiten besloten met een con cert door de bekende Jostiband. De voorzitter van de Raad van Toezicht van Stichting Sjaloom Zorg, de heer De Kreij gaf tijdens het uitstapje een overzicht van de tot standkoming en het functioneren van de Stichting Sjaloom Zorg in de periode 1964 tot 2004. Veertig jaar Sjaloom Zorg, zoals de stichting sinds vorig jaar officieel heet. De Kreij wees op het protestants christelijke uitgangspunt van de Stichting. "In onze statuten is omschreven dat wij zorg willen leveren met als uitgangspunt de Bijbel, daarop mogen wij aangesproken worden. Identiteit als speerpunt van kwaliteit is gemakkelijker gezegd dan gedaan, wat dat moet in de prak tijk worden gebracht. Vooral door de zorg- kundigen, die met de dagelijkse zorg voor de bewoners zijn belast". In onze samenwer king met Philadelphia hebben we twee zaken buiten de samenwerking gehouden, dat is de identiteit van de stichting, de bewa king ervan en het personeelsbeleid. Dit zijn twee zaken die nauw met elkaar in verband staan. De oprichting van de stichting vond plaats vanuit de oude BLO-school, nu de school voor speciaal onderwijs geheten. Het doel werd omschreven om onderdak en verzor ging te bieden aan oud-leerüngen van de school, als dit in het ouderhjk huis niet meer mogelijk was. Het bestuur van de school werd ook het bestuur van de nieuw opgerichte stichting met als naam: Protestant Christelijke stich ting voor geestelijke en sociale zorg aan hulpbehoevenden op Goeree-Overflakkee. Een naam waaronder een ruime ontplooiing van activiteiten mogelijk was. Het was een bewonderenswaardig initiatief. De tijd ver vooruit, want op enkele plaatsen in ons land waren wel wat voorzieningen voor verstandelijk gehandicapten, maar die kwamen veelal voort uit particulier initiatief. Toen de financiering dan ook aan de orde kwam van het aangekochte tehuis aan de Langeweg, moest men gebruik maken van garanties van diaconieën van de bij de stich ting betrokken kerken, want bij het ministe rie was geen beleid op dit punt. Als penningmeester zat ik eenmaal per jaar met een ambtenaar van het betrokken minis terie aan tafel om te onderhandelen over de begroting van de kosten voor het komende jaar. Het was vaak een kwesties van wat je noemt 'handje-klap'. Het eerste jaar bedroeg de verpleegprijs f 25,- per dag. En voor de vijfentwintig gulden bood de stichting alge hele verzorging en een plaats op een kamer, meestal samen met vijf andere bewoners. Alles was in die 'algehele verzorging' begrepen: je werd gedouched, maar ook je schoenen werden vastgemaakt. Er werd immers voor je betaald en je was 'zielig'. Voorwaarde voor opname was datje dagbe steding moest hebben en dat was i n bijna alle gevallen werken op de sociale werk plaats, 's Avonds werd je broodtrommeltje klaargemaakt voor de volgende dag en bij het uit bed komen waste je je in een waslo- kaal, waarin een grote ronde wasbak stond met een aantal kranen. Als je thuiskwam waste je je daar weer. Ie kreeg een warme maaltijd en daarna ging je naar de grote huiskamer, waar je met 24 medebewoners plaatsnam. Hier was natuur lijk ook de leiding bij betrokken. Ie kon daar niet veel anders dan wat met elkaar praten en elkaar aanstaren. Televisie was toen nog niet toegestaan en je kunt je voorstellen, dat de avonden lang waren en dat er veel irritatie was." De Kreij herinnert zich nog dat het eerste huis Sjaloom pas na een jaar pas geheel bezet was. "Het was een nieuw fenomeen en dat moest eerst een plaats krijgen". Na dat eerste jaar kwamen de aanmeldingen in een stroomversnelling en er kwam zelfs vraag van buiten Flakkee. Op een gegeven moment telde Sjaloom zelfs dertig bewoners in plaats van de vierentwintig beschikbare plekken. Deze overbevolking kwam het leef- en woonklimaat niet ten goede. De ontwikkelingen gingen razendsnel: in 1971 werd Salem in Dirksland als tweede woonvoorziening geopend en in december 1976 werd de derde woonvoorziening in gebruik genomen: Refugium. Er vonden regelmatig verbouwingen plaats om te kunnen voldoen aan de steeds veran derende eisen. Zo werd Salem de eerste woonvoorziening waar éénpersoonskamers konden worden gerealiseerd. Voor de bewo ners van Sjaloom kon dat pas in 1988. In die veertig jaar is ook de invulling van de leiding regelmatig veranderd. Er werd begonnen met mevrouw Bax. In 1976, tij dens de bouw van Refugium, ontstond er een reeds lang sluimerend conflict, waardoor er een einde aan de arbeidsverhouding moest worden gemaakt. Er werd toen voor elke woonvoorziening een 'hoofd tehuis' benoemd. Na het vertrek van de heer Van der Kolk werd er teruggegaan naar twee hoofden en na het vertrek van Van Beek werd de leiding van de stichting opgedragen aan de heer Bezuijen, samen met twee zorgkundigen. Vanaf 1 juli 2002 is de leiding in handen van de heer Brinkman, die als directeur de alge hele leiding van de stichting heeft. Als stichting heeft Sjaloom Zorg een behoorlijke groei doorgemaakt. Dit is ook te danken aan de invoering van het Persoons Gebonden Budget, waarin de chënt zelf kan aangeven bij welke instantie hij of zij de ver zorging wenst af te nemen. "Sjaloom Zorg is daardoor veranderd van een aanbodgestuur de organisatie naar een vraaggestuurde orga nisatie. De cliënt is centraal komen te staan en zijn zorgvraag is bepalend geworden", aldus De Kreij. Verder constateert de voorzitter dat de cliën ten meer kunnen dan er eerste gedacht werd. Men kwam hier achter door de sterkste kan ten van de patiënten meer te benadrukken, met als uiteindelijk resultaat dat zij zo nor maal mogelijk kunnen leven, met ondersteu ning waar nodig. De veranderingen in de zorg brengen ook voor Sjaloom Zorg een cultuurverandering met zich mee, waardoor er meermalen moest worden omgeschakeld en dit vraagt aanpas singsvermogen van de organisatie. Verder wijst De Kreij erop dat in de tijd van verte- gaande bezuinigingen in de gezondheids zorg de bewaking van de financiën een belangrijk aspect is. "De uitkleding van de AWBZ en het overhevelen van taken naar de gemeenten geven ons grote zorgen. De staatssecretaiis mevrouw Ross geeft ook aan dat de mantelzorg weer meer en meer aan de orde zal komen. Er moet efficiënter gewerkt worden en geen verhogingen van salarissen. Kortom er zijn zorgen!" Door samenwerking met anderen probeert Sjaloom Zorg tot een efficiënte inzet van medewerkers te komen. Als voorbeeld wordt genoemd de samenwerking met Gel dershof in het project Elkersweide. Verder noemde De Kreij de uitstekende samenwerking met de woningbouwvereni gingen in Middelharnis en Dirksland. "Ai onze woningvoorzieningen hebben we aan genoemde woningbouwverenigingen ver- Zoals dat hoort op een rommelmarkt zijn er ook nu weer veel tweedehands boeken, heel veel meubelen - van bankstellen tot bijzetta feltjes, elektrische apparaten, speelgoed, glaswerk en antiek, een originele trapnaai- machine in een kast en nog veel meer mooie dingen. Er zullen meer dan 20 kramen aan wezig zijn, waarvan een aantal gevuld is met veel creatieve dingen die van te voren in een workshop gemaakt zijn door gemeentele den, van stukjes met verse bloemen tot hou ten voorwerpen met planten toe. Hetzij voor een cadeau of gewoon voor uzelf, u zult zeker slagen. Ook andere handwerkartikelen en originele kaarten zullen in één van de kra men te vinden zijn. En ook voor de kinderen is er de hele dag wat te doen. Zoals trampo line springen, caketjes versieren (en opeten natuurlijk!) een partijtje darten, verfspatten, er is een prijzenparasol met mooie prijzen; je hebt dan ook altijd een prijs. Nieuw dit jaar is de reuzen sjoelplank, leuk om eens te pro beren hoe ver je komt. Voor de wat oudere jeugd (en de volwassenen!) staat de schiet- tent weer klaar. Voor de lekkere trek kan men ook terecht op de rommelmarkt, want er worden ter plekke Oud Hollandse wafels, pannenkoeken en op veler verzoek, Flakkee- se kruudplaetjes gebakken. En er zijn snacks, patat, ijs, koffie, limonade, en niet te vergeten: verse Hollandse Nieuwe, U kunt een mooie dames- of herenfiets winnen, beschikbaar gesteld door rijwielhandel Van Eek uit Middelharnis, u kunt de inhoud van een boodschappenkar winnen, een kinder fiets, kleuterdriewieler, enz., enz. De prijs uitreiking is om ongeveer 15.00 uur. Dit alles, en nog veel meer leuks, vindt u op deze 21e rommelmarkt rondom 'Elim'. Dus heeft u zin in een gezellig dagje uit, waarbij ook de kinderen zich niet zullen vervelen, kom dan zaterdag 26 juni a.s. naar Nieuwe Tonge. De opbrengst van deze dag is voor het onder houd van het kerkgebouw aan de Kerkring. Op 29 juni 2004 wordt het Regionaal Steun punt Mantelzorg Rijnmond-Zuid officieel geopend in Spijkenisse. Het steunpunt biedt ondersteuning aan mantelzorgers met als doel hun taak te verlichten. Mantelzorgers zijn mensen die zorgen voor een familielid of goede bekende met een beperking, chro nische aandoening of ouderdomsverschijn- selen. Alle mantelzorgers uit de Zuid-Hol landse Eilanden, Barendrecht, Albrands- waard en Ridderkerk kunnen bij het steunpunt terecht. Het steunpunt richt zich op het verbeteren van het welzijn en de positie van de mantel zorgers. Mantelzorgers kunnen bij het steun punt terecht voor emotionele ondersteuning, informatie en advies. Ook geven de mede werkers van het steunpunt, in samenwerking met andere organisaties, voorlichtingsbij eenkomsten en cursussen over onderwerpen die met mantelzorg te maken hebben. Aan de diensten van het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijnmond-Zuid zijn geen kosten verbonden. Het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijn mond-Zuid is ondergebracht bij 't Spil (Spij- kenisser Informatie Loket), in het gebouw van de Zorg en Welzijn Groep aan de Bliek- straat 4a te Spijkenisse. Naast informatie over mantelzorgondersteuning kan men bij 't Spil terecht voor vragen en aanvragen op het gebied van wonen, zorg, welzijn en de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG). Het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijn mond-Zuid is maandag t/m vrijdag geopend van 09.00 tot 16.00 uur. Vanaf juli 2004 is er elke donderdagochtend een inloopspreekuur van 09.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnum mer van het steunpunt is: (0181) 67 96 82. Het Regionaal Steunpunt Mantelzorg Rijn mond-Zuid is een gezamenlijk initiatief van Informele Zorg Zuid-Holland Zuid, alle gemeenten in Rijnmond-Zuid, de zorgaan bieders, de welzijnorganisaties, het Regio naal Patiënten en Consumenten Platform (RPCP), het Zorgberaad Rijnmond-Zuid en het Zorgkantoor OZ. kocht. Ze worden door hen verbouwd en daarna weer aan onze bewoners verhuurd. Mevrouw Ross noemde dit in een artikel in het Financieel Dagblad een uitstekend voor beeld voor wat met samenwerking kan wor den bereikt. De voorzitter dankte iedereen die heeft mee gewerkt aan de organisatie, waaronder ook de bewoners. Volgens hem gaat het erom dat "als ons bezig zijn uiteindelijk ten doel heeft dat jullie je geborgen weten en een tehuis hebben gevonden waar je thuis bent. Waar je je ontwikkelen kunt, maar bovenal ook waar je mag merken, dat er gewerkt wordt vanuit een christelijke achtergrond". "Wat beweegt ons?" zo vroeg De Kreij zich af Hij gaf zelf het antwoord: "De liefde van Christus dringt ons en dit geeft perspectief en verwachting voor de toekomst". De subsidieregeling 'Werk mee aan gezond water' stimuleert inwoners van Zuid-Hol land Zuid het oppervlaktewater schoon en gezond te houden. Ideeën die aan de criteria voldoen komen in aanmerking voor een ver goeding van de onkosten tot maximaal 1000 euro per aanvraag. Voor de leukste en cre atiefste actie stelt het zuiveringsschap bovendien een extra premie van 250 euro beschikbaar. Een van de succesvolle aanvragen werd ingediend door Cees Noorlander uit Mole naarsgraaf Hij coördineert de jaarlijkse schoonmaakactie in de Alblasserwaard. Bij de actie werken de vis- en jagersverenigin gen nauw samen met scholen en padvinde- rijgroepen. 'We hebben zo'n 140 kubieke meter vuil uit het water en de wegbermen gehaald. Met de subsidie van het zuiverings schap kunnen we investeren in nieuwe vei- ligheidshesjes en prikstokken", aldus Noor lander. Anne de Bruijn uh Hellevoetsluis hoorde van de subsidieregeling toen hij zich ver diepte in de aanleg van een natuurvriendelij ke oever voor de sloot achter zijn rijtjeshuis. 'Het oude talud was ruim een meter hoog en erg steil. Dat is voor de kikkers in onze tuin veel te hoog. De oude slootkant was boven dien vervuild met palen en stellingpijpen. Het geheel nodigde kortom niet echt uit om er even te kijken. Over enkele meters hebben we een flauw aflopende oever aangelegd en de beschoeiing aangepast, zodat het aantrek kelijk is voor kikkers, padden en waterhoen tjes. Langs de oever hebben we inheemse waterplanten geplant. Dat maakt het voor de vissen weer interessant. Uiteraard is het voor onszelf nu ook leuker om aan de rand van de sloot naar de planten en dieren te kijken.' Het zuiveringsschap steunt deze wateractie met een bijdrage voor de aankoop van water planten en hout met het FSC-keurmerk voor de beschoeiing. De subsidieregeling 'Werk mee aan gezond water' loopt tot eind 2004. De voorwaarden van de wateractie zijn te vinden op de spe ciale website (www.werkmeeaangezondwa- ter.zhew.nl) of op te vragen bij het zuive ringsschap in Dordrecht, tel. 078 - 6397100. De Activiteitencommissie van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland hoopt a.s. zaterdag, 26 juni, weer de bekende jaar- en rommelmarkt te houden op het parkeerter rein rondom haar kerkgebouw aan de Mozartsingel. Om u alvast iets van de sfeer te laten proe ven, krijgt u hier alvast voorgeschoteld wat er allemaal voor u klaarstaat, zowel op het terras als op de rommelmarkt; uitsmijters, omeletten, soep, broodjes gezond, etc, een groot aanbod van allerlei spullen zoals heel veel tweede hands boeken. Ook worden er weer auto's verkocht, tuinaarde, kaarten en gedecoreerde kistjes, borduurwerk van de dames Bechtum en Bindels, Warring kle ding van klein tot groot, patat, pottenbakker- artikelen, zonnebloemen, bloeddruk meten, puddingbroodjes, oliebollen, zelfgemaakte babbelaars, zelfgemaakte artikelen van hout (door de heer Aarnoudse), kaas (met gratis roomboter), ondergoed en nachtkleding. pinda's en noten, gebakken soorten vis, ger ookte sliptong, haring, gereedschappen en werkschoenen, etc. (van Esselink), fruit, snoep, mooi bedrukte diepvriesdozen en stoffen, ook zal er een stand zijn met fietsen en bijbehorende accessoires en u kunt uw bloeddruk laten meten! Verder is er een hoogwerker aanwezig, zodat u Dhksland van bovenaf kunt bekij ken, de scharensliep is weer aanwezig (neem gerust uw hele bestekbak mee) en onder lei ding van Margriet Koningswoud wordt kin deren de gelegenheid gegeven om iets cre- atiefs in elkaar te knutselen (tegen een ver goeding). Ook de heer Den Hertog zal weer aanwezig zijn met een evangelisatiestand. Ten slotte wordt er ook weer een kinderrom melmarkt georganiseerd waarbij de kinde ren, die hieraan willen meedoen, zich even van te voren op moeten geven bij Ineke Grootenboer, tel. (0187) 603008. Wanneeru nog spullen heeft voor de grote rommel markt, dan kunt u deze nog afgeven tot en met woensdag bij M. Verolme, tel. (0187) 601251, en J.A Struijk, tel. (0187) 601300. De laar- en rommelmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 15.00 uur; de opbrengst komt ten goede aan de aflossing van het nieuwe kerkeebouw. Burgemeester Van Pelt en de heer Van Drongelen ondertekenen de samenwerkings- en e.xploitatieo- vereenkomst voor het woningbouwproject Noord-Achterweg. den en bijstellen van de plannen, maar uit eindelijk ligt er een plan dat voor alle partij en als een goede invulhng van dit stukje his torisch dorpscentrum wordt beschouwd. De gemeente is verheugd dat een plaatselij ke ondernemer kansen ziet voor een nieuwe ontwikkeling in Ooitgensplaat. Zeker in een tijd dat de realisatie van nieuwe woningen sterk onder druk staat, is het positief voor de leefbaarheid van het dorp dat in totaal 25 nieuwe woningen zullen worden gebouwd. Om de woningen te kunnen realiseren heeft de aanvraag bouwvergunning de artikel 19.1 procedure moeten doorlopen. In dat kader heeft een inspraakavond plaatsgevonden en is er gelegenheid geboden tot het indienen van inspraakreacties en zienswijzen. Inmid dels heeft de provincie een verklaring van geen bezwaar afgegeven en zal de bouwver gunning verieend worden. De verieende bouwvergunning zal op de gebruikelijke wijze worden gepubliceerd. Vooruitlopend op de te verlenen bouwvergunning is de ont wikkelaar inmiddels gestart met de voorbe reidende werkzaamheden ter plekke. Voor informatie over de ruimtelijke proce dure kunt u zich richten tot de gemeentelijke projectleider, mevr. ing. C.M.C, Kranse- Bogaard, taakgebied VROM, van de gemeente Oostflakkee. Belangstellenden voor een van de nieuwe woningen kunnen contact opnemen met Aannemingsbedrijf Van der Welle Van Drongelen, telefoon 0187-631568.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2