Opnieuw succes voor brandweer Dirksland PREDIKBEURTEN Pierewaaien Paulus AANBIEDING EIIAUDBI-tllEUWS EIIAI1DEI1-I1IELW5 Rode Kruis inzamelings campagne van 21 tot en met 26 juni Truckrun Radio bij Radio Flakkee en de Kabelkrant Openlucht bingo in Dirksland Verkoping bif Zorg centrum Geldershof Binnen vier maanden uit de gevarenzone met EGA (2) Zondag 20 juni 2004 Kerkdiensten Ger. Gemeenten Er is geld nodig voor noodhulp en sociale hulp in Nederland Het Nederlandse Rode Kruis houdt van maandag 21 juni tot en met zater dag 26 juni zijn jaarlijkse inzame lingscampagne. Met de opbrengst van de inzamelingscampagne verleent het Nederlandse Rode Kruis noodhulp en sociale hulp in Nederland en in het buitenland. Het motto van de inzame lingscampagne is: 'Who cares?' Eilanden-Nieuws, Antwoordnummer 183, 3240 VB Middelhamis PAGINA 2 VRUDAG 18 JUNI 2004 De Dirkslandse brandweer plaatste zich op 5 juni voor de landelijke TAS-HD wedstrijd op 11 september in Ermelo. Afgelopen zaterdag had men weer een succesvolle dag. De brandweerploeg van Dirks land speelde een hoofdklasse wedstrijd in Monster. Van de zes deel nemende ploegen behaalden ze de eerste plaats met 1670 punten en plaatste zich hiermee voor opnieuw een landelijke wedstrijd en wel op 9 oktober in Schijndel. De blusgroep werd gealarmeerd voor een middelbrand in een bekabelingbedrijfTer plaatse aangekomen bleek dat het ging om een brand in een container die onder een luifel en tegen een gevel stond. De brand was overgeslagen naar het pand. Door de brand waren een aantal medewerkers van het bedrijf zodanig geschrokken dat zij een aantal vaatjes met zwavelzuur lieten vallen. Tevens raakte een werknemer bekneld onder een groot kabelhaspel. Door het inzetten van o.a. brandweermensen in beschermende kle ding (chemicaliën tenue), een autoladder, een hulpverleningsvoertuig en twee tankautospuiten werd het incident aangepakt. Omdat ver moedelijk ook nog een visser in een naastgelegen vaart lag, werden ook nog duikers ingezet. Al met al hebben de brandweerlieden veel werk moeten verrichten aan de goed geënsceneerde oefening. Als tweede eindigde de blusgroep uit de gemeente Middelhamis met 1636 punten. Deze ploeg was samengesteld uit brandweerlieden van uit de vier blusgroepen van deze gemeente. OUDDORP - Herv. Gem. (ihv) Dorps- kerk: 9.30 uur ds. A. van Wijk uit Her kingen, bediening Heilige Doop en 19.00 uur kand. M. Aleman uit Uddel. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. M. Ale man en 19.00 uur kand. T. R. Rietveld uit Ridderkerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.30 uur ds. C. G. Kant - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur ds. J. Smink, praise-avond. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. J. Willemsen, Dirksland, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Herv. Gem. (ihv) Jongkoenstraat la 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik, 16.45 uur ds. A. van Wijk uit Herkingen en 18.45 uur ds. K. Klopstra uit Nieuw- land-Oosterwijk. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur nog niet bekend - Herv. Gem. (ihv) 10.00 uur ds. W. L. Smelt en 18,00 uur ds. C. Boele, Moerkapelle - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur de heer C. B. van Beek. MELISSANT - Herv. Gem. (ihv) 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, Poortvliet, chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuld-hoUandse en Zeeuwse eilanden Is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluiüngstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-de'waal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar €36.00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 V.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. J. Gunst, openbare belijdenis en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur mevr. ds. J. A. V. d. Hout-Slagmolen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds, G. van Meijeren, v.m. vie ring Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting Heilig Avondmaal; 15.00 uur ds. G. van Meijeren, viering Heilig Avondmaal in 'Vroonlande' - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ziekenhuis 14.30 uur ds. P. den Butter. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur ds. J. Smit, Putten - Herv. Gem. (ihv) 'Prins Johan Frisoschool' 10.00 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 18.30 uur ds. A. van Wijk, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10,00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. L. Komaat, Strijen en 18.00 uur ds. E. M. Bakker, Bodegraven - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. T. W. van Bennekom - Rem. Ger. Gem. 10,00 uur ds. L. van Asselt - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. M. R. Hoffenkamp - CAMA Christenge meente, het Prieel, 10.00 uur kinder- dienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 8.45 uur ds. T. W. van Bennekom en 16.30 uur ds. L. Quist, Groot-Ammers - Herv. Gem. (ihv) 11.00 uur ds. J.C. den Toom en 18.30 uur ds. C. Gielen - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. R den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur T. T, van Leeuwen en 17.00 uur ds. G. A. Trouwborst - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur ds. A. van Houdt en 14.30 uur ds. G. A. den Broeder. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. P. J. Voets, Stolwijk en 18,00 uur kand. C. G. Blok, Poederooijen - Herv. Gem. (ihv) 'Ons Dorpshuis' 9.00 uur ds. J. C. den Toom, bevestiging ambts dragers en 16.30 uur kand. W. Aleman, Uddel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Blom, Katwijk aan Zee en 18.00 uur ds. L. de Wit - Herv. Gem. (ihv) 'Ebbe en Vloed' 15.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student E. Bakker - Evangelie Gemeente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. Nagel, Vlaardin- gen, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. M. J. Middelkoop, Klun- dert, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. kerk 10.00 uur ds. H. P de Goede en 18.00 uur ds. M. J. Koppe. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit, Oude Tonge en 18.00 uur ds. Schonewille, 's-Gravenmoer - Ger. OUDDORP - Dinsdag 22 juni, 19,30 uur, ds. A.B. v.d. Heiden. DIRKSLAND - Woensdag 23 juni, 19,30 uur, ds. Verschure. MELISSANT - Woensdag 23 juni, 19.30 uur, ds. J.W. Verweij. STAD aan 't HARINGVLIET - Donder dag 24 juni, 19.30 uur, ds. J. Schipper. MIDDELHARNIS - Donderdag 24 juni, 19.30 uur, ds. D. de Wit. Kerk 10.00 uur ds. J. H. Becker, bedie ning Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. H. Becker, Glas. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Vos, Wijk en Aalburg en 18,00 uur dr. T. E. van Spanje - Herv. Gem. (ihv) 't Centrum 11,0() uur ds. J. Kot uit Borssele en 16.00 uur ds. W. L. Smelt uit Stellendam - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student E. Bakker - Ger. kerk 9.30 uur de heer G. Heinen en 18.00 uur drs. K. de boer. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur dr. T. E. van Spanje. 'Ja, pierewaaien,zei onze oudste dochter. 'Geweldig.' De Jongste Is helemaal verzot op p-waalen. Mijn vrouw gaat liever hele maal niet weg, maar als het moet dan het liefst op de bonnefooi. Dan weetje ten minste zel<er datje niet voor donker, maar wel met een geblutste auto en een lege portemonnee thuis komt. Mij maakt het allemaal niets uit. Ik ben pierewaaier van huls uit en waai met alle pieren mee. Waaitip 7; pierewaaien is helemaal fan tastisch als u deze vorm van uitgaan con sequent aan anderen overlaat. ZIJ komen steevast thuis met verhalen over unieke plekjes, spotgoedkope en kindvriendelijke eetgelegenheden en bijzondere ontmoe tingen. Kortom, het Is altijd een bijzonder dagje uit. Voor weinig geld werden zaken bemachtigd als oude reclameplaten en bierglazen met opdruk. Het was nergens echt druk. Dat is nog eens pierewaaien. Waaitip 2: neem bij het aanhoren van der gelijke verhalen een behoorlijke hoeveel heid keukenzout mee. Wij hebben ook goe de waalervaringen. De minpuntjes komen aan het eind aanwaaien. In een piere- waaierlg restaurant waren de bediening en de kwaliteit van het eten naar wens. Alhoewel consumeren en pierewaaien hier hand in hand lawaaiden. De porties waren goed, evenals de smaak. Met als toetje een redelijke rekening. Waaitip 3: let bij het uitzoeken van een eetgelegenheid ook op de directe omge ving. Een combinatie van felle kleuren en levende muziek voorspelt doorgaans wei nig goeds. Tenslotte. Onze p-waai uitjes lopen ook wel eens uit op regen en wind, ruziënde kinderen en doodstille eet- en drlnkgele- genheden, alwaar ons na lang wachten matig bereide schotels werden voorgezet. Dit alles aan een te kleine tafel met ontoe reikend bestek. Het nagerecht laten wij in zulke gevallen voor wat het is. Dat gaat helaas niet op voor de nogal gepeperde rekening die ons steevast wordt voorge schoteld. 'Nee, meneer. U kunt hier niet pinnen.' Handje contantje dus voor een brevet van culinair onvermogen. Na de onvermijdelijke controle van de bon, heb ben we wel eens de 'vergeten' drankjes gemeld. Bijbetalen dus, tot op de laatste eurocent. Een bonnefooi is hier wegge gooid geld. Met deze brasserijen en uit spanningen valt niet te lachen. Laat staan gezellig pierewaaien. Dit motto is gekozen omdat het lijkt alsof mensen steeds onverschilliger worden. Via televisie, krant en internet bereiken ons iede re dag beelden van oorlog, rampen en ellen de, ver weg en soms heel dichtbij. Ellende is dagelijkse kost geworden. Zoveel overwel digend leed heeft als gevolg dat we ons afwenden. Gewoonweg omdat we het niet aankunnen om alles echt tot ons te laten doordringen. De vraag die opkomt is: Who cares? Het antwoord is: de vrijwilligers, leden en donateurs van het Rode Kruis. Ook vrijwilligers van het Rode Kruis district Goeree Overflakkee doen mee aan de inza melingscampagne. Zij organiseren daarvoor diverse activiteiten. Bij overstromingen of juist grote droogtes, aardbevingen, epidemieën en oorlogen in het buitenland biedt het Rode Kruis zo snel mogelijk hulp met medicijnen, tenten, dekens en voedsel. Naast deze noodhulp onmiddellijk na een ramp, neemt het Rode Kruis de wederopbouw van het getroffen gebied voor zijn rekening. Ook bereidt het mensen voor op eventuele natuurrampen in de toekomst. In eigen land verleent het Nederlandse Rode Kruis ook noodhulp; na rampen en ongevallen assisteren vrijwilli gers van het Rode Kruis de ambulancedien sten en zorgen zij voor opvang en verzorging van de slachtoffers. In Nederland zijn bovendien duizenden vrij willigers van het Rode Kruis actief betrok ken bij het geven van sociale hulp. De socia le hulp richt zich op eenzame, gehandicapte en ernstig zieke mensen. Voor hen worden talloze activiteiten dicht bij huis georgani seerd. Een museum bezoeken of gewoon een wandeling maken in het park, de oppasdienst die voor even de zorg voor een zieke partner overneemt, of vakanties voor mensen die verzorging nodig hebben. Zaterdag 19 juni is het weer zover: dan vindt de jaarlijkse truclcrun plaats. Jiet evenement wordt dit jaar voor de 17e keer gehouden. De Truckrun is een evenement dat voor velen niet meer weg te denken is op Goeree-Over- flakkee. De Truckrun wordt dan ook wel de leukste file van het jaar genoemd. Traditie getrouw zal ook dit jaar weer verslag worden gedaan door Truckrun Radio. Evenals vorig jaar wordt het programma door Radio Flak kee en Oost FM uitgezonden. Om de bewo ners van de overig gemeenten ook op de hoogte te houden van alle informatie over de Truckrun, zal Truckrun Radio ook via de kabelkrant Goeree-Overflakkee te beluiste ren zijn. De verslaggevers vertellen u alle nieuwsfeiten in en om de Truckrun. O.a. worden de luisteraars en de automobilisten op de hoogte gehouden waar het konvooi zich bevindt, zodat een ieder die dat wil de bewoners van Hemesseroord en de chauffeurs kunnen verwelkomen in hun dorp of stad. De verslaggevers hebben dit jaar de beschikking over een DAF die ingericht is als mobiele studio. De truck is beschikbaar gesteld door DAF trucks in samenwerking met Best trucks uit Oude-Tonge. DAF trucks heeft beloofd met een speciale truck naar Goeree-Overflakkee te komen. Truckrun Radio is zaterdag vanaf 10.00 uur tot en met 17.00 uur te beluisteren op de frequenties 105.3 en 105.9 MHz in de ether en 107.1 MHz via de kabel en via de kabelkrant Goe ree-Overflakkee. De reportagewagen van Radio Flakkee staat die middag van 13.00 tot 17.00 uur op het feestterrein bij 'Stal de Poorte' in Dirksland. Daar worden bezoe kers geïnterviewd en verslag gedaan van hetgeen er te beleven is. U kunt u ook een bijzonder prijsje winnen. In Manege Stal de Poorte in Dirksland wordt vanavond de eerste openlucht bingo op Flak kee gehouden. Als het weer niet meewerkt wordt de bingo binnen gehouden. Er staat een tafel met mooie prijzen klaar. De kaartjes kosten 1,50 per ronde. De organisatie is in handen van de Dirkslandse Kleindieren vereniging Op woensdag 23 juni zal er op het terrein van Zorgcentrum Geldershof in Dirksland een verkoping worden gehouden. De opbrengst is bestemd voor het aanschaffen van materiaal voor recreatieactiviteiten van de bewoners. Er staan een groot aantal marktkramen met o.a. gebakken vis, patat, oliebollen, poffeitjes, enz. Tevens is er een rommelmarkt en verkoop van handwerken en boeken. De kinderen kunnen o.a. sjoelen en darten. Speciaal voor hen is er ook een spelkraam en voor de kleintjes een grabbelton. De markt begint om 10.00 uur een duurt tot 18.30 uur. De bewoners, vrijwilligers en medewer kers zullen u gastvrij ontvangen. Paulus is een 'grote' in het Koninkrijk van God. De grote apostel van de heidenen, zo wordt hij wel genoemd. Hij is in het Romeinse keizerrijk aan het begin van onze jaartelling eigenlijk de pionier van het chris tendom geweest. Ontzaglijk - wat die man heeft afgereisd! Vele duizenden mijlen heeft hij te voet afgelegd. Een gedrevene voor de zaak van Christus, dat was hij. Met buiten gewone inzet heeft hij het Evangelie vaii Gods genade gepredikt. IJverig heeft hij gemeenten gesticht. En als dat in een bepaal de stad had kunnen plaatsvinden, dan trok hij onvermoeibaar weer verder. Niet het minst heeft hij ook door zijn vele brieven de gemeenten gebouwd. Pastorale adviezen verstrekte hij door middel van zijn epistels, maar ook schroomde hij niet om de gemeen ten scherp te vermanen en corrigerend op te treden. Paulus - een man die in de vroege christelijke kerk van eminente betekenis is geweest. Een instrument in de hand van Christus. Maar diezelfde Paulus is wel de man die eerst moest worden stilgezet op zijn gods dienstige, tegelijkertijd goddeloze, weg. "Saul, Saul, wat vervolgt gij Mij?.'was de stem van de Heere Jezus Zelf op de weg naar Damascus. En daar werd deze Saulus gear resteerd. Zonder dit goddelijke ingrijpen in zijn leven was Saulus de Parizeer niet Paulus de heidenapostel geworden. En zonder dit werk van bekerende genade was Saulus, de man vol van eigen gerechtigheid, niet geworden de zondaar die alleen maar van genade leven kon. Die een andere gerechtig heid nodig had, namelijk de gerechtigheid van Christus, om voor de heilige God te kun nen bestaan. Die het schrijft aan de Galaten: "Het heeft Gode behaagd Zijn Zoon in Mij te openbaren. Daarom blaast de 'grote' Paulus niet hoog van de toren als hij in zijn brieven over zich zelf spreekt. Aan de Korinthiërs schrijft hij dat hij "de minste van de apostelen is, die het zelfs niet waard is om een apostel genoemd te worden, omdat hij de gemeente van God had vervolgd. En in zijn brief aan de gemeente van Efeze gaat hij nog een tre de lager staan. Daar noemt hij zich "de aller minste van al de heiligen" aan wie Gods genade gegeven is. De allerlaagste plaats geeft Paulus zich als hij zich in zijn brief aan Timotheüs noemt "de voornaamste, dat is: de grootste, van de zondaren.Paulus, de man van een geweldig statuur, zo lijkt het. Van onvergelijkbare betekenis in Gods Koninkrijk en in de geschiedenis van de kerk. Maar hij bleef niet anders dan een geredde zondaar, die slechts roemen kon in Zijn Heere. En in wiens hart een vuur brand de om te getuigen van Christus Jezus en Die gekruisigd. "Wee mij. indien ik het Evange lie niet verkondig! !k wijs vandaag op een tweetal boeken die korter en langer geleden verschenen zijn. Beide hebben ze de apostel Paulus, zijn weg en zijn werk, tot onderwerp. Het eerste boek houdt het midden tussen een soort meditatief dagboek enerzijds en een eenvoudige Bijbelverklaring anderzijds. In meer dan honderd hoofdstukjes wordt de weg van de apostel gevolgd, zoals die is weergegeven in Handelingen 9 tot en met 21. De ondertitel van het boek luidt 'de zen dingsreizen van Paulus'. Aan de ene kant geeft het boek meer dan dat, want de Ie zen dingsreis van de apostel begint pas in Han delingen 13. Anderzijds is het jammer dan Paulus' reis naar Rome niet meer behandeld wordt. Maar misschien staat dat uit voor een volgende uitgaaf. Wat mij betreft! Schrijver is ds. J.J. van Eckeveld, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Zeist. De achtergrond van dit boek zal wel liggen in gehouden preken of 'Bijbellezingen'. Niettemin is het een goed initiatief om de rij ke schatten die in deze geschiedenissen lig gen opgetast, in pasmunt uit te geven. In zijn 'Woord vooraf' schrijft de auteur, dat "geprobeerd is dit hoek een stichtelijk karakter te geven met onderwijzingen voor het persoonlijk leven Dat is in dit boek ook terug te vinden. Echter niet los van de bood schap vanuit het besproken Schriftgedeelte. Ik wens dit boek een goede ontvangst. Van een wat andere aard is de publicatie van dr. J. van Bruggen, emeritus hoogleraar aan de universiteit van de Gereformeerde kerken Vrijgemaakt te Kampen. Al heel wat jaren werkt hij, samen met enkele anderen, aan de verschijning van een serie boeken die samen een Commentaar op het Nieuwe Testament vormen. Al een 15-tal delen verscheen. Daarin past ook dit boek: 'Paulus. Pionier voor de Messias van Israël'. Een biografie dus, naast de commentaren op Handelingen en op de afzonderlijke brieven van de apos tel. Prof. Van Bruggen is een gewetensvol en zeer Schriftgetrouw nieuw-testamenticus. Die er enerzijds niet voor schroomt in zijn exegese eigen wegen in te slaan daarvan laat ook dit boek weer voorbeelden zien - maar die zich altijd verantwoordt en die aan de gegevens van de Heilige Schrift steeds weer het eerste en het laatste woord geeft. Daarmee is dit boek getypeerd. Ik wil het een leerzaam boek noemen. Het laat verbanden in de Schrift zien - en hier met name ten aanzien van het leven van Pau lus - die nieuw licht kunnen werpen op een aantal gegevens. Hier en daar voel ik neiging dr. Van Bruggen op enkele punten nog eens nader te bevragen. Maar misschien bedoelde hij hier en daar ook wel wat te prikkelen. Tot slot: Paulus wist zich door God geroepen tot apostel. Dat verklaart zijn vastberaden heid. Daarover zegt Van Bruggen op pag. 87: "Paulus leefde uit rotsvaste zekerheid, door openbaring verkregen: 'Zelfs indien wij of een engel uit de hemel u een evangelie verkondigt, afwijkend van hetgeen wij u ver kondigd hebben, die zij vervloekt.De hef tigheid waarmee Paulus dit zegt, laat wel doorschemeren hoe moeilijk het is om een waarheid te verdedigen die wel door allen beleden wordt maar die daarna door het gedrag van velen wordt ondermijnd. N.a.v.: Ds. J.J. van Eckeveld, De apostel der heidenen. De zendingsreizen van Paulus. Uitgeverij Den Hertog te Houten. ISBN 90-331-1802-5. Gebonden. Geïllustreerd. 377pag. Prijs €24,90. Dr. Jakob van Bruggen, Pionier voor de Messias van Israël. Uitge verij Kok te Kampen. ISBN 90-435- 0330-4. Gebonden. 364 pag. Prijs €34,50. J.M.J. Kieviet Op een dag ben ik bij een kennis op de koffie. "Neem er iets lekkers bij meid, want koffie zonder iets lekkers is niks. Toch?" zegt lïiijn gastvrouw, terwijl een schaal met koeken voorbij zweeft. "Eigenlijk zou ik het niet moeten doen", zucht ik, terwijl ik een overheerlijke koek van het schaaltje neem. Ik zet er meteen mijn tanden in. Hm! "Eigenlijk zou ik nodig een paar kilootjes kwijt moeten" beken ik. "Jij ook al?" informeert zij, met een begripvolle grijns. "Toe maar hoor, ik neem er zelf ook een. Nu kan het nog; na nieuwjaar ga ik weer lijnen." Ze weegt, net als ik, meer dan goed voor haar is, zul len we maar zeggen. Ik spits meteen mijn oren. "Ga je lijnen? Hoe?" vraag ik meteen. Ik heb al van veel mensen wan hopige lijnervaringen gehoord, en hoop eindelijk eens een positief verhaal te ver nemen. "Bij de EGA", verklapt mijn gas tvrouw, met een zweem van zelfsprekend- heid. De EGA. Hm, wel eens van gehoord, geloof ik. Mijn koek is al op. Jammer. "Ik weet dat er veel mogelijkhe den zijn, maar ja, waar kies je voor? Afslankpillen en gewoon doorschransen, dat spreekt elkaar tegen, lijkt me. Dat kan geen blijvend resultaat opleveren. Het moet ook niet te vlug gaan, dan zit het er zo weer aan, heb ik wel eens gehoord. Dure afslankmiddelen zie ik ook niet zit ten. Eerst jezelf moddervet eten en daarna een kapitaal neertellen om het overtollige vet weer kwijt te raken, is nou ook niet zo verheffend... De heb ook wel eens iets gelezen over bepaalde combinaties van voedingsmiddelen, sommige dingen kun je beter niet bij elkaar eten of zo?" probeer ik. "Nee hoor", wijst mijn gastvrouw al de genoemde mogelijkheden van de hand. "Ik ga naar de EGA, dat is een prima manier om gezond en verantwoord af te vallen. En je ktint daar gewoon, lekker en vooral veel eten. Echt waar, als je echt WILT, dan lukt het je!" Ik ben een en al aandacht. Als ik iemand zo stellig hoor praten, gaat bij mij van bin nen de knop al om. "IK WIL!" Roep ik. "Ik ben na Nieuwjaar je maatje!" in het kader van ons 75-jarig jubileum is door dhr, J. van Hoorn een puzzel boekje met bijbelse vragen samengesteld. Hebt u daar belangstelling voor, dan kunt u door het invullen van uw naam en adres dit boekje bij ons bestellen voor de prijs van 4,00. De verzendkosten nemen wij voor onze rekening! Hierbij bestel ikex. van het bijbels puzzelboekje voor 4,00 per stuk Naam: Adres: I I I I 1 I I I I I I I I I I I I Postcode/woonplaats: Knip dit gedeelte uit en stuur het in een ongefrankeerde envelop naar:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2