Combinatiecursus Keramieic bij atelier 'De Sclierf' Otter geboren k ^^1^ X X X X X X X X •X 1^-1:^11 Uitslag eerste jeugdwedstrijd Hengeiaarsvereniging 'Stellendam' Nooit meer jeuk met de Stamp-it Nu ook fietsendrager mogelijk op Toyota Prius EIIAIIElBn-tllEUWS EIIAtlDEtl-tllEUWS Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' (jtim (Jnm (\^/ikdHthre^Hs) I^CTH^^etlkt: jennen: Ontvang de hartelijke groeten van tante Nel en man! ABVETiTEREN Zomercompetitie 6e ronde, 14 juni 2004 4. 2x6. Arianne en Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) en Jantine Mans (Ooltgensplaat) De uitslag van vrijdag 11 juni De stempel tegen insectenbeten Speciale montage steun verkrijgbaar bij de Toyota dealer Het meenemen van fietsen met de nieuwe Toyota Prius is vanaf heden mogelijk. Op initiatief van Toyota distributeur Louwman Parqui is een speciale montagesteun ontwikkeld waarop een fietsendrager kan worden gemonteerd. De steun heeft een maximum draagvermogen van 50 kilo gram en is niet geschikt voor het trekken van een aanhangwagen. Voor rijders van de Toyota Prius die graag fietsen meenemen biedt Toyota een spe ciaal ontwikkelde montagesteun voor de fietsendrager. Op de steun kan een Twin- ny Load 'Classic' worden gemonteerd. Goed voor het vervoeren van twee fietsen. De montagesteun is bij de Toyota dealer verkrijgbaar voor 212,80 Euro, de uni versele 7-polige contactdoos met bijbehorende kabelset komt op 74,21 Euro. Ook de Twinny Load 'Classic' is verkrijgbaar bij de Toyota dealer voor een bedrag van 105,24 Euro. PAGINA 13 VRIJDAG 18 JUNI 2004 Bij atelier 'De Scherf' in Langstraat start in september een combinatiecursus Keramiek. Keramiste Marianne Bosch laat u op ver schillende manieren kennismaken met de mogelijkheden van klei. Diverse technieken komen aan de orde: ring- en/of plaattech niek, "handvorm"-techniek: werken met mallen en werken met de electrische draai schijf. De begeleiding is individueel: zowel begin ners als gevorderden kunnen zich voor deze cursus inschrijven. De cursustijden zijn: maandag-en dinsdagavond van 19.30-22.00 M. uur en dinsdag-en woensdagmorgen van 9.00-11.30 uur. De groepsgrootte is maxi maal 12 personen. De cursus kost 135.00 voor 10 lessen, inclusief 10 kilo klei. De kosten voor ander materiaal zoals glazuur en de stookkosten zijn niet bij de cursusprijs inbegrepen. U kunt zich inschrijven bij Marianne Bosch telefoon 0187-481914 of 06-19810730. Marianne Bosch, atelier "De Schelf". ■'VJIfgr In de natuurgebieden De Wieden en De Weerribben is een jonge otter geboren, zo blijkt uit uitwerpselen die zijn aangetroffen. Uit DNA-onderzoek is gebleken dat de jon ge otter een nakomeling is van een Wit-rus- sisch vrouwtje en een Zweeds mannetje, die in juli 2002 zijn uitgezet in de Weerribben. Mogelijk is een tweede jong geboren uit een Tjechisch vrouwtje en een Wit-russisch mannetje. Dit DNA-profiel is echter niet volledig, waardoor dit niet met zekerheid is vast te stellen. De geboorte van de jonge otter bewijst dat de uitgezette dieren het goed doen en in zekere mate zelfstandig zijn in hun bestaan. De populatie van ten minste 8 otters is echter nog veel te klein om in volledige zelfstandigheid voort te kunnen bestaan. Deze zomer zal daarom een nieuwe groep otters worden uitgezet in De Wieden. Otters zijn zeer moeilijk in het wild waar te nemen. De dieren die zijn uitgezet worden nu gevolgd door onderzoek van hun uit werpselen. Van elk dier dat is uitgezet is een DNA-profiel gemaakt, dat via DNA-onder zoek terug te vinden is in de uitwerpselen van de dieren. Het DNA van de keutel die gevonden is op 26 januari 2004 kwam voor de helft overeen met het DNA van een Wit- russisch vrouwtje en voor de helft met het DNA van een Zweeds mannetje. De keutel is gevonden in een gebied waar het vrouw tje verblijft. Ook de vader verblijft regelma tig in dit gebied. Dit Zweedse mannetje is overigens in 2002 door een auto aangere den, maar heeft dit ongeluk blijkbaar goed overleefd. Het is nog onduidelijk of de jon ge otter een vrouwtje of een mannetje is; de DNA-geslachtsanalyse heeft nog geen dui delijke resultaten opgeleverd. MIDDELHARNIS/ ^y. SOMMELSDIJK A. Doom - M. Goedegebuur3 - O J. Jordaan - M. KlinkI - 1 J.A. Dekker - Joh. Wolfert3 - O J. van Hoorn - J. Lodder3 - O D. Wolfert - J.A. Nipius3 - O R. Jacobs - B. du Pree3 - O Er werd hevig gestreden in de zesde - de voorlaatste - ronde, waarin heel wat op het spel stond. Op dit moment gaan Doom, Van Hoom en Dekker aan de leiding met 12 punten. Klink, die een steek liet vallen, volgt met 10 punten. Doom en Goedege buur speelden een spannende partij, maar na enkele kleine foutjes van Goedegebuur in het eindspel, ging Doom er met de winst vandoor. Jordaan leverde een bijzonder knappe prestatie door in een lange spannen de partij de sterkere Klink een mime remi se af te dwingen. Dekker moest alle zeilen bijzetten om Joh. Wolfert tot capitulatie te dwingen. Van Hoom en Lodder speelden een prachtige partij. In het eindspel moest Lodder in zijn tegenstander zijn meerdere erkennen. D. Wolfert was voor Nipius te sterk. Ondanks alle mogelijke tegenstand kon deze niet voorkomen dat D. Wolfert met de winst naar huis ging. Jacobs, die in deze competitie wat wisselvallig speelt, deed het tegen Du Pree weer goed. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Ëilanden-Nieuws; Postbus 8, 3240 AA Middelbarnis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Ook vandaag succes gewenst met de raadsels. Misschien maak je ze wel buiten in de zonne- stoel op het terras. Doe je best. GÜsbert van Gils (Langstraat) knutselde een Bijbels raadseltje in elkaar voor ons. Altijd fijn als jullie zelf wat inleveren en erg leuk als het dan in de krant komt. Eindvraag is: Wat lees je onder de pijl? 1Wie werd in de leeuwenkuil gegooid? 2. Welk schip bouwde Noach? 3. Waar leefde koning Darius? 4. Schoondochter van Naomi. 5. Mensen van de priesterstam. 6. Mordechai's nicht. Willemyn Villerius (Sommelsdyk) komt op de proppen met een kruiswoordraadsel vol sommen. Het moeilijke is wel dat jullie zelf de invulplaats moeten zien te vinden. Ze hoopt dat het niet te lastig is voor de jongere kinderen. Gebruik je rekenmachientje erbij. Horizontaal: 1. 100+11+80. 2. 103+297+70. 16. 11-10+10. 17. 12,1 X 10. J. J4. 5. 5x 10. 7. 36, 5+ 36,5. 9. 120+120+120+75. 11. 101-3. 12. 0,0001 X 8000- 8, 8. 15. 3x3x3 4. 'xx 16. 130:11 1,2. 18. 30-8. •N/# Verticaal: 1. 8+ 12. 2. 18 24. 3. 105-35. A O V Q _i_ T5 6. 90x5-8. 8. 6x6-2. 10. 32,5 X 2. 13. 3,8 X 10. 14. 5 De typ-octopus heeft een dichterlijke bui en antwoordt in de vorm van een naamgedicht ofte wel acrostichon. Jantine Mans (Ooltgensplaat) J e ontving dus de kaart? Allen aten jullie taart. JN u snoepten de feestgangers van eigengebakken koekjes. 1 egelijkertijd kreeg je maar liefst vier boekjes. Ineens heb je heel wat stof. JN OU is me dat even een bof. sLn gelukkig de Floortjesserie is niet grof! Op vrijdagavond 1 1 juni werd in de oude haven van Stellendam de eerste van twee, door de Hengelaarsvereniging 'Stellendam' georganiseerde, jeugdviswedstrijden gehou den. In totaal werden deze avond 30 deelne mers ingeschreven. Nadat een ieder zich geheel kosteloos had laten inschrijven en voorzien was van gratis aas en gratis lokvoer werd om exact 19:00 uur het sein vissen gegeven waarop de inmiddels ongeduldig geworden deelnemers hun hengels uit kon den uitgooien. Gedurende de wedstrijd bleef het mooi weer wat bij een wedstrijd als deze bepalend is voor de duur van de wedstrijd. Door de medewerking van het weer kon conform de planning probleemloos tot 21.00 gevist wor den. Uiteraard werden ook dit jaar wederom gratis blikjes limonade uitgedeeld en ook de gebruikelijke gratis zakjes chips hadden weer gretig aftrek en fungeerden als een wel kome onderbreking van het 'getuur' naar de dobber of de hengeltop. Helaas had de vis minder trek dan de deelnemers en er werd dan ook niet zoveel vis gevangen. Deson danks werd de uitslag van de wedstrijd gelukkig toch beslecht met centimeters gevangen vis. Tien van de deelnemers wis ten dan ook vis aan de haak te slaan. De vangsten varieerden qua soort vis behoor lijk. Zo werd er voorn, brasem, karper en zelfs aal gevangen. LnktU' dtt hunu tvoii dt' Mswcdstnjil. Alle deelnemers met vis kregen een mooie prijs in de vorm van vissportspullen. Verder ontvingen alle deelnemers een schrijfblok met rekenmachine en een tuigje met dobber. Het bestuur van de Hengelaarsvereniging 'Stellendam" kijkt terug op een geslaagde avond en bedankt bij deze ook de vele toe schouwers die zeer zeker ook hebben bijge dragen aan de gezellige sfeer gedurende deze jeugdviswedstrijd. De volgende wed strijd is gepland op vrijdag avond 25 juni. Dan wordt het pas echt spannend en zal bekend worden wie de nummer één, twee en drie wordt van de HVS mini competitie jeugdvissen 2004. Wie overigens alle deel nemers van afgelopen vrijdagavond in actie wil zien, en wie wil dat niet, surft snel naar www.hvstellendam.nl Naam deelnemer Aantal cm vissen 1. Robin v/d Veer 2 72 cm 2. Edwin van Es 72 cm 3. Mare Tanis 65 cm 4. Niels den Eerzamen 54 cm 5. Thomas v/d Kraan 53 cm 6. Pieter Tanis 50 cm 7. Jeroen v/d Veer 42 cm 8. Arend J Lokker 30 cm 9. Jonno Bakelaar 30 cm 10. Leonie Lokker 19 cm ROTTERDAM - De Stamp-it is een gepatenteerd product om insectenbeten te behandelen en resistentie tegen de jeuk op te bouwen door de werking van het eigen iicliaam. Zalf- jes en andere middeltjes zijn daardoor niet meer nodig. Door liet kleine formaat kan de Stamp-it bijvoorbeeld bevestigd worden aan een sleutelhanger, zodat je het altijd bij je hebt. ledereen kent het irriterende gevoel na een insectenbeet. Om deze jeuk te bestrijden wordt vaak snel gegrepen naar het brede assorti ment middeltjes dat verkrijgbaar is. Buiten de onaangename geur en het risico op een allergische reactie, zijn deze middelen niet meer dan een vorm van symptoombestrijding. Bij een volgende beet zal het mid del opnieuw moeten worden aangebracht. De werking van de Stamp-it is even simpel als doeltreffend. Als een insect bijt, blijft het speeksel waarmee de insecten het bloed verdunnen achter in de bovenste huidlaag. Hier veroorzaakt het jeuk en soms zelfs infecties. Door Stamp-it als een stempel op de bult te drakken verdwijnt het speeksel naar een dieper gelegen huidlaag, waardoor het op natuurlijke wijze een einde maakt aan de jeuk. Het voordeel van de Stamp-it ten opzichte van conventionele mid delen is dat door deze unieke werkwijze door het lichaam zelf anti-stoffen worden aangemaakt. Na 10 tot 15 keer het product gebruik te hebben, breekt een periode van resistentie aan van 4 tot 5 maanden. Verder is het product anti-allergisch, natuurlijk en geurloos, en goedkoop in gebruik want het gaat een leven lang mee. De Stamp-it is voor de consumenten adviesprijs in Nederland o.a. verkrijgbaar bij Etos, Blokker en Bever Zwerfsport voor 3,99.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13