Moerkerk zet punt achter raadslidmaatschap vanwege activiteiten woningbouwvereniging Kringloopmarkt Illegale stort bestraft Werkgroep Ozun Huweljjksconferentle voor predikants echtparen Nieuw kantoor RIO-ZHE Met Wie??? Concert door leerlingen van Paul Kieviet in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk Bijna tweehonderdvijftig leerlingen geslaagd voor verkeersexamen CIIAIIDBn-rflEUWS Ondanks inzet voor individu voelt hij zich niet serieus genomen EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Sing-in in Dirksland Nostalgie op de braderie Nieuwe plannen voor uitbreiding werkzaamheden de Mekkerstee Praiseavond Doopsgezinde Gemeente Ouddorp in Ouddorp Tien jaar geleden volgde George Moerkerk uit Ouddorp Jan van Gurp op, waardoor hij de fakkel van de een mansfractie van de RPF overnam in Goedereede. Uitgezonderd een kleine onderbreking van drie jaar was hij een markante persoonlijkheid in de gemeenteraad van Goedereede. Een persoonlijkheid om wiens verbale capaciteiten maar weinig collegeleden en ambtenaren heen konden. We vroegen hem naar zijn beweegrede nen voor deze stap en kijken terug op de afgelopen jaren. Niet serieus Minder plezierig Kerl(diensten Ger. Gemeenten Op zaterdag 19 juni zal er tijdens de braderie ook ringsteken met paard en koets worden gehouden. De aanvang is 14.00 uur en het evenement wordt gehouden op de locatie Kolfweg Grijs- oord. DOORN - "Soms vraag ik me af met wie ik getrouwd ben; met mijn vrouw of met de gemeente", verzuchtte een predikant eens. Het tekent de druk die op het huwelijk van een predikants echtpaar staat. Reden voor FamilyLi- fe om voor de tweede keer een specia le huwelij ksconferen tie voor voorgan gersechtparen te organiseren. De midweek vindt plaats van 3-5 januari 2005 in Nederweert. Onderwerpen Het gaat goed op de Mekkerstee in Ouddorp. Terwijl overal in het land bedrijven te kampen hebben met de gevolgen van de recessie, is er op de boerderij de Mekkerstee steeds meer werk te doen. Het RIO-kantoor voor Goeree-Over- flakkee, gevestigd in Middelhamis, verhuist. Met ingang van donderdag 24 juni is het nieuwe adres Burg. Mij slaan 2. In verband met de verhuizing zijn de medewerkers op woensdag 23 juni niet bereikbaar. Het telefoon nummer blijft 0187-488060. Zaterdag 19 juni 2004. Aanvang half acht. Daniël van Schayk slaagde zonder fouten De Commissie Schoolverkeersexa- mens gemeente Middelhamis organiseerde ook dit jaar weer de verkeersexamens voor de scholen in Middelhamis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet. Praktijk PAGINA 2 DINSDAG 15 JUNI 2004 Waarom verlaat een zo gedreven persoon als Moerkerk het schip van Goerees' gemeente raad nu het zich in stormachtig vaarwater bevindt? Want de rust na het vertrek van een wethouder en vervolgens de burgemeester lijkt nog niet weergekeerd. De leider van de tweemansfractie van de Christenunie Moerkerk verzekert dat zijn vertrek niets te maken heeft met de perikelen die in de gemeenteraad spelen. De oorzaak van zijn scheiding van de raadstafel is het gevolg van de pas ingevoerde wet die het niet toestaat dat een gemeenteraadslid tevens bestuurslid van een woningbouwvereniging kan zijn. Al jaren is Moerkerk actief als bestuurder van de Woningbouwvereniging Beter Wonen in Goedereede. Het moment was aangebroken dat hij een keuze moest maken tussen de gemeenteraad en de woningbouwvereniging en zijn keus viel op de laatste. Moerkerk vindt het jammer dat deze regeling in deze periode actueel gewor den is, anders had hij zich bij de afgelopen verkiezingen niet verkiesbaar gesteld voor de gemeenteraad. De keuze tussen gemeen teraad en woningbouwvereniging is een zeer moeilijke keus geweest. Het mag bekend zijn dat Moerkerk in de raad het nog al eens opnam voor de 'gewone man' omdat hij zich echt volksvertegenwoordiger voelt. Door zijn werkzaamheden als postbo de kwam hij veel mensen tegen en als die problemen hadden konden ze altijd bij hem terecht. Als een soort ombudsman bracht hij die problemen op tafel bij de bestuurders en zijn collega-raadsleden. "Het viel niet altijd in goede aarde maar ik vond dit toch een belangrijke taak voor mij als gemeenteraads lid. Ik probeerde iedereen te helpen, onge acht de politieke achtergrond", aldus Moer kerk. En het vertegenwoordigen van burgers maakte dat hij koos voor de woningbouwver eniging. "Ik blijf hier in zekere zin volksver tegenwoordiger, want ik zal de belangen behartigen van misschien wel vierduizend mensen die de gezinnen vormen van de elf honderd huurders van de woningbouwver eniging", verklaart Moerkerk. Het raadslid geeft aan dat hij zich bij de woningbouwvereniging meer op zijn plaats voelt dan binnen de gemeenteraad en deze verklaring wekt toch wel wat verwondering gezien de bezieling waarmee hij zijn raads lidmaatschap vervulde. Is hij soms gefrus treerd doordat van de vele zaken die hij aan kaartte hij maar weinig gehoor vond bij de collegeleden? Moerkerk verzekert dat hij zéker niet gefrustreerd is: "Ik heb de werk zaamheden voor de raad altijd met plezier gedaan, wat me wel van het hart moet is dat ik door de coalitiepartijen vaak niet serieus genomen werd", aldus de Ouddorpse post bode. chr. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tiollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Versctiijnlng: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 email: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluiüngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdractiten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.Vlllerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 ^v-'-é^^-^^ï^^'.^^, ^ïi^'-. ■^■*«SBswias?%'ti Scheidend en komend raadslid voor de Christenilnie in Goedereede: George en Marieke Moerkerk. Hij verduidelijkt dat juist de laatste tijd de blokvorming tussen collegepartijen tegen over de oppositie weer sterk is toegenomen. Iets dat volgens hem zeker niet het doel van het dualisme is geweest. "Ik vind dat ik zelf altijd al dualistisch bezig ben geweest, want ik zoek de burger op en als dit niet serieus wordt genomen, dan vraag ik me af wat ik dan nog als volksvertegenwoordigers in de raad waard ben. Door mijn ervaring weet ik, dat ik bij de woningbouwvereniging wél serieus genomen wordt". Verder sprekend over dualisme geeft Moerkerk aan dat het dualisme binnen de raad slecht functioneert: "Je ziet steeds meer dat de collegepartijen weer achter de wethouder aanlopen en dat was nu juist niet de bedoeling". Terugziend op de afgelopen periode beves tigt hij de algemene indruk dat er in de gemeente Goedereede weinig bestuurlijke daadkracht aanwezig is. Hij wijst in dit ver band op de inmiddels beruchte bouw van Wozoco's die lange tijd maar niet van de grond leek te komen. "Teveel werd er gewerkt met Beeldkwaliteitsplannen, waar door de bouw van dergelijke complexen enorm werd vertraagd". Ook de snelheid van besluitvorming op andere gebieden laat, vol gens Moerkerk, veel te wensen over. Hij wijt dit mede aan het feit dat er te veel met - dure -externe adviesbureaus wordt gewerkt. "Ik ben ervan overtuigd dat de bestuurders der gelijke bureaus in de armen nemen om zelf de ver'dntwoording te ontlopen". Blij is Moerkerk dat het welstandtoezicht een heel andere vorm krijgt; men is niet meer afhan kelijk van één welstandgedelegeerde die vaak een plan beoordeelde zoals die gedele geerde het vond. "Voor de burger was dat vaak slikken of stikken", aldus Moerkerk. Bij het meer betrokken zijn van de burgers ligt volgens Moerkerk ook een grote verant woording bij diezelfde burgers, want ook zij dienen op de hoogte te zijn van bijvoorbeeld wijzigingen in bestemmingsplannen en alle andere besluiten die vanuit het gemeentebe stuur genomen worden. In de tijd dat Moerkerk gemeenteraadslid is geweest heeft hij twee burgemeesters zien vertrekken en twee wethouders moesten gedwongen het veld ruimen. De laatste cri sis rondom de ondertekening van de ver mogensverklaring heeft hem best wel aan gegrepen. Wethouder Grinwis moest het veld ruimen en burgemeester Sinke bood zijn ontslag aan. Moerkerk is het er mee eens dat Sinke er voor koos om op te stap pen omdat dit de enig juiste conclusie was. "Toch greep het vertrek van de burgemees ter me emotioneel meer aan, dan het vertrek van Grinwis, want deze trad tijdens zijn wethouderschap nogal arrogant op en dat werd hem door velen niet in dank afgeno men". Na lezing van het onderzoeksrapport van mr Van Gameren over de affaire van de vermo gensverklaring concludeert het scheidend raadslid, dat de meerderheid van de raad er niet bij heeft stilgestaan dat wethouder Bakelaar ook van het bestaan van de vermo gensverklaring afwist. "Als Teun dit direct aan de raad zou hebben gemeld, zou het toch heel anders zijn gelopen", verzekert Moer kerk. "Als dit bij de wethoudersverkiezingen zou zijn gerealiseerd zou Bakelaar wat de oppositie betreft zéker niet herkozen zijn". Als Moerkerk in september van dit jaar zijn raadszetel verlaat, maakt hij plaats voor zijn opvolger. Dochter Marieke zal in het ver volg de plaats naast fractiegenoot J. Goe- maat innemen. De drieëndertigjarige Marie ke werkt als senior-zorgkundige bij Stich ting Filadelfia Zorgverlening, een stichting waar mensen begeleid worden met een ver standelijke beperking en bijkomende proble matiek. Wellicht is deze wisseling van de wacht vrij uniek voor ons land, want het zal wel niet zo vaak voorkomen dat een gemeenteraadslid door zijn dochter wordt opgevolgd. DIRKSLAND - Op vrijdag 18 juni a.s. is er weer een sing-in, van 19.00 uur tot 20.00 uur in de Ned. Herv. kerk te Dirksland, m.m.v. praiseband IMAGE. Er wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten Jong en oud zijn van harte welkom. NIEUWE TONGE - Donderdag 17 juni 19.30 uur, ds. M. Karens. MELISSANT - Woensdag 16 juni, 19.30 uur, ds. D.W. Tuinier en vrijdag 18 juni, ds. H. Molendijk, huwelijksbevestiging. Voor de zesde keer organiseert de braderie Oude Tonge een ringsteekwedstrijd voor aanspanning. Er hebben zich reeds zeventien aanspanningen aangemeld voor deze ouder wets gezellige manier van vermaak. Er wor den twee manches verreden. Ook wordt een prijs uitgereikt voor het schoonste geheel. Dus: wilt u even terug in de tijd? Kom dan op 19 juni naar Oude Tonge. OUDE-TONGE - Een 29-jarige man uit Bruinisse heeft moeten opdraaien voor de kosten van het opruimen van illegaal door hem gestort bouwafval. De man had eind maart 2004 op de Zuiderlandsezeedijk een hoeveelheid platen met tegels gedumpt, dat door personeel van het Waterschap Goeree- Overflakkee werd verwijderd. Politiemen sen stelden daarop een onderzoek in, dat resulteerde in de aanhouding van de 29-jari- ge Bruinisser. De man bekende en betaalde inmiddels de verwijderingskosten van 550,18. Tevens werd proces-verbaal voor het illegaal storten van bedrijfsafval tegen hem opgemaakt. "Gemeentewerk vraagt soms meer tijd dan gezond is, voor jezelf of je gezin. Terwijl juist in dit werk een harmonieus thuisfront van groot belang is", vindt FamilyLife-coör- dinator Hans Waagmeester. "De huwelijks- conferentie voor predikantsechtparen is een kans voor hen om even uit de hectiek van het gemeentewerk te stappen en samen, in een gezellige sfeer, bezig te zijn met hun relatie. Het hele jaar dienen zij anderen, dus gunnen we hen ook opbouw voor henzelf." Thema's die aan bod komen in de conferen tie zijn: Gods bedoeling met het huwelijk; communicatie; conflicten; het spannings veld tussen je werk en je huwelijk; je plek als man en vrouw en seksualiteit. De thema's worden uitgewerkt in lezingen, waarna de paren met z'n tweeën over de onderwerpen kunnen napraten. Er wordt in deze conferen tie niet in kleine groepjes gewerkt. Verder is er ruimte voor gezelligheid en lekker (samen) eten. De conferentie vindt plaats van maandagochtend tot woensdagmiddag in Conferentiecentrum Stokerhorst te Neder weert. De kosten bedragen 235 euro per echtpaar (voor een 2-persoonskamer met douche en toilet). Dit is de tweede huweUjksconferentie voor predikantsechtparen. De eerste, die in janu ari 2004 plaatsvond, werd erg goed ontvan gen. Ook was het voor de echtparen een mooie gelegenheid om met ambtgenoten te praten en bij elkaar herkenning te vinden. Meer info en opgave: www.fatmlylife.nl of bij Hans Waagmeester, tel. 0318-511560 of e-mail familylife@agape.nl "We kunnen het werk nauwelijks aan" ver telt André de Jong enthousiast. Hij is loca tiehoofd van dit unieke werkervaringspro ject voor mensen met een psychisch pro bleem, lichte verstandelijke handicap of psychosociaal probleem, die een tijdelijk steuntje in de rug nodig hebben als voorbe reiding op hun terugkeer in de maatschappij. Ook zijn wij er voor mensen die dagbeste ding zoeken voor langere termijn. De Mek kerstee maakt deel uit van Eleos, een lande lijke instelling voor gereformeerde geestelij ke gezondheidszorg. "Er staat weer een uitbreiding op stapel", aldus de Jong. "We hebben de vergunning binnen om een loods te bouwen voor uitbrei ding van onze werkzaamheden." Er kunnen bij De Mekkerstee inpakwerk- zaamheden worden uitgevoerd en tevens bestaat de mogelijkheid om kopieerop drachten uit te laten voeren.Hiermee is er meteen mogelijkheid om te werken in een rustige ruimte. Naast het werken in het res taurant, de winkel, de kaasmakerij, het werk op de boerderij en de zorg voor de geiten wordt er op de Mekkerstee nu een zeer uit gebreid pakket van werkzaamheden gebo den. "Je ziet mensen hier groeien. Ze krijgen steeds meer zelfvertrouwen en daardoor ver leggen ze steeds hun grenzen" aldus de Jong. "Wat ook heel aantrekkelijk is van het wer ken op de boerderij is het feit datje letterlijk veel ruimte en vrijheid ervaart. Je bent veel buiten, hebt alle ruimte en zit dus niet op eikaars lip. Dat onderscheidt ons ook van andere dagactiviteitencentra. De begeleiding is minder gestructureerd en daardoor hebben de deelnemers ook minder het gevoel in een omgeving met 'zieken' te werken. We ont vangen dagelijks tientallen bezoekers dus er is volop bedrijvigheid. Ons uitgangspunt bij de begeleiding die we bieden is: richt je op wat je wel kunt en benut je sterke kanten", besluit de Jong zijn betoog. Om in aanmerking te komen voor een werk plek bij de Mekkerstee is een verwijzing via het RIO noodzakelijk. Voor meer informatie: André de Jong, loca tiehoofd De Mekkerstee, tel. 0187 684050. Kijk ook op www.eleos.nl Op zondag 20 juni om 18.30 uur zal in de Doopsgezinde Gemeente Ouddoip de jaar lijkse praiseavond plaatsvinden. Het is inmiddels al weer acht jaar geleden dat de eerste praiseavond werd gehouden, sindsdien is met steeds terugkerend enthou siasme ieder jaar in de zomer een praise avond georganiseerd. En ieder jaar weer werd het voor zowel de zangers/musici als de verdere aanwezigen in de kerk een hele bijzondere avond. Ook dit jaar heeft het Gospelkoor (voorheen jongerenkoor) weer veel gerepeteerd en zich intensief op deze avond voorbereid. Naast vele bekende liederen zullen ook nieuwe lie deren gezongen worden, door het koor alleen of samen met de gemeente. Als thema voor deze avond is gekozen: 'Gaan voor Go(u)d'. Dit sluit aan op het jaarthema van de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp. In deze tijd van vele sportevenementen is inte ressant na te denken over het hoogst haalba re in het leven. Een gouden cup, medaille, beker of toch iets anders. Het belooft weer een mooie en inspirerende avond te worden die u niet mag missen. U bent van harte welkom mee te luisteren en mee te zingen in de kerk aan de Dorpstien- den 3 in Ouddorp. RIO-ZHE zorgt voor de indicatiestelling van alle vormen van zorg, die onder de Algeme ne Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) vallen. Zoals huishoudelijke verzorging, persoonlijke verzorging, verpleging, bege leiding, behandeling en verblijf (opname). Ook de indicaties voor de geestelijke gezondheidszorg en de gehandicaptenzorg worden door RIO-ZHE verzorgd. Uitslui tend met een RIO-indicatie mag zorg of hulp worden verleend. In manege 'Stal de Poorte' te Dirksland is het hele jaar wel wat te doen. Maar elk jaar wordt in de maand juni een groot feest geor ganiseerd. Dit jaar is dat op vrijdag 18 en zaterdag 19 juni. Op die dagen zijn er kraan machinistenwedstrijden met gloednieuwe kranen, pony rijden, huifkarritten, indoor beachvoetbal, dressuurdemo's enz., enz. Johan Nagtegaal en Kees van der Spaan komen in het programma 'Met Wie???' op dinsdag 15 juni tussen 18.00 en 19.00 uur op Radio Flakkee daar alles over vertellen. Woensdag om 18.00 uur wordt het program ma herhaald. Heeft u vragen en/of opmer kingen? Mail naar: metwie@zeelandnet.nl. Sander van den Houten Fantasia in g (BWV 542) 'Vroeg in de morgen' Menuet in G Allegro The Prince of Denmark's March Angloise March in D Etude in C Fantasia in d (presto-adagio-presto) Fantasie in e (allegro-dolce-allegro) Aria in G Solfeggio Preludium m c (BWV 999) Variaties over de Avondzang Preludium in e (BWV 555) Sonata in C Preludium en Fuga in C (BWV 553) Preludium in Fuga in Bes (1736-1809) Preludium in d (BWV 554) Preambulum en Koraal over 'Jesu, meine Freude' Fantasia in g 'Christ lag in Todesbanden' (BWV 625) Den 33sten Psalm Sonate III in A (con moto maestoso- andante tranquillo) Anne Krijgsman Wietse Villerius Sebastiaan van der Valk Lennard van Biert Elbert van Hoepen Vince Trommel William van den Dool Nelleke Villerius Willemijn Villerius Comelis Villerius Stephan Kievit Gert-Jan Koppelaar Leen Mastenbroek Mariene van Gils Danny van den Brink Danny van den Brink en Benno van Gils Benno van Gils Johan van der Valk Matthias Stout Leny van Wijk J.S. Bach (1685-1750) F. Dean J. S. Bach V.Rathgeber (1682-1750) J. Clarke (1674-1707) J.C. F. Bach (1732-1795) J. Clarke J.Duvernoy (1842-1907) G.P.Telemann( 1681-1707) G. P. Telemann G. E Handel (1685-1759) C.P. E. Bach (1714-1788) J. S. Bach W.H. Zwart (1925-1997) J. S. Bach G. F. Handel J. S. Bach J. G. Albrechtsberger J. S. Bach J. L. Krebs (1713-1780) J. Pachelbel (1653-1706) J. S. Bach C.Kee (1900-1997) F. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847 Zaterdag 19 juni houdt de Werkgroep Ozun van de Nederlandse Hervormde Kerk voor de laatste keer van dit seizoen inzameling van goederen voor de zustergemeente in Roemenië. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen de goederen ingeleverd worden bij Trans portbedrijf Hendriks aan de Heerendijk te Oude-Tonge. Attentie: In de maand juli zal er niet ingeza meld worden! De derde zaterdag van augus tus zal de eerste keer zijn dat er weer een inzameling is. Contactpersoon is dhr. G. Groenendijk, tel: 0187-641934. De Werkgroep wil alle mensen die zij dit seizoen aan de Heerendijk hebben ontmoet heel hartelijk danken voor hun steun. Ook degenen die aan de acties hebben meege werkt of hebben gesteund willen wij harte lijk bedanken. De economische situatie in Ozun is helaas niet verbeterd. Uw steun blijft dus nog hard nodig! In het nieuwe seizoen hoopte de werkgroep weer elke derde zaterdag van de maand te kunnen inzamelen en zij bereiden nu al nieu we acties voor. Ze hoopt in het nieuwe sei zoen dan weer op veel steun te rekenen. Op zaterdag 19 juni houdt de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp de jaarlijkse Kringloop- markt. Deze vindt als vanouds plaats op het parkeerterrein aan de Dorpstienden. Van 08.00 tot 16.00 uur kunt u weer naar harte lust snuffelen op de verschillende kramen, waarop voor elk wat wils te koop zal zijn. Honderden boeken, bloemen en planten, aardappelen en fruit, handwerken, antiek en curiosa, enz. enz. enz. Er staan oude tracto ren, er is een expositie van de modelbouw vereniging met bootjes en treinen. U kunt uw geluk beproeven bij het Rad van Avon tuur, met darten, sjoelen en ballengooien. Verder zal er een stand zijn van Open Doors en een kraam met 3e wereld-artikelen. Ook aan de inwendige mens is gedacht. Kof fie, frisdrank, gebakken vis, ijs, patat, pan nenkoeken en poffertjes, popcorn, er is van alles té koop. Bovendien staat er een 'echte' limonadekoe! Een gedeelte van de opbrengst van deze Kringloopmarkt is bestemd voor de Stichting De Hoop (verslavingszorg) in Dor drecht. De Doopsgezinde Gemeente heet u van har te welkom! Daniël van Schayk werd op het gemeentehuis van Middelhamis extra in het zonnetje ^ezet voor zijn prestaties tijdens de verkeersexamens. Links De moeder en broer van Daniël en rechts wethouder De Jong en Boender. Achter de juf van Daniël, mevrouw Jelier. De voorzitter van de Commissie Schoolver- keersexamens, de heer G. Boender legt uit dat op 22 april 256 leerlingen hadden deel genomen aan het schriftelijk examen. In totaal behaalden 248 leerlingen het diploma, waarvan 8 na herkansing. Bij dit examen waren drieëntwintig leerlingen die alle vra gen foutloos beantwoordden. Dit jaar werd de hoogste score behaald door de Groen van Prinstererschool uit Middelhamis. Deze school behaalde een gemiddelde van 38,47 punten. De school ontving voor haar presta tie dan ook een beker. Nadat een tweetal verkeerslessen waren gegeven in de verkeerstuin werd op 7 juni het praktijkexamen door 244 leerlingen afgelegd op een route door Middelhamis en Sommelsdijk. Alle fietsen van de deelne mers werden tijdens het examen gekeurd op veiligheid en wettelijke eisen. Bij deze keu ring bleek dat er twee fietsen werden afge keurd omdat die niet voldeden aan de eisen. Deze leerlingen moesten het examen afleg gen op een door de Commissie ter beschik king gestelde fiets. Vijf deelnemers zakten voor het praktijkexamen en dertien deelne mers reden de route geheel foutloos. Tijdens het praktijkexamen bood de politie de mogelijkheid om de postcode in de fiet sen te laten graveren. Hiervan maakten 150 leerlingen gebruik. Van alle deelnemers was er één die zowel het theorie- als het praktijkexamen foutloos aflegde: Daniël van Schayk van de Bos- seschool uit Middelhamis. Samen met zijn moeder, broertje en juf Marjan Jelier toog hij naar het gemeentehuis in Middelhamis, waar hij door Boender en wethouder G. de Jong nog eens extra in het zonnetje werd gezet. Boender noemde het foutloos afleggen van het examen een bijzondere prestatie en over handigde Daniël een kadobon plus een tasje met inhoud. Wethouder De Jong dankte de Commissie Schoolverkeersexamens Middelhamis voor hun vele inspanningen die veelal vrijwilUg werden verricht. Ook de leerkrachten dankte hij voor de energie die zij in de verkeersles sen hadden gestoken en hij feliciteerde Daniël met het behalen van dit bijzondere resultaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2