10 jaar Jaap Boone Witgoed Nieuwe Kerk in Zieriiczee gaat iieie zomer open! Prachtige staaltjes bloemsierkunst tijdens presentatie in Groene School Prikacties D.V.N. Barbecue en video EiiMiraBn-niEUWs Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Kampeerders grijpen massaal naar CampingCard ACSI RTM-museum opent met modeltreinenbeurs het hoofdseizoen Restauratie- en Activiteiten Commissie Hervormde Kerk Middelliarnis Spectaculaire Trekker Trek Flakkee Succes voor Goedereede en Dirksland bij brandweerwedstrijden "^ZV Zomercompetitie d.d. 7 juni 2004 De dit jaar geïntroduceerde kortings kaart voor het kamperen in het laag- seizoen is een ongekend succes. In een paar maanden tijd is CampingCard ACSI nagenoeg uitverkocht. Veel campings zien hun bezetting in het laagseizoen met sprongen vooruit gaan, terwijl de kaartgebruikers voor een zacht prijsje een mooie plekje kunnen vinden op de camping. A. Herv Ge De Nieuwe Kerk van Zierikzee zal deze zomer geopend zijn voor het publiek. Dagelijks, van maandag tot en met zaterdag, zullen gastheren en gastvrouwen aanwezig zijn om gasten in de kerk te ontvangen. In de kerk zijn gelijktijdig diverse exposities aan de gang, vindt in de consistorie een doorlopende powerpoint-presentatie plaats, is er regelmatig orgelspel of andere instrumentale muziek en zijn er allerlei Nieuwe Kerk-producten te koop. In de koffiehoek is er de mogelijkheid tot een praatje. Drie tentoonstellingen Kostuums historische spelen Oodogskinderen PowerPoint Nieuwe Kerk Orgelbespelingen Nachten van de muziek Een begin Vorige week toonden leerlingen van de Groene School in Sommelsdljk hun kunnen op het gebied van de Bloem sierkunst. In de kantine van de school waren negen presentaties te bewonde ren van praktijkopdrachten van de leerlingen. Veelzijdig onderwijs Ingezonden: Helaas moeten wij u mededelen dat na herhaaldelijk verzoek aan de dominee en de kerkenraad van de PKN (Hervormde Gemeente) van Middelharnis, om onderstaande berichtgeving inzake de Restaura tie- en Activiteiten Commissie (RAC) in 'De Zaaier' te willen plaat sen, de kerkenraad de commissie heeft medegedeeld het bericht niet te willen plaatsen. Aangezien wij het onze plicht vinden iedereen op een juiste wijze te informeren over het feit hoe de RAC na 1 mei verder gaat, rest ons geen andere mogelijk heid dan het bericht dat bestemd was voor De Zaaier op deze wijze aan u bekend te maken. Commissie Jaarmarkt Verzamelen rommelmarktspullen De Diabetesvereniging Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee houdt in de komende maanden weer enkele prikacties op het Eiland. De eerste wordt gehouden 26 juni op de midzo- mermarkt te Stellendam en nog twee op de toeristendagen in Ouddorp op 21 juli en 11 augustus. PAGINA 9 VRIJDAG 11 JUNI 2004 STELLENDAM - De tijd gaat snel: het is alweer 10 jaar geleden dat Jaap Boone de deuren van zijn elektrowinkel in Stellendam opende. Met behulp van vele vrienden en kennissen werd de winkel destijds in record tijd klaargemaakt voor de opening. Veel is er gebeurd in de achterliggende 10 jaar, want door goede service en klantgerichte aanpak van Jaao Boone groeide het bedrijf elke keer weer uit zijn jasje. Na diverse verbouwin gen, extra personeel en aansluiting bij Eur- amco Electronics staat er nu een gezond en bloeiend bedrijf. Met de overname van Wal ter radio en tv beschikt Jaap Boone nu ook over een eigen servicedienst voor radio en tv. En hij is goed op weg om zijn klanten kring nog verder uit te breiden. In ieder geval is Jaap Boone Witgoed klaar voor de volgende 10 jaar, en ziet het de toekomst met vertrouwen tegemoet. Om het tienjarig jubileum te vieren, organi seert Jaap Boone samen met Plus Tessema- ker-dieook lOjaar bestaat-morgen, zater dag 12 juni, diverse activiteiten op het Oran jeplein te Stellendam. Kinderen kunnen er zich op diverse manie ren vermaken en de hele dag door zijn er prijzen te winnen. V MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK M. Klink-J. van Hoorn1-1 J.A. Dekker- A. Doom1-1 J. Lodder-J. Jordaan1-1 Joh. Wolfert - D. Wolfert1-1 M. Goedegebuur - R. Jacobs3-0 J.A. Nipius - H. Bijdevaate1-1 Jac. Wolfert - B. du Pree3-0 Van Hoorn zag kans een licht overzicht van Klink te egaliseren. Dekker en Doom waren aan elkaar gewaagd. Een spannende, gelijk- opgaiinde strijd eindigde in gelijkspel. Jord aan kroop bij Lodder door het oog van een naald. De beide Wolferts gaven elkaar niets toe. Uiteindelijk schudden zij elkaar de broe derband, Jacobs maakte een verkeerde afruil. Dat kostte hem de partij. Jac. Wolfert had het niet zo moeilijk tegen Du Pree. Hij haalde van de Wolferts de meeste punten binnen. Met nog twee ronden te spelen, gaan Klink, Doom, Dekker en Van Hoom met 9 punten aan de leiding, gevolgd door Jordaan en Goedegebuur met 8 punten. Wat een spanning.' Kampeerders kiezen massaal voor dit ge bruiksvriendelijk pasje, goed voor inmiddels honderdduizenden extra overnachtingen. Men hoeft deze kortingskaart maar te tonen op de campingreceptie en men profiteert van kortingen tot wel 50%. En bij vertrek rekent men het aantal genoten overnachtingen af. Geen gedoe met cheques. Voor de ovemachtingsprijs van 9, 11 of 13 euro kan men beschikken over de belang rijkste voorzieningen op de camping. Kopers van een campinggids van ACSI krij gen CampingCard ACSI gratis. In de gidsen staat uitgebreide informatie over het handige pasje. Kampeerders die dit jaar nog niet aan een nieuwe ACSI-gids toe zijn, kunnen de CampingCard ACSI met gidsje bestellen. Uitgebreide informatie is te vinden op www.campingcard.nl. Met een grote modeltreinenbeurs op zater dag 19 juni a.s. opent het RTM-trammuseura aan de Brouwersdam in Ouddorp haar hoog seizoen. Vanaf 11.00 tot 17.00 uur staat de grote remise aan de Punt-West vol met modelbanen en in- en verkopers van tweede hands modelspoormaterieel. Ook is een bescheiden plaats ingemimd voor curiosa. Als extra attractie staat bij de tram remise op deze dag een groot aantal oude tractoren en stationaire motoren opgesteld. Om 13.00 uur vertrekt de Sperwer, de RTM- dieseltram in een anderhalfuursdienst vanaf de museumremise naar Port Zélande, het laatst om 16.00 uur. De andere twee modeltreinenbeurzen vinden plaats op de zaterdagen 28 augustus en 16 oktober 2003. Op de woensdagen en donderdagen in juli en augustus rijdt de RTM-museumtram met stoom op de woensdagen vanaf 13.00 uur, de eerste rit wordt om 11.30 uur met RTM-die- selmaterieel uit de jaren '50 gereden. Tij dens de ritten op de donderdagen wordt alleen met historisch RTM-dieselmaterieel gereden. Het Duits-Nederlands-Oostenrijks Sperwer- tramstel komt op de zaterdagen in juli en augustus in actie om 13.00, 14.30 en 16.00 uur. Op alle rijdagen vertrekt om 13.30 uur de MS Grevelingen uit de haven van Den Osse bij Brouwershaven richting de steiger bij De Punt. Daar kan men overstappen op de tram, een volledige rit maken, de mu seumremise bezoeken en om 16.15 uur de boot naar Den Osse temgpakken. Gecombineerde kaarten kosten 10,- voor volwassenen en 7,- voor kinderen tot 12 jaar en zijn verkrijgbaar op de MS Grevelin gen. Ter afsluiting van de zomervakantie organi seert de RTM op 11 en 12 augustus speciale kinderdagen waarbij voor de kleine passa giers allerlei activiteiten worden georgani seerd. Met de Open Monumentendag op 11 september sluit de stoomtram de zomer af met een speciale manifestatie. NIEUWE TONGE - Op 19 juni a.s. staat voor Zaterdag Avond Jeugd Werk (ZAJW) vanaf 19.00 uur de barbecue startklaar bij verenigingsgebouw 'Elim'! Er zijn dit sei zoen enorm veel leuke dingen gedaan, en dat zie je allemaal temg op een eigen video. De toegangskosten voor deze avond bedrage 10,00 p.p. Opgeven kan t/m 14 juni bij Corrie, tel. (0187) 651523. Jullie zijn alle maal welkom! Het is en bekend gegeven dat zodra de Nieu we Kerk open staat mensen de kerk binnen komen, nieuwsgierig wat er achter de zuilen van dit bijzondere gebouw te zien is. Van daar dat door de gastmannen en vrouwen rondleidingen zullen worden gegeven ook aan de hand van de maquettes die van deze en de vorige kerk gemaakt zijn. Maar omdat niet iedereen evenveel van architectuur houdt zal er voor elk wat wils zijn. Op deze wijze vormt de Nieuwe Kerk een aanvullen de mogelijkheid op wat er in Zierikzee in de zomer te beleven is. In de grote kerkruimte staan een drietal ten toonstellingen opgesteld. Bij het binnen komen hangt een foto-expositie van bijzon dere plekjes op Schouwen-Duiveland, plek jes die voor bewoners van deze streek een eigen verhaal hebben. Aan een aantal bewo ners is gevraagd het plekje te noemen dat voor hen verbonden is met een bijzondere gebeurtenis of de plaats waar men als eerste naar toe zou gaan als men lange tijd niet meer op het eiland geweest is. Zowel de verhalen als een foto van het stuk je Schouwen worden geëxposeerd. De expo sitie is samengesteld door Hans Erbrink en de foto's zijn van de hand van Maaarten Tie- boe. Het doel van deze tentoonstelling is dat toeristen met een ander oog naar het eiland kijken dan men normaal doet. De ervaringen van mensen kleuren op deze wijze plaatsen waar men normaal geen oog voor zou heb ben. Achterin de kerk laat de Stichting Histori sche Spelen de mooiste kostuums zien uit de geschiedenis van de stichting. Alle kos tuums, gemaakt naar historische voorbeel den, zijn het product van eilandelijke huis vlijt. Gaan tijdens de historische spelen de kostuums vaak in een oogwenk voorbij, nu kan iedereen in rust en van heel dichtbij de kledij uit het verleden bewonderen. De kle dij van ongeveer 16 personen is in volle omgang te zien. Daarnaast kan men op schriftelijke toelichtingen meer informatie te weten komen over bijzonderheden van de aparte kostuums. Een doorlopende video laat zien hoe de kostuums in de historische spelen een rol spelen. Naar alle waarschijnlijkheid zal in een ander gedeelte van de kerk de tentoonstelling 'Kind en Verzet' staan opgesteld. De ten toonstelling behandelt de positie van kinde ren in de tijd van de Tweede Wereldoorlog. Het zijn authentieke foto's met citaten uit de levensverhalen van de kinderen die opgete kend zijn door de schrijfster Minka Kaszó In de consistorie van de kerk vindt een door lopende powerpoint-presentatie plaats over de geschiedenis van de Nieuwe Kerk. Deze presentatie is gemaakt voor Jeroen van der Laan en Joran Looij. De presentatie plaatst de kerk in de totale geschiedenis van Zierik zee en wijst de kijkers op details die in de kerk te zien zijn en op zichzelf weer een eigen verhaal vertellen. Nieuwe Kerk-producten Voor het eerst zijn er ook flink aantal Nieu we Kerk producten te koop. Onlangs zijn door een aantal koren twee cd's opgenomen ten bate van de instandhouding van de Nieu we Kerk. De ene cd is een initiatief van de Commissie Koorzang Schouwen-Duiveland, de andere cd is een gezamenlijke activiteit van het Eilandenkoor, het kinderkoor Jedaja en het Duivelands Mannenkoor. Momenteel zijn deze nog in productie, het is de bedoeling dat ze bij de aanvang van de zomerweken klaar zijn. Andere producten die te koop zijn is de opnieuw uitgebrachte Nieuwe Kerk-wijn en de Nieuwe Kerk-kaarsen. Zowel op het wijn-etiket als op de kaarsen is een afbeelding van de Nieuwe Kerk aange bracht die met name voor toeristen een her innering kunnen zijn aan hun verblijf op Schouwen-Duiveland. Daamaast zijn er orgel-cd's en brochures van de kerk ver krijgbaar. Tijdens alle activiteiten zal er veel muziek te horen zijn. Een aantal organisten uit de wij de omgeving zal het fraaie Kam- en van der Meulenorgel laten horen. Af en toe worden er speciale lunchpauze-concerten georgani seerd. De kerk is van 5 juli tot 14 augustus dage lijks van 10.00 - 16.00 geopend. Als toe gangsprijs wordt het symbolische bedrag van 1 euro gevraagd, bestemd voor het kerk- onderhoud. Naast de openstelling worden in de kerk ook nog de reguliere orgelconcerten op woensdagavond gehouden waar bekende organisten uit Nederland zullen concerte ren. Eind augustus vinden bovendien twee 'nach ten' van de muziek plaats. Het succes van de 'Nacht van Bach' was vorig jaar zo groot, dat deze in iets andere vorm herhaald wordt. Het grote aantal Duitse gasten tijdens de 'Nacht van Bach' was zo groot dat besloten is om deze nacht ditmaal Duitstalig te maken. Als nieuwe nacht zal de 'Nacht van de Romantiek' georganiseerd worden met in beeld en geluid aandacht voor dichters en componisten uit de 19 eeuw. De nachten van de muziek worden georganiseerd door de orgelcommissie van de kerk en zijn een co productie van Rinus Verhage en Mar van der Veer. De organisatoren beschouwen de dagelijkse openstelling als een begin. Als blijkt dat de openstelling een succes is wordt overwogen om ook in het voor en najaar als er relatief veel toeristen aanwezig zijn de kerk open te stellen voor het publiek. De MBO-leerlingen volgen het onderwijs aan de Groene School volgens de BBL-rou- te. Dit betekent dat ze bij een bloemist of tuincentrum in dienst zijn, maar één dag in de week gaan ze naar school, voor het theo retisch en praktisch onderricht in de Bloem sierkunst. De directeur van de MBO-afdeling van de school, Paul Kamerling verklaart dat de leer lingen op de afdeling bloemsierkunst niet allemaal van Goeree-Overflakkee afkomstig zijn. "Er zijn leerlingen uit Schouwen-Dui veland, de Hoeksche Waard en Voome Put ten. Deze komen naar de school in Middel- hamis, omdat ze de voordelen zien van de kleinschaligheid van de Groene School boyen grote onderwijsinstellingen in Rotter dam", aldus Kamerling. Docente bloemsierkunst, Annette Lagendijk legt uit dat de vakopleiding veelzijdig is. De leerlingen krijgen niet alleen les in het bloemschikken, ze moeten ook de verschil lende kunststijlen herkennen en er dienst ook geleerd te worden om zo veel mogelijk economisch in te kopen en het plannen van werkzaamheden. Voor de opdrachten voor de werkstukken hebben de leerlingen zelf voor de basismaterialen moeten zorgen. De leerlingen mochten zelf het thema voor hun onderwerpen kiezen, maar er moesten wel vaste onderwerpen worden uitgebeeld, zoals een broidboeket. Het uiteindelijke resultaat werd beoordeeld door twee docenten en twee vertegenwoor digers uit het bedrijfsleven. Lagendijk is heel tevreden over het eindresultaat. Vol gens haar is er door de leerlingen heel goed werk afgeleverd. En als men tijdens de pre sentatie rondkeek kan geconstateerd worden dat de leerlingen heel veel werk hebben ver zet. Niets werd aan het toeval overgelaten bij het vormgeven van de presentaties en uit gesprekken met de leerlingen bleek dat zij niets aan het toeval hadden overgelaten zoals uit bijgaande foto's is te zien. De onderwerpen varieerden van de Egytenaren tot de pop-art stroming in de kunst. Sindy van de Ree had 'Frankrijk' als onderwerp. Zij stelde een presentatie samen waarbij de Franse wijn centraal stond. Zij bezocht een wijnkelder om zich op te oriënteren op alles wat met wijn te maken heeft en dit kwam tot uiting in haar presentatie. Zelfs het bruidsboeket had als basis de flessenkurken. Mariska Keus koos voor Egypte, zij maakte een draadgebonden bruidsboeket. Ook de zuilen werden door haar gemaakt. Nu op 1 mei de PKN een feit is geworden en onze gemeente m.i.v. deze datum uit twee verschillende stromingen bestaat, heeft dit voor ons als RAC eveneens vergaande gevolgen. Met meerderheid van stemmen is in de vergadering van 19 mei 2004 besloten dat de commissie wordt voortgezet door de Nederlandse Hervormde Kerk in hersteld verband (NHKH, dus buiten de PKN). Helaas heeft een aantal commissieleden door de ontstane kerkelijke situatie hun taken binnen de commissie met weemoed beëindigd. Wij bedanken hen voor hun betrokkenheid, inzet en fijne manier van samenwerking binnen de commissie, wij respecteren de gemaakte keuze en wensen hen Gods zegen toe. Op D.V. 11 september 2004 zal de jaarmarkt worden gehouden. De voorbereidingen hier voor zijn inmiddels in volle gang. Door de ontstane kerkelijke situatie lopen we achter op ons schema inzake het bellen van mede werkers. Wij hopen op uw begrip hiervoor. Mevr. L. Wilstra (tel. 0187-484806) is bezig met het werven van medewerkers. Aange zien het door de kerkelijke situatie ook voor ons moeilijk is, vragen wij uw begrip als u ten onrechte wel of niet wordt gebeld. Wilt u Zaterdag 19 juni organiseren de Plattelands Jongeren van Goeree-Overflakkee een spec taculaire Landbouw Trekker Trek! Dit evenement wordt gehouden op het ter- rem van de Firma D. Ras, Groeneweg 23 te Nieuwe-Tonge. De wedstrijd begint om 13.00 mu- met een spectaculaire openings teek en duurt tot 19.00 uur. Voor meer informatie: Raadpleeg de inter netsite www.PJFIakkee.nl of neem contact op met Joar van der Velde, telefoon 06 - 22 76 27 86. helpen met de jaarmarkt en u wordt niet gebeld, dan vragen wij of u zich telefonisch op wilt geven. Iedereen is van harte welkom. Evenals voorgaande jaren rekenen wij weer op uw aller inzet om te helpen op de dag van de jaarmarkt, waarvan het doel voorlopig is om een bijdrage te leveren aan de financiële nood voor het laten plaatsvinden en voortzet ten van de erediensten. Voor het ophalen van rommelmarktspullen kunt u bellen naar J. de Waard (tel. 0187- 482858), T. Bom (tel. (0187-484807) en M. Pollemans (tel. 0651860675). Morgen, zaterdag 12 juni, is de schuur aan Visserdijk (het voormalige Meijer theater) van 10.00 tot 11.00 uur geopend en kunt u de rommel marktspullen weer inleveren. Voor alle dui delijkheid: alle in te leveren ronamelmarkt- spullen, e.d., komen dus ten goede aan de Nederlandse Hervormde Kerk in Hersteld verband. Iedereen is van harte welkom om spullen voor de rommelmarkt in te leveren. De Restauratie- en Activiteiten Commissie Het doel is mensen op te sporen die onwe tend als diabeet door het leven gaan en om te voorkomen dat deze mensen later ernstige complicaties krijgen. Aan de hand van een tien vragen lijstje wordt gekeken of dat men tot de risicogroep hoort, is dit het geval dan wordt via een gratis test de bloedglucose bepaald. Wilt u meer weten over diabetes en over de actieve Flakkeese patiëntenvereniging kom dan naar de stands; de afdeling staat u graag te woord!. Zij verzorgen verder lezingen voor verenigingen, geven cursus om de dia- beet en zijn of haar partner meer wegwijs in zijn/haar chronische ziekte te maken. Verder zijn er we diverse boeken beschik baar over verantwoorde voeding om met weinig koolhydraten toch lekker te eten en een rijke sortering folders voor een eerste kennismaking. Informatie: 0187 491830. De afgelopen zaterdag gehouden gewestelijke brandweerwedstrijden in de gemeente Rijns burg zijn voor de brandweerploegen van Dirksland en Goedereede succesvol verlopen. Bei de ploegen hadden zich op 15 mei in Numansdorp geplaatst voor deze wedstrijden. De Dirkslandse brandweer speelde een T.A.S.-wedstrijd en behaalde de tweede plaats en plaatste zich voor de landelijke wedstrijd op 11 september in Ermelo. De brandweermensen uit Goedereede behaalden ook een tweede plaats en daarmee is de groep eveneens geplaatst voor de landelijke 112-wedslrijden. Deze zullen op 25 september worden gehouden bij de Bavaria brouwerij te Lieshout. Op de foto ziet u de beide korpsen na de prijsuitreiking van zaterdag 5 juni.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9