Avonddriedaagse 1 'Kindergeneeskunde in Dirksland staat stevig in de schoenen!' Veel activiteiten in kerk Strijen €995 I M. Grinwis en Zn. i Opbrengst collecte Beroepen te Sommelsdijk Verkoping t.b.v. Kanker bestrijding Nieuwe Tonge Open tuinen op Tholen Wandelexcursie door natuurgebied De Kleistee i EIIAIIDBn-tllEUWS FAMILIEBERICHTEN Tieter 9{ugo Qerard I I Jofiannes "Rmze. f t J^rentje Tüttmdla 'KgnaU I 8-6-1954 8-6-2004 L. C. dorsman f 'DorsTnan-'Duim DANKBETUIGING PIETER STRUUK ANNIE DUIM-BRUINSE ANNIE DUIM ANNIE DUIM-BRUINSE CORNELIS VERMEULEN As. donderdag staan wij u achter de Dorpstienden n met leuke BOEKETJES Of een LEUKE ROOS Bloemenhandel m P.V. De Snelpost Dirksland Epilepsie Fonds Ouddorp Bestel uw visitekaartjes Gebr. de Waal Nieuwe kinderarts Van Weel-Bethesdaziekenhuis: Zuid-Afrika Liever klein Portefeuille Mix DANKBETUIGING DANKBETUIGING ADRIANUS KREEFT GERRIT BAKELAAR echtgenoot van L. Boshoven PAGINA 3 DINSDAG 8 JUNI 2004 ■t. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon We noemen hem [PCCt 4 juni 2004 Dick en Anneke Grinwis Dijkstelweg 4a ijj 3253 TB Ouddorp 1 ••I; Door Gods goedheid en tot onze vreugde werd ijj ons huwelijk opnieuw gezegend met de geboorte ij:- van een zoon en broertje 'il i Wij noemen hem IR^nzt 31 mei 2004 Renze weegt 4930 gram. j^ 'S: I Willem de Groot 'f. Gerlinda de Groot-Kemeling |i- Folkert, Elize, Leonora, Heleen, Martij n ij; Korteweegje 17, 3247 BH Dirksland I tel.(0187)60 27 22 Het blijft altijd een wonder een kindje teer en klein Gods schepping zo bijzonder dat er geen woorden voor zijn. l 30 mei 2004 Cees-Jan en Corina Kieviet-Meijer Lennart 't Meulentje 3 3257 BJ Ooltgensplaat Tel. (0187)63 04 95 Weet je dat de Vader je l<e^A+ Weetje datje van waarde bent Weetje datje eerv paveS bent ^en paye.\ (S\ocis ^Aand I^ai^kbaar en blij ontvingen wij wit CAods VaderKond een docKter en zwsje Wij v\oe.yv\e.Y\ Kaar C-StK^*^ 5 juni 200A Pieter^ y\nnelies, ê-lise en ^et'oen Dijkshoorn Akelei 12, 3247 DD Dirksland Tel. (0187) 60 38 56 In grote blijdschap en met dank aan God delen wij u mede dat onze lieve ouders en grootouders ■M 50 jaar getrouwd zijn. X 'il; Dat ze nog lang gespaard mogen blijven voor elkaar en voor ons. -iji il Hun dankbare kinderen ;ii en kleinkinderen I Stoofstraat 12 I 3257 AZ Ooltgensplaat Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en belangstelling te hebben ontvangen na het overlij den van onze geliefde broer, zwager en oom Uw medeleven is ons tot steun geweest. Langs deze weg willen wij u onze hartelijke dank betuigen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar de heer en mevrouw Nehs voor hun vele bezoeken en hulp in de afgelopen jaren en hun steun in deze moeilijke dagen. Marja Struijk voor al haar bezoeken die zij heeft gebracht. De Thuiszorg voor de hefdevoUe verzorging. Ds. A. J. Gunst voor het leiden van de rouwdienst en de kerkenraad van de Geref. Gemeente voor de pastorale bezoeken en het afsluiten van de begra fenis. Begrafenisverzorging Van Wageningen voor de correcte begeleiding en uitvoering van de begrafe nis. Familie Struik Familie Boonstoppel Sommelsdijk, juni 2004 Het laatste beetje is nu op Veel had ik te verduren Het kaarsje is nu opgebrand Gedoofd zijn alle vuren Voor mij die het aangaat is het niet erg Ik heb genoeg geleden Wel voor hen die ik achterlaat Vaarwel en wees tevreden. Na een moedige strijd is zacht en kalm overleden sinds 10 oktober 1995 weduwe van Gerrit Duim in de leeftijd van 67 jaar. De vriendinnen: Jaan Poortvliet Thea van der Vliet Neli Kreeft 6 juni 2004 Margrietstraat 15, 3257 AJ Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 10 juni om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst om 13.15 uur in 'Elthato', Zuid-Achterweg 27. Geen bloemen Samen plezier, samen op reis Samen een eenheid, samen eigenwijs Samen kwaad en samen goed Samen verdriet en samen weer moed Nu verder zonder haar, dat doet pijn te weten nooit meer samen te zijn Na een zeer moedig strijden is overleden onze lieve zorgzame vriendin Jaan en Gerrit Poortvliet Thea en Jan van der Vliet Neli en Chiel Kreeft Ooltgensplaat, 6 juni 2004 Zondagavond heeft de Heere uit ons midden weg genomen na een moedige strijd, onze lieve buur vrouw de buren: fam. P. Hokke-Kreeft fam. C. Hokke-Jansen Ooltgensplaat, 6 juni 2004 Sterven doe je niet ineens maar af en toe 'n beetje en alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je het is je dikwijls zelfs ontgaan je zegt ik ben wat moe maar op 'n keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Bedroefd, maar met vele dierbare herinneringen, nemen wij afscheid van mijn lieve man, onze lieve vader en opa echtgenoot van Teuntje Mac-daniël 5 januari 1927 4 juni 2004 T, Vermeulen-Mac-daniël Winnie en Leo Sandra en Jan Wilma Kevin Petra en Wim Jessie, Yorick, Tygo Danielle en Joost In liefdevolle herinnering Kees Letje Paulina van Weellaan 15 3247 AN Dirksland De crematieplechtigheid heeft plaatsgevonden dinsdag 8 juni 2004 in crematorium 'Rotterdam' te Rotterdam-Zuid. Dijkstelweg 28 Ouddorp Telefoon (0187) 681578 g Peronne, 5 juni, gelost: 10.30 uur; deelnemers: 12; duiven 189; weer: bewolkt noordwest 3. J.C. Roodzant 1, 6, 7, 8, 11,27, 29, 32; A. Zoon 2, 18, 22, 23; P.C. van Alphen 3, 12, 21, 41, 58, 60; M. v.d. Baan 4, 5, 9, 10, 19,31,37,40,44,46, 52,56;P.Kagchellandl3, 50; Rien Doom 14,24,25, 26, 28, 33, 34, 43, 45, 49, 53, 54, 59, 63; Mevr. N. Doom 15, 16, 17, 30, 38, 42, 55, 61; L.S. van der Baan 20, 51; L. Tijl 35, 36; H. Klink 39; A.P. de Vogel 47, 48, 62; J. de Bmin 57. Tours, 5 juni, gelost: 8.45 uur; deelnemers: 10; duiven 120; weer: bewolkt noordwest 3. J.C. Roodzant 1,7,9,25; P.C.vanAlphen2, 3, 5,6, 32; A.P. de Vogel 4; M. v.d. Baan 8,19, 23, 26; A. de Leeuw van Weenen 10, 13, 22, 35, 36, 37; L.S. van der Baan 11, 12, 24, 30, 31; L. Tijl 12, 15, 16, 17,20,21,27,29,33,34; Rien Doom 18,28. De opbrengst van de nationale collecte voor het Epilepsie Fonds in Oud dorp was e 1.980,92. De organisatie dankt de gevers en de collectanten heel hartelijk. bij drukkerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 Inmiddels al weer wat langere tijd geleden meldde onze krant dat de kin dergeneeskunde in het Van Weel-Bet- hesda ziekenhuis te Dirksland op vol le sterkte zou komen. En dat gebeurde ook. Als eerste met de komst van kin derarts mevrouw Hopmann, die uit Zuid-Afrika naar Nederland kwam. Echter, zij is inmiddels ook weer ver trokken. Niet omdat ze het in het Dirkslandse ziekenhuis allemaal maar niets vond, maar andere (privé) omstandigheden vormden hiertoe de aanleiding. Hierdoor stond het zie kenhuis weer voor de taak om zorg te dragen voor een voldoende bezetting voor het specialisme Kindergenees kunde. En zeker daarin is niet gemak kelijk te voorzien, met name niet voor een kleiner (streek)ziekenhuis als het Dirkslandse. Toch is men er in geslaagd - en dat is best bijzonder te noemen - om op korte termijn in de ontstane vacature te voorzien, en wel in de persoon van de 41-jarige kinder arts Ruud van Gilst, die begin april in het Van Weel begonnen is. En opmerkelijk genoeg heeft ook deze spe- ciahst iets met Zuid-Afrika. Hij is er opge groeid - woonde er van z'n vijfde tot z'n veertiende - en heeft na zijn medische oplei dingen in Nederland, van 1995 tot 1997 als tropenarts gewerkt in Zambia. En het is niet onwaarschijnlijk dat hij te zijner tijd - na zijn pensionering bijvoorbeeld - weer naar Zuid-Afrika temgkeert om daar zijn kennis en kunde aan te wenden ten behoeve van de arme medemens. "Daar bestaan absoluut niet de mogelijkheden om aan de nodige medische kennis en kunde te komen. Het is dan mooi datje via de mogelijkheden die het Westen biedt, daarin tóch te kunnen voor zien", zegt Van Gilst. Maar dat is allemaal nog toekomstmuziek. Zijn werkterrein ziet hij de komende jaren in Dirksland liggen. "Je hebt hier een klein zie kenhuis met een goede, open sfeer en waar binnen alles goed overzichtelijk is, de neu zen staan één kant op, je hebt korte 'lijnen" Zo zullen velen de nieuwe kinderarts Ruud Van Gilst leren kennen: steevast met rode stethoscoop om de nek. en de patiënt staat centraal staat in het func tioneren van het ziekenhuis", licht de nieuwe kinderarts toe. "In grote ziekenhuizen vind je dat zo niet, daarom werk ik graag in een kleiner ziekenhuis. Bovendien heb je in een groot ziekenhuis al gauw dat je als arts een specialisatie binnen het specialisme krijgt, en dat ambieer ik niet zo. Hier in Dirksland kun je veel allrounder zijn en als kinderarts allerlei specialismen beoefenen, terwijl je tegelijkertijd voelt gezamenlijk bezig te zijn er iets goeds van te maken." Al langere tijd was Van Gilst 'in the picture' bij het Van Weel, Eerder had Van Gilst al gesolliciteerd, naar aanleiding van een advertentie in de vakbladen, maar zijn spe cialisatie kindergeneeskunde had hij nog niet afgerond. Zijn sollicitatie zou echter in portefeuille blijven en bleek nu, goed van pas te komen; immers. Van Gilst had in de tussentijd zijn specialisatie in Leiden vol tooid. "Kindergeneeskunde is eigenlijk een mix van gebruikmaking van geavanceerde medische hightech en het hebben van con tacten met je patiënten, een mix waarmee je feitelijk overal ter wereld terechtkunt. Dat spreekt mij in dit vak erg aan", legt de kinderarts uit. "Hier in Dirksland staat de kindergeneeskunde stevig in de schoenen, met vier specialisten." Per I januari 2005 gaat Van Gilst één dag in de week als kin derarts werken in het Sophiaziekenhuis, waar hij zich zal gaan toeleggen op infec tieziekten. Kinderarts Van Gilst is getrouwd en heeft twee jongens, één van zes en één van acht. Het gezin woont nu nog in Zoetermeer, maar vestigt zich in de toekomst op het eiland - voor Dirkslands nieuwe kinderarts "een omgeving waar je kunt merken dat normen en waarden, beleefdheid en mentaliteit nog hoog in het vaandel staan". De kerkemaad van de Hervormde Gemeente te Sommelsdijk heeft in de vacature van ds. G. C. Kunz beroepen ds. R. W. van Mourik uit Huizen. Tevens heeft de kerkenraad in overleg met het bestuur van de Stichting HDG een beroep uitge bracht op ds. Th. W. v. d. Heijden uit Heinenoord als predikant met een bijzondere opdracht voor het pastoraat in het Verzorgingshuis 'De Goede Ree', het bejaardencentrum 'Het Oude Land', als mede voor de verpleegafdelingen 'Geldershof' te Dirksland, 'De Vliedberg' te Ouddorp en 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge. Ds. V. d. Heijden heeft dit beroep aangenomen. Wij zeggen alle mensen hartelijk dank die onze 65-jarige huwelijksdag tot een onvergetelijke dag gemaakt hebben. Voor alle cadeaus, bloemen, planten, manden en ook de bijna 300 kaarten die we ontvangen heb ben, tevens onze kinderen, klein- en achterklein kinderen die zo goed voor ons geweest zijn. Maar bovenal dank aan de Heere Die ons zoveel jaren gespaard en bewaard heeft. W. Akershoek T. Akershoek-Tanis Voor uw belangstelling en medeleven mij betoond na het overlijden van mijn geliefde man betuig ik u langs deze weg mijn hartelijke dank. In het bijzonder dank aan het personeel van 'Ebbe en Vloed' voor de liefdevolle verzorging, alsmede dhr. J. Moerkerk voor het leiden van de rouwdienst en dhr. P. Mans voor de goede verzorging van de begrafenis. M. Kreeft-van Drongelen Oude Tonge, juni 2004 Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van mijn broer, mijn zwager en onze oom in de leeftijd van 79 jaar. Ouddorp: F. Roos Goedereede: D. Breen-Bakelaar neven en nichten 4 juni 2004 Op zaterdag 12 juni aanstaande bruist het van de activiteiten in de eeuwen oude Grote of Sint- Lambertuskerk van Strijen. Van 11.00 uur tot 16.00 uur is er een open dag. Tijdens deze dag bent u van harte welkom om dit kerkgebouw - waarvan het oudste deel dateert uit de 15e eeuw - te bezoeken. Het interieur herbergt een aantal bezienswaardigheden, waaronder 18 gebrandschilderde ramen. Ook is er zeer fraai historisch meubilair te zien. Het orgel in deze kerk dateert uit 1840 en werd destijds gebouwd door Petms van Oeckelen uit Haren. In de loop der eeuwen is het herhaaldelijk verbouwd en gerestaureerd. Hierbij gingen veel oorspronkelijke onderdelen verloren. In 1975 werd het orgel herbouwd met gebruikmaking van de nog aanwezige authentieke onderdelen. Bij de jong ste kerkrestauratie in 1993/94 werd de klank aangepast naar het oorspronkelijke 19e eeuwse klankidioom. Het orgel telt 33 stemmen, verdeeld over 2 klavieren en vrij pedaal. Tijdens de open dag kan het orgel worden bezichtigd (ook het inwendige is te bezichtigen). Ook mag men het orgel bespelen. De toegang tot de open dag is geheel gratis, 's Avonds om 20.00 uur zal de organist Adri Poortvliet uit Puttershoek het orgel bespelen in een populair orgelconcert. Adri heeft in de Hoeksche Waard met name grote bekendheid als dirigent van een viertal koren. Ook is hij als organist verbonden aan de Gere formeerde kerk van Puttershoek. Muziek maken is een 2e natuur van Adri. Voor het Strijens orgel heeft hij een speciale voorlief de, de warme en voorname klank past precies bij de opvattingen van Adri Poortvliet. Adri begint zijn con cert met een fantasie van de twintig jaar geleden orga nist Feike Asma over het lied "Jezus neemt de zondaars aan". Verder staan er werken op het programma van J.C. Kellner, E. Batiste, Alexandre Guilmant en Psalm 42 van John Propitius. Een programma voor elck wat wils. Er is in het programma een pauze waarin u een kopje koffie, thee of voor de kinderen een glas frisdrank wordt aangeboden. Kortom; een avond uit in Strijen. De toegangsprijs voor het concert bedraagt 5,00 p.p. (incl. programma en een consumptie in de pauze) Gezinnen met kinderen t/m 12 jr. betalen nooit meer dan 15,00. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Volgende week zaterdag, 19 juni, wordt er op het ter rein aan de Groeneweg 35 te Nieuwe Tonge een verko ping gehouden van tweede hands goederen. De netto opbrengst zal ten goede komen aan het Konin gin Wilhelminafonds van de Kankerbestrijding. Er is van alles te vinden, van kinderspeelgoed en knuf fels tot serviesgoed en andere snuisterijen. Er zijn kleinmeubels en kinderfietsjes, maar ook ski-benodigd- heden en kinderlaarzen en wat er verder ter 'tafel' komt. Verder zijn er heel veel boeken en oude LP's. Iedereen is van harte welkom tussen 10.00 en 18.00 uur. De koffie, thee of frisdrank staat klaar. Inlichtingen: Familie Nijssen, 0187 651820 of 06 23385895. Op vrijdag 11 juni en zaterdag 12 juni zijn de Thoolse tuinen weer open gesteld voor het publiek. Dit jaar is er uitbreiding met de tuin van Brigit Jumelet in Sint Annaland. Alle tuinliefhebbers zijn van harte welkom voor een bezoek bij: Fam. Balk, Zuidplantsoen 5, Poortvliet; Fam. De Bruin-Jumelet, Bredevlietsedijk 3, sint Anna land; Fam. Van Gurp, Stenepad 1Sint Maartensdijk; Fam. Kok, Langeweg 46, Scherpenisse; Fam. Van der Zwan, Schelphoekseweg 3, Poortvliet. De openingstijden van de tuinen zijn: vrijdag 11 juni van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag 12 juni van 10.00 uur tot 17.00 uur. De tuin van de familie Van der Zwan is alleen cp vrijdag 1J juni geopend en daarom extra lang: van 10.00 tot 21.00 uur. Het bezoek aan de tuinen is gratis, maar u kunt, indien u dit wilt, zoals ieder jaar een vrijwillige bijdrage leve ren voor een goed doel. Dit jaar is dat, net zoals de vori ge jaren, de Stichting Hulphond. Informatie over deze stichting vindt U in de tuinen. Voor meer informatie: 0166 612558 0166 612872. OUDDORP - Het IVN Goeree Overflakkee, VVV Ouddorp en het Zuid-Hollands Land schap organiseren op zaterdag 19 juni om 14.00 uur een excursie door De Kleistee, een natuur terrein midden in het Schurvelingengebied bij Ouddorp. Een restant van een schurvellng is aan het openbare Kerkepad in De Kleistee te zien. Aan de noordkant van de wallen groeien o.a. de eikvaren en verschillende korstmossen. Wie een kijkje terug in de tijd wil nemen, kan naar De Kleistee, waar nog steeds Middeleeuwse landschaps structuren zijn terug te vinden. De Kleistee was van oorsprong de naam van de boerderij midden in het Schurvelingengebied, gemetseld met klei uit de polder. De eerst boerderij was dus met klei uit de polder gemet seld, maar verder is De Kleistee een gebied met veel zand. Die boerderij is gesloopt, maar de plaats is goed terug te vinden aan de hand van de fruitbomen en de afwijkende plantengroei. Op één van de akkertjes is meekrap aangeplant. Dit plantje werd vroeger gebruikt als oranjerode verfstof. Bij de productie van chemische verfstoffen is dit plantje verdwenen. Vroeger werd het massaal geteeld. Datumzaterdagl9juni Aanvang: 14.00 uur Verzamelen: Smalle weg naast Dirk Doensweg 35 in Ouddorp. Deelnamekosten: gratis Aanmelden: vooraf aanmelden noodzakelijk, tot en met vrijdag 18 juni telefonisch tussen 10.00 en 17.30 uur bij VVV Ouddorp (0187) 68 17 89 of via de natuuragenda op www.zuidhol landslandschap.nl. Parkeermogelijkheid in centrum op 10 min. loopaf stand.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3