SGP-Jongeren Goedereede actief betrokken bij Europese verkiezingen Amnesty Internationals' ^y. Actie voor de Mehmets 43*^ De politie als je beste vriend. EiuvnDEn-niEiJws Nederlandse jongeren fietsen naar Slowakije Schaakconcurrentie sluipt dichterbij EIIAtlDEn-rflEUVa Jaarcijfers wind park Piet de Wit bekend De afdeling Goedereede van de SGP- Jongeren is actief betrolcken bij de Europese verkiezingen. Sprak eerst, op uitnodiging van de SGP-Jongeren, drs. B. Belder in Ouddorp, verzorg den ze vorige vceek samen met de afdeling van de Christenunie te Goe dereede het verspreiden van de ver kiezingsfolders in de gemeente Goede reede. Grondwet Terrorismebestrijding en veiligheid Landbouw Opkomen voor vervolgde christenen wereldwijd IXirkije en de Europese Unie Asielbeleid In actie voor een jongerencentrum in Kosice Een groep jongeren uit Nederland fietst komende zomer naar Oost- Europa om door sponsoring geld bij elkaar te halen. De tocht gaat naar een nieuw op te zetten missionair jongerencentrum in Kosice (Slowa kije). De jongeren willen 20.000 euro ophalen om het eerste gedeelte van het centrum te kunnen opknappen. De tocht valt onder verantwoorde lijkheid van de jongerencommissie van Stichting Hulp Oost-Europa in Barneveld. Bij deze actie werken de Nederlandse jongeren samen met de Slowaakse christelijke jongerenor ganisatie Firesz. In Ouddorp wordt voor eerste maal Visserijdag gehouden Mark van Putten, de koploper, moest het met de zwarte stukken opnemen tegen Jaap Santifort. En Michael van der Waal, de nummer 2, zag aan de andere kant van het bord Martin Verolme opdoemen. Dit betekende twee topduels waar bij veel op het spel stond. Winst staat garant voor een hoge eind klassering en verlies is terugval naar de middenmoot. Met dit in het achterhoofd werd er behoed zaam gespeeld. Er mocht in ieder geval niet verloren worden! De achtervolgers moeten winnen. Remise levert geen vooruitgang op de ranglijst op. Daar werd er alles of niets gespeeld. Internationale erkenning voor Nederlandse basisscholen OBS De Molenvliet uit Stad aan het Haringvliet en CBS De Bron uit Oude-Tonge kregen afgelopen vrij dag, 4 juni, officieel de groene vlag van Eco Schools uitgereikt. Dit is de felbegeerde internationale erkenning voor inspanningen op het gebied van milieuzorg en duurzaamheid op school. De uitreiking werd gecombi neerd met de binnenkomst bij de TU- Delft van de NUNA2, de snelste auto op zonne-energie ter wereld. Dossierwerk, een zaak van taai volhouden... MIDDELHARNIS - Verschillende mensenrechtenschendingen vereisen verschillende reacties van Amnesty International. Er zijn de grote, wereldwijde campagnes als bijvoorbeeld in 2004-2005 'Stop geweld tegen vrouwen': aanpak op maxischaal van een wijdverbreid kwaad met onnoemelijk veel slachtoffers. Waar Amnesty werkt voor individuele slachtoffers van mensenrechtenschendingen kan stug doorgaan in klein verband de geëigende actievorm wezen. Dit opbouwen van deskundig heid en druk heet 'dossierwerk'. Het doel kan bijvoorbeeld zijn het vrij- krijgen van vier onschuldig gevangen gezette Chinese studenten. De Mehmets De dossiergroep De uitslagen van de 5e ronde: Everhard Zwart speelt voor KWF Kankerbestrijding Organist-dirigent Everhard Zwart is dit jaar 25 jaar actief als concertorga nist. Hij wil dit echter niet vieren met een groot jubileumconcert, maar heeft er voor gekozen iedereen een concert aan te bieden waarvan de opbrengst gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds. Ja, als je leerkracht bent bij het basisonderwijs, en je stapt het huwe lijksbootje in, dan zorgen je colle ga's en schoolkinderen dikwijls voor iets extra's op je trouwdag. Bijvoor beeld door gezamenlijk aanwezig te zijn met een heleboel feesttakken of erebogen. Maar reken erop dat, als je bij de politie zit ze er ook wel wat van weten te maken. PAGINA 2 DINSDAG 8 JUNI 2004 De SGP-Jongeren zien duidelijk het belang in van een bijbels genormeerde stem in het Europees Parlement. Niemand kan er meer om heen dat de invloed van Europa toe neemt. Hoewel de fractie van de ChristenU- nie-SGP tegen een verenigd Europa is doen ze toch mee met de verkiezingen om juist in dat parlement te laten zien dat het ook anders kan. We zien dat het aantal europarlementa riërs die tegen een verenigd Europa zijn groeit. Waren het er in 1989 zo'n 50 parle mentariërs die zich in de strijd wierpen tegen dit verenigde europa, nu zijn er zo'n 175 die de naam eurosceptici dragen! Wel vindt de fractie dat er op veel gebieden samenge werkt kan en moet worden. Denk hierbij aan water- en luchtverontreiniging en de vesti ging van asielzoekers. Daarnaast probeert de fractie te laten zien dat het houden van Gods geboden heilzaam zijn voor heel Europa. De onlangs verspreidde folder heeft dan ook niet voor niets de titel: Kies geloofwaardig! Donderdag 10 juni zijn er Europese verkie zingen in Nederland. Dan beslissen de kie zers welke 27 Nederlanders de komende vijf jaar lid zijn van het Europees Parlement. Maar valt er wel iets te kiezen? Want de meeste politici zeggen toch ongeveer het zelfde over Europa? ChristenUnie en SGP stellen zich duidelijk anders op. Wij willen geloofwaardige keuzes maken. Keuzes die goed zijn voor de samenleving. Dat doen we op basis van de Bijbel, het Woord van God. Met als doel dat heel Europa in al zijn varia ties aan landen, volken en culturen op een rechtvaardige wijze wordt bestuurd. Hieron der staan de belangrijkste punten waarvoor ChristenUnie en SGP zich in het Europees Parlement inzetten. Waarheen met Europa? De EU moet een samenwerkingsverband van zelfstandige lidstaten blijven. 'Brussel' moet zich beper ken tot zijn kerntaken. Daarom geen Euro pese grondwet die vooral meer macht aan Brussel geeft. Het bestuur komt daardoor nog verder van de burgers af te staan. Dit is in een Unie van 25 lidstaten extra belangrijk. Als er een grondwet komt, mag daarin een verwijzing naar de joods-christelijke traditie van Europa niet ontbreken. Europa zonder binnengrenzen heeft als scha duwkant dat criminelen zich gemakkelijk door de hele Unie kunnen verplaatsen. Wij pleiten daarom voor een nauwere samenwer king van politie en justitie, ook over de nationale grenzen heen. Wij zijn voor uit breiding van de Navo en tegen een Europese defensiemacht. Europa en de Verenigde Sta ten moeten samen optrekken en het wereld wijd terrorisme daadkrachtig bestrijden. Het bijbels rentmeesterschap motiveert ons tot zorg voor heel de schepping. Daarom mag ruiming van gezonde dieren geen onderdeel zijn van Europese dierziektebe- strijding. Het Europees landbouwbeleid moet inzetten op het voortbestaan van het chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus S, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail; Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag siuitingstermyn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur siuitingstórmi/n overlljdensbetichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Aduertentie-acquisltie; A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 1440 e-mail; J.Vi]lerlus@gebr-dewaaLcom Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN; Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Drs. Bas Belder actief betrokkc gezinsbedrijf in de landbouw. Voor een goed product moet een eerlijke prijs betaald wor den. Importen van buiten de EU dienen ook te voldoen aan de EU-normen. Arme ont wikkelingslanden verkrijgen daarbij techni sche steun en een ruimere toegang tot de Europese markt. Milieu Milieuproblemen zijn grensoverschrijdend. Het is noodzakelijk deze problematiek Euro pees aan te pakken. Terugdringen van nutte loze verpakkingen en gebruik van afbreek bare of herbruikbare materialen willen wij sterk stimuleren. In alle lidstaten van de Europese Unie moeten dezelfde regels gel den voor afvalverwerking zodat het niet meer loont afval van het en naar het andere land te verslepen om zo strenge verwer- kingseisen te omzeilen. In het Europees Parlement komen wij conse quent op voor godsdienstvrijheid wereld wijd. Als christelijke fractie springen we met name in de bres voor de rechten van ver volgde christenen. Wanneer de EU een han delsakkoord sluit met een dubieus land, dan zijn harde afspraken over mensenrechten een voorwaarde. Zowel vanuit geografisch, historisch als reli gieus-cultureel oogpunt is toetreding van Turkije onwenselijk. Dit Aziatische land ligt op de grens tussen Europa en het Midden- Oosten. Heel strategisch. Daarom zijn goede relaties tussen de EU en Turkije van groot belang. Maar het Turkse staatssysteem is anders dan die van de huidige lidstaten. De Eurpees Parlement te Brussel. overheid respecteert nauwelijks de rechten van christelijke en etnische minderheden. En het Turkse leger drukt een groot stempel op samenleving en politiek. Daarmee voldoet Turkije niet aan de voorwaarden voor het EU-lidmaatschap. Er zijn grenzen, ook aan de Europese Unie. Mensen die in hun eigen land worden ver volgd, moeten ruimhartig worden opgevan gen. Tot nu toe werken de EU-lidstaten niet goed samen. Asielzoekers zijn daarvan de dupe. Wij maken ons daarom hard voor zorgvuldige Europese regelgeving, met rechtvaardige procedures, goede opvang en begeleiding bij uitwijzing. De EU moet mensensmokkel actief tegengaan. Mensen met economische motieven krijgen geen verblijf via asielprocedures, maar vallen onder het immigratiebeleid van de lidstaten. Israël De EU moet haar dubbelzinnige beleid ver anderen en inzetten op goede relaties met Israël. Het joodse volk heeft immers recht op een plek om te wonen. Tegelijk zal er oog zijn voor de moeilijke situatie waarin veel Palestijnen zich bevinden. Wij gaan voor veilige en erkende grenzen van Israël, naast recht op zelfbestuur voor de Palestij nen. Wij willen dat de Europese Unie pas handelsakkoorden met Syrië, Libanon en andere naburige landen afsluit als de staat Israël ondubbelzinnig wordt erkend. Groei end antisemitisme moet krachtig bestreden worden. Interesse in ons uitgebreide Europees Manifest? Kijk op onze website: www.sgp-goedereede.nl, surf naar www.eurofractie.nl of bel 010 4140534. In het voorjaar van 2002 kocht de Slowaak se christelijke jongerenorganisatie Firesz een gebouw aan de Pri Miklusovej Vaznici straat 3, in het centrum van de stad Kosice. De bedoeling is dat het gebouw een missio nair centrum wordt voor jongeren die wonen, studeren en werken in de grote stad. Het historisch complex is exclusief eigen dom van Firesz. Het voorste gedeelte van hel toekomstig missionair centrum is in de 14e eeuw gebouwd. In de loop van de tijd is het gebouw vele malen verbouwd, gerenoveerd en gerestaureerd. Op dit moment is het gebouw in verval. Dankzij een subsidie van een hulporganisatie is vorig jaar het dak ver nieuwd. Op dit moment liggen de reparatie- werkzaamheden stil omdat er geen geld is. Het doel wat Firesz met dit gebouw voor ogen heeft, is het verbreiden van het christe lijk geloof door middel van het organiseren van allerlei activiteiten. De bedoeling is dat er evangelisatiemogelijkheden worden ont wikkeld. Daarnaast wil de jongerenorganis- tie hulp geven aan jongereri met hun proble men (werkloosheid, drugs- en alcohol, enzovoort). Ook wil Firesz diaconale activi teiten opzetten. FIRESZ is ontstaan vanuit een groep jonge christenen die tijdens de jaren van commu nistische dictatorschap hun christen-zijn en geloof in Christus wilden uitdragen. Ze stel den groep samen en organiseerden kampen voor christenjongeren. Na de val van het IJzeren Gordijn groeide de groep jongeren explosief. In oktober 1992 werd de jonge renorganisatie Firesz opgericht om het werk beter te coördineren. Sinds die tijd verkon digt Firesz de liefde van Christus voor jonge mensen en kinderen. Op 12 juni a.s. zal Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis, een centrale rol vervullen "ten tonele van" de Ie Ouddorpse Visserij- dag. Het Museum is van 9.00-17.00 uur, gra tis geopend. In de raadzaal van het museum, is ter ere van het 100-jarig bestaan van het gebouw een overzichtstentoonstelling te zien van de ontwerpen (meest kerken) van de architect Tjeerd Kuipers. Eveneens in de raadzal zal Pau Heerschap vertellen over de visserij. Naast informatie over de historie is in het museum ook een collectie opgezette vogels en weegapparatuur te zien. Verder bestaat deze dag de mogelijkheid om mee te gaan met een gids om de toren van de Ned. Herv. Kerk te beklimmen. Via oude gevan geniscellen en een soldatenkamer kom je boven op de toren van de kerk en kun je genieten van het unieke uitzicht op Ouddorp e.o. Deze rondleidingen, a 1,60 p.p., star ten om 11.00 en 12.30 uur vanuit het muse um. Kaarten zijn uitsluitend op deze zater dag te koop in het museum zelf. Reserveer op tijd, de ruimte in de kerktoren is beperkt, en vol is vol. OOLTGENSPLAAT - Op I mei draaiden de 12 windturbines van windpark Piet de Wit precies 1 jaar. Windpark Piet de Wit kan in theorie in één jaar voldoende stroom opwekken voor alle 15.000 huishoudens van Goeree-Overflakkee. Na een jaar is het dus tijd om de balans op te maken. En daaruit blijkt dat de windmrbines bijna 40.000.000 kWh elektriciteit hebben opgewekt. Ondanks dat dit een aanzienlijke hoeveel heid is, is het toch minder dan vooraf ver wacht. De opbrengst van een windturbine hangt af van de wind. En dat is een onvoorspelbaar natuurverschijnsel. Wel wordt in Nederland de windsnelheid continue gemeten. En daar mee is een voorspelling op basis van histori sche gegevens wel mogelijk. Op basis van de cijfers van 2004 en de gemiddelden over de afgelopen jaren blijkt dat het windaanbod in 2004 bedroevend laag was. Er was zelfs minder dan 80% wind ten opzicht van een normaal 'windjaar'. De 40 miljoen kWh komen overeen met ongeveer 30% van alle elektriciteit die in 2004 op Goeree-Overflakkee werd ver bruikt. De schone productie voorkwam tevens de uitstoot van 27.200 ton van het broeikasgas C02 en werd er dus ook actief een bijdrage geleverd om de opwarming van de aarde te beperken. Meer informatie over windpark Piet de Wit vindt u op website www.deltawind.nl. Een mooi voorbeeld was Ronald Spane- boom tegen Kees van den Nieuwendijk. Het werd een strijd op het scherpst van de snede. In een verloren stelling voor Ronald kon hij geen goede zetten meer produceren. De klok tikte ondertussen vrolijk door. Zou Ronald nog een zet vinden of zou zijn speeltijd ver strijken? Iedereen, en zeker tegenstander Kees, keek meer naar de klok dan naar het bord. En ze zagen de vlag vallen. Ronald had verloren op tijd. Hiermee is hij uitgescha keld voor een hoge klassering. Dan het gevecht tussen de 35-jarige Wilko Breen en de 83-jarige Joost Boeter. Tot nu toe speelt de leeftijd geen enkele rol bij dit toernooi. En dat is een hele opluchting voor de oudere spelers. Hun boegbeeld Joost Boe ter speelde voorbeeldig. Langzaam maar zeker dwong hij Wilko om terrein prijs te geven. Wilko zag het naderende onheil vol doende in om maar niet meer verder te spe len. Hij gaf Joost Boeter de hand. Hiermee blijft Joost Boeter op een vierde plek staan. Zou het zo zijn dat deze meneer op 83-jarige leeftijd nog kampioen wordt? Favorieten Jacques Hennekes en Lendert van den Ouden wonnen bekwaam hun partij. Door eerder opgelopen schade hebben ze achterstand opgelopen. Maar dat maken ze nu weer deels goed. Volgende week mogen ze de degens kruisen met andere subtoppers. Bij winst doen ze misschien nog mee om de titel. Maar dan moeten ze de laatste ronde ook winnen. De jeugdige Daniël Mulder is de enige spe ler die nog zonder punten is. Hij heeft mooie partijen gespeeld maar kan een goede positie niet omzetten in winst. Misschien een gebrek aan ervaring, of zouden het de zenu wen zijn? Ook vanavond stond hij weer glad gewonnen tegen Jan de Haan. Achteraf kreeg hij van iedereen te horen wat hij had moeten doen om het punt binnen te slepen. Terug naar de topduels. Jaap Santifort had een veelbelovende stelling opgebouwd tegen Mark van Putten. Met de witte stukken bestreek hij het hele bord. Mark kon er niet al teveel tegenover stellen. Maar Jaap had we! veel tijd gebruikt om z'n stelling zo op te bouwen. Er restte hem te weinig tijd om verder aan te dringen. Hij bood Mark remise aan. Mark dacht hier over na, wikte en woog, en ging zelfs even kijken bij de partij van concurrent Michael van der Waal. Als Michael op winst stond, dan zou Mark ook doorspelen voor de winst. Maar Michael had een remisestelling op het bord. Mark kwam terug naar Jaap om hem de hand te geven. De vrede werd getekend. Kort daarna bood Michael de hand aan Martin Verolme voor hetzelfde resultaat. Door de twee remises aan kop blijft het ongekend spannend. De rest van de deelne mers is uitgeschakeld. Na afloop van de speelronde werd de indeling van de 6e ronde bekend gemaakt. Bijna iedereen in de Grut- Met de toekenning van de Groene Vlag slui ten De Molenvliet en De Bron zich aan bij een wereldwijd netwerk van ruim 12.000 Eco Schools. Beide scholen hebben onder begeleiding van SME MilieuAdviseurs de thema's milieuzorg en duurzaamheid een vaste plek gegeven in de school. In het gebouw zijn besparende maatregelen zoals spaarlampen, tochtstrips en spoelonderbre- kers aangebracht. Met de leerlingen zijn afspraken gemaakt hoe zij zuinig om kunnen gaan met materialen, energie en water. Naar de schoolomgeving toont de school haar milieubewustzijn door onder andere het zwerfafval in de wijken op te ruimen. Het bijzondere hieraan is dat de scholen dit niet langer ad hoc doen via een enthousiaste leer kracht, maar dat milieuzorg en duurzaam heid een echt onderdeel is geworden van het schoolbeleid en het handelen van leerlingen en leerkrachten. De uitreiking van de Groene Vlag heeft op vrijdag 4 juni plaatsgevonden op de TU- Delft in combinatie met de Stopover van de NUNA2. De NUNA2 is ontworpen door stu denten en wetenschappers van de TU-Delft en maakt momenteel een promotietour door Europa. De auto bewijst dat ook met duurza me energie enorme prestaties geleverd kun nen worden - een actueel thema dat goed aansluit bij de prestaties van de eerste twee Nederlandse Eco Schools. Begin 1995 werden ze in hun woonplaats Kashgar in China gearresteerd: de studenten Reshat, Isamel en Tursun Mehmet en Abid jan Obulkasim, allen voor in de twintig. Hun berechting volgde kort daarop. Ze kregen gevangenisstraffen, variërend van 5 tot 15 jaar. Drie van hen, de langst gestraften, gin gen in hoger beroep, met als gevolg nog één jaar erbij. Hun 'misdaad': Tijdens een ver- jaardagspicknick discussieerden ze over politiek en mensenrechtenzaken. Ze verwer den ervan beschuldigd als contra-revolutio- naire groep plannen te maken voor 'afschei dingsactiviteiten'. Amnesty International kreeg kennis van hun zaak en voegde hun namen toe aan de lange lijst van individuele slachtoffers van men senrechtenschendingen wereldwijd, die het in beeld probeert te houden. Amnesty beschouwt de Mehmets en Abidjan Obul- kassim als gewetensgevangenen! Immers, het op vreedzame wijze gebruik maken van het recht op vrije meningsuiting is volgens internationale afspraken geen strafbaar feit. Zij dringt er bij de Chinese autoriteiten daar om op aan de vier onmiddellijk en onvoor waardelijk vrij te laten. Zij doet dit langs verschillende kanalen en herhaalt dat - indien helaas nodig - gedurende vele jaren. Ook met inschakeling van de eigen werk groepen. Van de Groep Goeree-Overflakkee hebben twee leden op zich genomen dit 'China-dos sier' te behartigen. Ze doen dat in samen werking met nog een andere Nederlandse dossiergroep en een aantal buitenlandse dos- siergroepen. Samen hebben ze een groot verspreidingsgebied. Vanuit diverse landen wordt zo de zaak van de vier studenten voortdurend onder de aandacht gebracht van de verantwoordelijke autoriteiten. Voor meer informatie over dit 'China- dossier' of over andere acties of het lid maatschap van Amnesty International kan men terecht op www.amnesty.nl of www.amnesty.flakkee.net of bellen met Annet Tuinenburg, telefoon 0187- 485452. terswei (Oude Tonge) was blijven wachten om zijn komende tegenstander te zien. Want er zitten maar vier dagen tussen de 5e en 6e ronde, dus is de voorbereiding ditmaal kor ter dan normaal. Maandag wordt antwoord gegeven op de vragen of Daniël Mulder zijn eerste punt zal pakken, of leeftijd écht geen rol speelt en of Joost Boeter weer wint...? En.blijft Mark Lagendijk koploper? Bord Witspeler - Zwartspeler Uitslag 1 Jaap Santifort - Mark van Putten Remise 2 Martin Verolme - Michael van der Waal Remise 3 Wilko Breen - Joost Boeter 0- 1 4 Jan Verzijden - Jacques Hennekes 0- 1 5 Ronald Sparreboom - Cees van den Nieuwendijk 0-1 "6 Willem-Jan Tanis - 3IarinusBoin_l-0 7 Maart van der Waal - Lendert van den Ouden 0-1 8 Remon Huysmans - Frans Troost 0-1 9 Leon Struik - Reinier van der Wende 0-1 10 LeenNeleman - Gert-Jan Zonneveld Remi se 11 Cesar van Prooyen - Hans Becker 1-0 12 Berend-Jan Bruggeman - Jan van Genderen 0-1 13 Cees Bakelaar - Louis Bengsch 0-1 14 Cees Smit - Jos Bosch Remise 15 Bart Loosjes - Jan-Leendert Minnaar 0-1 16 Wim van der Staay - Henk van Gils 1-0 17 Koert Wijnands - Mark Lagendijk Remise 18 Daniël Mulder - Jan de Haan 0-1. Op vrijdag 18 juni a.s. gaat dit gebeuren, in de Bergsingelkerk te Rotterdam. Aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is helemaal GRATIS. Natuurlijk wordt er wel een collecte gehouden dus wel geld meene men als u het concert komt bezoeken. Medewerking wordt verleend door vier van zijn eigen koren, het Mamix Gymnasium Schoolorkest en (soundmix) zangeres Glen- da Peters. Het zal een populair concert worden. Ever hard Zwart hoopt op een 'feestje' en natuur lijk op een goede opbrengst voor dit, voor hem zo belangrijke, goede doel. Daarom is de toegang gratis, maar er wordt wel een 'stevige' collecte gehouden ten bate van KWF Kankerbestrijding. SW Dat ondervond afgelopen vrijdagmorgen de Dirkslandse bruid Anne-Marie Wiegel. Haar bruidegom Arjan Aamoudse, eveneens in Dtrksland wonend, is zelf politieagent. En hij vond het leuk om zijn kersverse vrouw op haar trouwdag te verrassen met de aanwe zigheid van een politieauto, bijvoorbeeld om wat aparte plaatjes te kunnen schieten voor de trouwreportage. Arjan is agent in Rotter dam, maar wil graag in district 'De Eilan den' komen werken, natuuriijk lekker zo dicht mogelijk bij z'n vrouw.Daarom doet hij nu erg zijn best voor overplaatsing. Arjan en Anne-Marie hebben elkaar in december 2002 leren kennen op de ijsbaan van Dirksland, en een paar weken later - januari 2003 - hadden ze al verkering. Dat 'regelden' ze trouwens na een zondagse kerkdienst... Een 'stormachtige' verkering stijd volgde, want ze zorgden er wel voor dat ze elkaar iedere dag zagen. Zo doende voel den ze al snel dat ze 'de ware' voor elkaar waren. Helemaal onafscheidelijk van elkaar raakten ze zelfs toen ze letteriijk voor hete vuren kwamen te staan en samen moesten vluchten voor bosbranden in Zuid-Frankrijk. En als je 't dan na zóveel wederwaardighe den nog niet weet van elkaar... Daarom besloten ze maar dat vrijdag 4 juni 2004 hun trouwdag werd, compleet met politieauto. Ja, hoe u daar verder ook over mag denken, voor Anne-Marie geldt in ieder geval: de pohtie is mijn beste vriend!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2