i^ VAKANTIE f Algemene vergadering Rabobank Flakkee Oost Amusement Gratis controle Fruitella ijs op Havendag iz Achttiende Nacht van Stellendam ik ik ik ik ik ir Politiek op Europees niveau op Radio Flakkee Opbrengst Gemeentedag/Jaarmarkt Sommelsdijk Workshop 'neo-barok' bij Vereniging Van Orgelvrienden 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 'X^cru^^cükt: prif "jonnen: fjHnl 3 (V^dkdytthre^Hs) ©+o^ €^^^9 I 3 naaimachine bij Voorrecht EIIAtlDBI-tllEUWS De opbrengst van de zaterdag 29 mei gehouden Gemeentedag/Jaarmarkt bedraagt bijna 12.000. Deze opbrengst zal ten goede komen aan het jeugdwerk van de Ned. Hervorm de Gemeente van Sommelsdijk en aan een brand- en geluidwerende schei dingswand in het verenigingsgebouw 'Vita Nova. Hiernaast schenkt de diakonie een bedrag ter grootte van 10% van de opbrengst aan het HGJB- project 'Operatie Lifeline' in Sudan. P.V. De Rode Duif te Stad a/h Haringvliet HHi 2 c: Arnette Vogelaar (Rhoon) 't- ,4 TCfC tc Allemaal een goede week gewenst en puzzel ze. Ook dit jaar organiseert zwemclub 'de Stelle' weer de - inmiddels tradi tioneel geworden - 'Nacht van Stel lendam'. Voor de 18e keer zullen teams strijden om de winst tijdens deze bijzondere wedstrijd. De nacht marathon start op vrijdag 4 juni a.s. om 21.30 uur en stopt exact 12 uur later, op zaterdag 5 juni om 09.30 uur. Uiteraard vindt dit alles plaats in het prachtige en sfeervolle zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. Zomeractie bij Banketbakker Van Helden Als er één product bestaat dat vol pas sie wordt bereid, dan is dat wel ambachtelijk ijs. Peter van Helden heeft vorige week als eerste op Goe- ree-Overflakkee zijn diploma als 'spe cialist ijsbereider' in ontvangst mogen nemen. Om deze passie van ambach telijk ijsmaken meer tot uiting te laten komen, heeft hij samenwerking gezocht met Fruittella, het populaire en meest fruitige snoepje van Neder land. Fruit, fruit en nog eens fruit Kras een skateboard bij elkaar Om van te snoepen.' .J4i^*!iM PAGINA 11 VRUDAG 4 JUNI 2004 Met het zicht op de komende verkiezingen voor het Europees Parlement zendt Radio Flakkee twee extra afleveringen uit van het programma 'Met Wie???' Op 10 juni worden de verkiezingen gehouden. Deze verkiezingen zijn nooit zo bekend en wor den ook nooit zo druk bezocht als de lan delijke verkiezingen. Wat doet het Euro pees Parlement en wat is daarin de rol van Nederland? Heeft zo'n klein land als Nederland wel wat in te brengen in Brus sel? In de extra uitzendingen van 'Met Wie???' kunt u op maandag 7 juni van 12.00 tot 13.00 uur luisteren naar Jan Marinus Wiersma van de Partij van de Arbeid, De herhaling is op woensdag 9 juni van 19.00 tot 20.00 uur. Ook op maandag 7 juni, maar dan van 19.00 tot 20 uur is dhr. CL. Visser van het CDA in de studio van Radio Flalckee. De herhaling van dit uur is op woensdag 9 juni van 16.00 tot 17.00 uur. Beide heren vertellen vanuit het gezichtspunt van hun partij wat hun visie is op het Europees Parlement en waarom het zo belangrijk is dat we allemaal gaan stem men. Vanaf Januari is de aktiviteiten-commissie bezig geweest met het organiseren van de gemeentedag. Zaterdagmorgen om 5.00 is na het nuttigen van een bak koffie het werk begonnen. De opbouwploeg voor de icramen waren begonnen, waarna om 5.30/6.00 de tweede ploeg begon om de kramen in te rich ten. De eerste bezoekers waren er al weer vroeg bij, maar ze moesten toch wachten tot dat om 9.30 de markt geopend werd. De hele dag door is er door vele vrijwilUgers van alles aan de man gebracht. Vis, kaas, perkplanten, groente, rommel, pannekoeken enz. Ook het rad van avontuur en de schiet- tent trokken weer de nodige aandacht. De jeugd vermaakte zich best met diverse kin derspelen, darten, spijkerbroekhangen en de ■pereboom'. Aan het eind van de middag werd het winnende lotnummer voor de Reis cheque t.w.v. 250,00 getrokken. Ook wer den de prijzen voor de diverse spelen uitge reikt. Hiema kom om 16.30 de opruimploeg aan het werk. Met vereende krachten werd deze klus snel geklaard, waarna het in Vita Nova in spanning wachten was op de totale eindopbrengst. Met dank aan alle bezoekers, medewerkers en sponsoren werd het een hele mooie dag met een prachtige opbrengst. Uitslag wedvlucht Ablis 29-05-2004. Los: 07.30. Deelnemers: 10. Duiven: 208. Weer: Zuid-Oosten Wind. L. Oranje 1 11 13 19 20 22 27 46; J. C. Wagner Zn. 2 14 16 17 21 25 38 44 51;J.M. Visser 3 4 6 7 9 15 18 24 36 42 45 48 49 50; Th. van Stra len 5 26 30 34 35 43 47; J. D. Me iaard 8 10 12 37 40; K. Klink 23 29 33; Jan Meiaard 28 31 41; C. Wagner 32; I.J. van Zanten 39 52. De Vereniging Van Orgelvrienden (V.V.O.) organiseert op 12 juni a.s. een vergadering in de Rooms Katholieke kerk te Oude-Tonge. Aanvang 14.00 uur. De heer Stephen Taylor, organist van de Nicoiaïkerk te Utrecht, zal dan een workshop verzorgen over de 'neo- barok'. Leden van de vereniging die voor deze middag een orgelwerk hebben voorbe reid, zullen dit ten gehore brengen, waarop Stephan Taylor een en ander van commen taar zal voorzien. Het orgel in de Rooms Katholieke kerk is gebouwd door orgelbou wer Seiffert en heeft - als enige op het eiland - een zgn. horizontale Trompet op het hoofdwerk. Het zal zeker de moeite waard zijn om deze muzikale middag bij te wonen. Iedereen is hartelijk welkom. Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan hel eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Hier op de valreep nog een aflevering voot jeugdboek. Doe je best en zie veel punten te verdienen. Jantine Mans (Ooltgensplaat) houdt van kruiswoordraadsels gezien haar inzending. Los hem maar eens op. Horizontaal: 1Uw krankheên kent en liefderijk (ps. 103). 4. Sla mij in mijn ga. (ps. 9) 5. En inEgypteland. (ps. 105) Verticaal: 1Gewekt, tot arbeid, tot zijn plicht, (ps. 104). 2. Hij zal Zijn gebiên. (ps. 91) 3. Door en wond'ren uit, (ps. 105) Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJsseJ) neemt ons o.a. Europa in: Hij test mooi onze geografische kennis' en die van gebouwen e.d. Zijn jullie globetrotters? Vul dan de ant woorden in het figuur in. In de dikomlijnde hokjes lees je de naam van een bekend gebouw. Stuur dat op! 1Hier staat de koepel van de rots. 2. Hier staat een scheve toren. 3. Hier stijgen Amerikaanse raketten op. 4. Het land van de duizend meren. 5. De hoogste toren van Nederland staat in 6. Hier staat de Big Ben. 7. In deze stad is de Areopagus. 8. Hier staat het Vrijheidsbeeld. 9. Hier staat de Are de triomphe. 10. Hier staan piramides. 11Italiaanse stad waar het vervoer over water gaat. Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Jij vroeg wat Gabbatha was. Iets leerzaams komt altijd van pas. Wel Gabbatha, dat is een verhoogde plek, je vraag is heus niet gek, De Heere Jezus werd er terechtgesteld voor Pilatus. Die paaspuzzel was wel een hele klus. Anja van Splunter (Ouddorp) De zwaarden tikten in de lucht. Vanwege het bloed hoorde je menige zucht. Die vreselijke gladiatoren lieten in Archeon van zich horen. Gelukkig huilde je geen drup, want dat rode was maarketchup. Miekp Korpershoek (Middelhamis) alvast gefeliciteerd voor je verjaardag op bij leven en welzijn 7 juni! 't Is raak, we kunnen een hele rij gelukkig maken. En wel: Anja en Jarinda van Splunter (Ouddorp), Amette Vogelaar (Rhoon), Comelis Villerius (Dirksland), Lianne Lodder (Sommelsdijk) en ten slotte Marleen Meijer (Ouderkerk a.d. Ussel) Jarinda van Splunter (Ouddorp) De fiets, 7 versnellingen, donkergroen, zal het vast wel fijn doen. Nu je dit leest ben je al in de "Koebel" geweest. Nog even en je zwaait van school af. Dat is vast geen straf. Carolien van Splunter (Ouddorp) Tja een duidelijk handschrift is nu eenmaal een pré. Wees met geklodder niet tevree. Bij Safari Beekse Bergen deden jullie niet aan dieren tergen. Je hebt er heel wat wild opgewacht. Zelfs karpers gezien, dat had ik niet gedacht. Waterfietsen met de juf, ook een rijbewijs gehaald, dat is bepaald niet suf. Willianne Boer (Sommelsdijk) Bedankt voor je schrijven. Over een krantje kwijt moetje maar niet kijven. Gelukkig wist je de puzzel van 30 april. Weer wat punten erbij, dat is toch vast je wil? -\ 1. Hoelang hopen jullie op vakantie te gaan? Voor één week. 2. Wat zal daar nu eens echt anders zijn dan thuis? De dingen die je dagelijks doet, zoals kanoën, surfen en veel lopen. En dat alles in groepsverband. Welk eten komt er op tafel? Normale dingen zoals andijvie met aardappelen, maar we gaan ook één keer barbecuen. Allicht mis je dingen van thuis. Welke? Ik denk dat ik niks mis. Zijn jullie van plan om daar bepaalde spelletjes te gaan doen met elkaar? Wat voor? We zijn van plan iets te gaan doen op de bonte avond. Waarschijnlijk wat met ballonnen (weten we nog niet exact) Ga je er speciale dingen bekijken? Wat precies? We bekijken daar de omgeving. Wat doe je als het een paar dagen pijpenstelen regent? Hoelang hopen jullie op vakantie te gaan? Als het regent trekken we ons regenpak aan en gaan een stuk lopen. Die dag gaan we dan niet surfen. -*?', Lv»=— Donderdag 27 mei. jl. was het tijd voor de algemene vergadering van Rabobank Flak kee Oost. De vergadering werd gehouden in 'de Grutterswei' te Oude Tonge. Na de pre sentatie van de cijfers van 2003 hebben Ebbe en Vloed, de Ollie B. Bommelschool en Ons Dorpshuis zich voor het ledenfonds gepre senteerd aan de ruim 100 aanwezige leden. Hierop aansluitend werd er gestemd en bekend gemaakt wie met een bedrag van 750 uit het ledenfonds naar huis kon gaan. Aad van Kempen, voorzitter van het bestuur van de Rabobank, ligt toe: "Criterium van het ledenfonds is dat de vereniging of stich ting een sociaal karakter heeft dan wel een maatschappelijk doel dient én natuurlijk bin nen ons werkgebied opereert. Via stembrief jes konden de aanwezigen aangeven aan welk lokaal doel zij de voorkeur gaven". Verder vertelt André Jongepier, algemeen directeur: "Wij hebben in maart een brief gestuurd aan alle stichtingen/vereniging uit ons klantenbestand die voldoen aan de selec tiecriteriums van het ledenfonds. Middels deze brief werden zij uitgenodigd om zich aan te melden voor het ledenfonds. Uitein delijk hebben we drie stichtingen/verenigin gen geselecteerd en uitgenodigd om een pre sentatie te geven tijdens de algemene verga dering van de bank." Er werden in totaal drie bedragen gedoneerd, waarbij de vergadering heeft bepaald dat Ebbe en Vloed 750,00 in ontvangst mocht nemen, de Ollie B. Bom melschool 500 en Ons Dorpshuis 250. Naast gezelligheid kent de nachtmarathon vanzelfsprekend ook een sportief element. Elk team, bestaande uit 8 personen, tracht in de twaalf beschikbare uren zo veel mogelijk banen te zwemmen. Er wordt in drie catego rieën gezwommen, nl. de liefhebbers, de recreanten en de startvergunninghouders. Dit jaar zullen tien ploegen aan dit specta culaire evenement deelnemen. De deelne mende ploegen van dit jaar zijn 'de Blub- club' uit Ouddorp, de RBZD (reddingsbri gade) uit Zierikzee, de WVH 1 2 uit Hellevoetsluis, De Gooye I 2 uit Dirks land, 't Gooyse Stelletje (combinatieteam De Gooye De Stelle), 'de Zilvermeeu wen' uit Woensdrecht, SCOM uit Hoogvliet en 'de Stelle' uit Stellendam. Voor elk team is ook dit jaar weer een beker beschikbaar gesteld. Het team dat de grootste afstand aflegt (over alle categorieën) mag zich een jaar lang de trotse eigenaar van de wisselbe- ker noemen. Voor wie wat last krijgt van vermoeide spieren, staat ook dit jaar weer een massageteam klaar, zodat iedereen in topconditie blijft. Bezoekers zijn ook dit jaar weer van harte welkom, want de zwemmers kunnen wel wat aanmoediging gebruiken tijdens deze 'zwa re' nacht. De toegangsprijs bedraagt 1 p.p. Het toegangsbewijs is geldig voor de hele nacht, dus ook na het verlaten van het zwem bad. Vraag: "Hoe is amusement van invloed op uw leven?" Ontspanning is een normale menselijke behoefte. Maar in de wereld van het amusement is ook heel veel geld in het spel. En het is niet alles goud wat blinkt. Niet alle amusement is noodzakelijkerwijs goed. Welke plaats heeft ontspanning in ons leven? Welke soort van amusement kiezen wij? Wat vertelt die keuze over ons? Dit onder werp wordt op maandag 7 juni om 21.00 uur besproken in het programma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Leo van Nimwegen. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma her haald. Dinsdag 8 mei kan men voor een con trole van de naaimachine terecht bij Voorrecht Naaimachines in Oostvoor- ne, tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Als uw naaimachine ouder dan 5 jaar is kan deze gecontroleerd worden door een profes sionele naaimachinemonteur, die u tevens advies geeft omtrent het onderhoud en even tuele reparaties. Dit geldt voor alle merken naaimachines. Terwijl uw naaimachine gecontroleerd wordt kunt u kennismaken met de aller nieuwste Elna computergestuurde naai- en lockmachines. Deze machines bepalen het beeld van heden en toekomst. In een prettige ongedwongen sfeer demon streert een deskundige demonstratrice van de fabriek u alle veelzijdige mogelijkheden en nooit verwachte maar wel gewenste snuf jes. Als u de volledige demonstratie, die onge veer 10 minuten in beslag neemt, heeft bij gewoond, heeft de demonstratrice nog een aardig presentje voor u. U kunt Voorrecht Naaimachines vinden aan de Voorweg 13a in Oostvoome. Telefoon: 0181-482572. Ambachtelijk ijs en Fruittella, het snoepje dat niet kan rollen van de smaak, hebben iets gemeenschappelijks. Beide producten zitten werkelijk boordevol fruitsmaak. Centraal bij deze consumentenactie is de overbekende frisfruitige smaak van aardbeiensnoepjes, die na langdurige ontwikkeling 'staat' voor de bekende Fruittella-aardbeien smaak. Fruittella, het bij de meeste Nederlanders overbekende fruitige vierkante snoepje, wordt altijd met plezierige momenten geas socieerd. Schoolreisjes, een vakantietrip, of gewoon een dagje uit, op zo'n moment mag een rol Fruittella niet ontbreken. Die plezie rige momenten gelden bij uitstek ook voor de ambachtelijke producten van Banketbak kerij van Helden. Consumenten denken bij een bezoek aan deze Banketbakkerij al snel aan snoepen, trakteren en verwennen. Dit feestelijke gevoel, dat bij consumenten geldt voor snoep en ijsjes, was aanleiding voor Fruittella om samen met ambachtelijke ijs- bereiders actie te houden - een tijdelijke samenwerking in de 'voorzomer' van dit jaar. Zo wordt er vanaf 5 juni een kraskaartenac- tie gehouden. Bij aankoop van een Fruittella handijsje krijgen de klanten een kraskaart. In totaal worden 1.000 kraskaarten uitgegeven. En bij deze actie geldt: altijd prijs! Van alle kraskaarten maken drie deelnemers kans op een skateboard, vierenzestig deelnemers maken kans op een Fruittella waterbal. De overige deelnemers ontvangen altijd een Fruittella snoeptraktatie; er kunnen dus geen teleurgestelde kinderen zijn! Voor Banketbakkerij van Helden is de pop ulariteit van Fruittella aanleiding om de bak- kerswinkel de aankleding mee te geven van dit fruitige snoepje. Uiteraard spelen herken bare Fruittella elementen hierbij een rol! Met hun overheerlijke Fruittella-ijs wordt op bijzondere wijze aandacht gevraagd voor alle ijsspecialiteiten. Kom tijdens de actie weken naar de winkel of ijscaravan van Ban ketbakkerij van Helden, en snoep eens lek ker mee van hun Fruittella-ijs!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11