Jong Kamerkoor zingt voor de nieuwe kerk Muziek- en Samenzangavond in Stad Goereese scholen bezoeken GGD-tentoonstelling in bibliotheek BHV Ziekenhuis Dirksland functioneert goed tijdens grootschalige oefening Het Algemeen Maatschappelijk Werk is er voor iedereen. Gratis. Informatie via www.zwg.nl Tijden Uitleen gewijzigd Opvoedbureau Goeree Overf lakkee Thuiszorgwinkel Opstaan zonder zorgen (0181) 62 62 26 EIIAIIDBI-tllEUWS DE ZORGLIJN 2 juni SD-kaarten- verkoop in Theetuin Visvergunning van HV 'Stellendam' nu PvdA website vernieuwd P.V. De Luchtbode Met presentatie van de eerste fles Nieuwe Kerk-wijn Kerk-wijn Elektrische hoog/laag bed,inclusief een standaard matras metincontinentiehoes. Voor 1.495,- Fibromyalgie, chronische vermoeidheid en eetgedrag Dagtocht Gezondheidsagenda Bel voor al uw zorgvragen De Zorglijn De Bedrijfshulpverlening (BHV) van het ziekenhuis Dirksland heeft samen met de drie brandweerploe gen van de gemeente Dirksland een grootschalige oefening gehouden in de Polikliniek van het ziekenhuis. Samenwerking Nieuws van de Wereldwinkel Oud papier Hericingen verkrijgbaar via Internet te Herkingen PAGINA 9 VRUDAG 28 MEI 2004 Het nieuwe kamerkoor Fiori Musicali uit Middelhamis geeft binnenkort een bijzonder koorconcert ten bate van de instandhouding van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het koor dat een jaar geleden werd opgericht bestaat uit ruim twintig begaafde jonge mensen die met enthousiasme bekende en onbekende werken uit het klassieke repertoire zingen. Het concert in Zierikzee, dat gehouden wordt op zaterdag 5 juni is een onderdeel van een tournee langs bijzondere oude Nederlandse kerken in o.a. Rotterdam (Para- dijskerk), Gouda (Sint Jan) en Zierikzee (Nieuwe Kerk). Het concert in Zierikzee betekent de afsluiting van het project. De leden van het koor dat onder leiding staat van Sietse van Wijgerden willen graag in kerken met een bijzondere akoestiek musi ceren. Een bijzonder aspect is dat het een projectkoor is in die zin dat de leden in staat moeten zijn zelfstandig de koorpartijen in te studeren. De repetities zijn uitsluitend bedoeld ter muzikale afwerking. Leden van het koor zijn veelal studenten en vaak ook (oud) leden van een van de Prins Mauritsko- ren. De jonge stenrmien, die veelal cursussen stemvorming hebben gevolgd, vormen samen een sprankelende koorklank. De Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk aanvaardde dankbaar het aanbod van het kamerkoor om zonder kosten op te treden, zodat alle toegangsgelden naar de instand houding van de kerk kunnen gaan. De stich ting heeft zich een doel gesteld namelijk om de oude verwarmingselementen te gaan ver vangen door nieuwe. Het concert zal ertoe kunnen bijdragen dat de verwarming binnen afzienbare tijd vernieuwd kan worden. Tegelijkertijd vindt deze avond de presenta tie plaats van de Nieuwe Kerk-wijn. Op de flessen wijn staat een afbeelding van de Nieuwe Kerk. De opbrengst van de wijn gaat eveneens naar de instandhouding van de Nieuwe Kerk. De wijn, die al eerste van een serie Nieuwe Kerk-producten wordt gelan ceerd zal ook worden verkocht tijdens de zomerweken als de Nieuwe Kerk dagelijks open zal staan voor toeristen. Voor het nieuwe project van het koor dat als motto heeft 'Misery and Mercy' is een bij zonder programma samengesteld dat bestaat uit bekende en onbekende klassieke koor werken van vooral Engelse bodem. Van de componist Henry Purcell wordt een aantal anthems uitgevoerd. Purcell (1659 - 1695) was een van Engelands grootste componis ten, opvallend zijn de spaiuiende samenklan ken die hij gebruikt, die zelfs in onze tijd nog gewaagd zijn. Het Miserere Mei Deus van AUegri is wereldberoemd. De adembenemend hoge C, de gregoriaanse frasen, zelfs Mozart deed er alles aan om het werk in bezit te krijgen ware het niet dat het slechts eenmaal per jaar in de Sixtijnse kapel van Rome werd uitgevoerd en de muziek altijd geheim bleef. Het ver haal gaat dat Mozart het werk in zich opnam en thuis gekomen alsnog noteerde. Het Requiem van Howells is deels voor dubbel koor geschreven. Het 20e eeuwse werk kent een grote diepgang en intensiteit. Het wisselt van 4 tot 12 stemmigheid. Daarnaast klinken ook nog werken van Pearsall (een roman tisch madrigaal) en het ritmische spranke lende werk Laudibus in Sanctis van William Byrd waarmee het concert wordt afgesloten: een feestelijke psalm 150 waarbij de maat soorten over elkaar heen buitelen. Tenslotte zal ook het Kam- en van der Meu- lenorgel in alle glorie klinken. Sietse van Wijgerden vertolkt ter afwisseling van de koorzang werken van Purcell (voluntary for two organs), Howard en Marcel Dupré (Pas sion et Resurrection). Naar aanleiding van het muziekoptreden op de Stadse dag, en de vele positieve reacties daarop, wil de organisatie u in de gelegen heid stellen nogmaals te genieten van een muziek- en samenzangavond op zaterdag 5 juni. Velen waren op de Stadse dag met andere activiteiten bezig, de middag was te kort, en hebben zodoende ook het muziekprogram ma maar gedeeltelijk kunnen volgen. Wat mag u nu zoal verwachten: Anne Marie Hui- zer zal op panfluit te horen zijn bij verschil lende voorspelen en bij het zingen. Ook zal zij als solist optreden met muziek van Mozart. Mark Maliepaard zal eveneens een panfluit bespelen en zal te horen zijn bij het zingen en als solist. Annemieke en Matthijs Looij en Eliza Mari Maliepaard spelen dwarsfluit en zullen deze avond te horen zijn als solist en spelen ook hun partij mee in het lied Lead my Lord. Bij dit lied spelen eveneens de panfluit en het orgel mee. Jolanda Holleman-Kropff zal optreden met een groep jongeren van de gemeente. Deze groep komt regelmatig bij elkaar en heeft zodoende een groot repertoi re liederen ingestudeerd. Ze worden op het keyboard begeleid door Bas Holleman en gedirigeerd door Jolanda Holleman. Jolanda zal, begeleid door Bas op het keyboard, op de dwarsfluit een interludium spelen van Martin Zonnenberg als inleiding op het lied Zegen ons Algoede. Piet en Pieter Bechthum begeleiden de samenzang of nemen de orgelpartij voor hun rekening bij de solisten. Pieter zal ook te beluisteren zijn in een improvisatie met aan sluitend de samenzang. In het programma is ook opgenomen een orgelmuziekstuk van de componist Johaim Christoph Kellner voor twee organisten. Fraaie muziek, geschreven voor 4 handen. Op het Stadse orgel kunt u de organisten ook aan het werk zien, een leuk gezicht met al die klavier- en registratiewisselingen. Al met al een gevarieerd programma dat ongeveer vijf kwartier zal duren. Aan het eind van de avond kunt u uw waardering voor het gebodene omzetten in euro's. De collecte zal bestemd zijn voor het restaura tiefonds van de Ned. Herv. Kerk in Stad aan 't Haringvliet. Datum 5 juni. Aanvang 19.30 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur. De afgelopen weken bezochten de groepen 7 en 8 van de basisscholen in de gemeen te Goedereede de bibliotheek in Ouddorp. Een tentoonstelling van de GGD was daar voor de directe aanleiding. Met als thema 'Adembenemend' is er een presentatie over lucht, longen, astma en roken samengesteld. In de bibliotheek stonden borden met allerhande informatie over dit onderwerp. De kinderen uit groep 7 en 8 gingen aan de hand van een lesbrief aan het werk. Zo ondervonden ze bijvoorbeeld zelf hoe het is om astma te hebben, dit door middel van het ademen door een rietje - een benau wende ervaring. Na een speurtocht door de bibliotheek gingen ze, heel wat wijzer, terug naar school, waar zeker nog verder gepraat zal worden over dit onderwerp. THUISZORG VERPLEEGHUISZORG VERZORGINGSHUISZORG ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK UITLEEN VAN VERPLEEG- EN HULPMIDDELEN VOEDINGSVOORUCHTING EN DIEETADWSERING •GEZONDHEID SERVICE •OUDER-EN KINDZORG THUBZORGïMNKEL Iedereen heeft wel eens problemen of levensvragen. Het kan gebeuren dat u er zelf niet uitkomt. Of er is niemand met wie u durft te praten. Het is dan goed te weten dat u bij het Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW) terecht kuntvoor hulp-en dienstverlening. Gratis. Een verwijsbriefvan een huisarts is niet nodig. Het AMW is er voor iedereen. In principe kunt u terecht met alle soorten vragen en problemen. Er wordt samen met u gekeken of u met uw vraag met het AMW aan de slag kunt of dat u wordt doorverwezen. Het AMW werkt samen met ver schillende organisaties en weet dus goed de weg in hulpverleningsland. Wie een beroep wil doen op AMW als vraagbaak, kan tussen 8.30 en 12.30 uur de Bureaudienst bellen: Spijkenisse, telefoon (0181) 67 96 79 Voorne Putten Rozenburg, telefoon (0181) 39 12 46 Hoeksche Waard, (0186) 57 84 44 Op de website van de Zorg en Welzijn Groep (ZWG) vindt u veel informatie over de diensten, verpleeg- en verzorgingshuizen en actuele berichten. Maar ook alle brochures van ZWG zijn op de site te bekijken. Voor het downloaden heeft u Acrobat Reader nodig. Surft u dus naar www.zwg.nl, ook voor overige infomiatie. Wilt u liever gedrukte brochures ontvangen, neem dan contact op met de afdeling PR Communicatie, telefoon (0181) 62 62 26of mailt u naarprraedewerker@zwg.nl LET OP!! In Ooltgensplaatzijn de tijden van het uitleenmagazijn van verpleeg-en hulpmiddelen gewijzigd. In plaats van de gehele week, kunt u vanaf nu alleen nog op maandag, woensdag en vrijdag van 13.00 t/m 14.ft0 uur terecht bij het uitleenmagazijn van de Zorg en Welzijn Groep. Het uitleenmagazijn vind u aan de Lindelaan 4 in Qpltgensplaat. i. -- Voor de inwoners van Goeree Overflakkee bestaat de mogelijkheid om alle vragen en/ of problemen die zij hebben rond het opvoeden van kinderen in de leeftijd van 0-18 jaar te bespreken met de pedagogisch adviseur van het Opvoedbureau. Astrid Buitelaar is elke maandagochtend buiten de schoolvakanties bereikbaar in het Diekhuus, telefoon (0187) 48 24 00. In 2003 zijn 85 gezinnen bereikt. Zij hadden vragen over slapen, eten, niet luisteren, pesten en de puberteit De gesprekken vinden plaats met de ouders en in maximaal zes gesprekken hopen we samen de sfeer thuis weer gezelbg te krijgen. Van 1.778,- Deze actie is geldig tot eind 2004. Leden van Gezondheid Service ontvangen 10% korting. Thuiszorgvïinkel, P.J. Bliekstraat 4a, 3201 RL Spijkenisse; Telefoon (0181) 67 97 00 Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 8.30 -16.00 uur Vóórdat de diagnose Fibromyalgie bij u is geconstateerd, heeft u al een lange weg achter de rug. Nu u het weet kunt u er rekening mee gaan houden, maar waarom bent u dan nog zo moe, zo vreselijk moe? Tja, en dan schiet een goed eetpatroon er ook wel eens bij in. Over chronische vermoeidheid en de gevolgen die dat kan hebben op uw eetgedrag gaat het thema dat op 17 juni in Oude-Tonge plaatsvindt vanaf 19.30 uur. Sprekers zijn een docent van Gezondheid Service de cursus 'Fibromyalgie' geeft en een diëtist van de Zorg en Welzijn Groep. U vindt veel informatie op de tafels en de sprekers staan open voor al Uw vragen. U bent van harte welkom! Om organisatorische redenen is aanmelding noodzaketijk. Leden van Gezondheid Service kunnen de avond gratis bijwonen; niet-leden betalen 8,- euro. Op 16 juni a.s. is het weer zover! Gezondheid Service organiseert wederom een (halve) dagtocht. Deze keer brengt de luxe touringcar ons naar Leerbroek. Na een koffietafel kunt u genieten van een demonstratie glas blazen. De glasblazer laat ons zien hoe van een stukje glas de mooiste voorwerpen geblazen kunnen worden. Na een kopje koffie met lekkernij gaan we via een leuke rondrit door de Albasserwaard, weer naar huis. De bus chauffeur staat natuurlijk ook deze keer weer garant voor een prettige en informatieve reis en rondrit. Zwangerschapsgymnastiek regelmatig diverse plaatsen Zwangerschapsyoga regelmatig Dirksland T'ai Chi Tao regelmatig Middelhamis Gezond Bewegen wekelijks Middelharnis Reactiveringszwemmen wekelijks Dirksland, Stellendam Shantala Babymassage regelmatig Middelharnis, Stad a/h Haringvliet en Ouddorp Dagtocht met demonstratie glasblazen 16 juni Leerfaroek Fibromyalgie, hoe verder 17 juni Oude-Tonge Voor meer informatie en aanmelden belt u met Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Of per e-maib ge20ndheidservice@zwg.nl Het doel was om een groolschalige ontrui ming te realiseren door de BHV, in samen werking met de brandweer, daar deze in werkelijkheid ook altijd samen zullen moe ten werken. Om de oefening zo realistisch mogelijk na te bootsen, werd een tijdstip van 14.00 uur nagespeeld, hoewel de oefening daadwerkelijk om 19.00 uur 's avonds plaatsvond. Door nog onbekende oorzaak bleek brand te zijn ontstaan in een werkkast nabij de wacht ruimte van de polikliniek bij het laboratori um. Hierdoor ontstond een grote rookont wikkeling op de gang. Als gevolg hiervan ging het brandalarm af. In de haast om het laboratorium te verlaten, liet een laborant een aantal flessen uit zijn handen vallen. Als gevolg hiervan ontstond een chemische reactie en vond er een explosie plaats in het laboratorium. Een tweetal laboranten kwam met de stof in aanraking en raakte besmet. Als gevolg van de rookontwikkeling in de gang en de chemische reactie in het labora torium ontstond paniek onder het aanwezige personeel van het laboratorium en de omlig gende afdelingen. Tevens ontstond er paniek onder de bezoekers als gevolg van de rook. In de zes minuten die er liggen tussen alar mering en het moment van aankomst van de brandweer, was het aan de BHV om de aan wezige bezoekers en overige personeelsle den in veiligheid te brengen. Eigen veilig heid en prioriteiten stellen, zijn hierbij belangrijke aandachtspunten. Gezien de aard van de calamiteit, is het belangrijk hoe men omgaat met gevaarlijke stoffen. Bij aankomst van de brandweer lette men vooral op samenwerking tussen bevelvoer der van de brandweer en leidinggevende van de BHV. Tijdens de ontruiming gingen enkele brandweermannen in speciale chemi- caliënpakken het laboratorium binnen en vonden daar drie slachtoffers, waarvan er twee zwaargewond bleken te zijn en één overleden. Toen alle slachtoffers en andere bezoekers uit het gebouw waien geëva cueerd en de brand.geblust, werd gezamen lijk geëvalueerd. De heer Bestman, commandant van brand weer Dirksland, kijkt met tevredenheid terug op het verloop van de oefening. De BHV van het ziekenhuis heeft uitstekend werk verricht en ook de communicatie verliep goed, hoe wel er altijd aandachtspunten blijven of mis sers tussen blijven zitten, maar daar is het een oefening voor. Hoe punctueel de BHV van het ziekenhuis te werk ging ondervond de fotograaf aan den lijve, toen hij tot drie keer toe (onder protest) uit het ziekenhuis werd verwijderd, hoewel hij door de coinmandant van de brandweer was uitgenodigd bij de oefening aanwezig te zijn. (Foto: Persburo Flakkee). Op 2 juni wordt tussen 13.00 uur en 17.00 uur een 3D-kaartenverkoop gehouden. Als u zelf creatief bezig wilt zijn, dan kunt u hier uit een breed en betaalbaar assortiment uw materiaal voor 3D-kaarten uitzoeken. De inloop vanaf 13.00 uur is geheel vrijblij vend. Kom op 2 juni naar de Theetuin 'De Bongerd' in Herkingen om uw hobbymate rialen in te kopen. Kijk ook rond, drink er een gezellig kopje koffie of kies uit 40 soor ten thee en geniet van de nieuwe expositie en het bijzonder fraaie keramiek en andere beelden die tentoongesteld zijn. U kunt zich ook in de gezellige tuin een ambachtelijke pannenkoek laten smaken. Voor meer infor matie kunt u vragen naar Anja: 0187-669327 bij Theetuin 'De Bongerd', Molendijk, Herkingen. GOEREE- OVÈRFLAKKEc Zaterdag 5 juni a.s. is er weer Havendag. Natuurlijk doet de Wereldwinkel daar ook aan mee! Bij mooi weer staan we buiten met een kraam, waar u de laatste nieuwe inkopen kunt bewonderen en kopen natuurlijk), en profiteren van leuke aanbiedingen. Ook is er dan een koffiehoek, waar Max Havelaar thee en koffie geschonken wordt, en 's middags kunt u de ijsthee komen proeven. De uitslag van de kleurwedstrijd is óók 's middags, om 15.00 uur! De openingstijden van de winkel: Woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Vrij dag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en Zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur, en u kunt ons vinden op het Spuiplein (achter de Winkel- diek) in Middelhamis. Op zaterdagmorgen 29 mei a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Her vormde Gemeente van Herkingen. Het ophalen begint om 9 uur. Wilt u het papier gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? De vorige keer werd 3220 kg. opgehaald. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Sinds enkele weken biedt de Hengelamsver- eniging 'Stellendam' een ieder de mogehjk- heid om de benodigde visvergunning en vis- akte via het internet te bestellen. Tevens kan op deze wijze een abonnement op het visblad aangevraagd worden. Het mooi ogende inschrijfformulier, dat u kunt vinden op de site www.hvstellendam.nl, is heel makkelijk en snel in te vullen. Voor de aanvraag van een speciale nachtvergunning kan middels het voornoemde formuUer de benodigde foto mee gestuurd worden. Zodra het formulier is ver zonden en de betaling binnen is, ontvangt de aanvrager op korte termijn zijn vergunning. Deze week kwam de eerste elektronische aan vraag voor een vergunnmg binnen. Die werd aangevraagd door Marchel van den Berg uit Hellevoetsluis. Om dit heugelijke feit een heel klein feestelijk tintje te geven, kreeg Marchel te horen dat hij zijn reeds overgemaakte bet- aüng voor de kosten van vergunning en visak- te eerdaags op zijn rekening krijgt terugge stort! Het bestuur van Hengelaarsvereniging 'Stellendam' hoopt dat deze wijze van ver gunninguitgifte een succes wordt. In elk geval voorkomt het een deel van de vele administra tieve werkzaamheden en dat is, gezien het vele werk dat de vergunningenadministratie toch al kost, toch weer mooi mee genomen. Wie meer wil weten over Hengeiaarsvereni- ging 'Stellendam' neemt snel een kijkje op www.hvstellendam.nl. MIDDELHARNIS - Met ingang van heden is de website van Partij van de Arbeid Mid delhamis compleet vernieuwd. Nieuwe onderdelen zijn o.a.: publicaties, agenda, standpunten, forum en nieuwsbrief. Het inter netadres luidt: www.middelhamis.pvda.nl. Uitslag wedvlucht Peronne 22 mei 2004. Los: 08.00. Deelnemers: 11. Duiven: 111. Weer: noordenwind. A. Riedijk 1,7,11,12,14,19,22; A. Molenaar en Zn. 2, 3, 5,6, 9, 10, 13, 21, 24; C. Logmans 4, 8, 15, 27; J. den Boer 16, 17, 20, 25; P. Hogerweri' 18,23; K. Kievit 26; A. het Jonk 28. Uitslag wedvlucht Vierzon 22 mei 2004. Los: 6.45. Deelnemers: 9. Duiven: 88. Weer: noordenwind. A. Molenaar en Zn. 1, 2, 3, 4, 18, 19; P. Hogerwerf 5, 10; A. M. Volaart 6, 8, 11, 13, 17; M. V. d. Ochtend 7; K. Kievit 9,12,15,16; A. het Jonk 14,20; B. v. d. Ochtend 21, 22.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7