Muziekprijs Goeree-Overflakkee Wandelexcursie door de Westduinen Twee ton stro voor de deur. EIUMIDEII-IIIEUWS Tweekamp zwemclub 'De Stelle' EIIAtlDEtl-tllEUWS Derde ronde van het Schaakkampioenschap Goeree-Overflakkee 2004 Uitslag sprintwedstrijd zwemclub 'de Schotejir Met ZAJW naar het strand Geslaagden jeugd-EHBO Dirksland Met Wie??? Motto: 'Niet alleen, maar samen MIDDELHARNIS - Graag vragen de Stichting Podium Goeree-Overflak- Icee en de Stichting Muziekschool Goeree-Overflakkee uw aandacht voor een nieuw evenement op Goeree- Overflakkee: het organiseren van een ensembleconcours. Dit ensemblecon cours zal plaats vinden op zaterdag 2 oktober 2004 in de 'Grutterswei' te Oude-Tonge en wil een stimulans zijn voor het samen muziek maken op ons eiland. Voor de winnaar heeft Mei Dale uit Stad aan 't Haringvliet een prachtig beeldje gemaakt. Deze wis- selprijs symboliseert de 'Muziekprijs Goeree-Overflakkee'. Naast deze wis- selprijs zijn geldelijke aanmoedi gingsprijzen te winnen, maar het gaat uiteraard meer om het mee doen dan om het winnen! Mark van Putten slaat een gaatje MIDDELHARNIS - Zaterdag 5 juni a.s. zal in Middelhar- nis weer de jaarlijkse Havendag worden gehouden. Het hoofdthema voor deze dag luidt 'Landbouw op Flakkee, van vroeger tot nu'. De Stichting Evenementen Middelhar- nis (StEM) heeft dit thema kunnen verwezenlijken in samenwerking met loon- en verhuurbedrijf Nelisse uit Nieuwe Tonge, de dorsploeg uit Ouddorp, manege Oost- moer en bezitters van oude tractoren. De plaats van han deling is vanouds weer het Spuiplein en omgeving. Naast dit hoofdthema zijn er nog tal van andere activiteiten op diverse locaties rond de haven, waarvan de locale radio vanaf het Spuiplein uitzendingen zal verzorgen. De Haven dag zal, mits de weersomstandigheden het toelaten en de vereiste vergunningen worden verleend, worden afgesloten met ■vuurwerk. Spuiplein Westhavendijk (achter de 'SVilhelminabrug) A, Herv Ge^ PAGINA 2 DINSDAG 25 MEI 2004 Hel organiserend ensemble, (foto Persbiiro Flakkeej Deelname staat open voor iedereen die niet alléén musiceert. Het motto is dan ook: 'niet alleen, maar samen'. Alle amateur-ensem bles die overwegend bestaan uit musici die woonachtig zijn op Goeree-Overflakkee worden uitgenodigd. Het begrip 'ensemble' moet vooral in de meest ruime zin van het woord worden opgevat. U kunt hierbij bij voorbeeld denken aan een duo van twee blokfluitisten, een jazzformatie, een com pleet fanfareorkest, een vocaal ensemble, een groot koor, twee pianisten (quatre mains), een klezmerband, een shantykoor, een gitaarensemble, etc. Alleen de dirigent mag van professionele komaf zijn. En voor alle duidelijkheid: professionele begeleiders zijn niet toegestaan; dus een amateur solo- zanger(es) kan alleen meedoen in duo met een amateur begeleider. Naast de 'eeuwige roem' van de Muziekprijs Goeree-Overflakkee voor de eerste prijswin naar, worden alle prijswinnaars en de dege nen die een eervolle vermelding gekregen hebben, uitgenodigd om samen 's avonds een spetterend slotconcert te verzorgen in de 'Grutterswei'. Aan dit concert werkt ook mee het gerenommeerde (en professionele) 'Dutch Tuba Quailet' o.l.v. Hugo Verweij. De concoursdag begint om 10.00 uur. In totaal kunnen er 22 ensembles deelnemen. Per ensemble kan er (inclusief wisselingen) 15 minuten worden opgetreden. Het geheel wordt beoordeeld door drie juryleden. De juryleden zijn hoofdvakdocenten van diver se conservatoria en komen uit de disciplines instrumentaal klassiek, vocaal klassiek en lichte muziek. Een inschrijfformulier en een reglement kunt u vanaf 1 juni verkrijgen bij het Diek- huus. Beneden Zandpad 7, 3241 GA Mid- delharnis, telefoon 0187-482400 (tussen 9.00 en 12.00 uur), e-mail: receptie@het diekhuus.nl. De inschrijving moet - even eens bij het Diekhuus - binnen zijn voor 1 juli 2004. De organisatie hoopt met dit eve nement een bruisende en waardevolle toe voeging te realiseren aan het rijke muziekle ven van ons eiland. STELLEND AM - Voor zwemclub 'de Stel le' was de wedstrijdavond van 22 mei jl. in eigen bad goed voor 42 medailles en maar liefst 58 pr's. De wedstrijd begon met de 25m vrijeslag voor de allerkleinsten: de minioren 1/2 meisjes en jongens. Bij de meisjes was er een 2e plaats voor Melissa van der Stel in een pr tijd van 0.24.06 en een 3e plaats voor Sharon van Stelle, ook in een pr tijd van 0.24.32. Bij de jongens was er zil ver voor Leander Troost, eveneens in een pr tijd van 0.26.73. Op de 50m schoolslag meisjes monitoren 3/4 was er een 2e plaats chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning; dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.28; contracttarieven op aanvraag slultlngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitlngstermljn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE; hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail; J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN; Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS; postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 voor Lydia Tebrugge in een pr tijd 0.54.47. Samantha Borgdorff verbeterde haar pr met ruim 4 sec. Bij de jongens op deze slag werd Willem Jan Hoekman Ie in een tijd van 0.52.55, en Jeffrey Grinwis werd in een pr tijd 3e. Stephan Braber verbeterde zijn tijd met bijna 5 sec. Bij de 50m rugslag minioren 5/6 werd Fleur v Beuningen Ie in een pr tijd van 0.45.32 en Patty Kreeft 2e, ook in een pr tijd van 0.46.69. Bijna al de meisjes op deze slag verbeterden hun pr tijd, Carolien Tebrugge deed dit met maar liefst 17 secOp de 50m rug voor de jongens werd Marco Akershoek Ie (0.42.06). De andere jongens grepen net naast de prijzen, maar verbeter den wel hun tijd. Op de 50m schoolslag meisjes junioren was er goud voor 'Wendy Kriek 0.43.08 en brons voor Suzanne Hessel in een pr tijd 0.48.07. Bij de jongens junio ren was er goud voor Don Schavemaker, pr tijd 0.42.12. Coen Bolle en Bart Teunissen verbeterden hun tijd. Op de lOOm vrijeslag meisjes jeugd 1/2 was er goud voor Carolina van den Nieuwendijk (1.13.30) en brons voor Ellen van Soest (1.14.41). Wijnand de Ronde behaalde goud in een pr tijd (1.09.51) op de lOOm vrijeslag. Op de lOOm rugslag dames behaalde Lillian Hessel goud in een pr tijd (1.25.50) en Corine Tanis brons (1.29.52). Bij de heren op de lOOm rug behaalde Björn de Leeuw een Ie plaats in een pr tijd (1.08.85) en Kees Akershoek een 2e plaats en haalde hiermee ruim 4 sec van zijn pr af. Mark Witte zwom op deze slag ruim 6 sec. van zijn tijd. Op de schoolslag minioren 1/2 was er een 2e plaats voor Sha ron van Stelle. Jobine Akershoek was het jongste zwemstertje en haalde ruim 5 sec van haar tijd af. Bij de jongens was er weer een 2e plaats voor Leander Troost en dat deed hij door 4 sec van zijn tijd af te zwem men. Op de 50m vrije slag was er een 2e plaats voor Rosanna Wilmsen 0.43.48 pr tijd en een 3e plaats voor Lydia Tebrugge 0.45.74 pr tijd. Bij de jongens op dit pro gramma nummer waren de eerste 3 plaatsen voor de Stelle zwemmers te weten, Ie Wil lem Jan Hoekman, 2e Jamo Heerschap en 3e Kees van den Doel. Bij de meisjes minioren 5/6 wai'cn ook de eerste drie plaatsen voor De Stelle. Ze zwommen de lOOm vrije slag en de Ie plaats was voor Fleur van Beunin gen in een pr tijd. Tweede werd Fenna Dee- len; ze was 2/100 sec langzamer dan Fleur. De 3e plaats was voor Patty Kreeft. Op de lOOm vrij voor de jongens was de Ie plaats wederom voor Marco Akershoek. Op de lOOm vrijeslag meisjes junioren 1/2 werd Wendy Kriek Ie en Suzanne Hessel 3e. Bij de jongens waren de eerste 3 plaatsen voor Don Schavemaker, Coen Bolle en Bart Teu nissen. Op de 50m vlinder meisjes jeugd 1/2 was Carolina van den Nieuwendijk Ie 0.37.16 pr tijd en Ellen v Soest 3e 0.40.45 pr tijd. Bij de jongens werd Wijnand de Ronde Ie in een pr tijd 0.31.93. Op de 200m school slag werden Lillian Hessel en Corine Tanis 2e en 3e. Bij de heren was de Ie plaats voor Kees Akershoek en de 2e plaats voor Bjom de Leeuw. Abraham de Ronde zwom op deze slag ruim 6 sec. van zijn tijd en Arjan Witte deed dat met ruim 9 sec. Als laatste werd de 12x25m schoolslag mix estafette gezwommen en De Stelle werd Ie in een tijd van 4.42.62. De bouwvakkers Santifort, Tanis, Breen en Troost waren deze avond weer present, zodat de opkomst van spelers hoog was. Er werd ditmaal gespeeld in schaakcafé De Bonte Koe te Ouddorp. Er stonden enkele interessante partijen op het menu. Zo mocht Reinier van der Wende fungeren als boksbal voor de getergde Lendert van den Ouden. Lendert had namelijk de vorige ronde verlo ren van een, op papier, mindere speler en dat maakt Lendert scherp. Hij had via internet een partij gevonden die Reinier van der Wende eerder gespeeld had. Deze partij had hij helemaal uit zijn hoofd geleerd en enkele goede zetten erbij bedacht. Hij ging vol op de winst spelen, arme Reinier! Ondertussen was de eerste uitslag al bekend. Veteraan Maart van der Waal had met zijn lijfopening weer eens succes. Om kwart over acht, toen iedereen net begonnen was aan het eerste bakje koffie, had Maart het punt al binnen. Aan iedereen die het maar hoorde wil toonde Maart zijn openingsvalletje. Aan de tafel naast Maart zat Jaap Santifort te schaken tegen Gert-Jan Zonneveld. Beiden zijn afkomstig van schaakvereniging Ont spanning te Ouddorp en speelden dus een thuiswedstrijd. Jaap was zichtbaar moe van het behangen, klussen en verhuizen. Hij hoopte dat Gert-Jan het hem niet al te moei lijk zou maken. Een eventuele remise aan bod zou Jaap direct hebben geaccepteerd. Maar zijn tegenstander ging er eens voor zit ten. Jaap werd in een hoek gedrukt en moest lijdzaam toezien hoe hij steeds slechter kwam te staan. Het zou een lange partij wor den. Mark van Putten mocht het opnemen tegen de verassing van dit toernooi. Remon Huys- mans. Remon had al van twee sterke spelers gewonnen en was vol goede moed. Want Mark van Putten is ook een sterke speler, dus statistisch gezien had Remon alle kans... Maar het hep anders. Hij moest stug verde digen om niet direct materiaal te verliezen. Maar Mark drukte door en kon het punt bij schrijven. Hij staat nu alleen aan kop met drie winstpartijen. Reinier van der Wende moest ondertussen steeds verder achteruit en verbruikte veel bedenktijd. Na drie uur zwoegen reikte hij zijn opponent de hand. Verder spelen was zinloos. Hij zal deze partij nog wel eens doornemen om zijn eigen opening te verbe teren. Jaap Santifort en Gert-Jan Zonneveld zaten na een lange avond in de tijdnoodfase. Bin nen anderhalfuur moeten per persoon name lijk 35 zetten worden gedaan. Gert-Jan had de minste tijd. Hij kon kiezen voor een veili ge zet of een spectaculair offer van een loper. Helemaal dooneken kon hij niet meer in de enkele minuten die hem restte. Maar de zet was te mooi om hem niet uit te voeren. Na dit offer werden de klokken verzet. Bei de spelers kregen er nog een kwartier bedenktijd bij om de partij te kunnen uitspe len. Jaap deed precies de juiste verdedigende zetten, zodat Gert-Jan's aanval doodbloed de. Het geofferde stuk zag hij niet meer terug. Jaap ruilde zijn stukken zodat het overwicht toenam. Gert-Jan geloofde het toen wel en feliciteerde zijn tegenstander. Andere favorieten zoals Verolme en Hen- nekes wonnen hun partij bekwaam. Ook de 83-jarige Joost Boeter uit Middelhamis won. Leeftijd maakt in deze sport niet uit, hoewel spelers op oudere leeftijd over het algemeen minder goed gaan spelen omdat ze hun con centratie verliezen aan het eind van de avond. Maar Joost Boeter is een verhaal apart. Hij speelde voor de oorlog al eens tegen wereldkampioen Max Eeuwe en won bovendien! Het was in een simultaan wehs- waar, maar het blijft een wereldprestatie. Joost Boeter heeft dankzij twee overwinnin gen in dit toernooi nog zicht op de boven kant van de ranglijst. Op zaterdag 22 mei jl. werd in het zwembad van recreatiecentrum 'de Staver' te Som melsdijk de jaarlijkse sprintwedstrijd van zwemclub 'de Schotejil' gezwommen. Er werden tijdens deze wedstrijd gerekend over de ca. 400 starts maar hefst 195 persoonlijke records gezwommen, waaronder ook nog drie clubrecords door resp. Thijs Trompper op de 50m schoolslag in 34.34 bij de heren, door Mark Costeris (1992) op de 50m rug slag in 35.51 en door Bjom Vogelaar (1996) op de 25m ragslag in 22.92. Bij de heren senioren won Leander Noordijk de 50m ragslag (31.42) en de 50ra vlinder slag (29.51). De 50m vrije slag werd gewon nen door Leander Jongejan (1987) in 26.89 en Thijs Trompper (1987) was de snelste op de 50m schoolslag in 34.34. Bij de dames werd de schoolslag gewonnen door Conny Wielaard in 39.46. De rugslag werd door Iris Oostdijk gewonnen in 34.26. Danielle Hag- oort was het snelst op de 50m vrij in 30.36 en de 50m vlinderslag in 34.02. De meisjes junioren zwommen eveneens 50m van alle wedstrijdslagen. Hier won Eline Roeland de schoolslag in 42.88. Rhia- na van Kempen zwom naar de Ie plaats op de ragslag in 35.27, op de vlinderslag in 33.26 en eveneens op de vrije slag in 31.54. Bij de jongens won Sebastiaan Rosendaal de schoolslag in 38.25. Niels Albrechts won de resterende drie afstanden, namelijk de rag slag in 34.92, de vlinderslag in 33.00 en de 50m vrij in 28.50. In de categorie tot 12 jaar (minioren) bij de meisjes won Melanie van Gemert de school slag in 50.56, de rugslag in 38.92 en de vhn- derslag in een tijd van 36.11. De 50m vrij werd gewonnen door Nicole Nolet in 36.02. Bij jongens zwom Eldin Rrijgh op de schoolslag naar de snelste tijd in 48.'/2 en won Mark Costeris de resterende 3 afstan den. De ragslag leverde hem een clubrecord op in 35.51, de vlinderslag ging in een tijd van 37.51 en de 50m vrij zwom hij in 31.72. Bij de jongste categorie tot 9 jaar werd 25m gezwommen. De schoolslag werd gewonnen door Julia de Jong en Mico Pavlovic resp. bij Havendag 2004 De organisatoren van Havendag 2004 geven Evenals voorgaande jaren verwacht de StEM weer een geweldige publieke opkomst. Daarom wordt iedereen verzocht om goed te let ten op de publicaties via de media ten aanzien van parkeren, wegaf sluitingen, exacte tijden, e.d., om niet voor ongewenste verrassingen te komen staan. Omwonenden worden deze dag ook verzocht geen voertuigen te parkeren op de locaties Spuiplein, Vingerling, Spuistraat, Kade, Vissersdijk, Oostdijk. Het programma voor Haven dag ziet er, per locatie, als volgt uit. 11.00-17.00 uur: Bezichtiging oud- en nieuw landbouwmaterieel, demonstratie oude dorstechnieken, ringsteken met paard en wagen (gratis voor publiek), bezichtiging oude tractoren. alvast een voorproefje (Foto Persburo Flakkee). 11.00-17.00 uur: Demonstraties door modelbouwvereniging (plein voor Micro Electro). Start rondrit oude tractoren, route door de dorps- kemen van Middelhamis en Sommelsdijk. Concert door Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo'. 15.05 uur: Terugkomst oude tractoren via de Vissersdijk. 15.15 uur: Optreden volksdansgroep. 16.00 uur: Optreden volksdansgroep. 17.00 uur: Einde demonstraties. 13.30 uur: 14.00 uur: Vingerling/Spuistraat/KadeA'issersdij k/Oostdij k 11.00-17.00 uur: Braderie. 11.00-17.00 uur: Vrijmarkt voor de jeugd op de Spuistraat. 11.00-17.00 uur: Derde Open Havendag kampioenschap balletje hooghouden door Hans Meijer Advies. Gratis deel name voor de jeugd van 6-18 jaar, er zijn fraaie prijzen te winnen. 11.00-17.00 uur: Stoomtrammetje, zweefmolen en huifkar. 11.00-19.00 uur: Muziek op podiumwagen (muziek voor iedereen). 19.00-21.00 uur: Karaoke op podiumwagen. 21.00-22.45 uur: Muziek op podiumwagen (eigentijdse muziek). 14.00 uur: Optreden shantykoor 'Op Volle Kracht' 15.00 uur: Optreden shantykoor 'Op Volle Kracht". 12.00-17.00 uur: Dweilorkest 'De Leutige Krabben'. 11.00-17.00 uur: Gratis rondvaarten met de Schipperbitter vanaf het Vingerling. 23.00-2315 uur: Vuurwerk. NIEUWE TONGE - Uitwaaien na examens en toetsen, en warmen bij het kampvuur. Dat kan op zaterdag 5 juni met ZAJW. Opgeven kan tot en met zaterdag 29 mei a.s. bij Cor- rie, tel. 651523. Vertrek is om 19.00 uur vanaf verenigingsgebouw 'Elim' aan de Zuiddijk. Afgelopen woensdag deden de laatste vijf kinderen theoretisch examen voor jeugd E.H.B .O. Alle 40 kinderen zijn nu geslaagd voor het diploma jeugd E.H.B.O. A. De praktijklessen werden gegeven door Hilda Drooger, met behulp van Corrie Zoon, Ka rin Roozemond en Marleen van Meijeren. Het examen werd afgenomen door de dames Atie van 't Geloof, Greet van Lenten, Atie Groenendijk en Lenie de Looze. De geslaagden zijn: Petra Abrahamse, Geriëlle Baan, Francine Breukel, Leendert Breukel, Annelies van Broekhoven, Jan van Brassel, Erika Dingemanse, Richard Dinge- manse, Johen de Geest, Sabina Groeneveld, Annelien Grootenboer, Nienke Grooten- boer, Pim Guldemeester, Ingrid Herweijer, Leendert Jelier, Michiel Kalle, Esther Kooy, Come van der Lede, Marijke Mandemaker, Josephine Mastenbroek, Bob van Meijeren, Thomas van Meijeren, Gerben de Munck, Maarten van Nieuwenhuijzen, Dider Nieuw- land, Jeroen Poortvliet, Ries Roozemond, Annemarie Soeteman, Aurelia van Strien, Hans Strayk, Hannah Timmer, Eveline van der Veken, Dineke van der Velde, Karin van der Velde, Marisa Versluijs, Marijn Villeri us, Coen van der Wekken, Nelie van Welie, Eric Wolfert, Rachel Zubiena. de meisjes en de jongens. Sanne Huijsmans en Bjom Vogelaar zwommen het snelst op de ragslag. Op zowel de vlinderslag als de vrije slag waren resp. Sanne Huijsmans en Mico Pavlovic weer het snelst. Het IVN afdeling Goeree Overflakkee, VVV Ouddorp en het Zuid-Hollands Land schap organiseren op zaterdag 29 mei en 5 juni om 14.00 uur een wandelexcursie door de Westduinen, een uitgestrekt natuurgebied ten westen van Ouddorp. De natuurgids laat u de mooiste plekjes zien. U gaat ook door de knieën om allerlei andere kleine planten soorten te bewonderen. De Westduinen is een uitgestrekt gebied met golvende duingraslanden. Enkele droge, kale toppen worden afgewisseld met laagge legen vochtige duinvalleien. Al sinds de middeleeuwen graast er vee. Hierdoor krij gen straiken en bomen geen kans om te groeien en blijft het unieke voedselarme grasland behouden. Dit grasland vormt een goede leefomgeving voor plantensoorten die op voedsekijkere plaatsen al lang zijn ver dwenen. De Roparan! Op dinsdag 25 mei zijn Jaap van Ast en Bram Mourik om 18.00 uur te gast in de studio van Radio Flakkee. Zij ver tellen in het programma 'Met Wie???' over deze monstertocht die dit jaar voor het eerst van Parijs naar Rotterdam gelopen wordt. Bram is al eerder mee geweest, maar dit jaar loopt hij mee in plaats van masseren. Beiden kunnen heel veel vertellen over de Roparun. De presentatie van het programma 'Met Wie???'is in handen van Carla Hersbach. De herhaling is woensdag om 18.00 uur. Datum: zaterdag 29 mei en 5 juni; Tijd: 14.00 uur (tot 16.00 uur); Vertrek: bij de werkschuur aan de West duinweg 37 in Ouddorp (via Klarebeek- weg); Deelnamekosten: gratis; Aanmelden: opgave verplicht via de natuur- agenda op www.zuidhoUandsland schap.nl en bij VVV Ouddorp tel. (0187) 681789. OUDE TONGE - De collega's van Suen de Roos hadden graag een uurtje werk over als hij met zijn gasten aan het feesten is. Suen is vrijdag 21 mei getrouwd met Bianca en zij trouw den als eerste in de Gratterswei. Daar worden sinds kort huwelijken voltrokken omdat het gemeentehuis wordt verbouwd en 't Fort niet meer als trouwlocatie dienst doet. De collega's die v.l.n.r. onder de artiestennamen Jos, Dixi, Jaco en Pruuke doorgaan hebben de voorgevel van de woning bekleed met stro. Deze pakken wegen zo'n 500 kg per stuk die je niet zomaar even wegneemt. In totaal staan er vier 'pakjes' voor de deur; maar wel 2 ton stro! (Foto: Pers buro Flakkee).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2