Gewonnen vakantie naar Gran Canaria Nieuws Een muur van bloemen bij de Plus Spectaculaire EHBO-wedstrijd in Ouddorp GEZOND WEL Vermaatschappelijking van de zorg omantische kaarten Eiuuncai-iiiEuws 10 maart t/m 17 maart 2004: uit de kerken "Doe niets af van de kwaliteit! tt: N N N N N N H N H H H N H N H H H N H H H H H H H H N N N H Mi Drukkerij Gebr. De Waal P.V. De Luchtbode te Herkingen Geslaagden Jeugd EHBO A in Sommelsdijk MIDDELHARNIS - Het was weer een aantrekkelijke actie bij supermarkt Plus in Middelharnis: zes weken sparen voor een doos met maar liefst veertig fraaie perkplanten, waarvoor dan nog maar een kleine bijbetaling gevraagd werd. Met het oog op moederdag stonden in totaal meer dan 2300 dozen gereed om van eigenaar te verwisselen - een muur van dozen en bloemen, zoals ook de foto laat zien. Maaskring Groep Vier organisaties Leggen van contacten Werk Begeleiding van kinderen Ondersteund wonen Tot slot Informatie voor verloving of huwelijk Gebr. De Waal Drukkerij (0187)47 10 20 PAGINA 9 ^H .^OJDAG 21 MEI 2004 Paulina van Moon en Margrea van Kollhoorn, genietend van hun vakantie in Gran Canaria. In onze krant van dinsdag 6 januari jl. werd melding gemaakt van de fees telijke uitreiking van de hoofdprijs van de december Feestmaandactie 2003 van Middenstandvereniging Middelharnis: een vakantieweek in een vijfsterren clubhotel in Gran Canaria, geheel verzorgd door het Middelharnisse Rabobank reisbu reau Globe. Als prijswinnaar werd de familie Van Moort uit Nieuwe Tonge getrokken. We schreven toen al dat pa en moe Van Moort het niet zo zagen zitten om die reis te maken. Dochter Paulina dacht daar echter heel anders over en zij ging in plaats van haar ouders, samen met een vriendin. Als 'voorwaarde' hebben we daarbij wel gesteld dat ze een ver slagje van haar reis zou maken voor in Eilanden Nieuws, en aan die 'afspraak' heeft Paulina zich keurig gehouden... Leest u maar mee. En Paulina, bedankt voor je verhaal! Ja, spannend was het wel: zomaar met z'n tweeën naar een vreemd land. Maar daar gingen we dan, zwaar beladen met koffers, die eigenlijk iet te zwaar waren naar dat mocht. Maar, we zijn toch zonder extra kos ten door de douane heen gekomen. Alles was geheel grati.s, dat maak je niet veel mee. Ja, het was fantastisch. We wisten niet wat ons overkwam toen we eenmaal in het hotel waren; er stond zelfs bewaking voor de ingang. Onze koffers werden door iemand van het hotel met een karretje naar onze hotelkamer gereden en op het bed gelegd. zodat we daar zelf niet mee hoefden te sle pen. Onze kamer, het eten, het zwembad, het terras, ja alles was geweldig, zo luxe! Je kon eten en drinken zoveel je wilde zonder dat je portemonnee uit je tas hoefde, 's Morgens kon je van 08.00-10.00 uur ontbijten, 's mid dags van 13.00-16.00 uur lunchen en 's avonds van 20.00-21.30 uur dineren. Dit alles in buffetvorm, dat was erg lekker omdat je kon nemen zoveel je wilde. Op den duur kregen we zelfs een eigen tafelnummer aangewezen omdat we anders op de plaats van andere mensen zouden gaan zitten. Het personeel van het hotel was ook erg aardig, zorgde goed voor ons en was erg behulp zaam. We konden ons met ons gebrekkige Engels toch aardig verstaanbaar maken. We hebben ook veel lol gehad omdat we soms niet wisten hoe we iets duidelijk moesten maken. Maar gelukkig hadden we af en toe een Nederlands sprekende, of we konden terecht bij onze Nederlandse hostess van Arke, waar onze reisorganisatie vanuit ging. Ook hebben we heel veel ondernomen in die acht dagen dat we in Gran Canaria waren, zoals excursies maken, met de taxi erop uit, e.d. Maar natuurlijk hebben we ook heerlijk van de zon genoten. Daar hoefden we ons hotel niet voor te verlaten; dat was echt genieten op onze ligbedden! We hadden per dag gemiddeld zo'n 28 graden, 's Avonds koelde het wel snel af, dus een trui had je zeker nodig! Kortom, het was gewoon super!!! We heb ben er enorm van genoten!De dagen vlogen voorbij. Zoiets zal niet vaak meer voorko men...! We willen daarom Rabobank Mid delharnis en de ondernemersvereniging van Middelharnis alsnog heel hartelijk bedanken voor deze geweldige prijs. Het is voor ons een onvergetelijke, geweldig luxe vakantie geweest! Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Uitslag wedvlucht Chantilly 15 mei 2004. Los: 08.00. Deelnemers: 12. Dui ven: 190. Weer: variabele wind. A. Molenaar en Zn. 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 15, 19, 21, 30, 39, 40, 41, 48; C. Logmans 2, 8, 35, 36,46; K. Kievit 6, 16, 22, 29, 31, 44,47; J. den Boer 12, 14, 23, 32, 42; B. v. d. Ochtend 13, 34; A. Riedijk 17; A. het Jonk 18, 26, 37, 38; M. v. d. Ochtend 20, 24, 45; P. Hogerwerf 25, 27, 33, 43; M. Huizer 28. PROTEST. KERK IN NED. Beroepen: te Dokkum (Herv. Gem.), ds. mw. J. van der Veen te Tiel-Wadenoyen, die dit beroep heeft aangenomen; te Houten, ds. A.H. Drost te Maarssen; te Lathum-Gies- beek, kandidaat mw. B.B.C. Leijnse te Am- hem; te Pemis (herv. gem.), ds. C.E. Lavooij te Poeldijk; te Prinsenbeek, ds. H.J. ten Brinke te Doetinchera, die dit beroep heeft aangenomen; te Zwijndrecht (geref.), ds. W. van Herwijnen te Haarlem, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen: naar Hei- en Boeicop, ds. J.C. Klein te Sint Philipsland; naar Krimpen a/d IJssel (wijkgem. 1), ds. W.P. van der Hoeven te Amersfoort. Bedankt: voor Wierden (wijk 3), ds. E Ver- sluis te Molenaarsgraaf NED. HERV. KERK (IN H. V.) Beroepen: te Rijssen (Rehoboth), kandidaat J.C. den Ouden te Nederhemert. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Alblasserdam i.c.m. Nieuw- Lekkerland, kandidaat W.B. van der Wal te Kampen; te Lelystad, ds. B.C. Buitendijk te Steenwijk. Aangenomen: naar Hoek, ds. R.C. Janssen te Nagele. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Dordrecht, ds. H. van den Heuvel te Meppel, die dit beroep heeft aangenomen; te Scherpenzeel, ds. D. Visser te Broeksterwoude; te Sliedrecht-Eben- Haëzer, C. Westerink te Bennekom. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Ridderkerk, ds. W.J. Karels te Hardinxveld-Giessendam. Bedankt: voor Aagtekerke en voor Veenen- daal, ds. M. Karens te Werkendam; voor Haamstede, ds. R. Kattenberg te Arnhem; voor Kootwijkerbroek, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; voor Meliskerke, ds. G.J.N. Moens te Goes; voor Aagtekerke en Veenendaal, ds. M. Karens te Werkendam. Aangenomen naar: Franklin Lakes (VS), ds. J.den Hoed te Lynden (VS). Onlangs hebben de kinderen van groep 8 van de School met de Bijbel te Sommels dijk examen gedaan voor Jeugd EHBO A. De lessen werden gegeven door kaderin structeur Atie Hollaar, geassisteerd door Tiny Blok. Het examen is door alle leer lingen afgelegd en allen zijn geslaagd. De namen van de leerlingen zijn: Arie Willem Plug, Richard Boeter, Wilco de Bonte, Elrike Drooger, Jacomijn de Geus, Mariëlle Heerschap, Elbert van Hoepen, Marieke Keegel, Marius Kot, Leonard Lugtenburg, Soraya Nelis, Wil lem Nieuwland, Sabrine Ozvart Laurens van Rossum, Geert Rottier, Annemijn Schultz, Leonard van der Sluijs, Diantha van Spronsen, Rijk Verkerk, Moniek Ver- weij, Frans Waller, Steven de Wit, Marian Wolfert, Debora Arends, Ries van den Boogert, Pamela Bruggeman, Marye Buth, Leona Groen, Mariska Jongeneel, Lizette Kamp, Niels Kieviet, Peter Koppe laar, Theo van der Linden, Lianne Lodder, Jorian Maliepaard, Sharita Mastenbroek, Julian van den Nieuwendijk, Mariëlle Rink, Marleen van der Sluijs, Nelleke Vil- lerius en Chris van Wezel. Het was zaterdag een drukte van belang in 'De Dorpstienden' in Oud dorp. Uit heel het land waren EHBO- ers naar Ouddorp getogen voor hun jaarlijkse landelijke wedstrijd. In de ochtenduren waren de afgevaardigden van de EHBO-afdelingen uit Nederland bij een in Ouddorp voor hun jaarlijkse algeme ne vergadering. Zaterdagmiddag gingen de deuren van de sporthal open voor de EHBO- wedstrijden. De afdeling Ouddorp had alles in het werk gesteld om de wedstrijden zo goed mogelijk te laten verlopen. Aan het eind van de dag kon de voorzitter van EHB O-Nederland niets anders zeggen dat de organisatie er prima in geslaagd was om de wedstrijden te organiseren. Sportongevallen Dertien groepen, afkomstig uit geheel Neder land, waren die middag in de weer om hun kennis in praktijk te brengen. De ongevallen die door Lotusslachtoffers in samenwerking met turners van 'De Kriekel" waren geënsce neerd, betroffen voornamelijk sportongeval len. Dit varieerde van een gekneusde knie tot het buiten bewustzijn raken. Maar ook kreeg een echtpaar in het vuur van de strijd het met elkaar aan de stok op de tribune. Ook hier moest door de deelnemende EHBO-ers eer ste hulp verleend worden. Velen werden aan het eind van de dag bedankt voor de inzet en het slagen van deze dag. in Ouddorp Uit het aantal personen die de landelijk voorzitter van de organisatie noemde, bleek dat velen- flink wat energie in de organisatie van deze d;ip hadden gestoken. yy De EHBO-ers in actie tijdens de landelijke wedstrijd in Ouddorp. Een aantal jaren geleden vroeg de voorzitter van EHBO-Nederiand zich af of de EHBO- verenigingen er over een jaar of zes er nog wel zouden zijn. Hij doelde met zijn vraag op de mogelijkheden die er in de moderne tijd zijn voor wat betreft het vergaren van kennis. "Je kan de lesstof van internet halen en je gooit vervolgens de buurman of buur- Burgemeester Sinke, samen mei vrouw op de grond en gaat aan de slag!" Maar volgens de voorzitter waren zaterdag in Ouddorp de 'echte EHBO-ers bezig". Hij erkende dat op veel EHBO-afdelingen veel leden zitten, die toch geen echte EHBO'ers zijn. Hij riep daarom de aanwezigen op om allemaal aan de slag te gaan om ook op de veranderende tijden in EHBO-land in te spe len. "Maak de vereniging breder, leuker en gezelliger", zo was zijn advies. Maar zo waarschuwde hij: "Doe niets af van de kwa liteit!" En die kwaliteit was zéker aanwezig zaterdagmiddag in Ouddorp. Natuurlijk was het een spannend ogmblik toen het moment aanbrak dat de prijswin naars werden bekendgemaakt. Burgemees ter C. Sinke van Goedereede, die een deel van de wedstrijden 's middag bijwoonde, was in de vooravond naar de Sporthal geko men voor de officiële prijsuitreiking. Hij verklaarde trots te zijn dat de landelijke wed strijden in Ouddorp werden gehouden. Hij prees de actieve Ouddorpse EHBO-afdeling. Hij verzekerde de aanwezigen dat er in de gemeente Goedereede veel hulpmiddelen aanwezig zijn voor een goede hulpverlening bij ongevallen. De burgemeester kon ten slotte bekendma ken dat de ploeg Maasdijk 1 465 punten had en Dordrecht 1 met 450 punten als goede tweede was geëindigd. De wisseltroffee die werd uitgereikt mag in het bezit van de afde ling Dordrecht blijven omdat zij voor de vijfde keer de nationale EHBO-wedstrijd wonnen. Gezondheid en Welzijn op de Zuidhollandse eilanden Tijden veranderen, ook in de zorg. De tijd dat mensen met een wat gro tere zorgbehoefte vooral in zorgin stellingen werden behandeld is voorbij. Steeds meer vinden we met z'n allen dat een groot deel van de zorg in de eigen woonomgeving ver leend moet worden. Zo lang moge lijk thuis dus met, indien nodig, wat extra steun om het leven er zo nor maal mogelijk te laten verlopen. De Maaskring groep biedt in de regio Rijnmond en op de Zuid-Hollandse Eilanden een breed pakket van diensten aan mensen met een beper king van alle leeftijden om aan deze behoefte te kunnen voldoen. De Maaskringgroep richt zich nadruk kelijk op de individuele ondersteu ning aan mensen met een beperking en kent ook groepsgerichte onder steuning t.a.v. dagbesteding (wer ken) en wonen. De Maaskringgroep bestaat uit vier orga nisaties die zich ieder richten op een eigen doelgroep. Het gemeenschappelijk uit gangspunt van de deelnemende organisa ties is dat iedereen met een handicap zo volwaardig mogelijk moet kunnen deelne men aan de samenleving. Juist door aan wezig te blijven in die samenleving kun nen zij op een natuurlijke wijze contacten en relaties opbouwen. Door het geven van ondersteuning helpt de Maaskring Groep om het maatschappelijk functioneren van mensen met een beperking te stimuleren en te bevorderen. Bij het streven naar dit doel werkt de Maaskringgroep uiteraard samen met diverse partners in de samenle ving. Net als iedereen willen ook mensen met een beperking een gevoel van veiUgheid, zelfvertrouwen en respect. Ontplooiing en onderwijs liggen daarbij aan de basis. De Stichting PameijerKeerkring ondersteunt mensen met een verstandelijke handicap op alle levensterreinen, of het nu gaat om wonen, werken, leren of vrijetijdsbeste ding. RIBW Rijnmond biedt deze zelfde ondersteuning aan mensen met chronische psychiatrische problemen. Maasstad is een organisatie die zich richt op behande ling, opvoeding en begeleiding van licht verstandelijk gehandicapte jongeren met sociaal-emotionele problematiek of ont- wikkelings-, persoonlijkheids- of gedrags stoornissen. Deze drie organisaties wor den bestuurd door de Stichting Maaskring. Bij het deelnemen aan de samenleving is het van groot belang om contacten te kun nen leggen en deze te onderhouden. Deze contacten dienen zich dan niet alleen te beperken tot de eigen familie of de buren. Ook omgaan met collega's of het maken van vrienden op een sportvereniging kan een zeer waardevolle bijdrage leveren tot het compleet functioneren. Een druk bezet netwerk van relaties biedt namelijk meer mogelijkheden tot zelfontplooiing. Voor mensen met een beperking is het aantaan van (nieuwe) relaties niet altijd even mak kelijk. Juist door hun handicap hebben zij nog wel eens het gevoel buiten de maat schappij te staan. De organisaties van de Maaskringgroep proberen dan ook bruggen te bouwen en verbindingen te leggen tussen mensen met een handicap en de omgeving om hen heen. Werken is voor velen een belangrijk onderdeel in deelname aan de maatschap pij. Voor mensen met een beperking is dat zeker niet anders. Toch worden deze men sen in de keuze bij werk vooral beoordeeld op die vaardigheden die zij niet bezitten in plaats van te kijken naar de mogelijkheden die zij zich wel eigen hebben gemaakt. De Maaskring groep begeleidt mensen met een beperking dan ook, niet alleen in het ontwikkelen van deze vaardigheden, maar U ook bij het zoeken naar een gepaste baan. m Een zogenaamde jobcoach, die deze taak ki op zich neemt biedt, waar nodig, ook ondersteuning op de werkplek zelf. Deze U jobcoach is daarbij voor de betrokkene het \i aanspreekpunt. Voor elk kind is het belangrijk om in een veilige omgeving de opvoeding te kunnen genieten. Thuis wonen is daarbij de opti male situatie. Om deze optimale manier van opgroeien zolang mogelijk in stand te kunnen houden worden door de Pameijer Keerkring alle mogelijke middelen inge zet. Een professionele ondersteuning, zoals hulp bij verzorging, begeleiding en eventueel tijdelijke opvang zorgt ervoor dat ook kinderen met een beperking zo lang mogelijk in het ouderlijk huis kunnen blijven. Pas als alle mogelijkheden zijn uitgeput, zal gezocht worden naar een alternatief dat de eigen gezinssituatie zo dicht mogelijk benadert. Ook voor mensen met een beperking is het mogelijk om zelf te kiezen hoe en met wie ze willen wonen. Door middel van een persoonlijk zorgplan of begeleidingsplan kan in kaart worden gebracht welke onder steuning nodig is om zelfstandig wonen mogelijk te maken. Anders dan in een beschermende woonvorm of gezinsver vangend tehuis maakt de gehandicapte gebruik van de regulieren faciliteiten die de samenleving biedt. Inbreng, ideeën en ondersteuning van familieleden zijn daar bij wel onmisbaar. De samenleving waarin wij leven veran dert snel en wordt daardoor steeds inge wikkelder. Toch is het van groot belang om aandacht te blijven houden voor het individu. Zeker ook als dit individu moet leven met een handicap. Voor mensen met een beperking is het risico groot dat zij zich gaan afzonderen en daardoor steeds meer geïsoleerd gaan leven. De Maas kringgroep tracht juist aan die mensen ondersteuning te bieden zodat zij zolang mogelijk een volwaardig lid van de maat schappij kurmen blijven. Dat respect en die benadering verdienen ze. Meer informatie over de Maaskringgroep vindt u op www.maaskringgroep.nl of kunt u bellen naar de Centrale Ingang, telefoonnummer (010) 411 61 20. R

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9